Voor 't zelfde geld STENO-TYPISTES TYPISTE-TELEFONISTE f Ah, MAISON „META" 1600 doden in het verkeer Maximum snelheid van 50 km in bebouwde kom wordt ingevoerd „UNIQUE" KRUISWOORD-PUZZEL NEEM HEILZAAM keelpij hebf.. x beter! ROTERSEPT Garage „WALDO" t GELAATSVERJONGING HUID-PEELING Kampioenen een METAMORFOSE gelijk 2 TOT 4 UUR „ELISABETH ARDEN" EEN GOEDE VOORLICHTING HUID-PEELING Kampioen-Advertentiën Als U MERCEDES-TAXI's J VROUWEL. ADMINISTRATIEVE KRACHT Grote Exportfirma te VGravenhage m —mm BIBLIOTHECARIS Nog meer maatregelen Keelpijn wordt elke dag „vertoond"... AUTOVERHUUR flinke Jongens MARKIEZEN! 1 zoekt ff ffpgy ka (ffHfis) ge vraagt voor spoedige indiensttreding ACTIEVE JONGEDAME als assistente op de afdeling Calculatie. Voor sollicitanten liefst met kantoor ervaring, die accuraat kunnen werken, goede vooruitzichten. Soil, schriftelijk of mondeling dagelijks (ook maandagochtend) van 9-6 uur, adres Steiger 12 afd. Personeelszaken. EB Handel en Bedrijf Personeel gevraagd Huizen en kamers Lessen TELEGRAAFKANTOOR ROTTERDAM vraagt SCHOONHEIDSINSTITUUT ZIJ DRAGEN HAAR NAAM MET ERE, ONZE ZATERDAG 10 NOVEMBER 1956 N S C PAGINA 12 Wegenaanleg: sneller en goedkoper Te weinig rijkspolitie Wegdek Met auto's of rijtuigen van UNIQUE „trouwen zal U nooit berouwen" AUTOPRODUKTIE IN DE V.S. ZWENDELPRAKTIJKEN MET AUTO'S de meest doeltreffende verjager van keelpijn! GEZOND GEBAAR! voor het bestellen van telegrammen. Leeftijd: 15 tot 17 jaar. De bestelling geschiedt aanvan kelijk per fiets, doch later bestaat de mogelijkheid belast te wor den met de bestelling per brom fiets of motor. Vooruitzicht van benoeming tot besteller in vaste dienst. Mogelijkheid om hoofdbesteller of expediteur te worden. Aanmelden bij de expeditie-afdeling van het Telegraafkantoor, Coolsingel, ingang Meentzijde, Rotterdam. Neem doelmatige sontveringdus Zonwering moet immers aan de buitenzijde worden aangebracht! Het rapport „Klimaatregeling in woningen en werkruimten" van T.N.O. (Organisatie voor Natuurwetenschappelijk Onderzoek) te Delft wees uit, dat markiezen 4 x beter de warmte weren dan welke binnenwerkse zon wering ook! BARA markiezendoek, met zijn vaste kleursterkte-cijfers, is bovendien waterkerend en schimmelwerend. Met recht dus: het markiezendoek met het dubbele leven! rijdt u met onze luxe Telefoon 67570 b.g.g. 69915 SINGEL 4145 Op het Bureau „Financien" van de afdeling C der gemeente-secretarie kan geplaatst worden een Bezit van het ULO-diploma strekt tot aanbeve ling. Bezoldiging al naar gelang van leeftijd. Eigenhandig geschreven sollicitaties gericht aan het College van Burgemeester en Wethouders, dienen vóór 18 november a.s. te worden ingezonden aan het Bureau „Personeelszaken" van de afdeling C der gemeente secretarie, Nieuwstraat 26, alhier. Hiervoor wordt vereist: behoorlijke ken nis der moderne talen en vaardigheid in die talen vlot op te nemen en uit te werken. met routine als zodanig en enige kennis van de moderne talen. MULO-diploma gewenst. Geboden wordt een aangename werkkring met gunstige arbeidsvoorwaarden. Sollicitaties met volledige inlichtingen omtrent opleiding, vorige betrekkingen enz. onder nr. 73312 Reclame-, Advies- en Advert, bureau „Die Haghe" N.V., Plein 11 (Postbus 354) Den Haag. Het College van Curatoren van de katholieke universiteit te Nijme gen roept gegadigden op voor de eerlang te vervullen functie van van de universiteitsbibliotheek, die bij voorkeur in het bezit van een doctorale graad moer zijn. Personen, die menen voor deze functie in aanmerking te komen, kunnen hun sollicitaties vóór 1 december 1956 richten aan het College van Curatoren, p/a Bijleveldsingel 70 te Nijmegen. Geeft uw gelaat de natuurlijke frisheid en glans