MERCURIUS R.-K. DANSSCHOOL OUDE TIJD FOTOTENTOON STELLING IN GEBOUW TOONKUNST it „HET SPROOKJE VAN ZONDERT" Vierde Jongveedag van de L.T.J. afd. Kethel en omgeving >i\ Ap Geheugen-hulp Jeugdbrandiveer in actie BOER's PATAT Cabaret-show „Zo, zo, hallo., VOOR HET NIEUWE SCHOOLJAAR Brandweerwedstrijd voor de jeugd ZIE ONZE ZEVEN ETALAGES Vit die goede Orgelbespeling in de Grote Kerk ALLE STUDIEBOEKEN PRONKVEE PARADEERDE IN KETHEL HERMES-D.V.S. moet sterk starten BOER's Visbedrijf M. L. MULDERS H1EIIWE SCHIEDAMSCHE COURANT Cees de Lange was teleurgesteld Veel inzendingen van buiten de stad BUI 14.000ste SCHIP IN ROTTERDAM Met onze lezers naar op zondag 2 sept. a.s. Augustus op weg naar kouderecord Jeugd-liengelwedstrijd in de Schiedamse Schie Mijnenveger Drnnen aan Koninklijke Marine overgedragen DONDERDAG 30 AUGUSTUS 1956 NSC PAGINA 2 LANGE HAVEN 77—79 SCHIEDAM Schiedams grootste kantoorboekhandel „SCHIEDAM VOORUIT SNELSTE LEVERING De kosten voor deze trip bedragen 6.50 per persoon. De Afd. Propaganda. £,°Ye?, pU'^aALWoensda8 van 6-7.30. Filiaal Emmastraat 3, donderdag 7—8.30, zaterdag 31 30—5 uur zondag n—11.30 uur. nachtdienst apotheken burgerlijke stand 326 visjes verschalkt niet te evenaken OPENINGS-TOERNOOI HANDBAL-SEIZOEN Een gedeelte van de van Ruysdael- laan was gistermiddag afgezet, om 32 zwaar zwoegende „brandweerlieden in de toekomst" de ruimte te geven in deze leerzame wedstrijd. Tevoren had den de geüniformeerde „echte" jeugd, brandweermannen gedemonstreerd, hoe alles, moest In twee ploegen van 2 jongens met in drukwekkende helmen op. werd links en rechts in ijltempo gestart de slang en spuit opgeraapt en hiermede over een smalle balk gelopen, een brandweerman moet ten alle tijde zijn evenwicht kunnen bewaren. Door een ton gekropen, de een de slang aankoppelend ende ander de spuit, hetgeen niet iedereen even handig afging en dan maar spuiten in de lachen de varkensbek. vindt u bij ons een ruime sorte ring Dictaat-cahiers Tekenplanken en -haken. Schooletuis Passerdozen. Vulpenhouders met gouden pen vanaf f 3.95 •i- Vierkleurenpotloden Ballpennen vanaf 50 et. 1 Theoretisch gesproken lijkt dat erg een voudig, maar vraag de natgespoten om woners van de van Ruysdaellaan maar eens naar het resultaat, als die straal stuurloos dwars door het talrijke publiek (natuurlijk hoofdzakelijk jeugd) ging. De emmer achter die kop moest echter vol gespoten worden, waardoor de emmer in ballast kwam en om kiepte. Tweede slang inschakelen en nu richten op het volgen de doel, waardoor de bus, die daaraan hing, naar beneden kwam. de opdracht eruit gegrist kon worden en voorgelezen bij wedstrijdleider D. de Jager. Slang te voren eerst goed afkoppelen (het brand- weenbloed kruipt waar het niet gaan kan zodat de heer Boks enigszins de helpen de hand bood) en keurig dubbel oprollen. Behendigheid en tijd speelden hierin dus een grote rol, voor de volgende over tredingen waren dus strafpunten: maar liefst 10 voor het niet nemen van een hindernis en het. vergeten van de op- racht, telkens 5 voor niet medenemen van materiaal, het laten vallen van ma teriaal. het niet koppelen der slangen, en raiet. volspuiten van de emmer, het niet afsluiten van de tweede straal bij het uitnemen van de opdracht en het niet doorgeven