Drukke bedrijvigheid tegen een nogal lauw decor Vijf wijzigingen in de rennerslijst aangebracht v Lewis Hoad speelde in Hamburg zijn sterkste spel Schulte klopte Voorting in sprint van Bossche Ronde M. Koster sprong met „Cobbey naar de nationale titel Honkbal-kampioenen bevestigden hun Europese hegemonie Belgen kregen 9-1 nederlaag in plaats van „Rome'-revanche Warburg klopte in de Finn jollen alle Melbourne-kandidaten Van der Pluym, Maenen Van Breenen vervangen Franse oude garde won tennis-vijfkamp Maar had met Sirola nog veel moeite En bezorgde De Groot veel last in Assen De erelijst van zeven vorige Ronden lil concours hippique van Nijmegen Fangio ongenaakbaar in Duitse Grote Prijs HolIaiul-week IJsselmeer was „tè licht" MAANDAG 6 AUGUSTUS 1956 PAGINA 6 J lllilf VETERAAN GERRIT SCHULTE, Lambrichs ploegleider DE MOS INGESCHAKELD SCARBOROUGH IN IJZEREN WIM VAN EST, toch een Nederlandse zege ZATERDAGVOETBAL-TITEL VOOR IJSSELMEERVOGELS Ook in Assen Utrechtse regen DE TENNISWEDSTRIJD DUITSLAND—NEDERLAND OM DE DAVIS-BEKER Alleen Moss bedreigde hem In cijfers m De beslissing HUGO (DE MOOIE) KOBLET, geen Tour-1951-glorie meer last van veertig jaren FIORENZO (DE KALE) MAGNI, eenzame campionissimo (Van onze speciale verslaggever) UTRECHT, zondagavond. Er heerste zondagavond in de catacom ben van het Utrechtse stadion, waar de organisatie van de Ronde vanNederland haar eerste permanence had ingericht, een koortsachtige bedrijvigheid. Vooral toen de Italiaanse renners aangevoerd door de veteraan maar nog altijd campionissimo Fiorenzo Magna en begeleid door een groot aantal Italiaanse journalisten, hun entree maakten. Zo veel journalisten, van allerlei „Corriera's" en .Gazzetta's", dat de heer Arts prompt moeilijkheden kreeg in zijn huisvestings-schema's. Later kwamen ook de Duitse en Belgische ploegen hun papie ren halen; intussen draaide, voor Slechts 'n handjevol toeschouwers, op de baan van het Utrechtse stadion een wielerprogram- ma waarvan men elders de uitslagen wel zal vinden, maar de meeste renners kwa men pas laat in de avond hun papieren en fieitsen in orde laten maken, omdat de meesten van hen nog in de Ronde van Den Bosch waren opgetreden. Intussen waren de meeste auto's van de reclame-karavaan reeds op het parkeer- plein vóór het stadion verzameld, maar ook daarvoor liep het Utrechtse puibliek niet warm, de ka'ko- c fon.ie van muziek en slogans ten spijt. Al j met al was de pu blieke belangstelling binnen zowel als bui ten de hekken, zo lauw en gering, dat men, ook in verband met het onweer dat 's middags boven de stad had gehangen en dat 's avonds op nieuw dreigde, het cabaretprogramma maar schielijk afge lastte. Directeur Van Erp „de Nederlandse Jacques Godöet", bleef er bijzonder rustig onder. Pas toen de renners al onder de wol lagen: de Italianen in bet Dom-'hotel, de meeste ploegen echter „uitbesteed" in rustiger plaatsen als Driebergen en Zeist (maar ook in Utrecht zelf zal men geen spreekkoren voor de balkons van Kolblet's en Magni's slaapkamer ontmoeten) maakte de heer Van Erp de balans op. En die balans vermeldde dan de ver vanging van vijf renners en één ploeg leider; het kon er mee door Die mutaties in de startlijst betreffen de volgende renners: Leo van der Pluym za,l inderdaad toch niet starten en de heer Van Erp vindt het niet eens zó erg: met onwillige honden i-s het slecht hazen vangen en met onwil- Jige renners is het slecht koersten. Van der Pluym heeft intussen eten medisch attest opgezonden, waarin het heet dat de jonge Dussenaar voorlopig niet aan zware etappenwedstrijden mag deelnemen. Hij wordt in de ploeg van Gerrit Voorting vervangen door Piet van As onder start" nr. 22. Hein van Breenen start evenmin. Zoals zich wel liet aanzien (maar bij zelf niet geloven wilde) is zijn gelaatsinfectie zo ernstig, dat er van fietsen niets komt. Hij wordt onder startnr. 