Nederland overhandigde krachtige protestnota te Djakarta Moskou aanvaardt uitnodi Familieleden posten nog altijd voor de hekken de „Bois du Cazier van 1 Revering niet officieel ingelicht Russisch tegenvoorstel om nog 22 landen uit te nodigen Circuspremière ging niet door DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Suez-streep door Indonesië haalt de rekeningen Reddingspogingen te Marcinelle lopen op niets uit Opzegging schulden door Indonesië «Sail Drie Cyprioten terechtgesteld Vrijdag 10 augustus 1956 Moeilijk besluit Bevreemding Prof. Lieftinck ontving hoofdambtenaren President Eisenhower bespreekt Suez-kwestie met Congres-leiders Via V. N.? Vrachtwagen met banken, requisieten en roofdierenvoer hele dag zoek Er kwam geen hulp Meer gezouten haring naar Oost-Duitsland WEERBERICHT CHARLEROI, hedenmorgen. De tragische mijnramp van Marcinelle is m steeds het dat zich België begrijpelijkerwijs nog steeds het onder werp van elk gesprek. Het drama, woensdag, gisteren en vannacht heeft a gespee en zich wellicht ook nog de volgende dagen zal afspelen in de ondergrondse galerijen van de mijn „Bois du Cazier", heeft iets dantesks ge kregen door de omvang van de ramp en de sombere diepte, waarop alles is gebeurd. Mannen en vrouwen, die vanaf de eerste uren bij de hekken of op de talud rond de mijn hadden postgevat om zo dicht mogelijk bij hun dierbaren te zijn, die in doodsgevaar verkeren, zijn van die droeve observatieposten niet geweken, alle ver moeienis en uitputting trotserend. Sommigen hunner vielen gisteren in zwijm, doch zodra zij weer bijgebracht waren zetten zij hun sombere wake voort. Af en toe gingen hulpvaardige han den met koffie rond. Redders, geneesheren, priesters, Rode-Kruis mensen, soldaten en kloosterzusters, van welke laatste de smetteloos witte kappen thans nage noeg zwart zijn. krioelen door elkaar om woorden van moed en troost te spreken en stoffelijke en geestelijke hulp te verlenen. Werd er een dode voorbij^edragen, dan ontblootte men het hoofd en za" men zegenende handen van priesters een laatste kruisteken maken. Er zijn thans negen doden en zes gewonden aan de oppervlakte o-ehracht. Het aantal nog ingeslotenen wordt thans op 261 berekend. Rook, rook Verontwaardigde Italianen ■TW» i Beroep om besluit te herzien Twee miljard kwijtgescholden Italiaanse kritiek Geen uitstel Contact met Nasser 90.000 vaten De weerverwachting van het K.N.M.I., geldig van vanavond tot morgenavond, luidt: Veel bewolking met enkele regen- of onweers buien. Overwegend krachtige wind uit westelij ke richtingen, later tot matig afnemend. Lagere temperaturen. Zaterdag 11 augustus: zon op 5.19 uur, onder 20.14 uur; maan op 12.05 uur, onder 21.55 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT l Het lot van de 261 mijnwerkers: verstikking door gas en rook Telefonisch van onze Brusselse correspom dent) Er wera minder luid geweend en ge kermd aan gisteren: de kelen waren schor geworden en de stembanden ver moeid. Velen zien de sombere visioenen van de brandende mijn. Er was, zo zei een ingenieur, in de eerste uren een vuurzuil in de grote schacht van onge veer 900 meter hoog, die de redders elke toegang afsneed en op haar weg alles verwoestte. De rook was zo dicht, dat wie er ook maar enkel minuten in zou bevinden, onvermijdelijk moest stikken. Volgens een niet bevestigd gerucht hebben ingénieurs en redders, met rei doel de brand te beperken en de k|n_ Sentcn rhef moeil^ke b^luit moeten gr^n OD een diepte van 700 meter jf^oegang tot een galerij dicht te met celen. waarin zich waarschijnlijk no,? een dertigtal ingesloten mijnwerkers bevonden. Vermoedelijk waren de al- dus ingemetselden toen reeds overle den. Deze pijnlijke maatregelen moest, zo zei men genomen worden om de kans. hoe gering die ook is te ver- gioten om de andere ruim twehonderd mijnwerkers te kunnen redden. Dit heeft echter tot op het ogenblik dat wij dit telefoneren