Arbeidersbescherming in d landbouw Niet alleen maar rijke kolonisten De Signora Bessenpluk verboden kinderarbeid? CAMERA S PAGINA 5 VRIJDAG 10 AUGUSTUS 1936 ÉÈÊSÊm link van bruggen Uitreiking van onderscheidingen in Algiers. opzicht tevreden worden gesteld alhoe wel dan nog zal moeten blijken,' of het bereid is ver genoeg te gaan. In iedere geval staat thans reeds vast, dat de „colons" zich met hand en tand zullen verzetten tegen hervormingen, die de inheemsen meer reehten zullen geven. Ze zijn bevreesd hun politieke en econo mische machtspositie te verliezen en wen sen niet de kans te lopen door de inheem sen te worden geregeerd. Dit laatste is trouwens het grote gevaar dat aan elke assimiiatiepolitiek kleeft. Het larld> dat Rr°te gebiedsdelen bezit, waarop zich sterk uitbreidende volkeren bevinden, loopt het risico door die ge biedsdelen te worden opgeslokt in plaats dat die gebiedsdelen onderdeel van het moederland gaan vormen •S'. - h™ mef de Politie voor. waarbij vijf do- puien tenminste 41 gewonden, litlpif.,den betogers bestormden een po- b-and fm en staken een pohtie-auto in iders werd een auto van een In Arnhem kan men nieuwe vliegtuigen kopen a 8000 per stuk. Het betreft z.g. volksvliegtuigen, waarvan het gewicht 155 kg. bedraagt. Ze zijn voordien van een 30 pk. Volkswagenmotor. De maxi mumsnelheid bedraagt 165 km. per uur In de winkeletalage kan men de machine bewonderen. DIT IS NIET HET verhaal van de dief van Bagdad. Dat is overbekend, ook hier in Venetië, waar in een achteraf gelegen bioseoopje nog een film draait van deze episode uit de Duizend en Een Nacht, Het is het verhaal van de signora uit Bagdad, thans de hoofdstad van het olie rijke Irak. Ze kwam met de massa der duizenden op het moderne station aan. te midden van vrouwen uit India en Pakis tan in haar stijlvolle gewaden, van Chine se meisjes in de flatterende nationale kle derdracht, temidden van Zwitserse toeris ten, gekleed alsof ze zopas de Mont Blanc hebben bestegen, kortom temidden van heel gewoon en bijzonder vreemdsoortig geklede mensen, zelf tamelijk onopvallend Ze zag er uit els een Italiaanse, in een modern toiletje, echter iets te donker van uiterlijk om op het Apennijnse schierei land geboren te kunnen zijn. Evenals zo vele anderen liet ze zich door een geba rende gondelier verlokken, zich door het Canal Grande naar haar hotel te laten brengen. Maar toen ze eerst, zekerheids halve, in haar handtas naar wat geld zocht, slaakte ze een gil, die gevolgd werd door een reeks Arabische keelgelui den, waarin schrik en verontwaardiging elkander afwisselden. Er kwam een agent aan te pas. Vervolgens een trekpleister van een hotel, die Engels sprak. Toen bleek, dat ze s] haar geld miste.. Wat doet een dame uit Bagdad 'n Venetië zonder geld? Niemand doet in de Dogenstad iets zonder geld! Er was voor haar dus geen ander onderdak dan de Q'iestora, het hoofdbureau van poli tic. Daar zou alles nader worden onder zocht. Diefstal? Of één dier talrijke vree

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 5