Onafhankelijken veroveren vacante zetel op mendesisten De grimmige hartekreet van een Brits „koloniaal" STAAL HOUT 10+20+20 U kunt 3 x goed ea voordelig Royco Vermicellisoep VOORD! 3 waardebonnen bij U thuis. WISSEL ZE SNEL IN Belevenissen van een jong gezin door Jö'rgen Mogefis en n 1 NETTE JONGEMAN (R.-K.) PRIMA VERKOOPSTER r Europese commissie voor toerisme propaganda uitbreiden eten.T7 Avonturen van *>rof. Cré' IIcl behoeft geen kapitalen te koste11' kampioen -od ver ten PAGlNAjE De verkiezing in Parijs Poujade leed wanhopige nederlaag Conferentie Grote Drie? Socialistische kritiek op Hoge Autoriteit Duncan Sandys sprak gisteravond reeds met Dulles Jordanië en Groot- Brittannië Ce Engelsen hebben genoeg leugens geslikt Koning Boudewijn ont ving kardinaal Feltin Eerste Kamer over P.T.T.-begroting Hartog bouwt te 0»s nieuwe soepfabriek x Steeds meer Amerikanen verwaeht LIKDOORNS Kantoormeubelen VOORRAAD NV. MOZES EN ZOON V. NSC MAANDAG 28 JANUARI 1957 RECHTSPOSITIE PERSONEEL DER TECHNISCHE HOGESCHOLEN De waarheid is duur Dr. ROOIJEN ERE-BURGER VAN KANSAS CITY Benzineschaarste schrikt af verwijderd met WONDEROLIE Bezuinigen Bezuinigen HOEK YAN KNAP zonder naar dieet dank zij WEX AUTO'S ZONDER CHAUFFEUR 175. Handen omhoog; we zijn ro vers! Nu zullen we je vastbinden en ben je onze gevangene. Mary, ik kan helaas de tuin niet omspitten; ik ben gevangen genomen. met de plaatsing van een kunt gij wellicht uw doel reeds bereiken (Van onze correspondent) PARIJS, hedenmorgen. De tussentijdse verkiezing voor de vervanging van het onlangs overleden radicale Kamerlid De Moro Giafferi, heeft tot resultaat gehad, dat deze „mendesistische" zetel gewonnen is door de Onafhankelijken. Dit is op zich zelf normaal, waar in het Parijs van de linker Seine-oever, ondanks de twee randarrondissementen. de Onafhankelijken de sterkste partij zijn en de evenredige vertegenwoordiging bij een tussentijdse verkiezing niet wordt toegepast. De heer Tardieu, die reeds lang een voorname rol speelt in het gemeentelijk bestuur van Parijs en die bij de eerste stemming 101.000 stemmen verwierf op de onafhankelijke lijst, bracht het nu bij herstemming tot 170-953 stemmen bij een ongeveer gelijke kiezers opkomst. Wat men naar ons spraakgebruik de rechterzijde der politieke arena zou kun nen noemen is eensgezind geweest, waar door de ruim veertig duizend stemmen, van het republikeinse centrum en de ruim vijftienduizend stemmen van de MRP op de heer Tardieu werden uitgebracht. Maar de heer Tardieu heeft ook de meerderheid van de radicale stemmen aangetrokken, want de socialistische kandidate, mevrouw Osmin, steeg slechts van 30.000 tot 44.000 stemmen, ondanks het feit, dat zij nu ge steund werd door de Mendesisten en de communisten die zich van de communis tische partij hebben losgemaakt. Waar de nationale partijen aan deze verkiezing vooral een anti-communistische inslag hadden gegeven, had de communistische partij, die bij de algemene verkiezingen van het vorig jaar in hetzelfde kiesdis trict 120.000 stemmen verwierf, zich ge weldig ingespannen om haar figuur te red den. Zij had bij de eerste stemming niet meer dan 62.787 kiezers kunnen verlok ken en ondanks de steun der uitgevallen progressistische kandidaten heeft zij het nu bij de herstemming niet verder kunnen brengen dan 72.374 stemmen. De vermin dering van communistische invloed is dus wel zeer gevoelig. Fiasco Maar het grootste succes van deze twee de stembusgang, is wel de ontmaskering van Poujade. Ondanks de ontzaggelijke propaganda van de afgelopen week, waar- bjj ook een leger van propagandisten in geschakeld was, dat speciaal uit de pro vincie naar Parijs gekomen was, heeft hij een wel zeer pover figuur geslagen. In de vijf arro-Tlissementen van Parijs, waarin de kleine middenstand en de zelf