m m DUITSE VROUW KREEG EEN UITZONDERLIJK JEUGDIG SILHOUET De geheimen van het witte huis in Baarn Hel is allemaal zilver wat er blinkt m TREES VAN KESSEL Creme Puff l Overweldigende voorkeur voor ensembles vfe V f MAX FaCT*$ Lijdt niet langer Speelse antiquiteiten in het Delftse Prinsenhof ONTMOETING MET VLUO! VLUGW Een vleugje CremePufF en... kl^r' ZATERDAG 23 FEBRUARI 1957 I M H-t INDISCHE BOERENKOOL MET WORSTOF „ZUURKOOL MET SPEK OP WEG NAAR DE ZOMER Geen school af te bakenen De Nautilus beker, het meesterstuk van Cornells Jans zoors van der Burgh Nautilusbeker Het einde fmSM PLASTIEK IN EDELE META!-1 Geen voorkeur voor sieraden Hoe merk je dat je aanleg hebt? Het praktisch nut art' krtpy s</ IÉ Wierookstel van Trees van Kessel °»tv So Va V V V' De Duitse ontwerpers hebben het hooggeëerd publiek waarvoor zij elk seizoen hun modekunsten ver tonen, ditmaal wel met een over daad aan clementie behandeld. Zonder zich al te zeer op bepaal de lijnen vast te leggen hebben zij er naar gestreefd, hun klanten een uitzonderlijk jeugdig silhouet te be zorgen waarbij de accenten voorna melijk op knap bedachte details en opvallende kleureffecten zijn gelegd. In dit zomersilhouet overheerst de natuurlijke lijn. Het heeft een rond aflopende schouderlijn met nogal in gewikkeld ingezette of half aange knipte mouwen die ook in hun ver der verloop de ronding van de schou der blijven volgen. Daarb'ij hoort voor de japonnen een slanke taille op de plaats waar die door de natuur gewenst wordt geacht, en tenslotte een lichte nadruk op het middenrif en het verloop van de heuplijn. Voor dit laatste heeft een enkele coutu rier zijn toevlucht genomen tot een roksilhouet dat mede door de plooi- verwerking aan de voorzijde het best te vergelijken is met dat van een Volendammer broek. Toch zijn het niet zozeer de japon nen die deze zomer de boventoon zullen voeren. De hoofdrol in de Duitse collecties is weggelegd voor het ensemble, de combinatie welke mogelijkheden biedt voor alle uren van de dag. Daarin passen dan nauwsluitende japonnen voor de ochtenduren, waarbij dan later naar verkiezing jasjes, stola's, capes, ge breide cardigans of rechtvallende mantels kunnen worden gedragen. Eveneens worden er lange en drie kwart capes getoond, evenals man tels van verschillende lengte, maar alles in tinten die een combinatie vormen met de daaronder gedragen japon. Soms is het ook de voering van de mantel die op de japon cor respondeert. Matiging bjj de tailleurs. De tailleurs hebben een zekere matiging ondergaan, doordat de jasjes iets korter zijn geworden. Zij doen daardoor over het geheel ge nomen iets jeugdiger aan. De zoom reikt ternauwernood tot aan de heup, en dit geldt niet alleen op nauwe rokken maar eveneens op rokken met plooien, die overigens wel iets minder geprononceerd voor de dag komen. Capes worden op der gelijke tailleurs naar verkiezing af zonderlijk gedragen dan wel in de vorm van aangeknipte cape-kragen. Maar terwijl de jasjes doorgaans een ry knopen vertonen, zijn de capes in de meeste gevallen knoop- loos. En in die gevallen waarin zij geen kraag hebben worden zij on der de kraag van het jasje gescho ven- Mantels dingen om de gunst. Op het gebied van de mantels heb ben zich intussen de voornaamste modewijzigingen afgespeeld. En ook nu de kruitdamp in de modesalons is opgetrokken blijven er verschil lende modellen op het slagveld achter waar zij met voorlopig nog gelijke kansen om de gunst van het publiek dingen. De losse, rechtge- sneden mantel en de tussen drie kwart en zevenachtste en norma le lengte zwevende topper geven wij daarbij in combinatie met een voor jaarstailleur de beste kansen. Daarop volgen dan de ruim vanuit de schouders uitlopende volumineu ze modellen waarin de laaggeplaat ste mouwen een verbrede schouder lijn suggereren. Voor wie een slank- makende mantel prefereert zijn er nog altijd prinsessemodellen in de collecties en ook de