Generaal Christison: Het zou in Indonesië anders gegaan zijn indien Churchill aan het bewind was geweest... Nieuwe havenbekkens achter sluizen? Stormvloedkering Holl. IJssel nadert eindfase Snelle schaderegeling vliegtuig ramp Eindhoven NA SNELLE START THANS ENIGE VERTRAGING Wegennet zo snel mogelijk aanpassen Nagy? Rehabilitatie voor DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Er wordt hard gewerkt aan onze drooglegging Dïnscïag 25 september 1956 Rotterdamse Watenveg ook rijksprobleem Waterstaat lieeft bezwaren tegen vergroting van vloedbekken Kerkelijke lening in Oostenrijk een succes Pauselijke dank aan katholiek Nederland Kinderverlamming loopt terug Herstelwerkzaamheden reeds begonnen De kabinetsformatie „Financiën" voorlopig nog twistappel? Devies van Verkeer en Waterstaat: Pater dr. N. Percpiin Niet op de hoogte Bom op de zender Ongelukkige samenloop ACHTTIEN DODEN Drie vliegtuigongeluk ken in Noord-Amerika Hoogleraar te Utrecht V er schuivingen schijnen noodzakelijk WEERBERICHT „Ik was en ik ben voor honderd procent pro-Nederlands" EDINBURGH, maandagavond. (Van onze Londense correspondent) „Ik zou pro-Indonesisch zijn opgetreden tijdens mijn bevelsperiode in Nederlandsch-Indië? Met de grootste stelligheid kan ik u verzekeren: ik was en ben voor honderd procent pro-Nederlands en ik heb mijn uiter ste best gedaan om binnen de mij gegeven opdracht het herstel van het Nederlandse gezag in het toen malige Nederlandsch-Indië mogelijk te maken. Het heeft niet zo mogen zijn en ik betreur dan ook zeer de voor Nederland zo tragische gang van zaken. Was in die tijd in Engeland niet een socialistische regering, maar Churchill nog aan het bewind geweest ik ben er van overtuigd, dat de toestand zich totaal anders ontwikkeld had". Aldus generaal Philip Christison, die na de Japanse overgave opperbevelhebber der Britse troepen in Ne derlandsch-Indië was. De generaal heeft zich voor een welverdiende, maar geenszins in zalig nietsdoen ge noten „oude dag" teruggetrokken op een boerderijtje met grote appelboomgaarden in Melrose, een plaatsje van tweeduizend inwoners, zestig kilometer ten zuiden van Edinburgh. Hartelijk en gastvrij werd ik door de generaal en zijn echtgenote ontvangen in zijn eenvou dige woning om een gemoedelijk Engelse tea te ge bruiken en ongedwongen sprak de soldaat, die eens het lot van Indië in zijn handen hield, over zijn ervarin gen in die bewogen en beslissende dagen van eind 1945, toen het „treurspel Indonesië" begon. „Stel u zich voor", begon Sis Philip, ,,in welke omstandigheden ik op 15 september 1945 op het vliegveld Kemajoran bij Bata_ via arriveerde, slechts vergezeld van mijn adjudant en twee man van de verbindings troepen. Er was geen enkele Nederlandse autoriteit in heel de stad aanwezig met wie ik contact kon opnemen. Dr. Van Mook - ik respecteer hem zeer en ik ge loof, dat hij in uw land miskend is ar riveerde pas eind september. Nadat ik hem in mijn auto van het vliegveld gehaald had, reden wij door Batavia. De stad hing vol spandoeken. „Wat staat er op die spandoeken", vroeg Wan Mook aan mijn adjudant. „Dood aan Van Mook", ant woordde deze. De luitenant-gouverneur- generaal werd doosbleek en zei: „Dat is absoluut onmogelijk, de Indonesiërs zijn zachtaardige mensen en kunnen niet zo bloeddorstig zijn". Uit deze opmerking en uit nog veel aan wijzingen meer was het duidelijk, dat de Nederlandse regering niet op de hoogte was van de ware stand van zaken in Indië. Alle persoonlijk contact met de regering in Den Haag ontbrak en hoewel wij smeek, ten een minister te sturen ontmoette ik de eerste Nederlandse minister, de heer Loge man, pas begin december. Het allerergst» was evenwel, dat er geen gevechtswaardige Nederlandse troepen ter beschikking waren. Ik meende het, toen ik in de „Sundy Times" van 16 dezer opmerkte: „Wij zouden God gedankt hebben voor wat Nederlandse troepen". Maar er waren niets dan een achttal bataljons K.N.I.L. troepen, samengesteld uit bevrijde krijgsgevangenen. Deze mannen waren wandelende geraamten en al waren ze van goede wil, door hun uitgeputte toestand waren ze een gevaar voor zichzelf en voor hun omgeving. Ik moest daarom, na ze geïnspecteerd te hebben, verbieden hen als gevechts troepen in te zetten. Had Nederland voldoende geoefende troepen gehad, het Indonesische leger zou, daar ben ik van overtuigd, binnen enkele weken vernietigd zijn. Met mijn eigen troe pen had ik die taak kunnen volbrengen. Doch mijn opdracht luidde: l. de Japanse troepen te ontwapenen. 