OUDE TIJD Geheugen-hulp Enthousiaste beschouwingen over hetgeen gebracht werd Taptoe-Delft een uniek schouw spel genoemd JANTINE met haar door verrast Den Ig trok Haag Spiegeltje aan de spiegeltje wand.... 0 ver de am Uit die goede Druivenmand voor mr. Klaasesz Hoedje NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURAHT Burgerlijke Stand Wat Schiedam verloor en vond Vrijwillige brandweer recipiëerde Hoe de verschillende dagbladen over de Taptoe dachten De grote bladen Najaars-show bij Van den Brink Prins Bemhard naar Mexicodag te Rotterdam DONDERDAG 6 SEPTEMBER 1956 NSC PAGINA 2 ■41» DODELIJKE AFLOOP JOHANNES DE GOEDEREN WZN. f PARKTOERNOOI SVV-RESERVES TEGEN EXCELSIOR-RESERVES GOUDSW. BOYS 1GTB 1 GESNAPT A. S. T. DE DILETTANT Meer moderne muziek Vele buitenlanders getrokken Korte bloemlezing Begrip Uitritten elegant bezit.' Voor iedereen TWEE ROTTERDAMMERS ONDERSCHEIDEN Het was slechts een goedaardig kraak- ie, gisteravond op de Broersvest. De auto bus kreeg een duwtje en gaf op zijn beurt het autootje een duwtje. Het raak te een beetje benelden toen begon het bekende gedelibereer. Gisteravond is de 78-jarige G. J. C. Landsbergen in de Dr. Noletstichting overleden. Op 28 augustus werd hij bij het oversteken van de Burgemeester Knappertlaan door een motor aangere den en zwaar gewond. Hij was woonach tig in het St.-Liduina-gasthuis. UZULT ZEKER OOK wel het een en ander gelezen hebben over die her rie rond hét hoedje van Nina Pono- mareva, die vrouw, die met het grootste gemak een zware discus 53 meter ver werpt. Ze was intussen niet handig genoeg, om in een Londens warenhuis een hoedje te gappen. Toen ze het vijfde weg wilde mof felen, werd ze door een warenhuisdetec tive gesnapt. Engeland heeft al meer dan genoeg van de affaire. De Sovjet-Russische athletiek- ploeg heeft kwaad het land verlaten. Zelfs Sohiedammers zijn er door gedupeerd, naar men heeft kunnen lezen. De SVV- atleten die een bezoek aan Londen brach ten moesten naar een voetbalwedstrijd, in- plaatg van naar de atletiekontmoeting Engeland-Sovjet-Rusland, waar ze wel licht veel hadden kunnen leren. Ze hebben er niet minder genoegen om beleefd. Maar nu we dit schrijven, valt ons opeens in, dat Schiedam eigenlijk óók een soort hoédjesaffairè heeft gehad. Die zal wel goed afgelopen zijn. De his torie vermeldt het tegendeel nieit. Maar wellicht duikelt onze historische medewer ker nog een aanwijzing hieromtrent uit die goeie ouwe tijd op. Wat die affaire betreft, We lazen haar in het Schip en Werf-nummer van het or gaan van de Schiedamse Gemeenteschap EEN NIEUWEN HOET In maart 1668 werd te Schiedam een contract gesloten betreffende de bouw van een „coopvaardieboot" door Hendrick Semelaer, scheepstimmerman, voor schip per Jan Bruyn. wonende te Liet (Leith) in Schotland. Voor hat „op te timmeren ende nieus uithaelen" van het schip moest aan de scheepsbouwer betaald worden 3650 gulden (we horen Wilton-Fijenoord schamper lachen, met z'n schepen van 32 miljoen en zo) „ende darenboven twee rosenobels voor sijn vrouw ende noch een nieuwen hoet voor sijn kint, daermede hij eer inleght." Dat „kint" zal wel een huwbare doch ter zijn geweest, waarmede Hendrick Se melaer uiteraard veel eer wilde inleggen. Laten we hopen, dat het „kint" het hoet- je uit Schotland lang gedragen beeft. Dat zal wel, want de mode wisselde in die tijd nie,t zo snel als heden ten