Wat voel je je toch rijk met zo'n smetteloos witte Omo-was w WIN ZO'N PRACHTIGE ESCAFE ESCAFE FLINKE WERKKRACHTEN Belevenissen van een jong gezin door Jorge?i MogeflS' s Tijd gekomen 0111 gebouw der Tweede Kamer uit te breiden Medische en wetenschappelijke zijde van de revalidatie Vrl. Bediende In het lichtstralend wit het licht.vlekkeloos r"n Facturiste Omo... dat wast pas smetteloos wit Kampioenen Avonturen van prof. Crég? 8e NATIONALE BEDEVAART NAAR HET H. LAND ï>AGINAJ Nieuwe hoofdredacteur Kosten ruim 3 miljoen Tsjoe over de gevangen Amerikanen in China voor „La Croix Vergadering opbouworgaan Noord-Brabant' Droiikenschapsympto- men te wijten aan sliock De N.Y. Branderijen van de Erven Lucas Bols en A. de KoninD NSC WOENSDAG 30 JANUARI 1957 Twee fractiekamers Twee eetzalen BEGIN JUNI OPENING HAAGS KOSTUUMMUSEUM BEDRIJFS-ECONOMISCH BUREAU WEGVERVOER „Ingebouwd" Op groot distillateurskantoor wordt gevraagd leeftijd 18-20 j., met MULO-opleiding en leeftijd 16-18 j., voor administratieve werkzaamheden Brieven onder nr. S 1073, Nwe Sch. Crt., Dam 18. Twee autobestuurders in hoger beroep veroordeeld MARKTBERICHTEN mm A A- AC 5 T"VOE dat OOK EENS: houd Uw in Omo gewassen goed in sterk daglicht... ziet U wel: stralend wit! Houd het vervolgens op tégen het licht... geen vlekje meer te zien. FantastischZo plezierig helpt Omo U - Omo, dat smetteloos wit wast in ketel of wasma chine. Vraag erom... sta erop, dat U Omo krijgt. Nescafé geeft U de kans op zo'n sierlijke, handige Nescafé kan!" Grijp die kans - doe als volgt: Neem inplaats van Uw gewone kopje koffie een verrukkelijke Wiener Melange (zie recept). Die traktatie kan U de inspiratie schenken voor een aardig-rijmende slotzin aan onder staande limerick 1 Maak er iets écht leuks van, dat rijmt op de eerste 2 regels, volg de voorwaarden van deelname stipt op en U maakt een prachtkans op een der 250 Nescafé kannen ter beloning van de 250 aardigste inzendingen! VOORWAARDEN VAN DEELNAME: Schrijf op de achterkant van het volledige etiket van een blik Nescafé (formaat doet er niet toe!) Uw naam en adres in blokletters plus de laatste regel van de limerick en zend dit aan Nescafé, Postbus 1300, Amsterdam. In d.e linker bovenhoek van de envelop vermelden: PRIJSVRAAG. Geef s.v.p. de naam van Uw winkelier op. Laatste datum van inzending 14 februari 1957. Een deskundige jury beoordeelt elke inzending. Dit oordeel is bindend; beroep hierop is uitge sloten. Alle prijswinnaars krijgen van Nescafé bericht vóór 28 februari a.s. Ons personeel en dat van ons reclamebureau is van deelname uitgesloten. Nescafé MAAK DEZE LIMERICK AF! ELKE KOP NESCAFÉ IS IOO°/0 ZUIVERE KOFFIE - NIETS DAN KOFFIE - HEERLIJKE KOFF'É 12 april 6 mei Si: S' Si, 177. Durf je me tegen te spreken? Ik heb er nooit over gedacht, het Want binnen twee minuten te doen. het zelf. De commissie voor huishoudelijke aan gelegenheden der Tweede Kamer heeft de leden van deze Kamer voorgesteld de regering te doen weten, dat de Kamer in beginsel prgs stelt op uitvoering van de plannen tot uitbreiding van het Kamer gebouw en de commissie te machtigen om, zodra de regering met de Commissie van oordeel is dat de situatie ten aanzien van de bestedingen geen bezwaar meer oplevert, het nodige te verrichten om met de uitvoering van de plannen een aan vang te maken. De plannen tot uitbreiding van het gebouw dateren reeds van enige jaren geleden. Nu echter de Kamer is uitge breid tot 150 leden, acht de commissie de tijd gekomen tot uitvoering van de uitbreiding over te gaan. Reeds in januari 1956 stelde ook de minister van weder opbouw en volkshuisvesting in een brief aan de voorzitter der Kamer, dat de ver bouwing urgent kan worden genoemd, gelet op de uitbreiding van het aantal leden en het