NIEUWS uit STAD OUDE TIJD Geheugen-hulp en de en OMTREK Op wacht voor onze veiligheid: de brandweertelefonist Nu de Vrij willige Brandweer gaat jubileren De Krimpenerwaard Stormpolder Het werk aan de IJsseldijk Uit die goede Rotterdamsche Tramweg-Mij wil bijzondere tarieven verhogen NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De Ronde van Neder land in Schiedam Burgerlijke Stand WALDO-RUrCHOOL Bekendmaking De Bessenkoningin 1956 WOENSDAG 8 AUGUSTUS 1956 PAGINA 2 ONZE HARINGVLOOT IN ROTTERDAM JACOB BIJLOO OVERLEDEN W' S. V. WANDELLUST MARTINIT GUNSTIG JAAR ACHTER DE RUG 699 1 5 Eigen alarmcentrale INBRAAKJE DE WEG TE SMAL GESLAAGD jw'' \/y w 'y/ ':ï:y. De Schiedamsche haringvloot ligt weer tot uitzeilen gereed. Sierlijk gevlagd zal de lange rij der van hier uitzeilende vis- scherschepen morgen een lust zijn voor de oogen. Een wandeling langs de Buitenhaven naar het Hoofd zal dan alleszins de moei te loonen, waar zij ons een blik zal doen slaan op dit hier nog betrekkelijk nieuw bedrijf, dat belooft voor de stad onzer in woning een nieuwe toekomst te openen. (Nwe Schiedamsche Courant, van 2 juni 1901) Noot: In verband met bovenstaand bericht verwijzen wij naar ons artikel „Haringvis serij van Schiedam" in de N.S. Crt. van 26 mei 1956. De oprichting van de N.V. „Zeevisscherij Schiedam" in 1888 was de eerste aanleiding tot uitvoering van dit voor onze stad weer nieuw bedrijf. *êHAD VOO» scHnnaM fN OMiTwrmn, 78ste Jaargang No. 23142 O AM 18 SCHIKD AM TELEFOON 66152 POSTREKENING NR. 59 084 8 ADVERTENTIES t 0.16 per m.m.-hoogte. Bfl eon- tract speciale tarieven. INGEZONDEN MEDEDELINGEN f 0.80 per mm.-hoogte. Bij con tract speciale tarieven. KAMPIOENEN tot 20 woorden f 0.50 bjj vooruit betaling. Elk woord meer 3 ct. Maximum 00 woorden. AUe advertentie-orders worden gesloten en geplaatst overeen komstig de Regelen voor het Adventeotlewezen. ABONNEMENTEN f M6 per kwartaal, f 2.15 per maand en 0.50 per week. auto van de bessenkoningin 1956 Schiedam. Het voertuig behoort tot de collectie van de Kon. Nederl. Automobiel Club. HEDEN: Passage Theater: Lady and the Tramp (a.l.). Monopole Theater: Speelduivel en met gezel (18 j.). Stedelijk Museum: elke dag tot 1 sept. tentoonstelling „Schip en Werf" van 1 tot 5 en van 7 tot 10.30 uur. Zondags van 1 tot 5 uur. Julianapark; iedere avond verlicht „Flo- ralia". R.-K. OPENBARE LEESZAAL Openingsuren: Hoofdgebouw Dam 8: Volwasse nen maandag: 7—8 30; dinsdag: 1012, 2—5 en 7—8.30; woensdag: 2—5 en 78.30; donderdag: 10—12 en 2—5; vrijdag: 2—5 en 78 30; zaterdag: 1012 en 25. Jeugd: woensdag: 24; donderdag: 45; zaterdag: 1—3. Boven 14 jaar: woensdag van 67.30. Filiaal Emmastraat 3. donderdag 7—8.30, zaterdag 3 305 uur, zondag 11 11.30 uur Filiaal Rijnstraat 1: dinsdag: 6.30—8; vrijdag 7—8. Filiaal Kethel, Kerkweg 46 zondag 11.30—12.30 uur DONDERDAG: Rotterdamse Schouwburg. Aart van Nesstraat 120. Hör mein Lied. Violetta - De Hoofdstad Operette. Muziek van Oscar Strauss - Dir. Wilhelm Rettich. 20 uur. Groote Schouwburg, Zuidplein. „Boef je" - door de Schouwspelers o.l.v. L. Steenbergen, 20 uur. Kruiskade: Nationaal reuzencircus Jos Mullens, 15 en 20 uur. BIOSCOPEN FILM: Arena: The goldrusta (al.); Capitol: Heb je 'm door? (a.l.); Centraal: John and Julie (a.l.); Cineac: Charlie's tante (volw.); Colosseum: Stad op stelten (a.l.); Harmonie: Leven in de brouwerij (18 J.); Lumière: Sere nade (14 J.); Lutusca: Artists and models (18 j.); Luxor: Fernandel als modekoning (volw.); Metro: Moeder, wat een klap (a.l.); Passage (Schiedam): The lady and the tramp (a.l.); Prinses: Liefde kent geen muren (a.l.); Rex: De furie van de Mississippi (14 J.); Thalla: De terugkeer van Lemmy Caution (volw.); 't Ven ster: Summer madness (volw.); Victoria: Char lie's tante (volw.). Heden had op de Alg. begraafplaats te Schiedam de teraardebestelling plaats van wijlen de heer Jacob Bijloo, die 4 augustus op 83-jarigen leeftijd is over leden. De heer J. Bijloo ging in 1901 met zijn schip varen op de Zaanstreek. Het bedrijf breidde zich steeds uit. De broer van J. Bijloo. de heer Pieter Bijloo, die bij hem als knecht voer, opende zelf ook een beurtvaart. In 1933 werd een fusie aange gaan door de gebroeders. Bijloo en werd de bekende Bijloo's Motorbootdiensten N.V. opgericht, die nog steeds de dienst RotterdamSchiedamZaanstreek ond - houd. Het bedrijf vestigde zich enkele ja ren geleden, mede in verband met de moeilijkheden aan de Schiedamse spoor brug, ook aan de Spangensekade te Rot terdam. W.S.V. „Wandellust" behaalde bij de vakantiewandeltochten te Vlaardingen wederom succes. W.S.V. „Wandellust" heeft met een groep van 27 personen, waaronder twee jeugdige trommelslagers uit eigen vereniging, met succes een twee de prijs behaald. De leiding hadden de heer Joh. Terwiel en de dames J. Oers en J. Rademakers. Morgenmiddag omstreeks half één wor den de wielrenners, die aan de ronde van Nederland deelnemen, vanuit Vlaardingen komend, bjj de Vjjfsluizen opgewacht en gaat de ronde-karavaan via het gedeelte Burg. Knappertlaan tot aan het Rubens plein. Vandaar door Julianalaan, Stadhou derslaan, Rozenburgsestraat, Nieuwe Maasstraat, Lekstraat, Maasdijk, Nieuw Matthenesserstraat naar Rotterdamse dijk. Schiedam doet dus alle mogelijke moei te om „de ronde" zo vlug mogelijk te loodsen buiten het stadscentrum om. In verband met bovenstaand worden automobilisten en andere voertuigbezit- ters verzocht hun voertuigen zo min mo gelijk op die tijd in deze straten te par- kerer^. Vrijdagavond zal in de kantine van S.V. V. Martinit de prijsuitreiking plaats heb ben van de wedstrijden in de Martinit- jubileumserie. GEBOREN: Leonardus A. M. z.v. D. J. Rensman en M. A. F. Hofsteede; Johan H, z.v. J. van Naamen en E. M. Dahl; Maria T. d.v. A. G. Sigmond en J. van der Wilt; Johanna H. d.v. M. L. Timmers en J. H. Slui.iters; Judith J. d.v. F. P. Creemers en A. C. W. Onstenk. Het jaar 1955 is voor de n.v. Rotter- damsche Tramweg-Mij. gunstig en rustig geweest. De tarieven konden gehandhaafd blijven, doch de recente belangrijke voor uitgang van de arbeidsvoorwaarden ma ken het noodzakelijk, dat de laag inge stelde bijzondere tarieven-scboolkaarten, weekkaarten en abonnementen in be perkte mate worden verhoogd, waartoe door de Mij. een aanvraag hij het departe ment is ingediend. Alle onderdelen van het vervoer gaven evenals in 1954 een verhoogde opbrengst te zien; procentueel was de stijging het hoogst bij groepsvervoer en huurreizen. Van meer betekenis was de vooruitgang in het reizigersvervoer en in het post- en goederenvervoer, welke beiden ruim 125.000 meer opleverden. In totaal na men de ontvangsten met 6,3 pet. toe en was het bruto-exploitatieresultaat uit het bedrijf ruim anderhalve ton of 28,8 pet. beter dan in 1954. In de buitengewone baten is dit jaar o.a. opgenomen de winst op de aankoop van obligaties en restantbewijzen ad ruim 15.000. Evenals in 1954 werd weer een groot bedrag geïnvesteerd; in totaal 815.244. De resultaten geven het volgende beeld te zien: 1954 1955 Reizigersvervoer 2.837.479 2.964.521 Groepsvervoer en huur reizen 237.136 263.866 Post- en goederenverv. 