Csardas, chansons, dansmuziek en jazz WlTfÈWËEK mantelcolleetie Papier parfum moet kopen V7' voor iedere vrouw s Igyt-a Hoe u wel en hoe u niet beschermt en versiert ZATERDAG 5 JANUARI 1957 PAGINA N5C- mmm C< stuu lam] aan hom H j kort ui tg aanc Bezi lamj oblij Het is niet te verwonderen, dat de laatste tijd de interesse voor de specifieke Hongaarse volks muziek groot te noemen is. Helaas is de aanleiding intens tragisch. De schoonheid van de zigeunermelodieën, van de csar- das met zijn enerverend ritme en vooral ook de simpele en daar door ontroerende woorden van de oude Hongaarse liederen kan men op verschillende pas verschenen platen bijzonder goed beluisteren. Het lichte genre KIS WSSmm' - -Pi',: ^TIPS VOOR HEREN j In de decembermaand met de vlak op elkaar vallende feesten zijn er weer enorme kapitalen uitgegeven aan geschenken groot en klein, fraai en lelijk, verfijnd en grof. En het is opmerkelijk dat op de vooravond van ieder feest, hele drommen mannen hun toe vlucht zoeken in. een parfu merie! Zij denken: „Iedere vrouw houdt van een lekker geurtje. Wij kopen dus een mooi flesje in een aardig doosjeen we zijn klaar!" Dat bent u niet, mijne heren, een flesje parfum kopen is niet zo gemakkelijk. Tenmin ste: als u het goed wilt doen. DJET 7AN DUIN. ElNl te Mi gaan Eisenh lutie v deze r over d in het een er beduid dien w ming om, al ultimu strijd k te zett Hoei dentie ?i.in en in het toch o gevraa dent z immer aan de Poging te zett wens i voerigi den m keinse voorbï tieteks rekeni Het gelede een so Toen Form o van c< overw Huis Senaa stemrr ten te van F verwa Nu de Arr heel vi Midde sfeer Ameri neigd rechte gebiec ..koloj zijn zc van J zelfs Suez-i van „een i len" Een vuegl) dag q huikla ^^rbi s'ei, 6 ^liege d,e v fokke maakt troon. motor doen minde te zet een v van h 300 m loop VI stilsta Worde Op deüijj moge] ujtvai zinetc Ook voor de velen, die op een of andere wijze met onze Hongaarse gasten in contact komen, kunnen wij aanraden een plaat te kopen, waarop zij iets van hun ontvlucht gegeseld vaderland terug zullen vinden in een klimaat, dat hun de rust verschaft om te luisteren naar de klanken vah de hun vertrouwde muziek. Prof. Bernhard Lessmann speelt met het orkest van het Deutschen Opern- hauses de bijzonder mooie „Zigeuner- weisen" van Pablo de Sarasate. Deze orkestplaat van Telefunken E 3127 geeft weliswaar geen autochthone Magyaarse muziek, maar biedt alle kansen om te luisteren naar het vioolspel, dat iets weg heeft van de klassieke primas. Op Telefunken A 11051 speelt Bela Janos met zijn zigeunerorkest Hongaarse volksme lodieën en wie het lied vertolkt wil horen, doet er goed aan de Philips langspeelplaat „Sing, Zigeuner" te kopen, waarop Sari Barabas een keur van bekende Hongaarse liederen zingt afgewisseld door muzikale bra- vourstukjes van Kalman Lendvay, en zijn zigeunerorkest. Men hoort er het bekende en grappige „Szöke Kis- lany, csitt, csitt, csitt" over een blond meisje en „Az a szép", zij is de mooiste die blauwe ogen heeft. Van een simpele dagdromerij is het lied „Ha en gazdag lennék" waarin iemand peinst vyat hij allemaal zou doen, als hij rijk was en hoe hij dan zijn ge liefde zou vertroetelen. Men vindt hierin iets van de grandeur van de Hongaarse historische ridderlijkheid terug. Sari Barabas heeft een zeer goede keuze gedaan en zij zingt met temperament en ook met gevoel de liederen. Wie in het lichte 'onderhoudende genre iets zoekt voor de lange win teravonden kan bij Telefunken LA 6055 en LA 6013 volop genieten van beschaafde dansmuziek. Men hoort er vele en verscheidene dansritmen door goede orkesten en vocalisten van wie wij noemen: Max Greger, die melo dieën van Franz Grothe speelt en Gitta Lind, Horst Winter en Angèle Durand die zingen. Koffie met room is de benaming van dit charmante pakje, bestemd voor de aanstaande