aankomend verkoopster leerling verkoopsier ACTIEF JONG PERSOON L Jungerhans' Enige flinke mannelijke krachten ypanhi leerling verkoopsters Wereldtentoonstelling 1958 Nederlands paviljoen in Brussel bereikte hoogste punt Haagse tandarts werkte voor Rotterdams instituut Gloeilamp] es ^HET COMMISSARIAAT VAN HET H .LAND verkoopsters aankomend verkoopsters leerling verkoopsters Pi t M 7 ...daarom is natuurzuivere rlantd zoveel smakelijker en gezonder u proeft de natuur in Natuurzuivere Planta Renteverzekering voor Nederlanders die in Duitsland werkten Eigendom van produktiemiddeleP Grotere spreiding voorgesteld op het PAGl^i een tweede bedevaart naar het H. Land Magazijnen van Huishoudelijke en Luxe artikelen N.Y. De krant kunt gij niet missen, geen dag! Nog te weinig medewerking van particulieren Twintigtal patiënten loopt nu met lege kaken Politie-inval in Den Haag en Rotterdam Duitsland betaalt 20 miljoen Achttien maanden voof Dietrich en Lippert Relletjes in Polen congres der Duitse C.D.U. NSC WOENSDAG 15 MEI 1957 NIEUWE INSPECTEURS VAN 'S RIJKS BELASTINGEN ONDERLING BOEREN- VERZEKERINGSFONDS ORGANISEERT Herenmodezaak vraagt voor Schiedam en Vlaardingen en een Vakantie kan nog geregeld worden. JANSE Herenmodes Hoogstraat 93, Schiedam, Tel. 67679 OP ONZE EXPEDITIE Electrisch Lassers Dieselmonteurs Ketelmakers IJzerwerkers- Afschrijvers Klinkers- Aanhouders Kokers-Hakkers Personeel gevraagd vraagt voor verschillende afdelingen: Voor de verkoop van elektrische en verwar mingsapparaten een pientere als assistent van de afdelingschef Sollicitaties dagelijks van 10—12 uur en van 35 uur of op andere uren na telefonische afspraak. Telefoon: 11.75.00 (7 lijnen). C&A BRENMNKMEIJER Al wat de natuur U geeft is volmaakt... MAR6ABI.C Moeder natuur beschermt onze gezondheid OPENING VAN DE STATEN VAN SURINAME In volle actie HOLLANDSCHE BELEGGING EN BEHEER MAATSCHAPPIJ SULTAN VAN MAROKKO NAAR WASHINGTON De zaak-Röhm Londen In een groot Londens ziekenhuis wer den twee kleine jongens verwacht, die allebei toevallig Stephen Smith heetten. Er kwam echter maar één Stephen op dagen. Hij werd opgenomen en toen drie dagen later de moeder van deze Stephen in het ziekenhuis haar kleine kwam op zoeken, vond ze hem vreselijk huilend in bed. Zijn keeltje deed zo'n pijn, wees hij. Moeder ging op onderzoek uit en het bleek, dat de jongen de amandelen waren geknipt. Dat was echter de be doeling geweest met de niet-gearriveer- de Stephen, wan* de per ongeluk „ge knipte" Stephen was slechts opgenomen voor observatie. Goes Ook in Zeeland is thans de zogenaam de „vloerverwarming" doorgedrongen en de primeur hiervan wordt niet wegge sleept door Middelburg, Vlissingen of Goes, maar door Ellewoutsdijk op Zuid- Beveland De nieuwe kleuterschool al daar wordt namelijk verwarmd door een register van van warmwaterbuizen, dat in de vloer is aangebracht. Het Is in tussen al een historisch beproefde ma nier; ook de oude Romeinen bedienden zich er reeds van. Borne O.) De elfjarige Henk Lammers is de trot se bezitter geworden van een horloge. Bovendien draagt dit horloge nog een inscriptie, waarbij het feit wordt ge releveerd, dat hij op 30 juli van verleden jaar een dertienjarig meisje, Tini Fran ken, van de verdrinkingsdood redde door haar onder moeilijke omstandighe den uit het water van de Nijlandsbeek te redden. Het Carnegie-Heldenfonds schonk hem horloge en oorkonde. Den Haag In de kring van vele mede-emigranten uit Rusland heeft vorstin Vera Julievna Karidi Kubanski haar 75ste verjaardag gevierd Ze woont nu veertig jaar in Ne derland en is reeds een