aanhangsters van de empirelijn kunnen voorlopig die voorkeur nog blijven uitleven. Lange capes zijn eveneens in het mantelprogram opgenomen. Separates hebben zich gehandhaafd Het streven naar een jeugdig aan doende zomermode houdt ook in dat er nog altijd druk gewerkt wordt met separates in de meest uiteen lopende combinaties. Dit betekent dat er een grote vraag bestaat naar wollen rokken met levendige dessins, naar jersey blouses, naar geruite of gestreepte jasjes die bij allerlei japonnen gedragen kunnen worden, naar genoeglijke stola's, naar lich te wollen handschoenen, die weer Ruim uitvallende mantel van zwart met witte pied de poule.. De laag ingezette rechte mouwen accentueren de soepele schouderlijn. (Model: Staebe-Seger een ensemble kunnen vormen met de hoed, en naar een eindeloze va riatie in pullovers van verschillende lengte. Strikjes worden veelvuldig als garnering gebruikt. Niet alleen op de meer eenvoudige japonnen, maar eveneens op de geklede modellen. Vooral wanneer zij geappliceerd zijn zijn zij op het veroorzaken van kleu rige contrasten berekend. Beige domineert. IJIe, lichte tinten spelen in alle collecties een grote rol en alle le den van de beige-familie staan daar- Ad verten tie) door reumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen. Neemt Togal, dat ver drijft in al die gevallen snel en afdoende de pijnen. Togal baat waar andere mid delen falen. Zuivert de nieren, is on schadelijk voor hart en maag. Bij apo theek en drogist f 0.95, f 2.40 en f 8.88. bij wel het hoogst genoteerd. Om enkele met name te noemen: touw, zand, klei, stopverf, eierschaal, champagne en honing. Paars, een andere nieuwe modekleur, varieert tussen sering en mauve. Marine blauw wordt bij voorkeur met wit gecombineerd. De nieuwe soorten rood kregen allemaal een vleugje blauw mee en wij noteerden namen als flamingo, koraal en kreeft. Wanneer u een voorkeur heeft voor geel, houd u dan aan tinten als ci troen, grapefruit, eigeel en een lich te mosterdkleur. Ook blauw, vooral wanneer hel: koningblauw is of oce- aanblauw, kunt u met een gerust hart dragen. En wanneer u een lap je groen op de kop tikt het liefst in een tint die verwantschap ver toont met de begrippen jungle, ab sint, olijf of lotus bent u extra gezegend, want volgens onze ooster buren zal die kleur in betekenis toe nemen. O ja, en zoudt u zich een zomer- garderobe kunnen voorstellen zon der een flinke scheut wit? ELSE DANAH. Een der vele Duitse variaties op het thema van de Parijse cape. Gehringer Glupp voorzag dit kamgaren voorjaars tailleur van een korte, onder de kraag tan liet jasje geschoven opgeknoopte pelerine (Van onze Utrechtse redacteur) Indische rijsttafel is onderhand in ons land een begrip geworden, als „boerenkool met worst" en „zuur kool met spek", zij het ook, minder vaderlands van karakter. Daarom minder smakelijk of geurig en zelfs niet pittiger? Vraag het maar aan uw vele uit Indonesië teruggekeerde vrienden of aan uw zoon, broeder of neef, die er als militair geweest is en zo het exotische gerecht in zijn vele variaties heeft leren kennen. O, natuurlijk u weet er zelf reeds alles van, liet u daarop nu en dan in een Indisch of Chinees restaurant trakteren of bereidde het zelf thuis als verrassing voor uw gezin. Zo hebben Nasi goreng (gebakken rijst), Bahmi (Mie is een soort Chinese ma caroni, die met vele heerlijkheden als varkensvlees of kip, verse of ge droogde garnalen enz., enz, tot Bah mi wordt bereid) en Loempia (dunne gevulde flensjes) ook hier vooral na de oorlog burgerrecht verkregen en ge speelt met het woord Sambal, een bijspijs gewoonlijk van eenvoudige Spaanse pepertjes, maar dan weer in grote verscheidenheid klaar ge maakt en zo lekker brandend op uw tong, alsof het over zout of suiker gaat. UNIEK VOOR EUROPA Een wonder en dus weer geen won der, dat het interessante en voor Europa unieke bedrijf „Conimex", 1 maart 25 jaar geleden begonnen in het