Hun schaapjes op het droge TAPTOE DELFT 1956 Miniatuurbootjes ploeterden door de hog e golven Geheugen-hulp DHC EN HDVS DEELDEN OUDE TIJD MODESHOW in de Plantaee Wavemasterin Poldervaart te ivater W atersportdemonstraties Uit die goede Voortreffelijke show van de Neder landse strijdkrachten VAN PLANTAGE NAAR ARCADE MARINESCHEPEN IN DE VOORHAVEN Het Vakantiefeest 1956 Drama of mystificatie? Hengelconcours in Delfshavense Scliie Aardig spel in de eerste helft De variété-show was toch een succes Derde toertocht fietsers en bromfietsers Burgerlijke Stand R.-k. Leeszaal en Bibliotheek St.-Liduina PAG LISA 2 MAANDAG 27 AUGUSTUS 1956 Reddingboten speurden naar „verongelukt jochC' Zondagmiddag tegen half twee kwam er een alarmerend bericht van een Noor se tankboot in Hoek van Holland. Men had vanaf dit schip, varende vier mijl ten O.N.O. van Hoek van Holland, een veron gelukt jacht zien drijven. De zich aan l boord van de tanker bevindende loods i zeide, dat de masten waren afgeknapt en j dat men van de bemanning niets had be speurd. 1 s c PORTEMONNAIE MET 400 KWIJT AANRIJDING FIETS KWIJT HUIS VAN BEWARING Minder spectaculair werk na de rust JONGE DIERENREDDERS IN HET ZONNETJE MERKWAARDIG GEVAL OPENLUCHTFILM OP 31 AUGUSTUS NIEUWE SCHIEDAMSCHE CQURAHT De marineschepen in deVoorhwven in de avonduren. De Hadda en de Feyer blijven nog enkele dagen. GESLIPT INLEIDINGEËRSTEJAARS ECON. HOGESCHOOL R'DAM Nieuwe aanwinsten voor de jeugd Ontwikkelingsboeken Kapitein Van Seters liet onmiddellijk de „President Jan Leis" in z'ee steken on tot zelfs voorbij Scheveningen te hebben rondgespeurd keerde, tegen half 8, de reddingboot in de Hoek terug, zonder ook maar iets te hebben gevonden. Ook vanuit Scheveningen begon men te zoe ken. Hier stak de Dorus Rijkers in zee, maar ook de Scheveningers konden niets vinden; zij waren om half 6 weer naar huis gegaan. De 50-jarige bouwvakarbeider A. T., deed aangifte bij de politie dat hij een portemonnaie met 400 is kwijtgeraakt. Hij had tot sluitingstijd in een café ge- zeen en was, samen met een onbekend persoon, met een taxi naar huis gegaan. Daar aangekomen merkte hij de vermis sing van zijn geld. De 63-jarige klinker B- P. P. S. uit Rotterdam, verleende zaterdagmiddag op het kruispunt van de Broersvest en de Lange Singelstraat geen voorrang aan een automobilist en er ontstond een aan rijding. S. kreeg een hoofdwond en waar schijnlijk een hersenschudding en is door de G. G. en G. D. naar de dr. Nolet- stichting overgebracht. Hett heeft de organisatoren van de)heden gedurende de strijd, maar het ver- watersportdemonstraties, die zaterdag-j zoek mocht niet baten. Aan de roeiwed- middag in de Poldervaart bij de uit- strijden voor 14 tot en met 18-jarigen spanning ,,Polderzicht werd gehouden, niet bepaald meegezeten. De Schiedamse reddingbrigade, die een demonstratie reddend zwemmen zou hou den, heeft van dit voornemen afgezien in verband met het nog steeds heersende poliiogevaar. Het niet bepaald mooie weer maakte dat het aantal deelnemers aan de roeiwedstrij'den tegen viel en door de hade wind en sterke stroom was het voor de bezitters van de ardiografisdh bestuur de miniatuurbootjes erg moeilijk om de voorgenomen demonstratie tot een goede uitvoering te brengen. Toch' heeft het geheel nog wel een suc cesvol verloop gehad waardoor de talrijke kijkers aan de waterkant tevreden huis waarts zijn getogen. De sterke stroom, dié in de Polder vaart stond, door het werken van het gemaal, maakte het voor de roeiers ver re van gemakkelijk de bootjes vooruit te krij'gen. Voor de aanvang had de leider van deze wedstrijd, de heer M. van Dijk, nog telefonisch contact met 't Hoog Heem raadschap Delfland opgenomen voor het doen onderbreken van de maalwertkzaam- HEDEN: Passage Theater: Alle hens aan dek, revue. Stedelijk Museum: elke dag tot 1 sept. tentoonstelling „Schip en Werf" van 1 tot 5 en van 7 tot 10.30 uur. Zondags van 1 tot 5 uur. Julianapark; iedere avond verlicht „Flo- ralia". R.