van de jeugdige huid terug door U zal na de behandeling zien, dat uw huid aanmer kelijk lichter van teint, en transparanter is geworden, de huid glanst weer, en voelt zijde-achtig aan, ROTTERDAM Want alle vaalheid en grauwheid zijn verdwenen tegelijk met rimpeltjes en kraaiepootjes. Elke middag van kunt u advies en speciale voorlichting krijgen, van Mevrouw Martens persoonlijk en haar schoonheids specialiste, over het juiste gebruik van uw kosmétische preparaten. ALLE PREPARATEN VERKRIJGBAAR Brochures van Elisabeth Arden's huidverzorging wor den op aanvraag gratis toegezonden. Uw mes of schaar bot? Solin gen" slijpt en knapt ze op Slij perij en staalwarenhandel „So lingen", Broersvest 57, tel 55193 Nette jongen gevraagd voor lichte fabriekswerkzaamheden, 14-15 jaar. Tramkosten worden vergoed. N. O Suikerwerkfa- briek Arba, Rozenburgsestraat 14, Schiedam Gevraagd huish. hulp voor maan dag en dinsdagmorgen Hogen- banweg 6 b Goederen aangeboden Te koop van particulier wegens plaatsgebrek: luxe Minor b. j '49 in zeer goede staat. Benzine verbruik 1 20 Schiedamscheweg 192 Schiedam v. m Kethel Rusthuis in Rotterdam heeft we gens uitbreiding plaats voor en kele ouden van dagen, voor echt paar vrije kamer beschikbaar. Br. onder no. 311 bur. v. d. blad Spijkers met koppen. Maak nu eens serieus werk van uw studie, plannen. De Ver. Leergangen voor Schriftelijk pnderwijs advi seren u gaarne bij het kiezen van de beste opleiding. Vraag pros pectus. Tuinlaan 10 Schiedam, Telefoon 64525 Passpiegels 120 x 30 cm 15.75, passpiegels 80 cm rond 16.75. Geslepen suitedeuren glas-'in- lood, etalageglasplaten, autorui ten enz Loopik's Glasindustrie, Boterstr. 33 Schiedam, tel. 63945 Wie echt wil kiezen heeft geen keus. Die moet naar Solingen", scharen, messen- en Gerospecia- list, Broersvest 57, telef 55193 Als u niet tevreden bent met de conditie van uw huid kunnen wij u geen betere raad geven, dan eens te overleggen met onze schoonheidsspecialiste, misschien dat een Haarden, diverse merken reeds vanaf 140.- ook bij Radio Van Dijk. Hoogstraat 119, tel 69572 en tel 66084 Let op Er zijn rijbewijsbezit ters ener zijn chauffeurs. Wilt u chauffeur worden? Dan naar de erkende Autorijschool P M. Balvers, tel. 66458 of M van Lint, Broersvest nr. 123 telef. 68390 Moffelen van rijwielen, gede monteerd, gemonteerd met bij- Ie vering van nieuwe kettingkast. spaken, spatborden en jasbe- schermer 37 50 Frans Waltman Rotterdamsedijk 240, tel. 66948 Onzichtbaar stoppen. Alle voor komende brand- en motgaten, winkelhaken en scheuren worden door ons onzichtbaar gestopt. Billijke prijzen, spoedige afleve ring Hoogstraat 113 Schiedam, tel. 67709 (Fil. Roeloff) Openlijk dank Openlijk dank aan God voor verkregen gunst op voorspraak van de H Maagd na het bidden van de novene der 3 Weesgegroe ten. kan helpen. U zult verbaasd zijn van het resultaat. Op aanvraag zenden wij u een brochure van Dr. v. d. Hoog's Huid-peeling gratis toe. MATHENESSERWEG 87B - Rotterdam - Tel. 36336 lini!!|l!|l|llllll|l||l!Mllliiil!i",l"M'" (Mi i.-y - - Een maximum-snelheid van 50 km per uur binnen de bebouwde kom zal worden ingevoerd. Dit deelde de minister van Verkeer en waterstaat, mr. J. Algera, mede bij de opening van de veertiende wegverkeersdag van de Koninklijke Nederlandse Automobiel Club in het Scheveningse Kurhaus. Daar bij zal de mogelijkheid open staan op door Gedeputeerde Staten ener provincie aan te wijzen wegen een maximum van 60 km per uur toe te staan. Een hiertoe strekkend ontwerp van wijziging van het wegenverkeersreglement is om advies naar de colleges van Gedeputeerden gezonden. „Ik heb hiertoe besloten", aldus mr. Algera, „op grond van de overweging, dat ook deze maatregel, die naar