plan in de ranglijst van de bouwwerken in de overheidssector, die in 's-Gravenhage zullen worden uitgevoerd, vrij hoog zal kunnen worden geplaatst. De vraag, die de commissie nu aan de Kamer voorlegt is, of de leden het be lang van de woningbouw, c.q. van de totstandkoming van andere gebouwen dringender achten dan de voorgestelde verbouwing. De commissie stelt voor de minister van volkshuisvesting en bouw nijverheid bij de discussies over het bouw plan uit te nodigen. In de bouwplannen zijn twee grote fractiekamers ontworpen, elk met twee bijbehorende kamers voor de voorzitter en het secretariaat van de fractie. Voorts wordt de vierde afdelingskamer zo ver groot, dat er gemakkelijk een vergade ring van 30 tot 40 personen in gehouden kan worden. De vijfde afdelingskamer wordt vervangen door een lokaliteit, die eveneens 30 personen kan bevatten. Een reeks spreekkamers wordt toegevoegd en het aantal commissiekamers wordt ver groot. Er is een aparte buitendeur ge projecteerd voor bezoekers van Kamer leden, die dan via een trap de wacht kamer kunnen bereiken en niet meer door het gebouw kunnen gaan zwerven en de leden lastig vallen. Op de eerste verdieping komen twee eetzalen die beide bij een pantry liggen, verbonden door liften en een diensttrap met een geheel nieuwe keuken op de begane grond. De keuken krijgt een eigen toegang vanaf de Hofweg. In de hal, bij de huidige wachtkamer wordt een lift aangebracht, die zal doorlopen tot in de kelder en tot op zolder. Voor de concierge wordt een nieuwe woning gebouwd. Aanvankelijk waren de kosten geraamd op 1 miljoen gulden, maar de kosten van het gehele werk worden nu geschat op 3.068.000. Met de uitvoering, die in twee etappes zal geschieden, is zeker drie jaar gemoeid. Het plan voorziet echter niet in wijzi gingen van de vergaderzaal zelf. Hier omtrent kan, naar de commissie meedeelt, een afzonderlijke beslissing worden ge nomen. De Chinese premier Tsjoe en Lai heeft gisteren te Khatmandoe in Nepal ver klaard. dat de Chinese regering niet in het proces tegen de tien Amerikaanse gevan genen tussen beide zal komen en dat hun al dan niet invrijheidstelling dus enkel en alleen afhangt van de toepassing der Chinese wet. Men moet de vraag naar hun in vrijheid stellen combineren met die naar de in vrijheidstelling van de 33 Chinezen, die de Verenigde Staten vasthouden, aldus Tsjoe en Lai. Hij voegde er evenwel aan toe. dat de tien Amerikanen „mogelijk vóór het verstrijken van hun straftijd vrij gelaten zullen worden, wanneer zij zich goed gedragen". Het Amerikaanse ministerie van buiten landse zaken heeft gisteren het denkbeeld van een eventuele uitwisseling van Ame rikaanse en Chinese gevangenen van de hand gewezen- Woordvoerder White ver klaarde: ,,Er bevinden zich in dit land geen Chinezen, die naar het Chinese vas teland willen terugkeren". Hij noemde het denkbeeld belachelijk. ?5 Naar wij vernemen is binnen enkele da gen de bekendmaking te verwachten van de naam van de nieuwe hoofdredacteur van het grote Franse katholieke dagblad „La Croix" te Parijs. Als opvolger van Pater Gabel, die in het begin van deze maand tijdelijk als hoofdredacteur werd vervangen, is thans aangewezen Pater Wenger, professor aan de katholieke uni versiteit van Lyon. Tijdens zijn verblijf aan de „katholieke faculteiten" van Lyon verwierf pater Wenger, die een Elzasser is, een grote vermaardheid als kenner der Oosterse liturgieën en de kerkgenoot schappen in het Nabije Oosten. Hij is ook een gezaghebbend historicus. Het Kostuummuseum, dat zal worden ondergebracht in het door de gemeente Den Haag aangekochte nand Lange Vij verberg 14, zal omstreeks begin juni van dit jaar worden geopend. De heropening van de benedenverdie ping van het Museum Bredius aan de