ROTTERDAM Betere spelopvatting van SA leidde tot zege op Kogers Sport tijdens het Excelsior '20 kansloos tegen Coal ten onder gegaan K.N.V.B. AFD. ROTTERDAM OUDE TIJD HERMES DYS EERST VER NA RUST EEN GESLAGEN PLOEG ALVA Uit die goede De Boekenweek Burgerlijke Stand Stormvogels kreeg met 3-0 niets te veel Ernstig gewond bij slip partij op Abraham van S tolk weg KOMT MORGEN 2 APRIL MAANDAG 1 APRIL 1957 DRUK BEZET ZOMER- PROGRAMMA RENNES- CLUB „SCHIEDAM" KATH. BOND VAN BEJAARDEN EN GEPENSIONEERDEN C. KüNEMAN VESTIGDE NIEUW RECORD LIBRE BILJART IN ROTTERDAM met de opvoering van in ARCADE om 8 uur n.m, naar Schiedam, zijn spel: Er zijn nog kaarten verkrijgbaar aan de zaal a f 1.en f 1.50 ZORGT DAT U ER BIJ BENT Zaal open 7.3a uur n.m. Geen plaatsbespreken MartinitRockanje 32 SportvogelsSFC 13 Wilton-FijenoordVND 21 4e klasse B 4e klasse II Ie klasse afd. Rotterdam DRZNaaldwijk 12 CoalExcelsior 31 svo op deze avond acte de presence geven. Walter Breedveld, dit zij nog terloops op gemerkt, is een schrijver, die ook sterk tot de jongeren spreekt. In Gebouw Arcade komen Fred Thomas en Anton Pieck spreken over „Droom in de Delta", een zwerftocht door Neder land. Met het naderen van de zomer is ook voor de rennersclub Schiedam de tijd voor het ontwikkelen van activiteit weer aan gebroken. Wij willen hier niet mee be weren, dat onze pedaalridders de afge lopen wintermaanden werkloos hebben doen voorbijgaan. Integendeel, door het regelmatig houden van en deelnemen aan wedstrijden op de home-trainer is de conditie van de renners op peil gebleven en in vele gevallen zelfs belangrijk ver beterd. Wij verwachten dan ook in dc loop der maanden nog wel enkele succes- I sen van deze vooruitstrevende renners club te mogen vermelden. Het wedstrijdrooster voor het district Zuid-Holland bevat een groot aantal wed strijden en ronden, waarbij de Schiedam mers ongetwijfeld hun rondjes wel weer zullen meedraaien. Ook de wedstrijden voor het club- kampioenschap staan voor de deur. Ge combineerd met een traditionele eieren- koers wordt de eerste rit voor dit kam pioenschap op zondag 21 april verreden. Het betreft hier een rit over de korte afstand, terwijl de rit over de lange af stand alsmede de tijdrit resp. 22 april en 12 mei zullen plaats vinden. Ook de ronde van Schiedam zal 24 augustus weer een wielersport-evenement worden van grote betekenis. Zoals reeds gezegd, wij wachten de resultaten maar af, doch hopen, dat er in ruime mate lauweren geoogst zullen worden. HEDEN Passage Theater: De machinist (14 j.) Monopole Theater: Het uur der wrake (14 j.) Stedelijk Museum: dagelijks van 10 tot 5 uur, zondags van 2 tot 5 uur: Exposities „Spreiding" en „Jazz". Cult. Contact Centrum: Tentoonstelling werken Jef Diederen. DINSDAG Gebouw Arcade: Henri de Greeve met „De branding van het bloed", 8 uur. Gebouw Irene: Ouderavond St.-Huber- tusgroep 7.45. WOENSDAG: Gebouw Arcade: Voordracht Prof. Groot: Het protestantisme en onze H. Kerk, 8 u. R.-K. OPENBARE LEESZAAL Openingsuren Hoofdgebouw Dam 8: Volwassenen maandag: 7—8.30: dinsdag: 10—12. 25 en 78.30; woensdag; 25 en 78 30: donder dag: 10—12 en 2—5: vrijdag: 25 en 78.30; zaterdag: 1012 en 25. Jeugd: woensdag: 24; donderdag 45; zaterdag: 1—3. Boven 14 jaar ook: woensdag 67.30. Filiaal Rijnstraat 1: dinsdag 6.308.00; vrijdag 7—8. Filiaal Emmastraat 3: donderdag 7—8.30: zaterdag 3.305; zondag 11—12.30. Filiaal Kerkweg 46. Kethel: zondag 1130 -12.30. Filiaal Wijkgebouw Nieuwland: volw woensdag en vr'idag 78 30: kinderen woensdag 2—5. Toegang door zij-ingang NACHTDIENST APOTHEKEN De nachtdienst voor de apotheken wordt deze week waargenomen door apotheek Gouka, Hoogstraat 29. Evenals andere jaren houdt de Schie- damse Biljartvereniging „Entre Nous" een onderling Paastoernooi. De wedstrijden worden gespeeld in het