tijdelijk 2 pakken Gloeilampjes MARGE V.N. toetsten de aanwijzingen van Egypte Onverzoenlijke rede van Fawzi Minister Klomjoé door Sint in de (Hongaarse) bloemen gezet Bezwaren tegen Ouderdomswet ondervangen poli/talent wasmiddel Smiths INDE De crisis in het Midden-Oosten Vier doden op de weg ■■.sa# de weg' S pré-héél anders -véél beter. Stop er gerust al Uw wasgoed in. Gasbedrijf directeur pleegde verduisteringen Nederlandse bijdrage aan V. N.-politieleger: 115.000 dollar kookwekkers Passagiers werden per vrachtauto ontscheept Extra K.L.M.-vluchten tussen Rome en Cairo Experiment op r.-k. Muloscholen ARKA heeft 20.000 leden „Zwarte ruiter" op 11 december weer voor St -Nicolaas weer in de Jaarbeurshallen Hulp voor Hongarije Twee wijzigingen voorgesteld Tweede Kamer aan Schriftelijke eind examens in 1957 PAGINA 5 WOENSDAG 28 NOVEMBER 1956 KRUISHERENKLOOSTER TE AMERSFOORT PRIORAAT Vergeet de andere vluchte lingen niet Hr. Ms. FREGAT LYNX MORGEN THUIS noodzakelijk in iedere keuken vanaf f 14.25 Steigers onder water Veranderingen in methodiek en verlenging van studieduur Géén doden B® 'ista jwgMtewti S» i >l^r<;y«tóstsfe»i«dag. Jfl: j ma ««trekomen. Be»! iwsrw ^wmKEwmSmm .- - Behandeling roofmoord te Ravenstein India heeft gisteren in de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties geëist, dat er onmiddellijk een onderzoek wordt ingesteld naar berichten volgens welke de Franse strijdkrachten in Port Said ver sterkt worden. De Indiase afgevaardigde, Krisjna Menon, drong er bij de Assemblée op aan, dat Secretaris-Generaal Hammarskjoeld zich onverwijld in verbinding zal stellen met de Franse regering om de Algemene Vergadering met betrekking tot deze berichten gerust te stellen. „Als het valse berichten zijn is het noodzakelijk ze uit de wereld te helpen", aldus Menon. Kort tevoren had de Egyptische mi nister van buitenlandse zaken, Fawzi, de aandacht van de Algemene Vergadering gevestigd op persberichten, dat in Port Said Franse tanks aan land waren gebracht. Fawzi haalde berichten aan van een Ameri kaans persbureau en van de Daily Herald uit Londen. Voordat de zitting werd verdaagd, deelde de voorzitter van de Alge mene Vergadering mee, dat Hammarskjoeld gevolg zal geven aan het verzoek van India en Egypte om te onderzoeken of de berichten op waarheid berusten. Het Franse ministerie van buitenlandse zaken heeft gisterenavond laat de berichten, dat een Frans tankregiment in Port Said aan land is gegaan, „volkomen fantasie" genoemd. In een verklaring van het Franse ministerie wordt gezegd, dat het slechts betreurd kan worden, dat de Egyptische vertegenwoordiger bij de V.N. enig geloof gehecht heeft aan een dergelijk bericht, met het risico het vertrouwen van de Verenigde Naties ernstig te schokken. V.IS.-leger groeit Economie IM DECEMBER KOPEN WJ.. Uitwijzing? Aanpassing bij aanvullings verzekering GOEDERENVERVOER MET PERSONENAUTO'S OP ZONDAG Data vastgesteld PRINSES BEATRIX NAAR ASSAUT ADELBORSTEN Alstublieft, 12 Washington Speciale toestemming van de rege ringsautoriteiten was nodig en werd verkregen om de heer Robert Earl Hughes van zi.in woonplaats in de staat Illinois naar New York te vervoeren per vrachtvliegtuig. Het was namelijk onmogelijk geibleken voornoemde heer. die ruim 400 pond weegt, en een om vang heeft van biina drie meter. d r de deur van een passagiersvliegtuigt krijgen. Mister Hughes moest voor een televisieshow en we hebben zo'n idee, dat alleen de buiteram