Oranje met dezelfde kern tegen Denen Sparta kreeg gemakkelijk spel I). O. S. STELDE FEIJENOORDS WEEKHEID AAN P.S.V. kreeg les van Enschede N.A.C. WON IN EEN UITVAL Roodwitte vedettes kregen geen schijn van kans FAAS WILKES MISTE TWEEMAAL DEZELFDE PENALTY Méér dan een klasse verschil in I score uitgedrukt D.O.S: is, wéér!, de ploeg van de dag Al zijn De Munck en Schaap vervangen Half dozijn doelpunten op het Kasteel Ajax' enige doelpunt was voldoende Geen opvolgers voor de oude Eindhoven-cracks Rotterdams tik en tak nooit gevaarlijk Maar leidde VVV toch naar de zege B.Y.V. hield slechts één helft bij Fortuna stand G.Y.A.V. onproduktief tegen Amsterdam Kuys beheerste M.Y.Y.'s binnentrio MAANDAG 29 OKTOBER 1956 PAGINA Nederlands B-elftal tegen Denemarken B Het Nederlandse B-elftal, dat zater dag- 3 november te Utrecht tegen het B-team van Denemarken zal speken, komt uit in de volgende samenstelling: Doel: Feyt (Willem II). \Bondselftal voor Rotterdam ZEEUWSE WIELER-WINST OP BELGISCHE WEGEN POLEN—NOORWEGEN 5—3 Net niet «im 7 Dc Keuze Commissie van de K.N.V.B. heeft het Nederlands Elftal, dat op zondag 4 november in Kopenhagen tegen Denemarken uitkomt, als volgt samengesteld: Doel: Landman (Scheveningen Holland Sport). Achter: Wiersma (PSV, aanvoerder) en Kuys (NAC). Midden: Notermans (Fortuna '54), Van der Hart (Fortuna '54) en Klaassens (VVV). Voor: Bosselaar (Sparta), Voges (Sportclub Enschede), Appel (Fortuna 54), Lenstra (Sportclub Enschede) en Moulijn (Feijenoord). Reserves: Pieters Graafland (Ajax), Kerkum (Feijenoord), Schaap t Gooi) en Koopal (Willem II). Noot van de Sportredactie: Aan verrassingen dus geen gebrek. De Munck door Landman vervangen, Schaap aan de kant gelaten om Notermans terug in de middenlinie te kunnen halen, Moitfijn gehandhaafd en tenslotte de terugkeer van Lenstra Voges als ?uo- In de k efn verschilt dit elftal echter nauwelijks van de ploeg, die in Lausanne en Deurne en tegen de London Combination speelde, en naar K.C.-lid Henk Pellikaan ons, desgevraagd en in vervolg op een interview dat wij ^kele weken geleden met hem hadden, bevestigde, is het de bedoeling om deze kern via Wenen en tot en met Stockholm bijeen te houden Ook spelers als De Munck en Schaap blijven uiteraard tot deze kern behoren, evenals spelers die in het komende voorjaar in de wedstrijden tegen Luxem- burg en Duitsland eventueel en incidenteel nog vervangen zouden worden. Reserves: Vrijhof (MW), Westphal (DOS). Jansen (ADO) en Lammers (DOS). Achter: Heerschop (PSV) en Kraay Midden: Kruyer (RCH), Van der Hoek (Feijenoord) en De Wit (Wil- leVoor: Van der Kuil (Ajax), Schouten (Feijenoord), Tol (Volendam), Van de Linden (DOS) en Jansen (Sportclub Enschede). Reserves: Van den Bergh (DOS), Ock- liuizen (DOS) Anderiessen (Ajax) en Schenkel (De Volewijckers) Op speciaal verzoek van dc Deense voetbalbond zijn zoveel mogelijk jeug dige spelers beneden de 23 jaar gekozen- Het Nederlands Bondselflal. dat op za terdag 3 november op het Sparta-terrein te Rotterdam tegen het Rotterdams elf tal zal spelen om de gouden onafhanke- lijkheidsibeker is als volgt samengesteld: Doel: Van der Wint (SC Enschede). Achter: Busschers en Odenthal (beiden SC Enschede). Midden: Walhout (NOAD) Van Bun (MVV) en Brooymans (Willem II). Voor: Angenent (Fortuna '54). Timmer mans (ADO). Rutten (MVV), Klein (Elinkwijk) en Clavan (ADO). Feijenoord's lichte brigade kreeg geen schijn van kans. Cor van der Gijp stormt vergeefs toe als D.O.S..keeper V an den Bergh onder toeziend oog van Westbroek een hoge bal uit de lucht plukt. Op de achtergrond Schouten en zijn scherpe bewaker Westphal. (Van onze sport-correspondent) AMSTERDAM, zondag De strijd tussen dc leider in de ere divisie, Ajax en Elinkwijk is door 20.000 toeschouwers tot het laatste fluitsignaal gevolgd, omdat het aan spanning niet heeft ontbroken. Het is