2. de geallieerde krijgsgevangenen bevrijden en beschermen. 3. ord"e en rust handhaven in Batavia en Soerabaja. Aan die opdracht moest ik mi] als goed soldaat houden en ik heb mijn taak nauwgezet volbracht. Onze acties zijn ons te staan gekomen op 600 doden en 1400 gewonden en daaruit blijkt weU dat we onze plicht niet licht opvatten. Was Churchill in Engeland nog aan het bewind geweest, ik ben er zeker van dat mQn gpdracht anders geluid had. bevelhebber, generaal MacArthur, bevel gegeven, dat ik de overgave van Singa pore niet in ontvangst mocht nemen voor hij zelf de algemene capitulatie van Japan te Tokio geaccepteerd had en dat was pas cp 3 september het geval. Zodoende kon ik pas op 15 september in Batavia arriveren en toen hing de stad'reeds vol spandoeken met anti-Nederlandse leuzen en mar cheerden de Indonesische pemuda s door Hc strstcn. In het rapport der Parlementaire En quêtecommissie wordt mij verweten bij aankomst in Batavia te hebben verklaard, dat de Britse troepen op Java geland wa ren als gasten der Indonesiërs. Dit is ten- enemale niet waar, al is het door Radio Batavia omgeroepen maar die zender was in Indonesische handen en dit was aan de regering in Den Haag niet bekend. Toen ik op het Koningsplein arriveerde werd ik onmiddellijk omringd door Indo nesiërs. Een Indonesisch journalist vroeg me of het waar was, dat Britse troepen op Java waren geland om dit voor Engeland in bezit te nemen. Ik antwoordde: We zijn hier als gasten der Nederlanders, die elders geallieerde taken te vervullen hebben. Mijn taak voer ik uit in het kader dei- geallieerde plannen. Deze verklaring werd diezelfde avond dóór Radio Batavia uitge zonden, maar de zin „als gasten der Neder lander.-;" werd verdraaid tot „als gasten der Indonesiërs". Zelf heb ik in Indië nooit een radiotoespraak gehouden. De Britse regering was door deze verklaring ten zeerste ontdaan en gaf Bovendien trof het ongelukkig, dat tij dens de conferentie van Potsdam de ver antwoordelijkheid voor het strijdgebied In dië van Amerika op Engeland overging. De atoombom maakte een onverwacht ein de aan de oorlog in de Pacific en zodoende vonden wij ons niet voldoende voorbereid. In allerijl moest ik een hoe veelheid troepen, die in Birma tegen de Japanners gevochten hadden, vrijmaken om ze naar Java over te brengen. Tot over maat van ramp had de geallieerde opper- mij opdracht de zender te vernietigen. Dit is prompt door een Mosquitobom- menwerper geschied. Tot zover het relaas van generaal Chris tison. Ik vroeg de generaal of het waar was dat admiraal Mountbatten hem oo- drac-ht had gegeven contact op te nemen met de Indonesische leiders. „Dit bevel heeft de admiraal mij nooit gegeven", was zijn antwoord, «en evenmin heb ik zeil hiertoe het initiatief genomen Wel heb ik een Ronde Tafelconferentie belegd met Sharir, doch dit geschiedde, voor zover ik weet, met instemming van dl. Van Mook". Lachend besloot de generaal het gesprek- ,Nu moet ik het interview beëindigen want ik moet mijn appels naar de markt brengen!" Zoals bekend, is in het enkele weken geleden verschenen ver slag van de Parlementaire En quêtecommissie, dat gewijd was aan het militaire beleid van de Nederlandse „Londense" rege ring, ook de tragische gang van zaken behandeld met betrekking tot het voormalige Nederlandsch Indië. De Britse houding in 1945 wordt in dit verslag scherp ver oordeeld en ook de houding van de toenmalige Britse bevelheb ber in Indonesië, generaal Chris tison, ontkwam niet aan stevige kritiek. Onze Londense correspondent heeft