Prinsegracht kan omstreeks half februari tegemoet worden gezien. Er is naar ge streefd de vroegere sfeer van dit museum te verbeteren. De eerste verdieping is nog in gebruik door de kostuumcollectie, maar zal zodra deze naar de Lange Vijver berg zal zijn overgebracht geschikt worden gemaakt voor het houden van le zingen en kleine tentoonstellingen. In Den Haag is gisteren een bedrijfs economisch bureau voor het wegvervoer door de samenwerkende vervoersorgani saties bij notariële akte opgericht. Het bureau krijgt de vorm van een stichting. Oprichters van dit bureau zijn de Bond voor Bedrijfsautoverkeer in Nederland (B.B.N.), de Federatie van Nederlandse Organisaties voor het Personenvervoer (F.N.O.P.), de Kon. Ned. Ver. van Trans port Ondernemingen (N.V.T.O.), de Natio nale Organisatie voor het Beroepsgoede- renvervoer (N.O.B.-wegtransport), de Prot. Chr. Beroepsvervoerders en de r.-k. Bond van Beroepsvervoerders St.-Fran- ciscus. Het bureau zal ten behoeve van het beroepsvervoer over de weg bedrijfs economische onderzoekingen verrichten. (Van onze verslaggever). „Geef ons meer tijd, inzicht, concrete plannen en meer geld", is de roep van velen in het maatschappelijk werk, zo haalde de heer P. Coppes, voorzitter van het Provinciaal Opbouworgaan „Noord-Brabant" aan, toen hij gisterenmiddag in Tilburg de vergadering opende, waarin het revalidatievraagstnk behandeld werd. Met de vertegenwoordigers van verschillende sociale organisaties waren daarbij aanwezig de Commissaris der Koningin, prof. dr. J. de Quaij en ver scheidene burgemeesters. Theorie en praktijk, wetenschap en ervaring moeten samengaan, aldus de heer Coppes, die met een enkel woord nog wees op de moeilijke en schier onoplosbare problemen in Brabant: de massificering door de industrialisering van dorpen en de toestand in de riviergebieden, zoals aan de Maaskant, door achterstand en lediggang. De revalidatie-arts dr. H. J. W. te Riele bekeek het medisch aspect van de revali datie, de heer A. P. W. Tilanus, arts en directeur van de Stichting van Maatschap pelijk Werk in Gelderland, ging in het bijzonder in op de maatschappelijke kant. Komend' tot een begripsbepaling van revalidatie, hetgeen hij uitvoerig deed, gezien de vele facetten, die eraan vei-bon- den zijn stelde dr. Te Riele als grond waarheid, dat het niet gaat om wat de mens mist. maar om wat hij over heeft. Na genezing van een patiënt begint reeds in de ziekenzaal de oefentherapie. Van groot belang is de zware arbeidsthe- rapie, zoals deze ontwikkeld is in samen werking van de centrale werkplaatsen met het revalidatiecentrum „Aarden burg" in Doorn. Vervolgens sprak dr. Te Riele over de resocialisatie. Aan de hand van overgebleven geestelijke capaciteiten en lichamelijke vermogens wordt een be roepskeuze gedaan. Revalidatie begint op het moment, dat een patiënt ziek wordt of een ongeval krijgt en eindigt, wanneer hij weer normaal in de maatschappij kan terugkeren. Na de ontwikkeling van het revalidatie- werk in Brabant gereleveerd te hebben, bracht dr. Te Riele het belang naar voren van streek-behandelingsmogelijkheden in de grote steden, nauw verbonden met de ziekenhuizen zoals in Tilburg en Den Bosch bijna verwezenlijkt zijn. Over de resultaten kon dr. Te Riele gezien de korte tijd van werken nog niet veel zeggen. De heer Tilanus bepleitte het totstand komen van een provinciaal revalidatie- orgaan, waarin gezondheidszorg, pedago gische of psychologische zorg met het maatschappelijk werk samengaan. Het Opbouworgaan zou daarbij bundelend kunnen optreden. Het is logisch dat voor een organisatievorm van het gespeciali seerde maatschappelijk werk voor min der validen van de bestaande organen gebruik wordt gemaakt. De heer Tilanus omschreef de taak van de