Fortuna kreeg van eigen back Rabuda de genadeslag Loggere trok Laren in naar Kandidaten in Oost handhaafden zich maar imponeerden niet seconden zege op laatste H.H.IJ.C. Roozenburg had vrij en verloor de eerste plaats uit het oog UDENHOUTS JACHTFEEST r Hoorngeschal in herfst van Drunense Duinen Tafel tennis-weekend zonder verrassingen Schutter Franssen, bouwer Brusselers en stopper Wiersma de grote figuren in winnende PSY-ploeg Wereldrecord voor Davis GVAV had overwicht maar geen schutter Hoge hockey-leiders wonnen met moeite Wereldkampioenschap dammen Huismans remise-abonnement verlopen De jacht op de vos is in vuile gang 3g fHS MAANDAG 19 NOVEMBER 1956 PAGINA 6 Snelle tijd op 120 yards horden NEUHAUS KLOPTE HECHT MVV kon de dans ontspringen BMHC miste Bouwman Fanelli: koffie! Huismans „eerste" U it sla geit 9de ronde Keiler-Amzand *<- - - i - - (Van onze verslaggever) UDENHOUT, zaterdag In de stilte van een milde herfstdag stond eenzaam de jager. Een blinkende jachthoorn vormde een aanwijzing voor zijn wacht op de rimpelige zand heuvel, rustend in een wazig grijs décor van altijd groene naaldwouden. Hij was een vooruitgeschoven post in Brabants wijde duingebied, dat het geraas van de snelverkeersweg Den BoschTilburg, waar aan het ligt, met zijn eigen stilte overstemt. En in eens werd die weldadige rust verbroken. Heel voor zichtig eerst, maar dan fel en doordringend kwa men de signalen uit de donkere bek van de jacht hoorn en bereikten de wachtende menigte op enige honderden meters afstand. De jagers waren in aantocht! Zij meldden zich met het doffe gedreun van paardenhoeven, het luid ruchtige geblaf van de meute en de fel gekleurde jasjes, die in de verte over de heuvels flitsten. Plot seling draafden zij over de laatste heuvel en ver zamelden zich in de grote kring der wachtenden: de ruiters met verhitte gezichten, de paarden dam pend en de honden nog steeds jagend, tot zij bij het einde van het spoor hun prooi vonden: de vos, een grote koeienmaag. Andere jagers namen de mélodie van hun wacht op de blinkend koperen hoorns over en bliezen de epiloog van Udenhouts achtste slip- jacht. „Late" Union-zege Jagersmis lÉpfpi HHM nhn SCHAAKUITSLAGEN L i. (Van onze sportcorrespondent). GELEEN, zondag In de 18e minuut na de rust kon linksback Rabuda van Fortuna zich wel de haren uit het hoofd rukken Juist op een ogenblik, dat Fortuna zich met man en macht in de strijd gooide om de gelijkmaker op het scoringbord te brengen en een bijna geheel teruggetrokken PSV alle middelen oirbare dan wel te verstaan, al schroomde men niet een behoorlijke dosis lichaamskracht aan te wenden benutte om de stormlopen van de Limburgers het hoofd te bieden, wipte Rabuda de bal in eigen doel. Hoe dat kwam? Mogelijk rekende hij nog op De Munck, toen hij het leer ontfutselde aan Franssen, die bij een snelle uitval van PSV langs Cor v- d. Hart was gespurt en op het doel van De Munck afstormde. Franssen verloor echter de goede controle over het leer, raakte uit koers, kwam rechts van De Muncks heiligdom te staan en dacht de mee getrokken Brusselers met een verre pass te kunnen bereiken, maar de bal schampte op Rabuda af en stuitte een ogenblik later van de opgeheven voet van Rabuda in de Geleense touwen. BRUSSELERS, spelopbouwer Daarmee ltwam de stand op 31 voor PSV te staan. In het kleine resterende half uur heeft Fortuna hemel en aarde be wogen om zich door de versterkte barrière van PSV heen te werken, maar alle pogingen faalden. Er was geen door komen aan. De grote man in de PSV-ver- dediging was Roel Wiersma, die een zeer sterke partij stond te stopperen en voor de rust, toen Fortuna met snelle doorbraken de veldmeerderheid van de PSV'exs doorkruiste, stormram Appel in be dwang hield. Die eerste helft