V.S. gaven aarzelend instemming met westelijke voorstellen toe Rotterdam drie uur gevangen in onontwarbare verkeerschaos Schaduw over welvaart Radar langs de Waterweg Prinses Beatrix beschermvrouwe van Nationaal Fonds Kinderverlamming Nazomerillusies vervlogen DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Het wordt uitkijken met de welvaart Cijfers gaan dansen ANTWOORD VAN WESTELIJKE DRIE AAN NASSER Voorlopig geen beroep op V.N. Plan overigens in principe afkomstig van Dulles zelf Gevolgen van één botsing in tunnel S.E.R. om advies gevraagd inzake premie compensatie ouderdomsvoorziening Er is jaarlijks twee miljoen nodig Donderdag 13 september 1956 Bus-passagiers door noodluik Ook over noodzaak beperking bestedingen Scholier in gracht verdronken Honderden brachten hun giften naar liet Binnenhof WEERBERICHT In een stampvol Lagerhuis heeft Sir Anthony Eden gisteren onthuld, welke de stappen zijn, waartoe premier Mollet en hij tijdens hun confe rentie van de twee vorige dagen hebben besloten. Eden kondigde aan, dat Groot-Brittannië en Frankrijk, samen met de V. S., een „associatie van gebruikers van het Suez-kanaal" zullen oprichten, welke ten doel heeft het scheepvaart verkeer door de vitale waterweg in eigen hand te houden, onderandere door het gebruik maken van eigen loodsen. Alle andere gebruikers van het kanaal zullen tot deze organisatie kunnen toetreden. Indien Egypte de plannen van de associatie zou dwarsbomen, zou dit opgevat wor den als een schending van de conventie van Constantinopel van 1888. Groot-Brittannië en de andere leden van het gebruikers-orgaan zouden Motie van afkeuring dan vrij zijn om verdere stappen te ondernemen ter beveiliging van hun rechten, zulks „hetzij via de Y. N„ hetzij met andere middelen". Eden wees er op, dat een militair optreden steeds voor Groot-Brittannië de laatste toevlucht bleef. „Wij zullen, tezamen met onze bondgenoten, blijven pogen onze rechten door middel van onderhandelingen veilig te stellen. Doch indien deze pogingen falen, dient de regering vrij te zijn om welke stappen dan ook te nemen om de toestand in het reine te brengen. Dat is de poli tiek van mijn regering en ik vraag liet Huis hier aan haar goedkeuring te geven", zo zeide de premier. Eden werd talloze malen onderbroken door de oppositie van Labour-partij en liberalen, die kreten uitte als „aftreden" en „provocatie". Toelichting van Mollet Hulp bij olieaanvoer Kanaalemployees kunnen ontslag nemen Egyptische commentaar Namens de regering hebben de ministers van Economische Zaken cn van Sociale Zaken en Volksge zondheid een verzoek tot de So ciaal-Economische Raad gericht om advies over de noodzaak van een beperking der bestedingen en over een compensatie van de pre mie voor de algemene ouderdoms- verzekering. Op 31 oktober Voor ogen van klasgenootjes Noodlottige misstap OPNIEUW REGEN EN KOELER Achterstand dient ingehaald De weerverwachting van het KNMI, geldig van vanavond tot morgenavond, luidt: Vanavond en vannacht plaatselijk wat regen of motregen. Morgen overdag overwegend droog weer met enkele verspreide opklaringen. Over wegend matige westelijke tot zuidwestelijke wind. Zacht weer. Vrijdag 14 september: zon op 6.15, onder 18.59; maan op 16.14, onder 0.16. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Organisatie van gebruikers van Suez-kanaal wordt opgericht Het debat, dat ook vandaag nog voort duurt, is het grootste debat over de in ternationale politiek, dat sinds 26 juni 1950 is gevoerd, toen het Lagerhuis de militaire maatregelen in Korea goed keurde. Op de publieke tribune bevonden zich op de eerste rij de ambassadeurs van Frankrijk, de V.S. en van Egypte. De Lagerhuisleden zelf waren in zo gro ten getale opgekomen, dat sommigen geen plaats hadden. Ook Sir Winston Chur chill was aanwezig. Namens de Labouroppositie gaf de heer Gaitskell uiting aan zijn grote be zorgdheid over de plannen van de „ge bruikers-associatie". Hij vond. dat deze associatie „gevaarlijk veel weg heeft van een hoogst provocatieve stap". Hij waar schuwde, dat in geval van een militaire actie de Arabische staten de zijde van Egypte zouden kiezen, dat India in dit geval waarschijnlijk wel uit de Com monwealth zou treden en dat de Sovjet- Unie vrijwilligers zou zenden om de Egyptenaren te helpen. „Is de regering bereid om het risico te nemen, dat het enkel over deze kwestie tot een algemene oorlog komt?" zo vroeg Gaitskell. Na de rede van Eden en die van Gaitskell was het duidelijk, dat het centrale Punt van meningsverschil ge vormd wordt door de vraag, in welke omstandigheden militair geweld zou worden gebruikt. Eden maakte duidelijk, dat indien Egypte zou weigeren „mede te werken met de organisatie van kanaalgebruikers, de omstandigheden geschapen zouden kunnen worden, waarin Groot-Brittan nië tot krachtige actie zou kunnen be sluiten". Een vitale vraag ls voorlopig in welke mate de V.S. zich bij de Brits-Franse politiek ter zake hebben aangesloten. Gaitskell vroeg aan de premier, of de V.S. bereid zijn om hun eigen schepen onder auspiciën van de nieuwe organisatie door buez te laten varen. Het antwoord, dat de regering hierop zal geven, zal van grote invloed zijn op de leden van het Huis. Gisteravond reeds heeft de regering het Lagerhuis om een vertrouwensvotum ge vraagd op grondslag van die door Eden uitgestippelde politiek. Daartegenover heeft, de Laibouroppositie een amende ment ingediend dat gelijk staat aan een motie van afkeuring. In het Labour- amendement wordt met name betreurd, dat de regering „weigert haar toevlucht te nemen tot het gezag van de V.N." en het doet een beroep op de regering om het geschil alsnog onmiddellijk voor de V.N. te brengen en te verklaren, dat zij van het gebruik van geweld zal afzien, behalve in overeenstemming met de ver plichtingen krachtens het V.N.-Handvest. Het amendement, doet tenslotte een be roep op de regering om in de tussentijd van „iedere vorm van provocatieve actie" af te zien. Eden heeft gisteren tijdens zijn rede verklaard, dat. er in de huidige situatie geen plannen bestaan om de Suez-kwestie aan de V.N. voor te leggen. Wel was de voorzitter van de Veiligheidsraad „van de situatie op de hoogte gebracht", zo zeide Eden. Ook premier Mollet heeft gisteren, resp. in een toespraak voor de radio en televisie en in een persconferentie, een en ander medegedeeld over de stappen, waartoe premier Eden en hij hebben be sloten Mollet verklaarde, dat indien Egypte zou weigeren de nieuwe associa tie van kanaalgebruikers te erkennen, ieder.land gedwongen zou zijn de nood zakelijke maatregelen te nemen om het gebruik van de internationale waterweg te verzekeren. De premier gaf een aantal interessante details oyer het nieuwe plan. Zo zeide hij, dat, indien een schip van de associa tie met een eigen loods aan boord aan de ingang van het kanaal zou arriveren, aan de Egyptische autoriteiten om pas sage-faciliteiten zou worden verzocht. Indien dit zou worden geweigerd, indien Egypte er op zou staan, dat Egyptische loodsen aan boor<t zouden komen, dan zou er volgens Mollet een schending zijn van de Conventie van Constantinopel van 1888. die de vrij.e doorvaart voor alle schepen garandeert. In dit geval zouden de leden van de gebruikers-associatie dan het recht hebben om hetzij via de V.N.. hetzij „op enige andere wijze" hun rech ten af te dwingen. Mollet verklaarde, dat de associatie zeer spoedig opgericht zou worden en dat Groot-Brittannië. Frankrijk en de V.S. alle gebruikers van bet kanaal zou den uitnodigen toe te treden. Een aantal details, zoals de vraag waar de organi satie gevestigd moet worden, waren vol gens Mollet, nog onder discussie. De premier weigerde te antwoorden op de vraag, of de Kaaproute benut zou worden indien Nasser aan de vaartuigen van de associatie de toegang zou weigeren. „Ieder land moet in dit geval krachtens de conventie maatregelen nemen om zijn rechten af te dwingen", zo zeide hij. Wel gaf de