clublokaal, café Heinsbroek, aan de Vlaardingerdijk. Tijdens de donderdagavond j.l. gespeelde partij libre biljart tussen J. Schikhof en C. Küneman, heeft laatstgenoemde een vermeldenswaardige prestatie geleverd. Met zijn hoge serie van 163 caramboles vestigde hij een nieuw Schiedams record. Nog nimmer werd in het district een serie van een dergelijk aantal caramboles ge maakt. Hiermede werd dan weer eens het bewijs geleverd, dat onze stad op het ge bied van de biljartsport lang niet achter blijft. Wij herinneren onze damesleden aan de damesbijeenkomst op donderdag 4 april a.s. in het Gebouw Don Bosco, Lange Ha ven 92. U komt toch allen? Het bestuur. GEBOREN: Alida M, d v N Koppe- schaar en G Tintel; Maria C E, d v M C Beukers en E E M van Gastel. OVERLEDEN: C de Jong, 74 jaar. In het kader vand e Boekenweek zal hier ter stede, onder auspiciën van de boekhandels P. Hanou, H. Rebers en A. Roodbol de bekende kaholieke auteur Walter Breedveld donderdagavond a.s. in Musis Sacrum komen spreken. Hij zal dan" om 8 uur een causerie houden over het onderwerp: „Stromingen in de mo derne literatuur". Na de pauze zal de schrijver spreken over eigen werken en daarna eventueel gestelde vragen beant woorden. Walter Breedveld is o.a. schrij ver van de romans „Hexspoor", „Hall en Hefferley" en „Sandra". Verleden jaar verscheen zijn nieuwste boek „Meneer Severeynen", waarvan „De Maasbode" ge tuigde, dat het 't werk van een geboren romanschrijver was. Katholiek Schiedam, dat van boeken houdt, zal ongetwijfeld DINSDAG: Rotterdamse Schouwburg Aert van Nes straat 120. Het Huwelijk, verhaal van Nikoly Gogolj, door de Haagsche Comedie o.r.v. Peter Scharoff, .20 uur. BIOSCOPEN Programma's van 29 maart t/m 4 april Arena- SLssi, de jonge keizerin ia. - Capitol: Bloed op de weg <14 j.) Centraal: De suaat der geverfde lippen i^rikt volw - Cineae-AD: High Society <14 j.) Cineac-NRC: actualiteiten (doorl. voorst.) ra.l.) - Colosseum: Congo des perado's (14 j.) Harmonie: Begeert* plicht (18 j.Lumière: Grand' rue (13 j.) Lutusca Oorlog en vrede (14 j.) Luxor: Je kunt 't hóèr niet kwalijk nemen (18 j.) Metro: De man die nooit bestond (14 J.) Passaae (Schie dam): De machinist «14 j.) Prinses. Je kunt 't n&Ar niet htoaiiijk nemen 118 J.) Hex: Amok In Silver Lode (18 j.) - Thalia: The solid gold Cadillac (a.l.) *t Venster: Het grote verlangen «18 j.) Victoria: Morgen zal ik huilen (18 j.). een sen get W., der ins] erk dw: pel gev var noc par waj gen hee (Advertentie) (Vervolg stadsnieuws) Naaldwijk de leiding waarop Wigman 10 minuten later het juiste antwoord weet en de stand weer gelijk maakt 1-1. Een kwartier voor het einde nam Naaldwijk opnieuw de leiding en hield deze tot het einde. Op 1 april verloor Alva zijn bril. Had v. d. Arend toen reeds bestaan, dan had Alva daar naar toe gegaan; want dit staat vast, bij v. d. Arend koopt u een bril die u staat en past. Dus heeft u een bril nodig? Dan is uw adres, ons adres: v. d. Arend, Hoogstraat 91. Let op het juiste nummer. o Ook brillen voor ziekenfondsleden. Een overrompelend begin leverde S.I.O.D. reeds na twee minuten spelen een 1-0 voorsprong op. D.H.S. vond het gepaste antwoord en er volgde een gelijk opgaan de strijd met D.H.S. wel de beste tech nische ploeg. Het duurde tot een minuut voor rust eer Van Bokkum de partijen op gelijke voet wist te brengen. Na de rust een oppermachtig D.H.S. doch de zeer goed spelende S.I.O.D. verdediging wist stand te houden. Een kwartier voor einde speelde een der verdedigers hard terug op zijn doelman en deze moest toezien hoe hef harde schot in doel verdween. 