diocesane-pro- vinciale maatschappelijke werkers. die voor het revalidatiewerk een speciale op leiding nodig hebben en met de plaatse lijke werkers contact moeten houden. Voor wat de opleiding van deze specia le maatschappelijke werkers betreft, dacht de heer Tilanus aan een aparte cursus als kop boven de normale oplei ding met alleen als basis de school voor maatschappelijk werk. Waar het maatschappelijk werk voor minder-validen annex moet zijn aan het gewone maatschappelijk werk, vroeg de heer Tilanus zich af waarom op de scho len daaraan nog zo weinig aandacht wordt besteed. De methodiek loopt geljjk, doch er wordt op het terrein van de revalidatie meer inzicht van de maatschappelijke werkers gevraagd in de psychologische en maatschappelijke problemen, die bij min- der-validcn een rol spelen. Daarom sprak de heer Tilanus van „ingebouwd maat schappelijk werk". Het gerechtshof te Amsterdam heeft gisteren de 49-jarige directeur van een autobedrijf uit Bilthoven, H. P. C. van K. veroordeeld tot 200 gulden boete, subs. 510 dagen hechtenis wegens roekeloos rijden in zijn personenwagen, waardooé in de nacht van 4 op 5 december 1955 een ernstig verkeersongeluk is gebeurd op de rijksweg nr. 25 tussen De Bilt en Utrecht. De directeur had op de bewuste avond diverse restaurants en bars be zocht. waardoor hij door de rechtbank te Utrecht in eerste instantie schuldig was bevonden aan het besturen van zijn auto onder zodanige invloed van sterke drank, dat hij daartoe niet meer in staat kon worden geacht. Bovendien meende de rechtbank, dat hij zich schuldig had ge maakt aan roekeloos rijden, voor deze feiten was hij veroordeeld tot drie maan den gevangenisstraf en zes maanden ont zegging van de rijbevoegdheid. Het gerechtshof was met de procureur- generaal van mening, dat de directeur na het ongeluk aan een acute shock heeft geleden en dat de verschijnselen van dronkenschap waarschijnlijk aan die shock te wijten waren. Daarom werd Van K. alleen veroordeeld terzake van het roeke loos rijden. In het arrest overwoog het hof, dat de man reeds veertien maanden buiten het bezit van zijn rijbewijs was gesteld. De bewuste nacht had de directed U taxi geramd, die voor hem rijdend 'Aten om links af te slaan. Enkele ver later werd de chaos op de weg BOS j, groot doordat de 26-jarige opzichter in 't H. uit Soesterberg, die onde vloed van sterke drank achter het zat. eveneens tegen de zwaar gelia con" taxi opreed. Daarbij werd ook een ducteur van een N.B.M.-bus, die weg het verkeer trachtte te waarschu ernstig gewond. rkel^' De opzichter had voor het hof r0or' dronken te zijn geweest. Het hof vAj5' deelde hem tot drie maanden gevanÉ straf, waarvan twee voorwaardelijk t, een proeftijd van drie jaar. Ook hier Qp. woog het hof in het arrest, dat de jj zichter reeds geruime tijd het rijbeW dit' ,ec' onthouden. Hij krijgt, evenals de directeur, nu va> dit rijbewijs terug. Sedert het °n® ge- heeft de opzichter geen alcohol meer bruikt. Dezer dagen zijn bij de graafwerkz3^ heden aan de Italiaanse kuststreek „t" Fiumicine (dicht bij Ostia) ruines dekt van oud-Romeinse bouwwerken. deel uitgemaakt moeten hebben vaIjol)f grote haven van Rome, aangelegd ,o0p keizer Trajanus. Duidelijk is b.v. de ;(,r van een verbindingskanaal met <Je te onderkennen, het einde van he' venhoofd en de aanlegplaatsen. WOERDEN, 30 januari. Kaasmarkt. -Je* voerd 4 partijen. Notering 2.472.52. ii goed. ■f 4 AUTOSLOPERIJ A. Visser Zn ROTTERDAM Nederl. grootst gesort. Sloperij I I M O 22.270.160.65 Vraagt te koop Sloopauto's bU voorkeur van 1945 tot 1955 Grote sortering onderdelen van vele merken personenauto's ALLEEN GEVESTIGD TEKBREGSEWEG 262 Telefoon 28647 na 18 uur: Telefoon 21628 Eedm wieum*» Jre-n - Trekhakf* Personeel gevraagd Nette werkster gevraagd 1 dag of y2 dag per week. Mevr. Reni- rie. Pasteursingel 67c, Oud-Ma- thenesse. tel. 55522. Goedeien gevraagd Wij betalen v.a. 30 ets. per kg lompen en de hoogste prijzen voor couranten, oud ijzer en al le soorten metalen. W. Janssen, Noordvest t.o. 117, Damlaan 50. tel. 68134. Goederen aangeboden Te koop aangeboden een nieuwe wringer. Kerkweg 57. Kethel. Te koop Austin a 40, 1950. Tho mas a Kempisstraat 34, Schie dam. Huizen en kamers Woningruü. Aangeb. klein bene denhuis. 