üeshout £Zh Meubelen - Tapijten - Gordijnen - Betimmeringen Mathenesserlaan 247 - Rotterdam Tovermeubels voor het kind Goed wonen - goed spelen ROKKEN en PLOOI- Modelips naar het goede Kinderboek Le Sinterklaas op zoek perikelen Proefmodellen in Amsterdam „IN BLIJDE VERWACHTING" OVER DE GENEUGHTEN VAN DE AMSTERDAMSE TRAM, DE RESULTAATLOZE WEES-EEN-HEER IN-HET-VEERKEERACTIE EN DE GRAGHTENGARAGES Bol Mc J*C Geen zak-uitgave We kunnen de kinderen op de ten toonstelling zélf zien. Er is vrij toe gang voor ieder kind, dat met het tentoongestelde speelgoed wil spelen of de geëxposeerde hypermoderne meubeltjes eens wil proberen. Deze meubeltjes zijn proefmodellen, ont worpen door een groepje jonge kun stenaars. W. Crouwel, Kho Liang Ie en A. Lammerse. Deze ontwerpers hebben gebroken met het idee, dat kindermeubels een verkleinde uitgave van „grote-mensen-meubels" moeten zijn. Zij hebben zich bewust gemaakt, dat een kind graag bezig is, dat het graag iets onderneemt en dat men 't kind een weldaad bewijst, als men het iets in handen geeft, waarmee 't kan experimenteren. Het kind wil met elk stuk speelgoed iets doen, het wil zijn trein laten rijden, zijn pop uit en aankleden, blokken stapelen en een vliegtuig in elkaar zetten. Maar van zijn meubels moest het tot dusver re afblijven! Zéker, als het was aan gewezen op de stoelen en tafels van vader en moeder, op het dressoir of de radio. Maar, als de proefmodel len van onze voortvarende ontwer pers werkelijk in massa kunnen wor den vervaardigd en op de markt ko men, dan zal het in de speelhoek van onze kleuters een waar paradijs wor den! Stel u voor: dan krijgen ze zit bankjes, waar je, mits je ze op de juiste manier op elkaar zet, een win kel van kunt bouwen, of een keuken tje. Er komen geen hamers of spijkers A double usage oorspronkelijke Poppen BLIJVENDE FLITSEN OM HET DAGELIJKS BROOD LICHT ALS EEN VEERTJE KOUSEN hong hong ZATERDAG 24 NOVEMBER 1956 PAGINA 10 VAM Het Sinterklaasfeest nadert, en de tijd moge voorbij zijn dat onze spruiten bij de schoorsteen staan te zingen, niet voorbij is de tijd, waarin ook door moderne kinderen verwachtingen worden gesmeed. Als grote mensen nog verrast kun nen worden, dan zeker ook het kind. In deze overweging hebben wij 'n bezoek gebracht aan de tentoonstel ling: „Goed wonen- Goed spelen", die op het Rokin te Amsterdam geor ganiseerd is. De organisatoren van deze tentoonstelling zijn mensen van de stichting „Goed Wonen", die tot dusverre met haar adviezen voor esthetische en verantwoorde wo ninginrichting voornamelijk het com fort en de schone vorm van de omge ving der volwassenen beoogde. Deze stichting heeft de laatste tijd het kind in het centrum van haar belangstel ling geplaatst Er is een tijd geweest, dat kinde ren gekleed waren als grote dames en heren in zakformaat. Die tijd is voor bij. Kleine meisjes dragen geen cor- setten meer en kleine jongens geen vestjes en boordjes. De meubels en het speelgoed van het kind zijn in eze gelukkige ont wikkeling achtergebleven. We geven de kinderen weliswaar wiegen en boxen, en later een kinderstoel, maar daarmee is de zaak voor de meeste ouders afgedaan. Zelfs als ze er toe overgaan, echte kindermeubeltjes te kopen, zullen ze moeten toegeven, dat die kleine tafeltjes en stoeltjes niets anders zijn dan een nabootsing van de meubels der volwassenen. Eigenlijk zijn we zelf pas tot deze KINDERMEUBELEN, ontworpen door A. Lammers. ontdekking gekomen toen we deze tentoonstelling bezochten. Advertentie. Dit boek van Dr. A. J. M. tamers gratis bij aankoop van een Babyderm-Set, waarin poeder, zalf. olie. zeep, a