de generaal, die thans in een klein plaatsje bij Edinburgh van zijn rust geniet, opgezocht en had met hem een belang wekkend gesprek, dat we hier bij publiceren. Het toenemende scheepvaartverkeer stelt steeds zwaardere eisen aan de vaarwegen en de daartoe behorende kunstwerken. Velerlei verbeteringen dienen te worden uitgevoerd, teneinde het mogelijk te ma ken, het verkeer vlot te kunnen blijven verwerken. Deze verbeteringen moeten bepaald ingrijpend zijn in gevallen waar in de capaciteit van de vaarweg bereikt of overschreden is en de scheepvaart ver traging ondervindt, zoals b.v. ten aan zien van de sluizen van het Julianaka- naal, waar nieuwe sluizen bijgebouwd dienen te worden. Aldus lezen wij in de begroting van Verkeer en Waterstaat. De buitengewoon sterke toeneming van het zeevaartverkeer op de havens langs de Rotterdamsche Waterweg stelt niet alleen de gemeenten als beheerders van deze havens, doch ook het rijk als be heerder van de Rotterdamsche Waterweg voor grote problemen. Een van de belang rijkste daarvan raakt de kwaliteit van het rivierwater en de in de rivier optredende stroomsnelheden. Het is begrijpelijker wijze de wens der gemeenten, de ook voor de nationale economie zo noodzake lijke uitbreiding hunner havens te ver wezenlijken door vergroting van de be staande, in open verbinding met de ri vier staande havens of aanleg van nieu we open havens. Anderzijds betekent een op deze wijze uitgevoerde havenuitbrei ding vergroting van het vloedbekken van deze getijrivier, met als gevolg vergro ting van de stroomsnelheden in de ri vier, terwijl voorts grote omzichtigheid wordt vereist, teneinde verdergaande stroomopwaartse verschuiving van de zoutgrens zoveel mogelijk te beperken. Een en ander doet de vraag rfjzen, of nog wel langer kan worden voortgegaan met het maken van open havens en of, on danks de daaraan verbonden ernstige bezwaren voor de havenexploitatie, nieu we havenbekkens uiet achter sluizen zou den dienen te worden aangelegd. Ook de toegangsweg uit zee naar de havens van Amsterdam vraagt grote aan dacht, die zich niet alleen richt op het opmaken van een ontwikkelingsplan van het kanaal en van het sluiscomplex in IJmuiden, mede teneinde de hiervoor no dige gronden te kunnen reserveren en ook de ontwikkeling van de aanliggende gemeenten aanstonds in dit opzicht in de goede baan te kunnen leiden, doch ook op een in de naaste toekomst uit te voeren verbetering van de havenmond te IJmui den, teneinde Amsterdam ook bereikbaar te doen zijn voor de moderne zeer diep gaande schepen. De kerkelijke lening, die de Oosten rijkse bisdommen, kloosters en kerkelij ke instellingen hebben uitgeschreven en die reeds maandagoehend voltekend was, is met toestemming der betrokken auto riteiten verhoogd van vijftig miljoen tot zeventig miljoen schilling. Deze aanvul lende lening werd reeds dezelfde dag vol tekend. Ten behoeve van de uitvoering dei- Deltawerken in 1957 is een groter bedrag opgenomen dan voor 1956, nl. 25 mil joen. Het geraamde onbestede gedeelte van vorige dienstjaren is 4 miljoen, zo dat wordt uitgetrokken 21 miljoen. Al dus staat te lezen in de toelichting op de begroting van het departement van Ver keer en Waterstaat. De bouw van de stormvloedkering in de Hollandse IJssel nadert de eindfase, het bouwschema is er op gericht, dat het kunstwerk in het najaar van 1957 zo nodig hoge standen zal kunnen keren, zij het in nog niet voltooide toestand. In het Haringvliet zal de bouwput voor de spuisluizen in de toekomstige afslüit- dam tot volle uitvoering komen. Ook de werken van het dne-eilanden- plan zullen op gang komen, zowel in het Veere-gat ais in de Zandkreek. Daarnaast zal op enkele plaatsen langs de Westerschelde de bestaande hoogwa terkering, die in de toekomst als primaire waterkering gehandhaafd blijft ver zwaard worden overeenkomstig de voor het Deltaplan geldende eisen. Ook in het noorden zullen dergelijke verbeteringen van de zeewering tot stand kunnen ko men. De activiteit van de bij de Delta- werken betrokken