koetshuis van een villa aan de Eemnesweg te Baarn, thans het ge hele witte huis bezettend met nog en kele intussen bijgeplaatste gebouw tjes, sedert 1939 zijn omzet 25 maal zo groot zag worden. In guldens uit gedrukt van enige miljoenen per jaar. De heer A. J. M. Sterneberg, van 1944 af toen zijn compagnon overleed, de enige eigenaar, begon met de notariszoon, de heer A. E. Schouten, in het door diens papa ter beschikking gestelde koetshuis een importzaak van Spaanse produkten als ansjovis, olijfolie e.d., maar al spoedig werd aan het zelf fabriceren van Indische artikelen voor de rijst tafel gedacht. Sambal-oelek, fijnge stampte Spaanse peper werd het eer ste produkt, en dra volgden verschil lende soorten gebakken Sambal. Aan winkeliers werd voorlichting gege ven, wat zij ermee moesten doen en hoe hun cliënten te verleiden in eigen huis te „rijst-tafelen". Thans ongeveer 13.500 van de 22.000 kruideniers in Nederland, die uit Baarn alles betrekken, wat een Indische rijsttafel tot een feest maakt als gerede produkten, die de huis vrouw met een eenvoudige aanwijzing op de juiste wijze weet aan te wen den. Kokkies in het vroegere Indië van pa en ma hadden het niet zo gemak kelijk en moesten alle ingrediënten op de passar kopen en dan nog be reiden. Helaas wist mevrouw in de regel niet veel van die kunst af en dat gaf wat moeilijkheden, toen na de bevrijding „Conimex" zich ook ging toeleggen op de fabricage van artikelen, die vroeger geïmporteerd moesten worden en waarvoor nu slechts de grondstoffen uit andere tro pische landen als India, Oost-Afrika en Brazilië worden betrokken. Bovendien voelden de Chinezen, die in Indonesië de fabriekjes leidden, er weinig voor anderen in hun kunst in te wijden en zelfs waren er, die hun recept mee het graf innamen. ROER OMGEGOOID De heer Millenaar, een kenner van de Indische keuken bij uitstek, reeds in 1936 in dienst genomen, bewees echter onschatbare diensten en zo was het mogelijk voor het Baarnse bedrijf, toen het verlies van ons In dië een streep door de rekening van het in de oorlog ontworpen program was, nadat men tijdens de bezetting uitsluitend gedraaid had op de fa bricage van allerhande surrogaten en intussen de Baarnse bevolking nog geholpen had met uit pekelwa- ter verkregen zout, het roer geheel om te gooien. Slechts 12 pet. is ex port, maar dan ook tot naar Ameri ka toe en zelfs de Indonesische am bassade in Moskou is klant van Baarn. Er wordt 135 ton rijst per jaar in blikken verwerkt; in het knusse eigen slagerijtje (hagelwit) hangen zo in de loop van het jaar voor 70.000 kg hammen. Met de 180.000 kg gedroogde groenten, die verwerkt worden, kan men de bevolking van een stad als Den Haag iedere dag van een half pond voorzien en de 600.000 kg uien die ingeslagen worden om ongeveer 50.000 kg gedroogde uien te verkrij gen, een en ander ten behoeve van Boemboe Nasi Goreng, zelf ver zonnen kruiden voor Nasi Goreng verklaren, waarom er in Baarn een „Uienstraatje" is. Spaanse peper, meneer en me vrouw, voornamelijk uit het West- land van vaderlandse bodem dus 100.000 kg voor 9 a 10 miljoen peper tjes, waarvan 2th miljoen flesjes en de nodige jampotjes Sambal gepro duceerd worden. En om ons Indisch gerecht nog meer aroma te geven 130.000 liter Ketjap benting (Soja saus bereid met suiker 80.000 kg per jaar). Smakelijk eten en succes mevrouw! IEDER JAAR, zo omstreeks half januari begint het weer, dat gevoel van een kater, van een beetje verbaasd je ogen uitwrijven en je afvragen: wat nu? Want zo half januari krijgen wij vrouwen ik heb hierover eens een en quête ingesteld onder mijn kennis sen een leeg en hol gevoel. Met tomeloze vaart zijn we de laatste maanden van het ene hui selijk gebeuren in het andere ge rold. Half november begonnen de liedjes rond de schoorsteen en de verrassingen in de ochtend rond de neergezette schoen. Het leven stond in het teken van de verlang lijsten. Maar op 5 december 's