was een levendige partii voetbal, waarin de PSV-voorhoede een goede demonstratie van haar kunnen gaf. Cor v. d. Hart had zijn handen vol aan de 36-jarige Franssen. die door de actieve spelopbouwer Brusselers uitstekend ge lanceerd werd. Tot aan de 32e minuut kon de Geleense achterhoede zich hand haven, maar toen rushte Franssen langs Dormans en tegen het lage schot stond Frans De Munck kansloos. Een minuut voor de rust tekende Franssen het tweede doelpunt aan. Het was In een ogenblik, dat Fortuna met 10 man speelde. Na een snelle combinatie met Brusselers schoot opnieuw Franssen laag in. Fortuna speelde met 10 man, doordat Dormans buiten het veld voor een hoofd wonde onder handen was, die hij na een botsing met Franssen had opgelopen. Wel wilde Munsters eerst invallen, meldde zich reeds bij de scheidsrechter, maar inmid dels veranderde men bij Fortuna van mening Dormans zou na de rust weer mee gaan doen. Na de hervatting nam Fortuna langzaam maar zeker het initiatief in handen en PSV trok zich meer en meer in de verdediging terug, zodat tenslotte alleen maar Franssen en Brusselers in de voorhoede te vin den waren. Het Fortuna- overwicht groeide met de minuut aan en het weg - is - weg - systeem nam hand over hand in de Eindhovense verdedi ging toe. Toen in de vijftiende minuut Notermans door Adriaans onheus tegen de vlakte werd gelopen, kende scheids rechter Veldhuizen daarvoor aan For tuna een penalty toe. Kalm en beheerst plaatste Angenent het leer in de uiter ste hoek, nadat Brusselers met een flau- wigheidje hem uit zijn concentratie had willen halen. Dit doelpunt gaf Fortuna vleugelen en het was zeer de vraag of PSV tegen deze massale opmars van Fortuna stand zou hebben kunnen houden. Het doelpunt van Rabuda verkleinde toen de kans van For tuna tot een minimum. De stormlopen van Fortuna bleven aanhouden, maar vaak was het spel te doorzichtig om zich door de muur van PSV-verdedigers heen te wer ken. Bovendien was Huis niet erg ge lukkig met zijn kopballen en dezelfde spe ler verknoeide ook een opgelegde kans toen hij vrij voor doel het leer hoog over de lat joeg. In deze periode stopte Stei ger bovendien nog een paar behoorlijke schoten van Carlier en Appel. Met alle opportunistische middelen bleef De Eindhovense verdediging tenslotte de situatie meester en sleepte zodoende een 31-zege op Limburgse grond uit het vuur. De Amerikaan Jack Davis heeft bij pre- Olympische wedstrijden te Bendigo de 120 yards horden gewonnen in 13,3 sec, een tijd, welke 0,2 sec. onder het Wereldrecord ligt, dat sedert 10 april 1950 met 13.5 sec. op naam staat van zijn landgenoot Dick Attlesey. Davis liet in juni van dit jaar eveneens 13,5 sec. afdrukken, doch deze prestatie werd nog niet als evenaring van het wereldrecord erkend. De wind, die vrij sterk was toen de wedstrijden te Bendigo begonnen, luwde tijdens de race enigszins, zodat erkenning van dit record zal worden aangevraagd. Ten aanschouwen van 12000 toeschouwers heeft de vroegere Europese zwaargewicht kampioen. Heinz Neuhaus, opnieuw be slag gelegd op de Duitse titel in deze gewichtsklasse. Hij versloeg Gerhard Hecht op punten. Hecht had Neuhaus als Duits kampioen onttroond op 6 november van het vorige jaar, eveneens in de West" falenhalle te Dortmund. GRONINGEN, zondag. (Van onze sport-correspondent) Drie kwartier lang heeft GVAV met veel machtsvertoon op het doel van MVV een zware druk uitgeoefend, maar het gevolg was niet meer dan dat de Maas trichtenaren gedwongen werden zich soms met man en macht te verdedigen, zonder veel aandacht aan eigen offensief te kunnen besteden. Met open spel en nuttig gebruik van de dieptepass viel GVAV onmiddellijk ver woed aan en de Maastrichtse kanthalfs waren daardoor reeds spoedig in de ver