lente. Ue voering en de halsdoek zijn van shantung, ook in i koffiekleur met crème stippen. Op Nieuwjaarsdag lopen de Parijzenaars hun hele familie af, geen neef of oudtante wordt overge slagen. Tegen de avond zitten metro en autobus sen dan ook vol mensen die zielsgelukkig naar huis gaan, verheugd dat ze weer voor een jaar van dat karwei af zijn. Óm excuses te vinden voor die bezoeken is heel moeilijk, want de fami lies vormen hier meer een geheel dan ergens anders. Hoe vervelend het bezoeken van familieier den ook is die men ver der twaalf maanden lang niet ziet. er langs komen gaat niet. De enigen die een niet tegen te spreken excuus hebben zijn de etalagisten van de grote magazijnen. De tweede januari toch moeten de decoraties en de etalages voor de Wit te Week klaar zijn. Die witte week is tegenwoor dig omgedoopt in het Witte Seizoen en wordt steeds vroeger gehouden. Dat de mensen dan nau welijks hun Kerst- en Nieuwjaarsuitgaven te boven zijn, blijkt geen bezwaar want alle huis vrouwen zijn de 2de ja nuari paraat om een tocht naar de warenhuizen te ondernemen. Sinds mensenheugenis, of liever gezegd sinds die winkels met een witte week begonnen, kopen de vrouwen hier leder jaar tenminste één laken en twee slopen. Inplaats van de laatste worden soms handdoeken of dergelijke gekocht, maar een laken kopen alle ordentelijke huisvrouwen, al hebben ze er honderd in de kast liggen. Alleen de nieuw bouw met zijn kleine ka mers waar geen plaats meer in is voor een grote linnenkast kan een eind maken aan het voortdu rend kopen van linnen goed dat een werkelijke hartstocht is van de Frangaise. Dat bestaat al geen hal ve eeuw meer in Holland. Maar hier wordt nog steeds met hetzelfde ani mo van vroeger huis- houdlinnen gekocht toen de was één keer in de maand of de drie maan den werd gedaan. Alleen het lijfgoed is langza merhand tot zes stuks van alles teruggebracht omdat de mode er meer in verandert dan vroeger. Nu de gekleurde lakens en slopen zo'n succes be ginnen te hebben is het best mogelijk, dat daar ook meer modeverande ringen in zullen komen en dat stapels lakens ook langzamerhand ouderwets zullen worden. Voorlopig ziet het daar echter heus nog niet naar uit. Rose. rood. groen, on verschillig welke kleur is goed; we zien nu zelfs groen gestreepte lakens waar grote bloemen op zijn gedrukt. Wie niet zo fris als een hoentje wak ker wordt moet een eigenaardig effect maken in een met dergelijk lin nengoed opgemaakt bed! Leuk zijn de tegen woordige om-wasdoeken, die bedrukt worden met personnages van Peyzet of van Dubout. Op ande ren wisselen helgroene doperwtjes af met vuur rode kersen. In een krant stond te lezen dat vaten afdrogen nu werkelijk een prettig werkje is gewor den. Dat is misschien wat overdreven, wel staan dergelijke doeken 'vrolijk in de keuken. Wat het tafellinnen be treft wordt op het ogen blik de voorkeur gegeven aan strepen in de lengte en aan vier inplaats van zes bijpassende servetten. Dit komt waarschijnlijk omdat de families veel minder ontvangen dan vroeger. Het mooie witte met kant of borduursel ver sierde linnen blijft haast in alle gezinnen bewaard voor extra gelegenheden. Zelfs de Franse vrouw is daar zuinig op geworden en ziet op tegen het was sen en strijken van derge lijke bewerkelijke stuk ken. Toch zijn er onverbeter lijke optimisten die blij ven hopen dat de tijd van veel hulp in huis weer terug zal komen. Zo kwam ik laatst een ken nis tegen die me staande hield om me verrukt te vertellen dat ze groot moeder was geworden. .,Ik begin meteen aan het uitzet van m'n klein dochter," zei ze. Natuur lijk dacht ik aan babygoed en luiers en vond dat de grootmoeder die wel eer der had kunnen kopen. Maar ze bleek het huwe lijksuitzet te bedoelen en verzamelde vast echte kant. Ook was ze begon nen met het borduren van een tafellaken voor 24 couverts. Ze meende dat tegen de tijd dat het kleindochtertje trouwen gaat. de omstandigheden weer veranderd zullen zijn en het leven weer „normaal zijn gangetje zal gaan," zoals ze zei. Wat die grootmoeder moet denken van de te genwoordige witte week met gestreepte slopen en lakens laat zich denken, want daaraan zal ze stel lig niet kunnen wennen, evenmin als aan sperzie boontjes op omwasdoe- ken! DXNY W.