-K. OPENBARE LEESZAAL Openingsuren: Hoofdgebouw Dam 8: Volwaas e- n en maandag: 78.30; dinsdag: 10—12 25 en 78.30: woensdag: 25 en 7—8 30; donderdag: 1012 en 2—5; vrijdag; 25 en 7—8.30; zaterdag: 10—12 en 2—5. Jeugd; woensdag: 24; donderdag: 45; zaterdag: 1—3. Boven 14 Jaar: woensdag van 67.30. Filiaal Emmastraat 3. donderdag 7 —8.30, zaterdag 3 305 uur, zondag 11—11.30 uur Filiaal Rijnstraat 1: dinsdag: 6.80—8; vrijdag 7—8. Filiaal Kethel, Kerkweg 46, zondag 11.30—12.30 uur NACHTDIENST APOTHEKEN De nachtdienst voor de apotheken wordt deze namen 11 jongens deel. De finale werd gestreden tussen A. Jansen, H. Freling en J. Kruit, Kruit bleek het meeste uit houdingsvermogen te bezitten, terwijl Jan sen als tweede eindigde. Bij de jongens, ouder dan 18 jaar, waar voor 3 deelnemers waren ingeschreven, eindigde J. Lips als eerste en D. Elder- karnp als tweede. Tenslotte was er nog een wedstrijd voor paren, vier namen er aan deel, waarbij de man moest roeien en de vrouw meeging om aan te moedi gen. De eerste prijs kwam in handen van de heer T. Mastenbroek en mej. Hoppe, de tweede was voor het echtpaar P. Tet- telaar. De prijzen werden na afloop in café Polderzicht uitgereikt. Hoewel de golven in de Poldervaart voor de miniatuur bootjes eigenlijk te groot waren, hebben verschillende bezit ters van deze radiografisch bestuurde scheepjes gedemonstreerd om het publiek niet teleur te stellen. Het was interessant deze kleine scheepjes, soms schaalmodellen naar be staande grote schepen, door het water te zien varen en onmiddellijk te zien reage ren op bevelen, die door middel van een radiozendertje, aan de kant, werden ge geven. Ieder van deze radiografisch bestuur de schepjes heeft een antenne en een ontvangapparaat, dat de bevelen door de bestuurder aan de wal gegeven, rustig uitvoert. Zo kunnen deze schepen iedere gewenste bocht maken, langzaam en snel, en zelfs voor- en achteruitvaren. De boot jes worden of door een diesel, of door een elektromotortje voortbewogen. Bijzonder opvallend waren een schaal model van een rondvaartboot, zoals die in de Amsterdamse grachten worden ge bruikt en een schaalmodel van de zee sleper „Rode Zee" van de Rotterdammer A. A. Hoomoedt. De modellen zijn over het algemeen zelf gemaakt door de bezit ters. Een bijzondere boot was ook die van Wein v. d. Hoek uit Rotterdam, die er op een internationale wedstrijd in Parjjs, een eerste prijs mee haalde. De explicatie bij deze demonstratie werd ge geven door Evert Kreulen uit Rotterdam, die zelf al tien jaar met deze modellen experimenteert. De Poorter uit Vlaardingen start zijn motorboot „Wavemaster' een tochtje in de Poldervaart voor Het was daar zaterdagmiddag aan de Delfshavense Schie werkelijk wat men ruig weer belieft te noemen. Een bar stuk wind recht op de kant, een schuin staand waterzonnetje net, op de oog kleppen die het woelige water af en toe puur goud deed gelijken en van welk geschitter de hengelaars, om het zo maar eens te zeggen, knettergek wordt. Het feit dat ondanks dit alles nog 156 deelnemers en zelfs 2 deelneemsters om even over drie de snoeren uitwierpen heeft echter bewezen, dat hier sportvis sers bij uitstek aan de slag gingen, men sen die onder alle weersomstandigheden hun