In Amerika is het heus ook niet alles Puistjes MILITAIREN KLOPTEN B.V.V. Naar hogere produktiviteit in bouwbedrijf Hongaarse tafeltemiis-tournee door ons land afgelast DDD De MOORD op Stanley Wilson Meer clan de helft van wekelijkse tv-programma's een mislukking pï "77171 Nederland leidt tegen Hamar YB Arbeiders ontslagen bij Kaiser Frazer Moord te Nieuwland nog een raadsel Onze dareliikse Manchester City moet de Cup afstaan Goede generale repetitie in De Yliert Honved oorzaak van .voetbal-anarchie' De trip van de Robben door Zuid-Afrika Cursus in werkorganisatie en arbeidsanalyse Nederland-België van 3 naar 17 november Nederlandse regering weigerde visa DONDERDAG 10 JANUARI 1957 PAGINA 4 SUS-race in Waalwijk Nieuwe KRO-omroeper Limburgs orgelpracht Op het TV-scherm Gevolg van Midden-Oosten en verminderde afzet Banale Moestafa B. M. R. S. UITBREIDING H. A. L.- DIRECTIE WESTLANDSCHE HYPOTHEEKBANK TELEVISIE Oplossing van gisteren Horizontaal; 1 Spa> 3 Ada, 5 aks, 8 ca, 9 at. 10 hak, 12 don, 14 ade, 15 Irene. 17 otter, 19 gij, 20 agio. 21 ds, 23 ab, 25 pint, Y.H.C.R.C.A.F.F. 7—0 BELGIE B—NEDERLAND B OP 27 APRIL AMATEUR-VOETBAL WIM SNOEK GAAT IN ZUID-AMERIKA BOKSEN PHILIPPA PRESTON VOETBALPROGRAMMA 2e, 3e EN 4e KLASSEN ZOMER-PROGRAMMA VAN ZEILWEDSTRIJDEN Ondanks de veel grotere ervaring, on danks een veel betere outillage, ondanks een vrijwel onuitputtelijke bron aan scheppend en uitvoerend talent en on danks de onbegrensde financiële moge lijkheden, waarover de geheel op com- merc'"'» leest geschoeide Amerikaanse televisie beschikt, bleef meer dan de helft van de geregelde uitzendingen be neden de verwachtingen. Nog in de laatste week van 1956 moes ten twee televisie-shows worden ge staakt, zodat van de in totaal 91 weke lijkse programma's waarmee het jaar be gon, er niet minder dan 57 een misluk king bleken. Als men deze cijfers leest, beseft men eigenljjk pas goed. dat de Nederlandse televisiemensen het er heus nog niet zo slecht afbrengen. Over kleurentelevisie hoeven we ons hier in Nederland voorlopig nog niet erg druk te maken. Dit soort T" zal nog heel lang, zo niet altijd, een luxe blij ven, aldus verklaarde Frank Freimann, voorzitter van een televisiemaatschappij, die tegelijk aankondigde, dat het volgen de jaar de nieuwe toestellen 595 dollars (f 2100) zullen gaan kosten. Tenslotte nog een goede noot voor de Nederlanders. Van de twaalf televisie films, die zich in 1956 volgens het Britse blad „Commercial Television" op de Britse TV-schermen door bijzondere kwa liteiten hebben onderscheiden, zijn er vier in Nederland vervaardigd, namelijk drie tekenfilms van Marten Toonder en een poppenfilm van Joop Geesinks Dolly- wood. Aan het tweede trekkingsprogramma van de derde SUS-loterij, dat volgende week zaterdag via de KRO-microfoon zal worden uitgezonden, wordt meegewerkt door de zangeres Annie Palmen en het KRO-Dansorkest onder leiding van Klaas van Beeck. Evenals in de eerste uitzen ding zal een bezoek worden gebracht aan een hoofdprijswinnaar uit de vorige SUS- loterij, die ditmaal in Waalwijk woont, zodat ook in deze plaats de race door de straten met de SUS-pop als inzet zal wor de gehouden. Gedurende de vijf weken, dat op za terdagavond de SUS-programma's wor den uitgezonden, zal de Cabaret-groep „Trant '56" des dinsdagavonds zijn pro petjes op de ruit tekenen, wat voor het eerst geschiedt op 15 januari a.s. Diezelfde avond zal in de reeks getui genissen over de bezielende kracht van het christendom onder het motto „En Gij zult het aanschijn van de aarde vernieu wen" de vijfde uitzending plaats vinden, getiteld „Levensaderen van het christen dom in Europa". Het programma, waar voor Daniël de Lange de tekst schreef, WH zal zijn gewijd aan de bedevaart naar Santiago de Compostela, het belangrijk ste pelgrimsoord van West-Europa. Voor het eerst in Nederland zal zon dag a.s voor de KRO-microfoon het „Concert voor 7 blaasinstrumenten en strijkorkest" van de hier te lande woon achtige Zwitserse componist Frank Mar tin worden uitgevoerd door het Radio Philharmonisch Orkest onder leiding van Willem van Otterloo. In dit concert wordt ook het zogenaamde Keizerconcert van Beethoven uitgevoerd met medewerking van de pianiste Ria Groot. De stem van de KRO-omroeper Pieter van Niehof, die sinds 1 september 1946 geregeld in de huiskamers klonk, is sinds 1 januari j.l. uit de ether verdwenen. De heer Niehoff is thans als docent in de Franse taal en letterkunde verbonden aan lycea in Hilversum en Utrecht, In zijn plaats heeft de heer Hans Hansen uit Den Haag zijn intrede als omroeper bij de KRO gedaan. Leo Pagano vertrekt 27 januari a.s. in opdracht van de KRO naar Australië en Nieuw-Guinea. Op zijn reis, die aanvam kelijk zou zijn gecombineerd met repor tagewerkzaamheden bij de Olympische Spelen, zal de heer Pagano emigranten gezinnen in Australië bezoeken en verder een oriënteringsreis maken door Nieuw- Guinea. Gedurende zijn afwezigheid van drie maanden zullen de sportreportages van de KRO worden verzorgd door Dick de Vree. Naast talrijke prachtige kerken is het Limburgse land een aantal orgels van grote schoonheid rijk. Met recht mag dan ook worden gesproken van „Lim burgs orgelpracht". de titel van een vijf tal