Ultf wifiltASM UNOX m,»wmdiÊk$ VERKOOPSTER en LEERL.-VERKOOPSTER Belevenissen van een jong gezin door Jörgen Mogensen schenkKfrisse moed Avonturen van prof. Créghe Regeling voor dollarobligaties Ver. Stahlwerke i. liq. Regering van Libanon staakt onderhandelingen met oliemijen BEDIENDE (mnl.of vr.) Kampioenen Voor Ned. Kaiser-Frazer eerste halfjaar bijzonder gunstig WIE WEET WAT FRIS DRINKEN BETEKENT? een koolzuurhoudende, alcoholvrije drank drinken DISTILLATEURSKANTOOR MEYER BLESSING HUIZE ST. ANNA EEN NET MEISJE Wat een verrukking! Zie die dansende koolzuurbelletjes omhoog spatten in Uw glas. Proef met genietende tong die verfrissende smaak. „Hèheerlijk zegt U dan, „van zoveel frisheid knap je op!" Alcoholvrij Koolzuurhoudend Nu m 200 grams blikjes In Uv/ menu. A„p gewen» "^Ll-^KÏSS- 5""" JET» een vW^'w, U gewend b«' blikje S;^a DINSDAG 7 AUGUSTUS 1956 PAGINA 8 JACOB BIJLOO J. C. Robberegt Wij vragen een beschaafde SPEELGOEDMAGAZIJN Lijnbaan 68 Rotterdam Administratie geopend voor 4% pet. „Participation-Certificates" U. S-STEEL VERHOOGT STAALPRIJZEN Belastingheffing met terugwerkende kracht JACOB BIJLOO Personeel gevraagd Goederen aangeboden Handel en Bedrijf KOERSDALING OP PARIJSE BEURS Dr. J- HAANTJES OVERLEDEN Ook tweede half jaar 1956 zal zeer goed zijn Nog iets langer dan tot eind 1957 volledig bezet met orders De afschrijvingen moeien omhoog INDONESISCHE NIEUWE DEVIEZENCERT1FICATEN NOTEREN 145 PROCENT BINNENKORT 4lA PCT. LENING HILVERSUM 31. Dag Ellen. Is dat nu je kleine broertje, dat zo flink is gegloeid? Ja, al? je ziet, hoe snel die kleintjes groot worden, besef je pas, dat je oud wordt. Let op! Hier komt het antwoord: fris drinken is En daarmee is er een nieuwe nederlandse uitdrukking voor een moderne gewoonte geboren. Wat zeggen wij dus, als wij zo'n heerlijk glas „belletjes" aan de mond zetten Wij zeggen ik drink fris, U drinkt fris... wij drinken allemaal graag en heel veel en altijd fris. Het hele jaar door! US 101.120.400.65 Heden nam God tot Zich onze geliefde man, vader, groot- en overgrootvader, broeder, behuwdbroeder en oom de heer eerder weduwnaar van in de ouderdom van 83 jaar. M. BIJLOO-Krommenhoek A. BIJLOO M. BIJLOO-Schouwenburg KLEIN- en ACHTERKLEINKINDEREN Schiedam. 4 augustus 1956. Overschiesestraat 78c. GEEN BLOEMEN De teraardebestelling zal plaats hebben op de Algemene Begraafplaats te Schiedam op woensdag 8 augustus a.s. Vertrek vanaf het sterfhuis des nam. 2.15 uur. 152. Nou kijk" sprak de professor, toen het ontbijt genuttigd was. „De to; tempaal wenst zoetigheid, niet waar Wel. ieder fatsoenlijk Indianendorp heei een bijenkwekerij en als je nu een bijen korf offert dan ben je voor een hele tijd klaar, want die bijenkorf zit natuur lijk vol lekkere zoete honing". „Man, hoe kom je op het idee", riep het Zwarte Schaap. „Het is enig gewoon. Ik ga met een een korf halen, één is wel genoeg hè?" „Wel ja, dat zal wel gaan", sprak de professor. Het opperhoofd verliet, ge volgd door onze professor, de tent. Op 7-8-'56 werd door mij in het faillissement van J. Penning Sr., Burg. Knap- pertlaan 256b, Schiedam en J. Penning Jr., aannemer, Hoofd straat 97, Schiedam, de enige uitdelingslfjst gedepo neerd ter Griffie Rechtbank Rotterdam en Kantongerecht te Schiedam, om gedurende 10 dagen ter inzage van credi teuren te liggen. Schiedam, Tuinlaan 100. De curator: Mr. G. M. HOVINGH Van de zijde van de