standige luidjes het sterkst vertegenwoor. digd zijn, heeft hij maar 19.906 stemmen kunnen behalen. De nederlaag van Poujade is des te mar kanter omdat zijn voormalige partijge noot Le Pen, die thans zijn tegenstander is geworden, destijds, bij de algemene ver kiezingen in januari van het vorig jaar, in dit zelfde district met een overweldi gende meerderheid tot Kamerlid werd ge kozen. Le Pen was vervolgens een der Poujadisten. die op formele gronden door de Kamer niet als gekozen werd ver klaard. Zoals bekend heeft Le Pen zich geschaard aan de zijde van een groep an dere ex-Poujadisten, die thans een nieuwe fractie in de Nationale Vergadering wil- Functionarissen te Washington heb ben zaterdag verklaard, dat zij verwach ten. dat de westelijke Grote Drie in het a. s. voorjaar een bijeenkomst zullen hou den. Deze functionarissen verklaarden, dat er thans zeer informele besprekingen worden gevoerd om de conferentie tus sen president Eisenhower, de nieuwe Britse premier MacMillan en de Franse premier Mollet te verwezenlijken. Britse en Franse kringen te New York hebben verklaard niets te weten omtrent de voor uitzichten van een driemogendheden con ferentie later in het jaar. Het State De partment gaf geen commentaar. len vormen. Voor deze tussentijdse ver kiezingen had Le Pen een oproep gericht tot allen, die hem bij de algemene verkie zingen gesteund hadden om thans hun stem uit te brengen op de conservatieve kandidaat. Blijkbaar heeft hij daarmee, dus veel succes gehad, Poujade had steeds verklaard, dat hij de zuidelijke sector van Parijs als het testdistrict beschouwde. De klap. die Pierre Poujade nu per soonlijk te incasseren heeft gekregen, is een prachtige aanmoediging voor Le Pen en Demarquet om voort te gaan met hun pogingen de Poujadistische beweging op een positief program te reorganiseren. Zij kunnen hopen, dat zij er meer en meer in zullen slagen de standsorganisaties aan te trekken, die van een steeds kritischer houding tegenover Poujade blijk geven. Op de conferentie van socialistische partjjen van de KSG-landen, die vrydag en zaterdag te Luxemburg is gehouden, hebben de afgevaardigden eenparig hun goedkeuring gehecht aan een resolutie, waarin de socialisten van Europa het be treuren, dat de Hoge Autoriteit in de loop van de eerste vier jaar van het bestaan van de Gemeenschap voor Kolen en Staal haar eigen bevoegdheid in al te beperkte zin heeft opgevat. Aan deze bescheidenheid van de Hoge Autoriteit is het te wijten, zo zegt de resolutie, dat de voordelen van de eco nomische ontwikkeling, aangewakkerd door de totstandbrenging van de gemeen schappelijke markt voor kolen en staal, vooral gegaan zijn naar de ondernemin gen, zonder dat de arbeiders hun recht matig deel kregen. Anderzijds zijn de or ganisatie van de gemeenschappelijke markt en de hervorming van de kartels op algemeen vlak ontoereikend gebleken. Voorts blijkt de investeringspolitiek van de Hoge Autoriteit, vooral wat betreft de toekomstige kolenvoorziening ook in gebreke te zullen blijven, als men reke ning houdt met da behoeften aan ener gie op lange termijn, aldus de resolutie. Na bovendien te heben vastgesteld, dat de regeringen van de KSG-landen de be palingen betreffende het vrije verkeer van arbeidskrachten binnen de gemeen schappelijke markt eveneens te eng had den opgevat, verzoekt de resolutie de so cialistische partijen en de vrije vakbon den om een gemeenschappelijke en open bare actie op touw te zetten teneinde de socialistische beginselen meer tot hun recht te doen komen, en de belangen der gemeenschap der verbruikers en der ar beiders beter te beschermen. De Britse minister van defensie, Duncan Sandys is zaterdag in New York aangekomen om met de Ameri kaanse regering besprekingen over ge meenschappelijke Amerikaans-Britse strategische en