uitzendingen, waarmee de AVRO vol gende week dinsdag een begin maakt. In deze serie zal men kunnen luisteren naar orgelspel van de Maastrichtse or ganist Jean Wolfs op de orgels van de Matthiaskerk, de O L. Vrouwekerk en de Waalse kerk te Maastricht, de deke nale kerk te Brunssum en de Ned. Her vormde kerk te Vaals. Annie Plevier gaat trouwen en het heeft Bep Rowolü, de orkesleider van de Skymasters. heel wat hoofdbrekens ge kost een opvolgster voor haar te vinden. In november van verleden jaar vroeg hij tijdens een optreden in Rotterdam, wie uit het publiek eens met zijn orkeBt durfde komen zingen. Er meldde zich pen miesje. dat onmiddellijk succes had bij het publiek. Het bleek de 17-jarige PTT-telefoniste Greetje Kauffeld te zijn. Bep Rowold nodigde haar uit om in de AVRO-studio enige opnamen te komen maken en het resultaat daarvan i3 ge weest. dat Greetje Kauffeid in februari Annie Plevier zal gaan vervangen. In het repertoire van deze nieuwe Skymas- ter-zangeres zal het Nederlandse lied on getwijfeld een belangrijke plaats gaan innemen. ma „Tierelantijnen" van de KRO, zijn we eigenlijk nog méér geschrokken dan toen wij voor de eerste maal de erger dan banale passage in een liedje over Parijs van Moestafa hoorden. Eigenlijk hadden we na de eerste uitzending on middellijk moeten reageren, maar we dachten nog aan een „slip" van de tong en hadden minstens verwacht, dat de KRO zo wijs zou zijn geweest om voor de herhaling deze passage uit het bandje te knippen. Dat dit niet is gebeurd, maakt het nog veel erger. De KRO heeft hiermee in menig katholiek gezin, maar waarschijn lijk ook bij andersdenkende luisteraars, ernstig aanstoot gegeven en verontwaar diging gewekt. Voor de vierde achtereenvolgende maal, die het volste recht geeft om van een traditie te spreken, zijn de televisiecaime- ra's van de VPRO gisteravond in de Am sterdamse Stadsschouwburg gericht ge weest op de „Gijsbrecht van ^emstel". Een traditie, die alle lof en instemming verdient, omdat zij een zeer breed pu bliek in contact brengt met het majestu euze werk van Vondel, al is deze op de eerste plaats één van Nederlands grootste dichters en pas op de tweede plaats dra maturg. Over de toneelopvoering van dit klas sieke drama is in ons blad reeds uitvoe rig geschreven bij gelegenheid van de première. Derhalve kan hier worden volstaan met op te merken, dat het beeld- spel evenals het vorige jaar onder regie van Jac Dixon aanmerkelijk aan kracht en directheid had gewonnen. Fraaie over- ziehtsbeelden werden afgewisseld met rake close-ups, die het spel niet alleen registreerden maar ook accentueerden. De belichting, of de instelling en licht ge voeligheid van de camera's, was zicht baar beter dan verleden jaar. Een vondst was het om omroepster Vertie Dixon het programma te laten aankondigen in een loge. gezeten naast dé man, die hoog stens pas aan het eind van een voorstel- Van de zijde der directie van de Ne derlandse Kaiser-Frazer fabrieken N.V. te Rotterdam wordt ons meegedeeld, dat als gevolg van de ontstane crisis in het Midden-Oosten, waardoor de benzine- schaarste zich doet gevoelen en door an dere psychologische factoren, waardoor de binnenlandse verkopen en de export van d.e in haar bedrijf geassembleerde voertuigen enigermate zijn teruggelopen zij zich zeer tot haar leedwezen genood zaakt heeft gezien aan 68 van de 520 werk nemers op korte termijn ontslag aan te zeggen. Er is contact opgenomen met an dere bedrijven, zodat zeker mag worden verwacht, aldus de directie, dat de ont slagenen zeer spoedig een andere werk kring zuilen hebben gevonden. Wij wijzen er op dat Kaiser Fraser een belangrijke steun heeft aan een gróte dé- fensieorder, welke bij de. norméle bezet ting vóór het ontstaan van de afzetmoei- lijkheden, ongeveer een derde van de totale omzét uitmaakte. Tot nu toe is er nog geen opheldering verkregen in de zaak van de moord op de weduwe Kodde te Nieuwland. Het is nog steeds een vraag hoe en door wie het 30-jarige slachtoffer, dat nog slechts vier maanden weduwe was, is vermoord. Dat het inderdaad moord is, meent de politie met zekerheid te kunnen zeggen. Het motief schijnt echter geen roof ge weest te zijn, aangezien er niets wordt vermist. Ook de sectie, die de deskundige, dr. Zeidenrust uit 's-Gravenhage op het lijk heeft verricht, heeft geen nader licht op de zaak geworpen. Het lichaam ver toonde geer verwondingen en er waren in de woning geen snoren. die op een worste ling zouden duiden. De enige personen, die tot nog toe door de politie zijn verhoord, zijn een 34-jari- ge dragline-machinist, van wie in het dorp dat slechts een paar honderd in woners heeft, gezegd werd, dat hij en de weduwe trouwnlannen hadden, en een 30-jarige chauffeur, die met mevr. K. goed bevriend zou zijn geweest. Het onderzoek staat onder leiding van de officier van Justitie te Middelburg, mr. G.J.B. van der r '.ssen. Dinsdagmiddag, bij de herhaling van het zaterde.gavondse smusementsprogram- Horizontaal: 1 geheel de uwe (Fr afk.) 4 Eng. voegwoord, 7 rijstbrandewijn, 9 vogel, 10 lor» 12 telwoord, 13 titel (afk.)» 15 insect, 17 goud (Fr.), 18 opstootje, 20 bar, 21 boos» 22 plakmiddel, 23 water plantje, 24 zwarte substantie. 