Commissie-Menzies ontmoet Nasser hedenavond voor de derde maal air "Elektrische centrales voor Overstromingregen en modder in Frankrijk steeds hogere eisen Radio, stofzuiger en strijkijzer verslinden miljoenen kw elektriciteit Britse vakbeweging tegen matiging looneisen Egyptische .douane-duisternis' kost Ned. baggermaatschappij 16 mille per dag Boekje open over het verbruik van elektriciteit Geen perscommuniqués over verloop van besprekingen Weer kernproef in oiberie Sleepboten wachten in Port Said Geen uitvoervergunning drijvend materieel Koele lucht met buien Dinsdag 4 september 1956 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Ernstige gezichten Bezorgdheid voor de oogst Over tien jaar energieverbruik verdubbeld Honderd regels! Olie als brandstof in de centrales? Regeringsstappen? Gemeentepersoneel moet 6 procent hebben WEERBERICHT Nieuwe arrestatie Voor V. A'. Franse militaire maatregelen T.U.C.-CONGRES TE BRIGHTON Slechte wijnoogst „Het werk was gereed Altijd meer nodig B. en W. van Amsterdam menen: Wachten op regeling rijks personeel In antwoord op schriftelijke vragen van het raadslid G. Groot Roessink betreffen de verhoging van de salarissen van het gemeentepersoneel hebben B. en W. van Amsterdam medegedeeld, dat zij van oordeel zijn dat de salariëring van het- gemeentepersoneel met zes procent dient te worden verhoogd. B. en W. achten het evenwel gewenst, ter zake de regeling voor het rijkspersoneel af te Wachten voordat een ontwerpregeling aan de een-' trale commissie voor georganiseerd over leg wordt voorgelegd. Zo spoedig als mogelijk is. zal een voorstel bfj deze commissie en bij de gemeenteraad aan hangig worden gemaakt. De weerverwachting van het KNMI, geldig van heden- tot morgenavond, luidt: Veel bewolking met tijdelijk regen. Weinig ver andering in temperatuur. Aanvankelijk zwakke tot matige, later matige tot krachtige wind tus sen zuidoost en zuidwest. Woensdag 5 september: zon op 6 uur, onder 19.20 Maan op 6.59, onder 19.07. SCHIEDAMSCHE De vijflandencomniissic voor het Suezkanaal onder leiding van de Australische premier Menzies zal hedenavond voor de derde maal een ontmoeting hebben met de Egyptische president, kolonel Nasser. De eerste twee ontmoetingen vonden gis teren plaats. In de ochtenduren sprak de commissie gedurende 3a minuten ,T*et kolonel Nasser, waarbij het er zoals Menzies het later uitdrukte vriendschap pelijk aan toe ging. Menzies legde de president toen formeel de meerderheids- voorstellen der Londense conferentie voor een internationalisatie van het kanaal- beheer voor. Bovendien overhandigde hij de Egyptische president een memoran dum. waarin was vastgelegd, dat de 18 landen, die de internationalisatie-plannen steunen de zaak in een objectieve en niet in een vijandige sfeer willen bespreken. De tweede ontmoeting vond in de avonduren plaats- Bij die gelegenheid gaf Men zies een toelichting op de door hem aan president Nasser voorgelegde plannen. De avondbespreking vergde 75 minuten. r"en Menzies na afloop ervan naar de Presidentiële „Cadillac" liep, die hem door Nasser ter beschikking is gesteld, keek hij zeer ernstig. Toen verslaggevers hem vroegen of hij tevreden was over het verloop van de onderhandelingen, ant- W'oordde hi) scherp: „Tot dusver ben ik degene geweest, die heeft gesproken Nassers voornaamste politieke adviseur, luitenant-kolonel All Sabri, die de bespre kingen bijwoont, wilde geen enkel com mentaar geven. „Het spijt mij. Wij zijn overeengekomen, dat gedurende de be raadslagingen niets zal worden meege deeld". Dit was ook reeds eerder bekend gemaakt door premier Menzies na afloop van de ochtendbespreking. Men had be sloten niet tot het uitgeven van dagelijk se communiqués over te gaan, omdatd de besprekingen plaats moeten vinden in een rustige en vertrouwelijke sfeer. De vele journalisten, die speciaal voor de bespreking naar Cairo zijn gekomen, werden gisteren niet