Versterking positie secretaris generaal Geboorte atoomtijdperk in V.S. wordt bespoedigd Reeds nu overwegen wat te doen met kernenergie Belevenissen van een jong gezin door Jörgen Mogensen Weet gij "De juU>be 0 Ga Oranjeboom Super pilsner (0 WIJNAANBIEDING &e£t.{k}oH$ KERSTGROEPEN PLAATST EEN KAMPIOEN! VROUWELIJK PERSONEEL Grotere economische spanningen in de Benelux EUROPESE INTEGRATIE EN DE NEDERLANDSE LANDBOUW Kampioenen Avonturen van prof. Créghel Het NATO-overleg te Parijs Crisis in Deense communistische partij Dringende eis: In Delft een zwembad- Exploitatie van de Sahara Prof. Frietenia signaleert gevaren van het plan-Spaak reactor KAMPIOEN- H. van ANDEL - 1 Mijn man verdient 't echt. PASSAGE*100. VLASVELD, St.-Liduinasfr. 25 en Singel 209 eens op doë^méér met lip DONDERDAG 13 DECEMBER 1956 NSC r,\ciN\ 4 Pleidooi voor Atlantisch parlement Ook de Britse minister van buiten landse zaken, Lloyd, gaf uiting aan zijn Instemming met het rapport, aldus werd in conferentiekringen vernomen. Hn noemde het een „integraal deel van een nieuw „groot ontwerp voor Europa, dat volgens de Britse minister ook de oprichting van een Atlantisch parlement dient te omvatten. Vanaf 1 januari a.s.: W.A.-VERZEKERING VER PLICHT IN BELGIE, DUITS LAND EN OOSTENRIJK EMISSIE ZWAARDEMAKER J. M. HAGA TREEDT kF ALS DIRECTEUR A.B. MARKTBERICHTEN BUITENLANDSE HANDEL VERDER GESTEGEN Hogere fiscale ontvangsten Matige bedrijfsresultaten ADVERTENTIE $m m Oogt goed smaakt nog beter! RIGOLETTO. de gebochelde DE NEDERLANDSCHE KLINKNAGELFABRIEK Tracteer kaascroqueUen i? 139. Nu is het afgelopen! Zo niet meer verder. ik Van nu af aan zal ik dit huis met ....tenminste, als jij er geen be- ijzeren hand gaan regerenzwaar tegen hebt, Mary! (Vervolg van pag. 1) Wat de inhoud van het rapport be treft is bekend geworden, dat er in wordt aanbevolen de secretaris-gene raal de bevoegdheid te geven te allen tfjde in een geschil tussen NATO-part ners zijn goede diensten aan te bieden en voor het werk van arbitrage, bemid deling, onderzoek of verzoening des noods de hulp van drie of meer perma nente vertegenwoordigers in te roepen. De leden-staten en de secretaris-gene raal moeten het recht èn de plicht heb ben alles ter kennis van de Atlantische Raad te brengen, wat de eensgezindheid en doelmatigheid van de NATO kan schaden, aldus het rapport. Het dringt er bij de ministers op aan een resolutie aan te nemen waarin wordt gezegd, dat niet bijgelegde geschillen in de NATO voor de Raad moeten worden gebracht alvorens andere internationale organi saties worden ingeschakeld. Tijdens de bespreking van het rapport zou minister Dulles er op hebben aan" gedrongen het integraal te aanvaarden Hij juichte de voorgestelde plicht tot vooroverleg toe, maar zei toch dat aan neming van het rapport niet mocht be tekenen, dat de VS. nergens in de we reld tot handelen kunnen overgaan zonder voorafgaand overleg in het NATO-kader. Om het voorgestelde politieke over leg beter te doen lopen, stelde Von Brentano voor een permanente mi nisterraad in het leven te roepen, waarvan dit overleg de voornaamste taak zou zijn. Deze permanente mi nisterraad zou moeten opereren naast de bestaande permanente raad (van plaatsvervangers van de ministers, die de rang van ambassadeur hebben). Hij zei het rapport te zien tegen de achtergrond van een Atlantische ge meenschap, waarvan „een sterke Euro pese gemeenschap" deel uitmaakt, ach tergrond van een grote opzet met drie elementen. Deze elementen zijn: 1). Een hoge politieke en militaire lei ding, gegeven door de NATO, waarbin nen de Westeuropese Unie een taak krijgt: 2). Economische samenwerking krach