tenslotte 1—0 ge bleven. Het enige doelpunt uit de ont moeting werd door middenvoor Bleüen- veïa *ysc°ord. De beste speler van het vanmiddae"?'" de Utrechter Klein, die behandeling Het z;ak imponerende bal- Ajax begon wedstrijden - ov^*1 'n Yele van zijn Elinkwiik-doel stond onv en$5.' ,n gesteld'en die kon al °vklu°u 5ra?k OP- warmen, ook al. doordat g Zlj"_^anden de backs vóór hem niet erg betrouwbaar bleken. Reeds in de achtste mi nuut moest de ex-inter nationaal echter naar het net, daar Bleijenberg Ajax aan een, zoals later zou blijken, kostbaar doelpunt had geholpen, toen de Utrechtse defen sie vergat in te grijpen: 1—0. Na deze treffer bleef „.i. de achterhoede van de bezoekers s baar, maar de hoofdstedelingen Yer'L„i,- van deze kwetsbaarheid profijt te u ken. Hun kopballen en schoten waren namelijk over het algemeen te onnauw keurig gericht. Langzamerhand herstelde Elinkwijk zich. Linksbinnen Klein werd de grote man In de aanval, waarin De Jongh en Vonk tot enige schoten kwamen. Vóór rust had doelman Pieters Graafland er evenwel geen moeite mee. In de tweede helft ging de strijd meer Sehik op. En toen rees de vraag, of de Utrechters een gelijkspel zouden kunnen forceren. Bleijenberg ging vele duels aan met stopper Van Dijk, terwijl de Amster- damse linksbuiten Schmidt, voor rust vrij zwak, nu mooie voorzetten van zijn wreef 'iet komen De defensie van Elinkwijk had zich echter hersteld en Kraak kon zijn doel verder schoon houden. In de voorhoede van de gasten bleef Klein een gevaarlijke man. Hij maakte epeningen. die helaas niet werden benut. Rijna had Vonk toch nog de score m eyenwicht gebracht. Doch zijn schot in de Sl°tfase sprong van de binnenkant van de HfD' weer terug in het veld bleijenberg. éénmaal (Van onze verslaggever) SPANGEN, zondag Een technisch zwak en bovendien zon der geestdrift spelend Eindhoven, dat kennelijk verzuimd heeft om voor dc oude cracks: Frans van Tuyl, Lambert van Tuyl, Noud v. Melis, Willy Schmidt gelijkwaardige opvolgers te vinden heeft aan een voor zijn eerste thuis overwinning spelend Sparta volop de gelegenheid geboden om zijn beste vorm te ontwikkelen. Sparta heeft daar gre tig van geprofiteerd en bij de zwakke tegenstand hebben de Kasteelheren bo vendien kans gezien om d - 14-000 toe schouwers een goede partij voetbal te bicden. Het werd tenslotte een 60 score, wellicht geflatteerd, maar niette min voor Eindhoven een teken aan de wand en een voorbode van dreigende degradatie-gevaren. Bij dat rijtje oude cracks in het Eind hovense kamp kan men nóg wel enige namen voegen: linksback Frans Tebak en linksbinnen Dick Snoek, beiden geen schaduw meer van de internationals, die zij ooit geweest zijn, middenvoor-rechts buiten Jan Louwers ook over zijn hoogte punt heen en tenslotte Jo Tebak, die na zijn falen als experiment-middenvoor nu zelfs op het reservebankje zat. Er zijn geen opvolgers. Tielens en Sanders, de beide nieuwe aanwinsten in de voorhoede, missen de kwaliteit die In modern Ere divisie-voetbal gevergd v ordt. Lubse en Visschers bleven nog meer onder de maat en Van Kemenade kon het als stopper in zijn eentje ook niet houden. De enige die op gelijke voet met de snellere en tech aanvallen een tempo, waaronder Eindho ven onverbiddelijk op de knieën moest. Reeds in de 4e minuut trof Daniels de roos na goed Be-nningshof- werk, in de 20e min. profiteerde Geel (ma tig) van een slechte uittrap van doelman Heyin-k en in de 40e minuut zette Daniels na een fout van Van Kemenade goed door, zodat de rust reeds een 30 score aangaf. Men was geneigd om daarbij het schot van Benningshof op de paal en de levensge vaarlijke schoten van Verbeek .1 Bosselaar reeds te vergeten; de Eindhovense defensie was toen trouwens reeds tientallen malen door het oog van de naald gekropen. De blauw-witten stelden daar welgeteld hele maal één noemenswaardige