studiediensten zal be- langrijk worden uitgebreid De verbetering van „zwakke plaatsen" zal nog onverminderd moeten worden voortgezet. Daarvoor is nodig Jo "jo joën, geraamd is dat onbesteed is geble ven in vorige dienstjaren 20 miljoen, zodat wordt uitgetrokken 15 miljoen. Het is de bedoeling de werken voor de bedijking van de Brabantse Biesbosch en langs de. zuidzijde van de Amer en het Hollandsch Diep voortgang te doen vin den. Er zal een begin van uitvoering wor den gegeven aan plannen tot watervoor ziening van verdrogende gronden in Noord Brabant en Limburg. In de Peel zal een proefgebied worden ingericht, opdat door uitgebreid onderzoek meer inzicht zal worden verkregen in de problemen samenhangende met watertoevoer op grote schaal. Volgens een bericht in het Zwitserse dagblad „Tribune de Lausanne" is de in april 1955 afgezette Hongaarse premier, Imre Nagy, in Budapest weer in het open baar verschenen en zal hij misschien spoe dig in zijn oude Junctie worden hersteld. Nagy werd destijds als premier afge zet, nadat hij van „rechtse dwalingen" was beschuldigd. In januari van dit jaar werd bericht, dat hij uit de communis tische partij was gestoten. Zijn val was bewerkstelligd door Ra- kosi, die inmiddels zelf, twee maanden geleden, ontslag nam als eerste secretaris van de Hongaarse communistische partij, nadat ook hij bekend had zich aan „dwa lingen" te hebben schuldig gemaakt. Het bericht in het Zwitserse blad zegt verder, dat Nagy aanzienlijke populariteit geniet en beschouwd wordt als de man, die in staat is ae situatie van het land te verbeteren. In berichten, die de afgelopen maand Wenen hebben bereikt, werd gezegd, dat de nieuwe Hongaarse partijleider. Ernoe Geroe, gezegd zou hebben, dat niets de terugkeer van Nagy naar de partij in de weg zou staan, wanneer hij zijn dwalin gen openlijk zou willen belijden en de nieuwe lijn in de partij zou willen aan vaarden. In dezelfde geest heeft Sandor Nogradi, lid van het centrale comité van de „Hon gaarse Arbeiderspartij", zich in een arti kel in het, te Budapest verschijnende dagblad Szabad Nep geuit. In dit artikel wordt verder gezegd, dat de communisten reeds officieel op de hooqte zijn gesteld van de wens van de partij Nagy's lid maatschap te „onderzoeken" en er een be slissing over te nemen. Door Z.H. Exc. mgr. P. Giobbe, Aposto lisch Internuntius in Nederland, is een schrijven ontvangen van de Staatssecreta. rie van Z. H. de Paus; waarin deze namens de H. Vader dankt voor de bijdrage van Katholiek Nederland voor het „Huis van de Arbeider", bij gelegenheid van de tach tigste verjaardag van de Paus. „Het antwoord van de Nederlandse ka tholieken op de oproep van Rome uit tot de oprichting van het „Huis van de Arbeider" opgedragen aan Paus Pius XII, is een zichtbare getuigenis van de levendige be langstelling, welke er bij deze bewuste kin deren der Kerk leeft voor een onderneming van zo groot belang, welke zoveel ver wachting wekt. Hun praktische zin voor oe huidige dringende noden op katholiek sociaal terrein heeft zich weer van zijn beste zijde getoond", aldus het schrijven. Bljjkens de Staatscourant van maandag werden in de week van 9 tot cn met 15 sep. tember aangegeven 59 gevallen van kinder. verlamming met verlammingsverschijnse len en 17 gevallen zonder verlammingsver schijnselen (waarvan 15 in Limburg). Over deze week daarvoor werden 92 nieu we gevallen aangemeld. Het grootste aantal kinderverlammingen in genoemde week kwam voor in de pro vincie Zuid-Holland (24). Daarna kwamen Noord-Brabant en Limburg (resp. 8 en 7). Voorts werden aangemeld 58 gevallen van roodvonk (20 in Noord-Holland en 22 in Zuid-Holland', 13 gevallen van para- typhus b en 16 gevallen dysenterie. De heer en mevrouw Bouwman, gefotografeerd in hun hotel te Rome, toasten op de hereniging en het begin van hun vakantie (Van onze correspondent) Nadat reeds zaterdag, op dc dag van de vliegtuigramp die Eindhoven trof bij het leerstorten v n een straaljager op een tiental huiz„n de gedupeerden onmiddel lijk werden geholpen aan