verstopping Zundert beleefde weer zijn sprookje Loonstijging in Britse Industrie OP EIGEN WIEKEN aans Grandioos bloemenfeest in Olympisch Stadion Tienduizenden genoten ervan mee MAANDAG 3 SEPTEMBER 1956 Aalsmeer heet u welkom BENOEMINGEN BISDOM ROTTERDAM Geef de strijd niet op tegen HILARY (Van onze Amsterdamse redactie) Het had er zaterdagmorgen alle schijn van, dat het jaarlijkse „Aalsmeers Bloe menfeest" niet zou ontkomen aan de boosaardigheden van deze zomer, maar het viel anders uit. AI woei er een waar lijk winterse wind over het veld. het blééf droog en er viel zelfs, als bij vergis sing een klad zon in het Amsterdamse stadion. Zo kreeg het talrijke publiek toch nog gelegenheid de bloemenpracht onder de gunstigste omstandigheden te bewon deren. Maar er was meer te zien dan alleen een stoet van majestueuze, met bloemen bestrikte praalwagens, die elk een boek titel verbeeldden. Het was een goed idee van de ontwerper, Toon Noyons, zijn ishow „Bloem en Proza" te openen met een schoolscène. Want is het niet zo, dat op een bloemenfeest één bloem zeker niet ontbreken mag: de bloem der natie! Van ale zijden stroomden de kinderen, blijk baar met opzet in hun kleurigste kleding gestoken, het stadion binnen. Er werd ge speeld, gezongen en gymnastiek gedaan en tenslotte gelezen uit enorme boeken die opengeslagen de groet: „Aalsmeer heet u welkom" te zien gaven. Daarna werden nog steeds in het kader van de leesles, de schrijvers van de uitgebeelde Erik v. d. Donk en Diny Sprock in „Elke lente brengt een belofte" (Puck) Mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotter dam, heeft aan de zeereerw. heer Th. T. Blom eervol ontslag verleend als pastoor te Scheveningen (H. Antonius Abt) en in zijn plaats benoemd de zeereerw. heer dr. K. Steur. Tot pastoor te Pijnacker is be noemd de zeereerw. heer H. G. J. de Wijs; tot pastoor te Moordrecht de zeereerw. heer J. L. J. M. Langemeijer, die kapelaan was te Den Haag (H. Liduina); tot kape laan te Den Haag (H. Liduina) de we: eerw. heer M- W. Meiman, die kapelaan was te Leidschendam. Mgr. M. A. Jansen verleent woensdag a.s. geen audiëntie. lAdvertentlel DIT IS de manier om verstopping te over winnen i Drink 's morgens vroeg en 's avonds voor het naar bed gaan een glas water en ga op een vast uur van de dag naar het toilet. Neem eerst een week elke avond twee Carters pilletjes - 2e week: elke avond één -3e week: om de andere avond één. Daarna niets meer. Want Carters Leverpilletjes zorgen voor de galtoevoer die nodig is om het voedsel beter te verteren en de darmen te ontlastenze maken bovendien dat de Ingewanden daarna op eigen kracht regelmatig blijven werken. Zó nelpen Carters Leverpilletjéfl u helemaal van hardlijvigheid af, u Is een ander mens. En mocht u later door zorgen, door te veel eten, oververmoeidheid of gebrek aan beweging toch nog eens verstopt raken, dan zijn een paar Carters pilletjes voldoende om u vlug '«helpen. Vraag naar CARTERS DEVERFILLETJES f 1.20 per flacon. Cees Laseur, Elisabeth Andersen en Gijsbert Ter- steeg in „Zuidzee zeep bel van Noel Coward. onaantrekkelijke vrouw heeft meestal in de strijd om het bestaan een tamelijk moeilijke tijd. Het lijkt oneerlijk, maar er zal nooit verandering in komen, zolang de mannen de overhand hebben in het samenstellen der wetten. Goeie hemel! riep dr. Westcott ln luimige angst uit: gaat u een politiek twistgesprek houden? Want ik ben maar één arme man tegenover drie heel uitzon derlijke vrouwen. Nee, zei Lady Waterson, we gaan geen politiek twistgesprek houden. Een bediende kwam de kamer in en meldde, dat de auto van Yady Waterson stond te wachten. Zij bood aan. mij naar Nottingham Place te brengen, maar dr. Westcott kwam rustig tussenbeide en zei, dat hij mij naar huis zou vergezel len. juist alsof een dergelijke afspraak al maanden tevoren was gemaakt. Zij scheen in geen enkel opzicht verrast, en toen zij afscheid nam, drukte zij haar vreugde uit over mijn ideeën en vroeg mij, zo spoedig mogelijk weer eens n&ar Richmond te komen, zodat wij ons ge sprek over de positie van de werkende vrouw konden voortzetten. Breng dr. Westcott mee, zei ze met een lach in haar stem. Hij is een ouder wets, superieur, koppig man en u moet zien. wat u met hem kunt doen. We zullen aanstaande zondag ko men, zei hij zo prompt, dat ik alleen naar adem kon snakken en het volgend ogenblik hadden wij afscheid genomen van de arme lieve mevrouw Westcott en geleidde hij ons de trap af naar de deur. (Wordt vervolgd) beroepen openstaan, waaraan men vroe ger nooit gedacht zou hebben en dat er een groot percentage werkende vrouwen is. die geschool zijn en goed beslagen ten ijs komen en zich niet hoeven te laten afschepen met een hongerloon, maar het is een niet te ontkennen feit, dat wij nooit zo goed betaald worden als de man nen zelfs niet, wanneer wij precies hetzelfde werk verrichten. Onlangs had ik een heftig dispuut met een Amerikaan en hij zei op een toon, die Amerikanen gewoonlijk