Commissie-Menzies Nasser vandaag Franse militaire activiteit op ontmoet in Cairo Cyp rus EUROPA BELEEFDE ZACHT- WINTERSE ZOMER Paus tot deelnemers aan Duitse katholiekendagen Noodtoestand in Amerikaans stadje na anti-neger-relletjes Verzet van blanken tegen rassen integratie op de scholen Egypte vastbesloten bagger molens niet te laten gaan d Paus riep op tot krachtenbundeling voor sociale vrede de V. S. Sovj et-illusie vol komen verregend Grote schade aan de oogsten Tanks en troepen in Clinton (Tennessee) Minstens 112 doden bij spoorweg ongeluk in India Vuur en water in „Bois du Cazier" De kabinetsformatie m Maandag 3 september 1956 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Doodstraf in spionage- zaak Weer kind ontvoerd in Italië pufte echter onder een hittegolf Geen compromis met communisten mogelijk Traangas en een onweersbui Nederlands materieel in Suez-kanaal Twee kinderen in gestolen auto op stap Ontvluchte „Sdheve- ningse" gevangene gegrepen Bij inbraak te Dordrecht „De honderdduizend"' uitgeloot WEERBERICHT De Australische premier, Menzies, voorzitter van de commissie van de Londensc conferentie, welke heden met president Nasser be sprekingen over de Suez-kwestie zou gaan voeren, is zondagavond in Cairo aangekomen in gezelschap van de Zweedse minister van bui tenlandse zaken, Unden. Reeds eerder was het Perzische lid van d« commissie gearriveerd. Later kwam de Amerikaanse gedelegeerde, en hedenmorgen de minister van buitenlandse zaken van Ethiopië. Men zies werd begroet door de gouverneur van Cairo, Mohammed Bin dari, namens president Nasser, en door buitenlandse diplomaten. President Nasser zei zondagavond op een persconferentie met 12 Ameri kaanse journalisten o.m., dat zijn overleg met Menzies en de andere leder van diens commissie niet het karakter van onderhandelen, maar „slecht' van besprekingen" zou hebben. Op een vraag, of hij voornemens is een overeenkomst aan te gaan, waarbij de rechten van de gebruikers van het Suez-kanaal zouden worden gegaran deerd, antwoordde hij: „Ik heb reeds beloofd te onderhandelen over iedere nieuwe overeenkomst van de conventie van 1888, waarbij de vrijheid van scheepvaart wordt gegarandeerd. Dit aanbod is nog steeds van kracht". Graanoogst verrot op de velden van Kazakstan Verzet in Mansfield „Wij zouden niet graag willen dat Egypte er van beschuldigd wordt het onderhoud van het Suezkanaal te verwaarlozen", zo heeft Ibra him Zaki, lid van de beheersraad en heiast met de werken, zaterdag tegenover een vertegenwoordiger van Belga verklaard, toen hij onder vraagd werd over de beslissing van de Egyptische autoriteiten, om twee Nederlandse baggermolens te verbieden de Kanaalzone te ver laten. Sedert acht dagen liggen twee baggerschepen, verschillende schui ten en pontons van een Nederlandse baggermaatschappij in het mid den van het Timsah-meer voor anker, vlak tegenover de haven van Ismailia. Zij worden er vastgehouden na baggerwerken in „Kabret"- arm tussen de twee Bittermeren verricht te hebben. Suriname's gouverneur heeft vliegtuigpech Na drie dagen in Frankrijk aangekouden In Amsterdam in het Olympisch stadion had saterdagmiddag het jaarlijkse bloemencorso plaats. Een der fraaiste praalwagens was een uit beelding van de Gysbreght van Aemstel (onder). Het bloemencorso van Zundert, dat gisteren plaats vond, was weer over weldigend. De beide andere foto'i geven enkele taferelen van dit uit bundig feest, h De weerverwachting van het KNMI, geldig van heden- tot morgenavond, luidt: Zwaar bewolkt met plaatselijk opklaringen en hier en daar enkele buien. In de ochtend ver spreid voorkomende mist. Dezelfde temperatu ren als vandaag of iets hogere. Zwakke tot matige wind tussen zuid en west. Dinsdag 4 sept. zon op 5.58, onder 19.23. Maan op 5.36, onder 18.44. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT reedheid. In Famagusta zjjn zondag het I'ranse vrachtschepen „Auray" en „Brest" aangekomen, geladen met oorlogsmateri- ecl. Met 2000 militairen aan boord, is het Franse passagiersschip ..Athos" zaterdag avond met onbekend bestemming uit Marseille vertrokken. In de haven van Al giers ligt het troepenschip „Pasteur" on der stoom. Het bracht dl: weekend Fran se troepen naar Algiers en men verwacht, dat het zeer snel andere militairen vanuit Algerjje naar Cyprus zal varen. In de ha- In Cairo zjjn speciale veiligheidsmaat regelen genomen in verband met de ko mende besprekingen. Vooral de wijk waar de ambassades en legaties zjjn ge legen wordt scherp bewaakt. De leden van de commissie zullen op al hun auto ritten door Cairo door een aanzienlijk motorescorte worden begeleid. Hoewel premier Menzies staat voor het wellicht zwaarste diplomatieke gevecht van zijn leven, zijn westelijke waarnemers niet zonder hoop, dat de commissie er in zal slagen Nasser althans iets meer be grip bij te brengen voor het meerder heidsstandpunt van de Londense confe rentie. Enkele zaken overschaduwen evenwel de besprekingen. Daar is vooreerst in Cairo zelf de spionagekwestie. Zoals be kend zjjn drie Britten op beschuldiging van spionage gearresteerd. Een datum voor het proces tegen hen is nog niet vast gesteld. Het onderzoek zal nog wel een week duren. Desniettemin heeft de Egyp tische openbare aanklager, Sabek, zater dag maar vast in een vraaggesprek met het officiële persbureau voor het Midden- Oosten verklaard, dat hij de doodstraf zal. eisen in deze zaak, waarin James Swin- burn de voornaamste beschuldigde is. Een tweede kwestie, die in de aandacht staat, is de communistische wapenleve rantie aan Egypte. In Washington is za terdag onthuld, dat minstens eenmaal per week een communistisch schip een Egyp tische haven aandoet voor aflevering van Russische wapens, die over het al gemeen echter min of meer verouderd zijn Egypte zou tot op heden voor ruim 890 miljoen gulden aan zware wapens hebben gekocht. Ten derde zijn er de Brits-Franse mi litaire voorbereidingen in het oostelijk deel van de Middellandse Zee. Gisteren werd op Cyprus een order van gouver neur Harding gepubliceerd, waarin bij zondere voorzieningen worden gelast, i.v. m. de eventuele aanwezigheid op Cyprus van „bezoekende strijdkrachten" van Ca nada, Australië, Nieuw-Zeeland. Zuid- Afrika, India, Pakistan, Ceylon, de V.S. w" .Frankrük. De order werd uitgevaar- aiga, nadat, zoals gemeld, in Londen en was gemaakt, dat Franse t epen tijdelijk op Cyprus gelegerd zou den worden. De niet-Britse strijdkrachten krijgen volgens de order o.m. dezelfde fa ciliteiten als de Britse, zij kunnen hun eigen systeem van verbindingen onder houden. Het kan zTijn dat deze order slechts een formele kwestie is, i.v.m. de „Visi ting Forces Act" het kan ook zijn, dat zij bedoeld is als voorzorgsmaatregel om in geval van nood een zo snel mogelijke Ont vangst van vreemde troepen op Cyprus te garanderen. Britse genietroepen maken op het ogen blik een kamp voor de Fransen in ge- In de Amerikaanse s^aat Connecticut wordt door politie en vrijwillige s - achtig gezocht naar Cynthia Kuo baby van zes weken, die zaterdag t kinderwagen werd weggenomen, die moeder voor een winkel in Hamden, waa zjj boodschappen deed, had neergezet. De autoriteiten geloven niet. dat het kind ontvoerd is met het oog op een losprijs Tot dusver hebben de ouders