hiervan aan de wedstrijdleider; 8 voor 't niet uitrollen van de slang voor het tweede doel; 3 bij evenwichtsbalk met de voet steun gezocht op de grond en het foutief uitrollen der slangen, 2 voor het niet of niet goed doorgeven van tekens. Dinsdagavond zullen de 8 jeugdbrand- In de Ruysdaellaan zijn gisten jeugdige brandweerlieden in actie geweest, natuurlijk onder toezicht van de echte. weermannen een demonstratie geven van het blussen van een „echte" brand in de Nieuwe Haven en de jongen, die'de op dracht uit de bus trok: „Besef, dat een „fikje" het begin kan zijn van een grote brand" zal hieraan beslist wel terugden ken. Er waren 4 dubbele prijzen, bestaan de uit aktetassen, portefeuilles, plastic bal len en riemen, gewonnen door K. Oost hoek, F. Knotsenburg, W. Smit. H. Ooms, R. Gonlag, G. Verdam, R. Louis en M. de Vries (Advertentie) Lessen op alle dagen. - Heden inschrijving Rochussenstraat 183a - Telef. 34222 ROTTERDAM Dansleraar Kweekscholen St.-Luela De vereeniging „Schiedam Vooruit' heeft hare sinds lang aangekondigde bro chure het licht doen zien. Het werkje ziet er zeer netjes uit: in fraaien omslag oa. met een schetskaartje van Zuid-Holland versierd, bevat het al waarin stadgenoot en vreemdeling met het oog op onze stad belangstelt, o.a. een goede platte grond door den heer Domi- nicus geteekend en verder tal van me- dedeelingen, omtrent nijverheid, scheep vaart, havenwerken en haventarieven, on derwijs en verkeersmiddelen, die voor hem, die zich alhier wil vestigen of er zijn zaken uitoefenen, van dienst kunnen zijn. De brochure met fraaie foto's van stads gezichten geïllustreerd en van tal van ad- vertentiën voorzien, is een zeer actueel werkje, dat zeker zijn weg in en buiten Schiedam wel zal vinden. (Nwe Schiedamsche Courant, van 2 augustus 1901). OABBIAD BOOA BCHUOAM f* OMlTAWKt* 78ste Jaargang No. 23160 DAM 18 SCHIED AM TELEFOON 86182 POSTREKENING Nil. 500843 ADVERTENTIES f 8.18 per m.m.-hoogte. Bij con tract speciale tarieven. 1MGNEZONDEN MEDEDELINGEN t 9M per mm.-hoogte. Bfl con tract speciale taxieven. KAMPIOENEN tot 30 woorden t 0.50 b(j vooruit- Elk woord meer 3 et. 80 woorden. advertentie-orde re worden en geplaatst overeen- de Regelen voor het ABONNEMENTEN t 8J6 per kwartaal, f 2.16 per f fllSO per week. (Van onze muziekmedewerker). Dat ondanks de kermisgeneugten en de ongewoon mooie avond veel meer mensen in de Grote Kerk waren komen luisteren dan gewoonlijk het geval is, mag een van die geheimenissen des levens worden genoemd, waarvan de oplossing wel nooit gegeven zal worden. en kwam via een bi-tonele episode terecht bij een imposante besluiting waarin de conventionele melodie een zeer interes sante begeleiding kreeg. Bijzonder opvallend was het grote aan tal jeugdige bezoekers van een concert dat uit de aard van de zaak zeker niet tot de lichtere kost moet worden gere kend. Het lijkt wel zeker, dat wanneer de prachtige, majesteitelijke kunst van het orgelspel in onze Westerse beschaving een deel zal mogen behouden van zijn eertijds zo uiterst belangrijke plaats in het cultu rele leven, dit in grote mate te dan ken zal zijn aan de Protestantse kerk. Door haar diensten waarvan het orgel spel een welhaast integrerend onderdeel is, houdt zij zelfs bij de jeugd— waar van toch zoveel lelijks wordt beweerd i: cultureel opzicht de belangstellin gaande, waar die elders met haastig' spoed aan het uitsterven is. Wat er van zij, de vrij talrijke toehoor ders hebben een mooi concert beluisterd Buxtehude en Corelli, Bach Handel waren de namen die voorkwamen op he programma dat werd besloten met 2 wer ken van Caesar Franck. Jacq Bekkers en Gjjs d Graaf aelde ïobo, eluid bein- wei- ument iewer- Graaf .