l Maar dan goed... Waarborg-kleding M I E.B.O.H. UIT DE IMPASSE Kies vlotte moderne kleding! De centrale training van de B-groep Duitse hockeybond werd niet geraadpleegd De Mos won in eerste ronde van Schroeder Drama in Manchester: Anderlecht gekraakt! Clubkampioenschap voor Wim van Est c.s. Dordt is echter te klein voor drie semi-prof clubs m DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1956 PAGINA Ope Wereldtitel dammen RUSLAND SCHREEF VIER KANDIDATEN IN Wat beter gemaakt ie zit beter en blijft beter. Daarom prefereren duizenden mannen Waarborg-kleding. Elke Waarborg-jas, elk Waarborg-costuum behoudt tot het laatste toe zijn onberispelijke pasvorm, door betere stoffen en betere afwerking. Rijke keuze uit de modernste dessins. Een verrassing apart: de scherp gestelde prijzen! WEER DEMONSTRATIES AAN DUITSE GRENS TRAMDIENST DOOR WATERLAND WORDT ZATERDAG OPGEHEVEN Woensdagavond zijn de B-spelers van de Nederlandse Elftal Club voor de twee de maal onder leiding van de trainer van Vitesse, de Oostenrijker Joseph Gruber, op het ODC-terrein te Boxtel bijeenge weest om zich voor ta bereiden op de wedstrijd tegen Denemarken B, die op 1 november te Utrecht zal worden ge speeld. Er waren verscheidene bekende gezichten bij, Odenthal Enschede) Van Melis (Rapid JC), Clavan (ADO), Pieters Graafland (Ajax), Walhout (NOAD), Schenkel (De Volewijckers) en Van der Linden (DOS), gaven onder meer acte de présance. Van der Hoek (Feijenoord) maakte voor het eerst sedert lange tijd weer deel uit van de B-groep, Kruyer (RCH) was de enige nieuweling in dit gezelschap. De heer L. Steinvoorte, die de Techni sche Commissie vertegenwoordigde, ver klaarde dat het best mogelijk is dat uit de B-groep nog spelers naar voren zullen ko men voor de op 14 oktober te Antwerpen te spelen interlandwedstrijd tegen België. Het is lang niet zeker, dat het Oranje team tegen België in dezelfde opstelling in het veld zal komen als enkele weken geleden in Lausanne. Trainer Gruber besteedde deze avond vooral aandacht aan het samenspel. ien brief aan 01. comité De beslissing om Duitsland niet te laten deelnemen aan het Olympisch hockey- toernooi is voor de Berlijnse Hockeybond aanleiding geweest om een open brief te zenden aan het National Olympisch Co mité (NOK) van West-Duitsland. De Ber lijnse bond geeft daarin zijn verwondering te kennen dat de Duitse hockeysport niet van die klasse zou zijn als voor deelne ming aan het Olympisch toernooi vereist is. Voorts wordt er in de brief op gewe zen dat Duitsland tot de leidende hockey- landen van Europa behoort en dat er nog tijd genoeg was om een team samen te stellen, waarvan enig succes verwacht mocht worden. De Berlijners verwijten het NOK ten slotte dat in de beslissende zitting van het NOK de verschillende bonden niet geraadpleegd zijn. De Russische dambond heeft de spelers Kuperman, Shavel, Kogan en Kovrizhkin ingeschreven voor het toernooi -om het Wereldkampioenschap dammen 1956, dat van 3 november tot en met 2 december in Nederland zal worden gehouden. Het is de eerste maal dat Rusland deel neemt aan de wedstrijden voor het We reldkampioenschap. Oorspronkelijk was bepaald, dat Rusland in de wedstrijdén om het kampioenschap met 3 spelers zou mogen uitkomen. Het organisatie-comité zal dezer dagen beslissen of ook een 4e Russische speler is toegestaan. Tennisprof-toernooi Londen Voor de vijfde achtereenvolgende maal worden in de grote hal van het stadion van Wembley, in het tot tennisbaan omge zette zwembassin, de „kampioenschap pen" voor proftennissers gehouden. De strijd gaat voornamelijk tussen Gonzales (die reeds driemaal 'de wisselbeker en <de zeer behoorlijke geldprijs, welke vorig jaar ongeveer 1000pond beliep, won). Tra. bert, Sedgman en Segura. Daaromheen is er de al of niet gevaarlijke franje van andere profs van mindere sterkte. Ook de Mos behoort tot de genodigden. Hij had het in de eerste ronde al heel ge makkelijk tegen de bijna vijftigjarige Zweedse zwaargewicht (ruim 100 kg Schroeder en won binnen het halfuur met f—2 60, vee] te snel spelend voor de kolos. Andere uitslagen waren: Gonzales versl. Hartwig 62 63; Segura verslaat Nusslein, Duitsland, ook een vijftiger, 62 6—3; Cawthorn versl. Moss (Eng.) 6—3 fr—0; Trabert versl. Worthington (Austr.) 