f 4.95. Voorradig in Apotheek en Drogisterij. Weten is gerust zijn. OV ERZICI1T van de tentoonstelling „Goed iconen, goed spelen'. aan te pas. Het is een kwestie van de juiste stand. -Het is een handigheid die de kinderen gauw genoeg zullen leren. Er kan ook een kast van ge maakt worden, zelfs een poppenkast, want door een bepaalde opstelling ontstaat er een soort toneeltje. Het aardigst is, dat de achterzijde van zo'n bankje een schoolbord vormt, zodat de kinderen, als de zaak weer op de goede manier in elkaar gepast wordt, schooltje kunnen spelen. Met twee of drie van deze hoogst eenvou dige, in mooie kleuren en goed ma teriaal uitgevoerde bankjes, spaart men dus een aantal andere dure en plaatsrovende stukken speelgoed uit. Dit goed cn zeer Hebt u wel eeng in een Amsterdamse tram geze ten? Wie geen zeebenen beeft is die onderneming niet aan te raden. Om de eer van de stad hoog te houden moest he,t aan vreemdelingen verboden zijn van dat vervoermid del gebruik te maken. Om er in te komen is al een vraagstuk want volgnummers bestaan niet en in de rij staan wordt wel enigszins bij de bussen gedaan maar niet hij de trams. Wie dus vlug zijn buurman op zij duwt heeft kans een zitplaats te verove ren. De hoogste wens van elke op de tram wachtende Amsterdam mer is immers zo'n zit plaats te bemachtigen, ai zijn zorgen en verlangens vallen er momenteel ab soluut bij weg. Voor ouden van dagen ij het instappen al moei lijk maar altijd steekt iemand op het achterbal kon energiek zijn arm uit en met een opgewekt „kom binnen vader" wordt de Patiënt er in gehesen. Blijven de in een bus zittende Parijzenaars angstvallig in hun krant kijken om niet hun plaats te moeten aanbieden aan een dame of oude man, de Amsterdammers kijken ze onbevangen aan. ja zelfs met enige interesse, om te z'ien hoe die men sen weerstand weten te bieden aan de perikelen die zo'n tramritje met zich meebrengt. In elke tram staat een waarschuwing met zoiets van: „Wees op uw hoe de, dubbele remmen". Die dubbele remmen be letten de tram misschien !n het water terecht te komen, maar bij iedere halte staat het ding met een onverwachte ruk stil en moet het plotseling wat langzamer rijden dan kwakken de staande rei zigers ook tegen elkaar. „Ja mins, *t is wat" is dan de verzuchting van de .^taanden" en de „zit- tenden" glimlachen met een zekere superioriteit. „Wacht maar", denken de eersten, „bij een vol gende rit is het misschien jullie beurt", als ze ten minste nog in staat zijn aan iets anders te den ken dan hoe aan de bochten en zwenkingen die de tram neemt, weer stand te bieden. Hoe is het mogelijk dat geen Amsterdammer z'o energiek genoeg is om zijn stadgenoten voor te stellen de tram te boycotten tot ander ma teriaal wordt aange schaft. Ook konden ze B. en W. dringend ver zoeken ettelijke uren in dat vervoermiddel aan de lussen te hangen. Als dit beneden hun waardigheid is dan moes ten ze eens proberen op de drukke uren de straat over te steken. Dit is wel een heel ander Pro bleem maar daar waar geen stoplichten zijn en waar geen verkeersagent aan zijn toestel staat te peuteren is het misschien even moeilijk over te steken als 't evenwicht bewaren in een volle tram. De vreemdelingen staa.n trouwens verbaasd te kijken naar dat over steken. In Amsterdam geschiedt dat n.l. op de volgende wijze: De fiet sers komen in dichte drommen aangezet. Op het trottoir staan de mensen te wachten. Ein delijk zijn de fietsers voorbij en toevallig komt er ook geen auto aan de voetgangers willen een poging wagen als zo'n rij dend mens in volle vaart komt aangezet,, niet uit wijkt of inhoudt maar plomp en onbeschoft doorrijdt. De voetgangers zijn gedwongen te wach ten vooral daar er twee, drie in volle vaart aan komen. Zijn die voorbij en komen er geen wa gens aan dan bestaat er een flauwe kans om heelhuids de overkant te bereiken. Wat de automobilisten betreft, die krijgen blijk, baar hun rijbewijs zon der dat hun de verkeers regelen in het hoofd ge pompt worden. Haast al le Amsterdammers lijken O.W.