Piet van Est zorgde voor een Nederlandse etappe-zege Tervoort schakelde Kramer uit en Kloezen overtrof zichzelf Nederlands Elftal onder hoede van nieuwe Willem IE trainer Britse amazones wonnen het jeugdkampioenschap te Spa ik van Looy won ook de Ronde van de Drie Zustersteden Nationale Tennisweek Kanaal-race in storm mislukt VAN LEZER Fortuna '54 klopte ook Reims gedecideerd Frans Braat heroverde de 50 km titel Ronde van Europa Flamingo's leiden tegen Free Foresters Atleten boekten fraaie successen te Gent Wudy Mueller tijdelijk beschikbaar Nederlandse ploeg op vijfde plaats Sclnilte reed solo naar zesje in Dnssen PAGINA 5 DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1936 VW verloor van Wacker Baankampioenschappen amateurt Maar NCB-team verloor Start a.s. dinsdag Het „W under team" PARAGUAY-ARGENTINE 0-1 Prinses Irene bedroefd De Venlose voetbalclub VVV heeft in een wedstrijd, gespeeld voor 9000 toe schouwers, te Venlo met 40 verloren van de Weense club Wacker; bjj rust was de stand reeds 20 voor de gasten, die klassen beter speelden dan onze land genoten. De vier doelpunten kwamen van de voet van de linksbinnen Kozlicek II, die met Kozlicek I (rechtsbuiten) tot de uitblin kers van de Oostenrijkse ploeg behoorde. Faas Wilkes, die zijn eerste wedstrijd voor VVV speelde, kreeg weinig steun van zijn mede-voorhoedespelers. Met een prachtig doelpunt in de twee de helft heeft Mickey Clavan zijn terug keer naar ADO gevierd, in een wedstrijd tegen Vienna uit Wenen, die is geëindigd in een gelijk spel 11. Bij de rust leid den de Oostenrijkers met 10. Ongeveer 7000 toeschouwers woonden de ontmoe ting bij. AGOVV won te Apeldoorn een vriend schappelijke wedstrijd tegen de Saar- landse club Borussia (Neunkirchen) met 20. Deze stand was reeds bij de rust bereikt. In de 33e minuut opende mid denvoor Hanskamp voor AGOVV de score. 7 minuten later maakte Van Asselt er 20 van. Reeds zaterdag is op de wielerbaan van het Utrechtse stadion een begin gemaakt met de verwerking van de wedstrijden om de Nederlandse baankampioenschap- pen voor amateurs. Door de weers omstandigheden is men toen niet verder kunnen komen dan tot de halve finale van de achtervolging, die vrijdag in Am sterdam zal worden verreden. Hiervoor plaatsten zich de titelhouder Piet van Heusden, Arie Houwelingen, Frans Braat en Ab Gelderman. Het zaterdag afgelaste verdere pro gramma, te weten de series sprintwed strijden en de 50 km wedstrijd, is dins dagavond in Utrecht afgewerkt kunnen worden. Hoofdschotel vormde uiteraard de 50 km wedstrijd zonder gangmaking om het Ned. amateurkampioenschap 1956. Op dit nummer kwamen 42 renners aan de start. Het is een fraaie levendige strijd geworden, in een hoog tempo ge reden. Bij het ingaan van de laatste twee ronden waren er nog veertien rij ders in de baan. doch de strijd ging nog slechts tussen Frans Braat, Jan Ottcn- bros, Theo Sijthoff. Rinus Janissen, Piet Steenvoorden en Hennie Marinus; de andere acht renners moesten de baan verlaten. Direct na de bel demarreerde Steenvoorden, maar hij werd spoedig achterhaald en ook gepasseerd. Met klein verschil wist Frans Braat de eindspurt te winnen, waardoor hij. evenals hem dat in 1954 was gelukt, het kampioenschap behaalde. De uitslag was; 1 en kampioen F. Braat (Aalsmeer) 1 uur 9 min.; 2. J. Ottenbros (Alkmaar); 3. Th. Sijthoff (Rotterdam); 4. R. Janissen (Amsterdam); 5. P. Steen voorden (Heemstede); 1. H. Marinus (Am sterdam). Nadat de baan eerst moest worden drooggemaakt, was de avond begonnen met de series sprint amateurs over twee ronden, waarvan de nummers één en twee in de achtste finale kwamen. Als win naars van de achtste finales plaatsten zich in de kwart-finales: J. Captein, F. Mahn, H. Marinus. N. Regter, J. Lagerlof. M. Gerritsen, R. van der Ruit en J. Buis. Deze kwart-finales worden vrijdag in Amsterdam verreden. De tweede eendaagse wedstrijd tussen het NCB-team en de Free Foresters, ge speeld op het terrein van ACC, is door de Engelsen met 5 wickets gewonnen. Het NCB-team scoorde 151 runs all out; de Free Foresters vergaarden 154 runs voor het verlies van 5 wickets. Battingcijfers van Nederland: De Baare (ACC) 43, Bailey (Hermes-DVS) 35. Loch- mann van Bennekom (VOC) 18, H. van Weelde (ACC) 10, Hardebol (Kampong) 17. Bowlingcijfers Nederland: Baak (PW) 2 voor 25. Hardebol (Kampong) 1 voor 20, Van der Hurk (ACC) 1 voor 36, Lochmann van Bennekom (VOC) 1 voor 19. Op het terrein van HCC in Den Haag is voorts woensdag de tweedaagse wed strijd tussen de Flamingo's en de Free Foresters begonnen. De Free Foresters, die het eerst aan bat gingen, brachten het in hun eerste innings tot 136 all out: Ingelby Mackenzie 33, Proud 38. Jackson 17, Scott 21. Bowlingcijfers Flamingo's: Van Staay (HCC) 1 voor 25, Leeftink (PW) 4 voor 25, P. Maas (Haarlem) 1 voor 24, A. de Waard (Kampong) 2 voor 34 en R.' Borgers (HCC) 2 voor 14. De Flamingo's kwamen in hun eerste innings tot 141 voor 9, waarna de stumps getrokken werden. Arendsen de Wolff (HCC) 24, Ingelse (Quick N.) 21. Van der Vlugt (VRA) 13, P. Maas 22. Van Staay 17 n.o„ Borgers 11 n.o. Bowlingcijfers Free Foresters: Pelham 2 voor 25, Jack son 3 voor 39, Stanton 3 voor 60, run out 1. tisch te werk. voor elke speler zoekt hij, in verband met diens werkzaamheden, de beste oefenformule. Hij hoopte dat hij het Nederlands Elftal goed zal laten starten op 15 september in Lausanne te gen Zwitserland. De eerste centrale training van de Ne derlandse Elftal Club op dinsdag 21 augustus a.s. te Boxtel zal reeds onder leiding van Wudy Mueller worden ge houden. Het is de bedoeling dat Mueller ook on 28 augustus de leiding heeft en dat hij verder voor de oefenwedstrijd te gen Karlsruhe, op 5 september a.s.. de ..mogeliiken" van het Nederlands Elftal onder zijn hoede heeft. Ook zal Mueller de reis naar Lausanne meemaken, waar op 15 september de ontmoeting tegen Zwitserland wordt gespeeld. De training van de spelers voor het Nederlands B-elftal staat onder leiding van Joseph Gruber. trainer van Vitesse; de spelers, die in aanmerking komen voor het B-elftal, zullen voor de eerste maal op 22 augustus te Boxtel tezamen komen. Wudy Mueller, de nieuwe trainer van Willem IT. zal in de komende weken de spelers voor het Nederlands Elftal oefenen. Nu Max Merkel vertrokken is en de KNVB nog geen definitief contract heeft afgeslo ten met een opvolger, moest er een tijde- liike oplossing worden gevonden, aangezien de wedstrijd tegen Zwitserland - al in september wordt gespeeld. De KNVB nam daarom contact op met Willem II om de Oostenrijker Mueller sinds kort hij de T'lburgsp club werkzaam, enkele dagen af fe staan voor de centrale training, die in Boxtel zal worden gehouden. Het. be- stunr van Willem II heeft dit verzoek in gewilligd. Mueller is de leermeester van Merkel geweest Deze 47-jarige Wener heeft Merkel namelijk als assistent naast zich gehad bii de training van de Oostenrijkse A en B-elftallen. De nieuwe tijdelijke Bondscoach was wel wat verbaasd toen hij hoorde dat hij de speler9 van het Ne derlands Elftal onder zijn hoede zou krij gen Dat is te begrijpen, als men in aan merking neemt dat de Oostenrijker pas op 17 juli van dit iaar in Nederland aan kwam. Hij vond de benoeming zeer eer vol en hoopte de stijgende lijn van zijn voorganger te kunnen handhaven. Mueller stond als 20-jarige in het Wunderteam" van Hugo Meisl speelde in die laren in de Weense vereniging WAC vertrok later naar Boedanest om uit te komen voor HungariaBudanest bezette er de linksbinnenplaats, bleef vijf en een half jaar in Hongarije versterkte in 1940 de gelederen van Austria (We- nenl om in 1944 trainer van die club te worden. Hij is steeds bij Austria geble ven. tot dit jaar. Hij wilde namelijk wel eens naar het buitenland als oefenmees- ter Nederland lokte hem aan. de berich ten uit ons land waren gunstig Toen hij dan ook een aanbieding kreeg, nam hij afscheid van Wenen. Mueller heeft twee jaar geleden voor het eerst kennis gemaakt met het Ne~ derlandse voetbal tijdens de oefenwed strijd voorlopig Nederlands Elftal—Aus tria. die door onze landgenoten met 40 werd gewonnen. In het Nederlandse team sneelden in de wedstrijd voor bet eerst de uit het buitenland teruggekeer de profs mee Grote indruk maakte het snel van de onzen bij die gelegenheid op hem. Mueller gaat bii ziin training systema- In een voetballandenwedstrijd te Assun- cion heeft Argentinië met 10 van Paraguay gewonnen. Deze stand was bij de rust reeds bereikt.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 5