Bemanning van gezonken „Amor" in thuishaven terug Geen reden voor prijsstijgings- psychose In Amsterdam 50.000e woning wetwoning gereedgekomen PAUSELIJK SCHRIJVEN AAN MGR. LEMMENS radio modern tyk. de KAMPIOEN-AD VERTENTIEN Wek de gal in uw lever op a W. v.d. BURG Belevenissen van een jong gezin door Jorcrp.n Mogenscn I yjjèj r JONGE DAME Raadselachtige scheepsramp op de Middellandse Zee TOT HEDEN Wij handhaven lage prijzen Avonturen van toL Créglie! pagina Min. Zijlstra toont zich nogal optimistisch Nijmegen moet miljoen bezuinigen Minister Witte voorstander van eigen kapitaal voor woningbouwverenigingen Lagere vraclitenittd^ in februari in uw huiskamer Ijjm N.Y. MAATSCHAPPIJ „OXYGENIUM" '~N STALEN Kantoormeubelen N.V. MOZES EN ZOON Zij dragen liaar naam mei ereonze DAMES LIKDOORNS (wn Af/ NSC MAANDAG 18 MAART 1957 Nuchtere scheepsjongens Schouivburgbouw en tunnel vertraagd TWEE ORANJEBRUGGEN OVER VAARTSCHE RIJN BOERDERIJ-BRAND TE MIERLO INBRAAK BIJ BURGEMEESTER NEDERLANDS SLACHTOFFER IN MARCINELLE JURIDISCHE STRIJD BLOEDPROEF Na aanvankelijke eis van l'^j spraak thans vier weken geV Of ■ft, DEN BOSCH WIL AUDIOLOGISCH CENTRUM NIEUWE BESTUURSLEDEN HEILIG LAND-STICHTING BELGISCHE HULDE VOQ CHARLES STULEMEIJ™/ NEDERLAND LUXEMBURG GEVRAAGD hebben wij onze prijzen niet'opgeslagen. onze HOEK VAN KNAP f rWlfw w e- OP DINSDAG - WOENSDAG EN DONDERDAG Allerfijnste Schouderham 200 gram voor 0.79 Overheerlijke Boterhamzult 200 gram voor 0.49 Oude pikante geraspte Kaas 200 gram voor 0.49 Literblik allerfijnste Sperciebonen, nu slechts 0.99 Liter gezoete Bessenwijn, export kwaliteit voor 1,49 Literpot fijnste gesneden Zoetzuur, voor slechts 0.59 j A. Visser Zn Sloopauto's MAAT CONFECTIE I verwijderd met WONDEROLIE] 217. Je moet Rita eens flink onder handen nemen; ze was vandaag bij zonder lastig. Rita, als je moeder zegt, dat je iets moet doen, dan moet je het onmid dellijk doen.- .hoe dwaas het ook schijnt Juffrouw Werkers geeft niet thuis ant de was moet gedaan. En het huis is zo vuil. En vaat staat er nog. En de naaimand ligt vol... nee, zü niet open, geen minuut heeft ze over, deze huisvrouw uit 4906. En haar kleindochter, die nü huisvrouw is O zeker, druk blijf* e Maar de stofzuiger, de wasmachine, de naaimachine, het moderze waspoeder, „afneembare" vloerbedekking, gladde meubelen. sparen haar veel, veel tijd. Weet U, dat de dagbladadvertentie deze gemakkelijke dingen heeft helpen bekend maken? Daard werden ze meer en meer gekocht! Daardoor kwamen ze binn het bereik van bijkans iedereen! Bekijk ze met vriendelijke ogen, die advertenties in Uw dag0 Ze zijn Uw aandacht waard, nu en altijd. Ze helpen U... ook 9^e zelf zaken doet. Met Uw dagbladadvertentie bereikt U het ma*'111 aantal gegadigden, met de grootste trefkracht! (Van onze Amsterdamse redactie) Hartroerende tafereeltjes speelden zich zaterdagmorgen af op het Amsterdamse Centraal Station toen in de vergaderzaal op het eerste perron na aankomst van de ItaliëHolland Expres familieleden van de opvarenden van de maandag op de Middellandse Zee hij Kreta vergane KNSM-vrachtvaardcr „Amor" de schip breukelingen in de armen sloten. Met tra nen in de ogen omhelsden vrouwen hun mannen, moeders hun kinderen en meis jes hun verloofden, die aan de greep van de dood waren ontkomen. Met aan het hoofd de 56-jarige kapitein J.D. Holm, die al veertig jaar in dienst van de KNSM is, keerde de 32-koppige bemanning van de „Amor" een schip van ruim 2800 brt. na een treinreis van bijna 27 uur uit Triëst in het vaderland terug. Zij had écn van de meest raadselachtige scheeps rampen van de laatste tijd meegemaakt. Directeur