tens en in samenwerking met de OEES en organen als de Europese Betallngs- unie, de KSG en de gemeenschappelijke markt: 3). Een Algemene Vergadering in de geest van een parlement. Het voorstel van de „drie wijzen" tot regelmatig politiek overleg is door Groot-Brittannië met enige reserve ont vangen. Het idee van overleg beteken i. niet alleen, dat men het recht heeft kri tiek te oefenen, maar ook dat men mede verantwoordelijk is. Lloyd vroeg of er geen NATO-landen zullen blijken te zijn, die voorzichtig zullen zijn bij het aanvaarden van deze verantwoordelijk heid. Naar aanleiding van dit voorste! zei Lloyd verder, dat zijn regering overal in de wereld verantwoordelijk heid draagt en dat zij bijna dagelijks belangrijke beslissingen moet nemen. Volgens het Kopenhaagse dagblad „Da- gens Nyheter" maakt de Deense com munistische partij de zwaarste crisis van haar bestaan door. Er zijn reeds voorbe reidende maatregelen getroffen om een nieuwe partij op te richten. De partij zal van 18 tot 20 januari een buitengewone vergadering houden en een sterke stro ming in de partij zal dan aandringen op het kiezen van nieuwe leiders. De in- stemming van de leiders Aksel Larsen en Alfred Jensen met het Sovjei-optreden in Hongarije maakte de reeds bestaande te- Henstellingen .nog groter. Verscheidene ontevreden leden hebben de laatste maand de partij verlaten, maar anderen bleven in de hoop dat zij erin zullen slagen de leiders uit de partij te stoten en een nieu we links-socialistische politiek onder nieu we leiders te voeren. Binnen de organisa tie van de bestaande partij. Hun aanhang wordt van dag tot dag groter. Met ingang van 1- januari 1957 zal zo wel in België en Duitsland als in Oosten rijk voor buitenlandse motorrijtuigen de w.a.-verzekering verplicht worden ge steld. In Duitsland geldt zij ook voor bromfietsen, voor België en Oostenrijk staat dit nog niet vast. zo deelt de A N.W.B. mede. In elk dezer landen zal de „groene kaart" erkend zijn als een bewijs van deugdelijke verzekering Het is nog niet bekend, of voor hen die niet over een groene kaart of over enig ander aan vaardbaar bewijs van verzekering tot de in hét betreffende land vereiste mini mumbedragen beschikken, aan de grens de mogelijkheid zal worden geschapen een verzekering voor korte termijn te sluiten. Naar wij vernemen, hebben bij de uit gifte van nom. f 577.500 gewone aandelen Zwaardemaker's Handel en Industrie N.V. te Zaandam nagenoeg alle aandeelhouders van hun recht van inschrijving gebruik gemaakt. Naar wij vernemen is de heer J. M. Haga, directeur van de Amsterdamsche Bank voornemens per 1 januari a.s. zijn functie neer te leggen. In verband hier mede zal in een op 20 december a.s. te houden buitengewone vergadering van aandeelhouders als enig punt van be handeling een voorstel worden gedaan om de heer Haga met ingang van 1 januari 1957 te benoemen tot lid van de raad van commissarissen. Admiraal Lewis Strauss, voorzitter van de Amerikaanse commissie voor de atoomenergie, wenst de „geboorte van het atoomtijdperk" te bespoedigen en heeft hiervoor een programma van acht punten opgesteld, waarvan hij dinsdag mededeling heeft gedaan. Hij verklaarde dat de atoomcommissie niet streeft naar de bouw van een willekeurig aantal atoomcentrales, maar dat het doel der commissie, dat haar voorzichtig en con structief toeschijnt, is d® technologie der atoomreactoren tot ontwikkeling te brengen, totdat deze reactoren in eco nomisch opzicht, kunnen concurreren met de conventionele elektrische centrales. De acht punten van het programma houden het volgende in: 1. De federale atoomcommissie is be reid ieder voorstel van