hengelsport willen en kunnen beoe fenen. Vreemd was het niet dat onder deze ongunstige omstandigheden de brasem verstek liet gaan doch wel de voorn de zo zeer begeerde maatjes in het leefnet moest brengen. We maakten nog een praatje met een der vrouwelijke henge- laarsters. Mevr. J. Lupkenvan Mastrigt was evenals verleden jaar weer van de partij. Hoewel toen in de prijzen, gaf het magere voorntje, dat nu, met zijn buik omhoog in het net dobberde, nog weinig kans op succes. Al bij al is de vangst toch meegevallen. Hengelaarsvereniging „Hef, Voorntje" wist met 1617 gram vis beslag te leggen op de korpsprijs. Individuele prijzen werden gewonnen 1. J v d Heiden 683 gr. 2 H Lupker 652 gr. 3 W Sommers 505 gr, 4 P Oosterman 467 gr, 5 J Lupker 385 gr. 6 A v d Stelt 348 gr, 7 M Slavenburg 330 gr. 8 B J Pel 318 gr. 9 B Oosterman 310 gr. 10 W Ver hoeven 310 gr. 11 L Tintel 308 gr. 12 C v d Velde 272 gr. 13 N Sonneveld 269 gr, 14 J Schwagerman 262 gr, 15 P Ster- rentoerg 260 gr. Henk Prein heeft als hoofdcontroleur met zijn staf op de plm 1500 mter lange visstek zijn kilometertjes wel gelopen, doch smaakte de voldoening dat ook dit hengelfestijn weer een volledig succes is geworden. De 13-jarige E. Rosman is haar fiets kwijt, die zij vrijdag voor een woning aan de Goereesestraat, niet afgesloten, had neergezet. Het was gistermiddag voor DHC en week waargenomen door I Hermes-DVS allerminst gemakkelijk voet apotheek Backer. St.-Liduinastraat 58. tot 5 uur (t.m. 2 september). Sedert gisteren (1 juli 1901) heeft Schie dam geen Huis van Bewaring meer. Zoals men zich zal herinneren, werden bij ver scheidene kantongerechten de Huizen van Bewaring opgeheven en Schiedam kwam onder de eersten aan de beurt. De gestraften worden er niet minder om want zij krijgen nu gratis logies te Rot terdam. Minder tevreden zal echter de cipier zijn, daar die thans enkel huis bewaarder van het kantongerecht blijft. Diens beloning is in verhouding vermin derd. De laatste arrestant verliet den 28en juni de gastvrije woning. (Nwe Schiedamsche Courant, van 3 juli 1901). ballen de in de lengte van het veld staande wind bemoeilijkte de balcontrole maar desondanks viel er voor de toe schouwers tijdens de eerste helft nog wel het een en ander te genieten. Van weers kanten besteedde men voldoende aan dacht aan de opbouw van het spel en er werd in behoorlijk hoog tempo geope reerd. De thuisclub had voor de rust het wind- nadeel doch de Delftenaars pakten van- meet af pittig aan en slaagden erin de bezoekers hun wil op te leggen. Nadat de groenzwarte voorwaartsen enkele kansjes verprutst hadden, kwam DHC's vrij dui delijke veldmeerderheid dan toch in een doelpunt tot uitdrukking. Er was onge veer een kwartier gespeeld, toen Lupker de bal netjes vrijmaakte en v. Miert deze kwieke Delftse aanval met een treffer afsloot: 10. Even later bij een hoog ge richt schot van Maancn moest de bezoe kende keeper al zijn talenten aanwenden om nieuw onheil te voorkomen. De laat ste vijf minuten voor de rust ging HDVS in het offensief; de Delftse verdedigers met name Galjé staken evenwel ln goede vorm en wisten de weinig gevaar lijke aanvallen van de blauwwitten het hoofd te bieden. Maanen mocht vlak voor halftime ten behoeve van DHC een om dubieuze re denen toegekende strafschop nemen a Na de wisseling was het vertoonde veel minder aantrekkelijk; het tempo lag nu beduidend lager, beide aanvalslinies hiel den het spel erg kort en uiterst schaars waren de goed gerichte schoten. De groenzwarte aanvallers gaven bij tijd en wijle acceptabele staaltjes van individueel spel ten beste, maar de