-ffelijk stische nuziek Handel dig is. 1 van hel Het is goed, dat er nog maar 2 avon den zijn, anders zou de Coca-Cola zich genoodzaakt zien uit te breiden op kor te termijn, want men had gisteravond nog wel kaartjes maar geen plaai'scn meer. De S.G. kan weer verruimd adem halen, want de regenstrop zal finan cieel nu niet zo groot meer zijn Via de vier telefonistes, twee manne lijke in een telefooncel, was de man van al die kleine „klusjes" direkt goed ver bonden en stapte hij uit zijn overall, het kledingstuk, waarnaar het volksliedje „Overal enz." ontstaan Is. Dat men niet zo leuk zat. vond Cees de Lange niet zo erg, maar dat hij met zijn gezelschap in een fabriek in Schie dam moest ooptreden, waar alleen maar coca-cola en koffie waren, vondt hij per soonlijk een teleurstelling. Toch zou hijger maar een vrolijke avond van maken. Een goede raad schotelde hij de mensen voor, die niet af konden blijven van hun siga retten bij het rookverbod. Bij hem waren ze in goede bewaring. „Jammer, dat al mijn liedjes zo lang zijn", vond Cees, „ik heb een pracht stem, maar ik zing altijd door het gaatje heen, daardoor worden er geen grammofoonplaten van mij ge maakt". Temidden van al die onzin pro beerde een stoethaspel hem telkens te onderbreken. Een „kostelijke" creatie van Roland Wagter Jr, verreweg de bes te van het gezelschap. De mimiek, ver bazing en verontschuldiging uitgebeeld in de man, die na een diner in een restau rant tot de ontdekking komt, dat hij zijn portefeuille vergeten is. De nuchtere En gelsman met bolhoed en paraplu, de hef tig gesticuleerde Fransman, die zijn pols horloge maar als onderpand geeft, de vlotte Amerikaan in nonchalante houding plus zijn onafscheidelijke kauwgum, de hartstochtelijke Italiaan, zich duizend maal verontschuldigend en tot slot de schreeuwende Duitser in Hitler-stijl, klein Ijzeren brilletje op, die gelijk maar af scheid neemt van het Duitse Rijk met een vinnig pistoolschot. Daartussendoor pro beerde hij een mop te vertellen, echter verhinderd door de pianist en de baas zelf: Cees. Er zullen nog maar weinig mensen zijn die niet van „De Annabella's" gehoord hebben. Vooral met het liedje „Twintig kleine vingers" maakten zij furore en konden wij hen hierin gisteravond ho ren, zo ook In een potpourri van enkel „Annabella-liedjes". Cees Is een beetje over het verlies van zijn koe heen (al plengde hie weer 2 tranen, toen hij een cowboybroek van koelenvel van een der Chico's zag). „The Chico's", ook geen onbekenden voor de radio in hun cowboyliedjes wa ren goed. zo ook „The Ink Spots" imi tatie. waarbij vooral Roland Wagter Jr een werkzaam (zot) aandeel had. Er is veel gelachen, daar was deze avond ook voor bestemd en het gaf niet, dat tijdens de stromende regen zoiets in de Plantage) het gegolfde dak wat drup pels doorliet. Voor het overige