tegenover 'n vrouw aannemen dat vrouwen nooit zo goed betaald zou den worden als mannen om redenen van huishoudelijke aard. Dat zodra zij waar de kregen, zij gingen trouwen. Fat is een min, laag-bij-de-gronds excuus. Som mige vrouwen trouwen nooit. Je hebt ze alleen maar aan te kijken, om te weten, dat ze altijd oude vrijsters zullen zijn, maar toch worden ze niet beter betaald. In werkelijkheid zal een aardig meisje, dat waarschijnlijk zal trouwen, hoogst waarschijnlijk meer verdienen dan het onaantrekkelijke meisje, dat altijd onge trouwd zal blijven. O! De geamuseerde uitroep van dr. Westcott. terwijl hij opstond en een paar blokken op het vuur legde, ergerde mij. Ja zei ik. Een man mag zo lelijk zijn ais een aap en zijn afzichtelijkheid zal hem nooit in de weg staan bij zijn carrière. Juffrouw Forest!: Lady Waterson en dokter Westcott spraken tegelijk en de laatste liet het woord aan Lady Water son, die glimlachend vervolgde: wat u zegt. is volkomen waar een lelijke, zelf, dientengevolge verbeeldde moeder zich, dat de hemel inviel, als er op de een of andere wijze op ons dagelijks program ma inbreuk werd gemaakt en wij meis jes waren altijd bezig, onze gevoelens en gewaarwordingen te ontleden en de gevoe lens en gewaarwordingen van andere men sen. Nu heb ik geen tijd om iets anders te doen dan bussen te pakken, me af te vragen, of ik voor zes pence meer krijg bij Lyons dan bij A.B.C., en mijn kousen te stoppen en op weg naar bed in een roman te neuzen. Maar ik verbeeldde mij, dat meisjes, die verplicht waren voor haar brood te werken, tegenover haar ouders en de staat een beeje rancuneus waren, dat deze haar niet voldoende middelen van be staan verschaften. Ik weet het niet antwoordde ik. Ik ben niet bekend met werkende meisjes, maar waarschijnlijk komt haar rancuneus gevoel voort uit het feit. dat zij in negen van de tien gevallen niet voorbereid zijn, om haar eigen brood te verdienen. Een vader gaat onverwacht dood en laat zijn gezin onverzorgd achter. De jongens ko men wel terecht, de een is advocaat, een ander accountant, een derde zit op een handelskantoor; maar de meisjes wel. zij kunnen hulp in de huishouding worden of gezelschapsjuffrouw bij suk kelende oude dames. Onbewust had ik mijn stem verheven en Lady Waterson en mevrouw Westcott zaten glimlachend te luisteren. Ja, vervolgde ik. een beetje uitdagend, ik stel vee] belang in meisjes en haar werk. Natuurlijk weet ik wel, dat er tegenwoordig ook voor meisjes vele Ik zei hem, dat ik eraan twijfelde, hoe wel het mij genoegen deed. dat hij mijn waarde erkende. Dat stenografie en ma- chineschrijven min of meer automatische bekwaamheden waren, die binnen het be reik lagen van iedereen, die zijn geheu gen niet kwijt was, of niet in het bezit was van reumatische vingers. Dat is het niet, zei hij. Het is. omdat u een nieuwelinge bent. U bent zo enthou siast. U bent nog niet oudbakken en moe. Kantoorwerk heeft de neiging, de hersens te versuffen. Ik heb een achternichtje, dat al jaren lang hetzelfde werk doet als u en ze is doodmoe. En het meisje, dat het kantoorwerk doet voor de ,,Vita"-kuur bij mijnheer Weldon, is ook erg vermoeid. En als het niet was om een eigenaardige ver wachtingsvolle blik. die zij altijd heeft, zou je kunnen voorstellen, dat ze voor goed met alle hoop heeft afgerekend. Dat is net als bij mijn achternicht, peinsde hij. Ik heb haar in meer dan een maand niet gezien, ik moet haar eens opzoeken. Ze is een paar jaar bij een bank geweest en woont in haar een tje op een paar kamers. Ik geloof niet, dat zoiets verstandig is, merkte ik op. Pensions zijn geen ver rukkelijke plaatsen, het mijne is een uitzondering, door de twee kleine dames, die het houden; maar in dergelijke hui zen vindt men toch nog gezelschap, dat hoe saai en onbelangwekkend overigens, toch beter is dan alleen te wonen en ver veeld en in zichzelf gekeerd te worden. Thuis hadden we het ook saai. We slo ten ons niet aan, bleven te veel op ons- Ja, gaf ik spijtig toe. Het was een tijdelijke inzinking. Mijn zakelijke instinc ten zijn werkelijk sterk ontwikkeld. Ik denk, dat ik vijfendertig shilling per week zal vragen. Geen dertig. Dertig is een bedrag, waarvan je kunt rondkomen, maar moeilijk. Het betekent je groot moeder van moeder's kant om hulp vra gen die op zekere dag boos zou kun nen worden en je met een kluitje in het riet sturen. Maar bent u niet bang, dat een der gelijk bedrag de bank kan doen springen? vroeg hij met grote ernst. Ik zooht en vond de guitige flikkering die ik vermoedde, dat er zou zijn. Mijn werk kan door iedereen gedaan worden, verklaarde ik. Dat betwijfel ik heus, ofschoon zelfs u faalde in een tandheelkundige crisis. Dat is niet aardig van u en ik ver koos te falen. Zichtbaar genietend leunde hij achter over in zijn ruime stoel. Ik geloof, neen, ik weet zeker, dat u meer waard bent dan vijfendertig shil ling per week, juffrouw Forrest,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 3