dediging te vinden, waaruit ze voor de rust ook nauwelijks meer weg gekomen zijn. Het gevolg wat dat GVAV het mid denveld vast in handen kreeg en van daaruit door goed plaatsende kanthalfs telkens weer een nieuwe aanval kon op zetten. Daartegen kreeg MVV vrijwel geen kans om tot een offensief te komen. De midvoor van de Groningers, Kruger, werd tweemaal volkomen vrij gespeeld, maar faalde desondanks. Overigens stond stopper Van Bun uitstekend te werken en na de rust gaf dat MVV blijkbaar iets meer vertrouwen. De Maastrichtenaren kwamen toen althans wat meer naar vo ren, maar hielden hun midvoor nu te veel terug, zodat de voorlinie numeriek te zwak werd. GVAV bleef het initiatief behouden en was eveneens gevaarlijker, doordat de Groningers hun combinaties meer open hielden. Bij MVV hield men 'het spel te kort en te veel in de breedte zodat het samenspel, hoe aardig nu en dan ook lijkend, telkens opnieuw aangrijpingspun ten voor de gastheren bood. Doelman Rof fel heeft daardoor zo goed als geen lastig werk te verzetten gekregen, in tegenstel ling tot zijn overbuurman Vrijhof, die allerminst op theevisite is geweest, het geluk bij juist overgaande schoten in de slotfase wel op zijn hand heeft gehad, maar toch ook zeer goed heeft gewerkt. De strijd, welke voor de rust bij goed voetbal, sensationeel verliep, werd in de tweede helft wat kalmer doordat de ver moeidheid zich bij verschillende spelers deed gelden. Het spelpeil kwam daarbij tevens lager te liggen. Het bleef 0-0. WIERSMA, blonk uit (Van onze hockey-medewerker) Nu de ex-Olympics, ieder afzonderlek, weer aan de hockey-competitie deelne men, vallen er op de velden der eerste klassers uitslagen, die aantonen, dat de krachtsverschillen minimaal zijn. De leidende ploegen konden slechts met dc grootste moeite winnen en vooral in West (waar de meeste Olympics vandaan kwamen) is de hekkesluier zeker niet zwakker dan de koploper. In Zuid is Breda de nieuwe halve eeuw begonnen met een zege op E.M.H.C. in het Eind- hovens Sportpark en in het Noorden ging de big-match Groninger Studenten- Meppel niet door. H.H.IJ.C. heeft het tegen een Laren met alle internatio nals niet kunnen bolwerken. De korenblauwen wonnen met 21, doch het is een narrow escape geweest. Eerst dertig seconden voor het eindsignaal kon aanvoerder Dick Loggere uit een lange hoekslag het doelpunt scoren, waar mee h(j „zijn" kampioenen nog naar de overwinning trok. In de eerste helft had Bleekemolcn de Gooimensen uit een strafcorner de leiding gegeven, maar in de tweede helft nivelleerde Kruize, de opponent van Loggere, de stand. F.r is daarna nog verwoed om de zege gevochten soms zelfs tè hard en Loggere eiste die tenslotte voor Laren op. ROOSENDAAL, zaterdagavond. Omdat het aantal „zwervende" kandidaten voor de Wereldtitel dammen oneven is, komt er geen moment, waarop men kan zeggen op de helft van het toernooi te' zijn. Na de (merkwaardige)negendc ronde, die vandaag in Roosendaal werd gespeeld, hebben tien deelnemers de helft van hun aantal partijen afgewerkt, maar de negen overigen kunnen dat pas na de tiende ronde zeggen, terwijl dan negen anderen al weer over die helft heen zijn. De stand blijft daardoor onover zichtelijk. Voor de negende ronde was onze grote favoriet en Wereldkampioen Piet Roozenburg vrij en hij kan er dus van te voren op rekenen, dat hij zijn ge deelde eerste plaats voorlopig weer een heel eind uit het oog zou verliezen. De twee andere koplopers van vrijdag: onze landgenoot Keiler en de Frans man Gournier konden zich handhaven, dank zij overwinningen op Amzand, resp. Verpoest, terwijl Van Dijk (die Fanelli terugwees) goed bleef volgen. Roozen burg staat met een partij minder als vierde genoteerd en dan komt Bom op de vijfde plaats, eveneens met