-ers achter het stuur Ze rijden met een vaart door de stad of Amster dam een door de pest geteisterde en door de burgerij verlaten stad is geworden waarin het le vensgevaarlijk werd zioh te bewegen. Inderdaad is het le vensgevaarlijk maar voor de mensen die zich op de antieke manier voort bewegen die men wan delaars noemt en die zich bovendien verbeel den dat ze het recht heb ben de straat over te steken. Door de prachtige grachten voor garage te gebruiken heeft Amster dam veel van zijn schoon heid verloren. Maar dat schijnt het laatste te zijn waar de Amsterdammer z'ich iets van aantrekt! DINY K.-W. idee is op verschillende manieren ge realiseerd. We zien krukjes, die uit el kaar genomen kunnen worden en tot kastjes omgebouwd. Er staat een Deens „speelmeubel", waarin het kind kan zitten, dat het als tafeltje kan gebruiken, en omgekeerd, als wip! De Fransen zijn nog een stapje verder gegaan. We bewonderen op een reeks afbeeldingen althans stoel tjes, waaraan rubberwieltjes zijn be vestigd. Trek het stoeltje achterover en het is een karretje! Van Holland se huize is een soort lage kinderstoel met ombouwmogelijkheid voor berg- kist. Dit meubel is zo mooi en sterk, dat het heus niet naar de zolder hoeft als de jeugdige eigenaar de kinder schoenen ontwassen is; hy zal het dan met liefde in z«n jongenskamer zet ten. Is de gelukkige een meisje, dan zal ze bet later een beeldig boeken kastje vinden. Het zal werkelijk een uitkomst zijn zowel voor de kinderen als voor hun moeders, als de eersten hun activi teiten kunnen botvieren op hun meu bels en de laatsten niet aldoor behoe ven te waarschuwen: „pas toch op! Afblijven! Je bederft het bankstel!" De propaganda voor speelgoed van goede vorm en kleur is niet nieuw; ook niet het streven naar speelgoed, dat het kind tot zelfwerk-1 zaamheid prikkelt. Wèl wordt deze tendens versterkt, doordat men bij moderne bouwdozen steeds minder voorbeelden in de geest van ..huisje- I boompje-beestje" ziet. Liever laat men het kind zélf bouwen en dan mei i degelijk verantwoord materiaal, j waarvan er op de tentoonstelling veel i aanwezig is. Weldadig doet de modern geklede pop aan. Op poppengebied waren we j tot nu toe eigenlijk achterlijk: altjjd maar roze strikken en zyden krullen en ouderwetse jurkjes met pofmouw tjes en kantjes! Tot onze voldoening zagen we niet alleen in enkele speel- I goedwinkels eindelijk meisjespoppen met paardestaarten, maar op de I expositie van „Goed Wonen" prykt een heuse teenager, met hoogst mo derne coiffure, sportblouse corduroy broek en flats. De eeuw van het kind nadert haar hoogtepunt Jantje en Marietje mogen alles op hun kop zet- i ten, zonder interventie van vader of moeder In Te. Voor Sinterklaas is het werkelijk niet gemakkelijk om uit de lawine van jeugd boeken. die ieder jaar speciaal in de no- vembermaand over ons land neerkomt, juist die verhalen te vinden, die echt de moeite van het kopen waard zün. Daar om leek het ons raadzaam ook bis schoppen hebben wel eens goede raad nodig van te voren te gaan kijken, wat er zoal op de boekenmarkt te vin den is. Sinterklaas, geef toch goede jeugdboe ken Er is keus te over