CinemaScope-televisieschermen deze heer in al zijn breedte hebben kunnen tonen. Ottawa (Canada) Snel stond de Russische ambassa deur op in de diplomatenloge van het Canadese parlement en maakte zich nog sneller onzichtbaar. Want bij de ope ning van de zitting kondigde de voor zitter aan. dat een minuut stilte in acht zou worden genomen om de gevallen Hongaarse vrijheidsstrijders te herden ken, die onder het moordende vuur van de Russische tanks waren gevallen. San Francisco V.S ,,Ze zijn over het algemeen^ volg zaam van aard en kunnen zich ont wikkelen tot aardige huisdieren". Dat stond, wonderlijk genoeg, te lezen pp een kaart bij de kooi in de dierentuin. En twee jongetjes, die dat ook gelezen hadden, maakten zich meester van een zich in die kooi bevindende 75 centi meter lange boa-constrictor, want op die kooi stond dat kaartje. Een ver baasde bezoeker zag, dat een knaapje de slang greep en die meteen liet glij den in de openstaande blouse van het andere kornuitje en daarna verdwe nen ze. Noch van de jongens, noch van de boa-constrictor heeft niemand meer iets gezien. Appingedam (Gr.) Het geschiedde nlotseling tijdens de uitvoering van de plaatselijke gym nastiekvereniging. De geachte aanwezi gen zagen tot hun verbazing burge meester Welleman en dominé Janssens op het toneel verschijnen, hun jasjes uittrekken en daarna een keurig ge slaagde koprol maken. het°een vooral van de burgemeester, die nogal kor- pu-lent is, meer dan redelijkerwijs ver wacht mocht worden. Maar dokter Van der Kluit zal 1°° moeten betalen aan het Hongaarse Hulpcomité, want hij had gewed, dat de beide heren zo iets niet durfden vertonen. Perugia Italië De felicitaties gaan vandaag naar Luisa Pepe. die het bestond om in deze tumultueuse tijden toch nog Ja te worden. Den Haag De post-spitsuren van het ia^r zii" oip komst (en zelfs al gedeeltelijk m vol bedrijf). Helpt u mee om het de post en u zelf zo gemakkelijk mogelijk te maken? Ziehier enkele aanwijzin gen. die ons allemaal van voordeel zul len zijn: 1. Post vroegtijdig en bij voorkeur in de morgenuren (dan is het een ietwat ..slappe" tijd): 2. Met Nieuw jaar: denk aan het rninim/umformaat van de kaartjes (7 bij 10 cm); 3. Ver- Pak uw pakketten zo stevig mogelijk (en voor alle zekerheid: sluit ook in het pakket een papier met, naam en adres van de geadresseerde); 4. Ge bruik geen kerst- en nieuwjaarkaarten met glasgruis of micasplinters De sor teerders lopen het gevaar, dat het. on zichtbare gruis of de splinters aa.n de vingers blijven kleven en zo bij wrijven in de ogen komen. De officier van Justitie bij de Alk- maarse rechtbank heeft gisteren een ge- vangenistraf van zestien maanden geëist tegen de 49-jarige directeur-administra teur van het gemeentelijk gasbedrijf te Schoorl E. H. IC. die ten nadele van het gasbedrijf verduisteringen had gepleegd voor een totaal bedrag van 22.000. Hij had de meterstanden, die door de opnemers op de meterbriefjes waren in gevuld, in de registers lager genoteerd. Het bedrag dat ..te veel" in kas was, verdween in zijn eigen zak. Ook had hij steekpenningen van leveranciers aange nomen en speciale kortingen die het ge meentelijk gasbedrijf ontving, te eigen bate aangewend. Zelf had hij bovendien jarenlang gratis gas van de gemeente be trokken. De controle op de financiën bij het gasbedrijf te Schoorl bleek de afge lopen jaren de verduisteringen be- r,onYf»i reeds in 1951 totaal onvol doende K had bovendien de