acht partijen gespeld. Verleene een gevoelige les en boekte De Italiaan Fanelli werd er te Roo sendaal van verdacht „doping" toe te passen. Hij kwam de zaal binnen met een grote thermosfles onder de arm, waar echter een onschuldig brouwsel in bleek te zitten, dat de Italiaan „es presso koffie" noemde. Dat vorstelijke nat is niet in iedere stad te verkrijgen en daarom koopt Fanelli soms een fles van te voren. Overigens heeft het hem niet veel geholpen in zijn strijd tegen de Nederlander Van Dijk, die hem geen enkel puntje toestond. De tijd speelde de zuiderling weer parten. De negende ronde was wel een heel wonderlijke. Dat begon al bij Verpoest, die de strijd met Gournier aanbond. Waarschijniijk aangemoedigd door de aanwezigheid van zijn oudere en ster kere broer Oscar, zette .Henri de inge wikkeldste partij op, die tot nu toe in dit toernooi is gespeeld, maar hij werd voor deze stoutmoedigheid zwaar ge straft. In de opening gebruikten de ri valen bijzonder veel tijd en toen het te gen de tijdcontirole liep en er zeer snel moest worden gespeeld, geraakte Ver poest op dwaalwegen. Hij ging kansloos ten onder. De Surinamer Amzand gaat in elke ronde vrijmoediger en heter spelen. Te gen Keiler maakte hij het zeer ingewik keld en vooral het eerste deel van deze partij was zeer aantrekkelijk. Maar na de 31ste zet werd Amzands positie moei lijk te verdedigen en daarna veroverde de Nederlander in enkele zetten bijna het gehele bord. Even was de Surina mer het te grof gaan doen en dat werd door Keiler ongenadig afgestraft. Eindelijk boekte Huisman zijn eer ste overwinning. Na acht ronden stonden er nog steeds acht remises achter zijn naam, maar nu kon de Leidenaar zijn tegenstander Navarro een fraaie winstpartij. De Chinees King heeft last van griep en was daardoor tegen de Franse kampioen Hisard slecht op dreef. In de ingewikkelde partij maakte hij een foutieve berekening, raakte een stuk kwijt en werkte ook het vervolg slecht af, waardoor hij zijn eerste nederlaag kreeg te incasseren. Een mooie en fantasierijke partij speelden De jong en Deslauriers, waarin geen van beiden (na enkele zeer inte ressante momenten) tot winst kon bren gen. Dionis deed zich tegen Bom van zijn sterkste zijde kennen en meer dan een remisse kon onze landgenoot niet bereiken. Verse en Merono zetten de meest overzichtelijke partij van deze avond op en kwamen eveneens remise overeen. De uitslagen van de partijen uit de negende ronde luiden: Van Dijk (Ned.)—Fanelli (It.) 2—0; Verpoest (Belg.)Gournier (Fr.) 02; Forclaz (Zwits.)Verleene (Belg.) 20; Dionis (Fr.)Bom (Ned.) 11; Verse (Fr.)Merono (Marokko) 11; Huisman (Ned.)Navarro (Algiers) 20; Keller (Ned.)Amzand (Surina- jme) 20; De Jong (Ned.)—Deslau riers (Can.) 11; Li Tchoan King (Ch.) Hisard (Fr.) 0—2. Roozenburg was vrij. Na de negende ronde is de stand: I en 2 Gournier en Keiler, beiden 14 punten; 3 Van Dijk 13 punten; 4 Roo zenburg 12 punten uit 8 part.; 5 Bom 11 punten uit 8 part.; 6 en 7 Deslauriers en King, beiden 10 punten uit 8 part.; 8 Huisman 10 punten uit 9 part.; 9. Verse 9 punten; 10 De Jong 8 punten uit 8 part. II Hisard 7 punten uit 8 part.; 12 t/m 14 Dionis, Forclaz en Verpoest, allen 7 punten uit 9 part.; 15 Navarro 6 punten uit 8 part.; 16 Verleene 6 punten uit 9 part.; 17 Amzand 5 punten uit 8 part.; 18 Merono 4 punten uit 8 part. 19 Fa- een afwikkeling voorzettenwaarin i neIil 2 punten, beiden naar dam gingen en in het Het beloop van de partij Keiler (wit) ■Amzand (zwart) was als volgt: 1. 34—30 17—22; 2. 30—25 eindspel speelde hij beslist sterker. Forclaz toonde, dat hij sinds 1952 gro te vorderingen heeft gemaakt. Hij gaf 11—17; j 3. 40—34 6—11; 4. 45—40 1—6; 5. 50— 45 1023; 6. 