militaire plannen te voeren. Gisteren is Sandys naar Was hington doorgereisd. Gisterenavond werden de westelijke diplomatieke kringen verrast door het feit, dat de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Foster Dulles, Duncan Sandys bij hem thuis uitno digde voor een informele bespreking van de internationale vraagstukken. Duncan Sandys is de eerste Britse hoge functionaris uit Londen, die sinds de breuk tussen Groot-Brittannië en Amerika, ontstaan door de Suez- kwestie, voor een persoonlijk onder houd met Dulles of Eisenhower is uit genodigd. Dit onverwachte gebaar van Dulles heeft de vertegenwoordigers van het Britse Gemenebest in Washington zeer verheugd. Bij aankomst in de Y.S. had Duncan Sandys nog gereageerd op de uitlating van Dulles, dat hij liever geen Franse en Britse soldaten naast zich had als er in het Midden-Oosten gevochten moest worden. Nadat en journalist zijn me ning hieromtrent had gevraagd, zei de Britse minister, „Ik ben hier gekomen om te spreken over toekomstige mili taire samenwerking en niet over moei lijkheden van het verleden, maar nu u daar over begint moet ik zeggen, dat Amerika's houding van de laatste maanden jegens ons de Britten diep heeft geschokt". Jordanië is van plan de vriendschap met Groot-Brittannië te blijven onder houden en de economische en culturele banden tussen beide landen verder te ont wikkelen, ondanks zijn verlangen om het Anglo-Jordaans verdrag fe beëindigen. Dit is gisteren verklaard door de premier van Jordanië. Suleiman Nabulsi. Zaterdag had de Jordaanse regering een verklaring uitgegeven, waarin werd gezegd, dat Jordanië zich niet zal losma ken van het sterling-blok. De hulp die Jordanië van Egypte, Saoedi Arabië en Syrië zal krijgen ter vervanging van de Britse financiële steun, zal in niet-Jordaanse valuta ge schieden. die gebruikt zal kunnen worden voor de import, aldus deze verklaring. In het Staatsblad is gepubliceerd Kon. besluit van 11 januari 1S57 betreffende de bëvoegdherie» van de curatoren der Tech nische Hogescholen ten aanzien van de rechtspositie van het technisch en admini stratief personeel dat ingevolge de wet van 7 juni 1956 tot wijziging van de hoger, onderwijswet betreffende het technisch hoger onderwijs dorr de curatoren wordt benoemd en ontslagen. Ten aanzien van ambtenaren, die door het college van curatoren worden benoemd worden met betrekking tot de bezoldiging en de overige rechtspositie de bevoegdhe den tot beslissing in individuele gevallen welke toekomen aan de Kroon of aan de minister van Onderwijs. K. en W„ uitge oefend door het college van curatoren. Ten aanzien van ambtenaren, die door de Kroon worden benoemd, worden zoda nige bevoegdheden voor zover zij aan voornoemde minister toekomen, eveneens uitgeoefend door het college van cura toren. (Van onze correspondent) LONDEN, januari 1957 Mag ik, voor de afwisseling, eens een Brits collega aan het woord laten? Het is Rene MacColl, politiek rcisrcdacteur van Lord Beaverbrooks „Daily Express". In het r.ummer van 14 dezer schrijft hij onder het hoofd „Mijn persoonlijk Memorandum aan no. 10 (Downing Street)" een artikel dat mij uit het hart gegrepen is, en waar uit ik daarom graag enkele zinsneden citeer. Zich richtend tot de nieuwe pre mier, MacMillan, zegt MacColl: „Wilt ge. temidden van al uw problemen, niet vergeten dat wij. de Britten, er moe van zijn steeds in een verkeerd daglicht te worden gesteld....? We hebben er vrede mee moeten hebben dat wij werden aan gemerkt als imperialisten en kolonialis ten, zonder dat onze voorlichtingsdiensten in het buitenland er iets tegen konden doen. Kolonialist en imperialist zijn twee van de gemeenste woorden in de bedui melde vocabulaire der verrukte interna tionalisten. Maar „nationalist" ah, dat is iets anders. Van Djakarta tot Jorda