M.C. Kieft vertelde, dat men niet kon vooruitlopen op het oordeel, dat te zijner tijd de Raad voor de Scheepvaart over dit ongeluk zal vellen, maar wel kon hij mededelen, dat er „iets vreemds" moet zijn gebeurd met de lading van 2750 ton pyriet die in Cvnrus in een com pacte massa in de onderruimen was ge stouwd. „Op onverklaarbare wijze is de bovenlaag van de lading gaan bewegen. Bij de eerste tekenen van slagzij is men in de ruimen afgedaald. De schuiving gaf het erts het voorkomen van lava. We heb ben de indruk, dat het pyriet, dat zo vast geladen wordt, dat er bij lossing zelfs verticale wanden ontstaan, eigenschappen vertoonde, waarmee zelfs deskundigen nooit eerder zijn geconfronteerd. Wat daarvan de oorzaken zijn de opslag in de haven, de weersomstandigheden? zal nader worden uitgezocht", aldus de direc teur. In de machinekamer viel de oliedruk weg, nadat de lading was gaan werken. De machines stopten, het schip begon hevig te slingeren en kwam dwarszee te liggen. Al gauw maakte de „Amor" slag zij en maakte aanstalten in de diepte te verdwijnen. De chef van de Nautische Dienst, de oud-gezagvoerder L. van Kam pen, vertelde hoe de bemanning dank zij voortreffelijke samenwerking en goede dis cipline erin was geslaagd de sloep aan de lage kant uit de davits te strijken en hoe iedereen zonder één schrammetje op te lopen van boord was gekomen. De hulp die daarna de Italiaanse tanker „Ernest Fassio Jr." had gegeven vond hij een voortreffelijk staaltje van red- dingwerk. Ook de oudste directeur, jhr. H. van Len- nep, was best te spreken over die hulp. „Een prachtig voorbeeld van de hoge tradities en van de internationale broe derschap op de zee", zo zei hij in zijn begroetingswoord tot de équipage, wier houding van het jongste tot het oudste lid hij roemde. Kapitein Holm kreeg een extra pluim en ook de telegrafist, die de seinsleutel had vastgezet, zodat de plaats van de ramp nauwkeurig tot op het laatste ogenblik kon worden vastge steld, werd met ere genoemd. Het spreekt vanzelf, dat na de eerste verwelkoming de bemanning h onderduit vertelde over de ramp. Maar het jongste lid, de 15-jarige dekknecht Dorus Wijnen uit' Amsterdam, die zijn tweede reis met de „Amor" maakte, was erg nuchter. „Ik was midscheeps met een bediende in een hut, toen het gebeurde". ..Ben je meteen naar boven gegaan „Nee, we hebben een tijdje gewacht en toen het schip slagzij maakte, gingen we aan dek. Nou en toen zijn we in de sloep gegaan en niet lang daarna nam de Italiaan ons aan boord". Ook de 16-jarige koksmaat Simon Tuynman van de Haarlemmerdijk uit Amsterdam, die» door zijn moeder da nig geknuffeld werd, was erg kort. Het was zijn eerste reis geweest. Voor de 38- jarige roerganger, de Spanjaard Ramon Nunes, die per vliegtuig naar Amsterdam was gekomen in verband met zijn papie ren, was de ondergang van de „Amor" de tweede scheepsramp die hij dit jaar meemaakte. In januari had hij het vege lijf kunnen redden toén de „Ambiorix" in het Kielerkanaal zonk. Vier uur lang heeft de in 1952 gebouw de „Amor", die behalve met pyriet ook met stukgoed en katoen op weg was naar de thuishaven, met de woedende golven geworsteld, voordat ze in zee ver dween. De bemanning bevond zich toen op ongeveer 600 meter afstand in de sloep en kort daarna werd ze door de „Ernest Fassio" aan boord genomen. De schipbreukelingen werden naar Triëst ge bracht, waar de souschef van de Nauti sche Dienst, de heer Ossewaarde, hen op wachtte. We mo'eten niet menen dat we 50 miljoen of meer bij elkaar kunnen bren gen door een overeenkomstig aantal amb tenaren ontslag te verlenen. Daardoor