3329 (Omdat het sja- blone-achtige 3228x28 de zwarte stel ling slechts tot ontwikkeling zou bren gen, daar hierna 1823. 14x23. 10x19 enz. zou volgen). 614—19; 7. 25x14 9x20. 8. 38—33 10—14; 9. 42—38 20—25; 10. 32—28 23x32; 11. 37x28 16—21 (Het modernste antwoord in deze variant, die ten doel heeft via een overvleugeling het centrum te herwinnen). 12. 4137 2127 (Zeer consequent en ook sterk). 13. 48—42 5—10; 14. 29—23 (Een gro te afwikkeling waarmede wit bekent geen kans te zien voordeel uit deze opening te behalen. Een succes dus voor de zwart-speler). 1418x29; 15. 33x24 19x30 (Eerst 22x33 gaf hetzelfde resultaat). 16. 35x24 22x33; 17. 31x22 17x28; 18. 38x29 1419 (Blijkbaar durft zwart de consequenties van de „voorpost" op 28 toch niet geheel aan en, zoals uit het vervolg blijkt, wil ook wit hem graag kwijt. Wie heeft nu gelijk? Het zwaarte punt van deze partij zou hier kunnen liggen, en onzes inziens verdient 1117 22 enz. ernstige overweging). 19. 2923 (Indien wit tevreden was over zijn stelling zou hij zeker 4535 hebben gespeeld. Op dit moment blijkt dus wel een zeer uiteenlopend verschil van opvatting; Keiler noch Amzand wenst de voorpost te handhaven). 1919x30; 20. 23x32 10—14 (Einde van de eerste fase, hergroepe ring is noodzakelijk). 21. 42—38 11—17; 22. 46—41 12—18; 23. 38—33 8—12: 24. 47—42 6—11: 25. 42—38 11—16; 26. 32—28 18—22 (Van deze zet kan wit gebruik maken om 34 39 te spelen. Het is wel grappig te zien. dat Amzand de „clinch" weer op zoekt). 27. 3731 1621 (consequent ge speeld). 28. 31—26 3—9; 29. 38—32 7—11; 30. 41—37 11—16; 31. 34—29 (indirecte weerlegging van 2127). 31, 2127 (Dergelijke grove manoeuvres kan men zich tegen Keiler niet veroorloven. En de straf zal dan ook niet lang op zich laten wachten). 32. 32x21 16x27; 33. 40—34 (Natuur lijk niet 3631. 2621 en 28x10, we gens zwart 9—14, 30—34 enz. met winst. Waarschijnlijk had Amzand daarop ge hoopt. maar zulke combinaties hebben bij Keiler geen succes). 3313—18; 34. 37—32 27x38: 35. 43x32 (en nu wordt de zwarte stand moeilijk te verdedigen). 351420; (Vrijwel de enige zet, want op 2—7, of 8 volgt 2621, eventueel gevolgd door 28x17, 3631 enz. met winst). 36. 45—40 30—35; 37. 26—21 (Let nu op hoe wit in enkele zetten het gehele bord verovert). 3717x26; 38. 28x8 2x13; 39. 3328 (De rest is slechts een kwestie van techniek). 3920—24; 40. 29x20 25x14; 41. 28—23 18x29; 42. 34x23 15—20; 43. 32—28 13—19; 44. 39—33 4—10; 45. 44 —39 35x44; 46. 39x50 10—15; 47. 49—43 20—25; 48. 23—18 9—13; 49. 18x20 15x24: 50. 43—38 25—30; 51. 28—22 19—23; 52. 22—17 30—34 53. 17—12 24—29; 54. 33x24 34—39. Zwart geeft het op. De wijze waarop wit de 31e zet van zwart afstrafte is werkelijk voorbeeldig te noemen. De verdediging van B.M.H.C. had geen schuld aan de verdiende overwin ning, die T.O.G.O. in Bloemendaal boek te. Die defensie met Honnebier prach tig op dreef deed het wel goed, maar de aanval van de Bloemendalres wacht nog steeds op Bouwman om tot ontplooiing te komen. Na goed werk van Dudok van Heel kreeg TOGO door Van Beaumont een voorsprong, maar nog voor rust maakte Kammeyer gelijk. Ook hier viel de beslissing vlak voor het einde. Met nog een minuut te spelen kon de ex- BMHC-er van Nouhuys eindelijk het verdiende winnende doelpunt voor de Hagenaars in de Bloemendaalse touwen jagen (1—2). Over de strijd tussen Amsterdam en SCHC valt weinig te zeggen. Het was geen fraaie ontmoeting op het zware veld van het Wagener-stadion. Alle ex-Olympianen waren hier present, van wie Mulder weer enige gevaarlijke schoten te verwerken kreeg van Zwier (die overigens ook nog al eens onzuiver richtte). De SCHC-ers hadden een licht overwicht maar zagen geen kans dit in doelpunten uit te drukken; het bleef 0—0. Dezelfde uitslag was ook het resul taat van de derby tussen Hilversum en Be Fair, waarin