dage. DAMWACHTER De heer J. de Goederen Wz. die giste ren (30 aug. 1901) in den leeftijd van 58 jaren alhier overleed, was een in den kring zijner belijdenis beteekenend man. Hij was toch een de oprichters van de vereeniging „Paulus" en vervulde jaren lang de functie van voorzitter. Nadat de Vereeniging zich had opgelost in den Nederlandschen Protestantenbond, was hij ook van de afdeling Schiedam bestuurslid en vervulde deze taak met de meeste toewijding. Steeds heeft hij veel belang gesteld in den zang en van de commissie van de zangafdeeling in den Bond wag hij dan ook een der ijverigste leden. De kinderkerk vond bij hem krachtigen steun en jarenlang was hij dan ook van deze onderafdeeling bestuurslid. De overledene was voorts directeur van het Nederlandsch zendeling-genootschap. (Nieuwe Schiedamsche Courant van 1 september 1901). 0400140 VOO* SCHHOAM (N OMSt»e*Hk 78ste Jaargang No. 23166 DAM 18 SCHIEDAM TELEFOON 66152 POSTREKENING NR. 590943 ADVERTENTIES f 8.15 per m.m.-hoogte. Bjj con tract speciale taxieven. INGEZONDEN MEDEDELINGEN f 0.30 per m.m.-hoogte. Bfl con tract speciale tarieven. KAMPIOENEN tot 20 woorden f 0.50 bfl vooruit betaling. Elk woord meer 3 crt. Maximum 00 woorden. ABe advertentie-orders worden gesloten en geplaatst overeen komstig de Regelen voor het AAvententiewezen. ABONNEMENTEN f 6.26 per kwartaal, f 2.15 per maand en f 0.50 per week. GEBOREN: Nicolaas W. J., z.v. M. C. van Dijk en J. Over de Vest; Adelia, d.v. C. A. v. d. Vlies en M. J. van der Ven; Anna A., d.v. M. Jeup en S. J. <je Reus; Meeuwis W, z.v. M. W. Giesselbach en A. M. H. Kléin; Marijke M., d.v. G. J. M. Bik en M. de Haas. OVERLEDEN: W. N. Christen, J. B. C. Beining, 68 j. De uitslagen van woensdag waren: Afd. I: HE Bloemhoff si- Schaeffer 6*—0 4—6, 6—1,; P. Geul sl. H. Parent 6—2, 6—2'. DE Mevr. Voorwinde sl. mej. v. d. Endt 6—0. 6—0. HD W. Blaisse en F. Reens sl. Ruseier en Dijkstra 62, 60. DD Mevr. Adriaansen en Mevr. Blaisse sl. Mevr. Voorwinde en Mej. Verbemes 62. 2—6, 62. Mevr. Beukers en Mevr. v. Woerkom sl. Mevr. de Kreek en Mevr. v. d. Schee 63, 61. Mevr. Weyer en Mevr. er Veer sl. Mevr. Nesse en Mej. Steemhoek 62, 62. SD Mevr. Ligterman en J. Hoogen- doorn sl. Mej. Dijkstra en C. Valk 63, 63. Mevr. Beukers en M. Jansen sl. Mevr. de Kreek en H. Pabbruye 61, 6—1. CHINEES - INDISCH RESTAURANT CHUNG-HING PRIMA KEUREN Chinees Indisch Hollands Menu Diners - Lunch Suupers - Dagschotels en A Ia carte OOK THUISBEZORGEN RUBENSPLEIN 4 TELEFOON 6S827 HEDEN: Passage Theater; Picnic (a. 1.) Monopole Theater: Het woord der Sa- racenen (14 j.). Stedelijk Museum: elke dag tot 1 sept. tentoonstelling Schip en Werf" van 1 tot 5 en van 7 tot 10.30 uur. Zondags van 1 tot 5 uur. MAANDAG Musis Scrum modeshow Gebr. Bervoets 35 en 810 uur. R.-K. OPENBARE LEESZAAL Openingsuren: Hoofdgebouw Dam 8: Volwasse nen maandag: 78.30; dinsdag: 10—12 25 en 7—8 30; woensdag: 25 en 7—8 30; donderdag: 10—12 en 25; vrijdag: 25 en 78.30; zaterdag: 1012 en 25. Jeugd: woensdag: 24; donderdag: 45; zaterdag: 1—3. Boven 14 jaar: woensdag van 67.30. Filiaal Emmastraat 3, donderdag 78.30 zaterdag 3 305 uur. zondag 11—11.30 uur Filiaal Rijnstraat l: dinsdag: 6.30—8; vrijdag 7—8. Filiaal Kethel, Kerkweg 46. zondag 11.30-12.30 uur. NACHTDIENST APOTHEKEN De nachtdienst van de apotheken wordt deze week waargenomen door de apo theken: Nieuwland. Wibautplein 17 en Jansen. Swammerdamsingel 41. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 9—12.30 uur en 26.00 uur: jongensjasje; scooter pyjama; kinderportemonnaie; aktentas met inhoud; boek op gebied van genees kunde. Te bevragen bij de vinders: dop van benzinetank, In 't Veld, Poortugaalstraat 20; plastiek poppetje H. Bijl, Broersveld straat 35; pop, v. d. Waal, Maasdijk 118; 102a; lederen bal, Binnenveld, Ant- Muijs- honderiem, Lingeriehuis, v. 't Hoffplein 8; roeiboot, J. v. Leeuwen, Baan 36; 1 melkbusje, L. Tessers, Groenelaan 77; aantal ziekenfonds coupons, Hermans, Ridderkerksestraat 45b; lipssleutel en bos sleutels, postkantoor. Tuinlaan; étui met sleutels, C. v. Leeuwen, Talmalaan 19; 1 sleutel, P. Havreman, Vondellaan 34b; huissleutel, Stolk, Jan v. A vennes straat 33; lipssleutel, Elzerman, Snellius- singel 4b; vulpen en vulpotlood, W. Wes- sel, Pieter de Hooghstraat 7b; bril, Prein, J. A. Alberdingk Thijmstraat 41a; ring met sleutels, G. Ooms, Ridderkerksestraat bbb; handtasje, Inpers, C. P. Tielerstraat 55b, Rotterdam; portemonnaie, J. Smits, v. Dyckstraat 28; kinderportemonnaie, met inhoud, v. Elswjjk, Villastraat 77 damesportemonnaie met inhoud, L. Hol lander, Brugmanstraat 3a; herenporte- monnaie, J. K. Ouwens, scheepswerf, Ha venstraat 1! 1 bruin lederen aktentas met inhoud, S. Goudswaard, Mathenessestraat 11a, Rotterdam; portefeuille met inhoud, J. Triel. Beierlandsestraat 35b; school - étui, v. Gelder, 1ste Tuinsingel 21; rood tasje, P. Sluis, Noordvest 1; portemon naie met inhoud. Blok, Dr. Schaepmans- singel 34; regenkapje, postkantoor, Tuin laan; haarstrik, Bruinzeels, Gasstraat 36; dames regenmuts, Polsrok, Broersveld 138; witte handschoen, v. d. Stege, W. Frankelandsestraat 50; blauwe broek, v. d. Most, Lekstraat 15; windjack, R. Grete, Bommelsestraat 1; hoes van parapluie, B. v. Vessem, Ampèrestraat 29d; hoofd doek, H. Delze, v. Ostadelaan 25a; 4 of 5 verhuisdekens, d- Rooü, Vlaardingerdijk 199a; halsketting, postkantoor. Tuinlaan; armband, v. Akkeren, Korte Haven 38; damesarbandhorloge. A. v. d. Hout, Van Bleiswijkstraat 43, Vlaardingen. Hedenochtend heeft de Schiedamse brandweer, die. zoals bekend, haar 50- jarig bestaan viert, in de aula van het Stedelijk Museum gerecipieerd. De com mandant, ir. S. Moesker, ontving daar, omgeven door zijn naaste medewerkers, de talrijke belangstellenden die hun gelukwensen kwamen aanbieden. Onder de eersten merkten wij op de wethouder van Openbare Werken, de heer Th. J. L. v. d. Berg, ir. dr. M. M. van Praag, direc teur van de Bouw- en Woningdienst, en de heer K. Rijpma. commissaris van poli tie. Er verschenen voorts talrijke hoofden van dienst, terwijl ook uit Rotterdam en van elders uit brandweerkringen verte genwoordigers hun gelukwensen kwamen aanbieden. Ook uit de kringen der bur gerij, en vooral uit die van oudgedienden van de brandweer, zagen wij velen ver schijnen. De competitie voor de reserve-elftallen staat voor de deur en ook in SVV expe rimenteert men de laatste weken er lus tig op los met de reserves. Zaterdagmid dag komt SVV 2 in het veld tegen Excel sior 2 uit Rotterdam, hetgeen een inte ressante oefenwedstrijd kan worden tus sen de sterkste reservespelers van beide semi-profclubs. Zaterdag a.s. gaat het seizoen 1956-'57 weer beginnen. Vol vertrouwen, mede door de versterking, die GTB heeft ge kregen. gaan de Geelzwarten hun eerste uitwedstrijd tegemoet. Wij