1.319.432 1.445.314 Bijzondere opbrengsten 76.436 79.271 Ontvangsten 4.470.483 4.752.972 Uitgaven 3.944.039 4.074.975 Exploitatieresultaat v. afschrijvingen 526.444 677.997 De uitkering oorlogsschade heeft be lopen 139.228 (301.452) winst op verkoop van bedrijfsactiva bedroeg 43.661 (53.530), terwijl buitengewone baten 54.542 (191.922) opbrachten. Na o.m. storting in het vernieuwings fonds en afschrijvingen ad 322.199 (270.723) en reservering voor bijzondere doeleinden ad 495.654 (653.466) resteert een winst van 14.000 (onv.), waaruit wederom een dividend van 1,4 pet. kan worden uitgekeerd. Telefonist Donker in actie aan het ingenieuze alarmapparaat van de brand, weerHet zit zó ingewikkeld in elkaar, dat een stofje voldoende is om een storing te veroorzaken! U denkt natuurlijk, lezer, dat een telefo nist-met-nachtdienst bij de brandweer tij dens zjjn diensturen paraat zit aan de te lefoon, om in geval van nood onmiddel lijk te alarmeren wie gealarmeerd moet worden. Nou paraat is zo'n telefonist wel, maar achtér de telefoon zitten? Commandant Moesker zou hem zien aankomen! Wij zijn dezer dagen - of liever gezegd: dezer nac'hten! eens een praatje gaan. maken met één van de vier telefonisten, die dienst doen bij telefoon en alarmin stallatie in de kazerne aan het ..brand weerlaantje" of zoals de volksmond sinds jaar en dag zegt - het „dooien- laantje''. Telefonist Dick Donker vonden we er druk bezig met ....gummilaarzen schoon maken. „Ja, dat hoort bij het werk van ons beroepsmensen" verklaarde'hij. „Wanneer de vrijwilligers terugkomen van een „uit ruk" gaan ze óf naar bed of terug naar hun baas en de rommel blijft achter voor ons. Niet, alleen die laarzen maken we söhoon, maar ook het andere materiaal, de wagens, de slangen, spuitstukken, noem maar op. Er is hier 's nachts altijd wel wat te prutsen". „Bent u hier dan 's nachts zo maar moe derziel alleen op wacht" vragen we verbouwereerd. We hadden ons van een parate brandweer heel wat anders voor gesteld. „O, ja", zegt Donker, die de rang van te lefonist eerste klasse voert, „maar dat neemt niet weg, dat wanneer er op ditzelf de moment alarm komt, de eerste wagen de kazerne uit is vóór u tijd hebt het flits- apparaat van uw fototoestel in orde te maken voor een plaatje. En overdag gaat het nog vlugger, want dan wordt de ..eerste uitruk" verzogrd (.Advertentie) Aan de waterkeringen behorende tot de zorg van het hoogheemraadschap van de Krimpenerwaard, werd in het afgelopen jaar, naast de uitvoering van gewone onderhoudswerken, doorgegaan met de uitvoering van verbeteringswer- ken onder meer in het kader van het plan tot verbetering van de zwakke schakels, zo deelt het verslag van Ged. Staten mede. Het gewone onderhoud van de IJsseldijk beperkte zich tot het plaatselijk herstel van de basaltglooiïng, tot een oppervlak van 3200 m2, terwijl bij hm 317 een hoe veelheid van 40 ton puin lanas de per- koenrijen werd gestort. Bij de Maas- en Lekdijk werd op diver se plaatsen een oppervlakte van in totaal 2000 m2 basaltglooiïng hersteld, terwijl bestortinaen langs de perkoenen werden uitgevoerd tussen hm 0 en 3.50 en tussen hm 37 en 37.50. Hierbij werd 1683 ton stortpuin gebruikt. De als gevolg van de stormvloed op 23 en 24 december 1954 veroorzaakte scha de aan het buitenbeloop van de IJsseldijk werd hersteld. Voor gewoon onderhoud werd ten be hoeve van de IJsseldijk een bedrag van 16.100, —en ten behoeve van de Maas- en Lekdijk 25.500.