10, in de ploeg van W.itm van Est, echter niet door Piet Kooy- man maar door Harm Smits vervangen. Eveneens in de ploeg van Wim van Est sukkelt sedert een paar dagen Jules Maenen met een onwillige knie; hij wordt vervangen door de onafhankelijke A'drie Braspeninx, startnr. 12. Dan is in de Belgische A-ploeg André Noyelle, startnr. 28, vervangen door Noel Foré. In de Italiaanse ploeg bleek Pedroni verhinderd, maar kopman Magni bracht in de persoon van de piepjonge Guido Carlesi een privé-leerling mee, die onder nr. 54 zal starten. 1' K&k. OTTO VAN ERP ,,de Nederlandse Jacques Goddet" RONDE VAN NEDERLAND TWEEDE ETAPPE 7 AUGUSTUS 1956 Fmi*h LEEUWARDEN Gronrngtn GAARKEUKEN 126 ENUMATIL LENGTE 207k» Ravitaillcnng W Militaire sprint O Afgelegd oontol km(Z3 WOO<?KE»K ■Sroningen WAREN Erttt/ond apoElSCma ^REOERiKEOORO STEENWIJ* Ortnte w/jw/cwr/ 5A4Q9 En dan tenslotte nog een nieuwe ploeg leider en wal voor de Nederlandse C-ploeg waarvan Gerrit Voorting kopman is; aan vankelijk zou deze geleid worden door Toon Simon®, maar bij nader inzien beeft de heer Van Erp de voorkeur gegeven aan de oud-renner Jan Lambrichs, die twee jaar geleden zelf nog in de Ronde van Nederland fietste, nu niet meer actief is, doch met een Limburgse amateur-ploeg in de Ronde van Zuid-Slavië blijk heeft gegeven en het vak van ploegleider te verstaan. Dat was het dan. Wanneer deize regels onder de ogen van de lezers zullen komen, heeft de Ronde haar eerste etappe-finish in het militaire kampement te Steenwijkerwold al achter de rug. Met alle wijzigingen. Maar dat kunnen wij ook niet helpen. Zelfs niet als een van die invallers" daarginds in Steenwijkerwold als een „onbekende" etappe-winnaar naar voren zou komen. Wat niet onmogelijk is. want ook deze Ronde van Nederland belooft een zeer spectaculair vertoon van strijd te zullen opleveren. GERARD PATTIJN. De veteranen van vijf landen hebben te Noordwijk geboft. Terwijl het in tal van plaatsen in het westen regende hebben zij hun omvangrijke programma (een halve competitie) kunnen uitspelen, waarbij de wedstrijden uit twee en niet uif drie partijen bestonden. De oude Franse garde, met de befaam de Cochet en Brugnon. elk aardig in de vijftig, hebben de vijfkamp gewonnen. Zij boekten twee overwinningen met 20 speelden tweemaal gelijk, resulterende in 6—262 totaal. Cochet won zijn beide enkelspelen, waarbij hij zich tegen Peten de Belg die nog immer in het actieve wedstrijdspel uitkomt en circa vijftien jaar jonger is, heel en al met zijn goede positie-spel, zijn goed passeren en volle ren geven moest om'met 63 46 108 te winnen. Hij versloeg Van Swol met 75 64. De harde eerste service van Van Swol was zelden in. de tweede, top- spin-service werd door Cochet vaak verrassend snel in de opsprong genomen. Zijn dalende terugslagen deden menige volley van Van Swol in het. net komen. In het dubbelspel won. de vroeger zo be faamde combinatie van Cochet en Brug non in twee sets van Van Swol en Teschmacher 6—3 63. Vooral Brugnon muntte uit met zijn afmaken, zijn hard- geslagen halfhoge volleys. De uitslagen van de Nederlandse spe lers waren: NederlandBelgië 02: Teschmacher verl. van Van den Eynde 16 36; Van Swol en Karsten verl. van Moreau eA Pleten 57 06. NederlandDenemarken 20: Reidt versl. Wium 63 6—4;Van Olst en Van den Berg versl. Wium en Panker 75 5—7 6—4. NederlandFrankrijk 02: Van Swol verl. van Cochet 5—7 46; Van Swol en Teschmacher verl. van Cochet en Brug non 36 36, NederlandEngeland 20: Karsten versl. Coom.be 64 63; Karsten en Reidt verSl. Coombe 62 6—4. De andere ploeg-uitslagen waren: En- geland-Frankrijk 11; Engeland-Dene- marken 11; Engeland-België 20; Frankrijk-Denemarken 2—0; Frankrijk- België 11; België-Denemarken 20. De eindstand was dus: i. Frankrijk 62; 2. België 53; 34. Nederland en Engeland, elk 44. 