kwart-eeuw aan een taleninstituut als lerares Russisch verbonden. Ze drijft voorts nog een toonzaal van Slavische kunst en ikonen. Groningen De ex-schoenerschipper R. Valkema in de Kleine Rozenstraat kreeg een an sichtkaart uit Denemarken met harte lijke groeten in de brievenbus. Maar de schipper keek toch vreemd op, want het poststempel vermeldde 30 juni 1917. De kaart was geadresseerd aan de heer A. de Valk. Was de post zo laat? Nee, de post treft geen schuld, want veertig jaar geleden bezorgde ze haar aan het juiste adres. Maar de dochter van de geadres seerde bewaarde de mooie kaart, totdat ze hem dezer dagen aan een neefje gaf. Het jongetje verloor de kaart echter on derweg naar huis. En de vinder stopte ze plichtsgetrouw opnieuw in de bus en zo werdeze kaart voor de tweede maal in veertig jaar bezorgd. Bij K.B. is een aantal surnumerairs, met de persoonlijke titel van adjunct-inspec teur van 's rijks belastingen in ambulante dienst, allen te Rotterdam (rijksbelasting academie) benoemd tot inspecteur van 's rijksbelastingen. P. H. M. Mirck is be noemd te Terneuzen; L. C. G. van de Ven te Roermond; D. J. Kemp Hakkert te Amsterdam; K. H. van der Linden te Rotterdam; G. E. Meijboom te Meppel; W. L. G. S. Hoefnagels te Rotterdam; J. Ek te Kerkrade; G. W. R. de Vries te Waalwijk; N. van den Aakster te Leiden; H. Tielken te Leeuwarden; G. M. Visch te Rotterdam (Invoerr. en accijnzen); T. Schutler te Breda; J. W. E. de Vin te Rotterdam (Omzetbelasting); P. J. M. van der Heijden te 's-Gravenhage (Invoerr. en accijnzen); A. L. C. Simons te Rot terdam (Omzetbelasting) en E. J. Bosch aan het ministerie van Financiën te 's-Gravenhage. In 1956 werd bij het Onderling Boe- renverzekeringsfonds voor een bedrag van f 20.155.296 aan nieuwe verzekeringen ingeschreven. De netto-toeneming van het verzekerde bestand bedroeg 17.470.058. Hei- totaal verzekerde bedrag per 31 december j.L bereikte hiermede een hoog te van 149.304.417. Het aantal leden steeg met 993 tot 22.266. Er is een batig saldo behaald van 653.623. Dit overschot werd als volgt verdeeld: 117.687 aan het waarborgfonds; 12.272 voor belastingen en 523.664 aan het fonds winstuitkeringen. De toeslag voor de leden, wier verzekeringen tot uit kering komen, kan door laatstgenoemde toevoeging worden verhoogd van 5,9 tot 7.4 °/o. op 30 JULI a.s. waarbij nog ENKELE PLAATSEN OPEN zijn! 25 dagen - f 1150. (alle visa inbegrepen) Programma-aanvrage bij zeereerw. pater S. Hogenboom o.f.m. - Biest 43 - Weert M. Cohn's Wijn- Spiritualiënhandel N. V., Schiedam, vraagt voor spoedige indiensttreding (rrinl. of vrl.) voor lichte laboratoriumwerkzaam heden en eenvoudige administratie. Leeft. 17-20 j. Schriftelijke of mondelinge sollicitaties worden gaarne ingewacht aan ons kantoor Willemskade 1 Telefoon 64710 DAMES-REGfcN KLEDING GA MAAR KIJKEN BIJ Modieus Elegant Duurzaam Uitstekende kwaliteit Verzekerd tegen verlies en diefstal en bovendien Voordelig in prijs Coolsingel, hoek Binnenweg Rotterdam kunnen voor de vrijdagen van 8—17 uur en zaterdagen van 1016 uur geplaatst worden. Sollicitanten gelleven zich persoonlijk te melden aan ons kantoor Kortenaerstraat 1, Rotterdam. GEVRAAGD: door scheepswerf en ma chinefabriek in directe omgeving van Rotterdam. Tegemoetkoming in reis- en logieskosten. Bij gebleken geschiktheid woning op korte termijn beschikbaar. Sol. te richten onder nummer u S8« aan Publ. „Koningsnaven", Witte de Withstraat 86, Rotterdam. Gevraagd voor dag en nacht flin ke hulp in de huishouding. Zelf standig kunnende werken f 150.