25 bedorven 27 snijwerktuig, 29 stofmaat, 30 Germ godheid, 32 laatst leden (afk.)» 33 aanha ling, 34 geneesmiddel, 36 slot, 38 Ind. vleesgerecht» 40 soort, 41 o-mslag. Verticaal: 1 uitheems zoogdier, 2 slede» .aoo aa..s/u 3 t«r attentie van (afkj, 4 vis, 5 bijwoord, Gr a mm. 13.00 Xws. ilus Mcded.^13.25 Metro- 6 klein mens, 8 heks, 9 vaasje, 11 aanw. po>-ork. 13.35 Koersen. 14.00 Viool, cello en vnw 12 zelfkant, 14 voorschrift, 16 voed sel, 17 muziekinstrument', 19 bosje haar» 21 bergweide, 24 jongensnaam, 25 koning (Fr.), 26 kraan, 28 vaartuig» 30 ondiepte in het water» 31 holte in de muur, 33 meis jesnaam, 35 jong dier, 37 dierengeluid, 39 zoals de akten getuigen (Lat. afk.). Uitzending: vanuit Engels Transit Camp te f Hoek van Holland. Golflengte 25 meter. Donderdag 10 januari 22.00 Concert Miniatuur. 22.15 Taps on. g» van Hoek van Holland. 2-3.00 Muziekland. 23.30 Verzoekplaten. 00.30 Sluiting. VRIJDAG 11 JANUARI HILVERSUM I. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19.30 VPRO, 21.00 VARA, 22.40 VPRO. 23.CO~24.00 VARA. 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gramm. 8.00 Nws. 8.18 Gramm. 8.50 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gramm. 10.00 Caus, 10.03 Morgenwijding. 10.20 Orgel en z>ang. 10.55 V. d. kleuters. 11.15 Dub bel kwartet en blokfluittrio. 11.35 't Hangt aan de mruur en het tikt. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Sport. 12.50 ling zichtbaar wordt: toneelregisseur Johan de Meester, en haar aan het slot van de Bruiloft van Kloris en Roosje in boerinnencostuum te laten opduiken tus sen de bruiloftsgasten om de kijkers wel te rusten te wensen. De projectie van de rolverdeling op het TV-scherm daarentegen was zinloos, om dat men ongewoon scherpe ogen of een heel goede bril moest hebben, wilde men al die kleine lettertjes lezen. In tegenstelling tot verleden jaar wer den de kijkers pas na de pauze door een blik in de zaal bij de schouwburgsfeer betrokken, wat o.i. geep winst mag wor- den genoemd. Maar misschien dacht re- gisseur Dixon nog met schrik terug aan één van zijn „shots" van verleden jaar, die een gemoedelijke oyde dame met. een zakje snoep onthulde. Bijzonder interessant en leerzaam was het jeugdprogramma van de AVRO-tele- visie, waarin gistermiddag leerlingen van middelbare scholen in Assen en Utrecht onder het motto „Spieken verboden" de strijd met elkaar aanbonden. Wedstrijd leider H. E. Jansen had tal van speciaal op het TV-medium afgestelde vragen. Spectaculair en spannend was de „Rally van Monte Carlo" met kleine autootjes, waarbij behendigheid en reactievermogen een grote rol speelden. De verkeersvra- gen, die werden gesteld, hoe opvoedend op 'zich ook, verloren echter voor de jeugdige kijkers veel van haar instructief karakter, doordat de borden, die moesten worden geplaatst om het verkeer op de verlangde manier te leiden, niet te on derscheiden waren. Maar dat is gemakke lijk te verhelpen, evenals het verzuim om in enkele gevallen het goede ant woord op de gestelde vragen via scherm of luidspreker bekend te maken. Aan een vergadering van aandeelhoU' ders der Holland-Amerika Lijn zal wor den voorgesteld een statuten-wijziging goed te keuren, waarbij commissarissen ten hoogste twee directeuren der ven nootschap kunnen benoemen tot hoofd directeuren. Het ligt in de bedoeling van commis sarissen na goedkeuring dezer wijziging de tegenwoordige directeuren der ven nootschap, te weten de heren W. H. de Monchy en W. N. H. van der Vorm, te benoemen tot hoofddirecteur. Tevens zullen commissarissen aan dé aandeel houdersvergadering voorstellen de heer P. C. van Houten tot nu toe adjunct- directeur. en de heren jhr. H. Reuchlin en mr. H. N. Dutilh, thans procuratie houder der Holland-Amerika Lijn, te benoemen tot directeur der vennoot- scbap. De heren Van Houten en Dutilh zul len na hun benoeming tot directeur ook belast blijven met de dagelijkse leiding der afdeling vrachtzaken resp. afdeling passage. Aan de heer J. G. Heiser, thans pro curatiehouder der H.A.L., zal de titel van adjunct-directeur worden verleend. De N.V. Westlandsche Hypotheekbank stelt verkrijgbaar 5 pet. pandbrieven, 100 pet., met onvoorwaardelijke verplich te uitloting van 4 pet. per jaar. HAMAR, woensdag Op de eerste dag van de jaarlijkse schaatswedstrijd HamarNederland hebben onze landgenoten zich uitste kend geweeid. Na de 500 en de 5000 meter hadden de Nederlandse hard rijders de leiding mei 533.880 punten tegen Hamar 553.975 punten. Deze voorsprong is bereikt door de buiten gewoon goede 5000 meter, welke door onze jongens werd gereden. Het ver lies op de 500 meter werd daarmede volkomen ingehaald. De uitslagen van de wedstrijden om het officieuze kampioenschap van Nederland, dat in deze wedstrijd is verwerkt, luidden: 500 meter: 1. Van der Grift 44.9 sec. (per soonlijk record); 2. Dijkstra 45.1 sec. (per soonlijk record); 3. De Graaff 45.3 sec.; 4. Broekman 46.- sec.: 5. Vogels 46.- sec. (per soonlijk record); 6. Pesman 46.3 sec. (per soonlijk record): 7. Schouten 46.3 sec.; 8. Biesheuvel 46.4 sec.; 9. Van den Berg 46.6 sec.: 10. Kroon 47.- sec.; 11. Koeleman 47.1 sec.; 12. Zee 47.4 sec. 5000 meter: 1. Broekman 8.12.9; 2. Pesman 19 3 (persoonlijk record); 3. De Graaf 819.7; Van den Berg 8.23.9; 5. Vogels 8.37.