merken wij op. dat de muzikale variété-show van j-1. zaterdag op beschaafder peil stond. Aan de vleugel begeleidde Co van der Heiden Weima. Met een daverende klap, die tot ver in de omgeving te horen was, vlogen op net kruispunt G. J. Mulderstraat en Davidsstraat te Rotterdam twee auto's op elkaar. Hoe hevig die botsing was, toont de ravage. De auto links werd bestuurd door de heer P. Huizer uit de Lange Dijkstraat, de omgeslagen auto door de neer J. c. Vogel, die zo ernstig werd gewond, dat hij in het Cool- smgeiziekenhuis moest worden opgenomen. Zijn 15-jarige dochter en 13-jarige zoon kregen een lichte hersenschudding. Ooh de inzittenden van de andere auto, het echtpaar Huizer en een 18-jarige dochter kregen een lichte her senschudding. Gevaar voor brand werd bestreden door de brandweer, die een grote plas benzine wegspoot. In het Toonkunstgebouw aan de Lan ge Haven te Schiedam heeft woensdag avond de voorzitter van de Schiedamse gemeenschap, de heer M. Holl de ten toonstelling geopend van werkstukken voor de fotowedstrijd voor amateurs, die door de fotokring Schiedam en de S.G. voor deze vakantiefeesten was ge organiseerd. Tevens werden de prijzen aan de winnaars uitgereikt. Enkele woorden heeft de penningmees ter van de Fotokring, de heer H. van Ros- sum op deze bijeenkomst ter inleiding De organist Jacq. P. Bekkc het programma met Gijs de G die hij uitstekend begeleidde, van de hobo verliest in de onf vloedende stenen ruimte van nig van zijn karakter en di bleek dan ook voor solistisc king uitermate geschikt. G speelde de Suite van Corelli met het feilloos gevoel voo vormgeving, dat deze lentea vereist. Ook de Sonate in kreeg de vertolking die zi. Dat Jacq Bekkers de gehe. klassieke orgelspel volkomen doorgrondt bleek vooral uit een magistrale Toccata Adagio en Fuga in C van Bach met eer virttioze pedaalpassage in de Toccata e: een prachtig transparant gespeelde vier stemmige fuga. j Het 3e Choral van Franck werd boeiend vertolkt, met alle kleur die het nog lang niet volmaakte orgel toestond. Zijn improvisatie over „Merk toch hoe sterk' begon met een sterk Franckiaans accent gesproken. Het aantal inzendingen bleef beneden de verwachtingen, aldus spreker. Het waren er 32 en dat getal blijft belangrijk beneden dat van vorig jaar, toen er 60 waren. Als oorzaak meen- 'de de heer Van Rossum het slechte weer te moeten aanmerken, dat vooral de ana- teurs, die graag met zonneschijn werken, parten heeft gespeeld. Verder meende hij ook dat het onderwerp dit jaar te moei lijk is geweest. Opmerkelijk is het, dat het aantal inzendingen van buiten Schie dam groter is, dan dat van stadgenoten. Vandaar dan ook dat verschillende prijzen in andere plaatsen werden gewonnen. Met enkele woorden heeft de voorzitter van de Schiedamse Geemschap, de heer M. Holl, vervolgens de prijzen uitgereikt, die als volgt werden behaald: Prijzen voor be-ginners late prijs H. v. Alphen. Amster dam, 2 D. de Bruin, Schiedam, 3. W. J. te Boekhorst, Schiedam, 4 R. v. Eijk Katwijk a. Zee en 5. A. C. Oudenaarde Rotterdam. Prijzen voor gevorderden: 1. A. Meulstee, Schiedam. 