toegelaten tot de presidentiële ambtsgebouwen. Alleen die verslaggevers en fotografen, die officieel in Cairo zijn geaccrediteerd, mochten de Politieafzetting passeren. De directeur van het Egyptische mi nisterie van voorlichting, kolonel Abdel Kader Hatem, heeft gisteravond bekend gemaakt, dat in totaal dertig personen van „verschillende nationaliteit" zijn ge arresteerd in verband met de „spionage- zaak-Swinburn". Deze mededeling volgde op een eerdere bekendmaking, dat de Egyptische politie gistermorgen een vier de Engelsman in Cairo in verband met deze zaak had aangehouden. Het is de 40-iarige John Thorton Stanley, employé van een Britse verzekeringsmaatschappij en secretaris van de „Cairo Yacht Club Hij werd gistermorgen in zijn flat gear resteerd. Stanleys vrouw en kinderen vertoeven op 't ogenblik met vakantie in Engeland. Zoals., reeds .gemeld heeft de Egyptische politie vorige maand de an dere Britten aangehouden, ó.w. pers- hureaudirecteur Swinburn. Naar uit Washington verluidt, zouden «e V.S. overwegen de kwestie-Suez voor de Algemene Vergadering van de V.N. te brengen, voor geval de besprekingen tus sen de commissie-Menzies en president Nasser op een totale mislukking uitlopen. Officieel heeft men zich over deze zaak nog niet uitgelaten. Het Witte Huis en het departement van buitenlandse zaken volharden in het officiële optimisme, dat de commissie-Menzies in Cairo er in zal slagen een aanvaardbare oplossing te vin den. Frankrijks nieuwste kruiser, de „De Drasse" heeft zich gisteren in Toulon bij ?De„J?aai^ onder stoom liggende Middel- ?eyloot gevoegd. Enkele uren, «Ja ?e haven was binnengekomen, j j n g, vau de commandant van de Middellandse Zeevloot, vice-admiraal Pierre Barjot op het schip gehesen. De kruiser, die onlangs in de vaart kwam, heeft nog geen actieve dienst verricht. Gisterefi heeft het Franse ministerie van defensie de Franse mailboot „Henri Poincaré gecharterd. In totaal liggen Robert Menzies, de Australische pre mier, die voorzitter is van de commis sie van vijf, die aan Nasser verslag gaat uitbrengen over de resultaten van de Suez-kanaal-conferentie in Londen, is met de vier andere leden van de commissie aangekomen in Cairo. Deze telefoto geeft een beeld van de aan komst van Menzies en de begroeiing door Nasser. V.l.n.r. Robert Menzies, de Egyptische „dansende" majoor Aly Sabry Mahmoed Yoenis, directeur van de door Nasser ingestelde Suez-kanaal- autoriteit en president Gamal Abdel Nasser, die zijn Australische gast de hand drukt. thans meer dan dertig koopvaardijsche pen ter onmiddelijke beschikking van de Franse regering gereed. De „Pasteur" is gisteren niet zoals verwacht werd met troepen van Algiers naar Cyprus ge varen, doch leeg teruggekeerd naar Mar seille. Men verwacht, dat in de komende da gen 5000 man Franse troepeii op Cyprus zullen worden gedebarkeerd. Er zijn reeds een aantal Grieks-sprekende Fran se militairen op het Britse eiland als kwartiermakers aangekomen. Bovendien wordt op het ogenblik, zoals gemeld, een grote hoeveelheid legergoederen in de ha ven van Famagusta gelost. In totaal wordt op Cyprus legeringsruimte voor 6000 Franse militairen in gereedheid ge bracht- Zo dreigend zag een Egyptisch politie man er uit die geheel opging in de training vor straatgevechten, die een heden van het Egyptische politiekorps op het ogenblik in Cairo ontvangen in verband met de spanning rondom het door Nasser genaaste Suez-kanaal. Laten we hopen, dat deze foto niet de houding van geheel Egypte ten op zichte van het westen symboliseert. (Telefonisch van onze correspondent) de reeds zo waterrijke augusmsmaanu PARIJS, hedenmorgen hebben gevolgd, wekt in het midden en De zware regenval en hevige onweers- oosten van Frankrijk ernstige bezorgdheid, buien» waarmee de eerste septemberdagen In twee dagen viel er in het oosten 72 en in Fvon zelfs 80 de reeds zo waterrijke augustusmaand Het Hoge Gerechtshof van de