De snelste amateur-sprinter ter wereld: Michel Rousseau, Parijs Grote favorieten beperkten zich tot trainings-ritjes En de Engelsman Oliver ging met de zege schuiven voor wonms De Wieier-Wereldkampioenschappen C.H.LO. Rotterdam DRAADLOOS CONTACT Twee Italianen in finale amateur-achter- volging; Ercole Baldini de triomfator an Vliet lootte Zo maakt U in een handomdraai een lekker kopje koffie C.H.I.O.-flitsen tleel weinig augurKen dit jaar DONDERDAG 30 AUGUSTUS 1956 PAGINA 5 Door Martin W. Duyzings. ZWclTe Sefie KOPENHAGEN, woensdagavond. Eén theelepel Moccona in het kopje kokend water er op KNVB-BEKERCOMPETITIE VALENCIENNES—FORTUNA ...even roerenen dan suiker en melk of koffiemelk naar smaak toevoegen Douwe Egberts De jeugd en haar fouten Hendrickx en Bijou GARNALENBOOT IN DE EEMS VERBRAND Op het TV-scherm De held kwam tóch uit ArgentiniëKopenhagen woensdagavond Zijn naam is Jorge Batiz, een jonge, voormalige postbode, die in de betere Onze vertegenwoordiger in de dagen van Juan Peron, de dictator, voor de aardigheid wel eens een sprintje strijd om de wereldtitel profs fietste, als hij toevallig niet bezig was de brier enbussen van Buenos-Aires sprint, Arie van Vliet heeft het bij vol te stoppen. Verleden jaar, tijdens het tournooi om de wereldtitel op de troffe^Hi^zal m zfhn^sen^moe" Vigorellibaan te Milaan, had Jorge Batiz met een verrassende tweede prijs tr>n rijden tegen <iP Italiaan MoretI in de hand, naast de Italiaan Ogna op het ereschavot gestaan; en waarom tin,i en de Engelsman Peacock: en Jorge Batiz er toen niet in slaagde een glim van een glimlach over zijn bleke speciaal deze Engelsman zou wel gelaat te laten glijden, had men later pas begrepen. Terwijl men die avond fens v0<g een verrassing kunnen op de Vigorelli het Argentijnse volkslied speelde, hadden ginds in de stad, f°tvïfe<Ms Nederlander op de Piazza el Duomo, de krantenverkopers van Milaan met schorre stem het je1ts ge°makke"ijker Hij rijdt de val van de Argentijnse dictator uitgeschreeuwd; en Argentijnse revoluties tegen de Fransman Gaignard en laten blijkbaar ook eenvoudige, fietsende postbodes als Jorge Batiz niet de Deen Stephensen, De derde Ne- onberoerd, vooral niet als ze tot de geestdriftige volgelingen van een gevallen derlander, Hijzelendoorn. is nu al dictator hebben behoord. Zodoende kwam het dan, dat verleden jaar Jorge praktisch kansloos in zijn serie te- Batiz met die tweede prijs in het vaderland terugkeerde, zonder dat ze daar fe "zwi tser°Pl att ner' d" trans om zijn heldendaden stonden te jubelen en zonder dat de Argentijnse pos- man Bellenger. 1 e" terijen verder nog prijs stelden op zijn medewerking. In de achtervolging profs rijdt En toen is Jorge Batiz dan een van die wiclersportamateurs geworden die, Peter Post tegen de Deen Larsen zwervend van wielerbaan naar wielerbaan, van hun amateurisme plegen te 2,n Paan de Groot tegen de Delg leven. Zo heeft de donkere, stille Argentijn, eenvoudig omdat het móest, zich j El' mill verder in de sprint bekwaamd en zo kwam het tenslotte dat Jorge Batiz van- zejfs een* overwinning alléén avond, hier op de Ordrupbaan, al met één hand stond te graaien naar de we- brengt hem noa niet in de kwart- reldtitel, waarmee hij thuis, de hoge omes van de posterijen zou kunnen ver- finale. Want de acht beste tijden murwen. En hij zou dat wereldkampioenschap inderdaad stellig veroverd ziin beslissend voor deelneming jn hebben, als hii in de finale niet een nieuwe Franse snrint-ster haü nnt.mnet deze kwart-finale. De Limburger Wil Hendrickx springt hier met ,,Hella 2" naar de overwinning in het nationale springconcours om de Prijs van Kralingen. De wedstrijd voor de eerste ronde van de KNVB-Bekercompetitie (West I) tus sen DOS en Amsterdam is door Amster dam met 43 gewonnen. De wedstrijd voor de eerste ronde van de bekercompetitie (West II) tussen Xer xes en C.V.V. is door Xerxes met 52 gewonnen. Voor de KNVB-bekercompetitie