- (per soonlijk record); 6. Koeleman 8.43.9; 7. Dijk stra 8 58.6: 8. Zee 8.59.-: 9. Van der Grift 9.02.2 10. Kroon 9.02.3 11. Schouten 9.08.7; 12. Bies heuvel 9.15.7. Klassement na twee afstanden: 1. De Graaff 95.270 punten; 2. Broekman 9a.292 pnt. 3 Pesman 96.230 pnt.; 4. Van den Berg 97.000 pnt.; 5. vogels 97.700 pnt.; 6. Dijkstra 98.960 plDe6 belangrijkste uitslagen voor het klas sement Nederland—Hamar luidden. 500 meter: Wahl (H.) 44.6; Lifrssen H.) 44.7; Van der Grift (N.) 44.9; Dijkstra J 45.1, gelijk met Strandvink (H.) en Oever by5.0M meter: Broekman (N.) U^j^'ïTerg (N.) 8.19.3; De Graaff 9.19.7; Van den Berg 8.23.9; Oeverby <H.) 8.28.9; Strandvin 8.51.8. De grote verrassing van de woens dag overgespeelde wedstrijden voor de Engelse voetbalbeker was de uitscha keling van Manchestér City, dat bezit ter van de Cup was. Na de eerste hellt zag het er voor de Cuphouders zeer gunstig uit, want toen prijkten de cijfers 3—0 in hun voordeel tegen New castle United op het scoringbord. Na de hervatting bleek echter dat de spelers van Manchester United al hun kruit hadden verschoten. De 50.000 toeschou wers waren er van getuigen, dat New castle de achterstand inliep en toen het eindsignaal weerklonk was de stand gelijk: 33. In de noodzakelijke verlenging kreeg de strijd een ruw karakter. Newcastle slaagde erin twee doelpunten te scoren, terwijl Manchester slechts éénmaal de roos trof. De non-League club Petersborough United heeft het genoegen mogen sma ken de tweede divisieclub Lincoln City de weg naar de vierde ronde te ver sperren. Na verlenging won de dap pere ploeg met 54, nadat de stand na de reglementaire speeltijd 22 was ge weest. De uitslagen van de overgespeelde wed strijden uit de derde ronde van de Engel se voetbaibeker luiden: Lincoln City Peterborough United 4-5 na verlenging; Manchester City—Newcastle United 4-5 na verlenging; Southampton—Newport County 0-1; West Bromwich Albion— Doncaster Rovers 2-0. De uitslagen van de overgespeelde cup wedstrijden uit de derde ronde luiden; Birmingham CityCarlisle United 4-0; ReadingWrexham 1-2; Sheffield Wed nesdayPreston North End 2-2 na ver lenging. (De score na de reglementaire speeltijd was 1-1). DEN BOSCH, woensdag. Het Nederlandse militaire voetbal-elftal heeft in het Bossche stadion ,,De Vliert" een goede generale repetitie gehouden, door de laatste oefenwedstrijd voor de ontmoeting met België, die op 16 januari te Brussel wordt gespeeld, van B.V.V. met 62 te winnen. Motregen legde een grijze, natte sluier voor de schijnwerpers en maakte het veld en de bal spekglad. Maar de militairen leverden het bewijs, dat zij deze nadelige factoren door hun uitstekende voetbaltechniek beter beheersten dan de Bosschenaren; vooral de aanval bestaande uit spelers van de Ere-divisie ver raste met zeer goed samenspel in een hoog tempo en een goede afwerking by het schieten. Geleidelijk aan namen de militairen door het hoge tempo en het uitmun tende samenspel het heft in handen, en drukten tenslotte hun overwicht in doelpunten uit. Jansen opende na voor bereidend werk van Bosselaar de score enkele minuten later was het weer Bos selaar, die door een goed genomen hoek schop, Nagtegaal in de gelegenheid stelde met een kopbal, het tweede doel punt achter de Bossche doelman te de poneren. Oonk profiteerde van een door braak van de Sparta-rechtsbuiten, door de stand op 03 te brengen. Alle pogingen van de BW-aanval om de verdediging van de militairen uit positie te spelen, liepen vast op de uitstekende samenwerking in die linie, waarin vooral spil Schilder en Van der Veen uitblonken. Vlak voor de rust „Indien Honved ook maar een enkele wedstrijd in Zuid-Amerika zal spelen zon der toestemming van de Hongaarse voet balbond, dan kan dat oorzaak zijn van een begin van anarchie in internationaal voetbal en van een ernstige schade aan de autoriteit van de FIFA", aldus heeft Sandor Barcs, directeur van de Hon gaarse radio-omroep en oud-president van de Hongaarse voetbalbond voor radio Boedapest verklaard. Hij voegde aan zijn verklaring toe. dat geen enkele speler uit zijn land zonder toestemming van de Hongaarse 'bond in het buitenland zal kunnen spelen. En indien een speler toe gestaan wordt naar een buitenlandse club over te gaan, dan moet de transfersom aan de oude vereniging van deze speler worden betaald en niet aan de voetballer zelf. Sandor Barcs zei verder, dat Rapid (Wenen) een verzoek gericht had tot de Hongaarse bond om de rechtsbuiten van de nationale ploeg, Karoly Sandor, voor de duur van twee maanden te „lenen", tijdens een tournee van Rapid door Zuid- Amerika. maar de Hongaarse bond heeft dit verzoek afgewezen. bracht Bisschops uit een vrije trap de stand op 04. Na de rust volgde een opleving van BW, dat meer in de aanval kwam, zo dat Quaadvliet en Van Beurden de achterstand tot 24 verkleinden. Maar de verdediging van de Oranjemannen gaf geen krimp en ontworstelde zich aan de druk. Met goed opgezette aan vallen bestookten zij het doel van BW. Door voltreffers van Oonk (in de 31ste en 44ste minuut) kwam het einde met 62 in het voordeel van het Nederlands militaire elftal. De opstelling van het militaire elftal was: doel; Van Dijk (Sparta); achter; Van der Veen (Leeuwarden) en