helaas tot niets geleid. De redders, die totaal uitgeput aan de oppemakte kwamen, hebben in de mijn wegens de hitte, het water, de engheid der toegangswegen en de duisternis en overal de rook in de meest moeilijke om standigheden moeten werken. Zij wisten soms zelfs niët in welke richting zij zich bewogen. Drie van de personen, die woensdag levend uit de mijn konden worden ge haald, verklaarden, dat zij hun leven dankten aan het feit dat zij onder een metalen wagentje waren gekropen toen het vuur om hen heen woedde, waarna zij ijlings langs steile mijnladders naar boven waren geklauterd, die kort daarop een prooi der vlammen werden. Geheel de dag zijn gisteren de red ders in touw geweest. Sommigen liepen daarbij verwondingen op. Eén hunner verklaarde op een diepte van 835 me ter de kadavers van honderden gestik te ratten en muizen te hebben aange troffen. maar ook te hebben geconsta teerd, dat daar nog levende ratten rondliePe"- f luguber dit nieuws ook was het deed weer even een lichte hoop opvlammen, dat dus niet alle le vende wezens door de rook waren verstikt. r'icfoi.avonil trachtte men door te drin Gisteravond w 9fl0 meter doch gen tot een d P rook terugkeren, men moest vanwege ue De televisie zendt ^if^vanuit^me^ nfcte'he^geprotesteerd fen die nogal brutaal optreden om sationele opnamen" te maken. n dere Opgewonden Italianen, die in doorgedrongen en vandaar wegens daar nog hangende dampen terug naar de op pervlakte moesten komen monsters van de- rook meegebracht, die chemisch wer den onderzocht. Er was geen spoor van kooloxyde in te vinden. In het begin van de nacht heeft zich een instorting op verdieping 900 voorgedaan. Uit Italië wordt, vernomen, dat 30 bur gers van het uit, 7000 Inwoners bestaande stadje Manoppello aan de voet van de Majellaberg, in de mijn van Marcinelle zijn. De twee dode Italianen, die men uit de mijn heeft gehaald twee broers, zijn uit dat stadje afkomstig. Men heeft net droeve nieuws nog niet aan de moeder durven meedelen, omdat een derde zoon van haar zich nog in de mijn bevindt. De In verband met de ramp in de mijn van Marcinelle is koning Boudewijn van zijn vakantie teruggekeerd en lieeft zich in gezelschap van eerste minister Van Acker, onmiddellijk naar het rampge bied begeven. Links: In een kamer van de administratie van de mijnbouwmaat- schappij wordt. Z. een overzicht van de situat e gegeven. Rechts: Minister Van Acker in gesprek met een lid van een van de reddingsploegen die juist uit de mijn is teruggekeerd. r V Mnrcinfn Jk;en zlin in een rouw kapel te Marcinelle opgebaard, waar on der meer de Pauselijke nuntius en de bisschop van Djjorjjjk zijn gaan tj;dden Voor de hekken Van de myn heeft de pauselijke nuntius z;ch in het Italiaans tot zijn aaar in angstige vertwijfeling wachtende lana8onoten gericht, en ze meegedeeld, dat hij hun en hun familie leden namens z. H de Paus een bijzon dere zegen mochj geven Waarop velen in het stot van de weg knielden en met gebogen hooid dje zegen ontvingen. In geheel Belgie is een steunactie voor de geteisterde iamuies begonnen. Van over al. uit binnen- en buitenland komen bij de koning, de regering of de mijndirectie telegrammen van rouwbeklag binnen. De koning wordt vanmorgen voor de tweede maal op de plaats des onheils verwacht. De redders hebben de gehele nacht doorgewerkt maar ïeen enkel succes met hun moedige Pogingen bereikt. Alge meen wordt aangenomen, dat het een mi rakel zou zijn, mdiejl men de in de lu gubere mijn ingeslotenen nog levend zou aantreffen. Op een Persconferenfje werd vannacht verklaard dat verdiepjng 765 meter bijna geheel doorzocht, Was ]\ien vond alleen lijken. Voorts zijn tussen 893 en 907 m <je leibomen verkoold. De herstelwerk zaamheden daaraan 70uden ongeveer 8 uur in beslag neuten In deze commissie had,naast vertegen woordigers van Indonesië en Nederland, ook zitting een vertegenwoordiger van de United Nations Commission