MOCCONA MOCCONA Geen gele driehoek meer op de caravan Vaticaan herziet de regels voor slotzusters 61ste Nationale Bedevaart bracht 1500 Nederlanders naar Lourdes OPREIS Bouwvakkers op hun hest Douwe Egberts oplosbare koffie Onassis gaat Griekse luchtvaartmij. exploiteren Aanpassing aan hedendaagse tijd PAGINA 3 Donderdag 2 augustus 1956 HARINGSOORTEN EN WIJTINGRASSEN OP DE NOORDZEE Onderzoekingstreiler terug van speurtocht DE HEER i KEESING Jr. OFFICIER ORANJE NASSAU Een oud Alpen-drama opgehelderd BENOEMINGEN MISSIONA RISSEN VAN HET H- HART WAT Hun haRDTMaaiU- ISGOED (Advertentie) (Van onze correspondent) De bouwvakkers die werkzaam zijn.aan het nieuwe pand van de gemeente-spaar bank te Arnhem zijn met vakantie, zeer tot de spijt van Elsje Brand, een meis je dat naast het bouwwerk woont. Het kind, dat al jarenlang verlamd achter het raam van haar ouderlijke woning ligt, volgt de bouwactiviteiten n.l. met intense interesse. Van lieverlee is een band ontstaan tussen het meisje en de bouwvakkers, die Elsje niet zonder meer in de steek wilden laten, nu ze zelf op vakantie gingen. Ze staken de koppen bij een en hielden een inzameling, waaraan ook de aannemer een steentje bijdroeg. Het meisje, dat niet in staat is om een vakantiereisje te maken, kreeg van de mannen een prachtig horloge en andere cadeautjes aangeboden. De nieuwe onderzoekingstreiler »Wil- lem Beukelszoon", de V.O. 1, «gfnd(? van de Nederlandse regering heeft zijn reis over de Noordzee, als J>nde^1,,' een haring- en wijtingonderzoek, af&e- sloten. De biologen, die zijn mee ge weest, toonden zich na afloop tevreden over het resultaat. Het schip maakte een reis van achttien dagen en ging over de westelijke helft van de Noordzee naar het noorden en keerde al vissende via de oostelijke helft terug. De verdeling van de haringrassen over de Noordzee gedu rende de zomermaanden is daarbij nage gaan en er werd vooral gelet op de ver spreiding van de jonge haring. Gebleken is o.m., dat het geen zin heeft de V.O. 1 opsporingswerk naar haring voor de Nederlandse vloot te laten doen. Deze drijfnetvloot vist nl. dermate ver spreid, dat de Nederlandse loggers zelf „padvinders" genoeg hebben. Tijdens deze reis is ook het asdicapparaat als visop- sporingsapparaat beoordeeld. Ten aanzien van het wijtingonderzoek verzamelde men uit vele gebieden van de Noordzee deze vissoort om aan te tonen, dat er of een grote groep of verschillen de rassen bestaan. De gegevens, die thans gevonden zijn, wijzen reeds uit, dat de wijting uit de westelijke en de oostelijke Noordzee van elkaar verschilt. Op de gisteren ter ere van zijn 70ste verjaardag gehouden receptie is de heer I. Keesing jr., oprichter van Keesings Historisch Archief door de Amsterdamse wethouder A. in 't veld medegedeeld, dat hij bij bevordering is benoemd tot officier in de ortjp van Oranje Nassau. Een Duits toerist, die 68 jaar gele den in de Alpen tijdens een berg tocht vermist raakte, is gisteren, doodgevroren, teruggevonden aan de voet van de Weisshorn-glets- cher. Het stoffelijk overschot was in het ijs volkomen gaaf bewaard gebleven. Het kon geïdentificeerd worden dank zij een hotelrekening die in de beurs van de toerist werd aangetroffen. De naam van de ongelukkige klimmer is Georg Winkler, afkom stig uit München. Hij was 19 jaar oud, toen hij op 27 augustus 1888 in de Walliser Alpen verdween. Een oud hotelregister maakt mel ding van zijn verdwijning tijdens een tocht, die hij alleen naar de Weisshorn maakte. Het hotelregis ter vermeldt ook, dat naar hem ge zocht is. 