worden niet alleen die gezinnen getrof fen maar ontstaat er ook een desorga nisatie in de diverse taken. Zo verklaarde minister Zijlstra in een rede voor de leden van de Commerciële Club te Gro ningen. De minister besprak daarbij ook de vraag hoe de loon- en prijspolitiek zich verhoudt tot de bestedingsbeperking, en betoogde, dat het verzeild raken in de inflatiespiraal van Ionen-prijzen in het al gemeen gevaarlijk is, doch in Nederland wel in het bijzonder. Immers. Nederland verfoont een open volkshuishouding. We moeten veel uit het buitenland invoeren, derhalve veel uitvoeren om deze invoer te bekostigen. Regering en de Staten-Generaal zijn het thans eens geworden over het te volgen programma. Evenwel is het moeilijk een concreet antwoord te geven op de vraag wat de gevolgen zullen zijn, zo betoogde de minister. We hebben echter een voor beeld, want ook in 1951 hebben we het even te kwaad gehad in de overigens op gaande lijn (Korea-crisis). Toen is er ook een bestedingsbeperking doorgevoerd. We hadden een tekort van anderhalf miljard er volgde een beperking in 1951 van een miljard, maar in 1952 was er een over- •schot van twee miljard. Achteraf gezien kan gezegd worden, dat indien er niet zoveel gedaan was, de zaak ook wel in or de zou zijn gekomen. We moeten heel voorzichtig zijn met uitingen als „die 700 miljoen is niet vol doende", aldus minister Zijlstra. De volkshuishouding reageert scherp op de wereld om ons heen. Als de toestand zich weer zo zou gaan veranderen als in 1951, dan komt het ook nu weer terecht. In 1951 was er bij een drastische beper king een omslag op de wereldgrondstof- fenmarkt en de wereldvrachtenmarkt. tengevolge waarvan de import goedkoper werd. Ook op het ogenblik is er een om slag te constateren, die wel eens een duw in de goede richting zou kunnen beteke nen, aldus minister Zijlstra. Er is duidelijk een omslag merkbaar op de wereldgrondstoffenmarkt en de we reldvrachtenmarkt. Er is derhalve geen reden voor een prijsstijgingspsychosc, zo zeide minister Zjjlstra met nadruk. Prijsverlagingen zijn eerder te verwachten. We moeten de bestedingsbeperking zien als een soort intermezzo op een door gaande lijn, de economische politiek op lange termijn. Het economische beleid van onze volkshuishouding moet op de langp duur gericht zijn op een voortgaande ex pansie, samen te vatten in twee punten: meer en beter produceren en meer en profitabeler exporteren, en voor dit laat ste is een goede loon- en prijspolitiek van essentieel belang. Volgens de voorzitter van de raads fractie det K.V.P. te Nijmegen, dr. R. Bahlmann, zal de gemeente Nijmegen dit jaar op haar huishoudelijke uitgaven 1.000.000 moeten besparen. In verband daarmede zullen de modernisering van het Keizer Karelplein, de bouw van de nieuwe schouwburg, de uitvoering van de tunnelplannen West-Nijmegen-City, stagnatie ondervinden. Voorts wordt dit jaar 100.000 bezuinigd door de jaar lijkse feestverlichting niet te doen ont steken. De burgerij stelt echter nog po gingen in het werk een deel der stads verlichting in de komende zomer wel te laten branden. (Van onze Utrechtse redacteur) Twee bruggen, die met hun benaming het Huis van Oranje eren, over de Vaart- sche Rijn, te Utrecht en Vreeswijk, zijn zaterdagmiddag officieel geopend. Die :n Utrecht geeft eindelijk een royaler toe gang tot de wijk Hoograven, welke zich steeds meer uitbreidt en begrijpelijk, dot dit heuglijk feit met de nodige feestelijk heden gepaard ging. Toen burgemeester De Ranitz met de genodigden eenmaai over de brug was, werd daar spoedig een begin mee gemaakt. In Vreeswijk heeft de commissaris der