for Indonesia. Nederland en Indonesië hebben de voor- s'ellen der commissie aanvaard. De Nederlandse regering doet in haar nota een beroep op de Indonesische re gering om haar besluit te herzien en als nog maatregelen te treffen opdat de ver schuldigde renten en aflossingen die se dert maart 1956 krachtens de aanvaarde garantie tijdelijk door Nederland aan de De Nederlandse regering, aldus het ministerie, acht het in strijd mctltalloze obligatiehouders zijn betaald, wor- a i den gerestitueerd en in het algemeen haar verplichtingen zullen worden gehono- „De Nederlandse regering heeft haar zaakgelastigde in Djakarta, H. Hagenaar, opdracht gegeven otn heden teil departemente van buiten landse zaken te Djakarta een nota te overhandigen, waarin krachtig wordt geprotesteerd tegen de flagrante schending van de door Indonesië vrijwillig aanvaarde overeenkomst betreffende de gedeeltelijke overneming van de overheidsschuld van het voormalige Nederlands-Indië", aldus vernamen wij van het ministerie van Buitenlandse Zaken. reerd. Het ministerie vestigt voorts de aan dacht op de verklaring van de Indone sische minister van Financiën van 9 dezer, dat het besluit de schulden niet langer te erkennen, reeds geruime tijd geleden door de staatscommissie zou zijn geno- inlernntionaa] aanvaarde normen betreffende het verkeer tussen soevereine staten, dat zij door Indonesië niet officieel in kenn.i5.-is gesteld van het Besluit otn deze verplichtingen niet langer te erkennen; de mededeling van de Indonesische regering dat de heer Hagenaar officieel zou zijn ingelicht is onjuist, omdat de heer Hagenaar slechts verwezen werd naar reeds gepubliceerde berichten. De Nederlandse regering protesteert der halve eveneens tegen de wijze waarop de beslissing der Indonesische regeing 1 men. Deze verklaring 'heeft bijzondere be- tekenis in verband met het feit, dat de publikatie van het besluit plaats vond enkele dagen nadat het internationale monetaire fonds besloten had een lening aan Indonesië te verstrekken groot 55.000.000 zonder dat het fonds over dit besluit was ingelicht." (Zie vervolg pag. 3). te barer kennis is gekomen. Deze gang van zaken, zo gaat het mi nisterie verder, wekt te meer bevreem ding, waar in antwoord op Nederlandse demarches respectievelijk op 5 en op 13 april 1956 inzake het opschorten van be talingen door Indonesië cp haar lenings verplichtingen, werd medegedeeid dat de regering der Indonesische Republiek nog niet in staat was een beslissing te nemen. Aannemende dat de ir, de pers ver schenen berichten juist zijn, wijst de Ne derlandse regering de argumentatie van de Indonesische regering dat de ter R.T.C. aanvaarde schulden mede zouden zijn ontstaan uit de kosten van militaire ac ties in de jaren 1945—'49 van de hand. In dit verband wordt er op gewezen dat in het kader van het overleg ter R T C over de overneming van rechten en verplichtingen van het voormalige Ne derlands-Indië, een speciaal daartoe ge vormde commissie unaniem tot de con clusie kwam, dat door Nederland aan In- Strompelend over hindernissen van brandslangen en puin droegen ver moeide redders woensdagnamiddag de eerste doden uit de kolenmijn Bois du Cazier" te Marcinelle. mijnen in het ..zwarte land" werke naar Marcinelle gekomen. Een consul hun land heeft hen toe gesproken on hen tot kalmte aan te manen. In de loop van gisteren is uit casiei- gandolfo een telegram ontvangen, waarin de H Vader Zijn deelneming betuigt en woorden van troost brengt aan de gezin nen van de Belgische en Italiaansche mijnwerkers die naar men vreest in de mijn zijn omgekomen. De H. Vader zo vernam men nog uit Rome volgt de gebeurtenissen rond deze ramp nauw keurig Hij gaf opdracht tot pauselijke hulpverlening aan de getroffen gezinnen, wier adres reeds te Rome bekend is- De betrokken hulpdiensten van het Va- ticaan zijn onmiddellijk met de hulpactie begonnen. Nadat gisteren reeds in Italiaanse