adminis. fr=Mo na het vaststellen van de jaar- Ujkse rekening, vernietigd. Zelfs het ac countantsbureau had daar mets van be- mDektzaak was aan het licht gekomen, toen in Schoorl een nieuwe burgemeester werd benoemd. Deze verbaasde het^dat een ambtenaar van een kleine ge rondreed in een auto en er allei hobbies op na kon houden. De Durse meester liet het verificatiebureau va de Vereniging van Nederlandse Gemee - ten een routine-onderzoek instellen, het geen leidde t,ot K's arrestatie op 15 Jul1 jl. De rechtbank zal over veertien dagen uitspraak doen. De magister generaal en het defini- torium der Orde van het H. Kruis heb ben besloten met ingang van 12 decem ber a.s. het St.-Helena-klooster te Amersfoort, kanoniek opgeriaht in 1947, te verheffen tot prioraat. Op 12 decem ber a.s. zal het conventueel kapittel van het klooster bijeenkomen om zijn eerste prior te kiezen. Ter dekking van de kosten, verbonden aan het optreden van het politieleger der Ver. Naties in Egypte, heeft, zoals be kend, dr. Hammarskjoeld bij de alge mene vergadering der V.N. een voorlopig bedrag van tien miljoen dollar aange vraagd. De bedoeling is, dat de kosten worden omgeslagen over de 79 landen, welke deel uitmaken van de wereld organisatie. Dit zal geschieden in ver houding tot het jaarlijkse contributie percentage, dat elk land aan de V.N. be taalt. Voor Nederland betekent dit een bijdrage van rond 115.000 dollar voor de internationale politiemacht. De Nederlandse afgevaardigde pater dr. Beaufort O.F.M. heeft dinsdag in de com missie voor sociale, humanitaire en cultu rele kwesties der V.N. verklaard, dat, hoewel de Hongaarse vluchtelingen recht hebben op warme sympathie en onmiddel lijke hulp, de duizenden andere vluchte lingen, die reeds jaren in kampen leven, niet vergeten moeten worden. Pater Beaufort wijdde daarop enige woorden aan wijlen mr. G. J. van Heuven Goed hart, voormalig Hoge Commissaris voor de vluchtelingenhulp. Morgenmiddag zal Hr. Ms. fregat Lynx uit Venetië, waar het schip werd ge bouwd. onder bevel van luitenant ter zee der eerste klasse A. A. J. Benist te Den Helder thuisvaren. Het is de bedoeling dat de bevelheb ber der zeestrijdkraohten. tevens chef marinestaf, vice-admiraal H. H. L. Pröpper de thuisreis van Hoek van Holland tot IJmuiden aan boord mee maakt. Vice-admiraal Pröpper zal z'oh daartoe omstreeks half twee morgen middag te Hoek van Holland inschepen. Advertentie De postboot, die om kwart over vier van Oostmahorn bij Schiermonnikoog aankwam, heeft enige moeite gehad om de passasgsiers aan land te zetten. De steiger waar deze boot gewoonlijk aan- legt. stond geheel onder water tenge volge van de noordwesterstorm. In der gelijke gevallen maakt men geforuik van een tweede steiger, de zogenaamde mid densteiger. doch ook hier stond op het moment van aankomst van de boot een halve meter water. Om de passagiers toch droogvoets aan land te krijgen heeft men een vrachtauto de midden steiger opgereden tot vlakbij de post boot. De pasagiers konden nu van de boot overstappen in de vrachtauto, die tot de assen in het water stond. Deze uitzonderlijke manier van ontschepen had een vlot verloop, zodat alle passa giers zonder ongerief aan land kwamen. Met het oog op de situatie in het Mid den Oosten is de KLM met ingang van gisteren een aantal aanvullende diensten tussen Cairo en Rome gaan onderhou. den. naast de geregelde dienst driemaal per week op Caïro. Het Katholiek Pedagogisch Centrum zal