Koningin, mr. C. Th. E. graaf van Lyndon van Sandenburg, de Oranjebrug in ge bruik gesteld. (Van onze correspondent) Zaterdag is de boerderij van landbouwer A. van Gastel te Mierlo door brand ver woest. Na de ontdekking van het vuur hebben de bewoners met hulp van buurt genoten het vee en de meeste landbouw machines kunnen redden. In een bijge bouw kwamen vier varkens om, terwijl ook het huisraad grotendeels verloren ging. Toen de brandweer de afgelegen boerderij bereikte, stond het hoofdgebouw geheel in vlammen. Verzekering dekt de schade. Zaterdagnacht zijn inbrekers de woning binnengedrongen van burgemeester Mos- termans te Lieshout. In enkele kamers werden alle kasten en laden overhoop ge haald. Slechts een bontmantel van mevr. M. wordt vermist. (Van onze Amsterdamse redactie) „Er wordt de woningbouwverenigingen wel een gebrek aan vitalitei verweten en ten dele kan ik met deze kritiek mee gaan. Er is hier wellicht sprake van een structurele fout in de organisatie van de corporaties. De financiële afhankelijkheid van de woningbouwverenigingen ten aan zien van de overheid is namelijk uiter mate groot. Hierin kan de oorzaak liggen van 't feit, dat er onder de bestuurderen en de leden van de verenigingen niet al tijd genoeg initiatief en verantwoordelijk heidsgevoel zijn. Men beschouwt de over heid als de enige risicodraagster. Naar mijn mening zou het daarom wenselijk zijn, als de woningbouworganisaties de beschikking hadden over een bescheiden eigen kapitaal, bijv. 5 pet. van haar totale investeringen, dat mede risicodragend is en zo de belangstelling voor de gang van zaken stimuleert. Dit kapitaal zou ver kregen kunnen worden o.a. met behulp van de woningen der vereniging, die in de loop der jaren schuldenvrij zijn ge worden". In deze zin liet zich uit de minister van Volkshuisvesting en Bouw nijverheid, ir, H.B.J. Witte, nadat hij za terdagmiddag in Amsterdam een gedenk steen had onthuld, dat is aangebracht in de 50.000ste woningwetwoning in de hoofd stad. Deze woning maakt deel uit van een Een onderzoek, ingesteld door de dienst van het Belgische mijnwezen in samen werking met het parket van Charle; i heeft het mogelijk gemaakt thans op ver dieping 1035 van de mijn te Marcinelle ontdekte lijken te identificeren. Het betrof de stoffelijke overschotten van de Neder landse ingenieur Stromme, van de Belg Van Hamme en van de Fransman Marceau Caillard. Z.H.Exc. mgr. dr. J. H. G. Lemmcns, die dinsdag het zilveren jubileum zal vie- ren van zijn bisschopswijding, heeft bij deze gelegenheid van Z.H. de Paus het volgende schrijven ontvangen: „Met het volste recht beijveren de aan U toevertrouwde gelovigen zich, onder in stemming van de geestelijkheid, eendrach tig en enthousiast om de vijfentwintigste verjaardag van Uw episcopaat met open lijke betuigingen van volgzaamheid en dankbaarheid te gaan vieren. Duidelijk zijn immers Uw schitterende verdiensten voor de Kerk, die gij U bij het uitoefenen van Uw herderlijk ambt hebt verworven. Gij, man van gedegen vroomheid en leer brandend van liefde voor de mensen, hebt zonder ophouden de eer van God en het heil der zielen met een bijzondere zorg en ijver behartigd. Van uw ijver en toewij ding getuigen vooral de oprichting van zovele Uwer parochies, het. van de grond af opbouwen van vijftig in de laatste oorlog verwoeste kerken en het doelmatig herstellen van evenveel an dere, de ijverige bevordering van de lief de voor de Eucharistie en de verering van Maria bij uw volk. Vervolgens een constante zorg voor de bevordering van de kerkelijke roepingen en de waardige opleiding van de toekomstige priesters; voor