2. G. H. Wa genaar. Rotterdam.3 J. Schraa Wormer- veer en 4. niet uitgereikt. Tenslotte hebben de aanwezigen een rondgang gemaakt over de tentoontelling. Het viel op, dat het werk voor amateurs op een tamelijk hoog peil ligt. Er zijn niet veel „Scheepjes op de Maas" gefoto grafeerd, wat men juist bij dit soort on derwerpen wel zou denken. Een fout, die vooral bij de beginners veelvuldig voorkomt is, dat het onderwerp niet ruim wordt uitgewerkt. Men werkt met een klein formaat, wij zagen zelfs 6x9 formaat tentoongesteld, en weet dan uit goede onderwerpen, niet dat te puren wat juist de goede foto geeft. Toch was het verschil in kwaliteit, vooral bij de betere inzendingen niet groot, zodat'het de jury ongetwijfeld niet gemakkelijk zal zijn gevallen een juiste keuze te doen. Wij mogen zeggen, dat deze jury die be- stond uit de heren J. A. Simons:, P. Nie- stadt, H. van Rossum, M Noll en T. van Loenen, wel geslaagd is in haar beoor deling. In eén opzicht zijn wij het echter niet helemaal met de heren eens. Men meende als eis te moeten stellen, dat het beeld met als onderwerp „Scheeps bouw en scheepvaart" vol actie moest zijn. Er waren echter ook verschillende „pas sieve" beelden, die zeker de moeite van het bekijken waard zijn en bovendien een uitstekende uitbeelding van het opgege ven onderwerp geven. Vanmorgen is als het 14.000ste schip van iet jaar het 328 br. t. meten Nederlandse :ustvaartulg ..Arctic" de Rotterdamse laven binnengelopen. Het kwam met stuk- :oed uitLonden en koos ligplaats in de 'obshaven. Het 14.000ste schip kwam vorig jaar op If september aan. Het was toen het Ja- anse s.s. Awajisan Maru. Voor het bloemencorso te Zundert op zondag a.s. zijn zolang nog in voorraad tot en met vrijdag 31 augustus nog deelnemerskaarten verkrijgbaar aan ons bureau, Dam 18, te Schiedam. Ten zuiden van IJsland treffen wij een hogedrukgebied aan. dat zich maar wei nig meer verplaatst. Hierdoor zal het ook dp laatste dagen van augustus wel zeer koel blijven, al komen er flinke opkla ringen voor Bij de Golf van Biskaye is een nieuwe Oceaandepressie gearriveerd Het is echter nog niet zeker of deze naai de Middellandse Zee zal wegtrekken of dat zij zich later weer via Frankrijk naar onze omgeving gaat uitbreiden, hetgeen, na morgen opnieuw een weersverslechte. ring met. zich mee kan brengen. Advertentie (Van onze correspondent) Steeds meer raken de landbouwers en ook de boeren op de veebedrijven er van overtuigd dat zij, bedreigd door de grote Vandaag was het voor Kethel zo'n dag, waarop de jongeren vol trots naar voren traden om publiekelijk de liefde voor hun mooie vak, èn om het product van hun inkrimping van hun landbouw- en weide- vakmanschap te tonen, areaal, hun heil moeten zoeken In de ao-'"" dernisering van hun verkleinde bedrijven, door o.a. intensiever hun land te bewer ken of door geselecteerd fokken melkvee te verwerven met een grotere mclkproduc tie, hoger vetgehalte van de melk en met een hogere slachtswaarde. Gesteund door voorlichtingsdiensten, en laboratoria op velerlei gebied, door op leidingen aan goed geoutilleerde vakscho len krijgen nu vooral de jongere boeren de mogelijkheden tot ontwikkeling, die ze zo hard nodig hebben, maar die helaas de ouderen onder hen dikwijls ontberen moesten. Dat de jongeren dankbaar van deze gro tere mogelijkheid tot ontwikkeling ge bruik maken kunt ge nu en dan waarne men. maar dat ze er gebruik van maken