—K. Wij willen niet nalaten een Frans plaatje te bespreken, nl. van Georges Brassens en zijn guitaar op Philips P 76063 R. Deze man, die tot 1952 nog een volledige onbekende was in de wereld van het chanson, heeft zich in korte tijd een bijzondere plaats verworven. Men kent zijn wat wee moedige stem, die suggereert, dat hij enigszins op een afstand het leven rondom hem bekijkt, scherp obser veert en bezingt. Van de tien chan sons noemen wij het bijzonder mooie ,.La prière", gebaseerd op het ge dicht van James en dat als onder titel draagt „Je vous salue Marie". Wij zullen later nog wel eens uitvoe riger op deze zanger, op deze Orson Welles van het chanson, terugkomen. Tivee Jazz-platen Voor de jazz-liefhebbers twee pla ten van belang: „Tribute to Benny Goodman" met de fabuleuze pianist Jess Stacy op London Records LTZ- K 15012 en de Philips langspeelplaat „Jazz" B 07148. Op de avond van 8 januari 1938, tijdens het beroemde Carnegie Hall concert van Benny Goodman, gaf deze bandleader met een hoofdknikje aan zijn pianist te verstaan, dat hij moest improviseren. Jess Stacy presteerde het toen om een pianospel te laten horen, dat een eigen stijl had waarbij het vooral op viel, dat hij een vibratie uit zijn in strument kon halen, dat ongeëvenaard was. Op de Londonplaat hoort men hem van zijn beste zijde en niemand die de swing-stijl in zijn discotheek wil opnemen, moet verzuimen deze plaat aan te schaffen. Bij de andere jazz-plaat heeft Philips een oriënte rend boekje gedaan over jazzmuziek, waarin 14 grootheden op het gebied van deze muziek zijn opgenomen. Op de plaat vindt men extreme, maar goed gekozen, representanten. Naast Louis Amstrong met „West End Blues" hoort men de nog steeds ongeë venaar de blues-zangeres Bessie Smith met „Reckless Blues" en Bix Beiderbecke met „Sorry", waarbij de prestatie bij zonder sterk is van individualiteit. Dave Brubeck met zijn kwartet zal ieders hart winnen door de overgave waarmee wordt gemusiceerd. Hier geen effectbejag of „Schmiere", geen swing of geraffineerde orkestraties maar alles zuiver en goed uitgewerkt' Count Basie, Benny Goodman, Duke ni?^on' ^a' Johnson en Kai Winding treft men ook aan op deze plaat, die een muzikale bloemlezing is van hoogtepunten in de jazzmuziek. •I M 'i imËÊMê Wè p ij**,,,/ v" i k >;V. Hierboven en links onder: een twee-tal mantels „voor iedere vrouw". 4 Weer bijna op jacht naar ccn voor jaarsmantel? Op zoek naar een idee voor een winkelmiddag of voor een avond op bezoek bü goede vrienden? De I" yelse vrouw hoeft zich daarover geen zorg te maken. Er is '.aar name lijk een mantelfabrikant die meent. ij 'n principe tmeft ontdekt dat alle verder gezoek overbodig maakt. De man in kwestie beweert namelijk, dat hij een mantelcollectie heeft samenge steld, die letterlijk „voor iedere vrouw" geschikt is. De praktijk schijnt hem gelijk te geven. In korte tijd behaalde hij namelijk een produktie van zeven duizend mantels per week. Er is bijvoorbeeld een model bij, dat op elk uur van de dag en in elk jaar- 1 'tijde gedragen kan worden. En de prijs valt mee. Circa honderdvijfen twintig gulden, wat ongeveer een d»r- de is van de prijs die de Amerikaan se vrouw gewend is voor een soortge lijke mantel neer tellen. Vreemd genoeg waren het intussen juist de Verenigde Staten die deze Engelse fa brikant op de gedachte brachten waar op hij thans voortborduurt. Uit Ame rika ontving hij