aanval tegen over, een aanval met drie kansen, die echter alle drie door achtereenvolgens Sanders, Louwers en Tielens werden ge mist. Raakte na een kwartier reeds Terlouw (in duel met Louwers) geblesseerd, ook Frans Tebak moest met een verwonding het veld verlaten (Vlemmix viel in en Visschers ging backen), in de tweede helft viel Verhoeven ook nog uit (wederom na een duel met Louwers, die op zijn beurt zelf na «en charge van de soms té harde en onbesuisde De Koning bijna zonder hoofd rondliep). - - DANIELS hattrick niseh bekwame Spartanen kon duelleren, was rechtshalf Piet van Rooy, maar hij i Toch was het geen harde strijd en de voerde zijn onmogelijke strijd op het mid- tweede helft, was zo eenzijdig, dat met denveld te eenzaam. j verwaarlozing van alle gemiste kansen Op dat middenveld deden Bosselaar, alleen nog de doelpunten die Sparta nog Verbeek, Benningshof en De Koning (la- aan de score toevoegde, vermeldenswaard ter Verhoeven, nadat Terlouw was uitge-zijn. Van Ede legde voor al die voltref- vallen en De Koning was gaan stopperen) j fers de basis door zijn fantastische solo- uitstekende dingen; samen met de weer dribbels en ze werden door Verhoeven in bliksemsnelle en onstuitbaar rushende J de 20e door Van Ede zelf in de 25e en an Ede en de stevig dóórzettende mid- door Daniels (hattrick) in de 35e minuut envoor Daniels gaven zij aan de Sparta- I gescoord 6—0- N.a.v. ons artikel, van de hand van onze Antwerpse sport-correspondent, over de Nederlandse prestaties in het af gelopen Belgische wielersedzoen op de weg, merkt een lezer uit Goes op. dat daarin de Zeeuwse renners over het hoof<i zijn gezien Theo van Wyehen won de wedstrijden in Brugge. Wondeigen, Evergem en Temse. voor Jaap Huiszoon waren de bloemen in Koewacht (B). Zele en Sinte-Katherine. de overwinning in Lebzate en Waasmunster war envoor Jo de Poorter en tenslotte won P. Rent meester in Sint-Niklaas en de twee daagse van Kortrijk, welke successen van de Zeeuwse amateurs zonadig im poneerden dat de club door Theo Middel kamp uit. Goes wer duitgenodigd voor een wedstrijd tegen de Belgische amateur- ploeg voor de Wereldkampioenschap pen; waarvan gaarne acte. (Van onze verslaggever) r rS? UTRECHT, zondag MÉ!ü1 Arm, arm Feijenoord Twee maal drie kwartier hebben de slankbenige Rotterdamse jongelingen sierlijk over de rand van een volslagen, volledig, smetteloze debacle lopen dribbelen. Een hele wedstrijd lang hebben zij met een superieure schotloosheid, met een meesterlijke steriliteit een wedstrijd proberen te winnen. Het Utrechtse DOS lachte om al dat effectloze precisiewerk. Met een orkanische geestdrift, met een onuitputtelijk arsenaal van improvisaties, met een pure snelheid op de 100 meter, brachten zij de Rotterdamse peuteraars het schaamrood op de kaken.Tijdens hun met durf en flair uitgevoerde aanvallen joegen de Kanaries de bal vier keer achter de Rotterdamse goalie, vier keer ook troffen de Utrechtse scherpschutters het houtwerk en bovendien permit teerde kanthalf Visser zich een penalty ongebruikt te laten. Als de Utrechters een beetje meer geluk hadden gehaddan zou de Ne derlandse voetbalwereld de grootste aardbeving van dit seizoen hebben kunnen registreren; arm, arm Feijenoord. Geen ogenblik heeft de Utrechtse de fensie de vijf gladiatoren uit de Maas stad de kans gegeven te laten zien; wat ze nu precies in hun benen hebben. Rustig lieten zij de Rotterdammers van tik en tak doen. totdat het een Utrechter ging vervelen en dan stak hij op een forse en mannelijke wijze zi.in schoen er tussen; weg waren dan tik en tak- Als een van de Rotterdamse vedettes na bijzonder veel voorbereidend werk ein- delijk een<; in een droom van een schiet positie kwam. dan meende hij er goed aan te doen de bal nog ,,even aan een van zijn collega's te verzenden; of er kwam een ondermaats rollertje. Bij DOS ging dat