Naar uitspraak i.z structuur stands- en vakorganisaties DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Rokossofsky in Sovjet-regering Atoomproef in Sovjet-Unie Alg. Vergadering over Hongarije Maandag 19 november 1956 Probeer me met te WEERBERICHT De weerverwachting van het K.N.M.I., geldig tot dinsdagavond, luidt: Droog en tamelijk zonnig weer. Overwegend matige zuidoostelijke wind. Vannacht op vele plaatsen temperaturen om het vriespunt. Mor genmiddag iets kouder dan vanmiddag. Dinsdag 20 november: zon op 8.10, onder 16.45j maan op 18.54, onder 10.24. In Moskou is vandaag meegedeeld dat maarschalk Rokossofsky, voormalig Pools minister van defensie en opper bevelhebber in Polen, benoemd is tot plaatsvervangend minister van defensie van de Sovjet-Unie. Rokossofsky was woensdag jl. als Pools minister van defensie afgetreden. De benoeming van Rokossofsky is ge publiceerd in het communistische partij orgaan de Pravda en werd door liet nieuwsbureau „Tass" verspreid. De „Pravda" zei, dat Rokossofsky de ze maand uit Polen naar Rusland was vertrokken nadat hij op eigen verzoek ontheven was van zijn functies van Pools minister van defensie en lid van het politbureau. Voor zijn vertrek al dus. de „Pravda" dankte de Poolse leiders hem hartelijk voor het grote werk ter versterking van de Poolse de fensie, dat door hem tot stand is ge bracht De voorzitter van de Amerikaanse atoomenergiecommissie Lewis Strauss, heeft zaterdagavond verklaard, dat zijn dienst had ontdekt, dat de Sovjet-Unie een atoomwapen tot ontploffing had ge bracht, Enige uren eerder had het Rus sische persbureau Tass bekendgemaakt, dat er een atoomproef was genomen op zeer grote hoogte. Volgens het bericht van Tass was de proef geslaagd. Volgens berichten, die in het westen zijn ontvan gen. heeft de Sovjet-Unie tot nog toe twaalf atoomproeven genomen. Via radio Moskou heeft de kolonel-gene raal der artillerie. Fedor Samsonof. zater dag verklaard, dat in de naoorlogse jaren het atoomwapen ..aanzienlijk was ont wikkeld'' en zijn „geweldige kracht" had bewezen. De Algemene Vergadering van de V. N. zou heden in spoedzitting bijeen ko men ter bespreking van een ontwerpreso lutie waarin de Sovjet-Unie wegens depor tatie van Hongaren, beschuldigd wordt van genocide (volken- of rasmoord). De resolutie is ingediend door Cuba. Zij eist stopzetting van de deportaties en terug keer naar Hongarije van de gedeporteer den.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 1