namelijk do eerste mon sters van een honderd procent wollen stof, die warm genoeg bleek te zijn voor een winterse dag en tegelijk licht genoeg voor een „Engelse" zomer. Die stof wordt thans ook in Yorkshire ge maakt. Genormaliseerde mantels Door zich op een bepaalde soort stof te concentreren, alsmede door een ver doorgevoerd systeem van maatnorma- lisatie konden de prijzen van deze man tels zo laag mogelijk worden gehou den. Toch, niettegenstaande al dit ge- normaliseer, is er aan de mantels ze!f weinig uniformachtigs. De koopsters mogen kiezen uit 14 kleuren, waaron der de nieuwe bamboetint, allerlei pas telkleurtjes,' marineblauw, wit en ook enkele vrolijke kleuren. Voorts zijn er negen verschillende modellen, varië rend tussen de makkelijke ulsters en de meer gekledé getailleerde mantel. En tenslotte mogen de vrouwen kie- n uit vier verschillende, zorgvuldig berekende maten, plus nog een serie modellen voor heel kleine vrouwen die daardoor ook niet altijd nieuwe mantels hoeven te kopen waaraan nog iets ver anderd moet worden. De klassieke modellen zijn erop bere kend, bij elke wee^-mstandigheid te worden gedragen. De stof is behoorlijk voorg«:krompen en de enige zorg die deze mantels nodig hebben is af en toe eens een behandeling met de kleer borstel. Uit verschillende onderzoekingen is gebleken, dat de gemiddelde Engelse vrouw een voorkeur heeft voor 'n man tel die tegelijk warm en elegant is ofschoon ook weer niet te nadruk kelijk en die énkele seizoenen ach tereen aan de eisen van de mode be antwoordt. Zij verlangt een goede, ster ke stof en een makkelijke pasvorm, waardoor zij haar mantel eventueel be halve over een japon ook over een tail leur heen kan dragen. De statistiek heeft daarbij ook nog eens het feit be vestigd, dat zij wel bereid is daarvoor een niet te lage, maar in elk geval geen hoge prijs te betalen. Als wij de verkoopcijfers van deze nieuwe mantels zien zouden wij daar uit kunnen afleiden, dat daarmee in elk geval één van de vele winkelpro blemen tot een oplossing is gebracht. De inkopers van de grot? modezaken schijnen er ook zo over te denken, ge tuige de manier waarop zij deze man telcollectie pousseren. Ofschoc.. het toch de klant zal zijn die uiteindelijk het beslissende woord spreekt. ELSE DANAH HEBT U wel èens in gedachten rond gezworven tussen ruïnes, brokstuk ken als reuzen-antiquiteiten, die steeds hun aartsvaderlijke pretentie ver tonen van grijze ouderdom en het trot seren van de dood. Op een goede dag zag ik daar een pelgrim of liever een klein pelgrimme- tje. Het lag daar vergeten en verdwaald aan de yoeten van een statige zuil, die het beslist beneden zijn waardigheid achtte er een blik op te werpen. Ik raakte geheel weg uit mijn dromen van Griekse kapitelen en nu de realiteit ineens levensgroot voor me stond, zag ik het vreemde ding pas goed: een tof fee-papiertje. Later stemden zijn fonkelende kleu ren mij wat milder, en zo kan ik u wat meer vertellen over deze ongenode gast en zijn ontstaan. Allereerst wordt zijn in oorsprong blanke velletje langs een draaiende rol geleid, waarop een groot aantal stempels, in vaktaal rubber- el 'chés genoemd, een kleurig spoor afgeeft. Ieder rol met clfché's wot-dt n.l. „ge bikt" door een er tegenin rollende kleur stof en is dit aniline drukprocêdé geëin digd. dan zorgen speciaal verhitte walsen en platen voor het drogen. Dit toffeepa pier, het kan ook o.m. lollies, zuurstokken e.a. zou al te gemakkelijk kunnen ge scheurd worden door de automatische in- pakmachines. die met een snelheid van 800 a 900 stuks per minuut verpakken en daarom nog een laatste indompeling, een vettig bijsmaakje en klaar is dit twisting- papier voor het gebruik. Klaar om zonder meer het modern consumentenoog te tref fen en te boeien, zelfs In een land. dat nu nog tekenen vertoont van halfvergane oudheid. In