zijn mening voor het autoverkeer niet onevenredig hinderlijk zal zijn, te baat moet worden genomen als een miaaei, dat zal kunnen leiden tot beperking van de ernst en het aantal der verkee s- ongevallen". In de eerste helft van dit jaar zijn 681 dodelijke ongevallen gebeurd- zo zeide de minister verder o.m. Aangezien in de tweede helft van een jaar dit cijfer aan zienlijk hoger jigt. zal een schatting voor 1956 van 1600 doden tengevolge van ver keersongelukken de situatie niet al te somber voorstellen. De minister zeide voorts, dat de rege ling der voetgangersoversteekplaatsen in de eerste helft van 1957 definitief zal worden. In het belang van de veiligheid op de weg zullen nog andere maatregelen moeten worden getroffen- In zes jaar tijds, aldus mr. Algera, is het aantal auto's in ons land verdubbeld. Het verkeer op de rijkswegen is in de laatste drie laar met 50 percent gestegen- Dit is een voldoening gevend blijk van gestegen welvaart. Niet mogelijk is en niet verlangd kan worden, dat de aanleg van nieuwe en de verbetering van bestaande wegen hier mede gelijke tred houdt. Met alle midde len en krachten wordt het mogelijke ge daan. Voor 1953 werd 16 miljoen gulden voor de wegenbouw uitgetrokken en voor 1957 70 miljoen of wel 40 percent meer dan voor 1956 Het aanbesteden van wer ken in grote eenheden door de rijkswa terstaat stimuleert een gunstige techni sche ontwikkeling, een noodzakelijke me chanisatie. bij de aannemingsbedrijven. De veertiende wegverkeersdag werd 'n het bijzonder gewijd aan de verkeers techniek. De voorzitter van de Nederland se vereniging van wegenbouwers, lr. H. D Prins, sprak over de praktijk van de we genaanleg". Om meer wegen in sneller tempo en goedkoper te kunnen bouwen dienen di verse problemen te worden opgelost. Om ten dele uit te komen onder de klimatolo gische invloeden dienen methoden te wor den uitgewerkt om bij lichte vorst aan cementbetonwegen en asfaltwegen te kun nen doorwerken- Hierin is men al ten dele geslaagd. Naar de mening van ir. Prins moet de nieuwe weg „voor de eeuwigheid" wor den aangelegd en niet bijvoorbeeld voor 25 jaar- Men moet rekening houden met maximum verkeer van een maximum be volking. Een kwart eeuw oude wegen van heden vormen door hun onvoldoende zijn voor het huidige verkeer vrijwel onop losbare vraagstukken. Door mechanisatie van de wegenbouw bedrijven is het tempo der werken onge lofelijk versneld, terwijl de kwaliteit be langrijk is verbeterd bij verlaagde pra ten. Door de mechanisatie is het vormen van zwarte lonen in belangrijke mate voorkomen- Bovendien kent de wegenbouw een vrij scherpe onderlinge concurrentie, die prijs- verlagend werkt. Spreker zei, dat. dank zij de mechanisatie, de prijzen in de we genbouw. berekend uit de prijs van 5 5 6 jaar geleden 5 tot 10 procent omlaag zijn gegaan Dit ondanks de omstandigheden dat de feisen. die aan wegen worden ge steld steeds hoger worden, wat zwaardere en duurdere constructies vergt. Overigens zou er wellicht een mogelijk heid zijn de prijzen in de wegenbouw iets te verlagen als er groter continuïteit in ie uitvoering van werken kwam en de aan bestedingen op een of andere wijze zou den worden gecentraliseerd. De heer Prins had er echter oog voor, dat hierbij grote moeiliikheden voorkomen, omdat men moeilijk de autonomie van de ver schillende hogere en lagere publiekrech telijke lichamen kan aantasten. De heer T. J. Canter Visscher- dirige rend officier der rijkspolitie, besprak ver volgens enige grote en kleine problemen rond de organisatie en uitvoering van het verkeerstoezicht op de buitenwegen- Het personeelstekort bij de 23 verkeers- groepen van de rijkspolitie bedraagt bijna 500 man bij een jaarlijks verloop van 200 