tenminste geen boodschap ontvangen, waarin een dergelijke prijs wordt geëist. De politie neemt aan, dat het kind gestolen is door een kinderloze vrouw, of door iemand die het aan kinderloze ouders wil verkopen. Via de plaatselijke radio- en televisie stations worden voortdurend oproepen van de ouders uitgezonden om het meisje terug te brengen. Aan de nasporingen wordt door leden van de federale recherche (F.B.I.), agenten van de plaatselijke- en staatspolitie en on geveer duizend vrijwilligers deelgenomen Zaterdag ziju de twee ambassade-leden van de Engelse ambassade te Cairo in Engeland aangekomen, nadat zij door de Egyptische regering waren beschuldigd van spionage en tot personae non- grata'' tear en verklaard. Op de foto ziet men de heer J. G. Grove, eerste secreta ris van de Visum-afdeling, met vrouw en kinderen bij zijn aankomst op het Londense vliegveld. ven van Southampton l'ggen op het ogen blik zeven Britse troepenschepen gereed. Men heeft er nog niet zoveel bij elkaar gezien sinds de invasielijd van 1944. Bjjna overal in de Sovjet-Unie worden de grote oogsten die men had verwacht, bedreigd door regen en in sommige stre ken in Kazakstan is het leger te hulp ge roepen voor het binnenhalen van de tar- we-oogst. Toen met het Oogsten werd begonnen, werd een ongekend grote oogst voorspeld. Volgens voorlopige rapporten zag het er naar uit. dat de oogstopbrengsten dit jaar vooral in de maagdelijke gebieden van Siberië en de Sovjet-republieken van Cen- traal-Azië. zelfs de optimistische ver wachtingen van de secretaris der commu nistische partij. Kroejtsjef zouden over treffen. Zoals bekend, is Kroesjtsjef de initiatiefnemer van een enorm plan tot ontginninv van de ongebruikte landbouw- mogelijkheden, waarmede twee jaar ge leden is begonnen. Het staat thans echter vast, dat de oog sten in Siberië zware verliezen hebben geleden. In sommige streken ligt de tarwe op de velden te rotten en tenzjj het ge was spoedig kan worden opgeslagen, loopt een groot gedeelte van de oogst gevaar verloren te gaan door de vorst, die reeds spoedig in SiSberië en andere gebieden wordt verwacht. Andere moeilijkheden, waarmede men te kampen heeft, zijn een tekort aan ge schoolde arbeiders en de slechte rege ling van het gebruik van landbouwma chines en transportmiddelen. Alle bla den dringen er thans bij de boeren op aan het binnenhalen van de oogst te ver richten met de kracht van een militaire operatie. Volgens de officiële rapporten was de vorige week nog slechts ongeveer 57 pet van de oogst binnengehaald en gedorst. Behalve in de Oekraine is de opbrengst per bebouwde eenheid grond dit jaar echter in het gehele land dermate goed, dat men toch nog een betrekkelijk be vredigende oogst meent te kunnen ver wachten. zelfs wanneer men rekening houdt met dP onvermijdelijke verliezen. Het wordt echter waarschijnlijk geacht, dat de regens en de vertragingen in de oogstwerkzaamheden de verleden maand geuite hoop de bodem zullen inslaan, dat de Sovjet-Unie dit Jaar meer graan dan ooit tevoren zal hebben. Van zjjn zomerresidentie Castel Gan- dolfo uit heeft Z.H. de Paus gistermid dag via de radio het woord gericht tot de bijna 800.000 deelnemers, die in het sta dion van Keulen verzameld waren voor de slotplechtigheden van de Duitse Ka tholiekendagen. Hij waarschuwde hen zich niet op een dwaalspoor te laten bren gen door „de waa'ri van een valse co- existentie, alsof een compromis of een intieme verhouding mogelijk zou zijn tus sen het Katholieke Geloof en het com munisme". „Er is een existentie in waal heid", zo ging de Paus verder. „Wjj heb ben hierover reeds vaker gesproken