Nasser stelt voorwaarden voor Israëlische doorvaart Rotterdamse Graanmarkt Cairo speelt nieuwe naart uit Portret van prins Philip loeilampjes Verkiezingen in Frans Afrika „Eerst oplossing voor Arabische vluchtelingen" Wasliingtons eerste antwoord Felle fabrieksbrand te Enschede BRUNOTT de nieuwste modellen verlovingsringen PAGINA 4 MAANDAG 1 APRIL 1957 BEJAARDENTEHUIS TE TILBURG Parijs HET RUSSISCHE BEZOEK AAN FINLAND Door Joseph Hocking Land van bergen, schone natuur en kraakheldere bewoners, welke laat- sten ware meesters zijn in de samen stelling van hun gerechten. Rut eek 's koks weten hoe deze Zwitserse lek kernijen worden bereid; deze week b.v. kunt U smullen van Ratsherrentopf (Een zeer speciale, Zwitserse schotel waarbj kalfshersens, niertjes, lever, champignons, varkensvlees, ham en doperw ten, tomaten en kaas ver mengd worden met op bijzondere wijze toebereide aardappelen) I 2.75 Piccata Luganese (een gerecht uit Italiaans-Zwit serland, bestaande uit escalope van kalfsvlees en zwezerik, cham pignons en tomaten, doperwtjes en saffraanrjst)I 3.60 Délices d'Emmenthal (Verrukkeljke croquante kaas beignets in combinatie met een zeer fjne pikante vleesragout, stokbrood en roomboter. Hierbj wordt een glas koele Zwitserse wijn geserveerd)I 2.73 In onderhandse aanbesteding is d e bouw van het bejaardentehuis „Vrede- burcht" te Tilburg door de gemeente gegund aan de laagste inschrijfster de fa. J. v. d. Wegen aldaar voor 1.850.360. De hoogste Inschrijving bedroeg 2.331.500. Bericht van A. Bosman N.V. Graanma keiaars, Rotterdam. Een weinig opge wekt beeld, enerzijds vrij ruime aanvoe ren bij mindere vraag, terwijl op afla ding Noórd-Amerika en vooral Argenti nië druk op de prijzen uitoefenden. Ook Frankrijk meende een schepje op het vuur te moeten werpen en is de laatste dagen voor lagere prijzen afgever van zomer- gerst op aflading. Door de lagere prijzen wordt op onze markt een onzekere stem ming geschapen in verband met even tuele wijzigingen van de richtprijzen der inlandse granen. MAIS. Platamais spoedige levering ge makkelijker, terwijl nieuwe oogst afla- PROMENADE RESTAURANT Stadhuisplein hoek Ljnbaan Rotterdam (Advertentie), WINKELCENTRUM BINNENWEG 45 TELEFOON 11.56.15 - ROTTERDAM HORIZONTAAL: 1. uitgestotene, 4. zangnoot, 5. spil, 7. langzaam, 9. hel dendicht, 11. metaal, 12. inhoudsmaat, 14. vallei, 16. vaartuig (afk.), 18. fami lielid, 19. landbouwwerktuig, 20. goud (Fr.), 21. ambtshalve (lat. afk.), 22. voorzetsel, 23. titel (afk.), 25. onmeet baar getal; 27. gevangenis, 29. groente, 31. pl. in Gelderland, 33. pl. in Gelder land, 35. hennepbraak, 37. windrichting (afk.), 39. verlaagde toon, 40. wapenj VERTICAAL: 1. bultje, 2. godsdienst (afk.) 3. zoogdier, 4. soort vermaak, 6. reinigingsmiddel, 7. Chin, maat, 8. hei lige (afk.), 9. voegwoord, 10. sele nium (afk.), 11. vervoermiddel, 13. in or de (afk.) 15. jaargetijde, 17. bedrag, 18. speelgoed, 23. land in Europa, 24. name lijk (afk.), 26. beetje, 28. jongensnaam, 29. te zijner plaatse (lat. afk.), 30. slede, 32. lidwoord, 34. godin, 36. drank, 38. rivier in Siberië. Dordrecht Wéér gaat een stuk van de 1 p.k.