nië wordt elk soort van boosaardig ge drag, elke aanstichting tot moord, elke opruiende radiotoespraak heel inschikke lijk voorzien van het verontschuldigende etiket ..nationalisme". Ge kunt, zoals wij en de Fransen tientallen jaren overal ter wereld hebben doorgebracht met het oprichten van fatsoenlijke gouverne menten en het brengen van medi sche verzorging, orde en recht en go -d onderwijs aan volkeren, die in dit opzicht nauwelij'-s ie+s bezaten het re sultaat is slechts dat ge door vriend en vijand als „kolonialist" worejt aangemerkt. Maar als ge een donkere huid hebt, kunt ge ongestraft met bommen gooien, on schuldige mensen in de rug schieten, ro ven, plunderen, martelen, verminken en verbranden. Omdat dit allemaal doodeen voudig „nationalisme" is." Stemming getypeerd MacColl laat zich dan jileiden tot een lirade tegen de Verenigde Naties, die wij voor het moment gevoeglijk ongelezen kunnen laten. Ik heb ovensta-nde harte kreet alleen geciteerd ora een stemming te typeren, die in Engeland steeds meer de overhand krijgt. De „Daily Express" legt alti'd een vrjj - -eera B-'ts nationa lisme -n d' dag, en niet iedereen zal zijn grieven daarom zo on Ier woorden bren gen als MacColl deed. Maar overal en in alle gesprekken valt een soort van grim migheid te ontwaren, die men enkele ja ren geleden slechts zelden aantrof. De grimmigheid van: „Moeten we alles wat ons de laatste jaren door vriend en vijand is aangewreven, maar over z'n kant laten gaan?" Sinds de oorlog is het Britse Imperium op de terugtocht. Grote onderhorige ge- b:-'~« ziin zelfstandig geworden: India, Birma, Pakistan, Ccdcn, andere zijn be zig zich ernan"'"—rn: Nigeria, de Goudkust (thans ..Ghana" seheten), Rho desia. Nyassaland. Malakka, Singapore. West-Indië. Het eigfd'ike imperium om vat nog slechts enkele -•-•'^-uinten als Gi- bral'ar, Cynrus. Aden, de Seychellen-ei- landen, de Maladiven en protectoraten als Oeganda, Kenya, Taganyika. Een groot deel van de wereldkaart moge nog in het Britse rose gekleurd zijn. dit is nauwe lijks nog een imperiaal rose, doch duidt veel meer aan een meer of minder nauwe band, veelal vrijwillig, met het staatkun dige, economische en culturele centrum Groot-Brittannië. Imperiale mogendheid? Groot-Brittannië een „imperiale mogend heid"? Lennox Boyd, de minister van ko loniën, heeft voor deze kwalificatie slechts een lend glimlachje over. Niet voor niets is hij op reis gegaan door de Britse gebieden in Afrika, om met eigen ogen te kunnen zien hoever het emancipa- tieproc s gevorderd is, en wanneer de onderscheidene gebieden ri.iD zullen zijn voor de aanvaarding van bepaalde be stuursbevoegdheden. In Londen gaat het gerucht dat hem door MacMillan de veel begeerde portefeuille van buitenlandse zaken is aangeboden. Lennox Boyd vloog suoorslacs terug naar Londen, was daar precie22 uur, en zette zijn slechts node onderbt'o ui reis door Afrika voort: hij was niet geïnteresseerd in buitenlandse zaken, maar veel meer in koloniale za ken, want hij wist dat daar de sleutel tot Engelands toekomst lag. Hij wist zich met hart en ziel verloren aan de gigantische taak het imperium om te bouwen tot ge menebest, de onderhorigen om te vormen tot partners in een gemenebest van vol keren, dat zijn samenhang louter ontleent aan het besef van bij elkaar te behoren. Dit is een langdurig proces, welks ont wikkelingsgang bezaaid is met voetangels en klemmen, en waar het zaad der ver dachtmaking maar al te gemaakelijk ont kiemt. Het o zo gemakkelijk de Britten af te schilderen als door de wol geverfde ko lonialisten, die moorden in Kenya, in Ma- lakka en op Cyprus. Maar het is onein dig veel moeilijker de wereld ervan te overtuigen dat in alle delen van het Brit se wereldriik overheersing plaats gemaakt heeft of plaats maakt voor zelfbestuur. Somg