5 mm, GARANTIE Sunil voorde witste was mm pnfótek affliactteé 4' ESDERS u VERNIEUW UW WONING 3 1ERUG Reeds meer dan 30 jaar voof m AANVAL OP KATHOLIEKE KERK Vijandige uitlatingen van de aartsbisschop van Canterbury Brits-Egyptische impasse in Rome Londen weigert gesprek met Makarios PACÜii ZOMER-MODE q7s De Krant kunt gij niet missen, geen dag! GOED BED De garantie geeft U zekerheid met 't minste werk Snelheidsmonsters Pater J. Leyen vicaris- generaal van Uruagu (Brazilië) op GEMAKKELIJKE |>EMTE li"'"0"1 p" VRAAGT VERTEGENWOORDIGERSBEZOEK TUINLAAN 40 Telefoon 67367-6732 NSC VRIJDAG 31 MEI 1957 Voor een Ounil, het modernste wasmiddel van de vertrouwde Sunlight fabrieken, kan geen schade aan Uw wasmachine veroorzaken. De directie van de Sunlightfabrieken is zó zeker van haar zaak, dat zij U de garantie zwart op wit geeft. Kies de veilig ste weg, mevrouw... Was altijd en alleen met Sunil, het is in Uw eigen belang. De garantie is immers slechts van kracht als U uitsluitend Sunil gebruikt! En dan te weten dat Sunil U een waS geeft zó schitterend wit als U zich maar wensen kunt! Neem Uw eerstvolgende was dag de proef op de som. ilM uit de jaren twintig trokken door onze stad >4£v KLEDEN - OVERGORDIJNSTOFFEN - VITRAGES - BEDDEN - LEDIKANTEN STOFZUIGERS - RADIO'S - TELEVISIE - WASMACHINES - KEUKENUITZETTEN 3/4 beha's met afneembare schouderbandjes op 6 manieren té dragen voorgevormd model m. schuim rubber versterkt, ge bo rd uurde poplin cups met af nee m b are schouderbandjes Beha met lange maag band en voorgevormde cups, rijke broderie- garnering Lastina model met broderie cups, schuimrubber- voering, elastieken kruisbandjes, A- en B-cup <J75 ROTTERDAM: •Hoogstraat 157; West-Kruiskade 67; Jonker Fransstraat 132; Beijerlandselaan 120-122; Kat. Lagedijk 392-394 De Sunlightfabrieken geven extra chine voor SUNIL De Sunlightfabrieken garanderen zon der enig voorbehoud voor de duur van de fabrieksgarantie, dat wasmachines van de hieronder genoemde merken niet beschadigd worden door het ge bruik van SUNIL. Zij zullen alle schade aan wasmachines gedurende deze garantie termijn, die zich als gevolg van het ge bruik van Sunil mocht voordoen voor haar rekening volledig doen hersteilen en wan neer herstel niet mogelijk mocht zijn, ver goeden door gratis verstrekking van een nieuwe wasmachine van hetzelfde fabrikaat en type, mits de fabrikant/importeur van de machine schriftelijk bevestigt, dat de schade veroor zaakt is doot het gebruik van Sunil en in de wasmachine steeds, of wel tenminste ge durende de laatste 6 maanden, uitsluitend Sunil is gebruikt en wel in overeenstem ming met de instructies van de fabrikant/im porteur en die op het Sunil-pak. Deze garantie geldt voorde volgende merken: AEG, Bico, Clean, Dru, Edy, Erres, Eam, Matador, Miele, Morley, Parnall, Pon, Record, Robusta, Rondo, Sam, Scbarpf,Sema,Servis,Siwa, Thomas, Thor, Thriumph, Velo, Vowa, Wasco,Zanker. VERENDE MATRA SSE* uit voorraad leverbsa' '5 feSSjM' OP DE DAM TEL 68142 Het was wel een zeer bezienswaardige stoet, welke woensdagmorgen het centrum van onze stad passeerde. Een tiental oude automobielen van een Engelse Veteran- Car-olub in de vroege morgen met de Tarwichboot te Hoek van Holland aan gekomen trokken door ons land, met bestemming Hamburg, waar aan een speciale rally wordt deelgenomen. Er be staat in Engelandeen zekere hobby tot het in stand houden van verouderde automobiel-types. Geen Nederlandse auto bezitter kan zuiniger op zijn wagen zijn, dan deze Britter., op hun antieke karretje. Het overvloedige