-roman» tiek voor goed heen. De inwoners van Dordrecht, die vroeger met de trouw- koetsjes van Willem van Twist naar kerk en stadhuis gereden zijn, zullen hun waarom niet? gelukswagentjes niet meer zien gaan. De firma Willem van Twist, bekend om alle paardentrae- tie in Dordt, stopt met de stalhouderij. En alles kwam op de vendu. Wanneer de burger het wenste, had hij zijn vroe gere trouwkoetsje mee naar huis kun nen nemen voor helemaal 1 36. Méér bracht zo'n koetsje niet op. Zelfs een oude stallantaarn bracht het nog hoger. Voor de paarden bestond een gretige be langstelling, als U begrijpt wat er be doeld wordt. Het is zelfs te verwachten, dat deze paarden werkelijk een deel van Dordt's burgerij gaan vormen. Hengelo Wanneer de kinderen in Hengelo nu in de eerste klas van de lagere school leren, dat hun geboortestad 57.000 inwo ners telt, is het best mogelijk dat ze in de zesde klas aan de onderwijzer moeten melden, dat hun stad 69.000 in woners telt. Tenminste: wanneer de stad zo hard blijft groeien als het laatste half jaar het geval is geweest, namelijk pre cies duizend. Hengelo is dan ook zonder twijfel een van de snelst groeiende (in dustrie) steden van ons land. In Brussel hebben we zo iets al langer aan de hand, maar Parijs wil nu blijk baar niet meer achterblijven. Ook daar heeft men een beleefdheidscampagne ge lanceerd en om te beginnen zullen twintig niet onverdienstelijke jongeda mes langs de boulevards flaneren om in alle eer en deugd te speuren naar lieden, wie ze door hun hoffelijk optreden het leven nóg een tikkeltje aangenamer kun nen maken dan het althans voor de vreemdelingen op een zonovergoten Parijse lenteboulevard al is. Ook de win kelmeisjes doen mee en wanneer de gendarmes de verbaasde buitenlandse automobilisten tevens op de meest vrien delijke wijze hun „Allez, vite, mon sieur" laten horen, dan wordt het één groot feest rond de Place de l'Opéra. Apeldoorn Op 10 april zal het in Berg en Bos een hele drukte zijn. Niet minder dan 1500 schoolkinderen zullen dan op een uitge strekt terrein 1500 bomen gaan planten. Dezelfde jongens en meisjes, die een bos uit de grond zullen laten verrijzen, wor den diezelfde dag meteen als jeugdna tuurbeschermers geïnstalleerd door de burgemeester. En wij vinden, dat de jon gelui ook de vergunning moeten krijgen om, wanneer ze zo rond de twintig zijn, in hun boom eei. hart te mogen insnij den. Dan zulien tot in hun grijze ouder dom er met nóg meer plezier rvjr gaan kijken. 1500 V d. vrouw 16.00 Nws. en orkestconc. Mil ork. 17.15 Mrs Dale's Dagb. 71.30 Orgelspel 18.00 Latijns-Amerik. mm. 18.15 Dansmuz.19.00 Koorzang 19.30 V.d. jeugd 19.45 HootsP; 20.00 Maarschalk Boelganin, de premier van de Sovjet-Unie, zal met eerste partij secretaris Kroesjtsjef op 6 juni in Helsin ki aankomen voor het officieel bezoek van ongeveer een week aan Finland. Ze gaf geen antwoord, maar hij zag, dat ze stond te trillen van ontroering. Bertha herhaalde hij. En nog sprak ze niet. Ze scheen met stomheid geslagen. Maar ze wendde haar ogen niet van hem af en zijn hart begon te bonzen. Hij breidde zijn armen uit en deed een stap naar haar toe. Het volgende ogenblik lag haar hoofd tegen zijn borst. Heb je me vergeven, Bertha Ik heb niets te vergeven., ik heb je alleen maar lief Hoe heb je me gevonden vroeg hij een poos later. Ik heb steeds naar je gezocht. Een maand geleden zagen we je naam ln het verslag van een parlementszitting in een krant van hier. Toen zijn we hierheen gekomen. We - Ja, vader is er ook. Zullen we naar hem toegaan vroeg hij na enige tijd. De heer Legner kwam hem met uit gestrekte handen tegemoet. Jongen, je ziet er nog beter uit, dan ik verwacht had Ik ben toch zó blij, dat ik je weer zie zei de oude heer. En dat was alles. Geen woord van verwijt of misnoegdheid over het verleden. Ik heb mijn best gedaan om het goed te maken zei Brlchtauer eenvou dig.. EINDE. maar laat me