'TTWo CARBOVIT tegen spijs- hJiHK] verterings-bezwaren ■MÉHBÊn MUGOllN (reukloos) ter voorkoming van muggebeten. Luitenant-generaal b.d. J. F. B. Kalff, die sinds 30 jaar voorzitter is van de ver eniging NederlandOostenrijk, is door de Oostenrijkse bondspresident begiftigd met het grote gouden ereteken met de ster voor verdiensten ten opzichte van de republiek Oostenrijk. Kon. onderscheiding. Bij KB. is de heer A. J. Abels, hoofdverificateur der invoerrechten en accijnzen te Oldenzaai, benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Onderscheidingen. Benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau dr. D. A. Avenarius, te Winterswijk, chef van de geneeskundige dienst van de internatio nale vierdaagse afstandsmarsen en mr. A. Jonker, voorzitter van het bestuur der technische school voor Emmen en om streken. Tot ridder Oranje-Nassau is be noemd de heer C. Visser, adviseur der vereniging „Hendrick de Keyser" te Am sterdam. Bij de Missionarissen van het H. Hart hebben de volgende benoemingen plaats gehad: Hilversum: Overste pater P. N. J. van Doornik; Tilburg: Apostolische School de fraters L. Jonker, Fr. v. d. Sande en Jac. Prins; propaganda; pater J. Lamers; prov. secr 'en archief pater Fr. Büning; Drie huis; Apost. School: paters W. Quicken en H. Maas; Brummen, Filosoficum: pa ter drs. J. Lescrauwaet; Arnhem, Una Sancta paters E. Baartmans en H. Maas; Eindhoven: Una Sancta pater E. Kiene, Rotterdam; Una Sancta pater L. Lom men; Nieuw Guinea; de paters. C. Meuwese, H. Weijtens, J. Duiven voorde en H. van Peij; Philippij- nen de paters C. Bijman, J. v. Staveren, H. Raam en H. de Heij; Brazilië de paters A. Revers en J. Turkenburg. het zuiden van Algerije woont de Tar- een bedoeïen. Hij heeft zich (of, erre afzijdig gehouden van de strijddie n zijn land wordt gevoerd, maar zal hij uit ook in de toekomst kunnen doen. De bemanning van de inmiddels gezon ken ,JMoyana", het zeilschip dat de race tussen Torbay en Lissabon won, is terug gekeerd in Southampton. De cadetten van de navigatieschool te Warsash, waaruit de bemanning bestond, zijn in Southampton feestelijk ontvangen. Op de foto ziet men de cadetten en êe trofee dat zij met deze reis verwierven. Temid den van de cadetten staat de vrouwelijke burgemeester van Southampton, wet- houder K. E. Cawte. In Athene is gisteren een overeenkomst getekend, waarbij de petroleumkoning. Onassis, de exclusieve rechten heeft ver worven op de exploitatie van de Griekse luehtvaartmaatschapDij „Greek Airlines". De overeenkomst, die een looptijd van twintig jaar zal hebben, voorziet in de oprichting van een naamloze vennootschap die zestig procent der aandelen beheert, die in handen zijn van Griekse onderda nen. Het i%nog niet bekend, hoe groot het kapitaal der maatschappij zal zijn, maar overeengekomen is, dat zij een be lasting van 2Vs pet. van het bruto inko men aan de staat zal betalen. Onassis heeft oo een persconferentie ver klaard, dat het. door hem aangegane con tract voorziet in de aankoop binnen zes maanden van vijftien vliegtuigen plus uit rusting voor de luchtvaartmaatschappij die een Grieks staatsbedrijf is. Hij deelde ver der mede. dat hiermee 12 tot 15 miljoen dollar gemoeid zouden zijn. De luchtvaartmaatschappij zal diensten onderhouden op Noord-Amerika, Z-Afri- k-= F: rkrijk. Italië. Groot-Brittannië en h-; 'den-Oosten terwijl zij tevens het binns))ï>ndse lijnverkeer zal verzorgen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 3