moet er daarbij hardhandig worden ingegrepen, want er zijn nu eenmaal vele duistere krachten aan het werk. Maar „ko loniale onderdrukkers"? Hoe ver is dit be zijden de waarheid. Maar ook: hoe duur is de waarheid in deze wereld! De Britten hebben genoeg leugens ge slikt, en gaan nu tot het offensief over. Niet met de wapens, zoals in Suez, maar met het woord. Aan dr. Charles Hill, tot voor kort directeur-generaal der posterijen, thans „Kanselier van het He togdom Lancaster" (een sinecure), is de taak opgedragen de Britse voor- lichtingsd'msten in het buitenland te reorga liseren, zodat elke verdachtma king of tendent; -uze voorstelling van za ken onmiddellijk met de feiten gepa reerd kan worden. Mijnentwege ik wens dr. Hilj van harte succes. v. Tijdens een twee-daags bezoek aan Kari- sas-City (USA) is de ambassadeur van Nederland in de Verenigde Staten, dr. J. H. van Roijen, door de burgemeester van deze plaats. H. Roe Bartle, benoemd tot ere-burger van Kansas City. Ter ere van het bezoek van de Neder landse ambassadeur, gaven de Nederland se consul in Kansas City, William A. Han- non en zi.in echtgenote een receptie .Dr van Roijen werd op deze reis vergezeld door de directeur van de afdeling westen midden van de Nederlandse voorlichtings dienst. Willard C. Wichters. Kardinaal Feltin. aartsbisschop van Parijs, die op het ogenblik een bezoek aan België brengt, is zaterdagmorgen door koning Boudewijn ontvangen. Te voren had de kardinaal een bezoek ge bracht aan kardinaal van Roey, aartsbis schop van Mechelen en primaat van Bel gië. In de middag heeft de kardinaal in aan wezigheid van de apostolisch nuntius in België. Mgr. Forni. van verschillende le den van het corps diplomatique, verte genwoordigers van het hof en van ex-ko ning Leopold van België in Brussel ge sproken over de taak van de priester in het moderne leven, zo meldt het K.N.P. In de Scala van Milaan is zaterdagavond Poulencs opera in drie bedrijven ..Le dialogue des Carmelites", geïnspireerd op Bernanos' to neelstuk, in wereldpremière gegaan. De Sultan van Marokko woonde de uitvoering bij, welke bij het publiek een enthousiast onthaal vond. begroting slechts vast dat er tariefsvcr ging zal komen. gieC Naar de mening van deze leden z?ü0oef echter niet met tariefsverhoging B Het geraamde tekort op de begroting van dè PTT over 1957 van 36.484.000,— had verscheidene leden van de Eerste Ka. mer ernstig verontrust aldus blijkt uit het verslag van de commissie van rappor, teurs n.a.v. deze begroting. Zij begrepen, dat onder deze omstan digheden aanpassing van de tarieven niet zal kunnen uitblijven. Voor bepaalde ge bruikers van de diensten der PTT zal een bescheiden tariefsverhoging weinig be zwaar medebrengen. Voor andere gebrui kers daarentegen kunnen zulke verhogin gen bijzonder ver strekkende gevolgen hebben. De leden dachten hierbij speciaal aan de kranten en de tijdschriften. De le den stelden de vraag, of de minister zich ervan heeft vergewist, dat zijn ambtge noot van Economische Zaken geen be zwaar zal maken tegen het in rekening brengen van tariefsverhogingen. Vele andere leden spraken met alle waardering voor de uitstekende wijze, waarop het staatsbedrijf der PTT wordt geleid eveneens hun bezorgdheid uit over de geraamde grote tekorten. Naar hun gevoelen maken deze een tariefsver hoging onontkoombaar. Zij beseffen even wel, dat zodanige verhoging, indien ze drastisch zou zijn. ernstige sociale en eco nomische nadelen zou medebrengen, voor welk bezwaar zij ontvankelijk waren. Gaarne zouden zij vernemen of de mi nister hun iets kan mededelen over het advies door de PTT-raad op dit stuk uit gebracht. Enige leden achtten het nadelig saldo voor 1957 van het staatsbedrijf der PTT, naar raming f 36.500.000,— dermate hoog, dat huns inziens van een noodsituatie sprake