premier toe. dat er reeds een re geling tussen Frankrijk Groot Brittannië en de V.S. bestaat betreffende de finan ciële gevolgen van een mogelijke blok kade van het kanaal. Een woordvoerder van het Amerikaan, j nen gereed om WestEuropa te helpen met se ministerie van buitenlandse zaken heeft gisteren bevestigd, dat de V.S. hebben ingestemd met het Plan voor de instelling van een associatie van gebrui kers van het Suezkanaal, z'oals door pre mier Eden in het Lagerhuis, is uiteenge zet. Hij weigerde echter bijzonderheden mee te delen er op wijzend, dat minister Dulles vandaag op een persconferentie vragen omtrent de Amerikaanse rol in de Suezkwestie zal beantwoorden. Naar van betrouwbare zijde te Wash ington verluidt, is het denkbeeld van een associatie van gebruikers van het Suez- kanaal zelfs het eerst door Dulles geop perd. Het Plan werd dinsdag door de Amerikaanse minister, de Britse Ambas sadeur, Sir Roger Makins, en andere hoge functionarissen besproken. Als het Suezkanaal wordt gesloten als gevolg van een weigering van Egypte om met de voorgestelde associatie van gebrui kers van het Suezkanaal samen te wer ken, heeft de regering-Eisenhower plan- Gistermiddag van even na vier tot ïuuas van eve- zeven uur .heeft het verkeer i» dam muurvast gezeten. Onafzienbaar waren de files auto's, die zich op ne grote toegangswegen in de ricniros van de tunnel onder de Maas vormden. Trams met honderden passagiers, die op het spitsuur naar huis wilden, ston den omgeven door allerlei motorvoer,- tuigen lijdazam te wachten totdat er wat lucht in deze chaos zou komen. Deze langdurige opstopping werd ver oorzaakt door helemaal één aanrijding» maar die had dan ook plaats in de tun nel en dan komt er heel wat voor kij ken, voordat het geheel weer in het gareel wenst te lopen. Om even over vier had de vrij ingewik kelde botsing plaats. In de westelijke tun nel wilde een vrachtauto met aanhang wagen een gemeentetous van lijn 52. even eens met aanhangwagen, passeren. Op hetzelfde ogenblik wilde een tweede vrachtwagen de eerstgenoemde vracht wagen voorbij gaan. Deze eerste werd nu Bedwongen naar rechts uit te wijken en ifwam daardoor in contact met de aan- uaaiw iDe materiele hang "*&wagen van de bus. fhade was niet zo aanzienlijk en slechts Passagiers van de bus eerden licht Bewond. Het viel echter met mee om de busreizigers uit het voertuig te halen- door de botsing was het luchtdruk- syeteem van <je bus uitgevallen en nu wii ^et noodluik zijn diensten gaan be wijzen. he langdurige verkeersopstopping x%erd mede veroorzaakt door het feit, dat de takelwagen van de Maastunnel '■et werk niet alleen aankon. Een tweede was nodig en deze moest zich eerst een weg banen door de lange, lange rjjen wachtende auto's. Een gedeelte van het verkeer kon over de Maasbruggen worden geleid, maar deze waren spoedig overbelast en ook daar ontstonden nu kleine botsingen, die eveneens voor de nodige vertraging zorg den. Om even over half zes was het voor een file weer mogelijk om de tunnel in zuide lijke richting te passeren. Om even voor zes was verkeer in twee files mogelijk, maar in de tussentijd had het aantal wachtende auto's zulk een groot aantal bereikt, dat het tot kwart over zeven duurde, y001 dat de politie weer eenigszins rustig 3uGin Kon halen. Het verkeer door de tunnel in tegenovergestelde richting had zo goed als geen vertraging. een verhoogde toevoer van olie van het westelijk halfrond, ter compensering van een vermindering van de aanvoer van olie via het Suezkanaal. De desbetreffen de plannen zijn opgesteld door het bu reau voor de defensiemobilisatie, in sa menwerking met de Amerikaanse olie maatschappijen. Ook houdt men zich te Washington bezig met de financiële aspecten van een dergelijke actie. De uit het Westen ko mende olie zal nl. met dollars moeten worden betaald, terwijl de olie uit het. Midden-Oosten met ponden-sterling wordten ze absurd genoemd. „Het staat het Het Suezkanaal is een integrerend