doorstoot ontbrak en verdere Delftse doelpunten bleven dan ook prompt achterwege. Vijf minuten voor het einde greep Kalden lelijk mis en benutte rechtsbuiten V. d. Burg de kans om Hermes-DVS aan een gelijk spel 11 te helpen. De overigens goed leidende scheids rechter zag even later een geheide hands bal in het Schiedamse doelgebied over het hoofd. (Van onze verslaggever) Met een bruisend enthousiasme heeft Delft zaterdagavond de première beleefd van de Taptoe 1956. Een van de eerste tot de laatste seconde boeiend schouwspel heeft de harten verwarmd van de vele duizenden, die op de tribunes opeenge pakt zaten. De regen o, onvergetelijke Nederlandse zomer trachtte welis waar spelbreker te worden en hulde de Taptoe vaak in een mistig gordjjn. Maar hoe verwoed de pogingen van de elemen ten ook waren; de toeschouwers lieten zich niet van de wijs brengen en richtten alle aandacht op de voortreffelijke pres taties van de Nederlandse Land-, Zee- en Luchtmacht. Zij hebben er nl. voor ge zorgd, dat de Taptoe een onvergetelijke gebeurtenis is geworden. Een groot aantal militaire an burger lijke autoriteiten woonde de première bij van de Taptoe, die ditmaal gedragen wordt door de tegenstelling tussen oud en nieuw. Het oud wordt uitgebeeld door het optre den van een muziekkorps uit 1745, met de instrumenten en de kleding van die da gen; daarnaast wordt een exercitie demon stratie gegeven door een aantal Pieke- niers en Musketiers, zoals dit in het Staat se Leger van 1610 geschiedde. In de tijd van Prins Maurits had de exercitie, zoals die in Nederland werd uitgevoerd, de be wondering van alle buitenlandse legers. Nu werd deze exercitie door de toeschou wers alleen maar beschouwd als een eraD- pig intermezzo, waarbij men zich kostelijk kon amuseren met het uiterst trage exer ceren van de „Staatsen" en de ontstellend breedsprakerige commando's. Als chrille tegenstelling stonden hiertegenover het musiceren van de moderne militaire mu ziekkorpsen en de exercitie-demonstratie van een peloton van het Commando Lucht vaarttroepen. Opvallend en buitengewoon interessant was bij het muzikale deel het optreden van de Marinierskape] der Ko ninklijke Marine, die er zelfs niet voor terugschrok, een compositie te spelen, die men alleen zou kunnen verwachten in een moderne danszaal, nl. de St. Louis BluesEen voortreffelijk gebrachte compositie overigens, die het bijzonder goed deed in deze Taptoe, die ln een prachtig decor en onder een minitieus uitgebalanceerde belichting een grandioos festijn vormde van muzikale rrestaties en typisch militaire elementen. Dit zijn W. h. van Loon (de grootste van de drie), de 10-jarige Nico Bossche (zittend rechts) en de 8-jarige Joop van der Lee, drie jeugdige dierenvrien den, die zaterdag in het openluchtthea ter Dijkzigt te Rotterdam in het publiek werden gehuldigd, omdat zü drie dieren het leven hadden gered. Van Loon had zijn kleren uitgetrokken en was in de Steigersegracht gesprongen °m een hat uit het water te redden. Nico en Joop hadden opgemerkt, dat vijf schapen terecht waren gekomen in het moeras van het z.g. „Schapeneiland" achter Lommerrijk in de Bergse Achter- plas. Ze hadden direct de politie gewaar schuwd en de agent geholpen door plan ken naar hem te dragen tijdens zijn moei lijke tocht door het moeras. Twee van de vijf schapen konden worden gered. Ieder was het er mee eens: het ge tuigschrift, de mouwbadge en de kleine geschenken die hun werden geschonken namens de Vereniging tot Bescherming van Dieren kwamen hun ten volle toe. Vannacht om twee uur merkte een agent van politie op de Broersvest een