is ongetwijfeld zeker. Op woensdag dan, in de Schiedamse Va kantieweek, zeer toevallig, maar zit er misschien een combinatiemogelijkheid in., zijn de Kethelse jongeren voor de vierde maal bijeengekomen en hebben hun jong vee, met zorg gefokt en met liefde grootgebracht, op het schoolplein van de school aan de Joppelaan bijeen gebracht, en hier is het gekeurd door deskundige mensen. We hebben al enige jaren deze keuringen bijgewoond. Begon nen met enige deelnemers is de deelne ming in die jaren snel gegroeid en van morgen waren er dan al zo'n zestig stuks jongvee te bewondren. Dit is geen onderonsje meer, maar gaat lijken op een manifestatie. Gesteund door een met zorg uitgevoerde gids of catalogus hebben wij de keuring kunnen volgen. Tenslotte zijn we geen In Kethel is de vierde jongveedag van de L.T.J. gehouden. Enkele exemplaren voor de school van de Joppelaan. vakman, dit administratief nieuwtje heb ben we dus zeer gewaardeerd. De keuring geschiedde door de heer H Oosterveld uit Overschie. keuringmeester van het Ned. Rundveestamboek; geassi steerd door de heer Siem de Jong S.ZN., Hoofdass. van het Veevoederbureau en de heer Th. Mourits. voorz. v.d. Dioc. L.T.J. Onder de belangstellenden zagen we nog de heer R.C.v. Wegen, Hoofd van de Land en Tuinbouwschool te Delft; bestuursle den van L.T.B. van L.T.M. en Boeren leenbank. De heer A.P.L.v.d. Burg van het fokstation „De Horizon". Vertegenwoordigers van diverse voeder- fabrieken enz. enz. Veertien verschillende bedrijven, vereni gingen en belangstellenden hadden prij zen 'beschikbaar gesteld. Rest ons nog de uitslag van de keuring mede te delen. We hopen echter volgende week een beschouwing over deze dag te van A.G.v, Vliet; A.v. Mil; Adrie Heijdra; en S. v. Vliet; resp. prijs 2a, 2b, 2c, en 2d. Bij de jongere pinken had J.v. Mil beide prijzen la en lb. Th. J. Fransen; J.van Vliet; P.v. Vliet resp. 2a, 2b en 2c. P. Fransen; Th. Heijdra; P. Olsthoorn en K.v. Mil resp. prijs 3a, 3b, 3c, en 3d. Bij de oudere kalveren had I. Lubrecht met Erna de eerste prijs. De tweede prijs voor de kalveren van P. v. Vliet en G. van Vliet. De derde prijs voor de kalve ren van L. v.d. Helm; P. v. Mil en P. Olsthoorn. Van de jongere kalveren waren er 27 aan gevoerd. Deze dieren werden volgens leef tijd in drie groepen verdeeld. Namen we nu al deze groepen tezamen dan behaalden een eerste prijs de dieren van: C.J.M.v. Noordt; L.J. Heijdra; P. Fransen; J. Fransen; S.J.v. Vliet; P. Fransen. De tweede prijs was voor het dier van A.G.v. Vliet; Wed. A.P. Lubrecht en A.P. Vollering. De derde prijs was voor het dier van P. Olsthoorn; A. Maat; C. Ruigrok; G. P. v. Vliet en J. Olsthoorn. Voor exterieur van het kalf had de eer ste prijs het dier van de Wed. A.P. Lu brecht, 2 voor C.J.M.v. Noordt en 3 voor J. Fransen. Er werden maar twee jonge stieren CHINEES - INDISCH RESTAURANT -HUNG-HING PRIMA REUKEN Chinees - Indisch - Hollands Menu Diners - Lunch - Soupers - Dagschotels en A la carte OOK THUISBEZORGEN RUBENSPLEIN 4 TELEFOON 65827 HEDEN: Monopole Theater: Carson City (K.F.C. 14 jaar). Passage Theater: Alle hens aan dek, revue (Uitverkocht). StedeRjk Museum: elke dag tot 1 sept. tentoonstelling „Schip en Werf" van 1 tot 5 en van 7 tot 10.30 uur. Zondags van 1 tot 5 uur (t.m. 2 september). Julianapark; iedere avond verlicht „Flo- ralia". R.