zijn geneigd de Schiedammers een overwinning te voorspellen. Maar bij voetballen is alles mogelijk. De wedstrijd, die in. Gouds- waard plaats zal vinden, staat onder lei- ding van scheidsrechter A. P. Boom. i GTB 2 speelt aan de Schiedamseweg, v.m. Kethel, tegen Sunlight 2. GTB 3 gaat eveneens een uitwedstrijd tegemoet, n.l. tegen The Red Stars 2, Industrieweg, Vlaardingen. Hedenavond Jaarvergade ring kantine Gasfabriek. Aanvang 8 uur. Gistermorgen zijn door de politie aan gehouden de classificeerder F. T. uit Maassluis en de classificeerder A. v. D. uit Dordrecht, die verdacht worden van de diefstal van resp. 18 kg koper en een verfspuit van de werf van Wilton-Fije noord. „De Dilettant" voert zaterdag a.s. in zaal Musis Sacrum het toneelstuk „Ve nijn" op, een familiedrama van A. Boere. De regie is in handen van de heer Cor Molendijk. Bij het uitstappen van de tram op de Rotterdamsedijk kwam de 58-jarige me vrouw L. J. v. d. Polder gistermiddag on gelukkig te valen, doordat zij van tree plank gleed. Zij brak een pols en moest naar het Coolsingelziekenhuis worden vervoerd. De mens leeft tegenwoordig erg snel, want wat gisteren in de volle belangstelling stond, is nu reeds getaand. Een dag tevoren werd nog bij wijze van spreken gevochten om een tribune-plaatsje voor de Taptoe en gisteravond was de ene lange zijde van de Markt reeds geheel vrijgemaakt en was er van enige tribune niets meer te zien. Van de militaire apparatuur van de dirigeerkamer en van de verschillende plaat sen waar de schijnwerpers werden bediend, was toen evenmin meer iets te bekennen. Toch willen we nog even op dit zo geslaagde feest terug komen en onze lezers een bloemlezing niet onthouden van wat er in verschillende Nederlandse dagbladen zoal over de Taptoe werd geschreven. De Telegraaf had een bijzonder woord van lof voor het executiepeloton, alsook voor de regie en de organisatie. Het dagblad Trouw schreef over de uitvoering als een sprookje van licht, klank en kleur. Hét .blad bracht hulde aan de militairen die zich op de openings avond niet door de regen lieten afschrik ken. Het blad memoreerde het succes van de St.-Louis Blues door de Mariniers gespeeld, het vermakelijke werk van de piekeniers en musketiers en had veel res pect voor het executiepeloton. als een trefpunt van burger en militair. In de beschouwing van de generale geeft dit blad een kijkje achter de schermen. In de bespreking van de première is het blad vol lof over de uitvoering en wordt bepleit een volgend jaar het accent meer op het muzikale te leggen en meer mu ziek uit te voeren als de St.-Louis Blues. Ook wordt de zeer eigen sfeer van het marktplein met de historische entourage van essentiële betekenis genoemd voor de uitvoeringen van dit jaar. Het dagblad De Tijd is al even enthousi ast in de beschouwingen over deze Tap toe, welke een muzikale show op hoog tt—, - D.„„, niveau wordt genoemd, een evenement, machtige Taptoe waarbii de Markt een waa£aan ieder die van militaire muziek- enshow houdt zijn hart ten volle kon op- speelplaats voor fantasie in licht en scha duw, kleur en beweging was geworden. Het optreden van de Rotterdammers (de marinierskapel) stond volgens dit blad aan de spits, dat de St.