in samenwerking met het Mgr. Hoog veld Instituut naar alle waarschijnlijk heid op 1 september 1957 op een klein aantal ULO-scholen beginnen met een belangrijk experiment. Dit omvat niet alleen vernieuwingen in de methode van onderwijs en veranderingen in de leer stof. maar ook voor bepaalde afdelingen een verlenging van de studie. Het kader van de Algemene Rooms Katholieke Ambtenarenvereniging heeft gisteren te Utrecht vergaderd over een aantal problemen, die onder meer de materiële en rechtspositie van de ambtenaren betroffen. Tevens werd de propaganda-actie afgesloten, die gedu rende een drietal je-eo 's ontwikkeld met als doelstelling de 20.000 leden. Door de voorzitter, mr. G. A. A. M. Boot werd medegedeeld, dat door het tot nu toe bereikte ledental van 20.645, dit streefgetal rijkelijk is gehaald. Om het idee op de meest gunstige wijze aan' de praktijk te toetsen, kunnen slechts die scholen aan de proefneming deelnemen, die naast de klaslokalen over endge vaklokalen beschikken en wier aantal leerlingen tenminste 180 be draagt. Na een oriëterend bezoek be slist het bestuur van het. Bureau L.O., welke scholen als experimenteer9cholen worden aanvaard. De diploma's der proefscholen worden y gegarandeerd; de vorm van de eind examens staat echter nog niet vast. Men kan eerst tot deze proefneming overgaan, als het, departement van O. K. en W.. dat in beginsel akkoord ging, ook voor nadere uitwerking zijn mede werking verleent. VOOR HET EERST heeft het zondags- snelverkeer de begrafenisondernemers géén werk omhanden gegeven en dat is in de barre troosteloosheid van die ben- zineloze dag een belangrijk winstpunt geweest. Het zwarte scorebord, waarop na een weekend van drukte toch altijd wel vier, vijf of zes doden worden ge noteerd, bleef nu leeg en men mag het dus gerust zó stellen, dat een half dozijn landgenoten, dat dit keer op de wwdet* Op 11 december zal in de rechtszaal te 's-Hertogenbosch opnieuw de zaak te. gen de 32-jarige H.G. uit Mierlo, meer be. kend als de „Zwarte ruiter" behandeld worden. Bij de vorige behandeling van zijn zaak o 14 juni j.l. heeft G. vrijwel alle hem ten laste gelegde misdaden volledig bekend, met uitzondering echter van de roofmoord op de pest kantoorhouder te Ravenstein. die in november 1954 werd gepleegd. Tüdens zi.in detentie had hij de schuld van deze moord geschoven op de Duitser C.E. Hijzelf zou toen wel in Ravenstein aanwezig zijn geweest. Toen hij met E werd geconfronteerd, bleek hij de man niet te kennen. Toen werd hem zijn be kendheid met tal van details rond de moord te Ravenstein voorgehouden. Hij beriep zich daarbij echter op de persbe richten die er intussen over verschenen waren, de mededelingen die hij van de po litie had gekregen en de reconstructie van het misdrijf ter plaatse, waarbij hij aan wezig was. Dat alles werd aanleiding om deze zaak voor een nieuw voor-onderzoek terug te verwijzen. Inmiddels is bewezen, dat G. op 11 no vember 1954 de auto van een Nijmeegse dokter heeft gestolen, waarmee de dader van hét misdrijf te Ravenstein zich uit de voeten 'neeft gemaakt. Een moeilijk heid blijft dat de kantoorjuffrouw van het Ravensteinse postkantoor, die bij de aanslag aanwezig was. hem bij confronta tie niet heeft herkend. Ook is het vuur wapen waarmee de moord gepleegd is niet teruggevonden en zijn er geen vin gerafdrukken of voetsporen gevonden. Wel waren de sporen van de auto rend het postkantoor die van de auto van de Nij meegse