2 kamers, geschikt voor bejaard echtpaar. Gevraagd 3 kamerwoning. Brieven onder no S.K. 207 bureau Nieuwe Schie- damsche Courant, Dam 18, Schie dam. Lessen Erkende en gediplomeerde N.B.A. Autorijschool A.W. v.Ekelenburg geeft les met verwarmde Ford Taunus A 50.- per cursus of 5.50 per les. Halen en brengen, Rotterdamsedijk 70b. Ook uw kinderen zijn muzikaal. Laat ze eens testen op onze 3- maandelijkse cursus, prijs 35. instrument en studie-materiaal inbegrepen en vraag dan vrijblij vend inlichtingen bij Honoraccor- deonschool H. J. Frcnsdorff, Heenvlietsestraat 21, Schiedam. Tel. 67282. Handel en Bedrijf Bel 65800 voor uw feesten. Wij verhuren stoelen, glaswerk, enz. Elk gewenst aantal wordt gratis bezorgd en gehaald. Simon Bos man, Frans Halsplein 43. Moffelen van rijwielen, gedemon teerd, gemonteerd, met bij leve ring van nieuwe kettingkast, spa ken, spatborden en jasbescher- mer 37.50, Frans Waltman, Rotterdamsedijk 240, tel. 68948. Inlijsten van platen, foto's en aquarellen. Mooie sortering staaf- lijsten. SchTlderlijsten scherpe prijzen en toch 2 jaar garantie. G. van Loenen, Dam 41-43. Tel. 66192. Showroom Vlaardingerstr. 6. Hoogtezonnen: Philips 54,75, orig. Hanou 115.- i95.- 265.- en hoger. De Mol-Jansen, Lange Kerkstraat 66, tel. 68570. 6-11. Vrolijk ne: end sneed de profes sor een paar dikke b..terhammen en zette een potje geurige thee. „Wat een drukte irteens met zo'n zeeman in je huis," mom pelde de geleerde man, „maar vooruit, het is maar voor één keer, morgen gaan we varen op de baren, dat zal heerlijk zijn''. En van louter vreugde, over het fijne voor uitzicht, zong Créghel uit volle borst een schipperslied. Als een volleerde kelner zet te hij de boterhammen op een serveer blaadje en marcheerde de trap op. „Woef", blafte Sniffel, die wel trek in boterham metjes had. „Nee hondje, eerst de gasten en dan gaan wij eten", lachte Créghel. Vlug liep hij de trap op, stapte door het zolder deurtje naar binnen en. de gulle glim lach gleed van zijn gelaat. Waarom? hoor ik jullie vragen. Wel, dat zullen we gauw zien. WIENER MELANGE Doe in een hoog glas 2 flinke thee lepels Nescafé en suiker naar smaak. Giet het glas voor vol met kokend water, maar zet er een lepel in, anders springt het. Voeg er een scheutje koffieroom of kokende melk bij en leg bovenop een mopje slagroom. 23 cm hoog 1 Gemaakt van 100 vlamvast pyrexglas I Solide bakelieten handvat en deksel 1 Compleet met waxinelicht! Gezellig... handig! Mooi... modernI Nooit meer naar die koude keuken om koffie te maken! Als U Wiener Melange wilt maken Die als Wiener Melange moet smaken: pittig, geurig en fijn, moet 't van Nescafé zijn Junior bus f 1.43 Normale bus f2.55 Grote bus f9.20 Coffeïnevrij Normale bus f2.90 Grote bus 110.45 Nescafé is het gedeponeerde merk oplosbare koffie, waarvoor de kan is ontworpea GENlJA-NAPELS-ALEXANDRIë-LIBANON (7 dg.) JERUZALEM en BETHLEHEM met omgeving (6 dg.) ISRAëL (4 dg.) ATHENE-BARÏ-VENETIë (4 dg.) Inlichtingen: p. C. v. Thlenen, Bureau bedevaarten H. Land p.p. Assumptionisten, Missiehuis St.-Theresia, Boxtel. Telefoon 04106—472. vraagt voor haar afdeling Branderijen Aanmelden: St. Annazusterstraat 16, Schiedam (Na 18 uur op n°' l4)- 4

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 6