— uitgegeven. Verder werd voor het onderhoud van het weggedeelte gelegen op de IJsseldijk tussen hm 238-240, hm 304-307 en hm 307- 374 een bedrag van 4.550.uitgegeven. In het vorig verslag werd medegedeeld dat het plan tot verbetering van de IJs seldijk, wecens gebrek aan arbeidskrachte in 1954 niet geheel gereed kwam. In 1955 werd de rest van dit werk, gelegen tus sen hm 251.50 en 255.70 voltooid. Wel werd dit plan nog in zoverre gewijzigd, dat de voorgeschreven ophoging tot 4.10 m. plus N.A.P. met hooaovenslakkcn vervangen werd door een ophoging met zand. waar over een gewalste puinfundering. De kos ten voor deze ophoging bedroegen 44.500, Met de voltooiing van dit werk werd de IJsseldijk voorzover gelegen achter de in aanbouw zijnde stormvloedkering, behoudens de gedeelten in de bebouw de kommen, op de vereiste hoogte ge bracht. Het werk bestaande uit het slopen van de Noodsluis te Krimper. a.d. IJssel, en het doortrekken van de waterkering ter plaatse, kwam in dit verslagjaar geheel gereed. De'kosten bedroegen 98.000. In het kader van de verbetering der zwakke schakels werd door het hoog heemraadschap een gedeelte van de Maas dijk verhoogd. Hét werk omvatte onder ftieer het ver hogen en verzwaren van de Maasdijk tus sen de dijkpalen 208.90 en 213.10, tot een kruinshoogte van 4.60 m. plus N.A.P. en een kruinsbreedte van 5.50 6.25 m. Daar waar aanwezige bebouwing dit thans nog noodzakelijk maakt, werden, ter gehele of gedeeltelijke vervanging van het be loop, keermuren geplaatst. Op de kruin werd een gesloten wegdek aangebracht. De verhoging van dit dijkgedeelte heeft in de gemeente Krimpen a.d. Lek nogal wü' beroering gewekt en geleid tot de vorming van een actie-comité uit eige naren van aan dit dijkgedeelte staande panden. Ondanks de hieruit voortvloeien de moeilijkheden heeft het hoogheemraad schap de noodzakelijk6 verhoging van dit dijkgedeelte doorgezet- In hetzelfde bestek werd voorts nog de Maasdijk tussen de dijkpalen 218.10 en 219.10 verhoogd en verzwaard. Gedeelte lijk geschiedde dit door het aanbrengen van een grondlichaam tegen het buiten beloop der waterkering, met een kruins breedte van 2.00 m. een buitenbeloop van 1 2 en een binnenbeloop met steenbe kleding onder een helling van 1 1. Plaat selijk werd bij bebouwing aanwezig aan de buitenzijde van de dijk een gewapend betonnen keermuur gemaakt, waartegen aan de binnenzijde een grondlichaam met r kruinsbreedte van 1.00 m. en een bi. - nenbeloop met steenbekleding werd aan gebracht. De kosten voor deze werken beliepen een bedrag van 103.000. De vanwege het hoogheemraadschap In de maand augustus uitgevoerde peilingen langs de schaardijken van de onderwa terbelopen vertoonden ook dit jaar geen verandering in ongunstige zin. Zoals in het vorige verslag is medege deeld, werd in 1954 met de bouw van een stormvloedkering met schutsluis in de Hollandsche IJssel begonnen. Naar Se~ lang de bouw van dit kunstwerk vordeJ~ de, werden door Gedeputeerde Staten in het verslag van 1954 genoemde goed keuringen verleend. In afwijking van het oorspronkelijke plan, hebben Gedeputeerde btaten bij besluit van 26 augustus 1955 goedkeuring verleend op een plan tot wijziging van de waterkering gelegen tussen de hoofdwa terkering van de Krimpenerwaard en da oostelijke stuwwand. Volgens deze wijzi ging krijgt, ter voorkoming van ongewen- ste zettingen ten gevolge van te hoge be- lasting van de ondergrond, het nlateau tussen de IJsseldijk en de stuwwand nu een hoogte van 4.00 tot 4.25 m plus N.A.P. tot 15.66 