Radion wast witter... en zachter! ik dacht dat mijn totdat Rijbewijs dat tijdens ontzegging verloopt moet vervallen COTY begint CONSULTATIES lekkere koffie Donderslag bij heldere hemel i\a cle val van ivioiiet Gebruik de ideale Douwe Egberts wandkoSfieitiolen DONDERDAG 23 MEI 1957 wêm, De bijzondere kwaliteit van Douwe Egberts koffie komt volledig tot haar recht, als U deze koffie maalt, direct voor het zetten. Gebruik daarvoor de ideale D.E.-koffiemolen, die verkrijgbaar is op 1500 punten, verpakt bij Douwe Egberts koffie en thee. BEGUM ALI KHAN OP BEZOEK IN NIJMEGEN isch Watoen. code klas merWen- U ziet het: Uw vertrouwde Radion nü in moderne verpakking! professoren worden geleid. De paters Dominicanen boden haar een bijzonder geschenk aan in de vorm van een exem plaar van de indertijd door pater dr. L. Grollenberg O.P. samengestelde bijbei- atlas, gesteld in de Engelse taal. Zij woonde ook enkele lessen bij. Na een hartelijk afscheid begaf men zich naar de aula van de R.-K. Univer siteit aan de Wilhelminasingel, waar de gaste en haar gevolg werden begroet door de rector-magnificus, prof. mr. D. van Eek, en door de president-curator dr. J. P. A. Hoefnagels en verscheidene andere professoren. De senaat van de Universiteit bood de hoge gaste een lunch aan in hotel „Berg en Dal" bij Nijmegen, waarna het gezelschap zich naar „Heijendaal" begaf, waar de nieuwe gebouwen van de medische faculteit bezichtigd werden. De A.N.W.B. stelde daarbij, dat ont zegging van de rijbevoegdheid een bij komende straf is en dat de rechter daar bij niet beoogt een oordeel te geven over de rijvaardigheid van een wetsovertreder. Verloopt een rijbewijs tijdens een ont zeggingsperiode, dan menen negen van de elf provinciale griffies, dat het rijbe wijs dan tevens vervalt, waardoor een gestrafte gedwongen is een nieuwe rij proef af te leggen. Dit kan naar de mening van de A.N. W.B. niet de bedoeling zijn van de wet gever en evenmin van de rechter, die Het rijbewijs moet totaal vervallen, zodra de rijbevoegdheid door de rechter aan een automobilist ontzegd wordt. Dit is de strekking van een ontwerp van wet, dat bij het ministerie van Verkeer en Waterstaat in voorbereiding is ter wijzi ging van de wegenverkeerswet. Mededeling hiervan werd namens mi nister Algera gedaan in een brief aan de A.N.W.B. in antwoord op een request dezer organisatie met het verzoek ver lopende rijbewijzen tijdens een ontzeg gingsperiode van de rijbevoegdheid au tomatisch te verlengen. KOfW Gistermiddag om ongeveer vier uur is op de provinciale verkeersweg Alphen a. d. Rijn—Haarlemmermeer onder de ge meente Leimuiden, het achtjarig meisje A van Tol uit Haarlemmermeer, toen zij bij het spelen onverwacht deze drukke verkeersweg overstak, door een auto ge grepen en op slag gedood. Op een kruispunt in Zeddam is gister middag omstreeks half vijf de 22-jarige mej. Arts uit Lengel, gemeente Bergh, door een personenauto, bestuurd door J. G. uit Nijmegen, aangereden en op slag gedood. Het meisje reed met haar rijwiel op een voorrangsweg en wilde vermoede lijk rechtsafslaan. De automobilist wilde de voorrangsweg kruisen. De auto is door de politie in beslag genomen. Op de splitsing HoutwegZinkweg te Apeldoorn zijn zaterdagavond drie per- sonenuto's met elkaar in botsing geko men. De inzittenden van de drie auto's werden naar het Julianaziekenhuis over gebracht. Een van hen, de 48-jarige heer G. de W. uit Apeldoorn is gistermorgen aan zijn verwondingen bezweken. Gisteravond omstreeks acht uur is op het kruispunt Koningin Emmakade-G^oot Hertoginnelaan te 's-Gravenhage een on geluk gebeurd, dat het leven heeft ge kost aan de vijftigjarige verpleegster L. P. Lourens uit Den Haag. De verpleeg ster, die op een bromfiets reed, heeft daar volgens de politie geen voorrang verleend aan een personenauto, die werd bestuurd door de 25-jarige mej. A. J. T uit Den Haag. De verpleegster is door de auto aangereden; zij liep een schedelba- sisfractuur op en is in het ziekenhuis aan de Zuidwal overleden. De ambassadeur van Pakistan, Begum Ra'ana Liaquat Ali Khan, heeft gisteren een werkbezoek aan Nijmegen gebracht. Zij was vergezeld o.a. door een van haar zoons en door de eerste secretaris van de ambassade, de heer A. F. Ziauddin Ahmad. De hoge gaste werd bij de ingang van het Albertinum der paters Dominicanen, waarvoor de Nederlandse, de Domini caanse en de vlag van Pakistan hing, door de prior dr. S. Tesser O.P. en prol', dr. J. van der Ploeg O.P. begroet. In het klooster zelf werd zij verwelkomd door de provinciaal van de Nederlandse provincie der paters Dominicanen, pa ter B. Jansen. De ambassadeur en haar gevolg toon den bijzondere belangstelling voor de inrichting van het huis en ook voor de studies, welke hier door verschillende

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 6