de vervolmaking van de levenshou ding der priesters en voor de bevordering van de-verkondiging van Gods Woord; Uw daadwerkelijke ijver voor de parochie scholen en andere maatschappelijke in stellingen en vooral voor de jeugd. Ook hebt gij Uw kinderen, die uit het vaderland emigreerden, niet in de steek gelaten, maar zijt gij hen zorgvol blijven helpen, ook door priesters van eigen taal en volk. En toen tegen het einde van de oorlog een groot deel van Uw kudde naar het noorden van Nederland moest evacu eren, zijt gij met hen meegegaan en hebt gedeeld in de zorgen en leed van de ge zamenlijke ballingschap, opdat Uw zwaar beproefde kinderen de troostvolle aanwe zigheid van hun vader niet zouden ont beren. Nadat Wij U reeds een bijzonder blijk van onze hoogachting en welwillendheid hebben gegeven door U op te nemen on der de assistent-bisschoppen bij Onze troon, willen Wij U thans, nu zich deze nieuwe gelegenheid voordoet, van harte gelukwensen met de zo langdurige en volijverige uitoefening van Uw herderlijk ambt. Tevens smeken Wij God, dat Hij Uw lichamelijke krachten moge sterken en bewaren en U overvloedig moge ver rijken met heilzame hemelse gaven. Opdat nu het komende feest tot grotere zegen moge strekken voor Uw volk ver lenen Wij U gaarne de volmacht om op de vastgestelde dag, na de pontificale H. Mis aan de aanwezige gelovigen in Onze naam en op Ons gezag de zegen te geven met een volle aflaat onder de gewone voorwaarden van de Kerk te verdienen. Tenslotte verlenen Wij als onderpand van Gods bescherming en als bewijs van Onze bijzondere genegenheid aan U, eerbied waardige broeder, aan de gehele geeste lijkheid en het aan Uw zorg toevertrouw de volk volgaarne in de Heer Onze apos tolische zegen." Gegeven te Rome bij St.-Pieter, de 7e maart, in het negentiende jaar van Ons pontificaat. Paus Pius XII. Vooral in verband met de s tel* JlC' nemende vraag naar schepen v je vervoer van steenkool en graa" „je de complex van de woningbouwvereniging Het Oosten, gelegen aan de W. Ripperda- straat in de tuinstad Geuzenveld. Tijdens een bijeenkomst, welke na de onthulling in de modelkantine van een aannemersbedrijf werd gehouden, sprak de" minister zijn waardering uit over de wijze, waarop Amsterdam heeft gehandeld in de geest van de uit 1902 daterende woningwet. Sinds 1902, zo vertelde hij, zijn er in den lande 540.000 woningwetwonin gen gebouwd, waarvan 57 pet in op dracht van verenigingen en 43 pet recht streeks in opdracht van de gemeenten zelf, een mogelijkheid, die ook in de wet ligt opgesloten. Voor de hoofdstad ligt deze verdeling anders meer in de geest van de wet omdat van de 50.000 wonin gen ongeveer 73 pet zijn neergezet door de verenigingen en 27 pet door de ge meente. Door de omstandigheid, dat de overheid vaak als enige kapitaalverschaf- ster optrad, is het niet te voorkomen ge weest, dat het rijk of de gemeente een strenge controle uitoefent. Deze „bemoei zucht" houdt echter niet in, dat de wo ningbouwverenigingen in feite overheids organen (moeten) zijn. De wetgever heeft alleen voor ogen gehad een vorm van sa menwerking tussen particuliere organisa ties en de overheid. De wethouder van Volkshuisvesting, mr R. van de Bergh, dia op de bijeenkomst B. en W. vertegenwoordigde, legde er ook de nadruk op, dat dë gemeente een sa menwerking met de particuliere corpora ties nastreeft, zij het dat die soms wel wat al te innig moet zijn, bijv. ten aanzien van de woningtoebedeling. Hij sprak ver der de hoop uit, dat ook het Rijk voortaan meer in de geest van de woningwet zou handelen door de financiering niet geheel of voor het grootste deel aan de gemeen ten over te laten. De bijeenkomst werd o.m. bijgewoond door de heer Buskens, directeur-generaal van het departement van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, de wethouder W. Steinmetz en A. in 't Veld, enige raads leden en de besturen van woningbouw verenigingen. index van de vrachttarieven m "".