Ameri kaanse staat Tennessee heeft gisteren een poging om op juridische gronden de op heffing van de rassenscheiding op de mid delbare school van Clinton te verhinde ren, afgewezen. De „Federatie van Tennessee voor con stitutioneel bewind", een vereniging die voor rassenscheiding is had bet hof ge vraagd te bepalen, dat de directeur van de middelbare school van Clinton niet de bevoegdheid bezat om de 12 negerkinde ren, waarom de strijd is begonnen, toe te laten. Voorts verklaarde de federatie, dat de schoolfunctionarissen niet het recht hebben staatsfondsen, die aan scholen met rassenscheiding waren toegewezen, te gebruiken voor scholen zonder rassen scheiding. Het gerechtshof, dat binnen vijf minu ten tot een uitspraak kwam, verklaarde, dat de kwestie „volledig uitgesloten" is door het besluit van het opperste ge rechtshof van de V.S., dat in het hele land rassenscheiding op openbare scholen buiten de wet stelde. In Clinton was het gisteren rustig. O *1 Russische atoomdeskundigen hebben zondag, voor de derde maal binnen veer tien dagen, een atoomproef genomen in Siberië, zo heeft de voorzitter van de Amerikaanse commissie voor atoomener gie, Strauss, gisteren in Washington be kendgemaakt. De ontploffing was even zwaar als die van 24 en 30 augustus, die in hetzelfde gebied teweeg gebracht werden. President Eisenhower maakte de vorige week bekend, dat in de Sovjet-Unie twee atoomproeven waren genomen. In een officiële Russische bekendmaking werd de vorige week verklaard, dat de proe ven genomen waren „ter perfectionering' van atoomwapens. <11 KWCC UdgCH V "-1 *-» -- en in Lyon zelfs 80 millimeter regen. In Arthesië, Bourgogne, Franche Comte, Dau phiné en Savoye is de schade aan de na- jaarsoogst bijzonder groot. Het meest be ducht is men te Lyon- waar men weer vreest voor aardverschuivingen op de flanken van Fourvière, waar reeds enige stcunmuren z(jn bezweken. Men zal zich herinneren, dat bij de aardverschuivingen van 1930 tal van huizen zün ingestort en 23 inwoners zijn gedood. Men heeft nu uit voorzorg reeds enkele straten ont ruimd. De Rhone steeg beneden Lyon in 24 uur met vier meter. Op de spoorlijnen Saint EtienneLyon en LyonMarseille hadden aardverschuivingen plaats waar door de rails met een enorme laag modder werden bedekt, zodat het verkeer moest worden omgelegd. Men heeft op het oos telijk en zuidoostelijk net talrijke werk ploegen samengetrokken om de versperde lijnen weer vrij te maken. Het treinverkeer heeft uren en uren vertraging. Gisteren heeft men geruime tijd de treinverbindin gen tussen NiceMarceille en het noorden over Port Bouc en Toulouse moeten om leggen Uit talrijke streken van de gehele oostelijke helft van Frankrijk worden zwa. re overstromingen gemeld. Het verkeeer wordt daar ernstig opgehouden door het onderlopen van de wegen. Het elektrici teitsnet is op talrijke plaatsen zwaar be schadigd. ^ee'onSelukken zijn er verder gebeurd door het inslaan van de bliksem. Op de bergen van Savoye en Dauphine ligt een dikke laag sneeuw. De zij-rivieren van de Rhone en de rivieren van Auvergne zijn in woeste stromen herschapen' die de na- jaarsoogst, welke nog op de velden staal meevoeren. Alle landbouwwerkzaamheden zijn stilgelegd. Intussen geven de weer- I berichten geen uitzicht op verbetering. Volgens voorspellingen over de komende 1 Franse wijnoogst zullen dit jaar de Franse wijnen duurder zijn, minder goed smaken en minder overvloedig zijn dan anders bericht Reuter nog. Dit is hoofdzakelijk het gevolg van de vorst in de afgelopen winter- doch de kille zomer heeft de zaak nog verergerd. Het Britse Vakverbond, de T.U.C., Is gisteren te Brighton bijeengekomen voor het jaarlijkse congres en zal waarschijn lijk besluiten geen gevolg te geven aan het verzoek van de Britse regering in zake matiging wat looneisen betreft. Dit is de eerste maal i„ de laatste jaren, dat de leiders van het Britse vakverbond weigeren gevolg