provisorisch onderdak op de vliegbasis Eindhoven en in het Beatrixkamp, heef' de schadecom missaris. kolonel H. P. Schuurmans maan dag reeds de definitieve schaderegeling bekend gemaakt, zoals die door het mi nisterie ontworpen is- Daarbij is komen vast te staan, dat die schaderegeling snel en afdoende zal zijn, waarbij reeds met het herstel van de lichte schade aan pannen en ruiten maandag is begonnen. Op deze wijze hoopt men over enkele weken reeds ver schillende woningen bewoonbaar te krij gen, waarna de zwaar beschadigde huizen nog wel een maand of vier op herstel zullen moeten wachten. Bovendien is de gemeentelijke dienst voor Sociale Zaken ingeschakeld voor het betalen van voorschotten aan gezin nen, die door de ramp in finantiële nood zijn geraakt. Via het bureau Noodhuisves- ting zullen de gezinnen, die thans nog op de de vliegbasis verblijven, tijdelijk bij familie, kennissen of in hotels of pensions worden ondergebracht. De kosten voor deze kost en inwoning zullen voor 60 pet. betaald moeten worden door de gedupeer den, terwijl het rijk 40 pet voor zijn re- kering neemt. Het betreft hier in totaal ongeveer twaalf gezinnen met tezamen vijftig personen. In de loop van maandag is men begon nen met het verwijderen van een der straalmotoren, die op de slaapkamer van het pand Bergen op Zoomstraat 85 was binnengedrongen. In verband met het ge vaar van instorten moeot eerst een ge- 'eelte van het huis worden afgebroken, ïlvorens de zware takelwagen van het vliegveld de motor kon verwijderen. Een Dakota van de Amerikaanse luchtmacht, gestationeerd in Colorado Springs is gisteren op weg naar San Francisco neergestort op de 4600 meter hoge Mount Yale. Dc twaalf inzittenden, militairen cn burgers, kwamen om het leven. In Tallahassee in de Amerikaanse staat Florida is gisteren een brandende straal jager terechtgekomen op een huis. Een vrouw en haar drie kinderen kwamen om het leven. De piloot kon zich met zijn schietstoel redden en werd slechts licht gewond. Het toestel was die middag in botsing gekomen met een andere straal jager en toen in brand gevlogen. Het an dere toestel dat bij de botsing betrokken was is nog steeds spoorloos. Een Canadese straaljager, die een nor male trainingsvlucht had gemaakt stortte gisteren neer bij het luchtmacht hoofd kwartier te St. Hubert Quebec. De twee inzittenden kwamen om het leven. De miljoenste bezoeker kwam maandag middag op Schiphol. Het was de heer Buisman vergezeld van zijn echtgenote lit Amsterdam. Namens dc luchthaven- directie bood mr. J. C. H. A. van Stapele, adj. dir. van de luchtvaart, een retour- biljet Amsterdam-Brussel aan, alsmede een bedrag ter tegemoetkoming in de verblijfkosten te Brussel. In het midden een grondstewardess der P.A.A., die na mens de P.A.A. een „overnight" met in houd aanbood. (Van een parlementaire medewerker) Na het verrassend snelle succes van in formateur mr. Burger met het bereiken van een overeenstemming op het pro grammapunt van de bezitsvorming, heeft de dag van gisteren eigenlijk zo iets als een status quo over het verdere gebied van zfjn activiteit opgeleverd. Mr. Burger is na de programmatische moeilijkhe den uit de weg te hebben geruimd uit het voorterrein getreden cn in het ge bied gekomen, waar de voetangels en klemmen Iigiien, waarmee ook zijn voor gangers moeilijkheden hebben gehad. De stemming rondom de formateur was daardoor bepaald niet slechter dan daags te voren, maar het motto van geduldig In de begroting van Verkeer en Water- I Haarlem—Velsen zal in 1957 worden be staat, die bij de Tweede Kamer is inge- begonnen. diend, gaat de minister ervan uit, dat tus sen 1950 en 1970 een verdrievoudiging van het verkeer in ons land zal ontstaan. Het is dus zaak, met inspanning van alle krachten ernaar te streven, het wegennet zo tijdig als enigszins mogelijk is daar aan verder aan te passen. Daartoe worden voor het onderhoud en de verbetering van bestaande rijkswegen en voor de aanleg van nieuwe wegen van het rijkswegenplan voor 1957 sommen gevraagd, welke rond 