5. Denemarken 17. De Nederlandse kampioenstennisleraar Joop de Mos is in de kwarteindstrijden van het internationale profs-toernooi te Scarborough (Engeland) met 63 63 61 door de befaamde Australische prof Worthington uitgeschakeld. De cijfers geven een duidelijk beeld van de meer derheid van de Australiër, die elke kans uitbuitte en zelden missers had. De Mos speelde met aantrekkelijke fantasie en va riatie, maar hij had niet de hardheid die nodig was geweest om deze tegenstander te overmeesteren. Tevoren had De Mos met 6—2 6—2 6—3 de Pakistaanse prof. Mohamed in de vierde ron'de verslagen. Warthington werd op zijn beurt in de halve finales uitgeschakeld door een andere Australiër en wel de grootste favoriet: Cawthorn, die ook de Neder landse tennisploeg enige tijd heeft ge traind. In de eindstrijd won Cawthorn tenslotte, door beter netspel vooral, on bedreigd van de Egyptenaar Salem Kha- led met 6—0 6—4 6—3. Gerrit Schulte heeft zijn „eigen'' Bossche publiek weer eens in vervoering gebracht door zijn zoveelste fraaie zege in de Ronde van de Hertogstad, die in het Plantsoen werd verreden. De Tour-ploeg hield zich in de eerste ronden opmerkelijk rustig en uitlooppogingen waren gedurende de eerste ronden op het snelle parcours volkomen tevergeefs. Dertien ronden voor de finish sprong Jan Noltcn naar voren met Leo van der Pluym en Bruggenkamp aan zijn wiel. Even later liepen Gerrit Schulte en Gerrit Voorting, de twee grote rivalen in de show-nummers van de Tour-ploeg, uit het peloton weg en kregen aansluiting met de kopgroep. De Bossche en Roosen- daalse Gerrit vochten in een lange sprint om de zege, die tenslotte door de oudste met een lengte voorsprong werd behaald. In de 7 vorige Ronden van Ne derland heeft Wim van Est reeds tweemaal de overwinning behaald. Andere triomfators waren Gerrit Schulte, Henk Lakeman, drie Bel gen en verleden jaar Piet Haan. De erelijst luidt als volgt: 1948: 1. Rogiers (Belg), 2. Gold- schmidt (Lux), 3. De Korver (Ned), ploegen: 1 Nederland Zaanstreek. 1949; 1. Schulte (Ned), 2 Keteleer (Belg),' 3 Schellingerhoudt (Ned), ploegen: 1 België. 1950- 1 Lakeman (Ned), 2 Depoor- ter' (Belg), 3 Callens (Belg), ploe gen: 1 België. 1951' 1 Boogaerts (Belg), 2 Van Stayen (Belg), 3 De Feyter (Belg), ploegen: 1 België. 1952: 1 Van Est (Ned), 2 Wagtmans (Ned), 3 Voorting (Ned), ploegen. Nederland Nationaal. 1953: niet gereden. 1954; 1 Van Est (Ned), 2 Schulte (Ned), 3 Voorting (Ned), ploegen: 1 Nederland C (Van Est). 1955: 1 Piet Haan (Ned B, 2 oP 1 minuut Wim van Est (Ned A), 3 op 3 minuten Hein van Breenen (Ned C). 4 op 4 minuten Gerrit Schulte (Ned B), 5 op ruim 6 minuten Jules Maenen (Ned D), 6 op ruim 7 minu ter, Wout Wagtmans (Ned C), 7 op ruim 8 minuten Thijs Roks (Ned D), 8 op bijna 9 minuten Gerrit Voorting (Ned D), 9 op bijna 11 mi nuten Pugi (Italië), 10 oP U minu ten Wies van Dongen (Ned C); ploegen: 1 Nederland B (Schulte, Haan), 2 Nederland C, 3 Italië, 4 Nederland A, 5 Nederland D, 6 Bel gië, 7 Duitsland, 8 Zwitserland. Door een 21 zege op Sportclub Gene- muiden heeft het elftal van IJsselmeer- vogels beslag gelegd op het. kampioen schap van Nederland Zaterdagvoetbal. In de andere wedstrijd van de kampioens competitie werd Harkemase Boys met 100 door ARC verslagen. De kopgroep van vijf renners