de Crailose Kanaries wel een veldmeerderheid hadden, maar in de afwerking der aanvallen teleur stelden. Bovendien was doelman Kne- teman in goede vorm. Een partij van goed verdedigen en onvoldoende aan- valskracht, waarin de Kanaries het bes te hockey vertoonden. De stand in West is nu: SCHC 8—10 HHIJC 6—6 Amsterdam 89. BMHC 76 Be Fair 89 Hilversum 86 TOGO 67 Laren 75 „W aan eer gaan we nu op pad?", schijnen de Harriers aan hun Master of the Huilt te vragen, maar Karei Hensen blijft onbewogen onder de smeekbede van zijn rakkers Eerst moet de jachtstoetdie zojuist door pastoor Prinsen op het kerkplein is gezegend, geformeerd worden. Daar witch '-n rok de vele toeschouwers in Vdenhout's anders zo rustige straten op. In Oost zijn momenteel drie ernstige kandidaten voor de kampioenstitel. I Alle drie wonnen zij met één goaltje verschil en zonder te imponeren. Voor leider Union was Wageningen bij de( Berg een zware hindernis. Technisch waren de Nijmegenaren wel beter, maar de Bergbewoners verdedigden hardnekkig. Een doelpunt van Corne- lissen in de eerste helft, schonk Uni on toch de ruim verdiende zege. Zo mogelijk heeft DKS het tegen stadgenoot en hekkesluiter PW nóg moeilijker gehad. Als De Ruiter niet zo subliem gekeept had. was de runner-up zeker gestruikeld. Voor rust ging de strijd gelijk op (rust 0—0). daarna was eerst PW en tenslotte DKS het meest, ii de aanval. Ook hier een beslissing op de valreep: één minuut voor tijd bracht een mooie treffer van Rietman de beslissing. In Zwolle kreeg de strijd meer varia tie én doelpunten. Eerst werd door Beekhuize!i (voor Zutphen) gescoord, maar een hattrick van Van Haasdijk bracht de ruststand op 31. Zutphen kwam na de hervatting niet verder dan een tweede tegenpuntje. In Oost is de stand nu: Udenhout, het rustige plaatsje, dat toegangspoort is van Drunense- en Loonse Duinen, was vandaag weer her schapen in een groot centrum voor jagers, die tegen het einde van de mor gen door het beieren der klokken in de tere herfstlucht naar de St.-Lambertus- kerk werden geroepen. Elf Sonneurs de Trompe van de Ralley Louvière uit de Ardennen het land van St.-Hubertus patroon van de jacht luisterden hier de door pastoor K. Prinsen opgedragen plechtige jagersmis op. Zo ver als het machtige hoorngeschal van deze Son neurs in het vrije veld draagt, zo mach teloos sloeg het stuk tegen de barokke wanden van de%e oude witte parochie kerk. Eenmaal per jaar slechts mag de Grande Messe de St. Hubert in Uden- hout worden uitgevoerd, maar steeds weer is dit onderdeel van de Hubertus- plechtigheden imposant door de afwis seling van mannelijke forse- en ont roerend tedere muziek, waarmee de ja. gers dank brengen aan hun Koning. Mr. W. Verhoeven, burgemeester van Udenhout, de grote initiatiefnemer tot de jaarlijkse Hubertusplechtigheden en Slipjacht en vanmorgen tveer misdie naar in jagerstenue, hing de ambtske ten over zijn fel-rode jasje, om alle deelnemers en genodigden op t (vlag gende) stadhuis te begroeten. Der tra ditie getrouw zegende pastoor Prinsen daarna de jachtstoet op het kerkplein: ongeveer zestig ruiters en amazones met hun ,.fieldmaster" (burgemeester Verhoeven) en de meute der Veluwe- Hunt, die duidelijk tekenen van onge duld. toonde. De Harriers echte ..rak kers" hielden zich nog rustig bij de toespraak van de pastoor, maar staken zenuwachtig hun gevlekte koppen in de lucht, toen een regen van wijwater over hen en de jagers neerdaalde. De Uden- houtse harmonie ..St. Cecilia" bracht het gezelschap naar de „meet". Bij café-restaurant Bosch en Duin aan de rand van de Drunense Duinen begon de opvoering van het toneelstuk in een décor van bossen, duinen en akkerland voor de achtste maal. Ecu toneelstuk inderdaad, want dit festijn is niet meer