-Louis Blues graag eens in de „thuishaven" van de Mari niers wil' horen. Het Amsterdams Parool spreekt over de kleurenpracht van deze Taptoe terwijl de N.R.C. het enthousiasme van het pu bliek memoreerde, ondanks de regen op de officiële openingsavond. Sprak „De Volkskrant" in zijn be schouwing over de generale repetitie, dat deze bijna de première betekende, afgaan de op het klaterende applaus, waarmee de „poorters" van de eivolle tribunes de laatste repetitie honoreerden, in de be schouwing over de première heeft de recensent de oude sfeer van Delft aan gevoeld, nog versterkt door het optreden van de oude Staatse troepen. Regen en rukwinden hadden de première van de fraaiste Taptoe, die Delft tot nu toe heeft beleefd, niets van haar glans ontnomen, zo eindigt de scribent. Het Vaderland spreekt over de Taptoe Er is woensdag een uitstekende recla me voor do Westlandse druif in Den Haag gemaakt'. Immers de prachtige stoet trok van de Houtrusthalien naar het Provinciehuis aan het Korte Voor hout. alwaar de druivenprinses met haar gevolg door de Commissaris der Konin- ging in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, gastvrij werd ontvangen. Doordat de route van te voren was af gezet en padvinders de voorbijgangers op de naderende stoet attendeerden, waarbij natuurlijk een programma van de West landse druivenfeesten in velerlei handen werd gedrukt, nam de belangstelling van de Hagenaars zienderogen toe en toen de stoet aankwam bij het Provinciehuis, hadden duizenden zich opgesteld ten®'n" de te genieten van de fleurige aanblik van de druiven.... en de meisjes! Nadat Druivenprinses Jantine, burgemeester S. Hoogenboom van Naaldwijk, de heren L. J. Barendse en Joch. v. Hout Van Bond Westland alsmede de leden van het praesidium van de Blauwe Druif door de Commissaris waren ontvangen, bracht zij de heer Klaasesz de dank van het Westland over voor zijn belangstel ling voor die streek. Zij herinnerde aan de verschillende moeilijkheden waarvoor de hardwerken de kwekers komen wanneer de oogst niet wordt afgenomen. Daarom zijn er druivenfeesten georganiseerd. Druiven- Prinses Jantine hoopte dat door het be zoeken van het Westland door de stede lingen er wederzijdse erkenning voor el kanders belangen zal ontstaan. Uit dank voor de aanmoediging voor dit werk bood zij de Commissaris een fruitmand aan, die aller oogen tong! zou strelen. In een zeer geestige toe spraak wees mr. Klaasesz erop dat juist de bloemen en het fruit zich lenen voor het creëren van een prinses. Hij verge leek dé druif met een charmante vrouw op huwbare leeftijd. Van beiden moet men afwachten, ook al ziet de buitenkant er nog zo goed uit, of ze ook zoet zijn! voor haar medeleven werden door de heer De Wilde, voorzitter van de organiseren de vereniging CVN fraaie tinnen schalen aan de prinses en de hofdames aangebo den. halen Het Rotte-rdamsch Nieuwsblad sprak van een feest van kleur en klank en van een kostelijk idee wat militaire geschiedenis door de Taptoe te vlechten. dat een tocht naar Delft ten volle waard was. De Nw. Haagse Courant is overtuigd, dat wie de Taptoe gezien heeft dit schouw spel niet licht vergeef en dat men trots mag zijn op onze militie dat zij tot het leveren van zo'n verrukkelijk schouwspel in staat is. Het Noord-Hollandse Dagblad wijdde bij na een halve pagina aan de Taptoe, waar van gezegd werd, dat ze een militaire-mu- ziek show was, die uniek in Europa is. Een kijkje op de fraaie expositie „Druiven en Bloemen", die te Naald wijk in het gebouw „De Binnen haven' ivordt gehouden. Uit al