middags lukte me het in een groot warenhuis nog maar op het nippertje een borstplaat-hart voor een onverwachte Sinterklaas mee vierder te bemachtigen. Ze hadden in de vakken al plaats moeten ma ken voor suikeren kransen. Ongeveer met de geur van den- negroen al in onze neus vieren we tegenwoordig pakjesavond. Niet zodra was die dan ook voorbij of de beslommeringen om logeer- en nachtmisplaatsen begonnen, wild braad, een engel boven de kerst stal en een frisse kerstboom, die niet al op 2e kerstdag zijn naalden begon te verliezen. Nauwelijks was dat achter de rug of de geur van oliebollen sloeg ons om zo te zeg gen al weer tegemoet. Het nieuwe jaar begint voor ons vrouwen we zouden bijna wil len beweren met een climax. De uitverkoop. Nietwaar, bijna niet een van ons kan aan de charme van het koopje weerstand bieden. Al het sombere hoofdgeschud van de man en een enkele vrouw, die in uitverkoop geen vertrouwen heeft, ten spijt, trekken we begin januari in drommen naar de win kels. Waarom ook niet? Koopjes halen is de sport van de huisvrouw Haar economische behoedzaam heid, haar speurzin, haar uithou dingsvermogen soms wordt in deze halfjaarlijkse wedloop op de uiter ste proef gesteld. En tasten we dan eens mis, laten we dat dan ook sportief opvatten. Tenslotte kun nen we, als we een andere sport beoefenen ook niet allemaal de eerste prijs in de wedstrijd winnen. Doch dit is nu allemaal verle den tijd. De drukte van de feesten is voorbij en kan geen grauwe dag meer vergulden. De weg naar de zomer zien we voorlopig met ge paste achterdocht wie weet is er nog een privé gletscher van een bevroren kraan in petto en in ieder geval door emmers zeepsop en de ragebollen voor de schoon maak versperd. Maar dit is de gezegende tijd waarop we de lente kunnen rui ken. Op een zonnige dag is het alsof de adem van de wind al een lichte bloemengeur meevoert. In het parkje zit een merel te fluiten. Een eendenfamilie gaat met zacht geplas te water. In de aarde wacht een belofte op haar inlossing. (Van een medewerkster) Reeds enige weken weerspiegelt het Prinsenhof zijn vorstelijk interieur in de glans van zilver. Zelfs de bezoeker, die zonder kennersblik of verzamelneus langg het gekraak van planken zijn weg door het museum vervolgt, ontmoet in de spiegels van dit kostbare materiaal £le weerkaatsing van alle mogelijke in tenties: van een speels fleurt je aan ta fel', tot de meest indrukwekkende omlijs ting van kerk en troonzaal. Geboeid kijkt hij naar het sierwerk van acan thusbladeren, festoenen, vruchtentros sen en maskers, die spelen met de stroom van licht uit de getraliede ven sters. Een samenspel van schitteringen van licht tot duister vervloeiende par tijen dat steeds verandert. Al spreken wie nu van Delfts zilver, een Delftse school afbakenen, daar zijn we nog niet aan toe. Er zijn veel voor werpen uit andere steden nagemaakt of bijgemodelleerd. zodat het moeilijk is een grens te trekken. Zo zou men het werk soms, vooral in de achttiende eeuw een provinciale variant kunnen noemen van het Haagse zilver, dat zeer sierlijk en nogal Frans georiënteerd was in de uiterst, fijne profielen van ge goten bloemen en takjes. De Delftenaar Dirk van de Goorbergh, die de achttien de eeuw afsloot, kon hoewel zeer pro- duktief, deze subtiliteit niet bijbenen en al sluit de expositie hiermee, we gaan nog even terug en ontmoeten C. Keyzer een der eerste edelsmeden van Neder land. We zagen van hem een prachtige gedreven schaal, waarvan de brede rand door bomen in zes tafereel-vakken was verdeeld, die samen een verhaal uit beeldden van landelijke schoonheid. Het drijven van zilver paste men vooral toe ten tijde van de Renaissance en de Ba rok, door in het model, dat op een kus sen van pek werd gelegd, de vereiste reliëfs uit te' hameren. Er ontstond zo een persoonlijke stijl, die in de gering ste slag tot uiting kon komen en wel zeer verschilt van het gegoten zilver, dat ruim