on derdeel van Egypte en de instelling van een „associatie van gebruikers van het kanaal", zoals woensdag bekendgemaakt, betekent, dat bepaalde landen samenzwe ren tegen de rechten van Egypte en zijn soevereiniteit, z'ich mengend in het be stuur van het kanaal, hetgeen ernstige verstoring van de vrije vaart met zich mee kan brengen, zo verklaarde Hatim. De woordvoerder te Cairo van het or gaan voor het beheer Van het Suezka naal heeft berichten, volgen weike bui tenlandse employe's, die ontslag nemen, als schuldig aan sabotage beschouwd zouden worden, formeel tegengesproken gekocht. Het nieuwe Westelijke plan zal ver moedelijk ook invloed hebben op de wij ze, waarop de gelden voor de doorvaart door het Suezkanaal door Amerikaanse scheepvaartmaatschappijen wordt vol daan. Tot dusver betalen de Amerikanen „onder protest'' aan het Egyptische be heersorgaan, zulks in tegenstelling tot de Britten en Fransen, die nog aan de kanaalmaatschappij te Parijs de tolgelden voldoen. Eden heeft eeher in het Lagerhuis ver klaard. dat volgens het nieuwe westelijke plan de doorvaartgelden aan de nieuwe associatie van gebruikers van het Suez kanaal zullen moeten worden betaald en niet aan de Egyptische autoriteiten. De directeur van de Egyptische voor lichtingsdienst, Hatim, heeft gisteravond voor Radio-Cairo verklaard, dat de op richting van een nieuw orgaan van ge bruikers van het Suezkanaal een provo catie is, bedoeld om tot oorlog te leiden. Egypte is bereid aan alle gebruikers van het kanaal alle faciliteiten te verle nen om overeenkomstig de conventie van Constantinopel de vrije vaart te verzeke ren. maar het zal nooit beperking van zijn rechten en soevereiniteit aanvaarden, zo zei hü. Hoe een van de auto's er na de botsing uitzag. buitenlandse personeel Van het kanaal vrij ontslag te nemen hej zal niet ge dwongen worden te blijven", aldus de woordvoerder. De functionarissen, die niet in Egypte willen blijven, zullen zonder moeite uit reisvisa kunnen krijgen, zo voegde de woordvoerder hier nog aan toe. Het ziet er naar uit. dat 90 procent van het niet-Egyptische personeel vrijdag het werk zal beëindigen- Velen hebben gisteren op de kantoren van de kanaalmaatschappij te p0rt Said, Ismailia en Suez formulieren voor het aanvragen van uitreisvisa gehaald. Meer dan 500 loodsen, technici en andere func tionarissen zrullen naar men verwacht, binnen een week of tien dagen Egypte verlaten. Op paleis Soestdijk heeft H.M. de Konin gin gisteren een delegatie van het in ternationale r.-k. artsencongres ontvan gen. Mevrouw J. de Ruyter-Visser, voor zitster v*an het damescomité van het con gres bood haar een doos snoeperij voor de prinsessen aan. In verband met de ontwikkeling van de lopende rekening van de betalings balans een factor van grote betekenis voor de deviezenpositie vraagt de re gering zich af of de huidige verhouding van middelen en bestedingen in de Ne derlandse volkshuishouding wel geheel juist kan worden geacht. Mocht uit het door de S.E.R. in te stellen onderzoek blijken, dat deze verhouding correctie be hoeft en een beperking van de bestedin gen (overheidsuitgaven, consumptie en investeringen) derhalve inderdaad ge wenst is, dan doet zich de vraag voor, hoe dit doel zal kunnen worden bereikt. In dien het noodzakelijk zou blijken midde len te vinden om een corrigerende in vloed uit te oefenen op de consumptie, herinneren de beide bewindslieden aan de thans nog bestaande consumentensubsi dies op melk en suiker en aan de tijde lijke vrijstelling van de omzetbelasting op textiel, die op 1 januari 1957 afloopt, in dien ten minste geen nadere voorzienin gen worden getroffen. Voorts werpt de retjering de vraag op, of de economische situatie in Nederland, mede met het oog op een toekomstige huurverhoging van omstreeks 25 procent, een slechts gedeeltelijke compensatie rechtvaardigt van de met ingang van 1 januari 1957 te heffen premie voor de al gemene ouderdomsverzekering. Zoals be kend is hadden de