en nu wensen Wfi eraan toe te voegen: de katholieke Kerk dwingt niemand tot haar te behoren, maar zij vraagt voor zichzelf om vrjj in een staat te leven in overeen stemming met haar constitutie en haar wet zorgdragend voor haar gelovigen en vrijelijk de boodschap van Jezus Christus, predikend. Dit is de fundamentele en on veranderlijke voorwaarde voor iedere ware coëxistentie." „De Kerk", zo vervolgde de H Vader, die in het Duits sprak, „gaat door met de strijd niet op politiek of econo misch terrein, zoals dikwerf valselijk wordt beweerd, maar met de wapenen, die haar eigen zijn: het doorzettingsver mogen van haar gelovigen, gebed, waar heid en liefde." „Inderdaad biedt zij het lijden van de vervolging aan voor 'net heil harer ver volgers en voor dat van de volkeren en landen waar zij verhinderd wordt haar goddelijke zending te volbrengen." De Paus deed een beroep op de katho lieken van de gehele wereld zich te ver enigen tot een enorme kracht voor de verzekering van de vrede, niet alleen voor de vrede tussen de verschillende landen maar ook voor de sociale vreda in die landen Om dit te bereiken diende er bij de katholieken in de gehele wereld het besef van het gemeenschappelijk lidmaat schap der Kerk te zijn. Niet alleen in Nederland is dc huidige zomer van dien aard geweest, dat d<- oogsten zware schade opliepen en de va kanties in het water vielen, ook elders in Europa beleef(jc men zoals de me teorologen het uitdrukten— een „zachte winter", behalve in Italië- waar men. naar het schijnt, alle warmte, die men in dc rest van ons werelddeel moest ont beren, kreeg op te vangen. Het was er zelfs te heet voor de Italianen, die op gebied van zonneschijn toch wel heus het een en ander gewend zijn. Uit Brussel wordt gemeld- dat de oogst in België ongeveer 25 procent beneden normaal zal liggen, tengevolge van een natte zomer zonder enige zon. De maand augustus heeft alje kouderecords in Bel gië gebroken en de meteorologen te Ukkel menen, dat het de slechtste zomer was in België sinds mensenheugenis In Frankrijk hebben nachtvorsten en gebrek aan zonneschijn schade toege bracht aan de wijngaarden en tarweoogst. Bij de verzekeringsmaatschappijen zijn duizenden eisen binnen jj-vomen van men sen. die zich verzekerd hadden tegen een verregende vakantie. Ook in Zwitserland is de zomer nat, koud en winderig geweest, terwijl de harde stormen flinke schade aan de oog sten hebben toegebracht. In Duitsland was het ook de koudste zomei voor zover men het zich kan herin neren. Zware stormen en overstromingen kortten aan 20 mensen het leven en brachten zware schade toe aan industrie en landbouw. In Moskou heeft men gedurende de maand juli 23 dagen regen gehad en in augustus zelfs nog meer. Op verschillen de dagen werd een regenval van 2% Tanks var tic lennessee National Guard zijn gisteren liet kleine Ame rikaanse stadje Clinton binnengerold en hebben zich daar op verschillende plaatsen opgesteld om in actie te kunnen komen bij een eventuele nieuwe uitbarsting van volkswoede tegen de opheffing van de rassenscheiding op de plaatselijke middelbare school. Nadat er reeds de gehele week ernstige onrust in liet stadje had geheerst door het verzet van de blanke bevol king tegen deze maatregel, werd zaterdag in Clinton de noodtoestand afge kondigd. Gouverneur Clement van Tennessee gaf militairen en staatspolitie op dracht binnen 21 uur de orde en rust te verzekeren, nadat de plaatselijke autoriteiten van Clinton hem hadden meegedeeld, dat zij de toestand niet meer aankonden. Overigens was gistermorgen alles rustig toen de tanks en 600 man van twee ba taljons van de National