wielrijder o.p die kennelijk onder de in vloed van sterke drank verkeerde. Daar hij zo de veiligheid van het verkeer in gevaar kon brengen, werd de man. de 26-jarige kermis-exploitant B., gedwon gen af te stappen en zijn weg lopend te vervolgen: De fiets werd naar de politie post Buitenhavenweg gebracht. Maar bij nader onderzoek bleek dat er zich onder het zadel een kaartje bevond dat een adres in Nooddorp aangaf. En de Rotter damse politie kon na informatie vertellen, dat de fiets was gestolen voor een wo ning aan de Beukelsdijk. B. werd weer van zijn bed gehaald en naar Rotterdam gebracht, waar de poli tie deze kwestie verder uitzoekt. Hij had de fiets in een café gekocht, zo ver klaarde B. L Vrijdagavond om 8 uur zal op het open terrein aan de Kruiskade te Rotterdam een openlucht-filmvoorstelling worden ge geven, uitgaande van de Vereniging tot Bescherming van Dieren. O.m. zal de maar toch was de hernieuwde kennisma- nieuwste kleurenfilm van deze vereniging king niet onprettig. Daar was in de eer- worden vertoond. ste plaats Peter Piekos, de populaire Ra- De regen heeft zaterdagavond ge maakt dat het Plantagepodium leeg is gebleven. Omstreeks acht uur, het tijd stip waarop de aangekondigde „.Muzi kale Variété Show" met vele bekende artiesten zou aanvangen, stortte het wa ter uit de lucht, zodat niemand, ook niet de honderden, die reeds tevoren kaarten voor deze voorstelling hadden gekocht, er aan dacht op de drijfnatte stoelen plaats te nemen. De artiesten stonden een beetje mismoedig in de kleedtent en het orkest beschermde zijn instrumenten zo goed en zo kwaad als dat ging met zeildoek .Het was voor de S.G. geen gemakkelijke taak een oplossing voor dit probleem te vin den. De artiesten waren aanwezig en het publiek wilde men niet teleurstellen. Daar om werd haastig uitgezien naar een grote zaal. In Schiedam is dat niet ge makkelijk omdat er niet veel zijn, maar gebouw Arcade was beschikbaar. De be heerder, de heer J. de Veth, die op be zoek was bij familie, keerde op de smeek beden van de S.G. onmiddellijk naar zijn zaal terug en zo was het mogelijk, dat een half uur later dan oorspron kelijk de bedoeling was, voor een uitver kocht huis. toch het aangekondigde pro gramma kon worden gegeven, zij het in enigszins gewijzigde volgorde. Verschillende artiesten van naam kwa men op de planken. De meesten van hen waren voor Schiedam geen onbekenden, dio Imitator, die met zijn beschaafde conference, van do losse nummers een gezellig geheel wist te maken. Met zijn kostelijke imitaties hield hij de aanwezi gen bovendien gezellig bezig. Het publiek, in de allerbeste stemming, was gul met applaus en terecht.. Joe Andy was een jongleur, die welis waar niet tot de topklasse behoort maar toch goed werk liet zien. De Wama's lie ten de zaal schateren om hun dwaze invallen, een knap staaltje lenigheid brachten „The Movers", die later op de avond onder de naam „The Hadory's" nogmaals optraden in een trampolin- act. Over het show orkest „The Topli- ners" is reeds verschillende malen ge schreven. Het bezocht Schiedam nog niet zo lang geleden enkele keren. Ook nu weer viel hun repertoire zeer in de smaak van de aanwezigen. Koos Vermeulen, ten slotte. was de man aan de piano, die bij de verschillende nummers onvermoei baar de begeleiding verzorgde. Drie maal is scheepsrecht, moet het vendel „Schiedam" van de Oranje Garde als organisator van deze derde toertocht gedacht hebben en zij kwamen met een meer dan perfect programma uit de bus. Het was precies drie uur toen, na vele raadgevingen en tips, de heer Ph. van Oort aan de voorzitter van de Schiedamse Gemeenschap, de heer M. Holl, verzocht het startschot te lossen. 