werknemersorganisa ties zich indertijd bereid verklaard een niet volledige compensatie in overweging te nemen, mits de economische omstan digheden hiertoe aanleiding zouden geven. Het ligt in de bedoeling op 31 oktober het radarproject langs de Nieuwe Wa terweg in bedrijf te stellen. Volgens des kundigen is het van die datuin af voor alle schepen mogelijk om zelfs tijdens zeer zware mist de haven van Rotter dam te bereiken. Langs de vaarweg Hoek van HollandRotterdam, zullen dan zeven radarposten hun waarnemin- gen doorgeven aan de loods, die onder dergelijke omstandigheden niet op eigen visuele waarneming kan varen. De berichtgeving geschiedt langs radio- telefonische weg en heeft betrekking op de omstandigheden op de Waterweg en in de havenbekkens. Het bedienend per soneel van elke van de zeven posten heeft bovendien tot taak informaties te ver strekken over de eigen positie van het schip en over die van eventuele tegenlig gers. De loods heeft zijn eigen zend- en ontvang-apparatuur bij zich. Niet slechts voor de scheepvaart maar ook van de autoriteiten, die met het be heer van het vaarwater belast zijn. is het havenradarsysteem van groot belang, zo meent men in Rotterdam. Men denke bijvoorbeeld aan de moge lijkheid een overzicht te kriigen van al het verkeer op de Nieuwe Waterweg en in het havengebied. Bij het onverhoopt voorkomen van scheepsrampen zal de juiste positie van de vaartuigen snel en nauwkeurig kunnen worden vastge steld. Voor de ogen van zijn verschrikte klasgenoten is gisteren de 7-jarige Freddie Broer uit de Egelantierstraat te Amsterdam, toen hij onder leiding van een onderwijzeres in een rtf school kinderen liep, nabij de Raampoortbrug in het water geraakt en verdronken. Op het gegil van de kinderen doken vier agenten en drie burgers in het water van de Buitensingelgracht. Een half uur lang heeft men getracht het kind op te duiken. De rijkspolitie te water heeft het lichaam na drie kwartier opge haald met een sleepdreg. Kunstmatige ademhaling mocht toen niet meer baten. Bij zijn werkzaamheden aan de losplaats van de Amsterdamse Ballast Maatschap pij te Nederhorst-Den Berg is de 48-jarige arbeider A. M. Groeneveld uit Ankeveen, toen hij van de ene zandbak op de andere wilde stappen, te water geraakt. Na een half uur dreggen werd de "man uit het water opgehaald. De levensgeesten waren toen reeds geweken. Het slachtoffer was vader van zeven kinderen. Gisteren aanvaardde H.K.H. Prinses Beatrix het beschermvrouweschap van het Nationaal Fonds voor de bestrijding van Kinderverlamming, in de Ridderzaal te 's-Gravenhage. De Prinses doet een van de ontvangen gaven in de bus. (Van onze Haagse redactie) „Doe gewoon en verleen vanzelfsprekend, zonder omhaal en vertoon, de hulp die nodig is", aldus richtte H.K.H. Prinses Beatrix zich gistermiddag tot de jongeren van Nederland, in het bijzonder tot de jeugdorganisaties, waarvan talrijke vertegenwoordigers in de Ridderzaal aanwezig waren om daar het moment mee te maken waarop de Kroonprinses tot beschermvrouwe van het Nationaal Fonds voor de Bestrijding van de Kinderverlamming zou worden geïnstalleerd. In het verdere verloop van haar toespraak wees de Prinses op de middelen die aangewend zullen moeten worden om deze ziekte, die dit jaar weer een vrij aanzienlijk aantal patiënten heeft veroorzaakt, te bestrijden, waarbij zij vooral de jongeren opriep tot activiteit, ook in die zin, dat zij een open oog hebben voor de menselijke verhoudingen op dit punt. „Ook dc kinderen, die op enigerlei wijze gehandicapt zijn, zijn volwaardige leden der maatschappij en hebben er recht op, als zodanig tc worden behandeld", zo spoorde Prinses Beatrix de Nederlandse jeugd aan. ste weken een bedrag van 25.000 kon worden gestort. Voordat zij tot beschermvrouwe werd geïnstalleerd, hield de commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaascsz, tevens voorzitter van het Na tionaal Fonds, een redevoering tot de (Van onze weerkundige