kreeg aan vankelijk weinig kans zijn voorsprong te vergroten, omdat de Zwitser Hugo Koblet de grote leider was in de jacht van het pe loton. Pas toen Koblet tien ronden voor het einde met een gebroken stuurstang het parcours moest verlaten, konden de vijf aanvoerders hun voorsprong van 30 tot 57 sec. vergroten. Wim van Est heeft in de Bossche Ronde geen kans gezien zijn Tour rivalen te kloppen. Hij kwam als 16de bin nen. De uitslag luidde: 1. Gerrit Schulte (Den Bosoh), de 120 kro in 3 uur 6 min. 22 sec.; 2. Ger rit Voorting (Roosendaal) z.t.; 3. Jan Bruggen kamp (IJmuiden) z.t.: 4. Leo van der Pluym (Dussen) z.t.; 5. Jan Nolten (Elslo) z.t.; 6. Mi chel Stol'ker (Zuilen) op 57 sec.: 7. J. Bergmans (Aalst) z.t.; 8 Harm Smits (Neylen), België) z.t.; 9. Ali Kain (Oostenrijk) op 1 min. 18 sec.; 10. H. Brinkman (Overschiei z.t.; 11 Jan Hijze- lendoorn (A'dam) z.t.; 1>2. J. Mehagnoul (Am sterdam) z.t.; 13. Plet van As (Roosendaal) z.t 14. Norbert Koch (Utrecht); z.t.: 15. Peter Post (A'dam) z.t.; 16. Wim van Est (St. Willebrordl z.t. En ook op het verkorte circuit van As sen was het de onverwoestbare Bossche reus, die (zaterdag in een miniatuur Tour de France van 66 ronden, 107,5 km. in 22 klassementen) voor de grootste sensatie zorgde. Daan de Groot, de strjjdlustigste renner van de middag, had acht ronden voor het einde dertig seconden voorsprong „in voorraad" en zat die aan de kop van het peloton te verdedigen, toen Gerrit (met een attente Piet Maas aan zijn wiel) een furieuze aanval opende. En met succes aan vankelijk, want zjjn voorsprong groeide snel naar de 18 sec. Dat aantal werd echter gereduceerd tot 12 sec. door het felle trek ken van Daan de Groot en wéér Gerrit Voorting en Schulte mocht de laatste sprint (met Maas nog steeds aan zijn wiel) dar. winnen. De Groot stelde zijn kandidatuur voor de Wereldkampioenschappen opnieuw door op de eindzege beslag te leggen. Behalve Wies van Dongen, die zijn zadel brak, reden alle Tourrenners de wedstrijd uit. Wout Wagtmans deed alsof hij vakan tie had en ook Wim van Est maalde de ki lometers te rustig in de middenmoot van het peloton weg. J De, "Hslag was: 1. Daan de Groot (Amster dam I 6/ pnt.; 2. Wim Rusman (Haarlem) 59 S Maas (Bindorpi 32 pnt.; 4 Peter Post (Adam) 28 pnt.; 5. Piet van As (Roosen daal) 25 pnt.; 6. Adri Voorting 'Haarlem) 24 pnt.; 7. Arend van 't Hot (Sassenheim) 22 pnt.; 8. Gerrit Schulte (Den Bosch) 21 pnt.; 9 Leo v. Pluym (Dussen) 17 pnt.; lo. Thijs Roks (Zun- dert) 15 pnt. Een wedstrijd voor amateurs, die vooraf was gehouden, leverde een overwinning Op voor Hen- nie Marinus uit Amsterdam, die in de eindsprint de snelste bleek. Deze wedstrijd ging over 65 km. en de tijd van de winnaar was 1 uur 35 min 23 sec. Jan Ottenbros uit Alkmaar werd tweede en Rozenburg uit Leidschendam derde. Het wielerprogramma, dat zondag ter ge legenheid van de start van de Ronde van Ne-dsrland in het Utrechtse Stadion was samengesteld, kon weer niet volledig wor den afgewerkt door de steeds terugkerende regenbuien. De voornaamste uitsla/gen waren: Wedstrijd achter derny-motoren over 20 km. 51 ronden. 1. Bunker lEngeland) 21 min. 6.8 sec.; 2. Van de Kamp (Gennep) 40 meter; 3. Bijster (Haar lem) 180 meter); 4. Schotman (Amsterdam) 600 meter; 5. Van Houten (België) 1560 meter; 6. Simon (België) 1800 meter. 2e manche over 1'5 km. —7. 