- p.m. in gezin met grote kinderen. Br. 996 bur. Maasbode, Den Haag Goederen aangeboden Gevr. een werkster, een dag per week. V. Beurden, St.-Liduinastr. 55. Aangeb. beige manteltje met muts voor leeftijd van 10 jaar 10.-. Prof. Kam. Onneslaan l'14a. Te koop kinderwagen 10.-, wan delwagen met zak ƒ25.-, en divan 10.-. Steenbergen, Fabristraat 33b. Te koop wegens emigratie, be stelauto, prima in orde, laadver mogen 600 kg. Morris, Lage prijs. Boerhavelaan 83. Handel en Bedrijf Inlijsten van platen, foto's en aquarellen. Mooie sortering staaf- iijsten. Schilderijlijsten scherpe prijzen en toch 2 jaar garantie. G. van Loenen, Dam 4143, tel. 66192. Showroom Vlaardingerstr. 6 federeen scooter- of motorrijder! 100 stuks voorradig: 15 populaire merken 30 jaar motorervaring Goedkoopste gemeentetariefklasse Vraag gratis abonnement, folder- set SCHD. „Met weinig contan ten direct rijden. Inruil-Tax-Rap- port AW Motorspaarpolis bro chures (3 pet. rente) of betalings schema (voor nieuw en gebruikt) aan Motorhome Hen-k Vink, Maas land (aan W.S.M.-halte) tel. 573- K 1099. Filiaal te Vlaardingen (bij station Oost) Ook zaterdags tot 18 uur geopend. ROTTERDAM - Coolsingel 80 vfaagt: Houdt U van werken Gaat U graag met mensen om Vindt U het prettig om met anderen samen te werken dan bent U geschikt om opgeleid te worden voor het mooie en goed gesalarieerde beroep van VER KOOPSTER. Direct aantrekkelijk sala ris, goede vooruitzichten, 2 weken zomer- en 2 weken wintervacantie per jaar en 3 snipperdagen. C&A biedt U deze mogelijkheid. Meisjes van 15-17 jaar kunnen zich melden iedere dag van 10-12 en 4-6 uur aan onze zaak Coolsingel 80, Afdeling Inlichtingen Parterre en na telefonische afspraak, No. 113250. Ja, we zijn weer erg blij met onze lentebloesems zijn ze niet de voorboden van ons vruchtenseizoen U weet 't immers - er is niets zo gezond, niets zo ver jongend als de goede gaven van de natuur. Daarom zijn ze als 't enigszins kan het hele jaar door op Uw tafel te vinden - verse groenten, vruchten, rauwkost en natuurzuivere Planta. Want Planta, zuiver als de grond stoffen waar ze uit bereid is, is immers ook püür,natuur Proeft U maar! Met dichte ogen weet Uzo zuiver smaakt Planta alleen. Vroeger meende men wel, dat Planta alleen doordieetpatientenwerd gebruikt.De moderne vrouw weet wel beter! Ook zij die hun kost bare gezondheid willen behouden, verlangen natuurzuiver voedsel elke dag groenten, vruchten, tarwebrood. Daarom eisen zij ook elke dag natuurzuivere Planta! Planta, licht- verteerbaar, met grote voedingswaarde en zt> zuiver van smaak! fc? (Van onze Brusselse correspondent) Dinsdagmiddag vond bij de bouw van het Nederlandse paviljoen voor de We reldtentoonstelling 1958 op de Heyssel- vlakte te Brussel een eenvoudige, maar- daarom niet minder markante plechtig heid plaats. Men bereikte n.l. het hoogte punt van dit paviljoen door het aan brengen van het bovenste spant van de koepel, waaronder de expositie van de Nederlandse waterbouwkundige werken zal worden ingericht. Dit feit, speelde zich begunstigd door mooi, zonnig weer, af in de aanwezigheid van o.m. Hr. Ms. ambas sadeur, de commissaris-generaal, mr. H. F. van Walsem, adjunct-commissaris-ge neraal jhr. F. E. G. Everts, de heer K. K. H. Spaens, voorzitter van de Nederlandse Kamer van Koophandel te Brussel, Jnge- nieurs en architecten van het paviljoen en al de er aan werkende arbeiders, Bel gen zowel als Nederlanders. Voordat de Nederlandse en de Belgi sche vlaggen boven het hoogste spant werden gehesen, hield mr. Van Walsem een toespraak, waarin hij een uiteenzet ting gaf van wat in dit paviljoen en op deze