63 64. Europese voetbal-beker United ging door tot100 Een compleet voetbal-drama! Dat was wat men gisteravond onder de helle schijnwerpers op het veld van Manchester United in het kader van de competitie om de Europese beker opvoerde. Voor een uitverkocht huis (de Engelse pers had van de kwalitei ten van Anderlecht hoog opgegeven) verpletterde Manchester United daar de Belgische kampioensclub met 1"®- Tien-nul! Twee weken geleden had An derlecht in Brussel de nederlaag tot 2—0 weten te beperken en men achtte de Paarshemden in de retour-wedstrijd niet eens kansloos (Hubert van de Vijver was z'elfs naar Manchester getrokken om via de Brusselse radio-zender een volledig ooggetuigeverslag te geven). Maar in de Engelse modder (het regende voortdu rend) was Anderlecht van begin tot eind kansloos tegen de indrukwekkend sterke demonstratie van Brits voetbalvakman schap. fysieke conditie en energie. 50 bij de rust. 100 toen opgetogen dui zenden aan het elftal van Manchester United een knetterende ovatie bij het eindsignaal brachten. Atletico in tweede ronde De tweede wedstrijd tussen Atletico de Bilbao (Sp.) en FC Oporto (Port.), voor de eerste ronde van het toernooi om de Europese voetbalbeker, te Bilbao ge speeld, is geëindigd in een 32 zege voor de thuisclub. Met rust leidde FC Oporto met 21. De eerste ontmoeting tussen beide teams werd eveneens door Atletico ge wonnen (21), zodat deze club zich heeft geplaatst voor de tweede ronde. Het woensdag in een wielrenstad ver anderde plaatsje Wijk bij Duurstede heeft met luid gejuich het Ploegje renners van „Willebrord Wil Vooruit" bestaande uit Wim van Est, P. Maas, C. van der Borst en P. van Est als overwinnaars binnen gehaald. Uit ruim vijftig deelnemende verenigingen waren zij het die het Ne derlands clubkampioenschap wielrennen 1956 veroverden, vóór „De Kampioen" uit Haarlem, die als tweede eindigde. De voornaamste uitslagen zijn: 1. en kampioen van Nederland: Willibrord Wil Vooruit (St.-Wiliebrord), 140 km in 3 u. 15 min. 24 sec.; 2. De Kampioen (Haar lem), 3.19,43; 3. Swift combinatie (Lei den) 3.24.50; 4. Kennemerland (Velsen) 3.25.13; 5. Maastricht 3.26.29; 6. Theo Middelkamp (Heinkenszand) 3.26.46; 7. Olympia (Amsterdam) 3.27.30; 8. Ulysses (Amsterdam) 3.27.25; 9. Het Zuiden (Eindhoven) 3.28.4; 10. De Spartaan (Den Haag) 3.28.59; 11. Het Stadion (Utrecht) 3 29.15: 12. Alcmaria Vistrix (Alkmaar) 3.29.26; 13. DTS (Zaandam) 3.29.46; 14. De Pedaalridders (Rotterdam) 3.31.24; 15. De Hoekse Renners Cs-Gravendeel) 3.32.15, Kreymborg Waarborg z Korte gabardine jassen Fijne, zuiver wollen gabardines in moderne en klassieke modellen. van 85.- tot 145.- Costuums In nieuwste Italiaanse en Engelse des sins. Geheel zuiver wollen kamgarens; Bannockburns enz. van 89.- tot 225.- Voor de jongens Autocoats Effen es fantasie velours, zeeduffel. Warme stevige tweeds. 12 jaar: 39.75 45.- 48.50 Windjacks „Maria" Stevige waterafstotende katoenen pope line. Teddy gevoerd. Diverse kleuren, ook zwart 9 jaar: 28.75 38.25 Wollen kinderjackets Gewatteerde Teddy- of ruitvoerlng. Met en zonder capuchon. Solide win terstoffen in effen en ruit dessins. 3 jaar: 26.25 29.75 33.75 BINNENWEG - EENDRACHTSTRAAT ZWARTJANSTR. 