te geven aan bet ver zoek tot matiging 0p het gebied van loon eisen. In het verdere verloop van deze week zal het congres namelijk een resolutie behandelen, waarin kritiek wordt ge oefend op de door <je huidige conserva tieve Britse regering gevoerde econo mische politiek. In deze resolutie wordt voorts aangedron.gen 0p terugkeer naar een geleide economiscbe politiek en wordt het verzoek tot matiging inzake looneisen afgewezen. Daar 12 van de grootste vakverenigingen zAcfi achter deze resolutie stellen staat vrijwel vast dat zij zal worden aangenomen. In de openingstoespraak van de pre sident van het congres W. Beard werd o.m. opgemerkt dat het pleidooi tot ma tiging door de regering nog al vreemd klinkt uit de mond .r- hen die de be volking geheel vrij walen laten en alle toezicht en subsidies willen doen ver dwijnen. De winsten zijn hoog aldus Beard, en de inflatiespiraal werd niet veroorzaakt door de lonen, welke aan ar beiders worden betaald. Veel arbeiders ondervinden moeilijkheden om de eindjes aan elkaar te knopen. De regering dient resoluter op tp treden.op het gebied van de investeringen of zu dient te verdwij- Politieagent Raymond Poirot, die vorige week op een druk punt bij het vliegveld Orly het verkeer stond te regelen en daar een ventje op levensgevaarlijke wijze de straat over zag rennen blijkt een waar pedagoog te z"ijn. Hij droeg het ke reltje op honderd maal uit te schrijven: „Als ik groot en oud wil worden, moet ik van de oversteek plaatsen gebruik maken!'' De volgende dag keerde het ver- keerszondaartje terug om de hon derd regels.. een dankbrief je van zijn vader bij de agent in te leveren! H.K.H. Prinses Beatrix heeft maandag ochtend haar intrek genomen in het perceel Rapenburg 45 te Leiden, waar zij gedurende haar studie aan de Leidse universiteit zal verblijven. Deze foto toont de kroonprinses aan de deur van haar nieuwe „home". nen om plaats te maken voor hen. ie dit wel willen doen. Wait de internationale verhoudingen betreft, zeide de president van het. con gres. dat alleen de tijd zal leren of de Rus- sischp aanbiedingen voor handel op grote schaal realitisch zijn. Dit zal er voor een groot deel van afhangen of eerlijke han delskanalen kunnen worden geopend en van de mogelijkheid tot levering van goe deren. zoals schepen en produkten der zware industrie Indien een onbelemmer de wereldhandel tot ontwikkeling zou kunnen worden gbracht. zou dit. steun verlenen aan die industrieën welke e«n inzinkingen hebben ondergaan en hiervan zouden alle landen profiteren. (Van onze verslaggever) Men kan nu wel de hele dag zijn radio aan laten staan en er niet ol nauwelijks naar luisteren, maar dan draagt men er toch toe bij, dat de elek trische centrales in Nederland moeten zorgen voor 122.304.000 kw per jaar, aangenomen, dat de Nederlander zijn toestel gemiddeld vier uur per dag laat functioneren. Bij dit peuleschilletje komt nog 6.168.000 kw voor de televi sietoestellen, die gemiddeld elf uur per week ingeschakeld staan en dan spreken we nog niet eens over stof zuigers, elektrische keukens, fornuizen enz. Doch laten we ook dat maar even doen, het zal de lezer ongetwijfeld in teresseren, evenals het ons belang in boezemde, toen wij het hoorden. Op 1 januari 1956 waren er 250.000 elektrische lieetwaterreservoirs in ge bruik. Bij inschakeling gedurende acht Op de foto ziet men brandweerlieden, die de lege kinderwagen opladen waaruit de zes weken oude Synthia Rutoio werd gestolen in een warenhuis tc Hamden in de Amerikaanse staat Connecticut op het moment, dat de moeder lunchte in de snackbar van het warenhuis. kanaal, de HAM 108 de HAM 111 en de van I Beverwijk 12. De eerstgenoemde twee molens hebben intussen vóór het einde van de gestelde termijn (15 oktober) hun werk voltooid: de derde molen zal binnen enkele dagen gereed zijn. Logisch dus. dat de maatschappij het baggerma- (Van onze Haagse redactie) terjeel wilde