en de Neder landse uitgevers hebben werkelijk het beste beentje voorgezet, zodat er voor ieders gading wat te vinden is. Om het u zo gemakkelijk mogelijk te maken, zo dat ieder aan zijn trekken komt. hebben we gedacht voor alle leeftijden enkele bijzonder goede boeken op te noemen. Het is wel erg zakelijk, maar op Uw leeftijd, Sinterklaas, is dat toch wel bij zonder gemakkelijk. Daar het onmogelijk is. om van al deze boeken een korte inhoud te geven, bie den we U een kerncollectie aan (alleen maar een opsomming van schrijver, ti tel en Prijs), terwijl achter ieder boek de leeftijd aangegeven wordt waarvoor het boek bestemd is. Voor de inhoud kunt U beter de catalogi„Boeken ver overen de jeugd" (Parkstraat 10, Til burg) en„De kleine Vuurtoren" (Ver. ter bevordering van de belangen des boekhandels) raadplegen. Nu volgen de vertellingen voor kleu ters en jonge kinderen van 69 jaar. Bouhuys. De rode ponnie (7 j. e. o.). Broos. Bartje Pompadoer. (6 j. e.o.). Broos. Maartje de koe. (5 j. e.o.). Grigs. Strootje de poes. (8 j. e.o.). Haar, ter. Saskia en Jeroen-serie. (6 j. e.o.). Hildebrand. Bolke de beer-serie. (69 jaar). Jones. De kinderen van Maminka. Laan. Pinkeltje's-serie. (68 j.). Lattimore. Junior, het negerjongetje. (6—9 j.). Kleine Sjang. (69 j.). Kleine Sjang en zijn vriend jes. (69 j.), Laurey. Hopla, het feestvarken. (6 j. e. o.). Rey. Raffie en de 9 aapjes. (5 j. e. o.). Schaake-Verkozen. Grimbeltje .het oude grijze konijn. (69 j:). Schmidt. Jip en Janneke-serie. (09 j.) Smulders. Knoopje Kapoen-serie. (5 j. e. o.). Meneertje Verkeerd. (69 jaar.). Pietje Prik-serie. (69 j.). Williams. Het houten paardje Hu. (7 j. e. o.). Worm. De drie paardjes. (5 j. e. o.). Het spreekt vanzelf, dat er bij deze eer ste groep boeken verschillende verhalen zijn die zich uitermate goed laten voor lezen en dat bijna al deze boeken zowel voor jongens als meisjes geschikt zijn. Leeftijd 912 jaar. Bij deze zullen we ook nog vermelden, of ze speciaal voor jongens of meisjes bestemd zijn; staat er niets bij dan zijn ze voor beide groepen geschikt. Estes. Met z'n vijven. Fitinghoff. De kinderen van de Grote Rooie Willemien- Advfr>rter tie Fjeld. Goudappel-Bos. tje. M. Heinrich. Kop op. Janos. Held. En dat voor twee dubbeltjes. Hopp. Het toverkrijtje. Huisinga-Scaf, De „oeroemtsji" vaart nagr China. Kaeser. Met Piem op avontuur. J. Lillegg. Vevi. Lindgren. Mio, mijn Mio. J. Mascall en Gordon. Moppitt North. Jerry en het zwarte schaap. Schmidt. Abeltje. De A van Abeltje. Wethekam. 't Gaat om Larry. Leeftijd 12 jaar en ouder. Amstel Van Ergens op de wijde we reld. Bottema. Aardolie, zigeuners en Fred dy. J. Brink. Van den Vikingschepen aan de horizon. Bruyn. Lasse Lanta; verhaal uit Lap land. Rutner Aan de rand van het Suri naamse oerwoud. Naar de Oelemari. Hagers E. Marga, mijn moeder. M. Hagers F. Connies wonderland. (Ma- durodam). M. Ipenburg, Van Tussen renstal en Maas. M. (13 j. e. o.). Moody, Ons huis in de prairie. Rutgers v. d. Loefl-Basenau. Lawines razen. Het licht in je ogen. J. Schmidt. De ark. (verhalenbundel). Sluys Van der De club van Draadje knapt het op. J. Velsen-Quast. Alleen maar een hart. M. (14 j. e. o.). Weisz-Sonneniburg. Verjaagd door de vulkaan. Winterfeld. Caius is een ezel, (detec tive-verhaal) Zonruiter. Tussen rem- en gaspedaal. J. speurdersrverhaaD En dan nog een lijstje van allerlei boe ken, die niet in een vloek en een zucht worden uitgelezen, maar waarnaar de jeugd telkens weer opnieuw zal grijpen. Arnold us. 40 eeuwen scheepvaart. (11 j. e. o.). Breda, Van Avonturen met papier. (9—12 j.). Plezier met