Van der Meer «(ADO); midden; Nagtegaal (DOS), Schilder (Volendam) en De Zwart (Willem II); voor: Bosselaar (Sparta), Bisschops (Rapid JC), Oonk (Enschede), Luyten (NAC) en Janssen (Enschede). Het wedstrijdprogramma van de Rob ben-zwemsters, die op 30 januari a.s. per vliegtuig uit Nederland vertrekken voor een trip van 5 weken door Zuid-Afrika enRhodesia luidt als volgt; 2 februari: Pretoria; 4 februari; Bloem fontein;; 5 februari: Welkom; 6 februari: Benoni of Johannesburg; 8 en 9 februari: Kaapstad; 11 en 12 februari: Port Eliza beth; 15en 16 februari: Durban; 18 fe bruari: Johannesburg; 19 februari: Pre toria; 20 februari: Johannesburg; 25 fe bruari tot en met 2 maart: Bulawayo (Zuidafrikaanse kampioenschappen); 3 maart: Salisbury (Rhodesia); 4 maart: Kitwe (Rhodesia). Terugkeer uit Rhodesia per vliegtuig naar Nederland 8 maart. De trip wordt gemaakt door de meisjes Lenie de Nijs, Mary Koko, Atie Voorbij. Greetje Kraan en Rita Kroon, vergezeld door trainer Jan Stender. piano. 14.30 Lit. progr. 14.50 Gevar. progr. 16.CO Gramm. 38.20 Muz. caus. 17.00 V. d. kind. 17.30 Promenade ork. 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 I.ichte rmiz. 18.50 Caus. 19.00 V. d. kind. 19.10 Meisjeskoor. 19.30 en 19.40 Caus. 19.50 Bgr. 20.00 Nws. 20.05 Filmrubriek. 20.15 Twee violen. 20.35 en 20.45 Caus. 21.00 Dansmuz. 21.30 Ether forum. 22.10 Buitenl. overz. 22.25 Exotische klanken. 22.40 Caus, 22.50 Avondwijdtng. 23.00 Nws. 23.1524.CO Gramm. HILVERSUM II, 293 m. 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nws. 7.10 Gramm. 7.45 Morgengebed. 8.00 Nws. 8.15 Gramm. 8.50 V. d. vrouw. 9.40 School radio. 10.05 Gramm. 10.35 Franse chansons. 11.00 V. d. zieken. 11.40 Piano. 12.00 Angelus. 12,03 Piano, klarinet en bariton. 12,30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Ned. liedjes. 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nws en kath. nws. 13.20 Lichte miuz. 13.45 V. d. vrouw. 14.00 UtT. Sted. Ork. 14.30 Sopr. en piano. 15.00 Schoolradio. 15.30 Italiaanse liedjes. 15.45 Gramm. 16.00 V. d. zie ken. 17.00 V. d. jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.40 Koersen. 17.45 Fluit, piano en spinet. 18.05 Amus.muz. 18.30 Vragenbeantw. 18,45 Gramm. 13.50 Caus. 19.00 Nws. 19.10 en 19.20 Rege- ringsuitz. 19.30 Verz.progr. v. d. militairen. 20.30 Act. 2045 De gewone man. 20,50 De Springplank. 21.15 Hoorspel. 22.00 Omr.ork en koor. 22.45 Avondgebed. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gramm. Engeland BBC Home service. 330 m. 13.00 Vrsgenbeantw. 13.SO Variété-ork. 13.55 Weerb. 14.00 Nws 14.10 Gevar. progr. 14.40 Gramm 15.15 Marsmuz. en walsen 16.00 Klank beeld 15 30 Ork.conc. 17.30 Hoorsp. 18.00 Voor de kind.'18.55 Weerb 19.00 Nws 19.15 Stad en land 19.45 Sport 20.00 Gevar. progr. 20.45 Social Mobilitv 21.30 Gevar. progr. 22 00 Nws 22.15 Caus. 22 45 Viool en pia.no 23.15 Klankb. 24.Q0 Nws en weerb. 0.080.13 Koersen. Engeland, BBC Light progr., 15O0 en 147 m. 13 00 Dansmuz 13.45 Ork.conc. 14.45 Voor de kind. 15.00 Voor cle vrouw 16.00 Nws en fabrieksfanfare 16.45 Lichte muz 17.15 Mrs. Da le's dagb. 17.30 Orgel 18.CO Lichte muz. 18.45 Kinderkoor 19 00 Lichte muz. 19 45 Hoorsp. 20.00 Nws en 1ourn 20 25 Sport 20.30 Lichte muz. 21.15 Discussie 22.00 Ork.conc. 23 00 Nws 23.15 Actual. 23.20 Dansmuz. 24 00 yoordr. 0.15 Lichte muz. 0.50 Progr.-overz. 0.551.00 Nws. NDR/WDR, 309 m. 12.00 Amv.muz. 13 00 Nws 13.15 Omr.ork. en sol. 1)4.00 Gevar. muz. 16.00 Volkamuz. 17.00 Nws *740 Twee piano's 18.00 Omr.ork. 19 00 Nws 19.15 Lichte muz. :9.30 Hoorsp. 20.30 Dans muz. 21.45 Nws 23.30 Kamermuz. 24.00 Nws 0.10 Gevar. muz 1.154.30 Amus.muz. Frankrijk, Nationaal programma, 347 m- 18.30 nrk.eonc 13.00 Nws 13.50 Idem 19.00 Gramm. 19.30 Amerik. uitz. 20.00 Ork.concert 22.45 Piano en viool 23.49—24.00 Nws. Brussel. 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Gramm 12.30 Weerb. 12.34 Gramm, 13.00 Nws 13.11 Gramm. 14.00 Schoolradio 15.45 Gramm. Wi.00 Koersen 16 02 Gramm. 17.00 Nws 17.10 Lichte muz. 17.415 Duitse les 18.00 Klarinet en piano 18.10 Caus. 18.20 Gramm. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nws 19,40 Gramm. 20.00 Sytrvf - ork. en' sol. 20.45 Kunstkaleidoscoop 21.00 Ka merkoor 21.20 Gramm. 21.30 Kamerkoor 21.45 Gramm 22.00 Nws 22.11 Gramm 22.55—23.00 Nws. 484 m. 12.00 Gevar- muz. 13.00 Nws 13.10 Licht orkest 14.00 I Virtuosi Ambulant!. opera 13.00 Gramm. 16 05 Dansmuz 17.00 Nws 17.10 Gramm 18.38 Idem 19.30 Nws 20.00 Le Coin des Curieux 20.30 Negro-s,pirituals en Amerik. volksliederen 21.00 Gramm. 22.00 NWs 22.35 Chansons 22.55 Nws. HBO. Uitzending veor Nederland. 17.4(518.19 Nws Londens Radiodagboek. Hoe de weekbladen het zien. (Op 224 en 41 m.). Duits TV-progir.: 17.00 V. d. kind. 17 30 V. d. vrouw 17.50—18.00 Opsporingsdienst en progr.- overz 20.00 Joum. 20.29—Z2.45 Comedie en progr-overz. Vlaams-Belg. TV-progr.: 19.00 De gezanten De interland-voetbalwedstrijd Neder landBelgië, die op 3 november a.s. te Rotterdam zou worden gespeeld, is op verzoek van de Belgische- en Fran se voetbalbonden uitgesteld tot 17 november. België en Frankrijk zullen nu rp 3 november te Brussel hun tweede wed strijd voor de voorronde van het toer nooi om het Wereldkampioenschap spe len. 26 em. 29 etage. 