het particu liere bedrijfsleven inzake de bouw van atoomcentrales te bestuderen, indien de belanghebbende groep kan toezeggen dat haar project voor 30 DELFT, 13 december. Veemarkt. Aanvoer SS nuchtere kalveren, 215 varkens 588 biggen Prijzen: nuchtere kalveren 44—56, biggen 35 45, lopers TO—95, drachtige zeugen 1 275 375, magere varkens per kg. levend gewicht 1.751.90. Handel matig. Oude kippen 2.505,50; hanen 2,50 —5,00; eenden 1,50—2,00; duiven 0,50—0,80; ganzen 14,00—16,00; kal koen 15,00; konijnen 2,0010,00 hazen 4,008.00 per stuk. Aanvoer 85300 kippeëieren. Prijs f 10 tot 18,50 per 100. Per kg v.w. 2,30 f 2.43. Aanvoer 610 ton paarderumest. Prijs 2732 per ton. Handel willig. GOUDA, 13 december. Kaasmarkt. Aanvoer 40 partijen. Notering: le kwal. 2.932.48, 2e kwal. f 2.35—2.38. Handel kalm. TIEL, 12 december. Veiling ,,Tiel Omstre ken". Kerstveiling: Belleflaur Brabantse 3438. 30—35 24—28; Bellefleur Engelse 3546 26—33; Cox's Orange Pippin 84111, 6082, 4254; Glorie van Holland 5056, 43—48 3440; Gol den Delicious 70—93 72—75, 40—60; Goudrei- nette 44—70, 33—42, 26—35; Jonathan 46—63, 4251, 3239; Laxton's Superbe 5460, 4552, 31—40; Lemo en appel 28—30, 25—28, 23—26; Lombart's Calville 57—65, 46—52, 28—40; Nota risappel 40—46, 38—42 36—40; Sterappel 4365, 34—42, 26—30; Winter Banana 54—61, 50—55, 4752; Beurré Alex Lucas 5879 46—60 38 45; Comtesse de Paris 28—34 25—30 21—26 ct„ alles per kg. Evenals in de andere westerse lan den werd de economische toestand in de Beneluxlanden in de jongste maanden gekendmerkt door 'n toeneming van som mige economische spanningen en door een langzamere stijging van de bedrij vigheid maatregelen werden getroffen om de spanningen tegen te gaan. aldus wordt geconcludeerd in het overzicht omtrent de economische toestand in de Beneluxlanden in de eerste 9 maanden van 1956, opgesteld in samenwerking door de directie algemene economische politiek van het Nederlandse ministerie van economische zaken en de studie diensten van de ministeries van econo mische zaken van België en Luxemburg. In Nederland en in Luxemburg was het toenemingspercentage van de indus triële produkten kleiner dan verleden jaar. In België daarentegen was het ho ger van de achteruitgang der steenkool- produktie in augustus. Laatst genoemde achteruitgang, voor België een belang rijk economische probleem, is te wijten aan de onmogelijkheid in het buitenland een voldoende aantal mijnwerkers te vinden. De buitenlandse handel vertoonde een verdere stijging. Evenals in het voor. gaande jaar was het verloop in de B.L.E.U. en in Nederland niet parallel. Door de sterkere toeneming van de in voerwaarde boven de uitvoerwaarde nam het tekort op de Nederlandse han delsbalans toe. In België verbeterde de handelbalans daarentegen, zodat zij ever de eerste negen maanden praktisch in evenwicht was. Zowel in de B.L.E.U. als in Nederland vertoonde het uitvoervolu- me een geringere stijging dan in 1955. ter wijl de volumestijging bij de invoer enigszins toenam: in beide landen ver meerderde vooral de invoer van fabri katen De waarde van de Nederlandse uitvoer naar de B.L.E.U. steeg in nagenoeg de zelfde mate als in het tweede halfjaar van 1955: het stijgingstempo was veel groter dan in 1953 en 1954. De toeneming van dp B.L.E.U.