is. Naar zij met leedwezen consta teerden, staat bij de behandeling van deze volstaan. De wezenlijke oorzaak v ontstane noodtoestand achten zij ge in de omstandigheden, dat men op n verto' \r£ bied van de automatisering in den In belangrijke mate is te B°r sohoten. Op het terrein van de N.V. Hart0^ffl, Oss, onderdeel van het Unilever-cOnC^^(l is een aanvang gemaakt met de boUh' een nieuwe fabriek voor de vervaa ging van luchtdicht verpakte soep in j,', ge vorm. Deze fabriek zal over circa jaar gereed zijn. Haar afmetingen zl]n ter meter hoog, 22 meter breed en U 111 diepte va diep. De fabriek wordt tot een vier meter geheel onderkelderd. De N.V. Hartog bracht in 1950 v00L0g' eerst luchtdicht verpakte soep in 0 vorm op de markt. Voor de oorlog ge dergelijke soep nog maar in zeer f>e at>8 mate bekend. Maar thans ia .deJv> reeds zo dat de soepen in droge ^r ruim een kwart uitmaken van de ianê' landse soepconsumptie. Er is een bel £(1 rijke export naar België, Engeland de tropen, terwijl in Frankrijk en i" Scandinavische landen afzonderlijke e, brieken werden opgericht. Het nieuwejje- bouw is ontworpen door Bouwbureau e, derland te Rotterdam. Het werk is °X» dragen aan de firma voorheen Boe- in Den Haag. (Van onze Brusselse correspondent Het is een feit dat het toerisme voor Europa een rijke bron van inkoui» is. Vooral de Amerikaanse toeristen zijn hier op dat gebied zeer „inle f sant". Er wordt dan ook niets nagelaten om te trachten ze in steeds gr° getal naar het oude Europa te doen komen. .j In dat verband werd zo juist te Brussel een internationale confer® ,e gehouden van gedelegeerden van het coördinatie-comité van de Euf°P commissie voor Toerisme. Hierbij zijn 21 landen, w.o. natuurlijk Nederlal|^ aangesloten en daarin zijn o.m. ook vertegenwoordigd de transatlantic, luchtvaartlijnen, scheepvaartmaatschappijen, de grote Europese spoort' y maatschappijen, reisbureaus, autobusóndernemingen en 't café-, restaiu'8 en hotclbedrijf. betrek*'"' Deze conferentie werd gehouden voor ken, dat geheel Europa met het vastleggen van haar programma voor tot de benzine, „droog ligt"! de nabije en de verder afgelegen toe- v,ebbel1 I Zoals men zich zal herinneren, "e ine" in Rol o'io ar, al^a.a nn aa.ala In 1956 bezochten een half miljoen Amerikaanse toeristen Europa. Men wil trachten, binnen vijf jaren het aantal Amerikanen, die naar hier komen, op an derhalf miljoen te brengen! Daar is in de eerste plaats voor nodig een zeer omvangrijke en psychologisch juiste propaganda. Het is het zesde jaar, dat deze campagne wordt gevoerd. In die tijd hebben de Europese geïnteres seerde landen in de States voor drie mil joen dollar propaganda gemaakt. Die in spanning zal nog uitgebreid worden. Er werden niet minder dan nagenoeg vierduizend Amerikaanse toeristen, die in 1956 Europa bezochten, bij hun ver trek door toeristische instanties onder vraagd. Daaruit is gebleken, dat voor het ko mend seizoen in de allereerste plaats de door de Suezcrisis ontstane benzine schaarste hier, moet worden verduide lijkt. Er zijn artikelen en karikaturen in Amerikaanse bladen verschenen, waaruit men ginds de conclusie zou kunnen trek- in België en elders op de eerste benz' loze zondag grappenmakers zich ge8 t seerd met een paard voor hun aut° spannen en zich zo in de straten te ap ten rondvoeren. Doch wat hier als W was bedoeld werd ginds, in Arizona vaorbeeld, als ernst opgenomen en den foto's van die door paarden ëetreJ-d ken auto's in bladen aldaar gepubHce v' met onderschriften, die elke „Arizona.e( moeten doen denken, dat de auto's alléén nog door levende paardenkracb worden voortbewogen. Dergelykc opvattingen kunnen °°°jr iottig worden voor het toerisme 8 0f Europa. Z(j moeten dus met klem de daarvoor aangewezen organen bes'r den worden. V Men moet dus aan