deze persstemmen bljjkt wel, dat men algemeen de Taptoe hogelijk heeft gewaardeerd. Maar ook van buitenland se zjjden was men zeer enthousiast over hetgeen men hier had mogen beleven. Vele buitenlanders, die hier voor zaken of met vakantie waren, hebben de gele genheid aangegrepen naar Delft te komen en zich een plaats te veroveren. We heb ben Schotten en Engelsen gezien, die hun flegma geheel vergaten en uitbundig wa ren In hun loftuitingen. De vele buiten landse autonummers, welke dagelijks bij de uitvoeringen op de parkeecrplaatsen gevonden werden, zowel van Frankrijk, als van onze zuider- en oosterburen, maar ook van nog verder over de grenzen leg den getuigenis af van de roep en de roem, welke de Taptoe-Delft reeds had en die door deze bezoekers zeker nog zul len worden verbreid. De Goudse Courant veronderstelt, dat als Napoleon dit had kunnen meemaken, hij de Delftse Markt waarschijnlijk de mooiste schowroom van de wereld zou hebben genoemd. De Bredase Courant schreef het in de zelfde bewoordingen. Het Dagblad van Rijn en Gouwe heeft er op gewezen, dat de regen geen afbreuk aan het geheel kon doen. De Nw. Schiedamsche Courant schreef over een hartverwarmend en tot de laat ste seconde boeiend schouwspel, dat een onvergetelijke gebeurtenis is geworden. De Leidse courant spreekt van indruk wekkend en noemt het algemeen beeld vrijwel gelijk aan dat van de vorige jaren. Het Algemeen Dagblad sprak van eenzeker niet" Want^an"*; nieuwe hoe- geslaagde show. waarin de militaire mu- denm0de is eigenlijk niets dat niet op ziekkorpsen voor de toeschouwers met m een of ande swijzJ vertrouwd is Nee Het spiegeltje aan de wand in de m°- d-erne lichte zaak Van het dameshoeden- magazijn C. van den Brink heeft het druk de2e dagen. Schrikken van extra vagante of ai te fantastische modellen Zal enthousiasme onder deden. De Haagse Courant heeft de Taptoe 1956 een weergaloze show genoemd, een mili tair schouwspel vol kleur, licht en klank een kijkspel vol gratie. Het Haags Dagblad schreef over dit schouwspel, als een voortreffelijke show van Nederlandse militaire orkesten, die anderhalf uur lang onafgebroken boeit door presentatie, afwisseling en effectwer king. Het Nieuwsblad voor Z. Holland en Utrecht noemde de Taptoe een schouw spel, waarvan men niet genoeg krijgt en Ir. Klaassez bij de enorme fruitmand en temidden van het beminnelijke gevolg van prinses Jantine zelfs onze buurvrouw op de Zuid-Hol landse eilanden, die anders niets van die „moderne frasen" moet hebben, stapt onverveerd in de pauze van de show bin nen en wandeld met een picasso-blauw Pothoedje op haar hoofd de korte Hoog straat in. Krek m'n moeder, toen die jong was", zegt ze. Het heeft nu natuurlijk andere en mooiere namen. Melusine wol en zijde), mirage (ruig of glad, met een borstel ai naar keus te veranderen) en velours- chiffon, stoffen die zich bijzonder lenen voor de pothoedjes, grote en kleine en de toques. Maar ook de grote Weense modellen, met brede rand, de Engelse en de Franse, flatteren bijzonder wanneer er wollen melusine in is verwerkt. Bo vendien hebben z'ij het voordeel bestand Mr. Klaasesz zeide dat het Frovin- ciaal bestuur begrip heeft voor de wen sen van de Westlandse kwekers die on gaarne hun grond moeten afstaan ten behoeve Van de steeds voortschrijdende industrie en woningbouw. Het Westland is inderdaad door zijn ligging tussen de steden een