splijtzwam m rode wereld Nasser wil geen Canadese troepen in Kanaalzone ZONDAGSRIJVERBOD VOOR DE MEESTE AUTO'S Stakingsbeweging in Hongarije zou aan kracht verliezen RIJVERBOD OP ZONDAG zwaar Nederland neemt tweeduizend Hongaarse vluchtelingen op Hongarije en Suez houden wereld in geduchte spanning DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN De militaire luchtbrug naar Egypte INGANG 25 NOVEMBER A.S. over waarheid Dinsdag 20 november 1956 „DE WAARHEID" Verklaring die te denken geeft Ju ï^pltrip Butler presideert kabinet werkbaar weer 3 dec.: speciale weerberichten voor de bouwvakken WEERBERICHT Onderhoud Mollet Gaitslcell Situatie gunstig De weerverwachting van het K.N.M.I., geldig tot woensdagavond, luidt: Droog weer met enkele overdrijvende wolken velden. Overwegend matige wind tussen oost en zuid-oost. Vannacht over het algemeen lichte vorst; morgen overdag temperaturen om het vriespunt. Woensdag 21 november: Zon op 8.12, onder 16.43 uur; maan op 20.07, onder 11.13 uur. dat Britse, Franse en Israëlische mili taire vliegtuigen in de afgelopen dagen het Syrisch luchtruim geschonden heb ben. Hij heeft de Syrische afgevaardigde bij ie V. N. opgedragen deze schendin gen onder de aandacht van de voorzitter van de Veiligheidsraad en de leden dvr Algemene Vergadering van de V- N. te brengen. De leider van de Britse socialistische partij Gaitskell, heeft gisteren een on derhoud gehad met de Franse socialis tische premier, Mollet. Gaitskell ver klaarde na afloop, dat de verschillen van opvatting tussen de Franse en Britse socialisten over het Brits-Fran se militaire optreden in Egypte, niet opgeheven waren. Maandagavond arriveerde .de minister van Buitenlandse Zaken van Egypte, Fawzi, op Schiphol, op doorreis naar New York. Direct na aankomst op de luchthaven hield hij een persconferentie. Links minister Fawzi en rechts de Egyp tische ambassadeur in Nederland. bruik binnen de thans gestelde grenzen een zo regelmatig en evenwichtig mo gelijke voorziening van het economisch leven met aardolieprodukten te helpen bevorderen. Dit zal het mogelijk kun nen maken met een minimum aan for meel ingrijpen en met voorkoming van ernstige moeilijkheden, aan de situatie die door de verminderde aanvoer van aardolieprodukten is ontstaan, het hoofd te bieden. Nederland verkeert in de gunstige si tuatie, dat het gedurende de eerste acht maanden van dit jaar slechts 53 pet. olie uit het Midden-Oosten betrokken heeft, 40 pet. uit het Westelijk halfrond en 7 pet. uit het Verre Oosten. (West- Europa als geheel betrekt 90 pet. van de benodigde aardolie uit het Verre Oosten). Vergeleken met het vorig jaar toen nog 60 pet. uit het Midden Oosten werd betrokken, betekent dit voor de huidige situatie een verschuiving, die voor ons land thans een gelukkig effect sorteert. Ons gebruik in 1955 bedroeg 4% mil joen ton ölie, voor 1956 is dit op 5 mil joen ton geraamd, waarvan 35 pet. stookolie, 25 pet. gas- en dieselolie, 20 pet. benzine en voorts diverse andere soorten oliën en vetten Aan ruwe aard olie werd vorig jaar 11,6 miljoen ton geïmporteerd. Van de 60 pet. hiervan, die uit het Midden Oosten kwam, werd 40 pet. via het Suezkanaal en 20 pet. via pijpleidingen vervoerd, waarbij dan ook nog de 10 pet. komt van de totale aanvoer, die Nederland uit het Verre Oosten betrok en die via het Suezkanaal werd getransporteerd. In hoeverre een verbetering zal komen in de aanvoer door het Suezkanaal en in hoeverre de vaart om de Kaap van invloed is op een daling van de olie-import is een onder werp waarover deskundigen zich het hoofd breken. Wel heeft de olie-commis sie van OEES te Parijs geadviseerd om een beperking van globaal 10 pet. in te voeren. De Nederlandse regering heeft zich aan dit advies geconformeerd. De I korting van het stookolie-verbruik met 10 pet. zal op de industrie en de elektri citeitscentrales maar een beperkte uit werking hebben, omdat hier veel meer kolen dan olie gebruikt worden. Overi gens wordt er momenteel 'n enquête bij de industrie gehouden naar de behoef ten, die zij op dit gebied heeft. (Van onze correspondent) Wegens het dreigende benzinetekort zal in België van zaterdag a.s. af het auto. verkeer op zondag verboden zijn. Deze maatregel zal tijdens het komende week einde nog niet in a,Ie scherpte worden toegepast. Het rijverbod werd hedenmorgen in de staatscourant afgekondigd. In de toe lichting werd gezegd, dat volgens het huidige benzineverbruik een 'bevoorra dingstekort van 15 procent zou ontstaan. Het rijverbod op zondagen zal dit tekort met 5 procent verminderen. Er zal aan de detaillisten een vermindering van 10 procent worden opgelegd. Op de automo bilisten wordt een beroep gedaan zo zui nig mogelijk te zijn. Er is op het ogen blik in België een voorraad voor vier maanden. Met n;ang va niaanda j december Friesland, Drente, Overijssel, Gelderland in Be Bilt geduren- ten noorden van de Rijn en Utrecht (oos- de de w 'UCimaanden een weerbericht telijk deel); rayon C (tel. nr 030—66641) speciaal ,,i£,„„°!JWvakken uitgeven, provincies Gelderïand ten zuiden van de Aanneme ,crflers en andere be- Rijn, Noord-Brabant en Limburg: rayon D ianghehben neven dan slechts een (tel. 03066651) provincies Utrecht (wes- bepaald tcietonimummer te draaien om telijk deel) Zuid-Holland en Zeeland, dit weerbericht te vernemen. Driemaal per dag wordt een weerbe- Daar de verscnuien m neerslag, wind richt voor de bouwvakken opgemaakt; en vorst in onderscneiaene delen var ons deze berichten kan men horen van 9— land soms vrij groot zijn, is besloten Ne- 12.00 uur, van 1315.30 uur en van 16 30 derland in vier rayons te verdelen die 22 uur. Bij de weerberichten voor de elk een eigen weerbericht onder een bouwvakken zal een terminologie wor- eigen telefoonnummer krijgen De rayons den gebruikt, die alleen voor ingewijden met. de daarmede corresponderende num- begrijpelijk is, namelijk voor hen, die mers zijn als volgt.: rayon A (tel nr 030— over de V.R.D. '56 (voorlopige richtlijnen 66621) provincie Noord-Holland; rayon B voor het doorwerken bij minder gunstige Gei. nr' 030—66631) provincies Groningen, weersomstandigheden) beschikken. De regering heeft besloten het in Nederland op te nemen contingent Hon gaarse vluchtelingen, aanvankelijk gesteld op 1.000, later verhoogd tot 1300, nogmaals te verhogen en wel tot 2.000 personen. Met dit aantal is de ter be schikking staande opvangcapaciteit volledig benut. Dit betekent, dat nog een laatste transport van ongeveer dezelfde grootte als de beide voorafgaande hier te lande kan worden verwa'Hef w.rdt zaterdagavond om 6 uur in Utrecht verwacht en zal 6.30 personen omvallen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 1