eventjes anders. Met lange trappen waren ze onmiddellijk in de buurt van doelman Onderstal en daar gaven de Utrechtse voorwaartsen een partijtje inmproviseren en combineren weg, dat de hele Feijenoord-defensiie Te Warschau heeft Polen zondag voor 60.000 toeschouwers met 53 de voet bal-interland van Noorwegen gewonnen. De gastheren waren onmiddellijk uit stekend op dreef en namen in de eerste helft een 40 'voorsprong. De Noren haalden daarna op tot 3—4 en herhaal delijk waren zii dicht bij de gelijkmaker tot Pohl. de beste speler van het veld aan alle onzekerheid een einde maakte- (Van onze sport-correspondent) VENLO, zondag Met Faas Wilkes als grote strateeg en aanvalsleider heeft VVV zondag aan de Kraal te Venlo een matig Willem II met 31 verslagen. Matig was Willem II vooral in de eerste helft, toen de Tilburgers geen vat konden krijgen op het spel van VVV, dat met razendsnelle en vaak fraai uitgevoerde charges keer op keer voor het doel van Fcyt verscheen. En feitelijk mocht deze doelman toen de rust aanbrak van geluk spreken, dat hij slechts drie keer was gepasseerd. De Venlosc voorhoede was er namelijk in geslaagd enkele droomkanscn onbenut te laten alsmede een penalty. Deze penalty was een dramatisch hoogtepunt in de wedstrijd. Hij werd door de gocdleidende scheidsrechter Van Leeuwen toegekend toen de lange Venlose rechtsbinnen Herman Teeuwen in het strafschopgebied werd gehaakt. Faas Wilkes zou deze penalty nemen. De bal knalde tegen de staander, maar de scheidsrechter besliste op aanwijzing van een der grensrechters, die een overtreding van Tilburgse zijde had geconstateerd, dat de strafschop moest worden overgenomen. Wcér stond Wilkes achter de hal. Ditmaal zou hij dan niet listig tikken, maar hard loeien. Huizenhoog over! KRAAY. Leeuw onder de Kanaries akelig nerveus maakte. Direct, effectief voetbal stoer maar nooit onsportief dat vier doelpunten oplevede. De Rot terdammers kunnen er nog wel het een en ander van leren. Toen de Utrechtse linksbinnen Tony van de Linden voor de tweede keer bin nen de eerste vijf mi nuten alleen voor doelman Onderstal kwam te staan, nam hij geen risico's meer. Hoog over de goalie spoot hij de eerste voltreffer in de tou wen- Rechtsbinnen Krommert liet in de 30ste minuut weder om het grootste ge deelte van de 18.000 toeschouwers op de uitgebreide tribunes van het Utrechtse sta dion een woeste dans uitvoeren. Met het buienkantje van zijn schoen joeg hij het leer hoog in. De Rotterdamse voorhoede ba,d zich tot dat moment alleen nog maar vast gelopen en het enige schot, dat doelman Van de Bergh onschadelijk moest maken kwam van de voet van back Kerkum. De Utrechtse rechtshalf Temming had intussen last gekregen van een onwillige spier cn moest voor Van de Heide het veld ruimen. Nagtegaal, die op een uit stekende wijze de rechtébuitenplaats had bezet, ging nu half spelen en deed het ook daar bijzonder goed. In de 40ste minuut haalde het grote Rotterdamse contingent diep adem om dadelijk in een oorverdovende jubel los te kunnen barsten. Rechtbuiten Hol een middelmatige speler overigens trok het leer scherp voor doel en Bak zette er het hoofd goed onder. Laag dook de bal in het doel. maar net op het mo ment dat het leer de lijn zou passeren, waren er de uitgestrekte handen van doelman Van de Bergh, die met een kat achtige sprong d« safe van de middag verrichtte. Mistroostig liet het contin gent de adem weer de vrije loop in een geruisloze zucht. Het eerste kwartier van de tweede helft, was voor Feijenoord. DOS moest even in de verdediging, maar door de eerder gesignaleerde tekorten hij de Rotterdammers bleef enig resultaat uit. VVV had toen overigens reeds een doel punt gescoord en het overwicht van de Venlonaren was zodanig, dat er nog wel meer doelpunten zouden vallen. Die eer ste goal viel in de 9e minuut, toen Teeu wen de bal uit een