de Amerikanen j S'C ten zien, dat de benzineschaarste, 20" Dankbaar jegens God en met grote vreugde geven wij u kennis van de geboorte van onze zoon, die bij het H. Doop sel de namen ontving FRANCISCTJS GERARDUS MARIA Mr. F. J. M. NIVARD C. M. M. NIVARD— Roolaart i R'dam, 27 januari 1957. Schiedamsedijk 9e. Weg met onhandige lik- doomringen en gevaarlij ke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXA- CORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplek- ken en eksterogen ver schrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde wonderolie, Jodium en het pijnstillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Likdoorn- middel van f. 1.35 bespaart U veel ellende. Bezuinigen! dus: of uit bij ROTTERDAM ROYCO zover die er in het a.s. seizoen nog -y, bestaan, helemaal niet van die aa,3>t' om remmend te werken op de verp' f singsmogelijkheid der Amerikaanse jSf risten in ons oude Europa en dat zij altijd welkom zijn - A Bij.een regelmatig gebruik van WEX kunt ge eten waar U van houdt, (hoewel over drijving schaden kan), omdat WEX zorgt dat. alle overtollig vet verdwijnt; Uw figuur - ook met het stijgen van de jaren jeugdig blijft, Uw bewegingsvrijheid soepel en ongedwongen. Als 's morgens de wekker afloopt is het tijd voor Uw glas WEK houdt uw gewicht in evenwicht VAN NIELWENHUYZE's STELLEN NOOIT TELEUR Zoals steeds ons materiaal recommandeert zichzelf. Grote Amerikaanse auto's en OPEL REKORD 1956. v. Nieuwenbuyze's Autobedrijf, Aelbrechtskade 154, R'dam. Telefoon 5.6.9.9.0 (2 lUnen) m ff AUTOSLOPERIJ A. Visser Zn ROTTERDAM Nederl. grootst gesort. Sloperij Vraagt te koop Sloopauto's bij voorkeur van 1945 tot 1955 Grote sortering onderdelen van vele merken personenauto's ALLEEN GEVESTIGD TERBREGSEWEG 262 Telefoon 28647 na 18 uur: Telefoon 21623 Heden nieinnp .lp*rt - Tr*khaker Personeel gevraagd Bij dit blad kan geplaatst wor den een flinke drukkers-leerling, leeftijd 14 tot en met 17 jaar. Aanmelden Kortenaerstraat 1, Rotterdam. Lessen B.E.A. Autorijschool „Centrum". 10 autolossen 55.-. Gratis theo rie, halen en brengen. J. Sche per. Nieuwstraat 12. tel. 64356 en 66601. Gevraagd op handelskantoor voor lichte administratieve werkzaamheden- Leeftijd 16-18 jaar. Mulo of gelijkwaardige op'c' ding strekt tot .aanbeveling doch is niet vere> Indiensttreding zo spoedig mogelijk of tegen maart a.s. Vakantieregeling in overleg. Prett'®^ werkkring. Mooie gelegenheid tot kantooroPlel' ding. Schrijf eens om inlichtingen aan no. S 1072 Schiedamsche Courant, Dam 18, Schiedam- Gevraagd in eerste klas kantoorboekhandel (gehuwd geen bez^'3 Voor energieke en prima kracht goed 1°011 goede vooruitzichten. :W3C Uitvoerige sollicitaties worden gaarne inge onder no. S 1071 aan het bureau van dit b43 b4 6-9. „Nou moet je eens goed luisteren", sprak Créghel, toen ze op weg naar huis waren. „Goed meneer, ik kom langszij", sprak de matroos. „Wel", vervolgde Cré ghel, „we gaan met jouw boot een reis maken. Morgen vertrekken we. Alle on kosten, die gemaakt worden zijn voor mijn rekening. Ik heb de laatste tijd veel avon turen beleefd en nu wil ik ook eens wat rust genieten" „Heel verstandig van u", zei Michiel, „op mijn schuit is het rustig. Er zijn gèen hollende matrozen of stam pende machines. Als er één plaats is, waar u kunt rusten, dan is het op mijn. schip". „Dat is dan afgesproken", zei Créghel en toen kon het gesprek niet meer voortgezet worden want ze waren bij Créghels huis gekomen. De professor opende de deur. „Treed binnen Michiel", riep hij gastvrij. „Nee, gaat u eerst maar", mompelde de matroos, „ik volg wel in uw kielzog". Snif- fel, die nog niet veel van de vreemde gast begreep, bleef beneden zitten kijken, toen zijn baas met de zeeman naar boven liep. 4

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 10