plaats van koelkast Inderdaad Is verpakking in alle landen van Europa enorm belangrijk, ook als beschermingsmiddel en zo zien we bijv. steeds meer om biscuits, leverkaas, boter, pepermunt enz. een aluminlum-folie, al of niet samengebracht met een papieren on derlaag. Dit materiaal kan leuk bedrukt worden en het produkt erin krijgt zo een dubbele garantie. Ja, tussen haakjes, weet. u dat de Amerikaanse huisvrouw een koelkast mm of meer zou kunnen vervangen door een tol aluminiumpapier. En wil ze 's avonds naar de televisie kijken, vlug een tele visie-plat"? Dit in drieën gedeelde alu- miniumschaaltje bevat aardappelen, vlees en groente overdekt met een soort broodzakjespapier, het z.g. polyethilene, dat, bestand is tegen inwerking van alle mogelijke chemicaliën. Ook in Rotterdam worden dergelijke bakjes vervaardigd, maar het program is nog open. U kunt er zelf in bakken of iets in warm houden en ofschoon deze praktische voorwerpen straks bedoeld zijn voor de vuilnisman, kunt u ze ook omwassen voor later gebruik. Zelfs het polyethilene ziet u veelvuldig op onze Hollandse markt in naadloze zakken, even geschikt voor het herber gen van een gebraden kip als voor de verpakking van nylonkousen. Steeds meer wordt, verpakking zich be wust van haar superioriteit bijna zelfs boven het artikel dat het kenschetst. Stapt u maar eens een zelfbedienings winkel binnen. Kleur en fleur vullen 'n traditionele korf even snel als een kin derhand, zelfs met het steeds meer in zwang rakende verpakte brood. Het blijft immers dagenlang vers, vooral drnk zij het hiervoor toegepaste paraffinepapier, dat waterdampdicht is, zelfs in een woes tijn. Allerlei kunststoffen, vermengd met was, voorzien dit broodomhulsel van een heatsealcoating, zodat het uitsluitend door warmte hermetisch wordt gesloten. En de vele leuke vormpjes en tekeningen, eens zorgvuldig ontworpen door de tekenaar op de fabriek, maken van uw brood een sprookjesconsumptie: een fijn kneepje van de firma! Madeleine Renaud, hoofdrolspeelster in Molière's „Le Misanthrope", heeft van een bewonderaar een fles parfum gekregen die precies bij haar persoonlijkheid en bij haar prachtig gewaad van crêpe de Chine past. jVTag ik u eerst een voorbeeld ge ven van de wijze waarop het niet moet? Vorige week „in de donkere dagen voor Kerstmis" zoals dat heet, kwam een niet meer zo heel jonge heer haastig een parfumzaak binnen stappen. Hij keek als iemand die wei nig tijd en helemaal geen zin had om cadeaus uit te zoeken, maar die het dan toch maar doet alleen-omdat-het- nu-eenmaal-moet. Hij moest even wachten, want het was druk in de ele gante zaak. Met een bars gezicht mon sterde hij de toonbank waarop aller lei aanlokkelijke dingen waren uitge stald: lotions, zeep, eau de colognes van diverse merken, parfums in de nieuwste flaconnetjes dat alles om- waasd door de lieflijkste geuren. Maar de menegï snoof verachtelijk: hij hield blijkbaar niet van deze met bloemengeur doordrenkte entourage. "En bovendien had hij haast,Kan ik u helpen, meneer?" een chic ver koopstertje keek hem glimlachend aan. „Hmtjazei de heer zijn woorden als kanonskogels uitstotend. „Parfum. Goede. Flinke fles. In de prijs vanen hij noemde een be drag. Binnen de minuut stond een twintigtal flessen en flesjes voor hem van allerlei kleur en in vorm vari ërend van doodgewone vierkante fles jes tot de gezochte ingewikkelde en een enkele maal ook artistieke fla con. De heer monsterde ze als een generaal zijn troepen, wees toen met een beslist: „Die neem ik" een beel dig flesje aan in de vorm van een Griekse amfoor en gevuld met een warm-gele vloeistof. ,Dit is Chypre, meneer," lichtte het vriendelijke ver koopstertje toe. ,Een tamelijk zwaar parfum. Is het voor een jong meisje? Dan heb ik hier „Rose des Alpes" voor u. Of voor een oude dame? Dan is „Fleur de