man. terwijl nog geen tien percent van de sollicitanten geschikt blijkt. Door dit per soneelstekort moet het personeelstoezicht zich primair richten op die wegen en on die factoren, welke proefondervindelijk in de verkeersveiligheid een ongunstige plaats innemen. Thans is op voorshands dertien drukke primaire trajecten (over 650 kilometer} een bijzondere verkeerssurveillance per auto ingesteld Van 15 februari tot 15 ok* tober van dit jaar werden 56.946 surveil- lance-uren verricht, waarin 11 000 proces sen-verbaal werden opgemaakt Daarvan lagen 63 percent bij overtredingen van de gedragsregels. 25 percent bij het inrich ten beiaden en verlichten van auto's en 12 percent bij andere delicten. De directeur van het rijkswegenbouw- laboratorium, ir A. van der Burgh, hield een lezing over „enkele hedendaagse we gentechnische vraagstukken" Aangezien over 20 tot 30 jaar de Ne- Bars Rnappertlaan 10—12—14—18 Tel. 68817 Schiedam Charl. Kerksingel 66 Tel. 73051 - Rotterdam Gonvernestraat 20 Tel. 30597 - Rotterdam derlandse grindvoorraad. die gebruist kan worden voor de wegenbouw, dreigt op werktuig om graan te zuiveren; 61. punt; te raken zal deze wegenbouw uit moeten zien naar andere fundatiemethoden. Mei name de zand-cementstabilisatie, dat .s het aaneen kitten van zand met het bind middel cement tot een draagkrachtig ge heel belooft een succes te worden voor het opbouwen van weglichamen. In verband met de oppervlaktebehande ling van wegen door middel van een bitu mineuze laag met split of grind is sprekei van oordeel, dat toepassing daarvan op hoofdwegen zoveel mogelijk moet worden beperkt, gezien de bezwaren en de geva ren die er aan kleven. De rijkswaterstaat heeft te dien aanzien reeds een belangrijke stap gedaan door het invoeren van een gewijzigde asfalt-betonsamenstelling waarbij het aanleggen van z-g. dichtings lagen kan" vervallen. Ir- Van der Burgh vertelde voorts, dat ziin laboratorium jaarlijks alle rijkswegen aftast op hun stroefheid, teneinde slipge vaar door het wegdek zoveel mogelijk te vermijden. Ook vele provinciale en ge meentelijke diensten controleren hun we gen hierop. Het laboratorium beschikt binnenkort voor deze stroefheidscontról- over een geheel nieuwe aDparatuur, waar mede bij snelheden van 70 tot 80 km. per uur stroefheidsmetingen kunnen worden verricht, terwijl de wrijvingscoëfficient thans bij slechts 20 km snelheid moet wor den bepaald. De commissaris van de koningin ;n Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, heeft tot besluit van deze wegverkeersdag een le zing met lichtbeelden gehouden over ver keer en vervoer in het zich ontwikkelende Suriname. De autoproduktie in de Ver. Staten wordt voor de afgelopen week door Automotive News" geraamd op 133.578 stuks tegen 117.583 stuks de voorafgaande week en 180.774 stuks het vorige jaar. De industrie heeft zich voor november een produktie van 645 000 wagens ten doel ge steld te vergelijken met de geringe pro duktie in oktober van slechts 389.012 wa gens- De totale produktie tot nu toe in 1956 beloopt 4.808 '81 stuks tegen -827.275 stuks in dezelfde produktie van 1955 Chevrolet zal de komende vijf weken weer de zesdaagse werkweek invoeren om aan de toenemende vraag naar de J 1957-modeilen te kunnen voldoen. Horizontaal: 1. afzonderlijk; 5 jong plantje; 9. bast; 14. schadelijk dier; 16. omroepvereniging; 17. vod; 18. regeling; 20. biljartstok; 21. groente; 23. ioot; 24 klein roofdier; 26. kerkelijke gebruiken; 28. gesloten; 29. hetzelfde; 31. voertuig; 33. keurig; 34. getal; 35. haargroei; 37 zoon van Noë; 39. niet geestelijke; 41 gezet; 42. een van de twaalf zonen van aartsvader Jacob; 44. muzieknoot; 48. visnet; 48. barmhartig; 50. moeder van alle mensen; 