medewerker) Een brede zachte en vochtige lucht stroom. die wij gisteren over de Oceaan 1 naderbij zagen komen, is vergezeld van I wat lichte regen en motregen ons land laan binnenstromen. De temperatuur was hierdoor vandaag vrü aangenaam, maar le lucht is zeer vochtig, waardoor er ook reel bewolking overdrijft. Van nazomer- weer zal voorlopig geen sprake meer kunnen zijn doordat de depressies een grote activiteit aan de dag leggen. Warm weer met temperaturen boven de 28 gr. C. treffen wij aan in Spanje, Italië en de Balkan, maar elders in Europa is het belangrijk koeler geworden. De de pressie die vandaag ten zuiden van Enge land naar het oosten trekt zal ook mor gen het weer in ons land nog ongunstig beïnvloeden. Het koufront zal onze om geving naderen waarbij opnieuw enige regen is te verwachten en waarna weer koelere Oecaanlucht gaat binnenstromen. Op de meeste plaatsen werd vanmorgen 1 tot 5 mm. regen gemeten, behalve in Zeeland waar het droog is gebleven. Ook het verdere deel van deze week moet op een aanhouden van het onbestendig weer gerekend worden waarbij de regenkansen groot blijven. aanwezigen in de Ridderzaal, onder wie zich ook minister J. G. Suurhoff en de voorzitter van de Eerste Kamer, mr. J. A. Jonkman bevonden. Mr. Klaasesz zag de nieuwe actie die voor het Fonds, dat in mei werd opge richt, gevoerd gaat worden, tegen de achtergrond van de woorden die H.M. de Koningin onlangs heeft gesproken in Nij megen: „Neem de medemens, zoals hij is in zijn hulpbehoevendheid dié niet klei ner is dan die van U zelf; heb eerbied voor zijn gaven en talenten en voor zijn pogingen ten goede; geef hem de waar digheid, die gij persoonlijk zoudt willen genieten en dan nog met interest." Spr. deelde mede dat jaarlijks 2 miljoen gulden nodig is om via het Fonds de bestrijding van de kinderverlamming krachtig ter hand te kunnen nemen. Als voorbeeld van de steun die de jeugd kar geven, haalde mr. Klaasesz het werk var. het Haagse Actie-comité aan. De Haagse jeugd heeft op allerlei manieren gelden ingezameld, waardoor in totaal in de laat- Op de achterstand die ons land beeft ten opzichte van het buitenland wat be treft de poliobestrijding, wees de staats secretaris van Volksgezondheid en voor zitter van de Medische Adviesraad van het Fonds, prof. dr. P. Muntendam. Over de preventieve maatregelen ten opzichte van de ziekte liet spr. zich zeer voorzich tig uit: „Het is hier niet de plaats om over de betekenis van de vaccinatie uit te weiden. De mogelijkheid bestaat, dat de pogingen tot het onvatbaar maken tegen deze ziekte een doelmatig middel in de bestrijding zullen blijken te zijn". Nadat tenslotte nog het woord was ge voerd door mej. M. H. van Gunsteren, een medisch studente uit Leiden, die op spontane en enthousiaste wijze de oproep aan haar leeftijdgenoten met eigen erva ringen accentueerde, werden de aanwe zigen in de zaal en de honderden die zich inmiddels op het Binnenhof verzameld hadden, in de gelegenheid gesteld hun gaven aan te bieden. Onder aan de trappen van de Ridder zaal had de Prinses, die in een koren- blauw deux-pièces was gekleed, zich ach ter een grote bus opgesteld, waarin de giften werden gestort. Namens het Co mité Kinderpostzegels werd een bedrag van 100.000 gedeponeerd. Naast de prinses stonden meisjes uit alle provincies met de provincievlaggen, die eveneens de grote en kleine giften in ontvangst namen, die de basis moeten vormen voor verdere werkzaamheden van het Fonds. Mede door de feestelijke marsmuziek van de Haagse politie en een zwak zon netje, bleek deze inzet van de grote actie voor het Nationaal Poliofonds volledig ge slaagd te zijn. Een ontroerend moment was het, toen een patiënt van middelbare eeftiid, zelf zijn gift aan de Prinses over- andigde, waarbij hij enkele woorden met aai- kon wisselen. Zo werden de honder den aanwezigen nog eens duidelijk ge confronteerd met de gevolgen van deze ernstige ziekte.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 1