dan een schertsjacht, se dert het echte wild door donderslagen en losse flodders van de militairen voor het grootste gedeelte uit dit ge bied is verjaagd. Surrogaat-vos Er is echter wel een spoor, door de „sliptrekker" met vossenmest in een bussel stro door het jachtterrein ge trokken. En als de honden dat spoor eenmaal hebben ontdekt, geven zij luidkeels uitdrukking a^rijJiun vreugde met een merkwaardig gftdfif, dat men van geen enkele ander^Jj^fifd ooit zal horen. Helaas had het,.'dèzq., zomer te veel geregend, om de slip ook over wei- landen(en sloten) te laten jlopen; de paarden zouden er tot hun knieën in weggezakt zijn. Maar aan hinder nissen hadden de ruiters ook dit jaar geen gebrek. Juist bij het nemen daar van bleek overigens, dat het aantal deelnemers vandaag te groot was. Udenhouts slipjacht trekt nu zo veel liefhebbers, dat men elkaar in de weg rijdt, met alle risico's van dien. Ruim twee uur bleven de jagers on derweg, af en toe zichtbaar, als zij even uit de bossen over één van de talrijke heuvels trokken, de felle meute vol gend in de vier grote runs (afgewis seld met een rustig traject zonder spoor), waaruit de 6 a 7 kilometers lange slip bestaat. Tenslotte vonden de Harriers na lang zenuwachtig zoeken en geholpen door het „Halali", dat Karei Hensen (mas ter of the Hunt) op zijn fluit blies, de koeienmaag bij de kill, als beloning voor het aandeel, dat zij weer in dit prachtige ruiterfeest hadden geleverd. Bij de kill waren nog meer toeschou wers dan in andere jaren, om het ver scheuren van de surrogaat-vos mee te maken. Het waren niet allemaal jachtpaar den, die de slip gevolgd hadden. Een kittige vosmerrie kon haar dressuur niet verloochenen en ging, voor het vertrek naar de warme stal en voor het grote jachtmaal, dat de jagers nog in Bosch en Duin wachtte, demonstratief een bad nemen in een grote plas vlak bij de kill: poot voor poot werd keurig schoongespoeld Union DKS Zwolle Arnhem 7—12 7—11 7—11 8— 8 Zutphen Wageningen Deventer PW 8—6 8—5 8—4 7—3 Vctilo aan de spits Vcnlo heeft zich in Zuid aan de spits gehandhaafd, maar de zege van de Limburgers op Zwart Wit bij het Mastbos was allesbehalve glorieus. De enige goal werd in de tweede speelhelft gescoord doorde Zwart Witter De Ligt; een hard gelag! HTCC verging het in Den Bosch niet al te best. In de eerste helft was het wel iets in de meerderheid en de voor sprong (20) bij de rust was zeker niet onverdiend. Maar toen kwam MOP uit de Bossche hoek! Lathouwers scoorde uit een tegen Van der Someren geno men strafbully en HTCC's voorsprong kwam aan een zijden draadje te han gen, dat echter niet knapte. Tilburg had veel moeite met Push (21), dat zelfs na een algemene aanval de leiding nam. De Beer en Taminiau zetten deze achterstand echter in volle winst voor de Tilburgers om. Zo voorkwam De Ruiter in de Enschedese derby DKS PW menig doelpunt van de PW-ers en nam hij het leeuwendeel in DKS 10 overwinning. EMHC is door een nederlaag legen Breda in het Eindhovense Sportpark op de laatste plaats beland. Het is eigen' aardig, dat EMHC met zijn prima aan winsten zo weinig presteert. Kloppen burg gaf Breda de leiding en daarna kon Verpaalen nog tweemaal (uit straf- corners) de roos treffen, waardoor met 03 gerust werd. In de tweede helft scoorde Appie van Grimbergen nog te gen, doch daar bleef het bij. In Zuid is de stand: Venlo 7—12 Zwart Wit 7—6 HTCC 7—10 Breda 8—6 Tilburg 8—10 MOP 8—6 Push 9— 7 EMHC 8—6 In het Noorden ging de grote strijd tussen Gron. Studenten en Meppel niet door won Daring met 40 van LHC, HVA met 4—1 van HMC en Groningen met 43 van GHBS. De stand in Noord is nu: Meppel 712 Groningen 88 HVA 8—10 GHBS 7—0 Gron. St. 79 Daring 84 HMC 8— 8 LHC 7—3 De tafeltennissers-hoofdklassers hebben de laatste