prima diepte-pass van Fraas Wilkes overnam en met een schui ver in de hoek plaatste. Overigens zou het zes minuten later bijna gelijk geweest zijn als Van Roessel niet al te zeker van zi.in zaak had willen zijn. toen hij op enkele meters voor Swinkels stond. De Tilburgse (Van onze correspondent) EINDHOVEN, zondag Sportclub Enschede heeft wel zulk een mooi voetbal laten zien, zondagmiddag in het eivolle sportpark van PSV. dat de gevoelige 5—1 nederlaag voor de 17.000 gro- tendeels aanhangers van de thuisci" geen e e se vórmde om enthousiast Abe Lenstra en zijn mannen toe te juichen, nmi es ee t noch dat enthousiasme noch dat goede spel van de Enschedeërs kunnen verbloemen, dat PSV zowel in technisch als in tactisch opzicht nog ver van het Ere-dlvisie-spel af staat, terwijl Sportclub Enschede qua spelpeil aan de top van deze divisie staat. Aan die vloeiende aanvallen van de snelle voorwaartsen, met daartussen de voetbalmeester Lenstra, kon PSV geen weerstand bieden; en de Eindhovense aanvallen bleven bijna vijf kwartier lang slechts prille pogingen, dank zij het professionele dekkingssysteem van de En- schedeërs, dat leder gevaar in de Eindhovense voorhoede smoorde. Enschede1 s derde doelpunt tegen P.S.V.gescoord door Moddejonge jr., uiens gejuich fel contrasteert met de verslagen houding die keeper Steiger en back Rensen aannemen. Typerend voor II iersma is diens sliding om nog te trachten iels te redden. Overigens voelden dc Enschedeërs zich aan het begin van de wedstrijd ook niet op hun gemak, hetgeen het spelpeil sterk beïnvloedde. Maar reeds tien minuten later werd er een eind gemaakt aan de worsteling om het middenterrein en be gonnen de aanvallen van Enschede ge vaarlijk te worden. Het tempo werd een zijdig verhoogd, het positiespel verbeterd en het plaatsen en daarmede het samen spel werd zo geraffineerd, dat stopper Wiersma en back Heer schop de hulp moesten inroepen van linkshalf Van' Tuyl, omdat achter speler Rensen volkomen geïntimideerd bleek door Moddejonge jr., die f in snelheid dan ook eer klasse beter was. Maa» zelfs de hechtste samen- werking in deze verde diging kon niet op teger het geraffineerde drie tal Lenstra, Van de* Wel en Voges. om on' tot het binnentrio te be perken; en het duurde dan ook geen tien minu ten of de uitstekende keepende Steiger wa< -eeds geslagen en wee 'en kwartiertje late •as het al 3—0. Eerst doelpuntte d -eheel vrijstaande Mod 'ejonge jr. uit een pa an linksbuiten Jansse- 'a de binnenkant van a paal: vier minuten ter loste de zwaar ior twee PSV-ers op zijn huid gezeten -nstra toch nog zo'n gevaarlijk schot, it Steiger slechts ten dele kon wegwer en en midvoor Van der Wei benutte de kans meesterlijk. Tien minuten later leg de Lenstra wederom de basis voor een doelpunt, want de voet van Moddejonge jr. was waarschiinliik niet meer nodig ge wenst. toen de effe-*bal van Abe langs St-iger in doe] draaide. Aanvankelijk zag het er in de tweede helft van de wedstrijd precies eender uit, jjy I want Enschede bleef veel sterker en scoorde reeds in de tweede minuut het vierde doelpunt na een vloeiende combi natie tussen Moddejonge. Lenstra en Van der Wel; en tien minuten later volgde het vijlde doelpunt uit een solo-actie van Voges, de beste man van het veld, die te gen het einde van de wedstrijd een harde smak maakte en vervangen moest worden door Oonk. Met deze vijf op het scorebord deed Enschede het vervolgens wat kalmer aan en van deze vrijheid profiteerde PSV door wat meer in de aanval te komen. Gebrek aan tempo en vooral aan schot- vaardigheid waren oorzaak, dat de aan vallen van de Elndhovenaren niet meer succes opleverden dan één doelpunt, door Dillen gescoord. Voor het overige ston den Odenthal, Frölich en de andere knap pe verdedigers iedere poging van PSV met glans in de weg- m Zó vol was het bij DO.S.Feijenoord in het Utrechtse