papier. Clarke. Eilanden in het heelal. (12 j. e. o.). Conijn. Een huis vol dieren. (12 j. e.o.) Duvoisin. Zij hesen de zeilen. (11 j. e. o.) (ontdekkingstochten). Hartl. Waarom? Daarom! Zo en niet anders, (over de achtergrond van vele dingen in het dagelijks leven). Pérochon. Zo leven de dieren (10 j. e. o.). Roggeveen. Doe je mee? (spel en knutselen 012 j.). Wheeler en Deucher. Jeugd en mu ziek. (9—12 j.) 1. Mozart het wonder kind; 2. Joseph Haydn, de vrolijke dorpsjongen; 3. Ludwig van Beetho ven en het klokkenspel; 4. Joh. Seb. Bach; 5. Franz Schubert en zijn vro lijke vrienden; 6/7. Frédéric Chopin. Zechlin. Binnen blijven, bezig blijven. (912 j., spelletjes en bezigheden, spe ciaal voor zieke kinderen). E. DAMEN. UBEN I HET ongetwijfeld allen met ons eens: de rok-blouse combinatie is een ideale dracht. Legio zijn de oudere en jongere dames, die rók en blouse prefe reren boven de japon uit één stuk en legio de mogelijkheden van deze combinatie. Speelt bij onze eeuwig in tijdnood verkerende bakvissen vooral het praktische een grote rol wat gaat dat 's ochtends heerlijk vlug: blouse, aan, rok erover, klaar! bij degenen die deze leeftijd ie boven zijn, komt ook bet mo dieuze element een woordje mee spreken. Deze categorie dames was het voor al, die een zucht van verlichting en voldoening slaakte toen, nu enkele ja ren geleden de rok en blouse, die min of meer in diskrediet waren geraakt bij de Haute Couture, weer in eer her steld werden. VARIATIES OP EEN THEMA Sindsdien worden er elk seizoen weer duizenden rokken en evenzove- v? b!ouses °P de markt gebracht, in honderden kleuren, dessins en model- Jen. De fabrikanten zien evenals hun afnemers, de waarde hiervan terde ge 'n. de mogelijkheden tot combine- ïen zijn haast onuitputtelijk. Nu eens met een fris blousje, of tijdens kille dagen een fleurig truitje, dan weer met een wat gekledere pullover, zo heeft de rok telkens een ander aan zien. U weet het evengoed als wij: er zijn verschillende rokken voor ver schillende gelegenheden. Daar is de rechte, geklede rok, die het ook bij een tailleur goed doet, en er zijn de wat sportievere portefeuillerokken. We kennen allemaal de klokrok en ook de ingerimpelde zg. boerinnenrok voor vakantie en ook., voor cocktail- parties, voor welke gelegenheden hij uiteraard van een gekledere stof moet zijn gemaakt. Verder zijn er dan de plooirokken die Geneviève Fath combineerde met de lang" sweater blouse. Naast de brede platte, de dubbele en de diepe stolpplooien zijn allerlei soorten plissés weer „en vo gue". De plooirokken hebben het voordeel, dat zij de normale, zelfs niet zo heel slanke vrouw goed afkle- den. Maar zij hebben ook een nadeel; de plooi gaat er vrij gauw uit en dei rok verandert in een stijlloos kleding stuk. Wel zijn er plooihoudende stof fen in de handel, de zg. „indéplissa- bles", maar deze betekenen voor de meeste vrouwen een wat al te grote hap uit net huishoudbudget. Het tel kens laten persen is op den duur ook vrij prijzig en het strijken van al die plooien is een zeer nauwkeurig en vooral tijdrovend werk! CONSERVERINGSMIDDELEN Laat u door deze opsomming van nadelen niet tegenhouden een plooi rok te kopen. Enkele vernuf tige sexegenot en van ons hebben na melijk verschillende trucjes bedacht om „de plooi" er langer in te hou den. Zij mogen u wat vervelend voor komen, deze hulpmiddeltjes, maar uit eigen ervaring kunnen wij u ver tellen, dat ze werkelijk doeltreffend zijn. Het succes, dat u ermee hebben zult, is het vervelende karweitje dubbel en dwars waard! Let er allereerst goed op, dat u uw rok steeds ophangt