Wat'n verschil nu ik weer metRadion was Douwe Egberts Belevenissen van een jong gezin door Jorgen Mog< ciaiinBOuicmta Voel eens hoeveel zachter de fijne Engelse Melange Avonturen De Krant kunt gij niet missen, geen dag! DONDERDAG 6 SEPTEMBER 1956 PAGINA Natuurlijk heb ik wel eens andere wasmiddelen gepro beerd, wie niet? Maar ik heb de stralende witheid van Radion- wasgoed een paar keer vergeleken met de witheid van ander was goed. En ja, toen wist ik het wel! Uit het dikschuimende Radion- sop komt het witste, het allerwit ste wasgoed. En niet alleen daar om ben ik weer vlug op Radion overgegaan. Ook omdat het zo veilig is, veilig voor alles Een hoogtepunt van de dag - het ogenblik, waarop Moeder jong en oud verkwikt met een kop Pickwick thee! Deze verfijnde Engelse melange, samengesteld door Douwe Egberts, kenmerkt zich duidelijk door een bijzonder BBS? krachtige geur, een verrassend-opwekkende smaak. Laat ook UW gezin, UW gasten, gemeten van deze aparte, voortreffelijke thee! Ceylon melange 108 ct. Engelse melange g4 ct. Pickwick Theezakjes doosje van 20 stuks <j8 ct. doosje van 10 stuks 50 ct. ■onsen ZO ZUIVER ALS GOUDI MAGGI GEUR EN SMAAK SPECIAAL BESCHERMD door een aluminium- binnenverpakking, die de thee steeds vers en fris houdt. AU je voelt hoe zacht de „greep" van Radion- Xl. wasgoed is in vergelijking met ander wasgoed dan zegt je dat wat. £elfs de teerste stoffen lopen in het vette Radion-sop geen risico. En schrale handen? Nooit! Radion is werkelijk veilig. En... ideaal in de wasmachine! jr Nog 2 minuien, Ans Voor je weggaat nog even een lekkere kop L. bouillonJk r MAGGI GOUDBOUILLON, zeker? Ja, graag, dal ij de lekkerste. V die ik ken I a Er leeft een koning, een ongekroonde vorst, die in zijn regeringsdrang niet is te stuiten. Een heerser, die in eensgezindheid met zijn raad van ministers en zijn parlement slechts één doel voor ogen heelt en houdt: het dienen van zijn volk. Al zijn wetten zijn er op gericht dit volk te onttrekken aan het lot, dat hen bedreigt; een noodlot, hard, bitter hard zelfs; namelijk de sleur!, die vooruitgang en arbeidsvreugde te niet doet gaan. Deze koning, een wijs man en zijn tijd ver vooruit, acht overijlde maatregelen de grootste fout van een hervormer. Hetgeen niet wegneemt dat hij strikte naleving van zijn wetten eist, ten koste van welke in spanning van zijn volk dan ook. Het pleit evenwel voor zijn onbaatzuchtige houding, dat hij op zekere dag voor zijn volk trad en sprak; „Ik zal geleerden opdragen mid delen te beramen om datgene, dat Ik van U verlang, met de minste Inspanning te volvoeren. het is mijzelf tenminste nooit opgevallen'', sprak Créghel boos, „ik denk, dat u de hond gehoord hebt", „Eh... eh... hond??? Wat hond??" stamelde de notaris. Op dat ogen blik wurmde Sniffel zich langs de professor heen. „Oeioeioeioei... aiaiaiü! Goed vollek ...oeioeioei...!!" gilde meneer Mundt, maak te rechtsomkeert en stoof er vandoor. heer met aktentas. „Wie bent u? Wat moet u?", vroeg Créghel. „Ik ben notaris Mundt", zei de heer, „en ik wou u graag even spre ken. ik sta al een halfuur te bellen!!!" „Een half uur al???" vroeg Créghel verbaasd, „waarom bent u dan niet weggegaan toen er niet opengedaan werd???" „Wel," zei notaris Mundt, „ik hoorde u snurken en..." „Pardon meneer, ik snurk niet als ik slaap 177. In de gang stond Sniffel verwoed voor de deur te blaffen, want nog steeds werd er aan de bel getrokken, en het maakte zo'n lawaai, dat het geblaf van Sniffel vol komen overstemd werd. „Stil Sniffel", riep de professor, „ga weg van die deur... hopla." Créghel duwde de hond opzij en opende de deur. Op de stoep stond een deftig gekleed MAGGI GOUDBOUILLON is de zuiverste, lekkerste en krachtigste vleesbouillon, die U zich denken kunt, met fijngesnipperde jonge groenten erin. Fijn in stamppot - prima om een stevige soep van te maken. En bovendien... wat een ffpwm ZEGT I besparing aan tijd en geld I goudrekeltje j Die geleerden togen aan het werk, en zwoegden dagen en nachten. Tot zij de oplossingen vonden. Allerwegen in het land des konings verrezen fabrieken, voorzien van de meest moderne apparatuur, die de twintigste eeuw biedt. En uit die fabrieken stroomden de hulpmiddelen, die het lot des konings onderdanen niet alleen verzacht ten, maar de vooruitgang en arbeidsvreug de belangrijk stimuleerden. Tot grote te vredenheid van een ieder werden fabrikan ten en geleerden in de adelstand verheven. Per doosje met twee tabletten 28 Ct. voor I liter bouillon. Hoe heet die koning, die in wijsheid met ijzeren hand regeert? Waar woont dat volk, dat een gropt volk moet zijn, een drachtig toch als het mét zijn vorst de weg naar vooruitgang weel te vinden? Wie zijn die geleerden en fabrikanten, die met tomeloze ijver en ondernemingslust hun medemens terzijde staan? De beantwoor ding van deze vraag is nauwelijks een ont hulling. Want de moderne mens wordt re gelmatig, ieder op zijn eigen plaats, met koning, volk, geleerden en fabrikanten ge confronteerd. x\ll. Deze auto moet gestreken worden,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 6