Guard het stadje binnentrokken om er de plaatselijke politie Zondagmorgen in alle vroegte is de zes m«ter lange Girderspoorbrug lussen Jad- ®herla en Mahboebnagar, ongeveer hon- rertf kilometer van Haidarabad ingestort, oen cr een personentrein overheen da- t«,rdc- De locomotief en tender benevens v ce ivagons stortten in het door regen- gezwollen riviertje. Toen men vegen e ayond het reddingswerk tijdelijk staak- 0iI.iVaren reeds 112 lijken uit de wrak- haaio? Van de wagons naar boven ge- ,i„„ ir aarschiinHjk zjjn er nog meer do- "et aantal gewonden is betrekkelijk klem slechts 22 personen. Een controleur van de trein verklaar- de, dat het ongeluk om ongeveer half een in de nacht gebeurde. Er was een ont stellende klap, zei hij en de wagon waar in hij zich bevond, stond plotseling stil. Toen hij buiten kwam, zag hij het voor ste gedeelte van de trein naar beneden vallen. Het was op dat ogenblik aarde donker en het goot pijpenstelen. De ma chinist en de twee stokers kwamen er met lichte verwondingen af. De eerste wagon was een personenrijtuig, waarin 70 zit plaatsen waren, doch het rijtuig was over vol. Het tweede was een postrrijtuig, waarin bij elkaar veertien personen wa ren gezeten. Het postrijtuig drukte de eerste wagon volkomen in elkaar. Men is van mening dat alle inzittenden van die wagon gedood zijn. Het bericht van de ramp werd door een passagier per fiets naar het zeven kilome ter verderop gelegen Mahboebnagar ge bracht. waarop onmiddellijk reddingsploe gen uitrukten. Ongeveer twee jaar geleden vond een zelfde ongeluk plaats bij Jangaon. 160 ki lometer van Haidarabad. Ook toen stort te een trein in een gezwollen rivier, door dat een brug op het ogenblik, dat de trein de brug passeerde instortte. Er werden toen 139 mensen gedood. macht 150 man van dc gemeente en staatspolitie en burgerwacht te verster ken. Het grootste deel van de bevolking was naar de kerken getrokken, waar de predikanten aandrongen op het bewaren van de kalmte. De moeilijkheden waren zaterdag eerst goed begonnen toen een grote betoging van blanken tegen het toelaten van twaalf negerjongens op de middelbare school werd aangekondigd. Al eerder hadden de monstraties het verkeer in Clinton ver scheidene malen stilgelegd. De plaatselijke politie kreeg versterking van de staatsver- keerspolitie en van 47 haastig bewapende burgerwachten en trok een kordon rond t gerechtsgebouw. Met behulp van traan gas trachtte dit groepje honderden blan ken. die een dreigende houding aannamen, uiteen te drijven. De blanken, riepen ..nigger-lovers" naar de burgerwachten en de betoging werd voorlopig afgelast. Een uur later ging ze toch door. De organisa toren hadden toen de 1500 deelnemers naar een plek aan de rand van de stad weten te krijgen. Traangas en machtsvertoon van de politie vermochten echter niet het effect te hebben, dat een geweldige on weersbui had, die tot opluchting van de politie in enkele ogenblikken tljds de betogers uit elkaar joeg. Inmiddels zijn drie personen gearresteerd. Clinton is een van de centra van het zuidelijke verzet tegen de uitvoering van het bevel van hei; Supreme Court dc ras senscheiding op de scholen op te heffen. Ook elders in de V.S. heeft de kwestie deze week bij het begin van het school jaar tot relletjes geleid. De onderwijsraad van Mansfield in Texas heeft zaterdag besloten met alle wettelijke middelen die ter beschikking staan te trachten de door het Supreme Court voor geschreven maatregel met tenminste één jaar uit te stellen. Zaterdagmorgen wei gerde het hof van appel te Houston echter een desbetreffend verzoek in overweging te nemen. De onderwijsraad