verschepen. Egypte schijnt er niets voor te voelen het Nederlandse baggermaterieel, dat .»WÜ zijn", zo zei de heer Fritzlin, „be- zich op het ogenblik in het Suez-kanaal bevindt, te laten vertrekken. Al dagen- sIlst fee" nieuwe contracten aangegaan lang wacht de HoÜandse Maatschappij voor Aannemingen op een uitvoerver- heeel ^oed^FooFdt Egyptifehê gunning voor de beiae baggermolens HAM 108 en HAM 111, die respectievelijk autoriteiten hun moeilijkheden hebben, al vanaf 24 en 30 augustus naar Nederland verscheept hadden moeten worden, dat ze dp verbetering: en het onderhoud doch waarvoor nog steeds geen „grenspapieren" werden afgegeven. De van het Suez-kanaal wensen door te douane-autoriteiten hebben zich, nadat de aanvrage daartoe was ingediend, in z?ttan e" dat ze dus node baggermaterieel een duister stilzwijgen gehuld; de maatschappij heeft taal noch teken van HefVeïkts echte" gereed^erltetf'ge- hen vernomen. De twee baggermolens plus omvangrijk sleepboot-escorte zijn naren kunnen, nu ze niet meer contrac- nu gedoemd werkeloos in het Suez-kanaal te blijven liggen en dit levert de tueel aan de Kanaal-maatschappij ver bonden zijn vrij over dit materieel be schikken. Het is dus geenszins hef geval dat wij het werk in de steek laten!" Zo lan? de Egyptische ..douane-duis. ternis" nog blijft heersen, zal de Hol landse Maatschappij van Aannemingen (omvattende de firma's Adriaan Volker uit Sliedrecht. Van Hattum en Blanke voort uit Beverwijk en de Hollandse Aannemingsmaatschappij uit Den Haag) de beschikking missen over materieel dat een niet te schatten waarde ver tegenwoordigt. Het is voor tien miljoen gulden verzekerd doch de vervangings waarde is, gezien onzekere bouwtijden en exploitatieverliezen, praktisch niet te berekenen. Het personeel, dat met de molens tijdens de a.s.(?) zeereis geen bemoeienis meer heeft, is intussen uit Egypte vertrokken. Op de Beverwijk 12 en op de bakken werken thans nog 35 Nederlanders. maatschappij, die al twee sleepboten (de „Tyne" en de „Humber" van Smit's Internationale Sleepdienst) naar de haven van Port Said had gedirigeerd, een schadepost op van rond zestien mille per dag Intussen is de regering te hulp ge roepen om aan deze vreemde toestand een einde te maken, doch men weigert nadere mededelingen te doen omtrent de mogelijk te nemen diplomatieke stappen. „Wij zijn onze contractuele verplichtingen Prompt nagekomen", zei ons de heer M. C. Fritzlin. voorzitter va,n de Nederlandse Maatschappij voor Aannemingen, ..hoe de oplossing zal zijri is nog niet duidelijk". De twee „vastgehouden" baggermolens waren door de maatschappij ingeschakeld bij de werkzaamheden ten behoeve van nieuwe wisselplaatsen, die in het Suez- kanaal worden aangebracht Behalve ver breding en verdieping had de Kanaal maatschappij namelijk ook gezocht naar een „uitwijkmogelijkheid" voor het pas seren van convooien. Het Suez-kanaal is immers te smal om twee schepen langs elkaar te laten varen, vandaar, dat een afwisselend een-richtingsverkeer is inge steld. Om het passeren der convooien te vergemakkelijken werd eind 1954 de bouw van twee nieuwe wisselplaatsen aanbesteed. De Nederlandse Maatschappij voor Aannemingen werd toen aangewe zen de werken voor de wisselplaats bij Karret aan de zuidzijde van dP grote Bit termeren uw te voeren. Men stuurde daarom drie baggermolens naar het Suez- uur per etmaal ('s nachts) kosten die per jaar 480.480.000 kw elektriciteit. Be zitters van keukens met elektrische for nuizen en comforen waren er op 1 januari 1956 260.000. Het stroomverbruik per jaar van alle kooktoestellen bij gebruik gedurende een half uur per dag bedraagt 91.364.009 kw Er waren verder op 1 ja nuari 1956 2.375.000 strijkijzers in ge bruik. Wanneer deze alle elke week an derhalf uur worden gebruikt, betekent dat een elektriciteitsverbruik van 83.362.500 kw. Het aantal stofzuigers be droeg op genoemde datum circa 2.150.000. Het stroomverbruik