wereldtentoonstelling eigenlijk gaat gebeuren De expositie staat in het teken van de mens en de menselijke verhoudin gen. Zij wil o.m. aantonen, hoe men een béter bestaan voor de mensheid kan scheppen. En dit niet voor een bepaalde groep, maar voor allen. Nederland was een van de eerste landen, die toezegging tot medewerking deed en terwijl de rsge- ring verder een bedrag van zes en een half miljoen gulden voor de bouw en de ex ploitatie van het paviljoen ter beschikking heeft gesteld Wij zijn er trots op, aldus mr. Van Walsem. dat Nederland van de terreinen, die aan de buitenlanders zijn toebedeeld, een der grootste heeft ge kregen en wel even groot als dat van Frankrijk. Rusland en de V.S. Er werd besloten het water, dat als vriend en vijand in Nederland zo'n be langrijke rol speelt, het onderwerp van de deelneming te laten worden. Natuurlijk zullen ook verschillende andere facetten van Nederland hier worden belicht. Doch het is jammer, aldus de commissaris- generaal, dat wij op bedoelde punten heb ben moeten bezuinigen, omdat, in verband met de bestedingsbeperking, de regering het door haar toegezegde bedrag niet heeft kunnen verhogen, wat toch wense lijk ware geweest, gezien de inmiddels gestegen kosten. Anderzijds was gehoopt op bijdragen van particuliere instellingen en die heb ben wij inderdaad, maar niet in vol doende mate, gekregen var verschillende industrieën of andere Instellingen die gra. tis of tegen zeer lage prijzen haar pro- dukten ter beschikking hebben gesteld, terwijl men verder van concerns geldelij ke bijdragen mocht ontvangen. Doch het moest de commissaris-generaal van het hart, dat andere instellingen, die niet werkzaam zijn in industrie, landbouw of nijverheid, hebben geweigerd ook maar iets bij te dragen voor de goodwill van Nederland. „Het is echter nog niet te laat, laten zij zich alsnog bedenken". Wij willen, zo besloot mr. Van Walsem, de wereld tonen, wat Nederland in Bene- lux-verband tot stand kan brengen en wat de mens in zijn strijd om het bestaan en ten voordele van de mensheid kan ver richten. Na deze toespraak werd, terwijl lang zaam de vlaggen van Nederland en Bel gië in de masten omhoog gingen, het Wil helmus en de Braban?onne gespeeld, ge volgd door een driewerf hoera van de aanwezigen. Op een gegeven ogenblik werd, op het hoogste spant, letterlijk de klap op ds vuurpijl gegeven, toen daar met een hevi ge knal een vuurpijl de lucht insloeg en een vijftigtal waaiers deed ontstaan, die de koepel feestelijk verlichtten. De arbei ders mochten elk een geschenk in ont vangst nemen en werden op een biertje verrast. Tijdens de korte receptie ln de directie- keet werd meegedeeld, dat feet H. M, Ko ningin Juliana heeft behaagd, bescherm vrouwe van het Nederlandse paviljoen te worden, terwijl Prins Bernhard het ere voorzitterschap van het ere-comité heeft aanvaard. Ten slotte dankte Hr. Ms. ambassadeur al degenen die aan het welslagen van het Nederlandse paviljoen op de Wereldten toonstelling 1958 medewerking verlenen. Gouverneur J. van Tilburg heeft gis teren het zittingsjaar van de Staten van Suriname geopend. De oppositie in de Staten was bij de opening niet aanwezig. Na de afwijzing van het verzoek der oppositie tot ontbinding der Surinaamse Staten enige weken geleden door de gouverneur en de Surinaamse regering had de oppositie reeds medegedeeld niet bij de opening van de Statenzitting aan wezig te zullen zijn. De Haagse en de Rotterdamse politie hebben gisterenmiddag gelijktijdig een in val gedaan respectievelijk bfe een tand arts aan de Laan van Meerdervoort te 's-Gravenhage en