re gerings- en vakverenigingskringen en ook in de Italiaanse pers ernstige kri tiek was uitgeoefend op de arbeidstoe standen en veiligheidsmaatregelen in de Belgische mijnen, waar honderden Ita liaanse werkkrachten zqn ingezet, heeft ook Radio-Vaticana zich met de kwestie bezig gehouden. Zich de zin van de ram pen der laatste tijd. zoals de °ndergan" van de „Andrea Doria en de Belgische mijnramp, afvragend, stelde Radio-Vati- cana donderdagavond: „Men vragen waar de grens van het t en waar de schuldige nalatigheid g de afwezigheid van verantwoordelijk heidsbesef, het spelen met het teven van een ander. Men moet het verantwoorde lijkheidsbesef van degenen, die het leren van anderen in hun handen heböen, verdiepen. Immers, men kan mensenle vens beslist niet zo verwaarlozen als de levens van vliegen en zij zijn heel wat kostbaarder dan de kapitalen van aan deelhouders." Gisteravond hebben redders, die tot een diepte van 900 m in de mijn waren De drie Grieks-Cyprioten, die op Cyprus wegens verzetsdaden ter dood waren veroordeeld, zijn hedenmorgen tussen 2 cn 3 uur plaatselijke tijd in de gevange nis van Nicosia terechtgesteld. patatsou (22) was veroordeeld wegens mnnrri op een Turks-Cyprische politieman, Zakos <25) cn Michad (22) wegens een OVH^ado°^vornnTs wrf door ophanging ten uitvoer gebracht'A).],ene dreef woens- Griekse politie in Cyprische stu- dagavond groepen WJ de daat wilden bidden. Bij de bestudering gistermiddag van een aantal zakelijke problemen op het ter rein van hoger onderwijs 'en financiën, heeft de informateur ambtelijke consul taties gehad, waartoe hij bezoek heeft ontvangen van enige hoofdambtenaren. Gisteravond heeft de informateur de be studering van deze zakelijke problemen voortgezet aan de hand van enige inge komen rapporten. In de loop van de avond heeft prof. Lieftinck nog een be spreking gehad met de staatssecretaris van Financiën. Prof. Lieftinck stelde zich voor van daag zijn informatieve verkenningen ten aanzien van enkele controversionele pun ten in de opvattingen van de P.v.d.A. en de K.V.P. voort te zetten. Behalve Indonesië en Spanje heeft ook de Sovjet-Unie gisteren de uitnodi ging tot bijwoning van de conferentie te Londen over «e kwestie van het Suez-kanaal aanvaard. Dit werd reeds verwacht na de verklaringen welke minister Sjepilof woensdag te Moskou had afgelegd tegenover journalisten. Uit het antwoord, dat de Sovjet-Unie gisteren bekend liet maken, blijkt, dat de Sovjet-regering gelijktijdig voorstelt de conferentie tot eind augustus uit te stellen en nog 22 landen, waaronder China, uit te nodigen. Bovendien houdt Moskou het er op, dat Egypte het recbl heeft de Suez-kanaalmaat- schappij te nationaliseren. En waar er volgens Moskou geen reden tot bezorgdheid is over de scheepvaart door het kanaal, bi.ag e nationalisatie niet ongedaan worden gemaakt. Al is de Sovjet-Unie bereid haar minister van buitenlandse zaken, Sjepilof, naar Londen te sturen, het komt haar juister voor, dat de bespreking van de scheepvaart door kanalen en zeestraten van internationale betekenis geschiedt door de V. N.. „Het spreekt ook vanzelf, dat de Sovjet-Unie zich door het accepteren van de uitnodiging tot niets ver plicht", zo wordt nog gezegd. ken". De Sovjet-Unie zegt namelijk, dat het uitnodigen van de landen voor de Lon- dense conferentie zonder overleg met haar en de andere landen die de conventie van 1888 getekend hebben, is geschied. De keu ze der landen is zodanig, dat er 'n meer derheid is voor de Brits-Franse voorstellen. Zulk een conferentie kan geen besluiten over het Suez-kanaal nemen. Daarom stelt de Sovjet-Unie voor de volgende landen uit te nodigen: Albanië, Birma, Boelgarije China, Finland. Hongarije, Irak, Jemen, Jordanië, Libanon, Libye, Marokko, Oost- Duitsland, Oostenrijk, Polen, Roemenië. Saoedi-Arabië, Soedan, Syrië, Tsjechoslo- wakije, Tunesië en Joegoslavië. Het wordt in Londen door Westelijke