nu even met rust. Hij liep een eindje van het huis weg en keek zijn omgeving rond. Zover ik zien kan, mijn eigendom Ik ben schatrijk. En alles wat ik onder nomen heb. is goed uitgevallen. Alles. En nu wil de eerste minister me in het ministerie hebben.. Erg vleiend., maar wat heb ik er aan Als., als., maar och, het geeft toch niets. Ze heeft me na die bekentenis met zoveel afschuw aangeke ken, dat ik.. Enfin, een wonder was hat niet I En toch is zij de drijvende kracht in mijn leven gebleven. Wat zou er zonder de herinnering aan haar van me gewor den zijn?.. En., waar zou ze nu zijn Denkelijk allang getrouwd Ellendig om te veronderstellen Ja, waarom denk ik eigenlijk nog altijd aan haar Het is toch al zo lang geleden, dat ik haar voor het laatst gezien heb?.. Ze moet nu de vrouw van een ander zijn en ik heb geen recht om.. Opeens schrok hij geweldig. Hij zag een vrouw naar zich toekomen. Zij kwam steeds naderbij en zijn hart scheen stil te staan, toen hij naar haar keek. Ze was nu vlakbij. Kan het waar zijn?.. Is het geen verbeelding Hun ogen ontmoetten elkander; de hare waren vol liefde en hoop en bijna angstige spanning; de zijne stonden wijd-open van verbazing. Bertha riep hij eindelijk uit. gehele lichaam als had hij een messteek gevoeld. Kom breng mijn paard maarzei hij kortaf, maar niet nors. Na een rit van vele uren bereikte hij eindelijk een solide gebouwd en goed onderhouden huis. Het had het uiterlijk van een ouderwets Europees landhuis. Het stond tussen hoge bomen en langs de achterzijde stroomde een riviertje. En ook de omliggende tui nen herinnerden meer aan Europa dan aan dit wilde binnenland. Op korte af stand lag een aardig dorpje. Een stalknecht nam zijn paard en hij wandelde naar het huls. Vóór hem strekte zich een wijd vergezicht uit. Honderden bunder tarwjfland en onafzienbare wei develden. Enige jaren geleden was het hier nog een wildernis, mompelde hij, en nu is het een vruchtbaar landschap 1 De zon stond laag aan de horizon. Over een half uur zou het donker zijn. Maar ofschoon hij een lange rit achter de rug had, ging hij toch nog niet naar binnen. Zoveel jaren., en geen enkel woord je dacht hij. Vijf jaar zit ik nu in de wildernis', vijf jaar heb ik moeten teren op het geluk van twee dagen Ze had natuurlijk gelijk met me weg te jagen. Wat had ze anders kunnen doen Maar wat was het toch verschrikkelijk! Mijnheer Ik kom zo dadelijk, juffrouw Brey. op. Na een poosje kwam hij bij een een zame grafheuvel met een gedenksteen er op. Ter Nagedachtenis aan ROBERT REICHMANN VON BRENNHORST overleden op 15 februari 1932 in de ouderdom van 28 jaar Hij ruste in vrede. Brlchtauer las die woorden met een zucht. Het leek hem toe, dat de jaren, voorbijgegaan sedert zijn vriend hier ter ruste was gelegd, als overbrugd waren. Hij bleef enige ogenblikken in gedachten verzonken en keerde toen naar de her berg terug. Bent u nog eens naar zijn graf ge weest vroeg Anton. Brlchtauer knikte zwijgend. Er is in die tijd heel wat ver anderd, merkte Anton op. Ik heb van daag iemand hier gehad, die vol was over die rede van u. Hij zei, dat u kans had, nog eens eerste minister te worden als men u tenminste niet naar Europa roept. Men zegt, dat ze daar mensen van uw soort hard nodig hebben. Ze hebben- mij daar heus niet nodig Anton Och, wij hier verliezen u nu liever ook niet meer.. Er is nog maar één ding, dat u nodig hebt, mijnheer. En dat is Een goede vrouw. Brichtauer kreeg een schok door zijn

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 4