31 praal, 32 ued, 33 Lea, 35 tui, 36 zr, 37 in, 38 Epe, 39 age, 40 rad. Verticaal; 1 schip, 2 paar, 4 duo. 6 kade, 7 stere. 11 kegi 12 de. 13 noga. 14 ato, 16 nijdig. 18 Tiber, 22 snel, 24 reuze. 25 pad, 27 mat, 28 blind. 30 terp. 31 pa, 34 eng. In Den Haag is gisteren een commis sie geïnstalleerd, die een cursus_ over werkorganisatie en arbeidsanalyse in he' bouwbedrijf zal voorbereiden. Zij bestaat uit vertegenwoordigers van het ministe rie van Onderwijs, K. en W. directeuren van enige grote ondernemingen en werk gevers- en werknemersvertegenwoordi gers uit het bouwbedrijf. Naar men ver wacht, zal ook een vertegenwoordiger va,, het ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid in dc commissie wor den aangewezen. Een cursus als waarover de«e com missie zal adviseren, wordt noodzakelijk geacht, omdat de snel voortschrijdende ontwikkeling in het bouwbedrijf de be hoefte doet gevoelen aan deskundigen op het gebied van werkorganisatie en ar beidsanalyse. Het produktiviteitscentrum voor het bouwbedrijf heeft zich bereid verklaard financiële medewerking te ge ven. De adviescommissie werd geïnstalleerd door de voorzitter van het produktivi teitscentrum, ir. J. J. G. van Hoek. In zijn installaiti,erode zeide hij. dat in het algemeen de ondernemer in het bouw bedrijf een open oog heeft voor voor de hand liggende middelen om de produkti viteit te verhogen. Het inzicht is echter gegroeid, dat voor vlteit en dan in een mate welke van gro tere betekenis is, een daarop volledig ingestelde bedrijfsvoering noodzakelijk is Het komt er voor een aanzienlijk gedeel te op neer, dat de mogelijkheid wordt geschapen van verbeterde werkvoorbe reiding „planning" en „routing" en van toepassing van verbeterde werkmethoden Er zij- reeds tal van Nederlandse bouwbedrijven die op dit terrein pioniers werk hebben verricht en daarvan thans de vruchten plukken. Ook de organisaties van werkgevers hcuden zich daadwerke lijk en Intensief met deze materie bezig. De ontwikkeling geschiedt echter nog niet in een voldoende snel tempo. Er is een manco aan geschoolde functionaris sen op dit terrein. De taak der commissie zal tweeledig zijn. aldus ir. Van Hoek. In de eerste plaats wordt van haar gevraagd, het pro gramma voor de opleiding vast te stel len met een advies ten aanzien van het opdragen van de opleiding aan een meer instellingen, en daarnevens za' z'-l de supervisie over de opleiding hebben. Nu de principiële beslissing is gevallen, dat de cursus er zal komen, dringt het bedrijfsleven aan op een snelle realise ring. De voorzitter der commissie, de heer Marckman, zei te hopen, dat de commis- De ijshockeywedstrijd tussen Y.H.C. „Den Haag" en de Royal Canadian Air Force Flyers, welke woensdagavond op de HOKY te Den Haag is gespeeld, is in een 70 overwinning voor de Hagenaars ge ëindigd. De tussenstanden waren: 20, 3—0, 2—0. Op verzoek van de KNVB zal de wed strijd tussen de B-elftallen van België en Nederland niet op zondag 28 april a.s. worden gespeeld, zoals oorspronkelijk was vastgesteld, doch op zaterdag 27 april. Voor de eerste klassen der Amateurs staan a.s. zondag. 13 januari de volgende wedstrijden op het KNVB-programma vermeld: le klasse A: GoudaUnitas. UWRa- piditas. CVV—Quick. HRC—VCS, DWV— RFC VeloxZeeburgia. le' klasse B: WAVV—jVVC. Robur et Vel.—Borne, Arnhemse Boys,—.WW, AchillesZwaagwesteinde, Quick '20 Sneek, Be Quick Z.Hengelo. le klasse C: VlissingenWH '16, Al lianceBrabantia. Kim'briaTSC. De Spechten—SC Emma, Roermond—VSV '34 MauritsMOC '17. De Nederlandse kampioen in het half- zwaargewicht Wirn Snoek vertrekt dit weekeinde per vliegtuig naar Zuid-Ame- rika, waar hij op 23 januari in Montevi deo zal uitkomen, hetzij tegen Juan Puer- tes, hetzij tegen Batista. Mocht Snoek zijn partij op 23 januari winnen, dan komt hij half februari, even eens in Montevideo, uit tegen de kam pioen van Uruguay Dogomar Martinez, die als achtste geklasseerd staat op de wereldranglijst. Naar van de zijde van het bestuur van de Nederlandse Tafeltennis Bond wordt vernomen, zal de trip, welke door een ploeg Hongaarse spelers en speelsters tussen 10 en 17 januari a.s. door ons land zou worden gemaakt, niet doorgaan aangezien de Hongaren geen visa krij gen. Het programma, (lat er als volgt uit- Zuiver en ontsmet uw huid met de helder vloeibare D.D.D. De jeuk bedaart, de ziekte kiemen worden gedood. een verdere opvoering van die produkti-sie snel een advies zal geven. VLOEISTOF 1.20 - BALSEM I.S0 - ZEEP 0.90 GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN zag, komt dus te vervallen: 10 januari, Amsterdam; 11 januari, Vlaardingen: 12 januari Tilburg; 13 januari, Deventer; 14 januari, Ede; 15 januari, Hilversum; 16 januari Den Haag; 17 januari Weert. De Nederlandse regering heeft de visa aan de Hongaren, die van een tournee door Engeland hierheen zouden komen, geweigerd op grond van politieke onbe trouwbaarheid van de ploegleider Koc- zian. De ploeg zou bestaan uit Janos Koczian. Ferenc Side, Laszle Földi, Eva Koczian, Glzi Farkas, aangevuld met de in Ne derland verblijvende vluchtelinge Agnes Simon-Almasi. De opbrengst van de wedstrijden in Nederland zou t.en goede zijn geomen aan de Hongaarse vluchtelingen. 