stadion, dat Cor van der Gijp nauwelijks ruimte had om een corner te nemen. Er ontstonden zelfs geen doelrijpe kan sen. Kraay, de Utrechtse spil, raakte in deze periode ernstig geblesseerd aan het hoofd. Het leeuwtje onder de Kanaries stond erop door te spelen, maar ging even later voor de wereld. Het bleek, dat hij een lichte hersenschudding had op gelopen. De oude vechtjas Westbroek kwam hem nu vervangen en hij deed dat voortreffelijk. Na twintig minuten wist DOS zich uit de weinig tedere omhelzing van de Rot terdammers los te maken en direct ging Feijenoord nog tweemaal knock-out. Twee droomcomibinaties LuitenVan de LindenLammers werden door de laat ste met evenveel doelpunten bekroond en dat betekende 40 in de 26ste mi nuut. Resteerde: gemiste penalty van kant- half Visser, nadat Kerkum de doorge stoten Van de Linden had gevloerd; Schot van Van de Linden tegen de paal en van Lammers tegen de lat. Toen de Utrechtse midvoor Lammers in de laat ste minuut als derde Utrechter het veld wegens een bloeding onder de knie moest verlaten, waren de spandoeken al ingepakt en de rood«witte vlaggen ver dwenen. De Rotterdammers waren niet meer in het stuk voorgekomen. Ook Cor van der Gijp, voor het eerst sedert we ken weer actief, niet. VOGES. uitblinker Zevenduizend toeschouwers waren naar net Stadion te Geleen getrokken om For tuna van BVV te zien winnen. Dat stond voor allen bij voorbaat vast aannemend, dat de Geleense ploeg weer niet In zo'n bui van ..Wjj-geloven-hct-wei" zou aan- treden. Dat was beslist niet het s:eval cn dc Bosschenaren hebben zich dan ook dap per maar kansloos geweerd. De Bosschenaren hadden het accent op hun verdediging gelegd en hoopteh met snelle uitvallen het Geleense aanvalspeil te doorkruisen. In feite stond BVV dan ook gedurende die eerste helft met de rug tegen de muur, maar de Bosschenaren red de het. wist een dubbelblanke stand voor de rust af te dwingen, mede dank zij het uitstekend spel van aanvoerder Remmers en keeper Saris. Maar in de tweede helft wist BVV na '4 minuten reeds, hoe ver het met zi.in kansen was. Binnen 4 minuten stond het op een 31-achterstand In de ine minuut trof Nolermans 't eerst de Bossche roos 'adat Van Hintum eerst het leer nog van doellijn had getrap' Dat BVV in de 'le minuut al kon geliik maken, was te "ijten aan een fout van De Munck. die hij het uitlopen het leer miste, waardoor Heymans in de gelegenheid kwam de ge lijkmaker te scoren. Maar vanaf de aftrap stormde de Ge leense voorhoede op de Geleense stellin gen af. Aopel en Angenent manoeuvreer den zich langs hun tegenstanders en Appel schoot hard in Tegen de lat. maar het terugspringende leer was weer voor de Fortuna-midvoor die nu raak schoot. En In de 14e minuut kreeg Fortuna een ne- naltv toegewezen, nadat Krijgh met zijn hand op het leer was gevallen. Angenent schoot de strafschop feilloos in en de zelfde sneipr sloot in de 40e minuut de •••ed-t-;,rj ene* een schot van *>- -,f de* Sari's verraste, gezien het feit. dat dc Bossche doelman nauwelijks reageerde. aanvalsleider legde de bal extra mooi neer, maar juist toen hij wilde gaan schie ten dook de toegesnelde Gijs Nas voor hem op om de bal weg te trappen. In de 34ste minuut leidde weer goed voorbereidend werk van Wilkes tot het tweede Venlose doelpunt. Faas kreeg de bal van rechtsbuiten Theuws en tikte door naar Teeuwen, die een onbaatzuchtig overstapje maakte om Lamberts de ge legenheid te geven oerhard in te schieten: 2—0. In de 40e minuut was het weer het driemanschap Wilkes—Theuws—Teeuwen. dat het derde doelpunt fabriceerde. Dit maal genoot Faas zelf de eer het net te doen trillen: 30. Na de rust was er yan het flitsende spel van VVV niet veel meer over. De Venlonaren gingen verdedigen, terwii] Willem II van deze taktische fout trachtte te profiteren door vooral in de laatste twintig minuten stevig door