„juf vaart van de U.K. Chamber of S*1 ^,cp in februari verder gedaald tot 1" geleken met 173,7 in januari. De enige stijging werd genotee1^.^ kunstmest, waardoor het inde' ^5- steeg tot 138.9 (130.4). Alle anderejglj indices waren lager. Steenkool nu (186) en graan 182.3 (189.6). Voor suiker werd de grootste geboekt en wel van 9.7 punt to ^3 (193.8). Ertsen liepen terug to (161.6) en hout tot 125.4 132.4). Voor het Haagse gerechtshof is ^e.„„ Het bestuur van de Stichting Consul tatiebureau voor slechthorenden in Den Bosch voert besprekingen om dit bureau te doen uitgroeien tot een audiologisch centrum. Bij verwezenlijking van dit plan zal het achtste centrum in ons land tot stand zijn gekomen. Den Bosch bezit dan het eerste particuliere audiologisch cen trum van Nederland. Behalve de vijf universiteiten, zijn er nog twee gemeen ten in ons land waar een dergelijk cen trum gevestigd is. Zaterdagmiddag zijn op de viermaande lijkse bestuursvergaderingen van de Hei lig Landstichting te Nijmegen enige nieu we bestuursleden gekozen als vertegen woordigers van de nieuwe bisdommen Groningen en Rotterdam. Voor het bis dom Rotterdam heeft zitting in het be stuur gekregen mr. dr. L. N. Deckers te 's-Gravenhage, en voor het bisdom Gro ningen mr. Chr. J. J. van Groeningen, rechter te Groningen. Een opvolger van de artistiek adviseur wijlen Piet Gerrits is nog niet benoemd. geruchtmakende zaak voortgeze. el„ 52-jarige irldustrieel B. M. V., 01 wordt verdacht onder invloed vaIht v'jL te hebben auto gereden in de na i 16 op 17 september j.l. Hij zou Weissenbruchstraat en de Roelofs Den Haag o.a. een trottoir zijn j, Zijn mede-inzittende, een farm'16 „j a' 25-jarige studente M. v. H. C., dje getuige ontkende, werd tijdens de v8 van de politierechter op vermoed ^1 meineed gearresteerd, doch door bank, na schouw ter plaatse, vrij» ken. h0\ K De bloedproef bij V. zou 2,4 alcd'hrf mille hebben aangewezen, welk s i zo hoog is, dat de betrokkene, v° jfjA deskundige dr. Glastra van Loon V asuu vuil uw rfefl. invloed niet zou kunnen verberg dokter, die de bloedproef had ah»ey, had echter niets bijzonders aan merkt. Daarom werd de zitting fSeLcf(V, teneinde de mogelijkheid van een ^o' seling van het bloedmonster te on° ken. r o<, Bij de hervatting thans was de r vf' reur-generaal van oordeel, dat wisseling uitgesloten kan worden f Hij meende, dat verdachte zeker "jef G twee flesjes bier had gedronken en j f*j hij in eerste instantie vrijspraak ^0®, eist van het rijden onder drank' en f 100 boete wegens het in gevaa' gen van het verkeer, vroeg hij nn> pfi, in verband met de verklaringen vBr^\ Froentjes, directeur van het gere. srts^ laboratorium, die meende, dat vee' p bij klinisch onderzoek geen jujlen f., krijgen op personen, die drank hebn bruikt, bevestiging van het von" rechtbank: vier weken gevangenis5 bovendien twee jaar ontzegging rijbevoegdheid. De Belgische ambassadeur, F. ha'U der Straten-Waillet, heeft 0X1 t'c^' heer Charles Stulemeijer, preside?1 missaris van de N.V. Internationa3'^® pendbetonbouw te Breda, in de ambassade te Den Haag medegede6 de koning hem had benoemd tot co deur in de Kroonorde van België. jU f bassadeur memoreerde de verdienSU, P de heer Stulemeijer, speciaal die Belgisch bedrijfsleven, o.m. door richting van verscheidene onderne^ in het bijzonder op het gebied va" waterbouwkundige werken. WOENSDAG A.S. Gratis geheel vrijblijvend PHILIPS TELEVISIE- demonstratie bij u thuis, i De demonstratie-antenne wordt in 15 min. geplaatst. PRIJZEN VAN f 495.