52. tweede zoon van Adam; 53. hoek van 45 graden; 54, verdriet; 55 elasticiteit; 56 kippengeluid; 57. op brengst; 58. kledingstuk; 59. dwaas; 60 64. muzieknoot; 66. groot staatsbedrijf; 69. geluidsorgaan; 70. water; 72 drink kroes; 74. regelmaat; 76. lichaamsdeel; 77. huidgezwel; 79. voor; 81. behoeltig; 82. vuurgele edelsteen; 84. onder; 86 borrel voor scheepsvolk; 88. dorp in Noord-Brabant; 89 uitroep; 90. groente; 91 verhaal; 92. dierenverblijf; 93. eetregel Verticaal: 1. werk; 2. water in Noord- Holland; 3. blut; 4. stad in Gelderland; 6. deel van een boom; 7. wild dier; 8 deel van een boom; 10. kliek; 11. niet gevuld; 12. redevoering; 13. stemming; 15. teug; 19. einde, 21. sportterm; 22. schilderij 25 sluis; 27 ogenb.ik; 30. voorbeeld, 32 be sturen; 34. huid; 36. kleefstof; 38 moord-; 39. lomp; 40. rivier in Duitsland; 43. van zaak gemengd. datum voorzien; 44. haargroei; 45. in- sekt; 46 omroepvereniging; 47. eike- sehors; 48. dwaas; 49. boom; 50. tel woord; 51. wrok; 53. beroep; 54. muziek term; 56. dierlijk lichaamsdeel; 57. vlug; 58. visgerei; 61. uitgedorste halmen; 62. kerkgebouw; 63. maand; 65. vloeistof; 67. ijzeren spijl; 68. staal van een mes; 69. bosgod; 70. familielid; 71. stad ln Duits land; 73. stop; 75. spoedig; 77- familielid; ■78. dunne stof; 80. streek; 83. papegaai; 85. zangstem; 87. meetlat. Oplossingen kunnen ingezonden wor den tot donderdagmiddag. Over de puz zelrubriek kan niet gecorrespondeerd worden. De oplossing van de Zon-puzzel, die vorige week geplaatst werd. luidt als volgt: Grote cirkel: concentratiekamp. Kleine cirkel: aldoende leert men. Van buiten naar binnen: 1. Wascana; 2. ijsvogel; 3. kwijnend; 4. Chicago; 5. asperge; 6. evenmin; 7, ochtend; 8. ener gie; 9. t^bazel; 10. Oostzee; 11. munitie; 12. Athlner; 13 zeekant; 14. Abraham; 15 blamage: 16 lampion. Er zal een prijs worden gezonden naar Mevr, J. Janse, Rotterdamsedijk 25, Schiedam.. De Haagse politie heeft de 40-jarige assuradeur G. J. de V. aangehouden. De man bemiddelde bij de afsluiting van. auto-financieringscontracten. Toen hij dit voor een architect had gedaan en aldus op de hoogte was gekomen van de gege vens van diens wagen, sloot hii voor zich zelf bij een andere maatschappij een der gelijk contract op deze auto af. Hij kreeg daarbij 6 000,— in handen. Later deed hij eenzelfde „transactie" met een andere auto. hetgeen hem 4.000,opleverde. De eerste financieringsmaatschappij was echter achter V.'s praktijken gekomen en eiste de 6.000,— terug. De man huurde toen twee auto's op lange termijn, die hij verkocht voor ruim 6.000,—. De koper van een dezer wagens plaatste een ad vertentie om hem weer verder te ver kopen. Hierop kwam de autoverhuurder af en zag tot zijn verbazing zijn eigen wagen staan. Aldus werd de politie in de Honderd, twee honderd, vijfhonderd mensen ineen benauwde zaal, dicht Op elkaar. Hier zijn keelpijn bacillen in hun element. Ze bespringen iedere onbeschermde keel. Maar veilig is ieder die zijn keel met Rotersept beschermt. Deze smakelijke tabletten bevatten een sterke antiseptische stof die kwade bacillen en ziektekiemen vernietigt. Keelpijn weg - direct! Zuig Rotersept. Bij alle apothekers en drogisten. 85 Ct« per doosje van 30 zuigtahletten. BAEKERS' TEXTIELFABRIEKEN N.V. EINDHOVEN - Fabrikante van Rara Markiezendoek - Bara-Lita Matrasdamast - Bara-Casa Gordijnstoffen Besmetting dreigt overal waar veel mensen bijeen zijn, overal waar het tocht of trekt. Geef keelppn geen kans - maak dit gezonde gebaar: doosje Rotersept open, tablet in de mond. Voorkomen is toch beter dan genezen. Rotersept in de mond houdt Uw keel gezond. Let op de naam BARA in de zelfkant 4

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 12