Lavende" misschien Maar de heer herhaalde kort: „Die neem ik", betaalde en vertrok met de houding van iemand die een ver velend karwei achter de rug heeft Ziet u heren, zó moet het niet. Als de ongeduldige heer met iets meer omzichtigheid had gekozen, dan zou zijn Vrij kostbare geschenk wellicht beter gepast hebben bij het frêle, blonde vrouwtje dat buiten op hem wachtte, en dat nu echt het type ver toonde om dol te zijn op lelietjes van dalen of roze rozen of dergelijke fra giele bloemenparfumsHet zwa re en sterke Chypre past nu een maal beter bij een exotisch type vrouw. Parfum is iets zeer individueels, iets zeer subtiels dat gekozen dient te wor den al naar het type en ook naar het karakter van de vrouw waarvoor het is bestemd. Zeg nu niet: „Dat is on mogelijk. hoe kan men nu het ka rakter van een vrouw doorgronden?". Kom, ais u iemand goed kent weet n toch haar voorkeur vcor of haar af keer van sommige dingen. U weet b»e zij zich het liefst kleedt, waarvan het meest houdt en wat zjj het liefste doet.Daaruit kunt u genoeg van haar karaktereigenschappen afleiden om dat parfum te kopen dat het beste bij haar past. Houdt zjj bijvoorbeeld van frisse kleuren zoals het groen van het jonge gras, het geel van narcis en boterbloem, houdt zij daarbij ook van moderne meubels, van sport in de open lucht, ziet zij er ook lief uit zon der poeder enz. zonder lipp-stick. welnu, dan kiest u voor deze vrouw een parfum dat licht en zacht is. Een jóng parfum van louter lentebloe mengeur Een tweede voorbeeld: u zoekt een parfum voor een nog jonge vrouw, die een uitgesproken smaak voor aparte kleurencombinaties heeft zoals paars met mosgroen, felgroen met konings blauw. Zij let bij het kopen van haar kleren meer op de artistieke kleuren- schakering dan op de snit. Deze vrouw kunt u een iets gedurfder parfum schenken. Een parfum met een krui- dengeur. Iets aparts, iets warms. En vooral niet te zoetelijk. Als derde voorbeeld neem ik de niet meer zo ionge dame, die alleen van zachte tinten houdt Alle pasteltinten staan haar. Zij is dol op antieke zil veren voorwerpjes er op Sèvres por selein. Bij haar past niet meer het prille parfum van een heel jong meisje. maar ook neg niet de tradi tionele „Oma-parfum": lavendel. U kunt haar het best een parfum geven met een pittige geur: anjers, vers ge maaid hooi, of misschien wel jasmijn. En wat geeft u aan een vrouw die zich bij voorkeur kleedt in diepe warme kleuren, zoals nachtblauw of donkerrood? U weet dat zij ook van 7.ware, donkere meubels houdt, van Shakespeare, van klassieke muziek bij kaarslicht.U geeft haar het liefst ook een „klassiek" parfum bijv. met discrete rozengeur. Ook een beetje zwaar en zeer romantisch. U lacht, mijne heren? Toch is het geen ik u hierboven vertelde geen on zin tn geen fantasie. Het werd mij allemaal verteld door mensen die ja renlang in de parfumbranche werk zaam zijn en die er dus wel kijk pardon: reuk op hebben. Als u zich een beetje meer moeite geeft in het vervolg zal zij voor wie het parfum bestemd is, meer aan uw geschenk hebben en indirect uzelf ook. Want wat is er leuker om met een vrouw om te gaan wier persoonlijkheid on derstreept wordt door een subtiele parfum die geheel bij haar past? Mag ik nóg een kleine vingerwijzing geven? Kijkt u niet te veel naar de vorm van het flesje, maar naar de naam die erop staat. Geef liever een gulden meer voor een klein flesje van een goed merk, dan voor een groot van dubieuze afkomst. En als u heel goed bij kas bent en eens een bijzonder cadeau wilt schenken: neem er dan ook een fles toiletwater, eau de cologne en een doo zeep van het zelfde mrrk en met dezelfde parfum bij. U zult er geen spijt van hebben. Want u zult zich een heer van smaak getoond hebben en daar zal men u zeker dankbaar voor zijn.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 10