dokter. Voorts heeft G. geen sluitend alibi voor de uren van de des betreffende avond waarop de aanslag is gepleegd. De officier van justitie, te 's-Hertogen bosch, mr. Dony. acht voldoende materi aal aanwezig om tot een bewijsvoering te kunnen komen. Het debat in de Algemene Vergadering over het Midden-Oosten werd gisteren gesloten. Tot de laatste sprekers behoorde de Egyptische afgevaardigde Fawzi. Tn een lange redevoering herhaalde hij, dat Egypte geen toestemming geeft voor op ruimingswerkzaamheden in het Suczkanaal zolang er nog Britse. Franse en Israë lische troepen op Egyptisch grondgebied verblijven. Egypte wil, samen met de Verenigde Naties de opruimingswerk zaamheden in het kanaal op zich nemen maar dan moeten eerst de vreemde troe pen zijn vertrokken, zo verklaarde Fawzi king tot de situatie der Britse en Franse burgers in Egypte. De Franse vertegenwoordiger bij de VIN. Vincent Broustra, heeft, naar van bevoegde zijde wordt vernomen, de aan dacht van sccretaris-goneraa! Hammar skjoeld gevestigd op maatregelen die tegen Franse onderdanen in Egypte zouden zijn genomen. Het effect van deze maatregelen zou in feite neerkomen op uitwijzing. De Franse regering zou overwegen bij de V.N. een klacht tegen Egypte in te dienen op grond van schending van de conventie van 1949. In Londen heeft een woordvoerder van het Britse ministerie van buitenlandse zaken gisteravond bekend gemaakt, dat volgens een mededeling van de Zwitserse regering aan de regering te Londen Egypte officieel geen algemeen uit- wi.izingsbevel met betrekking tot de Britse onderdanen heeft afgekondigd. De Britse woordvoerder zei, dat er des alniettemin een groot aantal bewijzen zijn, dat de Egyptische politie veel Britten bevolen heeft het land te verlaten. Eerder had de woordvoerder van het ministerie gisteren meegedeeld, dat het Egyptische ministerie van buitenlandse zaken berichten over een algemeen uit wijzingsbevel niet had bevestigd of ont kend. De Britse woordvoerder zei tenslotte, dat de regering zich het recht voor behoudt schadeloosstelling te eisen voor uit Egypte uitgewezen Britse burgers. Het wereldcongres van joden heeft uit gezaghebbende bron vernomen, dat de Egyptische regering vrijdag j.l. heeft be paald, dat alle statenloze joden uit Egypte uitgewezen moeten worden. In Egypte zouden in totaal 50.000 joden wonen. Aan 25.000 is reeds aangezegd, dat zij Egypte moeten verlaten en de overigen zullen uitgewezen worden als zij niet kun nen aantonen, dat zij niet met Israël of het Zionisme sympathiseren, aldus het congres. In Londen is inmiddels meegedeeld, dat de opperrabijn in Egypte zijn functie heeft neergelegd uit protest tegen de behande ling van de Egyptische joden door de regering-Nasser. De opperrabijr was sinds 1922 in functie. Israël zal de uitgewezen joden asiel ver lenen, zo heeft de regering op een des betreffende vraag van het internationale Rode Kruis medegedeeld. De Israëlische minister van buitenlandse zaken, mevr Meir. heeft gisteren in een brief aan de voorzitter van de Algemene Vergadering verzocht op te treden tegen de .'