60-64 - BEIJERL. LAAN 87-93 NIEUWE BINNENWEG 447 ROTTERDAM De reorganisatie bij de Dordrechtse semi-profclub E.B.O.H., welke na een naar onregelmatigheden ingesteld onder zoek door het K.N.V.B.-bestuur was voor geschreven, heeft gisteravond haar voor lopig beslag gekregen. Overeenkomstig een oekase van van het K.N.V-B.-bestuur werd gisteravond, in een nieuwe leden vergadering van E-B.O.H., precies uiter lijk twee weken nadat men in de persoon van nr. R. H Heukels. subsitnut-officier van Justitie bij de rechtbank in Dor drecht, een nieuwe voorzitter had geko zen een nieuw bestuur geformeerd. Daarin wordt voorzitter Heukels geflan keerd door EB.O.H.-ers, die ook vroeger reeds bestuurslid waren. Het gevolg is, dat een nieuwe koers dus voornamelijk van voorzitter Heukels, de enige nieuwe man, zal moeten komen. En het is géén geheim, dat de persoonlijke voorkeur van de ,heer Heukels gaat in de richting van een fusie tussen E.B.O.H. en Emma, aan het einde van de huidige competitie tot stand te brengen, overecnkoms'i"1 het (vrijblijvende) advies dat de K.N.V.B.- commissie Dronkers-Zon-Burgwai reeds had uitgebracht, overeenkomstig ook de wensen van het Dordrechtse gemeente bestuur dat (terecht) een aantal van drie semi-profclubs voor de daartoe te kleine Merwestad teveel vindt, maarvoor lopig nog tégen de gevoelens van de meerderheid der E.BO.H.-ers in. Taak van driemanschap De nieuwe voorzitter, mr. Heukels, was door de commissie-Dronkers-Zon-Burg- wal als zodanig aanbevolen en twee we ken geleden door de E.B.O.H.vergadering aanvaard. Zijn voorganger. J. Zwang, had zich toen reeds teruggetrokken, nadat het K.N.V.B-bestuur over de vereniging een mentor had aangesteld in de persoon van de heer M. Dronkers, een oude rot in moeilijke voetbalzaken- Immers, na een kwart-eeuw geieden reeds bestuurslid van Hermes-Dvs te zijn geweest, had deze Schiedammer zitting gekregen i:i de Strafcommissie en andere commissies van de K.N.V.B. en bovendien was hij vier jaar geloéen reeds als raptor opgetreden over Emma toen ook diè Dprdtse club moeilijkheden had. Samen met de heer Dronkers namen ook de heren H. Zon en P, Burgwal, resp. voorzitter van Excelsior te Rotterdam en K.N-V.B.-ambtenaar te Den Haag, zitting in de speciale commis sie welke het K.N.V-B.-bestuur in „de zaak-E.B.O.H." beno'emde. De taak van dit driemanschap bestond in het adviseren bij de reorganisatie, wel ke moest worden doorgevoerd nadat het K.N.V.B.-bestuur had ingegrepen in de volgende zaken: a. het niet door E.B.O.H betalen van een transfer-som van 2000 aan de amateur-club Merwede voor de speler W. J. Brand; b- het niet door E.B.O.H. voldoen van de deswege door de K.N.V.B. opgelegde boete ad 100 per week hangende het conflict met Merwede; c. het door E.B.O-H. niet regelmatig en niet voldoende betalen van de contract- spelers; d. het door E.B.O-H. genegeerde K.N.V.B—verbod om in de gegeven situa tie een reis naar Zwitserland voor het spelen van twee vriendschappelijke wed strijden te maken. Nieuw (oud) bestuur Het gevolg van het ingrijpen' door het, K.N.V.B.-bestuur was de voorlopige schorsing van secretaris P. Bezemer en penningmeester P. Vermaat. alsmede de benoeming van de heer M. Dronkers tot mentor en de reeds geschetste ontwikke ling daarna. De transfer-som van 2000 is inmiddels aan Merwede betaal^ maar intussen was de boete ad 100 per week reeds opgelopen tot.... eveneens ƒ2009! En men kan nu bij E.B.O-H. alleen maar hopen, dat de K.N.V.B. van deze boete niet het volle pond zal eisenZoals men ook hoopt, dat de Strafcommissie de schorsing van de heren Bezemer en Ver- maat zal opheffen. Want voor beide heren heeft men gisteravond in het nieuwe be stuur, dat met uitzondering van mr. Heu kels in feite geen nieuwe gezichten bevat, een plaats open gehouden. Voorlopig ziet dat bestuur er nu als volgt uit: voorzitter mr. R. H. Heukels, algemeen adjunct J. Zwang, secretaris-penningmeester A. van Ttit.ert, commissarissen S- Wisman en J. Schoon. Lening van gemeente Dit bestuur zal met de gemeente Dor drecht opnieuw de onderhandelingen ope nen over een lening, welke oorspronkelijk 35.000 gulden zou bedragen, doch die men wel tot een bedrag van 45.000 gulden zou willen verhogen. De gemeente Dordrecht is tot deze lening wel bereid, maar had de zaak, hangende het K.N.V.B.