een eeuw later veelal werd toegepast. Dit proces rondom een vooraf bepaalde vorm is veel meer overwogen en de strakke kandelaars en dienblaad jes die we hier aantroffen in de „Louis XVI-stijl" vertonen alle een glad ka rakter zonder enige tierelantijn. Het is een hele overstap dan weer bij Bleijswijck te belanden, die met zijn somptueuze schenkkan en schalen Ne derland verrijkte met zeer fraaie zilver werken. Intussen staat de bezoeker voor iets zeer merkwaardigs, de Nautilusbeker, Het is een der oudst bekende bekers (1592) waarop Jamz. van der Burgh het meesterteken behaalde en die thans deel uitmaakt van de collectie van het Prin senhof. Een grote exotische schelp versieren met aan de zee ycrwante motieven is de opzet hiervan. De zee is echter ook het symbool van het leven zelf en daar om zien we op de geprofileerde voet een schildpad, een bijna onsterfelijk dier. dat twee Faun-figuren draagt. De een leest de dodenmis en de ander „aan vaardt" de dood met fluitspel. Op hun hoofd rust de kam van een walvis, met aan de top Poseidon, die het dier be rijdt. In zjjn hand houdt hij een spiegel („robijn") die de aardse verschijnselen weerkaatst en ten overvloede staat op de lip de geschiedenis van Jonas gegra veerd, om het voortleven der ziel te ac centueren. Behalve deze vreemde antiquiteiten, die ondanks hun zeldzame knapheid wel nimmer zullen kunnen ontsnappen aan een huis van glas en een decor van oud fluweel, zagen we deze expositie ver lucht met mosterdpotjes. suikerstrooiers komfoortjes en ander huiselijk gerei, leuk van vorm en versiering en dit al- VÉ#"' les koketteert in de waarborg Deiftse stadskeur. Met de Franse overheersing ejr-; nen de gilden, de stedelijke keUr het Delfts zilver, maar dank Z1J s- vUza! U>1> reidwilliigheid van particuliere laars en eigenaren zelfs uit - - trath"' Brussel en Parijs (ook de Oud,e ee' ke Aartsbisschop te Utrecht lev'cl t?j kostbaar avondmaalstel) is Prinsenhof alles zilver wat er HANDSCHOEN* elegant 0 000 modern Amsterdam, Kalverstraat 1 Rotterdam. Lijnbaan 85 's-Gravenhage, Spuistraat 5® (Van onze medewerkster) De vrijmoedige vraag „Waar heb jc dat vandaan" bij bet zien dragen van een apart kruisje was aan leiding tot een bezoek aan Laren waar de 28-jarige Trees van Kessel haar beroep van edelsmeedster uit oefent. Dat dit geen alledaagse levensver vulling is voor een vrouw blijkt wel uit het feit, dat wij werkelijk hebben moeten denken hoe wij haar zouden betitelen: Edelsmidse Dat is de werk plaats; vrouwelijke edelsmid dan. Dat is weer zo'n mondvol. Even hebben wij gespeeld met het woord edelvrouw- smid maar dat werd toch al te dwaas. Een woordenboek bracht gelukkig uit komst met EDELSMEEDSTER en daar zullen wij het dus maar op hou den. Hoe merk je dat je aanleg hebt voor edelsmeedster en hoe word je het. Een simpele vraag die niet even simpel is te beantwoorden. Trees van Kessel gaat er echt voor zitten het grote blauwe werkschort met de vakvlek- ken gaat af en we horen dat zij naar de Kunstnijverheidschool m Amster dam is gegaan omdat zij aanleg meen de te hebben voor mode-tekenen. Maar tijdens het eerste verplichte al gemene jaar (pas daarna kun je een speciale richting kiezen als pottenbak ken fotograferen, weven, edelsmeden enz.' enz.) bleek al spoedig, dat zij zich grafisch in het platte vlak niet zo goed kon uiten als plastisch. Haar leraren raadden haar dan ook aan zich te spe cialiseren in beeldhouwen. Maar om praktische redenen, simplistisch uitge drukt: „Nederland is maar zo klein en heeft zo weinig monumenten" heeft zij het houwen in steen vertaald in wer ken met edele metalen en zij is nog steeds erg dankbaar dat het dat is ge worden. Geen extravagante dingen En eigenlijk zijn wij dat ook wel als we zien welk een fraaie vormen zij de verschillende metalen weet te geven. Wonderlijk dat wat ons een bij uitstek vrouwelijke taak leek: het maken van sieraden, haar niet zo aanspreekt als