-uitvoer naar Nederland was nog sterker dan in 1955. Het uitvoer- overschot van de B.L.E.U. naar Neder land nam dan ook verder toe. De sedert 1952 optredende dalende tendentie van 't overschot op de lopende rekening van de Nederlandse betalingsbalans werd voort gezet. Daarentegen vertoonde de Bel- gisohp betalingsbalans een gunstig saldo. Terwijl de Nederlandse goud- en devie zenvoorraad achteruitging, steeg die van de B L.E.U. van 56 miljard frank per ein<i december 1955 tot 59 miljard frank per eind september. In alle drie de Beneluxlanden stegen de fiscale ontvangsten dank zjj de hoog conjunctuur; de rijksuitgaven namen echter eveneens foe. In Nederland daalde de nationale schuld verder, in België nam de openbare schuld daarentegen toe, zij het in mindere mate dan in 1955. De Bel. gische rijksschuld is gestegen van 311.6 mil.jar,! frank per eind december 1955 tot 316,6 miljard frank eind september 1956. Het- prijsniveau onderging een op waartse drukking. Niettemin bleven de wijzigingen van de indexcijfers der groothandelspri.jizen vrij gering. De stij ging van de kosten van levensonderhoud was ook matig, in vergelijking met an dere landen. In Nederland en België hebben vrij sterke loonsverhogingen, plaats gehad in Luxemburg is het uurloon enigszins ge stegen. In Nederland hebben de onder handelingen in de onderscheidene be drijfstakken geleid tot een gemiddelde loonstijging van ruim 5 pet., terwijl bo vendien ongeveer het gehele bedrijfsle ven de secundaire arbeidsvoorwaarden met 3 pet. heeft verhoogd De gemiddel de stijging van de Belgische lonen tussen augustus 1955 en augustus 1956 wordt geraamd op 12 pet. juni 1962 wordt uitgevoerd. 2. Deze centrales mogen van iedere om vang en ieder type zijn. 3. De commissie zal evenwel de voor keur geven aan de bouw van reac toren met groot vermogen, die op basis van natuurlijk uranium wer ken en zwaar water gebruiken als matigend element. 4. Indien het particuliere bedrijfsleven niet snel genoeg reageert op deze uitnodiging, zal de regering der Ver. Staten zelf het initiatief nemen. 5. De Amerikaanse regering is bereid een groter gedeelte van de finan ciering van het onderzoek voor haar rekening te nemen. 6. Zij is bereid de kosten te verlagen van het plaatsen van atoombrand stoffen in commerciële reactoren. 7. Zij zal zo spoedig mogelijk de kosten vaststellen, op basis waarvan zij be reid zijn vaste overeenkomsten te sluiten inzake de chemische behan deling van de atoombrandstofele menten in de regeringsinstallaties. 8. De nieuwe soepeler samenwerking van de federale atoomcommissie met het particuliere bedrijfsleven moet worden uitgebreid tot reactorpro jecten die bestemd zijn voor andere commerciële toepassingen, zoals bijv. verwarming van woningen of fa brieken, de chemische behandeling of de behandeling van grondstoffen voor plastieks. Tenslotte deelde admiraal Strauss mede, dat er besprekingen gaande zijn over de bouw van 18 atoomkrachtcentrales In verschillende staten, die voor 1962 in ge bruik zullen worden genomen. Vandaag en morgen behandelt het Fran, se parlement een regeringsvoorstel dat betrekking heeft op de administratieve organisatie van de Franse Sahara, waar mede beoogd wordt, de zo snel en ratio neel mogeiijke exploitatie der minerale rijkdommen van dit gebied. De regering stelt voor over te gaan tot oprichting van de „organisation commune des regions sahariennes". Dez< organisatie zal over omvangrijke bevoegdheden beschikken en over een zeer belangrijke kredieten en zal tot doel hebben het vaststellen van een administratieve en technische infrastruc tuur van de Sahara, het voorbereiden van de exploitatie der minerale hulpbron nen en de afzet van de verkregen mine ralen in Frankrijk en elders Volgens deskundigen zou de exploitatie van de olielagen in de Franse Sahara kun nen voorzien in ongeveer een kwart van de Franse behoeften. Behalve de reeds ontdekte lagen te Edjele nabij de grens met Libië en in Hassi Massaoud nabij Ouargia hebben prospecties veelbeloven