di plomaten waarschijnlijk geacht, dat Groot- Brittannië de Russische tegenvoorstellen zal verwerpen. Men ziet een en ander slechts als een poging een stemming over het Westelijke plan te beïnvloeden. Ver- In dc verklaring, waarin het antwoord van dc Sovjet-Unie wordt meegedeeld, wordt gezegd, dat dc Suez-kanaaimaat- schappij, thans terecht door Egypte gena tionaliseerd, beschouwd moet worden als een Egyptische maatschappij. De nationali satie zou daarom niets te maken hebb>n mof de vrije doorvaart, zoals die geregeld is bii de speciale conventie van 1888. Er is geen reden tot bezorgdheid over de vriie 'doorvaart door het kanaal. Egypte, dat belang heeft bij een goede gang van za ken, kan er even goed voor zorgen als een particuliere maatschappij. De druk. die En geland en Frankrijk thans op Egypte uit- oefenen is onverenigbaar met de beginse- len der V.N. en een gevaar voor de vrede, aldus de Sovjet-verklaring. Het voorstel om de conferentie tot eind augustus uit te stellen, wordt gedaan „om een betere voorbereiding mogelijk te ma- scheidene waarnemers in Londen zien de Russische verklaring als een aanwijzing, dat de Sovjet-Utiie er bij de V.N. op zal aandringen de Brits-Franse militaire voor bereidingen als „een bedreiging voor de vrede" te beschouwen. Westelijke waarne mers in Moskou voorspellen, dat de Sovjet, regering op de Londense conferentie elk plan tot internationalisatie van het Suez- kanaal zal weigeren te bespreken. Zij zal er op staan, dat de besprekingen zich tot de kwestie van de vrije doorvaart zullen beperken. Deze waarnemers achten het ook waarschijnlijk, dat Rusland reeds bij het begin van de conferentie zal trachten de gehele kwestie uit te stellen tot de vol gende zitting der V.N. Dan zal de Sovjet- Unie ook op de internationalisatie van an dere waterwegen zoals het Panamakanaal kunnen aandringen, indien de westelijke mogendheden bij hun huidige standpunt inzake het Suezkanaal zetaden blijven. Functionarissen in Washington verwel komden het Sovjet-besluit om de conferen tie bij te wonen, maar betwijfelen of het praktisch uitvoerbaar is haar tot eind augustus uit te stellen. Een officiële Ame rikaanse reactie is er nog niet. Men meent te weten, dat minister Dulles vorige week te Londen heeft voorgesteld de conferen tie een voorbereidende termijn van vier weken te geven. Groot-Brittannië en Frankrijk stonden een kortere termijn voor. Minister Dulles vertrekt dinsdag uit Washington naar Londen. Zondagmiddag zal hij tezamen met president Eisenhower met de democratische en republikeinse lei ders van het Congres van gedachten wis selen over het Suez-kanaal. Aanvankelijk was de uitnodiging voor deze bespreking, die plaats zou vinden op het State Depart ment, door Dulles zelf gedaan, doch gister avond werd het initiatief door de president overgenomen en werd de plaats van sa menkomst gewjjzigd in het Witte Huis, waar Eisenhower dus als gastheer zal op treden. Men hoopt, dat zondagmiddag het antwoord van president Nasser op de Lon dense uitnodiging bekend zal zijn. Krisjna Menon, de Indiase vertegenwoor diger op de Londense conferentie, zal xnor- donesië een bedrag van 2 miljard dien de te worden kwijtgescholden. Indonesië diende de verdere bestaande overheids schuld over te nemen, een en ander na volledig te hebben rekening gehouden met militaire uitgaven. De première van Circus Althoff in Alphen aan den Rijn is gisterenavond niet doorgegaan, zodat vierduizend circuslicfhebbers hun reeds gekocht kaartje voorlopig in hun zak konden steken. Van een vrachtauto met aan hangwagen, waarop zich de volledige lichtinstallatie, een deel van de zit banken, requisieten voor de roofdierennummers en, last but not least, het voer van deze beesten bevond, was sinds taep met de karavaan des nachts om twee uur uit Haarlem was vertrokken, n.l. niets meer gehoord noch ge zien. Tot radeloosheid van de directie, die bij haar opsporingspogingen