en niet over een stoel legt, zoals „vele sloddervos sen" onder ons gewoon zijn te doen. Door het liggen verdwijnen de plooien namelijk vlugger uit uw schattige rokje. Een buitengewoon succesvol hulp middeltje is het volgende: zet elke plooi vóór het ophangen met een pa perclips of een speld vast. De volgen de dag vindt u uw rok onberispeiyk in de vorm terug. Plissé-rokken kun nen gedurende lange tyd voor uit zakken behoed worden door nylon kousen! Snijd van eer> oud exem plaar de voet af en haal de rok er door, nadat u hem keurig in de plooi gelegd hebt. Hang het hele geval net jes op. Wanneer u op reis gaat en uw plooi rok in een koffer meeneemt, rijg dan eerst de plooien geheel of gedeelte lijk in. Zo wordt voorkomen, dat ze tijdens het vervoer scheef gaan lig gen of kreuken. Vervolgens mocht de rok door het zitten van achteren wat uitgezakt zijn haalt u dan onmiddellijk de tailleband los en trek de rok de benodigde cen timeters op. Niets staat zo slordig als een scheefhangende rok! En tenslotte: is uw plissé na ver loop van tijd in een zodanig stadium gekomen, dat de plooien praktisch niet meer te zien zijn, pers dan net zo lang, tot alle illusie van plooien ver dwenen is. Het resultaat: een klok rok, waarvan iedereen zal vragen: Is-ie nieuw? DIET VAN DUIN HET GEZIN, een eigen wereldje, vol ontelbare verrassingen! Flits er door heen en pluk van al die onverwachte kristalletjes, die kostbare momenten in uw gezin, die de moeite van het vast leggen waard zijn. Vooral met de ko mende feestdagen, wanneer zovele geestdriftige kindersnuitjes weer 't de cor zullen vormen van een onverge telijk tafereel. Ogenblikken, die nim mer terugkomen. Houd dus uw toestel met flitslampje bij de hand en het zal later al die vreugde en verrassing, bij 't zien van het fel begeerde cadeau, weer tevoor schijn toveren. Zelfs een stukje dierenleven in huis kan meedoen in het spel van de ca mera. Een poedel of kater, net een tik keltje ijdeltuitig; de goedaardige boxer, nog even met een traanoog snuf felend aan het afgebrande lampje. Maar neem in ieder geval deze kiekje van dichtbij, zodat straks niet alleen acht entwintig poten van het ameublement ook meedingen naar een plaatsje in uw fotoalbum. De erkende fotohandel in Nederland maakt het u dit winterse flits-seizoen al extra gemakkelijk. Gedurende 3 da gen kunt u daar gratis een flits-camera of een afzonderlijk flits-apparatuur in bruikleen krijgen. De kans van uw leven om in een flits met het flitsen vertrouwd te raken. Deze rok van kreukherstellend, wasbaar en plooihoudend materiaal, WANNEER U ergens op een rustig plaatsje uw broodje verorbert, probeert men elders de meest gevoelige factor van dit produkt te tarten: de prijs. In Nederland verlopen de debatten hierover nogal kalm en vlot, maar op Franse bodem flakkert vaak een fella actie op. Zo werden nog niet lang ge leden een Parijse bakker en zijn vrouw voor de rechter gebracht, omdat ze in het nachtelijk uur waren binnenge drongen in een naburige bakkerij waar werd doorgewerkt, en daar bij wijze van protest een baksel van 140 broden hadden bevuild. Ook de Britse bakkers hebben hun zorgen. Kleine bakkerijen worden weggevaagd door broodfabrie ken, waarbij vakmanschap en fantasie zonder meer de bodem wordt ingedrukt. Zou u eens een bezoekje brengen aan een Zweedse bakkerij, dan zou u da delijk getroffen worden door de grote zindelijkheid, die hier heerst. 