de resultaten opgeleverd in alle gebieden ten noorden van het massief van Hoggar. De andere natuurlijke rijkdommen be staan uit ijzer, mangaan, koper en ko len terwijl volgens de jongste gegevens in het gebied van Hoggar zelfs radioac tieve mineralen zich zouden bevinden. Dr. J. J. Went. die gistermiddag het ambt van buitengewoon hoogleraar aan de Technische Hogeschool te Delft heeft aanvaard met het uitspreken van een voordracht over het onderwerp „kern energie in Nederland", sPrak er zijn grote voldoening over uit. dat de zwembad reactor, die het departement van Onder wijs heeft aangekooht en volgend jaar op de Amsterdamse tentoonstelling „Het Atoom" zaï worden opgesteld, daarna, ten behoeve van het gehele Nederlandse hoger onderwijs, mogelijk in Delft zal worden opgebouwd. Dit zal voor weten schap, techniek, en opleiding van het grootste belang kunnen zijn, zei spr., vooral wanneer men in staat is ook een goede permanente staf bij deze kleine kernreactor werkzaam te laten zijn. De hoogleraar vermeldde in zijn voor dracht enige fysische resultaten uit de ja ren dertig en zei vervolgens, dat het hem gelukkig voorkomt, dat thans getracht wordt juist bij ons technisch hoger on derwijs nauwere contacten te leggen tus sen de kernenergie en onze toekomstige ingenieurs. Aanvaardende, dat er In de toekomst inderdaad in een aantal gebieden van de wereld een energienood zal gaan ontstaan die door de toepassing van kernenergie kan worden verminderd, zei sPr-, dat men zic,h met betrekking tot deZe aangele genheid niet moet vergissen. Dit zal ni. noch overal het geval zijn, noch senl tot een volledig overschakelen op een nieu we methode van energieopwekking lei den. Speciaal die geïndustrialiseerde gebie den ter wereld die nu reeds veel energie gebruiken en tegelijkertijd een grote, dure en kwetsbare energie-import bezit ten. zullen zich dienen te beraden wat op korte termijn op het gebied van de kernenergie kan worden gedaan en wel- be verantwoordelijkheid zij op lange ter mijn in deze dragen. Zo'n gebied is in de eerste plaats West-Europa, waartoe Ne derland in dit opzicht ten minste even zeer behoort als kv. Engeland. Het zal daarom zeker als een taak van de Ne derlandse energieproducenten moeten worden gezien te overwegen wat hun thans reeds te doen staat en daaruit de nodige consequenties te trekken. In dit opzicht meende spreker, zullen we veel uit hef buitenland kunnen leren en daaruit moeten overnemen, maar we zullen evenzeer bereid moeten zijn om een en ander op de juiste wijze aan va derlandse omstandigheden aan te passen. Een door de Sociaal-Economische Raad op verzoek van de regering ingestelde in tegratiecommissie heeft haar geheime ad vies aan de regering uitgebracht. Deze mededeling deed prof. dr. H. J. Frietema uit Rotterdam woensdag in de algemene vergadering van de Groninger Mij. van Landbouw te Groningen, waar hij een rede hield over de Europese integratie en de Nederlandse landbouw. Het uiteindelijke doel van de gemeen schappelijke markt is in het belang van de Nederlandse landbouw, zo meende prof Frietema, maar het ontwerp-verdrag Spaak, dat instelling van de gemeenschap pelijke markt door Frankrijk, West-Duits- land, Italië en de Beneluxlanden beoogt, biedt volgens hem weinig uitzicht, dat de procedure gedurende de overgangs periode dat ook zal zijn. Het plan Spaak, zo zei hij, opent voor de export van Nederlandse landbouwpro- dukten belangrijke perspectieven. Hij juichte het dan ook toe dat de landbouw sector in dit plan is opgenomen en dat de integratie van de landbouw ook bin nen de gestelde overgangstermijn moet zijn voltooid. De gevaren die in