.onmenselijke politiek' van de Egyp tische regering tegen de joden in Egypte. Alle joden zouden volgens de brief van mevr. Mcir in aanmerking komen voor deportage. Degenen, die reeds gedepor teerd zijn, moesten al hun bezittingen achterlaten. Voorts zou beslag zijn gelegd op het joodse ziekenhuis te Cairo, waar van de staf werd gearresteerd, terwijl alie patiënten werden verwijderd. Twee grepen uit een (oude) maandag krant. Vier doden, vijf doden, maar dat was nog in het benzine-rijke tijdperk. nominatie heeft gestaan, aan deze jong ste wettelijke maatregel het leven heeft te danken. Vijf mensenlevens gespaard op deze zondag, waarop eens géén bloed vloeide. Mocht straks de aanvoer van benzine weer tot het vroegere peil kunnen wor den opgevoerd, dan zullen we waar schijnlijk niet schromen er weer op los te „branden": het bloed kruipt tenslot te waar het niet gaan kan en het is de tragiek van het huidige snelverkeer, dat méér benzine ook méér bloed moet be tekenen. Maar die vijf of zes van zondag nemen ze ons niet meer af. Er zijn nog steeds mensen, die de echt heid van Sinterklaas en 't van elders ook hierheen geïmporteerde ietwat heiden se Kerstmannetje betwisten, een le lijk trekje, als ge het ons vraagt, want op df eerste plaats zijn bei de beroddelde personen doorgaans niet lang genoeg in het land, om op duchtige wijze van zich af te kunnen spreken, en op de tweede plaats schuilt in dit geklets het gevaar, dat ook het „goedgelovige" deel van onze bevolking door het gerucht wordt aangetast. Dat zou de economie van ons land op gevoe lige wijze kunnen schaden. Wanneer gij weet, wét wij er in die decembermaand met de pepernoten en de hulsttakjes te genaan gooien, begrijpt ge welke belang rijke rol de Sint en dat Kerstmannetje vervullen in handel en wandel. Indien zij er op een gegeven ogenblik allebei de brui aan zouden geven, zouden mid" Inmiddels heeft een Britse woordvoer der te Port Said verklaard, dat de terug trekking van Britse militairen voortgang vindt. Hij sprak berichten over het ont schepen van Britse pantserstrijdkrachten in Egypte tegen. De sterkte van de V.N.-politiernacht in Egypte is door de aankomst van 160 Indiase militairen gebracht op 1415 man. Een woordvoerder van generaal Burns, de bevelhebber van de UNEF, heeft gis teren in Cairo bekend gemaakt, dat Burns besloten heeft de V.N.-troepen te lege ren tussen de Brits—Franse en Egyptische strijdkrachten ten zuiden van Port Said Voorts is gisteren bij Alballah in de Suez- kanaalzone een tweede verzamelcentrum van het V.N.-leger ingericht. Dit centrum ligt op vijftig kilometer van Aboe Weir. Op het Britse hoofdkwartier in Port Said zijn berichten ontvangen, volgens welke Egyptische troepen op de wegen in zuidelijke richting langs het Suezkanaal tankversperringen aanleggen. Er valt ondertussen een groeiende ongerustheid waar te nemen met betrek- JL De minister van Maatschappelijk Werk, ter het bestuur van de Jaarbeurs, dat nu mej- dr- Marga Klompé, heeft gisteravond temidden van ruim 600 Hongaarse vluch telingen in de Utrechtse Jaarbeurshallen hét Sint Nicolaasfeest gevierd. De Sint, die de Hongaarse taal voortreffelijk be heerst. bood haar mede namens de Hon garen een fraai boeket in de Hongaarse kleuren aan. Een langdurig en donde rend s-pplaus van de Hongaren getuigde van hun grote instemming met de dank die Sint Nicolaas namens hen aan mej Klompc overbracht. Ontroerd dankte mi nister Klompé. H. Exc. wilde in deze hulde een bewijs van dankbaarheid zien niet alleen voor zichzelf maar voor allen die zich de laat ste weken voor de vluchtelingen hebben ingespannen. Met name dankte de minis- De stand van giro 999 van het Nationaal Comité Hulpverlening Hongarije te Am sterdam was gistermorgen 1.968.039.44. Op giro 777 van het Rode Kruis was tot gistermorgen 2.503.698,70 binnen geko men. De gemeenteraad van Deventer heeft besloten aan vier Hongaarse gezinnen een eigen woning beschikbaar te stellen. De woningen zullen volledig worden ingericht Een Nederlands kynologe heeft een tien weke n oude St.