won Be Quick met 07 van Gruno. Ten aanschouwen van 14.000 kijkers heeft een veel sterker Fortuna '54 zijn succes volle tournee in het buitenland geëindigd met een prachtige 41 zege oP de eerste divisieclub U.S. Valenciennes. Standaardbusje of potje f 2.45 Grote bus f 9.10 (140 koppen) busjes f 1-3» en het Italiaanse volkslied waren voor Baldini. Verschueren ongenaakbaar In afwachting van dit alles had men vanmiddag ten aanschouwen van de spreekwoordelijke drie toeschouwers en het even legendarische paaraehoofd de derde serie van de stayers gedraaid en de lieden, die er geen tien Deense kro nen voor over hadden gehad om het al lemaal te zien, hadden volop gelijk ge kregen. Dolf Verschueren. de vurige Belg. die verleden jaar op de Vigorelli zijn titel aan de Spanjaard Timoner ver speelde. doch die op het. ogenblik op nieuw in topvorm rijdt, was in die serie als eerste van start gegaan En toen hij een uur later van zijn fiets klom, na nauwelijks 64 onbedaarlijk taaie kilome ters afgelegd te hebben zat hij nog altijd aan de kop en hadden zijn tegenstan ders, de Duitser Jacobi. de Fransman Le Strat en de Brit Joe Bunker, welke laat ste in de gauwigheid tien ronden ver speelde. de Belg geen ogenblik bedreigd. Met Verschueren plaatste de Duitser Jacobi zich, drie volle ronden achterstand ten spijt, nog in de finale. De rest van het gezelschap mag het in een herkan sing, samen met o.a. onze landgenoten Pronk en Koch nog eens overdoen. In de filiale hebben zich intussen geplaatst: Timoner, Verschueren. Godeau. French, Bncher en Jacobi, met. uiteraard Timoner en Verschueren als favorieten. Aan dit gezelschap, dat zaterdag om de wereld titel zal rijden, wordt de winnaar van de herkansing nog toegevoegd. Het Internationaal Concours Hip- pique stond gisteren (woensdag) in het teken van de jeugd. Geopend werd met een dresSuurProeI> later op de middag werd een begin ge maakt met de nationale springwed- strijden voor de jeugd. Het weer was uitstekend, de be langstelling groot. Vrijwel alle tribunes waren bezet. Prins Bernhard en zijn dochters Irene en Beatrix hebben de gehele middag tn de zon, tussen het pu bliek van de laagste rang gezeten. Prinses Beatrix arriveerde met een gloednieuwe Fiat 1400, een cadeau van haar vader. Onze prinses reed zelf. Haar privé-nummer ls AA 99. „de" lat en „de'' sporen zetten Timmer terug op zijn oude niveau. Wat Roxane betreft, dit mooie paard je is nog niet klaar. Dat geldt ook voor Hanko, die het gisteren helemaal niet zo naar deed. De heer B. Uytendaai uit Den Haag berijdt nu dit fraaie paard. Einde lijk is het gegoochel afgelopen en kan Hanko's opvoeding beginnen. En denkt erom: ook tijdens de Olym piade in 1960 hebben we paarden nbdig Roxane. HankaHella II Het nationaal springconcours om de Prijs van Kralingen is gewonnen door W. G. Hendrickx met Hella II. Van deze prestatie kan echter weinig worden ge zegd. want het parcours was zeer licht. We geloven niet. dat Hella al rijp is voor het zware werk. Hendrickx's paard Bijou sprong gisteren een foutloos parcours. Er circuleren geruchten, dat Hendrickx en Bijou in het Nederlands team zullen worden geschoven. Een ander zou dan moeten plaatsmaken. Van de meest be trouwbare zijde vernemen wij echter, dat van enige wisseling geen sprake kan zijn. Mochten b.v. drie Nederlandse paarden kreupel worden dan dient onze equipe met de resterende paarden en ruiters uit te komen, of zich terug te trekken. Het programma voor vrijdag luidt: Dressuurproef Prijs van de Rijschool. Prijs der Amazones. Springconcours Prijs van de Haven en demonstratie van in ons land gefokte paardenrassen. Tot besluit van de vrijdag volgt een interressant springconcours voor equipes om de Prijs van de Maas. Dit. springnummer kan minstens zo spectaculair zijn als de Landenwedstrijd. De atletiekwedstrijd tussen Luxem burg en Denemarken, in de Luxemburg se hoofdstad gehouden, is met duidelijk verschil door