m. uit de oostelijke stuwwand. Op genoemde afstand uit de stuwwant zal de waterkering w.rden gevormd door fen a nn da™d, reikende van 1.60 m tot 4 00 m. plus N.A.P. waarop een be- tonmuur tot 5.20 m. plus N.A.P Aan het eind van het verslagjaar, kwam ae bouwput aan de oostelijke oever gereed maak?1 6611 begin met de funderinK ®e- In het verslag van het vorig jaar werd bericht, dat het ophogen van het buiten de Maasdijk gelegen terrein tussen hm 220 en 225 door de gemeente Krimpen a.d. IJssel ten dele voltooid was. Na de in klinking van de in 1954 verrichte opspui ting werd in het afgelopen jaar wederom met de opspuiting voortgegaan. Bij deze opspuiting is een gedeelte in de rivier af geschoven. De ontstane breuk is met goe de grond aangevuld. Hoewel voor de financiële moeilijkhe den van de Stormpolder nog geen oplos sing is gevonden werd in de loop van het verslagjaar het nog niet op hoogte ge brachte gedeelte van de ringdijk, ver hoogd tot 4.30 m. plus N.A.P. of, waar een keermuur werd geplaatst, tot 4.10 m. plus N.A.P. Aan het rijk is gevraagd een subsidie op de uit te voeren werken te verlenen. Hierop is nog geen beslissing genomen. In afwachting hiervan zijn de werken voorlopig gefinancierd door de N.V. C. v. d. Giessen en Zonen's Scheepswerven. Bij de bestaande muur op de dijk langs de Hollandsche IJssel werden de lage gedeelten ter lengte van 181 m. verhoogd tot 4,10 m. plus N.A.P., terwijl de kruin ter plaatse onder profiel werd gebracht. De kosten bedroegen 5.000.—. Voorts werd de dijk langs de Holland sche IJssel over een lengte van 375 m. verhoogd en onder profiel gebracht en van een gesloten wegdek voorzien. Een en ander vergde een uitgave van 9.400.— door het. personeel van de gemeente- smederij hier vlak naast". „Hoe dat gaat nou met zo'n alarm" wil len we weten- „Tja. meestal natuurlijk doordat de men sen je opbellen. Maar er zijn bedrijven en inrichtingen met een eigen directe alarm installatie, zoals de Veveo en het Passage Theater. Ook de politie is rechtstreeks met ons verbonden, zelfs de wijkagenten, die door middel van de bekende t.elefoonzuil- tjes via het hoofdbureau van politie recht streeks met ons verbonden kunnen worden Meestal wordt dat niet gedaan, maar geeft de wachtcoimimandant op 't bureau de mel ding aan ons door. We spreken echter lie ver de meldende agent zelf, omdat we uit het relaas van een ooggetuige beter kun- nen afleiden wie en wat er moet uit rukken. Weet u dat we na 22 uur ook genees kundige dienst zijn? In het bureau aan de Tuinlaan wordt de telefoon dan op ons overgezet en wij waarschuwen de broe der en chauffeur, die dienst hebben. Dat is soms nippertjeswerk, want als die men sen al op stap zijn voor een klussie, en er komt een nieuwe melding, waar vind ik het stel dan? Gelukkig gaat het meest al goed". Als om zijn woorden te illus treren, ratelt de telefoon. We horen niet meer dan „Ja, ja, goed komt voor elkaar" en de telefoon ligt alweer op de haak. Een nummer wordt gedraaid en we ho ren „Broeder er ligt een toevalpatiënt bij de Grote Kerk, of je hem effe wil oppik ken". Even later opnieuw de G D.