die over gangsperiode dreigen achtte hij echter zodanig, dat zij een verwezenlijking van een gemeenschappelijke markt tenslotte in de weg zullen blijken te staan. Het plan Spaak opent voor de deelne mende landen de mogelijkheid, voor be paalde produkten invoerrechten in te stel len, telkens wanneer het binnenlandse prijsniveau beneden een bepaald minimum dreigt te komen. De Nederlandse landbouw zou volgens spr. met name mogen verlangen dat de hantering van deze invoerverboden niet aan de vrijwel onbeperkte autonomie van de deelnemende landen wordt overgela ten. Verder voorziet het plan in de instel ling van aankoopmonopolies, die heffingen kunnen opleggen op de invoer van land- bouwprodukten buiten de landen der ge meenschap. Deze monopolies houden vol gens spr. het gevaar in, dat in het bij zonder de prijs van granen op de Europe se markt belangrijk zal stijgen. Prof. Frie tema besprak verder de voorstellen, die Frankrijk aanhangig zou hebben gemaakt, om te komen tot een verplichting van de deelnemende landen om bij voorkeur be paalde produkten van de partnerlanden te betrekken. Aanneming van dergelijke voorstellen zou volgens spreker de verwe zenlijking van de gemeenschappelijke markt in gevaar brengen. Of het plan Spaak tenslotte in zijn ge heel voor Nederland aanvaardbaar zal zijn, noemde spreker niet alleen afhanke lijk van het standpunt van de Nederlandse landbouw, maar van het antwoord op de vraag, of het belarg van Nederland in het algemeen met de gemeenschappelijke markt zou zijn gediend. De voorzitter van de Groninger Maat schappij, de heer H. J. Muntlnga, heeft in zijn openingsrede kritiek geuit op de hui dige landbouwpolitiek. Hij meende dat het onjuist is dat de boeren genoegen moeten nemen met prijsgrenzen van een crisis- politiek, terwijl de rest van het nationale bedrijfsleven zich in een klimaat van hoogconjunctuur bevindt. De bedrijfs resultaten waren over het geheel genomen matig, door de slechte weersomstandig heden. Wj Tot onze diepe droefheid overleed heden, na een angdurig geduldig gedragen lijden, voorzien van de H Sacramenten der Sterven den, onze innig geliefd* Man, Vader, Behuwd- en Grootvader ARNOLDUS BAARS Echtgenoot van Maria Alida van Vliet in de ouderdom van 64 jaai Wij bevelen de ziel van rit dierbare overledene in uw godvruchtige gebeden '*an Haastrecht; M. .-v. Baars-van Vliet Benschop: Th. M. M. Borst-Baars Arn. Borst Haastrecht: Th. M Baars C. A. B'-ars-Baars M. Th. Baars Tilburg: Eerw. Zuster M. Crucifixe (Th. Baars) Haastrecht: H. A. M. Baars W. A. M Baars A. M. M. Baars Kleinkinderen Haastrecht, 12 dec. 1956 Provinciale Weg O. 85 De plechtige H. Mis van Requiem zal aan God wor den opgedragen in de pa rochiekerk van de H. Bar nabas te Haastrecht op za terdag 15 december a.s. des morgens om 10 uur. waarna de begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. hoe groot een nachte gaal is? Niet langer dan 10 cm. en toch hebben wij hier mei een weergaloze zanger te doen. Zo ook is het nuttig effect van een kleine Personeel gevraagd Nette hulp in de huishouding gevraagd, niet beneden 18 jaar. Was buitenshuis. C. Willems, Rol- terdamsedijk 269 bis, Schiedam Goederen aangeboden Te koop aangeboden: dressoir, prijs 20. Boerhavelaan 56a, le etage. Handel en Bedrijf Het Radiobuis, Hoogstraat 92, telef. 