-Hubertus-hond voor een Amerikaanse verloting ter be schikking gesteld, waarvan deb aten be stemd zijn voor Hongarije. Van deze St.-Hubertus-honden zijn er slechts vier in Nederland en ongeveer ien in West-Europa. Deze honden, als „snuffel" bekend uit verhalen en films o.a. uit „The lady and the tramp", zijn o.m in gebruik bij „Scotland Yard" ais speurder. De jonge hond die zal worden verloot, draagt de naam. ,Sza- badsag", het Hongaarse woord voor „vrijheid". De gemeenteraad van Hengelo heeft gis teravond, met steun van het communis tisch lid W. Kamp, besloten 5000.- be schikbaar te stellen voor de hulp aan de Hongaren. Zoals de Algemene Ouderdomswet nu is geredigeerd, kan het voorkomen, dat een vrouw, alhoewel nol geen 65 jaar zijnde, niet verzekerd is. Een verzekerde gehuwde man, wiens vrouw niet verze kerd is en evenmin de 65-jarige leeftijd heeft bereikt, zou dan over het gemeen schappelijk inkomen van hem zelf en dat van zijn echtgenote premie moeten betalen, terwijl hij slechts één ongehuw- denpensioen opbouwt. Aan de Tweede Kamer Is daarom een wetsontwerp voorgelegd om dit te voor komen. De voorgestelde voorziening is o.m. van belang ten aanzien van die in Nederland woonachtige gezinnen, waarvan de man in Nederland werkzaam en ingevolge de Algemene Ouderdomswet verzekerd is, doch waarvan de vrouw als grensarbeid- ster in het buitenland werkzaam is en in verband daarmede buiten de algemene ouderdomsverzekering komt to vallen. omdat op haar reeds een wettelijke ouderdomsre«eling van toepassing is van het land, waar zij haar werkzaamheden verricht. Het is voorts gebleken, dat de bepaling dat bij aanpassing in acht dient te worden genomen, dat niet meer dan 1 pet. van het bodempensioen in mindering mag worden gebracht op een ouderdomspen sioen voor ieder vóór de datum van in werkingtreding van artikel 7 der wet verstreken dienst- of deelnemersjaar. waarover de pensioengerechtigde tevens een ander ouderdomspensioen heeft ver worven, bezwaren oplevert. bestaan namelijk fondsen, welke be ogen matige uitkerine°n uit een bedrijfs pensioenfonds aan te vullen tot een vol waardig pensioen. Zo vindt men bijvoor beeld pensioenregelingen, welke bepalen dat wettelijke uitkeringen en uitkeringen uit een bedrijfspensioenfonds worden aangevuld tot een bedrag van 70 pet van het laatste salaris. Artikel 60, onder 4, zou ook van toe passing zijn voor zover (aanvullend) on dernemingspensioen en bed-rijfspensioen op dezelfde jaren betrekking hebben- Dit heeft dan ten gevolge, dat bij een deel- nemingsduur van 40 jaren het bodempen sioen voor ten hoogste 40 pet. in aanmer king komt voor korting op het onderne mingspensioen. Dit heeft nimmer in de bedoeling gelegen en zou ook ongewenste gevolgen hebben- Immers. het ondernemingspensioen fonds zou verplicht zvjn bodempensioen en bedrljfspensioen aan te vullen tot een bedraig van 70 pet. van het laatste salaris vermeerderd met 60 pet. van het bodem pensioen. Ten aanzien van een gehuwde betekent dat in het bedoelde geval dus, dat het pensioenpeil zou komen te liggen op ca. f 840— boven het redelijk te achten niveau van 70 pet. van het arbeidsinko men. Deze bezwaren wil de regering onder vangen door de werking van artikel 60. onder 