66 bromfietsen van het meest uiteen lopende pluimage, 32 fietsers en 24 jeug dige fietsers begonnen aan hun resp. 90. OAOBIAB VOO* SCHItOAM fN ON31RBM* 78ste Jaargang No. 23157 DAM 18 SCHIEDAM TELEFOON 66152 POSTREKENING NR. 58084 3 ADVERTENTIES t 0.15 per m.m.-hoogte. Bij con tract speciale tarieven. INGEZONDEN MEDEDELINGEN t 0.30 per m-m.-hoogte. Bij con tract speciale tarieven. KAMPIOENEN tot 00 woorden f 0.50 bij vooruit betaling. Elk woord meer 3 et. Maximum 80 woorden. Alle advertentie-orders worden gesloten en geplaatst overeen komstig de Regelen voor het Advertentlewezen. ABONNEMENTEN t 6,36 per kwartaal, f 2.15 per ■aa sod en t 0.50 per week. Er zjjn nog veel dames, die beslist af wijzend tegenover een modeshow staan. Maar diegenen, die zaterdagmiddag ver stek lieten gaan, zullen hiervan sptft heb ben, want wat de E.M.K.A. toonde aan „Kant en klaar-modellen" zelf vervaar digde japonnen naar patronen uit ver schillende damesbladen, bestond in alle eenvoud vaak gedistingeerd en aan vaardbaar. Jumpertjes en japonnen in kunstig breiwerk, een lust voor het oog en een streling voor het vrouwenhart. De lady-speaker verwelkomde namens de directrice van de E.M.K.A. te Den Haag, mevrouw Madeleine Krispijn, die als mannequin voor grote maten meeliep, de aanwezigen. „Wij hebben niet allemaal ons jeugdige figuur behouden", aldus spreekster, „maar daarom zün er mo gelijkheden genoeg om ons smaakvol te kleden uit bescheiden beurs". Suuske, als little lady, dus rank en pril, droeg een eenvoudige katoenen rok, mo del Sabrina, waarop een snoezig wit ge breid truitje van Prestige-kantwol gedra gen werd, aparte pas in twee kleuren blauw. Benodigde wol hiervoor 350 gram. Dat een grote maat oog goed gekleed kan gaan, bewees mevrouw Krispijn in haar deux pieds van een wollen tabe- ruit. Zeer elegant met de witte chiffon hoed. Tja, die hoeden, ik zag de toekomst maar somber in met die hoge bollen uit de haute couture van de grote modehui zen. Onze Nederlandse ontwerpers omzei len die koers meesterlijk, want maison van Straten alhier bracht deze alleraar digste hypermoderne dopjes en toch niet afstotend door de slechts even verhoogde bol. Wij kunnen met een gerust hart dus straks onze nieuwe wintermantel comple teren. Martje, de jongste mannequin van een jaar of 12, was gehuld in een gezellige hooggesloten pyjama, model Donald Duck. Een zeer geklede pyjama, satin met fli- nel, zwarte broek en grappig los jasje, elegante splitjes opzij. Nog niet op de achtergrond De boxcoat, autocoat, zo ook de swag ger, zijn nog niet op de achtergrond ge raakt. U weet natuurlijk ook, dat wij deze winter in beige tot aardappelkleur gehuld zullen zijn. Ik had alle bewondering voor de swagger, meer aangesloten model, 100 pet wollen mohair, bruin imitatie persia- ner garnering op grote kraag. Hoedje ook met persianer verwerkt. De mode schrijft immers deze winter ook bont hoedjes voor. Alleraardigst was het „kant en klaar" jurkje van de Nederlandse confectie, een voudig afkledend model van speciale kwa liteit rajon. grappig modern verhoogd" hoedje met witte bol en strikgarnering. Eenvoudig. Maar apart was de geklede japon van wollen kleine Aabe-ruit. aange knipte mouw, ruim gerimpelde rok en lage hals- Ook de H-lijn was vertegen woordigd van Merita-rayon, aangeknipte mouw, typisch splitje met knopen als halssluiting, gezellige plooirok en flatteus cocktailschortje van Fevorita, die ook ef fen en vrolijk gebloemde jasschorten te zien gaf. Het grijze confectiejurkje met zeer aparte applicatie langs