68044 Grote sortering kerst verlichting ƒ9.90, ƒ10.75, ƒ13.75, 16.75, f 19, f 25. Lampjes voor kerstverlichting 40 ct., kaarsjes 60 ct. Tape voor bandrecorders vanaf 9.60. Muziekinstrumenten f 44.7'5. f 51.50, 66 en hoger. Het Radiohuis, Hoogstraat 92, telef 68044 Philips-scheerappa- raten 39.75, Remington-shaver» 98.50, soldeerbouten 5.15, f 6.25. f 15.75, luidsprekers 6.25 7.00, 7.75, 8.50, f 9.50 en duurder Radio-onderdelen, bouw dozen v versterkers en radio toestellen. Alle soorten radio buizen Het Radiohuis, Hoogstraat 92, telef 68044. Elektr. grammofoon* Philips 79, 89. Erres gram-m. 88, 108, BSR f 45, f 55. Pla- tenwisseiaars f 125. f 136. Grote sortering grammofoonplaten. Po pulair, jazz en klassiek. Het Radiobuis, Hoogstraat 92. telef 08044. Radio-toestellen 98. 103', 158, 182, f 108. f 248, 298, ƒ328, f 343 enz. enz. Tele visie-apparaten 405. 675, f 775 f 895, 925. 945, 995, f1195 enz. enz Erkende Philips Radio en Televisie-service. 't Wonder in prijs en kwaliteit: Alba-Lien de wasmachine met ingebouwde sneldroger. Dagelijks demonstratie showroom Hoog straat 42, Rotterdam Levering via de handel zonder prijsverho ging. Agenten gevraagd. Passpie-gels 120 x 30 cm. f 12.73 passpiegels 80 cm. rond 16.75. Geslepen suite-deuren, glas in lood, etalage-glasplaten, auto ruiten enz. Loopik's Glasindustrie Boterstraat 36. Schiedam, telef. Haarden, diverse merken, reeas vanaf 140 óók bij Radio v. Dijk Hoogstraat 119, telef. 69572 en telef. 06084 Diversen Konijnenvellen verkopen: dan weer naar Rouwit lopen. Nieuw- straat 27 a en b, telef. 64343. met onze bekende merkhorloges OMEGA-ZENITH Juwelier-horloger UNIVERSAL HOOGSTRAAT 164 TEL. 115432 dqttfrdaM BEIJERLANDSELAAN 176 TEL. 703601 Overdag werkt-ie hard daarom laat ik 'm 'savonds maar rustig zijn gang gaan met de trein van de jongens... Een man heeft zoiets nodig! Hij moet zich kunnen ontspannen. En wat er echt bij hoort: Oranjeboom Super Pilsner! Lekker "pittig, net een ietsje zwaarder... heerlijk! >,..Y Va! -.••••••• l\ «.«tl» .-./I V. V- i SILVANI GERARD LANDRY JANET VIDOR SCHIEDAM TELEFOON 69563 DAG. 2 8 15 ZAT EN ST°anda2a'rd5'7'"5 m«' zan9 PINA ARNALDI MARIO DEL MONACO - TITO GOBBI Dond.rd.g.yond ge., lilmvoor,t«l*ing Joop Walvis aan hel orgel in kleuren Oude belegen Spaanse Wijn, pen llten slechts 2*4-8 Fnam boxen-Bessen wijn, hij ons pen llten nu 1,79 Gezoete Bessenwijn, ovenheerlijk, pen llten 1.69 Schilletje heenlljk zoet, met aroma, pen llten 1.49 Rode zoete Wijn (troon Uw gastenpen 3/4 llten 1.19 Meiwijn, speciaal voor Bowl, pen 3i4 llten nu 1.10 SCHIEDAM HOOGSTRAAT 72 Telefoon 67545 wmgmmp 'fOUItiai VUUf' in alle maten en soorten. Een 20-clelige groep van 12 cm. hoogte reeds voor f G.75. Precies op tijd Uregen wij nog ceil zending papiennaché groepen en losse heelden uit Italië. Zeer sterk en apart van model. VOOR AL UW KERST ARTIKELEN NAAR GRATIS HALLETJES ^OW-ANDjc^ <c«'EDam hOW-" vraagt voor haar inpakafdeling Prettige werkkring, hoog loon. Dagelijks aanmelden: Noordvestsingel 121, Schiedam. Eventueel 's avonds na telefonische afspraak. Publicatie Ned Zuivelbureau - Den Haag 35-5. „Kijk", sprak Hertog Jan, „hier is de startplaats. Er lopen vijf honden mee en als ik het startschot los, vliegen de schuifdeurtjes omhoog en kunnen de hon den als een pijl uit de boog wegschieten. U ziet heren; aan de voorbereiding van de wedstrijd is alle zorg besteed. Verder hoop ik dat uw honden een goed figuur zullen slaan in deze wedstrijd. Ze kunnen na tuurlijk niet tegen de mijne op, maar een eervolle derde plaats is toch ook wel aar dig." „Hoeveel geld krijg ik als mijn hond op de derde plaats komt?" vroeg Moetwin- nik begerig. „Niets", antwoordde Hertog Jan, alleen de eerstaankomende hond wint een beloning van 1000 florijnen en een gouden beker. Maar kom heren, laten we even mijn snoesjes van honden gaan be kijken en de Hertog leidde Créghel en Moetwinnik naar de stallen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1956 | | pagina 4