— AF Desgew. f 6.50 per week (incl. antenne) SCHIEDAMSEWEG 145 - TEL. 52.500 STRAATWEG 59 -TEL.89.200 PLEINWEG 152 -TEL.77.555 op HANDELS- en FABRIEKSKANTOOR: leeftijd ongeveer 1618 jaar, goed kunnende typen. Sollicitaties te richten aan: Buitenhavenweg 50 Schiedam zo lang mogelijk. Maak er gebruik van ROTTERDAM GOUDSESINGEL 63 SCHIEDAMSEWEG 209 GROENE HILLEDIJK 257 PLEINWEG 208 BERMWEG 49 - SCHIEDAM: HOOGSTRAAT 72 FREERICKPLAATS - BURG BAUMANNLAAN 111 zonder schadelijke laxeermiddelen - en u zult 's morgens kiplekker uit bed springen Elke dag moet uw lever een liter gal in uw Ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet. Het bederft, voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam wordt vergiftigd, u bent hu meurig, voelt u nahr en loom. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. Neem CARTERS LEVER PILLETJES - onschadelijk, plantaardig en zacht - om de liter gal op te wekken, die uw lichaam dagelijks nodig heeft. U zult zich weer een ander mens voelen. Vraag Carters Leverpilletjes, f. 1.20 per flacon. IIII llll IIIMI lllltllt AITOSLÜI'LKIJ ROTTERDAM Nederl. grootst gesort. Sloperij Vraagt te koop bij voorkeur van 1945 tot 1955 Grote sortering onderdelen van vele merken personenauto's ALLEEN GEVESTIGD TERBKEGSEWEG 262 Telefoon 28647 na 18 uur: Telefoon 21623 Heden nieuwe .leen- Trekhakei Door onze bereikt U een onberispe lijke pasvorm voor een lage prijs en toch prima stof. Een uitkomst voor grote maten. Bestel tijdig uw Mantelkostuum of Wevenit Jersey Deux-pièces. Lange Kerkstraat 19, Schiedam Telefoon 66135 Met weinig contanten toch vlug motor of scooter rijden? Vraag dan direct folderset Sch over het Kredietschema en-of de AVV mo- torspaarpolis (3 pet. rente) en-ot het motor abonnement en-of hel Inruil-Tax-rapport. Keus uit 100 stuks in 15 merken hebt u bij ..Motorhome Henk Vink" te Maas. land (Westland) Tel. 573 K 1899 te Vlaardingen (bij de tunnel) tel. 4561 K 1898. Contant of ter mijn? Bij Henk Vink slaagt men fijn! Weg met onhandige lik- doornringen en gevaar lij ke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXA- CORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplek- ken en eksterogen ver schrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Likdoorn- middel van f. 1.35 bespaart U veel ellende. zijn. 6-51. Het afdalen van de berg was erg gemakkelijk. Je hoefde je voeten maar te verzetten en je liep vanzelf langs een bultig weggetje naar beneden. Alleen Michiel had het niet zo erg naar zijn zin. „Drommels meneer Créghel", klaagde hij, „dit is geen ambacht voor een kloeke borst. Ik zit lie ver in een orkaan, dan dat ik één dag over die bergen moet kuieren. Geef mij maar een stevige bries." „Niet zo somber Mi chiel", sprak Créghel munter, „vergeet niet, dat het kwaad bestraft moet worden. We weten nu toch, dat de dieven in een woon wagen reizen, en we vinden ze heus wel, let maar op. Inmiddels waren ze aan de voet van de berg gekomen. „Laten we voor zichtig het dorp bmner, gaan," zei Créghel, „je kunt nooit weten of die woonwagen in de buurt is." Plotseling wees Pedro voor zich uit. „Ay signores, er is zeker iets gaande, want ik zie daar een hoop mensen bij elkaar." 111 mi 111111111111nit in in11iiiiin1111111111 111 miimutiin111 PUBLIKaTïE VAN HET CEBuCO CENTRaAI bureau "OOR COURANTENPUBU' C'T

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 8