-tele foon (een apart toestel); Een bloedproef- je. Goed ik zal hem sturen". Dat was de politie, die een dronken automobilist de bloedproef wil laten ondergaan. Nog geen twee tellen later meldt de zieken wagen zich vanuit het gemeenteziekenhuis en krijgt tot bescheid „Of je even langs wil gaan in de Lange Nieuwstraat, een bloedproefje". „Zo. ook alweer gefixt" zegt Donker tegen ons en wij krijgen stilaan ontzag voor de rustige zakelijkheid en vanzelfsprekendheid, waarmede deze man zijn hersens gebruikt en de uiteenlo- pendste dingen organiseert. Als we in die geest een opmerking maken, zwaait hij nonchalant met de hand. „Flauwe kul Je moet er even bij zijn met je aan- vest, Maar waar moest ik die wagen op pikken? Toen heb ik een café in de buurt opgebeld en gevraagd aan de kastelein ot hij de ziekenwagen nog zag staan en of-t-ie even de broeder wilde waarschu wen. <jat er een klusje lag op de Broers- vest. Gelukkig heb je in zo'n geval altijd medewerking van de mensen en drie mi nuten later was de ziekenwagen op de plaats van het ongeluk. Zulke dingen ge beuren geregeld en het is niets bijzon ders. Dat wordt van je verwacht, al moet ik er bij zeggen, dat er wel eens wat te veel als vanzelfsprekend van je verwacht wordt. Neem bijvoorbeeld een alarm. Wanneer houdt een kleine brand op klein te zijn en wanneer wordt een middelgrote brand een grote? Dat beslist alleen de telefonist en hij is verantwoor delijk voor het alarm dat hij maakt en de mensen, die hij de deur uitstuurt. Na derhand kun je daar soms een hoop na righeid mee krijgen.... En wat, wanneer je hier in je eentje 's nachts zit en er overkomt je iets? •Laatst hoorde ik gestommel in de garage en ga eens even kijken wat er aan de hand is. Ligt me daar een dronken zee man tegen de boel aan te schoppen. Ik hS in een boog omheen gelopen en heb (je politie opgebeld. Die vroegen wat zij eraan konden doen, maar ik kon hem nifr niet hebben. Haal hem maar weg, E?1 lk- hom er nog met geen tang aan. Er neeft ook eens een vent een nacht in een der wagens liggen slapen. Die bleef verder rustig, maar voor hetzelfde geld kan er een binnenkomen, die je een opjutter geeft op je kop. Ik kan hiervan daan niet zien, wie er binnenkomt." Tele fonist-met-nachtdienst lijkt ons maar een eenzaam baantje Je heb er zo geen weet van, wat er in d.® brandweerkazerne kan gebeuren, terwijl je je 's nachts nog eens lekker omdraait en zo'n eenzame telefonist zit in de kazerne op wacht. Hij zit er niet voor niets. In het eerste kwartaal van dit jaar rukte de brand weer niet minder dan 65 maal uit, name lijk voor 2 uitslaande branden, 23 binnen branden, 9 buitenbranden, 1 scheepsbrand 22 schoorsteenbranden, 1 onderzoek naar brand, 6 geruchten van brand en 1 loos alarm. In het eerste kwartaal van het jaar er voor rukte zij 41 maal uit. Het personeel, dat al dit gevaar voor onze stad steeds in een minimum van tijd onderdrukte, bestaat uit 100 man precies waarvan 8 beroeps. Als Schiedammers weten we eigenlijk veel te weinig van onze brandweer en haar kazerne. We hebben er op die nacht in rondgeneusd de kazerne bedoelen we en stonden verbaasd met hoeveel gevoel voor efficiency deze betrekkelijk kleine kazerne is ingericht. We zijn er echter toch wel uitgegroeid, daar helpt alle efficiency niets tegen en sommig ma teriaal heeft men al elders onder dak brengen. Het maakt het werk moeilSlTen als telefonist Donker nog niet hon/ en we kunnen h"n prestaties met hoog genoeg waarderen. De commissaris van politie maakt be kend. dat m verband met het passeren van de renners van de Ronde van Ne derland morgen het verkeer op <je door de rennerskaravaan te volgen route zal f/gneren tussen ongeveer 11.30 en yólgens "larrgsf bS? lianalaan. Stadhouderslaan, Rozenburg sestraat. Nieuwe Maasstraat. Lekstraat, Winlhelminabrug, Maasdijk Nieuw-Mat- thenesserweg en Rotterdamse dijk. Parkeren op genoemde wegen voor zover dit. het door de wielrenners bere