ites®i Het wordt een gala-avond HOE BESTELLEN WIJ EEN PATROON? mm S - r.y If Of het nu een officiële re ceptie is of alleen maar een bezoek aan de schouwburg. IJ wilt stralend mooi zijn, me vrouw! Organdie, mousseline, kant, het zal u alles daarbij helpen. Tulle zal u in zijn wazige plooien hullen als in een droom, terwijl satijn uw slank figuur nog beter tot recht laat komen. U zult het zien. het wordt een pracht van een avond. PpJ Of zoiets wel praktisch is?en of het niet te moeilijk uit te werken is?. en. Kom damesprobeert u het nu liever zelf eens! U zult zien hoe vlug het patroon nagetekend is en hoe u in een handomdraai de meest elegante en meest praktische jurk van de wereld hebt klaar gekregen. Er komen beslist, ook tijdens de zomer, heel wat dagen dat het zonnetje niet zo erg mild is. Het windje zal u niet hoeven af te schrikkenU zult toch in een jurk uitgaan. maar dan twee in één klap. mantel en jurk in één! \m Dornwimi m Hanfelju «50TJPE: Een vierkantje: 10 cm. Het patroon is bestemd voor een borstwijdte van 96 cm. Naden en zomen zijn niet inbegrepen. Model a. Alle patroondelen op de in tweeën gevouwen stof leggen en dubbel knippen zonder de minste verandering aan te brengen: 1. Rug; 2. Voor panden; 3. Mouwen; 4. Ceintuur: dubbel knippen zonder naad in het midden van de rug (twee maal, zodat er een boven- en onderceintuurtje verkregen wordt). Naaiwerk: Het coupenaadje aan de onderarm van de voorpanden dichtnaaien. Het voorpand en de rug met zij- en schoudernaden aan elkaar zetten. Halsbaan vóór en halsbaan rug samen brengen. De naden openstrijken. De baan met ie goede kant tegen de binnenzijde van de hals .etten, omslaan naar de rechte kant een klein inslag je maken en stikken of zomen. Het eerste gedeelte van de uitgemonsterde cnoopsgaten uitvoeren. Het belegsel naar binnen vouwen. Vastleggen met kleine zijsteekjes of flanelsteken. De onderkant zomen. De coupe naadjes van de mouwen dichtnaaien. De mou wen dichtstukken. Zomen. Inzetten. De beide gedeelten van het ceintuur recht op recht tegen elkaar leggen en stikken samen met een reep linnen. Omdraaien. De opening dichtnaaien en strijken. De knoopsgaten verder afwerken. In het ceintuurtje kan een knoopsgat worden aan gebracht of weggelaf-vn. Wil men er toch een maken, dan begint men daarmee voordat het ceintuurtje dichtgestikt wordt. Verder afwer ken als voor een gewoon knoopsgat. Model b. Van patroondelen 1 en 2 wordt het onderstuk weggeknipt op de eerste volle horizontale lijn onder de taillelijn (taille aangeduid door stippel lijn). Aan het lijfje vóór (bovenaan patroon 2) wordt rechts 10 cm weggeknipt (breedte van de over slag en belegsel). Dubbel knippen zonder naad in het midden: 1. Rug (achterpand rok); 2. Voorpand (lijfje); 4. Ceintuurtje (tweemaal). Dubbelknippen: 1, Rug (lijfje); 2. Voorpand (rok); 3. Mouwen. Naaiwerk: De coupenaadjes in de voorpanden en de mouwen dichtmaken. De halsbanen aan elkander brengen. Naden openstrijken. Voor- en rugpand van het lijfje aan elkaar zetten. Een inslag maken aan midden rug. Rondom stikken als garnering. De mouwen inzetten. De halsbaan met de goede kant tegen de binnenkant van de halsopening zetten. Omslaan, een inslagje maken en vastnaaien, of zeer regelmatig stikken. Het eerste gedeelte van de uitgemonsterde knoops gaten uitvoeren, op het rechterpand van