30 ronden; 1. Bun ker 17 min. 16 sec.; 2. Bijster, 360 meter; 3. Schotman, 860 meter; 4. Van Houten, 1760 meter; 5 Simon, 2630 meter 6. Van de Kamp, 3250 m. Sprint over twee ronden: 1 Godefroid (Bel gië) 12.4 sec. over de laatste 200 meter; 2. Ger ritsen (A'dam); 3. Lagerloff (Amsterdam); 4. Mortier (België). Klassementswedstrijd voor amateurs en nieu welingen over 20 ronden: 1- Buis (Halfweg) 10 min. 39.8 sec.; 2. Janissen (A'dam); 3. Peere boom (A'dam); 4. B. van Leur (Utrecht). Hoad heeft in de kwart eindstrijden van het heren-enkelspel der Internationale tenniskampioenschappen van Duitsland te Hamburg weer eens getoond hoe sterk hij kan spelen als het hem ernst is. Hij gunde de Italiaan Pietrangeli geen set: 6—3 6—4 60. Vooral in de laatste set was de Australiër onbespeelbaar. Van de zes ga~ mes won hij zijn drie service games op love! De andere Italiaan, Sirola, kwam in de laatste vier door een overwinning op de Zweed Schmidt 86 63 108. Het scheelde heel weinig of ook Davidsson werd uitgeschakeld. Na drie uur spelen én via vier match points-tegen won hij op zijn vijfde match point van de Australiër Candy 4—6 3—6 7—5 (na 4—5) 7—5 12—10 (na 6—7 en 7—8). Nielsen verraste met een zege op de Italiaan Merlo 6—0 1—6 6—4 8—6. In de halve eindstrijden heeft Hoad eens te meer getoond dat. hij, indien het hem ernst is om te winnen, een klasse apart, vormt. Hij nam revanche op de nederlaag welke Davidsson hem in Zwe den toebracht en won in minder dan een uur met 64 6—4 62, zich voorname lijk concentrerend op het winnen van zijn service-games, waarvan hij er vier op love won. In de andere halve eind strijd verraste Sirola. de dubbelspel- expert van Italië, met een zege op Nielsen 6—1 9—11 6—0 6—3. In het dames-enkelspel waren de uit slagen van de kwarteindstrijden: mej. Shilcock (Eng.) versl. mej. I. Buding (D'l.) 86 63; mej. E. Buding versl. mej. Ward 46 63 64; mevr. Long (Austr.) versl. mevr. Vollmer (D'l.) 64 61; mej. Lazzarino (It.) versl. mej. Dittmeyer (D'l.) 62 60. Voor het winnen van zijn vijfde inter nationale kampioenschap van betekenis (dat van Australië, van Frankrijk, van Italië en van Engeland; Wimbledon, had hij reeds op zijn naam) heeft Hoad zich echter in de finale meer moeten inspan nen dan verwacht, was. Hij trof in de lange Italiaan Sirola. die de verrassing van dit toernooj was. vinnige tegenstand en moest, zelfs de tweede set. door het verliezen, van zijn service love na 55 aan de Italiaan afstaan. Sirola had mees tentijds de aanval, doch Hoad bleek hem tenslotte vooral door zijn scherp passe ren te verslaan, echter niet dan na 45 en 67 in de vierde set. De uitslagen der laatste ronden waren: Heren-enkelspel, eindstrijd: Hoad versl. Sirola (It.) 6—2 5—7 6-4 8—6. Dames-enkelspel halve eindstrijden: mevr. Long (Austr.) versl. mej. Shilcock (Eng.) 64 61; mej. Lazzarino dt). versl. mej, E. Buding (D'l.) 64 64. Eindstrijd: mevr. Long versl. mej. Lazza rino 75 62. Herendubtoelspel, halve eindstrijden: Hoad en Candy versl. Patty en Schmidt 3—6 6—4 6—4 97; Ayala en Davidsson versl. Forbes en Vermaak 75 63 64. Eindstrijd: Hoad en Candy versl. Ayala en Davidsson 64 75 62. Datnesduibbelspel, eindstrijd: mej. Seeney en mej. Muller (Austr) versl. mevr. Vollmer (D'l.) en mej. Pucejova (Tsj. SI.) 0—6 64 6—2. Gemengd dubbelspel, halve eindstrij den: mevr. Vollmer en Vermaak versl. mej. Ward en Ookley 62 52; mevr. Long en Ayala versl mej. Pucejova en Javorski 2—6 6—3 6—1. Eindstrijd: mevr. Long en Ayala versl. mevr. Vollmer en Vermaak 63 62 De jaarlijkse tenniswedstrijd voor ge mengde ploegen tussen Duitsland en Ne derland, sinds 1954 weer op het programma zal niet te Hannover wordeh gespeeld, zo als reeds was overeengekomen, doch te Wupperthal, op zaterdag 22 en zondag 23 september. In de eindstrijd van de Amerikaanse zone voor de Davis Cup heeft het team van de Verenigde Staten, uit de jonge spelers Richardson,' Giammalva en Mackay be staande, met 41 van Mexico gewonnen. De Amerikanen