-K. OPENBARE LEESZAAL Openingsuren: Hoofdgebouw Dam 8: V o 1 w a s s e- n en maandag: 78.30; dinsdag: 1012, 2—5 en 7—8 30; woensdag: 2—5 en 7_8 30; donderdag: 1012 en 28; vrijdag: 25 en 7—8 30; zaterdag: 10—12 en 2—5. Jeagd: woensdag; 2—4; donderdag: 5; zaterdag: 1—3. Filiaal Runstraat 1: dinsdag: 6.30—8; vrijdag 7—8. Filiaal Kethel, 11.3012 30 uur w^ün n,achtdienst voor de apotheken IZthLPu6 Week waargenomen door apotheek Backer St .Lidninacfr^ 58. Kerkweg 40, zondag schrijven. In de oudere groep pinken kreeg de I aangevoerd. Hier viel een derde prijs voor eerste prijs de pink van J. Lubrecht. Die I de stier van Fr. Lubrechts. Schiedam krijgt zün ®e^" d.e §eest van het kampioenselftal ste dag van de nieuwe voethalcompeti- -- - - -- - tie met een westrijd van Hermes-D.V.S. tegen Vitesse, Arnhem. Dit wordt al d'rect een intcressant tref fen, omdat hierin zal worden uitgemaakt, hoe de verhouding tussen de vroegere hoofdklassers en de le klassers zal komen te liggen. Vitesse, dat m het laatst van de vorige competitie afzakte, heeft door de aankoop van de rechtsbuiten van V.VV nl Scha- teljee, zijn gelederen versterkt'en 'de uit- slag yan de laatste oefenwedstrijd tegen V.V.V. bewijst, dat het ernst is met de pogingen hoge ogen te gaan gooien. Maar Hermes-D.V.S, dat het verlies van P°°ët goed te maken met de D.H.C.-speler Mommers, heeft ook in C. van der Tuyn, die op het ogenblik in pri ma vorm is, en o.a. Broeders en van Diest, heel sterke troeven in handen en het zal willen bewijzen, dat het voor de sterkste concurrenten niet wil onderdoen. Ogenschijnlijk zijn de behaalde resultaten in de oefenwedstrijd niet zo daverend ge weest, maar wij hebben het volste ver trouwen, dat, nu het menens gaat worden. van vo rig jaar weer over het elftal vaardig zal worden. Er zal echter fel en snel gespeeld moeten worden, en als dit gebeurt, dan zijn er goede kansen op een interessante wedstrijd. Omtrent de uitslag valt wei nig te voorspellen, doch wij zijn geneigd de overwinning toe te denken aan de ploeg, die er het hardste voor zal vech ten. Er wordt op gewezen, dat, ter voldoe ning aan veler wensen, de thuiswedstrij den van Hermes-D.V.S. voor dit jaar be ginnen om half drie. In verband met het feit, dat H.D.V.S. in deze omgeving het rijk alleen heeft, S.V.V., Sparta en Feijenoord spelen uit, verwachten wij zondag aan de Damlaan een grote belangstelling. GEBOREN: Jacobus M, z.v. J.M. Ma- chielsen en G.J. Winterswijk;'Fran'ciscus M.J. z.v. F.M.J. Schaap en M.A. Spelbos; Ingrid C.P, d.v. J.L.F. Kloos en J.M. Kloppers; Catharina M.d.v. A. van Bre da en M.C. Wink OVERLEDEN: 28 aug. 1956 T. Tiesema, 80 Jaar. Er is weer eens een oud gezegd bewaar, heid geworden n.l. „Zoals de ouden zon gen. zo piepten de jongen"En hoé hebben ze gepiept! Menig doorgewinter de hengelaar kon daar gistermiddag, een lesje krijgen in, wat men tegenwoordig noemt: uit de kunst vissen. Ze waren al vroeg „op de markt", die 50 jeugdige kampvissers, volledig uitge rust met spullen, welke dik in orde wa ren. belust op vis en roem. Kwart voor twee vertrokken ze dan, voorafgegaan door het tamboers- en pij- perskorps „De Jonge Harmonie", naar de Overschieseweg. Daar aangekomen