gelegenheid om vóór Sinter klaas voor een verrassing te zorgen on benut gelaten. (Het hoofdklasseprogram ma wordt n.l. twee weken onderbroken, de laatste wedstrijd van de eerste helft gaat eerst op 8 december). Dat betekent, dat de beide leiders onbedreigd wonnen. Zowe] Nedlloyd als Sparta wonnen, van resp. Sparta 3 en VTV, met 9-1. Dat ene tegenpuntje was in beide wedstrijden een gul gebaar van de overwinnaars, die in het dubbelspel de ,.eer" lieten redden Overigens is het vreemd, dat Sparta 3, dat met slechts twee spelers uitkwam, niet nogmaals een proef met Nora van Megen nam. Wifra had thuis weinig in de melk te brokkelen tegen Quick. Slechts W. Stoop zegevierde over alle Hilversummers, die nu de tweede plaats in afdeling A wel vast in handen hebben. Sparta 2 kwam tegen Smash niet verder dan een gelijk spel. De Spartanen moesten allen de meer dere erkennen in Habes, terwijl L. Stoop ook van Kenter verloor. Smash, dat Neep als invaller voor Kra- mér had, bevocht in het dubbelspel de puntenverdeling. Door dit resultaat ver liet Smash de laatste plaats nog wel niet» maar de Amsterdammers naderden Scylla, dat niet speelde en Sparta 3 tot op één punt. Conform de verwachtingen bleef Bat" swingers thuis over PSV de baas. Alle Hagenaars wonnen van Nuyens, bovendien klopte Mauer Schep en bleef Leurs de meeredere over Schreurs; het dubbelspel was ook voor Batswingers, zodat de eind stand 6-4 werd. Met dezelfde cijfers won Carban van Luck Raek. De zege voor de Rotterdammers had duidelijker moeten zijn. Doch Duim liet het wel enigszins liggen. Hij won het slechts van veteraan Posno, evenals De Mey dat deed. Doch Schuller nivelleerde dat ruimschoots door alle Limburgers te klop; on. In het dub belspel waren Schuller en Duim garant voor het ontbrekende punt. Wibo tenslotte trok met twee invallers naar Venlo, doch dat vormde gezien het uitstekende reserve-materiaal voor de Hagenaars geen bezwaar. Het werd 9-1, omdat Peeters er in slaagde Jacobs tot capitulatie te dwingen. De uitslagen luiden:' Hoofdklasse A: Sparta 3—Nedlloyd 1-9; Sparta 2—Smash 5-5, Wifra—Quick 3-7. Hoofdklasse B: BatswingersPSV 6-4; SpartaVIV 9-1; CarboqLuck Rack 6-4; Blue Star—Wibo 1-9. De schaakwedstrijd V.A.S. (Amsterdam»-D.D. (Den Haag) voor de hoofd'klassecompetitie van de K.N.S.B. is geëindigd in een 6y2—3V2 over winning van V.A.S. De gedetailleerde uitslagen zijn: V.A.S.—D.D.: Th. D. van ScheltingaH. Donner 1—0, N. CortleverA. Breet 1—0. W. VeerkampJ. Heufke Kantelaar 01, J. Bink 'dr. M. Wij nans 1—0, W. Wolthuis—J. H. v. d. Pol O11, S. van Minderomr. F. Haarman V2—V2, C. Crabbendamidr. L. Vrek 10, J. Wilmink—mr. W. BeJinfante 1—0, J. H. Addioks ir. A. Doetjes 10. De wedstrijd A.S.C. (Amsterdam)Philidor (Leeuwarden) is voorlopig geëindigd in b\23y2 in het voordeel van A.S.C. De gede tailleerde uitslag luidt: A.S.C.Philidor: L. PrinsH. Kramer 01. H. Bouwmeester—T. d. Tol V2—V2. C. OrbaanE. Ploeg 1—0, C. v. Weezei—D. Boven 1—0, mr. J. Arnold^-W. Dijkstra 10, drs. J. KarperA. v. d. Bijl 10, G. PrahlG. Zijlstra 10, W. de RuiterP. Noppert* afgebr., M. Rebattudr. J. Hoitsema 01, P. Sassendr. W. de Savornin Lohmann 0—1. Te Utrecht is de ontmoeting gespeeld tussen Utredht en N.R.S.V. (Rotterdam). De voorlo pige uitslag luidde hier 6—3 in het voordeel van Utrecht. De gedetailleerde uitslagen zijn: Utrecht'N.B.S.V.): mr. Ed. Spanjaard;dr. K. Bergsma 1—0, dr. G. v. Vloten—.!. Sohellin- gerhout 10, drs. J. Visserir. H. Mannee 10, ir. H. v. Steenisdr. J. Wind \'2Y2, mr. F. Stegeman—J. v. Welzenis \'2V2, "prof. rmr. A. Hamming!—j. v. Vliet 10. A. v. d. Heijden •I. Meiier 61, A den HartogJ. Posno afgebr., J. v. HalA. de Groot y2\'2, T»h. v. Sehaik L. de Hartoglh l/2y2.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 6