4.000.000 respec tievelijk 20.000.000 hoger zijn dan die, welke jn 1956 beschikbaar werden ge steld. Daartegenover staan echter, dat door het aflopen van de tunnehverken bij Velsen voor de bouw van bruggen en tunnels 13.000.000 minder wordt aange vraagd dan het voor 1956 beschikbare be drag. Bijzondere omstandigheden voorbehou den zal de tunnel bij Velsen in het najaar van 1957 worden voltooid en voor het verkeer opengesteld. Er zal naar worden gestreefd, de aanleg van de noordelijke toegangsweg (Beverwijk—Uitgeest) tegen dat tijdstip enkelbanig te voltooien. Met het dubbelbanig maken van het wegvak wacht. Voorts zal krachtig worden voortge- werkt aan de aanleg van rijksweg 4a (YpenburgBurgerveen), voor welk doel 1/7 gedeelte 10 miljoen) van de totale voor wegenaanleg aangevraegde som be stemd is. De rijksweg 12 (Den HaagDuitse grens) zal in de loop van 1957 gereed komen tot aan de rijksweg 50 (Arnhem— Apeldoorn). Met de bouw van de brug over de Mer- wede bij Gorinchem zal, nadat in 1956 een groot deel der nodige materialen zal zijn gekocht, in 1957 worden begonnen; verwacht wordt, dat dit werk in 1959 zal worden voltooid. Pater dr. N. Perquin S.J., directeur van het Mgr. Hoogveld Instituut voor de vor ming van de rijpere jeugd, is benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de pe dagogiek aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Verleden week meldden wij reeds, dat deze benoeming werd ver- afwachten stond toch wel duidelijk boven zijn werkzaamheden als een waarschu wing voor een te groot optimisme Na zijn snelle start viel de vertraging in het tempo uiteraard meer op, maar het was bepaald nog te vroeg om daar een bijzondere betekenis aan te hechten. De grootste moeilijkheid bij het zoeken naar een zetelverdeling over de verschillende partijen, die voor niemand onbevredigend is, vindt mr. Burger in de door de twee grote partijen verlangde plaats in de so ciaal-economische sector. De P.v.d.A. houdt sedert 1945 Financiën in handen en de K.V.P. stond na de voor gaande verkiezingen Economische Zaken aan de A.R. af. De socialisten wonnen on langs vier zetels en zij denken er niet aan Financiën af te geven. De K.V.P. wil met haar zetelwinst van drie echter ook een opening in genoemde sector en zou desnoods ook genoegen kunnen nemen met Economische Zaken. Het is echter heel moeilijk er aan mee te werken, dat de Anti's worden weggestoten, zodat dus Financiën als een door twee partyen be geerde portefeuille als een twistappel blijft liggen. Het schijnt, dat mr. Burger zich vooral op deze moeilijkheid aan het bezinnen is, hetgeen natuurlijk niet wil zeggen, dat hij na een oplossing van deze kwestie verder geheel op rozen zou zitten. Wil hij echter met de zetelverdeling ook slagen, dan zal toch ergens een begin van verschuiving op de belangrijkste plaatsen gemaakt moeten worden. Het lijkt wel zeker, dat de informateur over dit probleem gisteren met een aantal van zijn partijgenoten heeft gesproken, die hij in zijn werkkamer in het Tweede Kamergebouw ontving. Daar verschenen namelijk o.a. de heer Evert Vermeer, de partijvoorzitter van de P.v.d.A., minister Suurhoff, de heer Hofstra, de socialisti sche kandidaat voor het departement van Financiën en de vice-voorzitter van de P.v.d.A., de heer Joan Willems, met wie mr. Burger een zeer lang onderhoud had. In de politieke wereld gelooft men in tussen niet algemeen meer aan een ver schuiving, die in voorgaande fasen wel is overwogen, volgens welke minister Cals van Onderwijs naar Justitie zou kunnen overgaan, om op die manier een begin voor verdere verschuivingen mo gelijk te maken. De weerverwachting van het KNMI, geldig van heden- tot morgenavond, luidt: Vannacht en morgenochtend plaatselijk mist. Morgen overdag vrij veel bewolking maar waar schijnlijk tot de avond droog weer. Zwakke tot matige wind uit zuidelijke richtingen. Iets la gere middagtemperaturen. Woensdag 26 september: zon op 6.34, onder 18.31; maan op 22.05, onder 13.43. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 1