komjen. na het voor. lezen van de wedstrijdreglementen, de hengels worden uitgelegd. Niet minder dan 326 visjes werden ei" maar eventjes uit het water geslingerd omna geregistreerd weer zeer spor tief te worden teruggezet. Na twee uur vissen bleek dat Jan Ver hoeven met 325 gram vis beslag had ge legd op de kampioensbeker 1956, beschik, baar gesteld door de S.G. H. Voets werd met 255 gram tweede en H. Degeling derde met 130 gram. Bijzonder aardig is, dat er voor alle deelnemers een prijs zal zijn, welke ze hedenavond in café „Liberty" aan het Broersveld in ontvangst kunnen nemen. De heren A. M. Degeling, J. Hoornweg en D. Voets hadden met de leiding van het geheel een drukke, doch zeer dank bare taak. Op de werf Gusto te Schiedam is van morgen de daar gebouwde kustmijnenve- ger H. M. Drunen aan de koninklijke marine overgedragen en in dienst ge steld. In aanwezigheid van verschillende marine-autoriteiten droeg mr. F. Smul ders namens de directie van de werf liet schip aan de opdrachtgevers, de ma rine der V. S., over. Capttain Hugh. P Webster droeg op zijn beurt het schip namens de Amerikaan marine aan de koninklijke marine over. Schout bij nacht W. J- Kruys. chef mate rieel der koninklijke marine sprak enkele woorden van dank aan het adres der Ame. kaanse marine en merkte vervolgens op, dat het programma voor de bouw van 32 mijnenvegers van het Dokkumtype nu voor de helft is voltooid. Commandeur Van dei- Schatten Olivier aanvaardde het schip ver volgens namens de bevelhebber der zee- strijdkrachten en gaf aan de commandant van het schip de luitenant ter zee dei- tweede klasse H. Mioulet opdracht de mij- nenveger in dienst te «teilen. i Ad verTe-miei Viaardingers trant 10 Tijdens het „Alle Hens" op het achter dek van de mijnenveger werd vlag, geus en wimpel gehesen, waarna een driewerf op H. M. de koningin werd uitgebracht. De plechtigheid werd besloten met het spelen van het Wilhelmus door tamboers en pijpers van het korps mariniers. De burgemeester van de gemeente Dru nen, die met twee wethouders en twin tig vooraanstaande ingezetenen eveneens aanwezig was, bracht de dank over van het gemeentebestuur en de inwoners voor de naamgeving van het schip. Hij hoopte dat het contact tussen de koninklijke marine en zijn gemeente hecht mag blij ven en overhandigde enkele geschenken, t.w. een scheepsbel en een tekening door de tekenaar Groenewege v. d. Weide, dat een beeld geeft van het centrum van de gemeente voor de longroom van de offi cieren en een schilderij, voorstellende een gedeelte van de Drunense duinen voor het manschappenverblijf. Tenslotte be zichtigden alle genodigden de nieuwe aanwinst van de koninklijke marine. Ter opening van het nieuwe handbal - seizoen .organiseert het district Rotterdam van de Kath. Ned. Handbal Bond a.s- zon dag op de terreinen van Laag Zestien hoven een toernooi, waaraan 10 heren, en 7 dames-elftallen zullen deelnemen. Bij de heren hebben ingeschreven: Acti- vitas met twee ploegen, Advendo dito, Pioniers. RKWIK ook met twee teams, St. Lambertus ep tenslotte ook St. Lodewijk met twee Elftallen. Bij de dames bekampen elkaar Activitas, Advendo, Pioniers, R.H.C., RKWIK (de laatste met 2 elftallen) en St. Lodewijk.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 2