te drukken Daardoor werd het spel er niet zachter op. Voor de rust had de Tilburgse spil Van Loon wegens een blessure reeds het veld moeten ruimen voor Van Elderen, die rechtsbinnen ging sbelen, terwijl Broovmans ging stopperen. In de 15e mi nuut werd linkshalf Formanov van het veld gedragen met een lichte hersen schudding, opgelopen bij een stevige bot sing met een der Venlose aanvallers. Voor hem viel Van Beers in. Beide invallers bleken echter hun mannetie te staan zo dat Willem II er niet zwakker op werd. Zoals gezegd probeerden de Willem II-ers de zaak te forceren. Keer op keer verschenen zij met harde aanvallen in het Venlose strafschopgebied. Zowel Van Roessel en Koopal als 'De Wit hadden echter pech met hun schoten of kopbal len. terwijl bovendien keeper Swinkels in glanzende vorm verkeerde. Zo kon het gebeuren dat de Tilburgers slechts de eer konden redden, toen bij een corner Van Elderen inschoot: 31. Met Willem II ge ducht in de aanval floot scheidsrechter Van Leeuwen tenslotte het einde van deze vooral voor de rust van VVV-zijde boeiende vertoning. (Van onze sport-correspondent) GRONINGEN, zondag. Met man en macht heeft Amsterdam in vrijwel de gehele tweede helft van de wedstrijd tegen GVAV met de rug tegen de muur gestaan. De stand was toen 11 en met volle energie wierp de thuisclub zich in de strijd om de winstmogelijkheid'te realiseren. Telkens weer zette het Groninger middenveld zijn voorhoede aan het werk en met man cn macht moest Amsterdam zich verdedi gen. Doelman Visser hield het hoofd ech ter koel, evenals rechtshalf Wiertz, die reedfc fn de eerste helft opgevallen was door zijn weloverlegd spel. Toen, in de eerste drie kwartier dus, was Wiertz het in de eerste plaats, die ervoor zorgde, dat de gelederen bi] de Amsterdammers gesloten bleven, die daar door een overwicht kregen op de zeer slordig spelende gastheren. Toch was ook de afwerking bij de westelijken zeer zwak, voornamelijk doordat linksbuiten Tol- meyer zich steeds maar weer liet ver leiden tot duels met de Groninger rechts back Alting, in welke strijd hij meestal de mindere bleek. Alleen door een grote fout in de Groninger verdediging kon Cor- bran na een kwartier de stand op 0 1 brengen. Voor de rest van de speeltijd zijn de Amsterdammers echter praktisch* niet ge vaarlijk geweest en na de rust nauwe lijks een enkele keer over de helft ge komen. Even reageerden de westelijken goed toen na drie minuten de Groninger linksback Buist, naar voren gekomen bij een vrije schop, verrassend gelijk maakte (1i), maar al spoedig had het hogere tempo van de noordelijken en hun open spel de tegenpartij weer volledig in een omknelling. Ondanks hun zeer slordig spel kwamen de gastheren daarbij tot kansen, maar de afwerking was al even slecht als bij de hoofdstedelijken en over het geheel genomen heeft deze wedstrijd, mede daardoor de 12.000 toeschouwers maar pover voetbal gebracht. (Van onze correspondent) BREDA, zondag. De spanning rond de wedstrijd NAC— MVV weerspiegelde zich ook in het spd, want beide partijen legden een grote strijdlust aan de dag. De vrij gelukkige wijze waarop NAC reeds in dc 3de min- aan een doelpunt kwam, doordat keeper Vrijhof een zeer ver gegeven schot/van Overbeeke slecht beoordeelde k°n het enthousiasme van de Limburgers niet verminderen. Zij verhoogden het tempo en stelden door hun betere samenhang, soms hard doorzetten, gepaard aan een betere balcnntrole- de Bredase verdediging zwaar op de nroef.' Maar Kees Kuys- die in een vrei zijn beste dagen was, heerste het MVV-binnentrin Hecht-Rutten-Ummels volkomen. De wijze waarop Goedhart een kanjer van Hecht uit ziin doel duikelde, bewees bovend'*n. dat hij vandaag moei lijk te pnsseren zou zijn. In de 20e minuut echter wipte Ummeis een vrije trap tussen de NAC-verdediging. Verdonschot nam goed over en het harde schot van de