hals, plissé- rok en jasje op taillehoogte was echt het bezit in ons klimaat waar'd. Grappige strokenjurk van Merita-katoen met nylon draad. Stroken afgebiesd met hardgroen, lage groen doorvlochten hals en schouders. Elegante strik op rok bevestigd. Raffia gaat de wereld veroveren. De vrouw in blijde verwachting kan zich ook goed kleden, dank zij de wijde jakjes en japonnen, gemakkelijk te ver wijden. Keurig was het marineblauwe Me rita positiepakje, brede wit afgebiesde boothals met strikgarnering. witte man chetten aan driekwart mouwen. Een wit veren kapje completeerde het geheel. Joppers Een jopper is een kostelijk bezit op fiets of bromfiets. Een sportieve combi natie van helrood met bijpassende Schot se geruite broek, nauwe pijpen, capuchon met zelfde ruitgarnering. Leuke autocoat. driekwart, fantasie wollen kamgarem top- linecreatie. ingezette mouw, gezellige war me ruit. Gladde rok. Daar tussendoor paradeerde Martje in een geel geruit wollen jurkje van Aabe- stof, wit piqué kraagje, in een Ancorokje met knoopverwerking op doorlopend voor pand, Aabegeruite broek waarop wit bloes je gedragen met eigenwijze vuurrode sto la, eenvoudig bedrukt katoenen jurkje, zoom afgewerkt met rood raffia. Het regent weieens in Nederland. Een Wollen garbardine regenjas, mooie lijn, ronde kraag, lipjes met knoopgarnering op H-lijn-hoogte. Hoor je de naam „loden regenmantel", dan denk je onwillekeurig aan die ongezellige hobbezakken van vroe ger. De Martinicoat in warm bruin en groene ruit, kan op deze titel beslist geen aanspraak makn. Tja, dat breiwerk.De animo hier voor is vooral na de oorlog toegenomen, of komt dat, omdat wij toen eindeloos aan 't uittrekken waren en weer opnieuw breien? De resultaten op deze show wa ren fantastisch. Een waar kunststuk, waar voor terecht op de Nationale breiwedstrijd in België een prijs behaald was, vormde het zwartwit gebreide jurkje, haute cou ture. Vervaardigd van Prestige-kantwol, opengewerkte lage hals, zwarte banen op zij in rok, kantmotief in lijfje en voor- en achterbanen. De eveneens bekroonde cock tailjurk van fijne kantwol in exclusieve streepverwerking, lage vierkante hals, had ook aller bewondering. De bruidsmars weerklonk.. Sprookjes achtig schreed Suuske als prille, jonge bruid in haar kanten jurk met crinoline onderjurk, aparte pas en opengewerkt randje aan de hals, strak gesloten mouw, hoogopstaand kraagje, 3 stroken rok, ge- treffen. Tevens wordt gelegenheid" gege- volgd door Madeleine Krispijn, Thea en ven vragen tc stellen. Op deze discussie Jacqueline, om hiervoor een warm ap-1 zal een rondleiding door de afdelingen plaus te ontvangen. 1 der hogeschool aansluiten, GEBOREN: Petronella dv M Verwaal en M P van Dijk; Jan, zv M C Weber en M Brand, Hester I. dv W de Kloe en W J Dekker; Louise M. dv D L Schipper en C. Silvius, Harald M B zvz J Uulven en C T Hersbach. OVERLEDEN: P L Bakker 82 jaar, Op het nieuw-aangelegde rijwielpad op het kruispunt van de Nieuwe Haven en de B.K.-laan, is gisteravond mevrouw J. P. v. G.-v. d. H. met haar bromfiets geslipt en gevallen. Daarbij werd haar linkerknie gekneusd. Zij is voor behan deling naar de dr. Nolet-stichting ge bracht en kon daarna naar huis. Haar bromfiets werd licht beschadigd. Op dinsdag 4 september a.s. zullen stu denten die zich voor het eerste jaar aan de Nederlandse Economische Hogeschool te Rotterdam hebben laten inschrijven dn het hogeschoolleven worden geïntrodu ceerd. De rector-magnificus zal hen op deze dag om half twaalf toespreken. Om half een wordt een koffiemaaltijd aange boden. Na de lunch, omstreeks half twee, zullen de