36). Als de twijfel door het raam binnen komt, lieve kind. vliegt de hoop de deur uit. Ja. dat weet ik. Audrey zuchtte. Ze geleek óp een grote bloem door een storm wind geknakt. De taxi hield voor haar woning stil; ze zocht in haar tasje naar haar sleutel, die Marash van haar overnam, want haar handen beefden zo erg, dat ze hem niet in het sleutelgat kon steken. Daarna gin- gep ze naar boven en Marash duwde Au drey op haar zitkamer zachtjes en bezorgd op een stoel neer. Blijf nu maar stil zitten. Ik ben een uitstekende keukenmeid. Hij dribbelde naar het keukentje toe en begon neuriënd koffie te zetten. Toen hij klaar was. bracht hij alles op een blaadje binnen en om hem te plezieren schonk Audrey koffie. Gek toch. hoe een man zich verbeelden kon, dat een gebroken hart door een kopje warm drinken geheeld kon worden. U bent erg vriendelijk.. Wat zou de politie nu doen? Dat weet ik niet. Maar ik weet wel. wat ik doen ga. Op een goede dag zal ik van Mars. 19.c« Kookpraatje. 19.30 Nws.' 20.00 hen allemaal verbluft doen staan mot wat Spel. 22.00 Filmfragm.' 22.30 Journ. en nws. I ik voor nieuws breng. Ja. maar ik ver tel het u niet. Een geheim kun je het bes te alleen bewaren. Nu moet u gaan rus ten, dan ga ik weg. En u moet mijnheer Shane Carter eens opbellen; dat zal u goed doen. Toen hij weg was, dacht Audrey: Als Shane niet opbelt, moet ik het zo aan stonds wel doen. Ze kon de nacht onmo gelijk ingaan, zonder te weten, hoe de za ken stonden. Shane verliet de rechtszaal omringd door zijn advocaat, Sonia en Elma. Hij was zich er van bewust, dat die drie onder el kaar aan het praten waren. Hij voelde, hoe Elma haar arm door de zijne stak en hoe Sonia werd ondersteund door de heer Travers, zijn advocaat, die had afge weten van het door Elma te verschaffen alibi, van de middag af. dat ze ondanks de drukkende hitte naar zijn kantoor was gekomen. Toe. kom met me mee, fluisterde Elma en Shane begreep dat hij onmoge lijk weigeren kon. zeker niet na die open bare bekentenis van haar kant. Hij keek naar Sonia. Hij wilde haar niet graag al leen laten, doch deze begreep wat hij dacht en zei. zo zachtjes, dat zelfs Elma het niet kon verstaan: Ik maak het best hoor. Ik ga naar John toe. Elma's chauffeur stond met de auto te wachten. Shane deed geen moeite om met haar te praten voordat ze op haar kamers waren aangekomen en zij was de eerste, om de stilte, tot dan toe slechts door een enke! woord verbroken, op te heffen. En F;- me, zou je me nu niet eens bedanken? Ze stond midden in de kamer, terwijl hij tegen de vensterbank geleund met zijn rug naar het licht stond, zodat ze hem niet al te duidelijk kon zien. Nee. Elma, ik vrees, dat ik erg on dankbaar ben. Je beseft toch zeker wel. dat ik je voor een arrestatie gevrijwaard heb? Hoe wist je. dat ik in de apparte menten van Peters zou geweest zijn? Dat is helemaal mijn zaak, maar je geeft het dus toe? Nee. ik geef niets toe. Wat wil je nu van me? Ik ben afschuwelijk onom wonden. maar ik wil toch liever de prijs weten van mijn., mijn betrekkelijke vrij heid. Ik heb je op je atelier verteld, wat ik verlangde en dat verlang ik nog, ant woordde zij beslist. Juist. Juist. Hij trachtte zijn gedach ten t.e ordenen. Nou ik veronderstel, dat ik mijn rekening zal moeten betalen, maar het is een hoge prijs., en wat heb je eraan? Kun je met enige mogelijkheid van een ondraaglijke toestand iets anders verwachten dan ondraaglijke ellende? Zeker; ik zie ons al als de meest vooraanstaande mensen van het gezel schapsleven en mezelf als de meest benijde vrouw van heel New York. Ik zal iemand van beteke nis worden, want ik ben het beu, een nul t.e zijn. In het publiek zul jij je na. tuurlijk hoffelijk gedragen en in privé kun je zoveel schilderen, als je wilt, Wat zal ik dan een heerlijke inspira ties krijgen, merkt hij sarcastisch op. Best mogelijk. Vanavond, Shane zal ik de kranten nog telefonisch van onze verloving in kennis stellen. En je pas verworven verloofde dan? Die krijgt een spoedtelegram. Het was eigenlijk meer een inval. Arme me neer Ogilvy, die zoveel rollen voor het vuistje weg moet spelen. Shane richtte zich ietwat uit zijn gebo gen houding op. Ik moet nu gaan. Ik wou, dat ik je bedanken kon, maar ik zou toch liever op mijn eigen manieT doodge gaan zijn. En die aardige juffrouw Merlvale erin betrokken hebben? Shane stond plotseling roerloos en haalde daarop zijn schouders op. Ik begrijp niet. hoeveel je weet en hoe le het weet. Maar dat komt later misschien nog wel eens aan het licht Nee. lieve Shane, daarvoor ben ik te slim. Je trouwt met een echt schitte rende vrouw. Ik verwacht je morgen om te gaan lunchen en intussen hebben we ge legenheid aan onze nieuwe verhouding een beetje te wennen. Shane maakte een buiging, zei goeden dag en verdween. Hij wist zelf nauwelijks, hoe hij thuiskwam. De wereld scheen om hem ingestort. Toen hij op zijn atelier was gekomen deed hij de deur op slot »n bleef lange tijd met het hoofd in de handen zitten staren naar de patronen van zijn prachtige Perzische tapijt. Wat moest hij beginnen? Van het ogenblik af. dat Elma haar leugen verteld 'pad was hij zich ervan bewust geweest, dat hij in de val zat, dat hii verloren was en dat hij Audrey zo volkomen kwijt was als had hij