boekten hun verliespunt in het dubbelspel. Te Nijmegen is een tweedaags concours hippique gehouden, waarvan de hoofdscho tel door een springconcours om de Grote Prijs van Nijmegen werd gevormd, aan welk nummer tevens het nationaal kam pioenschap springen verbonden was. Titel en Grand Prix gingen naar M. M. Koster Hannie Urbanus is nog juist op tijd op het eerste honk gekomen, want de Belg moet de bal nog vangen.. Snapshot uit de daverende Nederlands 91 honkbal-zege op België. Juan Manuel Fangino. de ooureur met het ernstige gezicht uit het. verre Argen tinië, is ook op de Nürburgring. onbe reikbaar gebleven voor zijn concurrenten in hun razende boliden Fangio reeds Wereldkampioen in 1951, 1954 en 1955 wijlen Alberto Ascari was opperheerser in '51 en '52 is hard op weg, ook dit jaar de Wereldtitel te veroveren. In de 18de Grote Prijs van Duitsland, die meetelt voor het kampioenschap en die werd bijgewoond door meer dan 100.000 toeschouwers, werd hij weer alleen be dreigd door Stirling Moss, de jonge Britse Maserati-rijder, Fangio noteer de voor de 501.820 km, een tijd van 3 uur 38 min. 43.5 sec., hetgeen neerkomt °P een gemiddelde snelheid van 137.8 km per uur. een nieuw record voor deze race. die uit 22 ronden met elk 174 bochten bestaat. 'Ne grote sensatie van de race was. dat de Brit Peter Collins, die in het voor lopige klassement voor het Wereldkam pioenschap 1956 de leiding had met 22 punten, voor Fangio, de strijd staakte, waarmee hij zijn kansen op de titel ver speelde. Er waren maar zes van de twin tig gestarte coureurs, die de wedstrijd volbrachten. Fangio 13 praktisch zeker van zijn vierde Wereldkampioenschap. De uitslag luidde: 1 Juan Manuel Fan gio (Argentinië) Ferrari, 22 ronden (501.820 km) in 3 uur 38 min. 43,5 sec. gem. 137.8 km/u; 2 Stirling Moss (Eng.) Maserati, 3.39.30.1. gem. 137.7 km/u; 3 Jean Behra (Frankrijk) Maserati 3.46.22 4 Francisco Godia (Spanje) Maserati op twee ronden; 5 Louis Rosier (Frankïjjk) Maserati, op zes ronden, (dit resultaat telt niet. mee voor het Wereldkampioen schap, omdat minder dan 75% van het parcours werd afgelegd; 6 Otto Volen- terio (Zwits.) Maserati. De uitslag in de race voor spec ale sportwagens (tot 1500 cc) luidde: 1 Hans Hermann (Duitsl.) met Porsche 159.67 km in 1 uur 13 min. 26.6 sec., gem. 130.5 km/u.; Stirling Moss (Eng.) Maserati 1.13.29.8; 3 Roy Salvadori (Eng.) Cooper 1.13.41.6; 4 Richard von 1 ('Duitsl.) Porsche, 1.14.05. In cijfers verliep deze Volgt België (Van onze honkbal-medewerker) Amsterdam, zondag In een langdurige interland-wedstrijd, vóór 7000 toeschouwers in het Ajax- stadion gespeeld, heeft het Nederlands honkbal 9-tal zyn Europese hegemonie bevestigd door 'n 91 zege op de fel concurrenrende Belgen, die na de laatste Europese kampioenschappen, als nummer twee op de ranglijst staan en dus geen revanche voor „Rome" konden nemen. De Oranjemannen speelden in alle opzichten sterker. Vooral de slagploeg was bijzonder op dreef, maar de Belgen waren gehandicapt, omdat hun beste werper Jos Robeyn verhinderd was aan deze interland deel te nemen. Geen van zijn drie plaatsvervangers zag kans de Nederlandse veldploeg in bedwang te houden. Het veldwerk van onze zuiderburen kwam daardoor onder hoge druk te staan en er werden vele veldfouten gemaakt, terwijl een ware paniekstemming zich af en toe van de spelers meester maakte. interland als 1. Nederland 113OO301x 9.. België pitchers Van Looy 8x3 slag, 4x4 wijd, 4 honkslagen tegen; Verbert 0x3 slag, 7x4 wijd, 1 honkslag tegen; Mestach 0x3 slag, 0x4 wijd, 1 honk slag tegen. Totaal der„pitc'hingstaff": 8 x 3 slag, 11 x 4 wijd. 6 honkslagen tegen. Beste slagman: Dillen. 