nieuw aangekomenen groeps gewijs voorlichting ontvangen van hoog leraren en studenten over de problemen die de studie en het studentenleven be- 60 en. 30 km. Met de motorpolitie op kop trok het. onder veel gebrom het onge wisse tegemoet. Zoals alles in deze vakantieweek in het teken van de scheepvaart staat, was het parcours uitgezet langs plassen, rivier tjes en kanalen in de richting Gouda, al leen de jeugd kreeg een verkorte trip uit, t.e puzzelen, terwijl de brommers nog een extra tocht rond de Reeuwijkse plas sen kregen te maken. Diverse geheime controleposten dienden opgespoord te worden en op vele andere dingen moest worden gelet. Zelfs de aankoop van een Goudse pijp was verplicht gesteld. Al bij al een puzzeltooht om van te smullen. Alsof'<je tocht door ons Zuidhollandse waterland nog niet genoeg was, werden de toerrijders op de thuisreis nog ge trakteerd op een. behoorlijk noodweertje en heel wat druipende puzzelaars waren blii zich te kunnen afmelden. Bij de jeugdige wielrijders arriveerden 16 jongens met een gelijk aantal punten; hier moest een lichtbeelden verkeers- examen de winnaars aanwijzen; de le prijs ging naar K. Heijneman. 2e werd P. de Kruijf en 3e G. Stöve. Rijwieltocht. 60 km: 1. J. Zandbergen. 2. A. J. J. v. Tienen en 3. A. Heimsforoek. Bromfietsers: 1. (WisselbekeT) J. Moe- rer, 2. G. A. Jongman, 3. mevr. A. J. Brouwer. Rond elf uur kon de heer Van Oon vermoeid doch voldaan sluiten en met zijn staf een dubbel en dwars verdiende rüst gaan genieten. 9 tot 12 jaar Fruithof, P-H. Baron Sikke pit grijpt in. Geest, K. van der. Jan Bernard en zijn vrienden. Lange-Praamsma. M. de, Wat Roentje Robbedoes leejbe- Lindgren, A. Mio, mijn Mio. Menkman, H. DE avonturen van Jaap van Rijn Niero-p, P. O, Miesje Sandelhout..! plaats. B. van der. Dorientje wint. Pothast-Gimberg, C.E. Op Gora de oli fant Roggeveen, L. De zeven jongens in de lucht. Seeker, J.H. Pimmetje in Zwitserland. Streef n. Boendermartje. Verschoor, L. Zie je nu wel Hanneke. 12 tot 15 jaar: Adema. T. De man die de trap afging. Blokker, J. Avontuur in Frankrijk Jongejan- de Groot, C. Th. Huize Roeze moes. Nesbit, E. Een ondernemend zestal. Neutzsky Wulff, T. Ingelise. Nowee, J. Het testament van Tobi Thom- son. Pothast-Gimberg, C.E. Het pierement ach ter de woonwagen. Streef, N. Hou je taai, Boendermartje. Verbeeten, W.J. Sator en de zonen van Vlugge Eekhoorn. Vries, J.de. Het spook van de zes zes-en zestig. 14 jaar en ouder: Eerdmans. R- We red den het wel. Heuvel, M.van den. Jcs weet iets te be- reiken Kerssen, o. Experiment met de V.R. Pothast-Gimberg, C.E. Het verliohte ven ster Rover. P.A.de Martha. Seaman, A.H. Goed zo, Patsy. Thomas, A. Andrea. 16 jaar en ouder; Berkhof. A. Paavo de Lap. Llndeberg, S. Ochtendnevelen. SCholte, H. en A. van Ulsen. De gouden vleugels. Versjes, sprookjes en legenden. Klavier, C. Een hand vol confetti. Frank, A. Weet je nog Voorhoeven, C. Legenden van Holland's kust. Zeeuw J. Gzn., P. de Siegfried de draken doder. Beroemde mannen: Bruijn, H. de Djen- gis-Kahn. Graafland, B. Livingstone. Ravenburg, O. van Italiaanse tovenaars met het penseel. Ravenburg, O. van Tovenaars met het penseel'. Zeeuw J. Gzn., P. DE. De overwintering op Nova Zembla. Sport: Ken Uw sport: Badminton Mieren leven: Lida Martjjn de ijsvogel. Boeken in vreemde talen met woorden lijst. Fournier, Ch. Les petits futaille. Jammes, P. L'ile aux 4 families. Kastner, E, Das doppelte Lottchen. Schmidt, F.W. Pik reist nach Amerika. Spring H. Tumbledown Dick. Vignon, J. La grande aventure de Jean- Paul.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 2