's Ochtends om zes uur wordt begon nen met het werk. De bakker zelf" is meestal om half zes reeds aanwezig om zijn krantje door te lezen. Het grootste deel van de morgen brengt men door met het vlechten van drie stengels tot grote kransen en gallesmo dellen en niet te vergeten de onover troffen Zweedse beschuit. Tegen half 2 is alles klaar en kan de bakker na een duik onder de frisse douche op weg naar huis gaan. Alles bij elkaar een gunstig bestaan met hoge lonen, een gezellig fiatje en per jaar een driewe kelijkse vlucht naar het zonnebad! Zo'n paar heerlijke warme Laimbtick Lammies of an dere gevoerde handschoenen is natuurlijk een zeer welkom geschenk. Ook in onze shawls- collectie vindt U altijd verras sende dessins en kleurstellingen Prima gevoerde handschoenen reeds vanaf f. 17.50. TYROLER HANDSCHOENEN MAGAZIJN Handschoenen, suède jasjes, exclusieve shawls. Elbeo kousen. Amsterdam, Kalverstraat 182 Rotterdam, Lijnbaan 85 's-Gtwvenhage, Spuistraat 58 DUIZENDVOUDIG ZIJN de mogelijk heden voor een jeugdige en elegante onderkleding in deze tijd. Wit, theeroos- geel, zalm, lichtblauw en vooral zwart zijn de kleuren van het palet, vaak ge garneerd met witte „perlon"-flockprint, ragfijn als een spinneweb en uiterst sterk. Een feestelijk concert, zomaar in uw eigen kast, klaar voor hgit spel van zijn toverstokjes: exquise japons, slip jes en onderjurken. Zij hullen u in een waas van multifil „perion", waaruit hier en daar geplisseerde volants ont snappen. Zelfs de nieuwste torsoiettes van crepe-„perlon" zijn licht als een veertje en accentueren beschaafd en succesvol het typisch vrouwelijke. Soe pele baleintjes, verborgen voorsluiting en lang rugpand. Iets voor u? En tot slot een droomrijk van ruches en volanten, nachtjaponnen van „per- lon"-papillon, een gloednieuw weef sel, dat vele charmante mogelijkheden biedt. ZO LANG de speurtocht in grootmoe ders kledingkist niet helpt, de achteloos weggeworpen hoepelrok terug te vin den, zullen we ons meer of minder goed gevormde been een ander verzorgd bestaan moeten verschaffen. Zeker in het koudere jaargetijde, waarbij de lage temperatuur maar al te vaak haar schadelijke invloed doet gelden. Duitse uitvinders hebben daar om nog niet lang geleden een vondst gedaan, die in het rijk der vrouw spoe dig furore zal maken, nl. een „perlon"- kous van gekroesde garens. Aan de bovenkant zit een dubbel geweven en extra elastische band, die bij een al te plotseling ontstane ladder het stop lichtje op rood schakelt en zo de rest van het weefsel intact houdt. Deze rand is bovendien zeer poreus ter be scherming van een gevoelige en tere huid. Al deze modellen worden met en zonder naad gedragen, gedompeld in het modieuze verfbad van zandkleur, hazelnootbruin en cacaotint. De ai Melbc alleen 'Pers: Ünale storm de 40i 'n de In he elftal tonver Er broe wed hieli le, i den ter i De den re De ee; chison Voor teerd. Wa* rr Evei tjalve Baker maai Olymp tijd w Was a; Per se D, In d de e het nlng besh met Thai sec. De echter dit nu eindigi sons i sec. ac De luidt: Reec gen oi Pas kc schrijv Piet ui in u i niet v twee 1 radio i sis ho (Honv Wij w; tionari Unanie terstor Wer<j geen Toer blijkjbs tisch i partij de sr'. verlat* gunste vlucht' gunste Pen m de or< Rieer s den aa telinge Dit uien t< komen dit. ho vallen ontsta: of Vor dan g( wordt H e Het gaarse strijd i dollars gulden de afs lingen land c Wilde Sch HONG Wat aan? I voetba keert van H Het is deel t< Ma: (Noo vergee in dezi daad HONG Had bet lar ballen' Wanne binnen gen m don is niet ki tje ve: ballers van de ren ui gel se Rot HONG Ik h ved ei rium, Eranki en 30.1 gen, o Honga verhoi hun gi Rot Dc orga; niski een ter Voor: mr. te R zaak den woei dag, Het 32 £pe

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 10