bijvoorbeeld de religieuze kunst. Niet dat zij genoemde wereldse zijde van haar edel ambacht verwaarloost. Dit getuige de oorknoppen, kruisjes, bro ches en ringen, die wij van haar zagen, maar 't is niet'haar grote liefde. Boven dien brengt het in de praktijk bijzon dere moeilijkheden met zich mee. Sie raden moeten bij de draagster passen. Soms is deze haar niet bekend of men houdt vast aan bepaalde eisen, die zij moeilijk met haar kunstzinnig geweten in overeenstemming kan brengen. Een compromis sluiten? Ja, daar draait het dan meestal op uit, maar dat bevredigt toch niet ten volle. Heerlijk is het werken als men vrij is. Menig resultaat heeft ons overtuigd, dat zij als „matig mens haar vrijheid waard is". Want het zijn geen extra vagante dingen waaraan zij zich te buiten gaat. Hier en daar gedurfd ge noeg om van een persoonlijke stijl te kunnen spreken maar alles binnen de grenzen van het toelaatbare. „Want", zegt zij, „je moet je nooit zó laten gaan dat je het praktisch nut uit het oog verliest. Kerkelijk vaat werk is sterk aan voorschriften gebon den. En zelfs al heb je je daaraan ge houden, dan kan het nog wel eens voorkomen, dat je het nuttige niet met het aangename hebt verenigd. Zoals bü een kelk, die ik na enige weken te ruggestuurd kreeg met de mededeling, dat hjj wel erg mooi, maar bij lang durig Communie-uitreiken erg ver moeiend was omdat de vinger net niet tussen de cuppa en de nodus paste". „Jammer, dat ik U niets kan laten zien van al het vaatwerk", zegt ze spijtig. „Alles gaat meteen de deur uit en ik houd alleen de foto's over. Sommige stukken waar je lang en met plezier aan hebt gewerkt sta je maar node af. Zoals bijv. dit oliekruikje. De opdrachtgever wilde graag deze vorm i.p.v. het meer geijkte bedie ningsdoosje. Maar aangezien men er met de duim gemakkelijk in moet kun nen komen was de hals van de kruik onbruikbaar. De oplossing vond ik door de bovenste helft van de kruik tot en met de filigrainrand als deksel te gebruiken". Weer eens iets anders was de kelk met voet van bergkristal. ,.Ik zou het pas volmaakt gevonden hebben wan neer de montagepen niet zichtbaar was gebleven. Deze werd zelfs nog ver groot, maar de wijdeling in wiens op dracht ik deze kelk vervaardigde had nu eenmaal zijn zinnen op bergkristal gezet en hij was tevreden over het resultaat." Een sierlijke doopschelp, een fraaie jé ifleS van p >jf. een rozenkrans uit een granK .Milt., ring, buitgemaakt bij een 0 evenzovele bewijzen manschap. van bsa)r a En dan haar laatste wer jiTeflJ? altaarkruis tevens te gebru'K jS processiekruis, voor de n*e n. jf' van de Goede Herder te Lare UoKfij ontstaan onder supervisie van 'cr^cf\s' Granpré Molière. Het is eet\e Cl in brons met de Triumfereno tus, versierd met malachiet Eenmaal heeft ze een hek -J 'f pen maar het niet zelf uitgev-rld j bent toch wel enigszins beP .j, p) i vrouw en de grote werken liever aan anderen over". IC f Wij zagen haar nog even de .'s haar werkplaats terwijl ze pistool" hanteerde. Vakterrterl pioentjes (kleine stukjes ëe deer) en met een ponsje speelden ons nog door het h° v gF wij afscheid hadden genomen gjyjP jonge veelbelovende EDE d STER. (Advertentie) Mooi zijn, betóverend mooi zjjn en toch maar enkele secon per dag aan make-up besteden? Dat kan, met Max ^a,ct0^e. Creme Puff. Weldadige lanolinerijke crème en het fijnste P der zijn in Creme Puff op meesterlijke wijze tot één gebe gemaakt. Een complete make-up brengt u nu in nog 8 twintig tellen met een poederdonsje aan. En uw make- „bijwerken" is met Creme Puff in amper vijf seconden 8^ beurd! Deze lichte, heerlijk luchtige make-up verkleurt n droogt uw huid niet uit. Schaf nu de tijdrovende make-up begin vandaag nog met Creme Puff. Crème make-jp basla en poeó<~r *01', ter°" Imp. Marfac. N.V., Huddestraat 5, Ann* Creme Puff (handelsmerk) betekent Max Factor Hollywood creamy poW^cr

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 10