1-2. Wel scoorde S.I.O.D. nog een doelpunt doch dit werd wegens buitenspel niet toegekend. In een zeer aantrekkelijke wedstrijd heeft Martinit met 3—2 over Rockanje gezegevierd. Niets meer op het spel staande konden de roodwitten tot hun ge liefkoosde technische spel komen. Rockan je wist echter goed te volgen wat echter niet kon verhinderen dat Fabri na 10 mi nuten wist te doelpunten. Even later bracht de midvoor van Rockanje de par tijen weer op gelijke voet. Zelfs namen de gasten door middel van hun linksbui ten de leiding, 1—2. doch vijf minuten voor tijd wist I. Broere gelijk te maken terwijl in de laatste minuut M. Wolthnis met een goed doelpunt voor de overwin ning zorgde. S.F.C. heeft met de Sportvogels meer moeite gehad dan de uitslag wel doet ver moeden. De Schiedammers liepen hard van stapel en dit leidde reeds in de 4e minuut tot een door linksbuiten Vrauw- deunt gescoord doelpunt. 01. De gasten bleven terugkomen met vloeiende com binaties doch de verdediging van Sport vogels wist onheil te voorkomen. Wegens al te fors ingrijpen van een der S.F.C.- verdedigers kregen de vogels een straf schop toegewezen, welke feilloos werd be nut. Na deze tegenvaller lukte het min der goed in de Schiedamse aanval en ook de verdediging der gastheren steeg in vorm. Ook na de rust een sterk aanval lend S.F.C. maar het moest toch tot een kwartier voor het einde duren eer mid voor Meyster het overwicht met een goed doelpunt wist uit te drukken. Even later was het Bergman die met. een schot uit moeilijke positie de zege voor de Schie dammers veilig wist te stellen. In een zeer harde wedstrijd is het W.F. nog maar nauwelijks gelukt de belde doelpunten in Schiedam te houden. Na 20 minuten spelen kwam W.F. door middel van een toegestane strafschop aan een voorsprong. Tien minuten later wist Jan sen een uitstekende pass van Schell met een hard schot in een tweede doelpunt om te zetten 2—0. Na de rust wederom een gooi- en smijtpartij waarbij de verzorgers druk werk hadden. Spil Helmer moest geblesseerd het veld verlaten en in deze periode slaagde V.N.D. er in tegen te scoren 2—1. Het was een opluchting toen de scheidsrechter deze onaangename wed strijd affloot. Niet in het minst ontmoedigd gingen de zwartwitten door doch niets lukte. Martin v.d. Ven zag kans voor open doel te mis sen, terwijl een vrije trap, wegens ha- ken van Harry Vermaas, door Aad Bier- - huizen werd naastgeknald. Na de thee leek het er veel op of Excelsior de zaken wat beter zou gaan aanpakken. Er volg de zelfs een periode van Schiedams over wicht doch de uitstekende verdediging der Rotterdammers wist de druk te doorstaan. De uitvallen van Coal bleven echter ge vaarlijk. Vooral de snelle linksbinnen van de gastheren stichtte maar al te vaak ver warring in de Schiedamse achterhoede. Geheel onverwachts kwam Excelsior nog aan de gelijkmaker. Een slechte uit trap van de Coal-doelman werd door Boon resoluut voor doel gezet en na veel heen en weer getrap verdween de bal nog via een voet van een der verdedigers in de touwen. De strijd werd er niet zachtzin niger op de de spanning steeg met de minuut. Na 25 minuten had de hard wer kende Coal-linksbinnen succes, in moei lijke positie plaatste hij uit een voorzet over links de bal met een schitterende omhaal achter de tevergeefs duikende Heesbeen. Toen vijf minuten later Hees been weer onder een hoge voorzet door dook, had de midvoor weinig moeite de bal in het verlaten doei te tikken. Excelsior was een geslagen ploeg en had nog alle moeite de nu pas goed los komende Coal- aanval te weerhouden, de voorsprong nog groter te maken. S.V.D.P.W. heeft een vergeefse reis nwar 's-Gravenzande gemaakt. Wegens het niet opkomen van de scheidsrechter kon de. wedstrijd niet doorgaan. D.R.Z. verloor in eigen huis van Naaldwijk. In 4 G wist D.H.S. haar uitbeurt tegen SIOD nog maar op het nippertje te winnen. Schiedam wist op eigen veld niet van Dub beldam te winnen en verloor in een wed strijd van gemiste kansen met 2-1. In een gezellig gelijk