per jaar van al deze stofzuigers bij gebruik gedurende 1 uur per week is 45.084.000 kw. Het aantal was machines tenslotte bedroeg op 1 januari jl. 715.000. Bij een gebruik gedurende i uur Per week „consumeren" die 11.154.000 kw. per jaar. Zo zouden we door kunnen gaan. Maar ze+ u gerust uw stofzuiger en uw radio aan, kookt ge-rust elektrisch, want het is allemaal nog geen twintig procent van de totale produktie. De tachtig procent wordt door de industrie opgeslokt Het ligt inmiddels voor de hand. de elektrische centrales in Nederland zien zich steeds hogere eisen gesteld en elk nieuw snufje op het gebied van elektri sche apparaten vraagt een hogere Pro duktie. Elk jaar stijgt het verbruik voor namelijk van de industrie met tien pro cent, zodat het over tien jaar minstens verdubbeld zal zijn We behoeven niet zo erg bang te zijn dat aa-n de stijgende behoefte niet voldaan zal kunnen worden. Alle centrales van Nederland overwegen uitbreiding. Rotterdam heeft, al plannen klaar liggen. Dordrecht is enkele jaren geleden gereed gekomen met een impo nerende uitbreiding en vernieuwing vol gens Amerikaans systeem. Hier en daar overweegt men voorts, de olie in te scha kelen. Over het algemeen wordt nog steen kool als brandstof voor de centrales ge bruikt. In Dordrecht, zo vertelde ons gis teren de directeur van de enorme cen trale daar, ir. Fijn van Draat. wordt een derde van die kolen uit Amerika Inge voerd, Dit is uiteraard ietwat penibel. Vandaar, dat men overweegt, olie als brandstof te gaan gebruiken, al is de aanvoer daarvan, gezien de huidige Suez- kanaal-kwestie óók enigszins onstabiel. Men is in Amsterdam reeds met olie begonnen en genationaliseerd wordende pijpleidingen elders staat het gebruik er van eveneens op het programma, zolang de kernenergie nog op zich laat wachten. Het opvoeren van de produktie eist natuurlijk enorme bedragen. En deze pro. duktie zelf vertegenwoordigt, sinds de be vrijding tot nu toe een waarde van 1 miljard gulden. In ons geïndustrialiseerde Nederland zullen de elektrische centrales telkens weer krachtproeven moeten leveren. In 1955 produceerden ze 8 miljard kw. Welke eisen eraan gesteld zullen worden hebben we reeds gezegd. Uitbreiding en opvoering van de produktie zullen er aan voldoen. Enkele kleinere centrales, welker machinerie verouderd is zoals die van Delft en Gouda, zullen verdwijnen. Een en ander werd ons bij een bezoek aan de Merwedeeentrale te Dordecht verteld in verband met de nadruk, die door de najaarbeurs op de elektrische energie en het gebruik ervan zal worden gelegd. Daar in Utrecht, wordt een eiek.trobeurs gehouden, met 273 inzendingen. (Van onze weerkundige medewerker) Leek het er zondag even op, dat het nazomerweer zou gaan worden, gisteren werd de vrij warme lucht alweer uit ons land verdreven. Dit ais gevolg van een zwak koufront dat in noord-oostelijke richting over ons land trok en overal enige regen veroorzaakte. De meeste re gen viel in het noorden van Nederland, waar vanmorgen 15 tot 20 mm neerslag werd gemeten. Het lagedrukgebied dat vanmorgen boven Engeland lag, blijft voor onbestendig weer zorgen. Een rand- storing zal komende avond of nacht ons land passeren met opnieuw enkele regen- of onweersbuien. De zuidwestelijke wind voert weer koele lucht aan, waarin de temperatuur niet veel hoger dan tot 16 a 17 gr. C. stijgt. Ten westen van Engeland treffen wij vanmorgen een nieuwe de pressie aan. Doordat het hogedrukgebied ten noordwesten van Schotland zich naar IJsland terugtrekt, krijgt deze nieuwe Oceaandepressie gelegenheid, na morgen tot boven West-Europa door te dringen. Door deze ontwikkeling is het te ver wachten, dat het ook de komende dagen onbestendig met af en toe enige regen en ook koel zal blijven. Zeer warm was het gisteren nog in Oostenrijk en Italië. Daar werden nog temperaturen boven de 30 gr. C. waargenomen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 1