hulp kreeg van verscheiden politiekorpsen langs de route HaarlemAlphen aan den Rijn. Nadat de voorstelling al was afgelast, kwam om ruim acht uur gis terenavond een jongmens de directie vertellen, dat de vrachtauto de hele dag met panne te Oegstgeest stond. De directie nam deze mededeling erkente lijk, maar niet helemaal ernstig op. Pas later op de avond kwam zij tot de ontdekking, dat de boodschapper sinds het krieken van de donderdag tot het personeel van het circus behoorde den Rijn de baas te waarschuwen. De bij rijder begaf zich naar Leiden, nam ge durende enige uren ampel kennis van de schoonheden en merkwaardigheden van deze stad en keerde naar Oegstgeest te rug met de mededeling dat het reisje naar Alphen hem toch niet zo erg aan lokte. De chauffeur werkte een poosje op het gemoed van zijn nieuwe, jeugdige collega en slaagde er in, hem weer op Pad te krijgen. Aangenomen moet wor den dat hij in de streken langs de Oude Rijn niet al te goed bekend is, want bet kostte hem kennelijk nog al enige tijd voor hij Alphen had bereikt. De directie nam hem, nadat zijn status bij het circus voldoende duideJijk was gebleken subiet weer mee naar Oegst geest om daar de plaats, waar de auto was gestrand, aan te wijzen Opnieuw ipeelde onbekendheid met de streek het jongmens parten, want pas na een zwerf tocht langs Noordwijk, Katwijk en an dere olaatsen werd de juiste plek in Oegstgeest gevonden. Intussen had de politie aldaar de wagen ook gevonden, juist op een. ogenblik dat de chauffeur even was gaan wandelen. Vanmorgen vroeg zou er een trekker uit Alphen naar Oegstgeest gaan om de auto met zijn voor het circusbedrijf on misbare inhoud op te halen. Wat was er gebeurd? Toen het circus zich in de zeer vroege ochtenduren in Haarlem opmaakte voor het vertrek, was de jongeling geënga geerd als burijder op de vrachtauto, die later door zijn afwezigheid zoveel moei lijkheden zou veroorzaken. Onder Hille- gom kreeg de wagen al pech. ma ar met horten en stoten kon de chauffeur hem toch nog tot Oegstgeest brengen. Daar ging het echter niet meer. De chauffeur moest met zijn wagen blijven staan en omdat hij meende dat een van zijn su perieuren die in een andere circus-auto langs reed, zijn moeilijkheden had opge merkt, vertrouwde hij er voorlopig maar op dat er snoedig hulp zou komen. Toen dat om een uur of vier, half vijf gisterenmorgen nog niet was gebeurd, droeg hij zijn bijrijder op, in Alphen aan gen uit New Delhi naar de Britse hoofd stad vertrekken. Hij reist via Cairo, waar hij eerst overleg wil plegen met president Nasser. Ook de premier van Ceylon zal stappen ondernemen om nog vóór de Lon dense conferentie contact te krijgen met president Nasser. De Egyptische president beeft donderdag een decreet getekend, waarin opdracht wordt gegeven tot vorming van een natio naal „bevrijdingsleger". Dit leger, dat naast het gewone leger wordt gevormd, zal bestaan uit leden van de nationale garde en vrijwilligers van achttien tot vijf tig jaar. Majoor Kamal Eddine Hoessein, de mi nister voor onderwijs, is benoemd tot op perbevelhebber van het bevrijdingsleger De oprichting hiervan wordt beschouwd als de eerste algemene maatregel om de burgerbevolking van Egypte te mobilise ren. Volgens welingelichte kringen te Lon den heeft de Britse regering 27 koop vaardijschepen gevorderd voor het sa mentrekken van een militaire macht in het Middellandse Zeegebied. Naar ver luidt zullen de schepen uitrusting en voorraden overbrengen. De Nederlandse Bond van Haringhande laren heeft met Oost-Duitsland een con tract gesloten voor de levering van ruim 90.000 vaten gezouten haring. De versche ping zal de volgende week beginnen en te gen het einde van het jaar eindigen. Het contract, dat tot stand is gebracht inge volge de bestaande handelsovereenkomst, is ongeveer dertig procent groter dan dat van verleden jaar.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 1