0.333. Aantal veldfouten 10. Nederland Pitcher: H. Urbanus, 18 x 3 slag, 1x4 wijd. 1 honkslag tegen. Bes te slagman: H. Kok, 0.500 (w.o. één ho merun), C. P. Urbanus: 0.500. uit Zandvoort, die met „Cobbey" 8 fouten noteerde over de twee manches van ieder 15 hindernissen (toegestane rijtijd 138 sec.). De beste tijd, die voor Koster werd geno teerd was 114.6 sec. De Amsterdammer B. J. J. Arts met „Tatjana" maakte de kortste tijd, m.l. 103,6 sec., doch het totaal aantal fouten was 15, zodat hij met de tweede plaats tevreden moest zijn- Ritm. B. D. J. J. Gruppelaar (Ede) klasseerde zich met „D'Artagnan" derde. Hij kreeg totaal 16 fouten, met als beste tijd 104,2 sec. Als vierde eindigde G. Huizinga uit Garsthuizen met „Baron", to taal is fouten (tijd 112,6 sec.) voor „Tara- 16 fouten maakte (114,6 sec.). De dressuurproef M. om de Keizer Ka- relprijs leverde een overwinning op voor de Belgische amazone mevr. S. Permeke met „Dunaberg". Onze landgenoot J. J, van Leeuwen bezette met „Hassan" de tweede plaats en A. J. van de Pol (Ned.) werd met „Tasso" derde. In het jachtspringconcours om de Prijs van het Kelfkensbos zegevierde H. van den Bergh met „Mooncoin". A. Ebben die ,/Bi- tity" bereed, eindigde als tweede en Rob Kouwenberg met ..Saquilla' bezette oe derde plaats. „Golden Wjllow" gereden door H van Berkel uit Den Haag won de Geschiktheidsproef voor jachtpaarden om de St.-Hubertusprijs. W. G. Hendrick uit Grathem met „Hella" eindigde als tweede en s. M. Pruikemaker (Den Haag) kreeg met „Lady be Good" de derde prijs, P. Huizinga met „Hella" won tezamen met zijn teamgenoot G. Huizinga die „Ba ron" bereed het aflossings springconcours a TAmericaine om de Prijs van het Marine- burg voor equipes van twee ruiters. C. van de Pol met „Casino de Paris" en Rob Kouwenberg met „Saquilla" klasseerden zich tweede voor H. van den Elshout met „Sunny Boy" en A. Ebben met „Bitity". Winnaar van het springconcours L. om de Prijs van Brakkestein werd S. M. Prui kemaker met „Bing". Lt. kol. vlieger mr. R. J. E. M. van Zinnicq Bergman met „Mon Demon" de tweede prijs in ontvangst ne men en W. G. Hendrickx met „Hella" da derde. De belangrijkste uitslagen waren verder! Dres suurproef om de Keizer Lodewijk Prijs 1 H Peeters I Antwerpèn l met „Ballettense", 2 Carlo de Jonghc (Antwerpen) met „Lady Bird", 3 J. Klaar (Den BoschI met „Moucette", 4 mevr. I- SiemRoderwald (Bilthoven) met „Barcelona Prijs van de Waag, springconcours v°or ju niores: 1 Elske Mouw I Hilversum) ï°eL' ley", 2 Elske Mouw (Hilversum) ,.x.# Hans la Verge 'Hilversum) met ,.Pm'ornj)n Springconcours M.A.: Hier afmen 68 ruiters aan deel, van wie er 14 zich *rrage Plaat sten. Deze barrage ging ovcr„;/ met ac'ht hindernissen. De uitslag g»™' 1 W. G. Hen drickx (Grathem) met -ou 0 ftn. tijd 41 sec., 2 A. Ebben g,jmet Adolf", O ftn, 42,5 sec., 3 J L. van wingerden (Den Haag) met Radja", 0 ftn, 43.6 sec., 4 M. M. Koster (Zand- voort) met Tf«humara 0 ftn, 44.2 sec., 5 R. J. W Koster fBussum) met „Axel 0 ftn, 4'7,6 sec. '6 L. j- 4e.B®er (Tilburg) met „Irene", O ftn 53,8 sec., 7 A. Ebben (Den Haag) met „Sun ny Boy". 