moeilijk gebied gewor den, maar met de belangen van het Westland zal nu en in de toekomst zeker rekening worden gehouden. Na dit bezoek trok de stoet weer naar Naaldwijk, alwaar zich tegen half zes wederom zeer velen hadden opgesteld teneinde heel wat spontaner dan bij de intocht hun bewondering voor deze stoet te uiten. Was het bezoek aan de Commissaris ongetwijfeld het hoogtepunt van dc stralende woensdag, de druivenprinse had nog meer plichten te vervullen 's Avonds bracht zij een bezoek aan d< Ned. Hervormde Kerk, waar het man nenkoor RMM uit 's-Gravenzande voo een kunstvolle avond zorgde. Na hie een poos vertoefd te hebben, trok 2 met haar gevolgd naar restaurant He Centrum, waar een nationaal biljart toernooi plaats vindt- Niet minder da 400 biljarters uit het gehele land kome in dit druiventoernooi terwijl ook het be stuur van het district Den Haag bij dl. bezoek aanwezig was. Uit erkentelijkheid te zijn tegen fikse regenbuien, kunnen dubbelgevouwen, in een tas worden, ge stopt, kortom, zijn een even kostbaar als Maar het zit hem niet in de komma bij het hoedenmagazijn Van den Brink. Schuiven wij dit veelzeggende leesteken in de hoge prijs van de exclusieve model len één plaats naar links, dan kan men een even aardige als modieuze collectie kiezen. Kleur en model-variatie lopen zeer uiteen en voor iedere vorm van ge zicht en iedere haardracht is iets te vin den dat er bij past. Dat bleek trouwens wel tijdens de pauze in de hoedenshow gistermiddag. Heel wat bezoeksters die de gelegenheid kregen om de getoonde waar e kopen, liten z'ich onder een toque, een madarijns. of een kozak-hoeikje vangen. Want ook de buitenlandse invloeden zijn overvloe dig merkbaar. Een specialiteit van het huis van der Brink is het weelderig ge bruik maken van veren in de meest fan tastische kleuren en maten. (Een zacht rose tamelijk grote pothoed met een zwarte parmantig zwaaiende haneveer bleek een bijzonder geslaagde creatie). De vier charmante mannequins, Sonja, Frangoise Justine en de oudere mevrouw Hertog (hoe prettig om te constateren, dat elegance niet is gebonden aan leef tijd!) kregen aan het slot van de show een welverdiend hartelijk applaus J.D.R. Ter gelegenheid van de vestiging van een Mexicaans Consulaat te Rotterdam wordt daar op maandag 17 september a.s. een Mexicodag gehouden, die speciaal zal zijn gewijd aan Mexicaanse econo mische vraagstukken. Prins Bernhard zal deze bijeenkomst, die in de aula van de economische hogeschool gehouden wordt, presideren en, na een woord van welkom door de president-curator der Hogeschool, een openingswoord spreken. De consul van Mexico te Rotterdam, de heer Alfonso Castro Valle en de Mexicaan-, se ambassadeur, dr. Manuel A Chèvez zullen voorts het woord voeren. Bij Koninklijk besluit is toegekend de eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau aan mej. H. G. Sonne- veld, hulp in de huishouding bij mevrouw Bremerkamp-Huizer te Rotterdam en aan de heer A. Kreuger, zager in de afdeling Schaveri.j bij Abraham van Stolk en Zoon Koninklijke Houthandel N.V. te Rotter dam. In verband met de grote vraag naar zit plaatsen is de accommodatie op het terrein van Sparta voorlopig uitgebreid met een kleine zittribune, plaats bieden de aan ongeveer vijfhonderd toeschou wers. Deze tribune, zal reeds zondag a.s in gebruik worden genomen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 2