doorgelopen Rutten verras te toch nog de Bredasche doelwachter Aangemoedigd door dit succes, ging MVV nog meer in het offensief, maar Kees Kuys stond als een rots in de branding Aan de overkant werd de Limburgse back Dresens aan de voet gekwetst, linksbuiten Verdonschot ging zijn plaats innemen en invaller Vroemen gaf blijk over de nodige capaciteiten te beschikken. Het laatste kwartier kreeg de Bredase verdediging het hard te verduren en zelfs het sterke spel van Kuijs en Goedhart zou niets gebaat hebben als het geluk toen niet aan de zijde van de Bredanaars had gestaan. Tot driemaal achtereen kon Goedhart liggende op de grond de bal nog uit het doel slaan. NAC kende niet zijn gebruikelijke stormachtige start van de tweede helft en Rutten schoot uit alle posities, maar zijn schoten waren onzuiver en hij deed klaar blijkelijk alle moeite om contact met Kuys te ontlopen. Een mooie kopbal van Vroe men belandde achter Goedhart, maar werd afgekeurd wegens buitenspel. Hecht, die in deze tweede helft de stuwende kracht van de Maastrichtse voorhoede was, be zondigde zich aan een al te. groot indi vidualisme al lokten zijn dribbles menig applausje uit. Maar NAC reageerde met onverwach te ontsnappingen die gevaarlijk hieven voor de ver naar voren spelende MVV- verdediging. Dit bleek in de 20ste minuut toen Hoogenhuijzen goed doorzette naar de doorlopende Vergouwen, die met een hard schot keeper Vrijhof geen kans gaf (2-1). Deze kleine voorsprong werd door de Bredanaars met succes verdedigd, al moe ten we er direct bijvoegen dat een gelijk spel een zuiverder weergave zou zijn ge weest van deze middelmatige, maar harde wedstrijd. ERE-DIVISIE: GVAVAmsterdam 11 Sparta—Eindhoven 60 NAC—MVV 2—1 NOADRapid J.C32 AjaxElinkwijk 10 DOSFejjenoord 40 VVV—Willem II 3—1 Fortuna '54BVV 41 PSVSpel. Enschede 15 Opnieuw een serie klinkende verrassingen. En opnieuw is D.O.S. de ploeg van de dag. Eigenlijk zijn de Kanaries reeds enige weken lang de meest op vallende ploeg, nu zij achtereen volgens het record van M.V.V. aan gruizels sloegen, de derby tegen Elinkwijk met sensationele cijfers wonnen en nu ook nog een daverende zege 'op Feijenoord be haalden: 40, een score, die zelfs de grootste zonderling op het ge bied van voetbalpool-speculaties niet had durven verwachten. Feijenoord is door deze verras sende nederlaag twee plaatsen geduikeld en instede van aan de kop te komen, hebben de Rotter dammers nu weer 3 punten ach terstand op Ajax, dat zich uitste kend herstelde van de tegen Rapid JC geleden nederlaag en het óók op rehabilitatie beluste Elinkwijk met de enige goal on der zich hield. Op 1 punt van de Amsterdammers bleven Fortuna '54 en Enschede, duidelijk win naars tegen B.V.V. resp. P.S.V. (het herstel van de Philips-ploeg was kennelijk niet sterk genoeg). En dan dat Rapid; verleden week schijnbaar ineens weer op ouderwetse toeren tegen Ajax, nu wéér verliezer tegen NOAD, een nieuwe teleurstelling, ook al zijn de Tilburgers dan op eigen veld moeilijk te kloppen. Een bittere pil ook voor Eindhoven, dat tegen Sparta zo kansloos ten onder ging, dat de blauw-witten zich al op degradatie-zorgen mogen voorbereiden. verre van florissant is voorts ook de positie van Willem II, nu de tricolores inderdaad niet tegen V.V.V. op konden. N.A.C. deed goed werk door tegen M.V.V. de kleine overwinning thuis te hou den en Amsterdam sleepte met veel moeite nog een gelijk spel letje bij G.V.A.V. weg. De stand in de Ere-divisie luidt thans na 7 wedstrijden als volgt: Ajax 7 12 15— 7 Enschede 7 11 25—10 Fortuna '54 7 11 21— 9 NAC 7 10 15— 8 Feijenoord 7 9 18—13 DOS 7 8 21—10 MVV 7 8 13—11 VVV 7 8 9—10 7 7 11—12 Sparta 7 6 14—14 GVAV 6 10—12 Rapid JC 7 6 13—18 Amsterdam 7 6 9—16 Elinkwijk 7 5 10—17 Willem II 7 4 17—17 PSV 7 4 9—17 Eindhoven 7 3 4—19 BVV 7 2 9—23

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 7