opgaande wedstrijd wist Martinit in eigen huis Rockanje de baas te blijven en won met 3-2. In deze afdeling hebben S.F.C. en Wilton Fijenoord geen fouten gemaakt. Laatst genoemde hield V.N.D. er in een harde wedstrijd met 2-1 onder, terwijl ook S.F.C. alle zeilen moest bijzetten om Sportvogels te kloppen. Ursus hééft gedemonstreerd hoe er nu net niet gevoetbald moet worden Wel werd er met 2-0 van Tediro gewon nen doch het meer dan onverantwoor delijke harde spel had ongelukkige gevol gen. De Rotterdamse rechtsbuiten Streef kerk brak een been en moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. Er stond voor beide ploegen niets meer - op het spel hetgeen dan ook haar stempel op de wedstrijd drukte. Vooral van Schie damse zijde werd er zonder de minste in teresse gespeeld. Na 20 minuten neemt Tot ver in de omgeving van het uit gestrekte Zuidersportpark was de dreun te horen, welke een volkomen weerloos Excelsior in het laatste kwartier van de wedstrijd tegen het Rotterdamse Coal kreeg te incasseeren. Wij willen er geen doekjes om winden, we zagen die dreun lang genoeg van te voren aankomen en orh het nog maar duidelijker te zeggen: de zwartwitten hebben er twee maal drie kwartier gewoonweg om gevraagd. Zoals een herstellende zieke zonder meer kan instorten, was er ook gisteren niets meer terug te vinden van 't ogenschijn lijk volkomen genezen Excelsior-elftal. Ons rest in feite niets anders dan na onze, misschien wat te voorbarige, lof zang van verleden week, naar een gepas te treurzang uit tc zien. Het is niet moeilijk de oorzaak van dit volledig falen te zoeken. Het buitengewoon effectvolle Coal-terrein leverde de zwart witten inoverkomenlijke moeilijkheden op. In tegenstelling met de roodwitten duurde de acties veel te lang. Eer men de bal goed onder controle had was er al lang een been van de fel op de bal zittende Rotterdammers tussen gestoken en was de kans verkeken. Excelsior wilde haar spelletje zoals tegen De Hollandiaan her halen en probeerde met korte combina ties de Coal-stellingen te nemen. De rood witten daartegenover speelden een recht- op-en-neer partij voetbal. Gespeend van alle franjes en tierelantijnen maar open en daarom uiteinelijk produktief. Een geluk voof onze stadgenoten is dat ook O.D.I. aan D.H.Z. een punt moest la ten. Ook Transvalia heeft het tegen O.V.V. niet kunnen bolwerken, zodat er met Ex celsior mee nu drie gegadigden zijn met eik veertien punten. De spanning wordt er echter aanzienlijk groter door. Wij ho pen dat onze zenuwen dit alles zonder kleerscheuren kunnen verwerken. Het begin was voor de zwartwitten zeer hoopvol. In de eerste minuut bracht Chris Boon de bal al keurig hoog voor het Coal- doel, maar Aad Vredenbrecht zag zijn har de kopbal door de staander gekeerd. Er volgde een gelijk óngaande strijd en aan weerskanten ontstónden doelrijpe kansen, welke echter door treuzelen of góed ingrij pen van de verdedigingen werden teniet gedaan. Coal wist zich het best aan te pas sen aan het moeilijk te bespelen terrein, terwijw de Excelsior-aanval niet 't flitsen de element in het spel wist te leggen. Al les duurde te lang wat een kolfje naar de hand was van de stug ingrijpende Rotter damse verdedigers. Ook Heesbeen deelde in de malaise. Eenmaal sloeg hij bij een hoge voorzet volledig mis en kon Aad Bierhuizen op de doellijn staande nog maar net de bal wegkoppen. Na 30 minu ten spelen weer een Coal-aanval over rechts waarbij P.Lam in uiterste nood de val met de hand uit doel sloeg. Tot al ler verbazing wees arbiter De Bruin echter naar het midden in de veronderstel ling, dat de bal achter de doellijn gestopt was. Protesten o.a. van lineman Oster- holt waren tevergeefs; het was 1-0 voor Coal. BlijdorP P..TB 5 C postel Air. boy Oldi

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 2