heeft thans besloten zich rechtstreeks tot het Supre me Court te wenden. Ook in Mansfield heeft de inschrijving van negerjongens voor het nieuwe schooljaar op de middel bare onderwijsinrichtingen ter plaatse tot demonstraties van de blanke inwoners geleid. Brussel, hedenmorgen. Bij het aan de oppervlakte brengen der lijken in de rampmijn „Bois du Cazier" te Marcinelle is weer vertraging geko men. In galerij 975 is smeulend vuur weer dusdanig opgelaaid, dat de redders ernstig gevaar liepen. Men is nu op ver schillende plaatsen bezig niet het opwer pen van dammen om hot vuur in te perken. Anderzijds is daar nog bijgekomen dat het water in galerij 1035 onrustba rend is gaan stijgen, zodat men ook daar maatregelen zal moeten treffen. Onder de voor deze laatste stagnatie bovengehaalde lichamen bevonden zich die van de twee broers Gonet, resp. 14 en 17 jaar, beiden leerlingen van de mijn- school. Zij waren rnet hun vader, op de dag van de ramp in de mijn afgedaald om daar in de praktijk eens te zien wat zij op de school te leren kregen. Beide stoffelijke overschotten zuilen dins dag te Rou ter aarde worden besteld. Het lijk van de vader bevindt zich nog steeds in de mijn. centimeter gemeten, een regenhoeveel- beid die men normaal eens in de vijf jaar tegenkomt. Was in Denemarken de maand juli be trekkelijk goed, in augustus hebben de Denen ook weinig anders dan slecht weer gehad. Toch vallen de oogstresultaten mee en het toerisme heeft er niet al te veel schade geleden. In Oostenrijk heeft men een beter toe ristenjaar gehad dan in 1955. Alie vreem delingenrecords werden gebroken. Daar heeft de zomer echter o.m. de overstro ming in het Zillerdai gebracht. Ook in Engeland was het niet beter. In het noorden is er een dee] van de oogst verloren gegaan, terwijl vele sportfestij nen in het water vielen, evenais de va kanties van vele Britten, die doorgaans in augustus hun „Holidays" plegen te hebben. En dan Italië. Dit weekeinde kon men in Rome eindelijk weer ademen. Tevoren heeft men zitten puffen. Van half juli tot eind augustus had men te kampen met temperaturen van 122 graden Fahrenheit. „Het was de slechtste zomer, die--wij -neut- gehad hebben", zeggen de Italianen, maar zij bedoelden dan de warmte. Ibrahim Zaki, die tevens onderstaats- te kunnen bereiken? Onder de huidige secretaris voor openbare werken is, leg- omstandigheden zouden wij er direct van de uit, dat reeds vóór de naasting de vroegere kanaalmaatschappij een con tract had afgesloten met een Belgische, een Italiaanse en een Nederlandse bag germaatschappij om onderhouds- en bag gerwerken in het kanaal te verrichten. Aan de Nederlandse maatschappij was door de vroegere maatschappij bij con tract opgedragen het kanaalvlak nabij Suez tot 35 voet diep uit te baggeren. Toen de naasting van het kanaal een feit werd, moesten nog enkele contracten on dertekend worden. Zaki betoogde, dat het nieuwe beheerslichaam onmiddellijk alle verbintenissen van de vroegere maat schappij ten opzichte van de aannemers voor zijn rekening genomen heeft. Volgens hem heeft de Nederlandse maatschappij het beheerslichaam er van in kennis gesteld, dat het haar „onder de wankele omstandigheden na de nationali sering" onmogelijk was te werken en wou zij. ondanks de door de nieuwe beheers organisatie geboden waarborgen en ver zekeringen haar materiaal weghalen. Za ki merkt op, dat de Belgische en Itali aanse aannemers hun werk voortzetten, maar dat dit nutteloos derigt te worden, als de Nederlandse maatschappij het werk Iaat staan. „Wat voor nut zou het hebben het ka naal te verdiepen, ais wij niet in de voor genomen spanne