Denemarken gewonnen. De Denen verzamelden 102 pnt, tegen de Luxemburgers 55. Het hoogtepunt van de wedstrijd was het nummer 1500 meter. Gunnar Nielsen (Denemarken) die de race won in 3 min. 49.2 sec., had geen moeite om de Luxem burger Barthei (3.50) te verslaan. DE Prijs van de Juniores werd na bar rage gewonnen door mej. Marijke Englebert met Lady Jane. Mej. Arts met Roszy werd tweede, maar dat is haar eigen (onbeheerste) schuld. De jongeda me wilde te snel rond. maar gooide een hindernis af. Haar barragetijd bedroeg 47 sec. Prinses Irene met Rocket is niet aan barrage toegekomen. Zij reed acht fou ten. tijd 102 3/5 sec. Toch zijn deze fouten niet nodig! Wan neer onze Prinses, die het gevoel en de figuur van de springruiter heeft, haar paard ..bij" houdt en „verzamelt" en eerst op acht meter van de hindernis de ener gie opbrengt, die zij nu te vroeg ver speelt. moet zij minder fouten rijden. Zo hebben wij opgemerkt, dat Prinses Irene te kort in de beugels rijdt en zich aan de teugel vasthoudt. Waarom niet meer vederen op de knie en buigzaam in de heupen? Niet te vroeg drijven ook en geeft het paard voldoende hals. Slechts dan kan het baseuleren en gaat het niet smijten en gooien. Onze Prinses is een prima stuurvrouwe. heeft een goed mo reelde eigenschappen voor een na tionale kampioen. DE dressuurproef nationaal .Prijs van de Jeugd" is gewonnen door mej. E. Stok uit Wassenaar, 208 punten. Zeer beheerst hebben meisje en paard Korsika de voorgeschreven bewegingen uitgevoerd. Op de tweede plaats kwam mej. J Willems met Butterball. 201 pnt. Mej H van Dijk uit Rotterdam bezette met Madeion de derde plaats (199 pnt), vierde werd mej. Siem met Margriet, vijfde het Rotterdamse meisje T. Giskes met Tian. 195 pnt. In Zaandam is een vriendschappelijke wedstrijd tussen de semi-profclubs ZFC en KFC door ZFC met 10 gewonnen. De Engelsman Alan Oliver ivoti met „Red Ameralcn „Galu ay Boy" het eerste internationale springconcours, om dc Prijs van de Rotterdamse Jockey Club; onze landgenoot Koster en de Belg Smeets werden tweede resp- derde, maar de grote favorieten, zoals de markies Medici, zijn landgenoten P. en F. d'lnzeo en de favo riet Winkler reden dit openings-concours weer als een trainingsritje om het gladde parcours te leren kennen. De augurkenoogst zal in Noord-Limburg nog aanzienlijk beneden de toch reeds lage verwachtingen blijven, kan thans worden vastgesteld. Tot dusverre werd op de Venlose veiling 600.000 kg. aange voerd, tegenover 5,5 miljoen kg in de zelfde periode van verleden jaar. Het totaal van de aanvoer zal op niet meer dan 1,5 miljoen kg komen. Het seizoens totaal van 1955 was 13,5 miljoen kg augurken. Het meest hebben de koudegrondstuin- ders, voor wie de augurkenteelt een der belangrijkste onderdelen van het bedrijf is, van deze misoogst te lijden. De hoge prijzen voor deze groente kunnen het verlies niet goed maken en bij de huidige prijzen zullen de financiële opbrengsten van dit produkt ongeveer 10 pet. van die van verleden jaar bedragen. De garnalenvissers C. Bosker en zijn zoon Jan Bosker uit Delfzijl hebben gis teren op de Eems hun garnalenboot voor hun ogen zien verbranden, terwijl beiden een toevlucht in het water hadden ge zocht. De heer Bosker Senior had een zwem vest weten te bemachtigen, en Bosker jr., een uitstekend zwemmer, wist zich drij vende te houden. De reddingboot „Bor- kum" viste de drenkelingen op. nadat zij een half uur in het water hadden gele gen. De brand aan boord van het vissers vaartuig ontstond door onverklaarbare oorzaak in de machinekamer. Beide op varenden hebben nog geprobeerd de brand te blussen maar dit mocht hun niet gelukken. In allerijl ontdeden zij zich daarop van hun kleding en sprongen in het water. Een gelukkige omstandigheid voor hen was, dat de Duitse passagiersboot „Rijn land", die ten geregelde dienst tussen Emden en Borkum onderhoudt, in de buurt was. De kapitein van de ,,Rijnland" waarschuwde zo spoedig mogelijk de Bor- kummer reddingsmaatschappij, waarna het reddingsvaartuig Borkum uitvoer en de onfortuinlijke vissers oppikte. ter" wordt het gretigst gekocht. In het spel blijkt later, dat deze meester hele maal niet zo meesterlijk is. Vooraf vertoont de KRO-televisie een filmpje van een klassieke Japanse thee ceremonie, dat in Japan is gemaakt door pater P. L. Beltjens S.V.D., die de op namen ook zal toelichten. Het uitstel, veroorzaakt door de sto ring in de Lopikse zender op dinsdag avond, betekende voor de opvoering van „Post Onvoorzien", een nieuw avontuur van inspecteur Fledder, geschreven door Jan de Koek, geen uitstel. Het program ma van de NCRV, waarvan dit spel het pièce de résjstance uitmaakte, werd in zijn geheel naar gisteravond verschoven en kwam in de plaats van de Eurovisie uitzending van de Wereldkampioenschap pen Wielrennen. Nu valt het niet mee, een logisch op gezet en goed sluitend detectiveverhaal te schrijven en nog moeilijker ls het om dit in de vorm van een spannend en visueel aantrekkelijk televisiespel te gie ten. Noch in het een noch in het ander is Jan de Koek geslaagd Als hoorspel had zijn stuk misschien enige verdiensten hoewel de intrige rond de rijke erflaat ster, die zich een nacht doodhoudt om haar erfgenamen op de proef te stellen en die dan des morgens blijkt te zijn vermoord, we] erg ver in het rijk van de onwaarschijnlijke fantasie was ge zocht maar als televisiespel schoot het ernstig te kort. Er gebeurde te wei nig en er werd teveel in gepraat. Intriges en nevenintriges, verdenkingen en ver dachtmakingen liepen zo in en door elkaar, dat de vermoeide kijker al spoe dig de draad en daarmee zijn gespannen belangstelling kwijtraakte, terwijl de ont knoping al te naief en kwasi-humoristisch was. Johan Fiolet, die de toneel- en Max Douwes, die de televisie-regie voerde, hebben er van gemaakt, wat ervan te maken viel en aan bet spel. met name van Nell Knoop als de erflaatster, John Soer als de administrateur, Yda Andrea als de nicht en Nel! Koppe. als de huis houdster heeft het zeker niet gelegen, dat de toeschouwer maar heel slecht in al die vreemde gedragingen en gebeurtenissen kon geloven, laat staan dat hij er zich door liet meesiepen. J Sir Robert Fraser, de directeur-gene raal van de ITA heeft verklaard: „Het enige, wat de Televlsiewet over het ma ken van reclame zegt is, dat het voor iedereen met gezond verstand volkomen duidelijk moet zijn, dat een advertentie een advertentie en geen programma is. Niemand kon daar zondagavond aan heb ben getwijfeld". Aan de wetgeleerden (en farizeeën zou den we er haast uit macht van de ge woonte aan toevoegen) is het nu, om uit te maken, of de Britse Televlsiewet al dan niet is overtreden. H. M. Koningin Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard zullen een toespraak houden bi) de opening van de Interna tionale Conferentie voor Menselijke Ver houdingen, die dinsdag a.s. in Nijmegen begint. In een gezamenlijk programma zal de KRO een reportage van 20 minuten ver zorgen van deze plechtigheid. De Nederlandse componist Hans Osieck zal zondag a.s. zelf als pianist meewer- ken aan de eerste uitvoering van zijn pianoconcert in het KRO-programma door het Omroeporkest onder leiding van Hein Jordans. Voor de KRO-televisie heeft de auteur lef Heydendael een spel geschreven on der de titel „Zwart Wit". In dit spel be gint een conventionele kunstschilder een kunstzaak, waarmee hij weinig succes heeft Een aantal experimentele schilders vindt belangrijk meer aftrek maar het klodderwerk van een onbekende „mees- Ir. A. J. Mol linger. Bij beschikking van de minister van verkeer en waterstaat is aan de directeur van de njksautomobiell centrale te 's-Gravenhage, de hoofdinge nieur in algemene dienst der P.T.T ir A J. Mollinger ingaande 1 september 1956 op zijn verzoek eervol ontslag verleend.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 5