haar nooit, Ieren kennen. Voor welk een verschrikkelijk alternatie was hij gesteld. F.cn doodvonnis wegers moord, of levenslange ellende voor hem zelf en voor Audrey, doch zijn ingeboren bescheidenheid verhinderde Shane te ver door te gaan op die gedachtengang. Au drey was volmaakt ep lieftallig; metter tijd zou ze wel een man tegenkomen die beter was dan hij., iemand, die niet ver strikt was in een artistiek sociale omge ving. waarin mensen als Elma en Peters werden toegelaten en geduld. Waarom was hij geen dokter, tand arts. desnoods grootfabrikant van worst? Audey zou hem wel spoedig vergeten, om dat andern mannen baar tijd in beslag na men en de herinnering aan hem zouden weten uit te wissen. Op die manier rede neerde hij. al vond hij het ook verschrik kelijk. zich te verbeelden, dat ze het ver geten zou, omdat hij haar zo lief had. Het was niet slechts uiterlijke aantrekkelijk heid; zij bezat alles, wat nodig was voor een kameraadschappelijke omgang, even voed als alle toewijding, die een vrouw dc ware levensgezellin voor een man maakte. Zo bleef hij zitten piekeren om telkens toch wee* terug te komen op Elma, terwijl het wel en wee van Sonia als een ge scheurde vlag boven al zijn gedachten uit wapperde. Eindelijk liep hij naar de teie- foon en even later sprak hij met Audrey. Kan ik je vanavond nog spreken? Ja, lieveling. Ik zou immers op je atelier komen, weet je nog wel? Je hebt me beloofd, dat ik je hele huis mag zien. Grote goedheid dacht Shane, het lijkt wel of ze over het huren van een gemeu bileerde kamer praat. (Wordt vervolgd). In de 2e, 3e en 4e klassen van District West II worden a.s. zondag, 13 januari, de volgende wedstrijden gespeeld: Tweede klasse A: Spartaan '20Wasse naar, HBS—RKAVV. De Mussen—VIOS, HVV—LFC, VDL—Lugdunum, Blauw zwart—VUC. Tweede klasse B: VFC—Leerdam Sport, ODSDCV, VriendenschaarSliedrecht. DCLNeptunus Fluks—Zwijndrecht, SVW HOV. Derde klasse A: De PostduivenCele- ritas, Archipel—Westlandia, Westerkwar tierCromvliet. Ammerstolse S.V.Delft, VVP—DHL. RVC—Alphen. Derde klasse B: VVSB—Hillegom, HPSV-Voorburg, Alphia-Ripperda, TYBB Laakkwartier, WilhelmusGDA, Lisse Roodenburg. Derde klasse C: De Hollandiaan—A'" blasserdam, COALOVV, HillesluiS Transvalia, DHZ—VOC, Bolnes—The Ri sing Hope, Excelsior '20ODI. Derde klasse D: CKCSlikkerveer, OvermaasDINDUA, FSV PretoriaLeo- nidas, NADO/V—RGD, Lekkerkerk—GSV, PapendrechtRDM. Vierde klasse A: Meerburg—Teijlingen. THB—ASC, Te Werve—DSO, DOCOS— SJC, Warmunda—DOSR. Vierde klasse B: GDSVerburch, Full Speed—SVDPW, DRZ—'s-Gravenzande. Hoek van Holland—BFC, Naaldwijk— ADS. Vierde klasse C: Graaf Willem IIVac - Kranenburg, DUNO—TONEGIDO, HION- Rijswijk, Maasstraat—BMT, Quick Steps HWD. Vierde klasse D: Olympia—ATW, DONKRAVA, Lenig en SnelSchoon hoven, VDSConcordia, Zwart-Blauw— PDK. Vierde klasse E: Moordrecht—Woerden. StolwijkBodegraven, BoskoopUNIO. HaastrechtNieuwerkerk, VEPWad- dinxveen. Vierde klasse F: DRLSteeds Volhar den, 's GravendeelSMV, IFCGeluks vogels, HardinxveldASW, Hermandad— DEH. Vierde klasse G: EDSSchiedam, Mer- wede—DDC, SIODDubbeldam, Dilettant Hillegersberg, HeukelumDHS. Vierde klasse H: Dirksian'd—Saturnus, PFC-Nieuwenhoorn, Wit-Rood-WitPoor- tugaal, RockanjeFlakkee, LMOStrljen. De belangrijkste wedstrijden van het zomerprogramma van de Koninklijk Verbonden Watersport Verenigingen ziln als volgt vastgesteld: 21 en 22 april: K.W.V. Loosdrecht in ternationale wedstrijden FD- en Fin klasse. 11 en 12 mei: Rotterdamse Z.V.. serie wedstrijden 12-voetsjollen. 18 en 19 mei: WV Aegir. seriewedstrij den 12-voetsjollen. jeugdklasse; 12 m2 klasse, Olympiajollen. Finjollen. 25 en 26 mei: Hollandia, Braasemer- moer-wedstrijden. i 'n 2 juni: V.Z.O.D., seriewedstrijden Vrijheidsklasse, Valken'klasse, BM-klass® en 16 m2-kiasse. 4 juni: Aanbrengwedstrijd Hoek vafl Holland-Harwich. 8—10 juni: Gouda en Elfhoeven, Goudse Zeilweek. 8—10 juni: Ned. Ver. van Kustzellers. 10" mi.ilwedst'rijd Zuiderzee. 15 en 16 juni en 22 en 23 junlï Westein- der zeilwedstrijden. 22 en 23 juni: Koninklijke, Nacht-wed' strijd. Zuiderzee. 22 en 23 juni: Zaanlandse, Jubileumwed- strijd R.O.C.R. jachten en Draken. Zui derzee 29. 30 juni. 6 en 7 juli: Aegir, Schieland De Schie. Hiliegersbergse zeilweek. 13 en 14 juli: Nationale en Internatio nale Braassem-wedstrijden. 2024 Ju.liiKaagweek. 22—24 juli: De Maas. Zeeland, zeilwed- striidein. 27, 28. 29 juli: Het Witte Huis, NieU^ Loosdrecht-week. 25 augustus: Loosdrecht en Koninklij ke. Holland-week 1. 811 augustus: Koninklijke, Holland- week 2, Zuiderzee. 12 en 13 augustus: Koninklijke, Flevo- race. Zuiderzee. 1722 augustus: Sneeker Z.C. en Kof* Z.V. Sneek, Sneek-week. 24, 25 augustus: Rotterdamse Z.V. 2427 augustus: Alkmaardermeer. 31 augustus en 1 september: Kraling?e Zeilweek. 31 augustus en 1 sept.: Haarlemse JacW' club en Haarlemse Zeilver., Jubileumwed' strijden Noorder Buitenspaarne en Moo>e Nel. 7 en 8 sept.: De Maas, wedstrijden Nieu we Waterweg/Noordzee. 14. 15 en 21. 22 sept.: Nationale karf' ploeniswedstrijden. Westeinder. 28 en 29 sept.: Rotterdamse Z.V., serie' wedstrijden. 12-voetsjollen. 28 en 39 sentember: Nationale en inter' nationale na-Braassem.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 4