den weggedeelte betreft is morgen verboden vanaf 10 uur tof het ogenblik dat de karavaan is gepasseerd. Door het indrukken van een raam heb ben onbekenden zich de afgelopen, nacht toegang verschaft tot de kantine aan de Boshoek. De telefoonlijn in het gebouw tje werd vernield. Een bedrag van f 6 enige veters en koeken werden meege nomen. ,.OP de Vijfsluizenbrue manoeuvreerde dinsdagmiddag een lesauto zo onhandig, dat een wielrijwster tussen de brugleu ning en. de auto bekneld raakte. De auto. die aanvankelijk doorreed, werd verder op tot stilstand gebracht. De wielrijdster. de 34-jarige mej. L. S. uit Schiedam, kwam gelukkig met de schrik vrij. Al leen een aantal eieren in een mandje ging verloren. n1lAn T m" met, jc aan dacht, da s alles. Laatst was de wagen weg Ir°een in de Boerhavelaan- t?lleuWe en ernstiger meldingEngelse handelscorrespondentie, doorkwam. Een ongeluk op de Broers-1 Onze stadgenote mej. Albertini Slinkert slaagde te Rotterdam voor het diploma De ouwe trouwe Magirus in actie in de Gorzen.., Gaby Piller uit Amsterdam, bessenkoningin 1956,, die gisteren in Hotel de Kroon te Schiedam haar toernee aanving voor „nieuw rood" van de N.V. Distilleerderijen v.h. Simon Rijnbende en Zonen. Rijnbende presenteerde haar in „De Kroon" Gisterochtend presenteerde de N.V. Distilleerderijen Simon Rijnbende en Zo nen, bij monde van de directeur, de heer A.J. Breve, de bessenkoningin 1956 in Ho tel de Kroon te Schiedam. Dit jaar is de eer van het „nieuw rood" aan te bieden te beurt gevallen aan de mannequin Gaby Piller van maison de haute couture Offerman uit Amsterdam, geassisteerd door twee hofdames-manne quins. Daarnaast fungeert als betaal meester, de heer Cording uit Den Haag. Een zeer gedistingeerd gezelschap ook door de kostumering, waaraan door mai son Öfferman een bessensfeer is gegeven. Om 11 uur stond het verkeer op het Koe marktplein stil, omdat Rijnbendes bessen- stoet ditmaal in zeer oude automobielen gekomen, de'bessenkoningin en haar ge volg in Hotel de Kroon uit liet stappen. De heer Breve lichtte toe, dat dit jaar Amsterdam drie dagen bezoek zal krijgen. Rotterdam wordt echter niet vergeten, daarom vertrok men tegen 12 uur naar de Maasstad, alwaar de lunch zou worden gebruikt, vandaar ging het naar Delft naar de Prinsenkelder voor de thee, om dan via Haarlem de Lion d'Or van Lou Bandy naar Amsterdam te gaan. De stoet bestaat o.m.. uit een Spijker automo biel uit 1906, die viert dus haar gouden jubilé, een T-Ford model 1920 en een. Rolls Royce uit 1925. De bekende Rijnbendes reclamewagen trekt bijzondere aandacht, terwijl voor alle zekerheid een service wagen van de K.N.A.C. om eventuele ma chinestoring te verhelpen, in de nabijheid volgt. de firma Rijnbende voor deze geste, waar op de heer A. J. Breve antwoordde. Er was op het Koemarktplein zeer veel belang stelling, waarbij de politie de nodige be hulpzaamheid bood om het verkeer en de vertrekkende stoet oude vehikels, vooraf gegaan door twee bessen-adjudanten op scooters Schiedam uit te loodsen. In Amsterdam zal de bekende stalhou derij van Van Delden met een koets be spannen met zes paarden, Rijnbendes bes senkoningin de rondgang gemakkelijk ma ken. terwijl het gevolg in volgrijtuigen plaats zal vinden. In „De Kroon" werden de daar aanwe zige bezoekers door de bessenkoningin met een dronk „nieuw rood" verrast. Als reactie dankte een der aanwezige gasten Een oude Spijker-automobiel uit 1906, vertoonde zich gisteren als hof-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 2