-onder- zoek en de reorganisatie, even aangehou den. E.B.O.H. heeft deze lening met name nodig voor het nieuwe complex, dat de vereniging gaat bespelen aan de Zeeha venlaan, in de nabije omgeving van het oude terrein dat ten behoeve van woning bouw moest worden ontruimd. Alleen reeds de .clubgebouwen op dit nieuwe complex kosten 30.000 gulden. Het veld is intussen geheel speelklaar; men wacht alleen nog op de toegangswegen, welke de gemeente Dordrecht moet aanleggen. De verwachting is, dat op zaterdag 13 ok tober E.B.O.H. dit nieuwe complex in ge bruik zal kunnen nemen, hetgeen dan zal gebeuren met de competitie-wedstrijd E.B.O.H.Blauw Wit. welke voor a.s. zon dag moest worden uitgesteld. Op dit nieu_ we complex verwacht E.B.O.H. ook de recettes te kunnen maken, waaruit de re glementaire betaling van de contract-spe. Iers weer mogelijk zal zijn. Straks toch fusie? Intussen denkt men in kringen van het Dordrechtse gemeentebestuur nog altijd aan de wenselijkheid van een fusie tussen E.B.O.H. en Emma, omdat deze twee ver enigingen beide het hoofd nauwelijks naast dat van D.F.C. boven het betaalde voet bal-water kunnen houden. Een fusie vereniging E.B.O.H.Emma zou zich, ook wat de belangen van de amateurs en de jeugd betreft, beter kunnen redden. In dit verband denkt men dan aan de mo gelijkheid, dat de fusie-vereniging E. B. O. H.-Errama het sportpark Reeweg zou gaan bespelen, terwijl de amateur-club O.D.S., die nu met Emma dit sportpark Reeweg deelt, dan een eigen home zou kunnen vinden op het nieuwe sportpark Zeehavenlaan, dat nu voor E.B.O.H. in gereedheid wordt gebracht. Een oplossing die niet onverstandig zou zijn. Voor de wedstrijd tussen de oud-inter nationals van België en Nederland, welke 6 oktober a.s. op het terrein van Beerschot te Antwerpen wordt gespeeld, is het Bel gisch elftal als volgt samengesteld: Dae- nen; Arnaudts en Coppens; Van Alphen, De vos en Van Engelgem; Van de Wouver, Voorhoof, De Cleyn, Mondelé en De Herdt. In de Duitse grensdorpen Hassum en Hommersum hebben, gisteravond ongeveer 150 demonstranten, bij wie vele school kinderen, een mars gemaakt naar grens paal 551 bij het Nederlandse grensdorp öiebengewald, zulks naar aanleiding van de besprekingen die tussen Nederland en Duitsland geopend zijn over een even tuele gedeeltelijke teruggave van na de oorlog in beslag genomen, in Nederland gelegen traktaatlanderijen, die Duits ei gendom waren. Een fotograaf, die op Nederlands ge bied doordrong, werd gearresteerd. Te gen enige andere Duitse grensoverschrij - ders werden waarschuwingsschoten gelost, waarna zij over de grens teruggingen. De winnende ploeg van Willebrord Wil Vooruit gaat in Wijk bij Duurstede over de finish van het Nederlands club-kampioenschap 1956, van links naar rechts „captain" Wim van Est, Piet Maas, Cees van der Borst en Piet v. Est, De elektrische tram van Amsterdam via Monnikendam en Edam naar Volen- dam van de Noord-Zuid-Hollandse Ver voermaatschappij zal zaterdag voor het laatst door Waterland rijden. Van zondag af zullen Nacobussen het reizigersvervoer overnemen. De laatste tramrit zal uiter aard een bijzonder tintje hebben. Binnen zes maanden zal de trambaan Amsterdam Volendam opgeruimd moe ten zijn en de bovenleiding gesloopt.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 6