N.V. Hollandsch Administratiekantoor voor Duitse en An dere Waarden wordt aan de houders van 614 pet dollarobligaties Ver. Stahlwerke A.G. en van 7 pet dollarobligaties Rhein- Elbe Union medegedeeld, dat zij een ad ministratiekantoor heeft geopend voor 4 7/8 pet „Participation-Certificates" op naam, uitgegeven door de Irving Trust Cy en de National City Bank of New York, van in New York gedeponeerde schuldbewijzen ten laste van de opvolg stermaatschappijen van de Vereinigte Stahlwerke A.G. in liquidatie. Tegen de op haar naam overgeschreven en te Amsterdam gedeponeerde en te de poneren ..Participation-Certificates" zui len door haar worden uitgegeven certi ficaten „Amsterdam-Depot" aan toonder in coupures van 1000 en 100 nomi naal, met coupons ter betaling van de rente en uitkeringsbewijzen ter betaling van de aflossingen. Voor deze certificaten zal opneming in de Prijscourant, van de Vereniging voor den Effectenhandel worden aangevraagd, zodat, verhandeling ter beurze met ingang van 14 augustus a.s. zal kunnen plaats vinden Ter toelichting wordt hierbij vermeld, dat als onderdeel van de liquidatie van de Ver. Stahlwerke A.G. door de bezet- tingsautoriteiten aa.n de liquidateuren der onderneming de opdracht werd ver strekt een voorstel te doen met betrek king tot de regeling van de verplichtin gen der liquiderende maatschappij, voort vloeiende uit de te haren laste in omloop zijnde dollarobligaties, t.w. de 7 pet Rhein-Elbe Union Sinking Fund Mort gage Goldbonds per 1946, de 6Va pet Ver. Stahlwerke 25-jarige Sinking Fund Mort- gage Goldbonds. serie A per 1951, de .612 pet Ver. Stahlwerke 25-jarige Sinking Fund Mortgage Goldbonds serie C per 1951 en de 6V2 pet Ver. Stahlwerke 20- jarige Sinking Fund debentures, serie A per 1947. De regeling komt er op neer. dat onder fundering van de op de leningen tot 31 december 1952 verschuldigde (achterstal lige) rente, het totaal der verplichtingen per 31 december 1952 uit hoofde van ge noemde obligaties wordt vastgesteld en dat door de betreffende opvolgsters van de Ver Stahlwerke A.G. in nader te ver melden verhouding schuldbewijzen ten belope van het bedrag der genoemde ver plichtingen in New York gedeponeerd worden'"bij de National City Bank en de Irving Trust Co. Deze schuldbewijzen die van 1 januari 1953 rentedragende zijn te gen 4% pet 's jaars en wier rente hall- jaarlijks vervalt, vervallen op 1 januari 1968. Tegen inlevering ter conversie van bo vengenoemde dollar-obligaties worden aan houders op naam gestelde bewijzen van deelgerechtigheid (Participation- Certificates) in bedoelde schuldbewijzen verstrekt in de coupures van 1000, S 500 en 100. De „participation certifi cates" zijn genoteerd aan de New York Stock Exchange Bij het bepalen van het totaal bedrag aan bewijzen van deelgerechtigheid (Par ticipation Certificates) dat tegen elke in geleverde dollar-obligatie moet worden uitgegeven, wordt de hoofdsom der in te leveren obligatie aangenomen op 100 pet. terwijl de achterstallige rente voor 2/3 gedeelte wordt erkend en in bewijzen van deelgerechtigheid (Participation- Certificates) gefundeerd. Voorlopig is het totaal der verplichtin gen getaxeerd op 21.500.000. De debitri- ces hebben „SicherUngshypotheken" op hun bezittingen en/of op die van hun dochterondernemingen verstrekt, tot een totaal bedrag van 25 miljoen. Boven dien is de Kreditanstalt für Wiederauf- bau te Frankfurt