4, te beperken tot het geval, waar in iemand geliiktiidie' meer dan één pe sioen hr»rr< v-Tivorv-" on "rend van ve- schiliende dienstbetiekkingen. ai meer dan twee weken al zijn gebouwen en personeel dag en nacht belangeloos beschikbaar heeft gesteld. Sint Nicolaas had voor de gewestelijke commandant van het Rode Kruis. dr. A- Vrijlandt, de colonne-commandant van het Utrechtse Rode Kruis, dr- J. G. Her schel en de directeur van de Jaarbeurs, mr. H. A. R. Schuit ook surprises mee gebracht. die dankbaar werden aanvaard. Het personeel van de Jaarbeurs, het Roode Kruis en de Stichting Stadsont- spanning Utrecht, dat voor de derde maal dit feest organiseerde, had ook nu weer van het bedrijfsleven honderden ge schenken ontvangen om dit Sint Nicolaas feest tot een onvergetelijk gebeuren te maken. Voor ruim 75.000 aan cadeaus zijn nu aan de drie transporten uitge reikt. Ditmaal waren er vooral veel lijf goederen. Kinderen kregen truitjes, trai ningspakken, winterman teltj es, poppen en speelballen- Voor de mannen waren er vesten en truien, overhemden en das sen- sjaals en zakdoeken en voor de vrouwen nylons, jurken, lingerie, sjaals, ove-rgooiers en toiletartikelen. Tot bij middernacht zijn Roode-Kruisizusters en B.B.-personeel bezig geweest de rijkdom aan geschenken uit te delen- De feest avond werd onder meer bijgewoond door de commissaris der Koningin in Utrecht, mr. C. Th. E. graaf van Lynden van Sandenburg. Het ministerie van Verkeer en Wa terstaat deelt, ter voorkoming van mis verstand. mede dat het vervoer van goe deren. als bedoeld in artikel 4 tweede lid van het Rijtijdenbesluit, (o.a. goede ren die snel bederven of die door hun aard ook of juist op zondag moeten wor den vervoerd) op zondagen alleen zon der vergunning mag geschieden met vrachtauto's in de uitoefening van be. roep o-p bedrijf. Derhalve dienen houders van personenauto's, die op zondag goe- a-"-rn moeten vervoeren in het bezit te zijn van een ontheffing. ..ca.5* zoveel speel goed dan normaal „ca. 3x zoveel hand schoenen dan normaal --^ca.70%meer gebak envjoepgoed dan nor- ...ca.100%meer dranken dan normaal ...caA0°/o meer boe ken dan normaal ca. 65 °/o meer bloemer en planten dan normaal meer herenmode-artike- ...ca.80yomeerhuls- pn dan damesmode-ar houdelijkparhkelen dan normaal Qpra denstand en grootbedrijf de klap waar schijnlijk niet kunnen verwerken. Vandaar, dat wij de twijfelaars aan beide decemberfiguren voor onvader landslievende lieden zouden willen uit maken. Een waarschuwing lijkt ons niet over bodig. De kwestie wordt weer urgent. De minister van Onderwijs, K. en W. heeft gepaald, dat in 1957 het schriftelijk gedeelte van de eindexamens bij het V.H.M.O. en de handelsscholen zal wor den afgenomen op de volgende data: Gymnasium A en B en staatsexamen gymnasium A en B: 22 tot en met 24 mei H.B.S. A en B: 14 tot en met 21 mei. (on 18 mei geen examen). Middelbare school voor meisjes 22 tot en met 24 mei. Handelsdagschool 3 j.c.: 14 tot en met 17 mei. Handelsdagschool 4 j.c.: 14 tot en met 21 mei (18 mei geen examen). Handelsavondschool 3 j.c.: 20 tot en met 23 en 27 tot en met 29 mei 29 mei. Handelsavondschool 5 j.c..: 20 tot en met 23 en 27 tot en met 29 mei. H K. H. Prinses Beatrix is voornemens het assaut van het corps adelborsten bij te wo-nen, dat van 14 tot 16 december a.s. in het Koninklijk Instituut van de Ma rine te Den Helder zal worden gehouden.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 5