de rok en het uiteinde van het bovenstuk ceintuur. Aan beide banen middenvoor rok het belegsel in- vouwen. Vastleggen met zijsteekjes of flanel steken. Rug en voorpanden van dë rok aan el kaar zetten. Rok zomen. Aan het lijfje zetten. Het ceintuur afwerken zoals voor model a. Ook het knoopsgat. Nadien met glijsteekjes schrij lings op de naad zetten. De ritssluiting in de rug zetten. Model c. Van patroon 2 wordt weggeknipt: overslag en belegsel. Van patroon 3 wordt weggeknipt: on derstuk van de mouw (volle lijn volgen). Dubbel knippen: 1. Rug (met naad in het mid den); 2. Voorpand (zonder naad in het midden); 3. Mouw; 4. Ceintuur (zonder naad in het mid den, tweemaal). Naaiwerk: De coupenaadjes onder de arm in de voorpanden dichtnaaien. Voor- en rugpand aan elkaar zetten. De rugnaad slujfen tot onge veer 15 cm onder de taille. De hals afwerken net als bij model b. De mouwen dichtnaaien, zomen en inzetten. Het ceintuurtje op de reeds omschreven manier afwerken. De ritssluiting inzetten. Model d. Patronen 1 en 2 bovenaan wijzigen. Hef door een volle lijn afgetekend patje wegknippen (deze weg te knippen band doortekenen over de breedte van het belegsel in het voorste). Nadien knippen volgens de aanduidingen van model a. Halsbaan: Het patroon van de om de hals ge legde baan is afgetekend op patronen 1 en 2. Zo gauw als de stukken 1 en 2 van het modelletje geknipt zijn wordt deze baan uitgeknipt. Naaiwerk: Wordt net afgewerkt als model a. De halsopening is geheel effen en eeri ietsje meer horizontaal geknipt. De mode vraagt het nu eenmaal zo. Afwerken met een schuine bies. We dragen er een mooi gestreepte sjaal in. Voor modellen b en c: de rugbaan dubbel knippen met naad in het midden). Baan voor ste dubbel knippen (zonder naad in het midden). Voor model a: (juist het omgekeerde te werk gaan). Patroon Z. 350 kan verkregen worden in de borstwijdten: 92 cm, 96 cm. 100 cm en 104 cin. a. Alle bestellingen uitsluitend per briefkaart te adres seren aan De Maasbode, afd. Patronendienst, Postbus 723, Rotterdam. b. Vermeld nauwkeurig nummer en letter van het patroon (en soort kledingstuk, bijv. japon, mantel enz.) en de maat. Verkrijgbaar zijn alleen patronen in de maten 42, 44, 46 en 48, en dan nog enkel in die gevallen waarin achter het nummer een letter staat. Voor kinderkleding leeftijd opgeven. c. Vermeld ook nauwkeurig uw naam en adres. d. Plak naast de postzegel van 7 cent een bedrag van 50 cent aan postzegels voor de kosten. e. Patronen zijn bestelbaar gedurende twee weken na het verschijnen van de krant, waarin de tekening werd af gedrukt, en worden binnen 14 dagen toegezonden. „Trinidad" Lanvin Castillo. Op een fond van witte organdie een pracht van een avondjurk in kastanjebruine kant. Groot décolleté en lange kanten sjaal. Losjes om hef middel een ceintuur in satijn en daarop een grote witte bloem. „Oiseau de feu" Griffe. Deze prachtige avondjapon in vuurrode organza heeft haar naam niet gestolen. In een beweging vol zwier wordt een sjaal om de schouders heen gestrikt. Op de zeer wijde rok vormen verscheidene groepjes nerven afzonderlijke banen. „Tarragone" Lanvin Castillo. Marineblauw katoenen organdie met een schittering van wit borduursel. Het brede ceintuur tekent een hoge taille. Majestueuze lange rok. A A

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 10