a/Main garant voor het gehele bedrag. Vanaf 1 januari 1958 t.m. 1 januari 1962 zullen debitrices elk jaar op 1 januari 1 pet van het oorspronkelijke bedrag af lossen. daarna, zo lang nodig per jaar 2 pet. welke bedragen jaarlijks worden aangevuld met 4 7/8 pet van de reeds te rugbetaalde gelden. Aanvullende aflos singen zullen worden gedaan op 1 janu ari 1964 Va gedeelte, op 1 juli 1965 ge deelte, op 1 januari 1966 1/3 gedeelte en op 7 januari 1967 V2 gedeelte van het op genoemde data nog niet. terugbetaalde bedrag der schuld. De door het administratiekantoor te ontvangen bedragen zullen in overeen stemming met de administratieyoor- waarden op de coupons resp. uitkerings bewijzen der certificaten „Amstefdam- Depot" betaalbaar worden gesteld. De United States Steel Corp. heeft een onmiddellijk ingaande prijsverhoging voor carbonstaal en legeringsstaal bekend ge maakt, welke naar zij meedeelde gemid deld 8,50 per ton bedraagt. Volgens de mededeling houdt de prijsverhoging ver band met de stijgende kosten, onder meer veroorzaakt door de nieuwe arbeids overeenkomst. De arbeiders der maatschappij zijn maandag weer aan het werk gegaan nadat vrijdag een arbeidsovereenkomst voor de tijd van drie jaar, gedurende welke periode niet gestaakt zal worden, was totstandgekomen. De minister van staat van Libanon, die belast is met petroleumaangelegenhedcn, Saab Salam, heeft op een persconferentie medegedeeld, dat de onderhandelingen met de dochtermaatschappij „Tapline' van de Arabian American Company (Aramco) niet zullen worden voortgezet. Volgens de minister heeft de „Tapline" officieel aan de Libanese regering mede gedeeld, dat zij zich zou verzetten tegen toepassing van de wet, volgens welke van haar belasting op de inkomsten geheven zal worden. Salam herinnerde er aan, dat de rege ring op 27 juli j.l. van de oliemaatschap pijen verlangd had, dat zij binnen veei tien dagen de verplichte belastingaangif ten zouden doen. Tot nu toe hebben noch de Iraq Petroleum Company (waarmede de onderhandelingen eveneens zijn ge staakt) noch de Tapline mededeling ge daan van het bedrag van haar inkom sten. Nu de termijn verstreken is zal de belastingdienst de procedure volgen, welke gebruikelijk is ten aanzien van be lastingplichtigen, die in gebreke blij ven De minister betreurt de hardnekki ge houding van de oliemaatschappijen en verwijt haar, dat. zij door ondergrondse manoeuvres trachten de mogenheden, waartoe zij behoren tegen Libanon te keren. De „Trans Arabian Pipe Line Co. (la- pline) heeft bekend gemaakt, dat zij bij de regering van Libanon geprotesteerd heeft tegen de nieuwe wet, welke volgens haar met terugwerkende kracht belastin gen instelt voor buitenlandse maatschap pijen, welke tot nu t°e wettelijke vrij stellingen genoten. De maatschappij, wel ke een buisleiding exploiteert van de Perzische Golf naar Sidon (Libanon) is van mening, dat de wet het beginsel der geldigheid van contracten dat de Libane se regering steeds heeft gerespecteerd, aantast. Volgens een onlangs door de Tapline voorgestelde overeenkomst inzake de ver deling van de winsten met de landen waardoor de buisleiding loopt, zouden deze landen ongeveer 50 pet. van de win sten ontvangen. Dit aanbod is niet inge trokken, maar naar de mening van de maatschappij schept de nieuwe wet een toestand, welke voortzetting van de on derhandelingen niet toelaat. Hiermede vervullen wij