het „Vacupan-ïnstituut aan de Claes de Vricselaan te Rotterdam. Als gevolg hiervan loopt nu een aantal mensen, die in behandeling waren, zon der gebit rond. De Haagse politie had reeds geruime tijd het vermoeden, dat de 61-jarige Haag se tandarts M. N. werkte voor het Rot terdamse instituut, dat op een en dezelfde dag zijn klanten alle tanden en kiezen trekt en hen van een nieuw gebit voorziet. De tandarts, die tevens arts-bevoegdheid bezit, werd gedurende een drietal weken geschaduwd. Daarbij raakte de politie er van overtuigd, dat hij inderdaad mede werker was van het instituut en hiermee volgens de wet op de tandheelkundige in richtingen van 1955 een strafbaar feit pleegde. Deze wet verbiedt namelijk art sen en tandartsen te werken voor of in tandheelkundige instituten. Om geheel zeker te zijn, verhoorde de politie gisteren elf getuigen, onder wie drie Belgen, die op het tijdstip van het verhoor allen hun tanden en kiezen reeds kwijt waren. Uit hun verklaringen bleek, dat de Haagse tandarts met behulp van een lachgasverdoving de klanten van hun tanden en kiezen ontdeed, waarna zij in Rotterdam bij het instituut van een gebit werden voorzien. In overleg met de officier van Justitie te 's-Gravenhage. mr. H. van 't Veer, achtte de politie thans de tijd rijp om een inval te doen. Zij ging hiertoe gistermiddag om half drie over na des middags om half één nog zes getuigen, die via een runner uit Utrecht waren gekomen te heb ben gehoord. Tegelijkertijd deed de Rot terdamse politie een inval in het Insti tuut, dat, hoewel de directeur, de heer J. van W. reeds is gearresteerd en het Instrumentarium in beslag is genomen, no steeds werkzaam bleek te zijn. Bij de inval te 's-Gravenhage, die werd bijgewoond door de officier van Justitie, werd de tandarts in volle actie aangetrof fen bij de behandeling van zes patiënten, afkomstig uit Rotterdam. Zij en de heer N. werden meegenomen naar het politie bureau: het instrumentarium vverd in be slag genomen en voorzover niet te ver voeren, verzegeld. De meesten van de in totaal 23 door de politie gehoorde getuigen, zijn nu zeer ge dupeerd, aangezien de behandeling nu gestaakt is na het trekken van het gebit. Tegen de tandarts N. is proces-verbaal opgemaakt. Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend tot regeling van aanspra ken op uitkering terzake van Duitse ren teverzekeringen van Nederlandse werk nemers, die tussen 13 mei 19 en 1 sep tember 1945 in het Duitse rijk in loon dienst zfe'n geweest. Volgens dit wetsont werp gelden de verzekeringstijdvakken, die in deze tijd zijn vervuld, als vervuld voor de invaliditeitswet, indien de werk nemer: a. Te werk was gesteld in die gebieden van het Duitse rijk, die ti zns niet staan onder bestuur van de regering van de Bondsrepubliek Duitsland en die evenmin behoren tot het huidige Iand-Berlfln; b. vóór de aanvang van bedoelde te werkstelling was opgenomen in de ver plichte verzekering ingevolge de invalidi teitswet; c. vóór 1 september 1945 zijn werkzaam heden heeft beëindigd, en d. uiterlijk 31 december 1945 in Neder land is teruggekeerd. Voor de toepassing van dit bepaalde gaat de Sociale Verzekeringsbank uit van de onderstelling, dat over de kalenderwe- ken of gedeelten daarvan, gedurende wel ke de Duitse renteverzricering heeft ge duurd of geacht wordt te hebben ge duurd, premiën zijn voldaan van dezelfde waarde als verschuldigd zouden zijn ge weest, indien de invaliditeitswet van toe passing was geweest. Indien voorts uit de beschikbare ge gevens de duur van de Duitse rentever- In de jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhouders der N.V. Holland- sche Belegging en Beheer Mij, werden de jaarstukken ongewijzigd goedge keurd. De resultaten over 1956 waren gunstig. Het dividend op de oude aan delen werd vastgesteld op 15 pet. Be houdens enige reserve voor wat betreft de steeds verdergaande stijging van lo nen en sociale lasten, ziet de directie de toekomst met vertrouwen tegemoet. zekering niet kan worden vastgesteld, wordt deze aan de hand van deze ge gevens door het bestuur der Sociaal Ver zekeringsbank geschat. De wet zal, indien zij wordt aangeno men met terugwerkende kracht geiden tot 1 november 1952. Bij de totstandko ming ervan vervallen voorts alle tevoren getroffen regelingen met betrekking tot dit onderwerp. Blijkens de memorie van toelichting Is de totstandkoming van dit wetsontwerp mogelijk geworden, nu een Duitse en een Nederlandse onderhandelingsdel agatie een overeenkomst gesloten hebben, volgens welke van Duitse zijde een tegenwaarde van een bedrag van 20.000.000 zal wor den betaald als afkoopsom van de op Duitsland rustende financiële verplich ting ten aanzien van de renteverzekering. Het Witte Huis heeft gisteren bekend gemaakt, dat de sultan van Marokko te gen het eind van november een officieel bezoek aan Washington zal brengen op uitnodiging van president Eisenhower. De voormalige S.S.-generaal Sepp trich en de vroegere commandant van 3 concentratiekamp Dachau, Lippert, z~, beiden gisteren te München tot 18 maa.1' den gevangenisstraf veroordeeld, wegens het vermoorden van zes S.A.-leiders op 30 juni 1934 en weê je medeplichtigheid aan de moord op S.A.-stafchef Röhm. e De openbare aanklager had voor {t trich 27 maanden geëist en voor L>ipP jc 24 maanden. De verdediger die vrijsprfLjj bepleit had, verklaarde in appèl te zw gaan. Jagussztyn, de secretaris van de enigde boerenpartij in Polen heeft teren in Warschau meegedeeld, dat erise verscheidene dorpen in diverse "°ref> provincies opstootjes onder de b0 zijn geweest. 0\i Deze waren volgens hem het van het gebrek aan belangstelling de problemen van de boeren en dej® je tige houding van de volksraden, dis teIi boeren twee maanden laten wac zonder antwoord te geven op hun e Dc Westduitse minister van economische zaken, prof. Erhard, heeft vandaag op het partijcongres van de christen-democraten te Hamburg een nieuwe fase van de so ciale handelseconomie in de Duitse Bonds- reputfiek aangekondigd, waarvan de kern een grotere spreiding "an de eigendam van de produktiemiddelen is. Minister Erhard zei ondermeer te den ken aan de overdracht van openbaar eigendom in particuliere handen. De christen-democraten hadden gisteren reeds toegezegd de Volkswagenfabriek om te vormen tot een naamloze vennootschap met kleine aandelen, die in brede kring kunnen worden aangekocht. Volgens de minister zullen aan de hand van de beschikbarie spaargelden nog meer d ot openbare produktiemiddelen voor dit ter beschikking worden gesteld. ,^ef Ook de plaatsvervangende voor^pf van de partij, Arnold, heeft gepl^V^ie'1 spreiding van de eigendom. Als ndof*1 noemde hij onder meer medeëigeoVef' van de werknemers in de bedrijven, gang van openbaar kapitaal in P3 ji® liere handen door volksaandelen e sparen voor de woningbouw. aJJ Naar verluidt, zullen de prijzen v ^etS' volksaandelen in de aangekondigd0 .3rK' ontwerpen variëren van 20 tot 10° Minister Erhard zei nog, dat er ,<,eP' wetsontwerp betreffende de Volks^^efi, fabriek voorzieningen worden opgf; waarmee beoogd wordt te verhife dat een groot aantal aandelen in ee» komt,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 6