0 ftb, 64 sec., 8 C. J. Kouwenberg (Woensdrecht) met „Quodian" 4 ftn. 47.4 sec 9 M. M. Koster iZandvoort) met „Cobbey", 4 fftn, 48 sec., 10 ritm. J J. Gruppelaar (Ede) met „Fikjbube", 4 ftn, 56 sec. De Nederlandse „pitcher" Han Ur- j banus schakelde ech ter zelf 18 man op drieslag uit. Voor de overige Belgen bleef f het veldwerk van de Nederlanders te sterk om op de bon ken te komen. In de laatste slagbeurt -- pas, maakte Brou- wers gebruik van s|Ip een tweetal fouter 'W' in Nederlandse ge lederen en wist de eer voor de Belgen te redden. De gasten gingen eerst aan slag, maar werden reeds spoe dig voor nul aan de kant gezet. Ook pit cher Van Looy wist fectvolle ballen de Sterk veldwerk en liet zich toen insluiten tussen eerste en tweede. Alle- Belgische ogen waren voor een ogenblik op hem gericht en Herre Kok maakte daar listig gebruik van om het eerste Nederlandse punt te scoren. HAN URBANUS, 18 man met zijn trage ef- eerste Nederlandse slagmensen te verschalken, maar Herre Kok greep als eerste een hoge wijdbal en sloeg hem buiten het bereik der vel- ders, waarop hij het eerste honk kon be- reiken. De slag van Hoogenbos bezorg- Frankenberg I de het Belgische veld grote moeilijkhe- 1 den. Hoogenbos kwam op het eerste honk In de volgende innings voerde Han Urbanus de stand tot 20 op door Bel gische fouten en goed honklopen. En in de derde innings viel de beslissing. Verre siagen van Charles Urbanus en Lukkien werden afgerond met een „dreunende" tweehonk-slag van Han Urbanus, waarmee de 'stand ineens op 50 kwam. Van Looy kon de Oranje-mannen in de volgende innings op deze stand hou den, maar in de zesde innings joeg Herre Kok de bal in de tribune (7--0) Verbert nam toen aan Belgische zijde het werpen over, maar kon niet verhin deren, dat de kampioenen de score tot 80 opvoerden. In de plaatste innings voegden beide ploegen éép punt aan het totaal toe. De laatste Belg werd door Hans Urbanus uitgeschakld en toen was de stand in deze rommelige en door de talrijke Belgische interpellaties typisch „Amerikaanse" wedstrijd dus 9—1. Maarse, itewijl Kbos die Jong pas sis vierde, nog na Sleeswijk. in het eindklas- Ook de laatste dag van de zeilwedstrij den van de Holland-week op het IJssel meer heeft geen gunstig weer getrof fen. Zaterdag werd eerst bij heel weinig wind, later draaiende winden gezeild, waardoor niet alleen de zg. licht-wecr- zeilers in het voordeel waren maar bo vendien de geluksfactor een te grote rol speelde. Ook zondag stond er slechts een aasje wind, bovendien herhaaldelijk in alle richtingen draaiend. Er werd echter toen slechts één race gevaren; de tweede werd in verband met een nade rend onweer afgelast. In de Finnjollen-klasse heeft de Rot terdammer* Karei Warburg zich zonder twijfel <}e sterkste getoond, hoewel hij daartoe een bijzonder fel gevecht met de Engelse Olympische kandidaat Osborne moest voeren. Warburg won de laatste race en die was voor zijn overwinning in het eindklassement beslissend. Hij be hoort echter niet tot de geselecteerde ploeg van zes Olympische kandidaten! Van de wél geselecteerden, die allen ver achter Warburg blevenfinishte Bob Markus als eerste, gevolgd door sement van deze selectieploeg kwam. Met dat al is de aanwijzing van onze Finn-zeiler voor Melbourne nog geen. stap nader gekomen; wel lijkt het ons. dat de perikelen voor hen die deze aan wijzing moeten doen met. de dag groter worden. A propos: de Nederlandse Finn- jollen...vader'1 Rinze Koopmans. na een ernstige ziekte ook mentaal in een inzin king en bovendien het tegendeel van een licht-weer zeiler, finishte in de achter hoede evenals de Italianen en Oosten rijkers. die in dit veld geen rol speelden. De hoofdprijs bij de Flying Dutchmen ging naar de Duitser R. Mulka, die een klasse apart was gebleken en van de vier races er drie won. Bob Boeschote4 en J. Sehooneveldt redden vóór tweS andere Duitsers de tweede en derde plaats. De Italiaan Capio bleek de snelste Sharpie-zeiler. maar de Nederlandse fa vorieten Jacques en Henk Kraan lieten in enkele races verstek gaa.n. Huurman won in de Olympia-jollen. De Ruijter in de Pampus- en Simon de Wit in, de Draken-klasse.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 6