de treurige plicht u kennis te geven van het overlijden van onze firmant en oprichter de weled. heer in de ouderdom van 83 Jaar. Zijn plichtsbetrachting en doorzettingsvermogen zal ons steeds tot richtsnoer dienen. Directie BIJLOO's MOTORBOOTDIENSTEN N.V. Geen bloemen Schiedam, 4 augustus 1956. Overschiesestraat 78c. De teraardebestelling zal plaats hebben op woensdag 8 augustus a.s. Aankomst op de Algemene Begraafplaats te Schiedam ca. 2.45 uur n.m. VRAAGT voor direct of later Mulo-opleiding gewenst, doch niet noodzakelijk. Brieven onder no. S 1033 Nwe Schied. Crt., Dam 18. MUPftJHWPr-i Stationsweg 2 - Dordrecht Telefoon 4165 vraagt tegen half september Intern, goed kunnende koken. Strijksters en persers gevraagd voor de chem. afdeling. Aan melden: Stoom- en chem. was serij Nico Nijman, Voorhaven 3341, Rotterdam-west. Gevraagd iemand voor het be dienen van de Chem. Reini gingsmachines. Aanmelden Stoom- en Chem. Wasserij Nico Nijman, Voorhaven 37. Gevraagd v. de nacht iemand voor telefoon en lichte admi nistratie. Aanmelden: Stoom- en Chemische Wasserij Nico Nijman, Voorhaven 37, Rotter dam-west. Te koop: granieten gootsteen- bak met opstand. Te bevragen (na 7 uur) bij J. J. Mulder, Dirk van Wassenaarstraat 22 b, Schiedam. Wij betalen vanaf 30 ct per kg lompen en de hoogste prijzen voor couranten, oud ijzer en alle soorten metalen. W. Jans sen, Noordvest t.o. 117, Dam- laan 50, telefoon 68134. Glasspiegela» 120 x 30 cm f 12.75, 120 x 36 cm f 14.75, 80 cm rond f 17.-, compl. geplaatst. Gesle pen ruiten voor suite-deuren, glasplaten enz. Van Loopik's Glasindustrie, Boterstraat 39, Tel. 68945. Inlijsten van platen, foto's en aquarellen, schilderen, scherpe prijzen en toch 2 jaar garantie G. van Loenen, Dam 41-43, tel. 66192. Showroom: Vlaardinger- straat 6. In verband met de Suezkanaalcrisis zijn de noteringen van olie-aandelen o.p de Parijse beurs gisteren gedaald. De no tering van aandelen Suezkanaalmaat- schappij daalde van 73.500 frank tot 67.100 frank. De slotkoers voor aandelen der Compagnie Francaise des Petroles welke belangen heeft bij de Iraq Petroleum Company, was 30.200 frank tegen 33.100 frank vrijdag jl. De notering voor aan delen Koninklijke Olie is gedaald van 110.000 frank op vrijdag jl. tot 104.200 frank. Zaterdag is ten huize van zijn broer te Goes plotseling op 56-jarige leeftijd overleden dr. J. Haantjes, leraar Neder lands aan het Baudartiusiyceum te Zut- phen. De heer Haantjes promoveerde in 1929 aan de rijksuniversiteit te Utrecht op een proefschrift getiteld „Gysbert Ja- picx. Fries dichter in de zeventiende eeuw". In 1936 verschenen, in opdracht van het „Friesch Genootschap" de werken van Gysbert Japicx. waaraan dr. Haan tjes heeft medegewerkt met prof. J. Brouwer en de heer P. Sipma. In de algemene vergadering van aan deelhouders van de Nederlandse Kaiser FFrazer Fabrieken bevestigde de voor zitter. mr. H. L Wolterson. de juistheid van de veronderstelling van een der aan deelhouders dat de gunstige invloed van de in 1955 ontvangen legerorder voor jeep.s slechts gedurende een deel van het verslagjaar 1955 heeft gewerkt. Over 1956 zal inderdaad de bezettingsgraad gedu rende hef gehele jaar mede de gunstige invloed ondergaan van de bewuste leger order. De maatschappij Zou op volle capa citeit werken, indien voldoende arbeiders beschikbaar zouden zijn. Zij zou nog 40 arbeiders kunnen te werk stellen. (Men