tijds overal dezelfde diep- De woordvoerder van de informateur deelde gisteren mede, dat de heer J. van Tilburg, gouverneur van Suriname, die op zijn uitnodiging naar Nederland onderweg is, door een technische storing aan het vliegtuig niet gisteravond is gearriveerd maar eerst hedenavond laat op Schiphol zal aankomen. V beschuldigd worden niet in staat te zijn het onderhoud en de verbetering van het kanaal te verzekeren. Maar hoe wilt ge dat wij het doen, als het daartoe onmis bare materieel wordt weggenomen? zo vroeg de functionaris. Hij voegde hier aan toe, dat hij de Ne derlandse maatschappij verzocht heeft, haar houding toe te lichten en hij sprak de hoop uit. dat de maatschappij haar werk zal voortzetten, zoals zij voorne mens was toen de „Universele Maat schappij" nog het kanaal beheerde. De Egyptische overheid schijnt vast besloten het Nederlandse materieel ter plaatse te houden, totdat een voor haar gunstige beslissing zal zijn bereikt. Inmiddels wachten twee door de Ne derlandse maatschappij gecharterde Ne derlandse zeesleepboten sedert acht dagen te Port-Said op instructies. In bevoegde kringen gelooft men dat het geschil tus sen het nieuwe beheerslichaam en de Nederlandse maatschappij aan deze laat ste niet minder dan 5.000 per dag kost. Op honderden kilometers van hun woon plaats heeft de Franse politie vrijdag avond twee jeugdige Nederlandse avon turiers, nl. de 15-jarige Lambertus J- en de 16-jarige Clara B. gearresteerd, die reeds sinds dinsdagavond te Geldermal- sen werden vermist. Die avond waren de kinderen in el- kaars gezelschap gezien en daar de jon gen reeds tweemaal een auto had ont vreemd om er een tochtje mee te maken en de stukadoor K. uit Geldermalsen woensdagochtend bij de politie aangifte kwam doen van de vermissing van zjjn Fordauto, die hij de avond tevoren voor zijn woning had geparkeerd, had men sterk het vermoeden, dat de knaap de auto had gestolen om er met het meisje een „joy-ride" mee te maken. De politie verspreidde daarop hun signalementen. Het bljjkt nu, dat de blagen met de auto naar Frankrijk zijn gegaan, waar zij vrijdagavond aan een benzinepomp in Laon het reservoir van hun auto lieten vullen en zonder de verschuldigde 3954 francs te betalen, de vlucht namen. 250 kilometer verder reden zij een auto aan, die aan Parijzenaars toebehoorde en die zij beschadigden. Ook nu stopten zij weer niet en het kostte de politie verscheidene uren, voordat zij hen kon arresteren. Op het parket te Laon bekende het tweetal de auto gestolen te hebben om een bezoek aan Frankrijk te brengen. Zij hadden de grens illegaal overschreden zonder zich daarom in het minst te be kommeren. De 23-jarige. op 25 augustus uit de strafgevangenis te Scheveningen ontsnap te gedetineerde I. v. d. B. kon vannacht bij een vermoedelijke poging tot inbraak te Dordrecht op heterdaad worden be trapt en gearresteerd. Een oplettende voorbijganger zag een man op het dak aan de achterkant van V. D. Hij waar schuwde de politie, die het gebouw ter stond omsingelde, waarna de achtervol ging uiteraard niet zonder gevaar kon beginnen. Op de vlucht geslagen, werd v. d. B. tenslotte tussen de daken van twee huizen gepakt. Hij wordt ook verdacht van de diefstallen, die vorige week bij V. D. te Dordrecht gepleegd zijn, maar hij heeft nog niet bekend. In de vierde klasse van de 582ste Staatsloterij is vanochtend bij de negende trekking de hoofdprijs van 100.000 gul den uitgeloot. De prijs viel op het num mer 2144. De series van dit lot zjjn ver kocht in Bussum, Den Haag, Zeist, Am sterdam en Haarlem. •F v -

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 1