heeft thans circa 400 arbeiders). De fa briek werkt op ongeveer 96 pet. van de capaciteit. In antwoord op desbetreffende vragen deelde mr Wolterson nog het volgende mede: De maatschappij is in ieder geval tot eind 1957 en ook nog we! een stukje van 1958 volledig van orders voorzien. De le gerorder van 1955 van het ministerie van oorlog had betrekking op circa 46H miljoen zonder de onderdelen. De enkele weken geleden geboekte nieuwe legeror der is zonder de onderdelen ongeveer ƒ20.9 miljoen groot. De export maakt op het ogenblik circa 50 pet. van de totale produktie uit tegen naar in de vergadering van 1953 werd medegedeeld toen 70 a 75 pet. In hoofd zaak gaat de export naar de Beneluxlan- den en betreft hij Simca en Hillman per- sonenautomotoielen. Voorts worden ook wel wat Willy's Jeep stationcars naar ge noemde afzetgebieden geleverd Willy's personenautomobielen worden niet meer geassembleerd, aangezien de produktie in de V.S. is gestaakt. Van de omvang van de investeringen welke nog noodzakelijk zullen zijn kan nog geen schatting worden gegeven, doch de investeringen zullen in ieder geval ujt eigen middelen kunnen worden gefinan cierd De scherpe stijging van de debi teuren tot ƒ2.342.417 (277.612) uit. 1955 houdt verband met het feit dat de Willy's Jeeps eerst veertien dagen na acceptatie door het ministerie van oorlog worden betaald. Ten aanzien van de afschrijvingen was men tot dusverre van mening dat de af schrijvingen op basis van de boekwaarde aangezien het om een nieuwe fabriek ging in feite od de vervangingsbasis plaats vonden. Men heeft dit probleem kort geleden opnieuw bezien en is tot de conclusie gekomen dat de vervangings waarde toch hoger is dan de aanschaf fingsprijs. Daarom zullen de afschrijvin gen over 1956 1957 en volgende jaren worden verhoogd en wel vermoedelijk met circa 40 pet van de afschrijvingen op basis van de boekwaarde (dus ex clusief de extra afschrijvingen ad 66.026 over 1955 en 115.677 over 1954. welke blijkens de w. en verliesrekening plaats vonden) De afschrijvingen op basis van de boekwaarde beliepen in 1955 ƒ347.926 (329.102.) Voor het eerst, komt onder de crediteu ren per uit. 1955 een voorziening voor la tente belastingschuld voor. Deze voorzie ning is berekend voor de gehele latente belastingschuld welke is ontstaan tot en met het boekjaar 1955 dus inclusief die welke in de jaren vóór 1955 is ontstaan. De gang van zaken in het eerste half jaar 1956 was bijzonder gunstig. Er 's geen reden om aan te nemen, dat de tweede helft van 1956 niet eveneens zeer gunstig zou zijn. De nieuwe deviezencertificaten, die met ingang van gisteren worden toegekend als premie op de uitvoer aan exporteurs van ondernemmgsprodukten, Zijn in Dja karta reeds verhandeld tegen 145 pet van de nominale waarde. Waarschijnlijk zal deze notering nog stijgen. De premie bestaat uit vrij verhandel bare certificaten, die kunnen worden aan gewend voor het financieren van de in voer van goederen. De premie bedraagt, zoals gemeld een bepaald percentage variërend van drie tot twintig pet van de F.O.B.-waarde van dertig uit.voerprodukten, die voor deze premie in aanmerking komen. Naar wij vernemen, overweegt de ge meente Hilversum op korte termijn over te gaan tot de uitgifte van een 4)4 pet. 30-jarige obligatielening, groot ƒ5 miljoen tegen de koers van 100 pet. V

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 8