koper glom als een zon- netpe en op de carrosserie viel geen spatje te bespeuren. Zelfs de massieve banden worden dagelijks opgepoetst en zien er als nieuw uit. Het viel niet mee de merk namen vast te stellen; er was echter een Panhard bij uit het jaar 1902 en een Daim ler racewagen die ondanks zijn 45 levens jaren nog een snelheid van 100 km per uur kan ontwikkelen. De Amerikaanse scena rist, William Rose, gebruikte de Veteran- Car-Club als onderwerp voor zijn film Genevieve (Hij, zij en de auto) welke onlangs nog voor de K.F.A. werd ver toond. Zij die deze film gezien hebben weten hoe deze oude auto's door hun eigenaars worden verzorgd en vertroeteld. Des te meer daar er aan deze doortocht de verschijning van deze karavaan, te midden van ons moderne verkeer, nog al verbazing. weinig ruchtbaarheid was gegeven, wekte Zelfs de verkeersagent in de Gerrit Verboonstraat stond even vreemd te kijken toen de zonderlinge karavaan het kruispunt passeerde. De primaat van de Anglicaanse Kerk, dr. Geoffrey Fisher, aartsbisschop van Canterbury verklaarde maandag: „De Katholieke Kerk in Engeland voert een openlijke oorlog tegen de Kerk van Engeland in tegenstelling tot de houding der Katholieke Kerk on het vasteland". Dr. Fisher legde deze verklaring af, tij dens een vergadering van de Anglicaanse geestelijken te jVolverhampton. Hij zeide. dat hij gaarne de kerken van Engeland, Schotland de V.S. en elke an dere kerk. in één lichaam verenigd zou zien. „En", zo voegde hij eraan toe, „als de Paus het voorzitterschap van deze raad van kerken op zich zou willen ne- menj zouden wij hen allen verwelkomen". De verklaring van dr. Fi6her werd in alle Engelse bladen zij het dan niet op vallend gepubliceerd, behalve in Lord Beaverbrooks Daily Express, welke een verslag op de voorpagina bracht met de. ze kop over alle kolommen: „Dr Fisher beschuldigt katholieken". Het blad vroeg nader commentaar aan een van dr. Fishers secretarissen Anthony Smith, over deze vijandige verwijzingen naar de katholieken. Smith i antwoordde: „De aartsbisschop wenst op zijn verklaring niet verder terug te ko- men of haar aan te vullen1. Het was een officiële verklaring, niet een toevallige of losse opmerking. Dr. Fisher 6prak met opzet zo". De Daily Express wendde zich eveneens tot de secretaris van de katholieke aarts bisschop van Westminster. Deze mgr D. Worlock verklaarde: „Wij vinden de opmerkingen van de aartsbis eehop van Canterbury zeer verbazing wekkend. Gepaard met wat hjj eerder heeft gezegd en met de recente rede van de (Anglicaanse) bisschop van Chester, lijkt het er op, dat de openlijke oorlog niet gevoerd wordt door ons. maar door de Anglicanen". De rede van de bisschop van Chester Werd drie weken geleden gehouden, Deze verklaarde bij die gelegenheid: „De Kerk van Rome Heeft haar voor waarden voor hereniging. Het is de tota le onderwerping aan de Paus en de tota le verwerping van alles wat vroeger be kend was van de Kerk van Christus. De ze voorwaarden zijn onaanvaardbaar voor iedere loyale Anglikaan". De Londense correspondent van het K.N.P. tekent hierbij aan: al deze scher pe opmerkingen wijzen op een kwaad hu meur. een stemming van godsdienstige naijver, zoals Engeland in vele jaren niet meer heeft gekend. .Wat mgr. yfoxr "I8ëv. lock zei, is waar. De aanvallen komen inderdaad van de zijde der Anglicanen. Nooit hoort men in Engeland een katho lieke bisschop vijandige opmerkingen lan ceren ten koste van de Anglicaanse Kerk. Een katholieke bisschop spreekt trouwens bijna nooit over de Anglicanen. De rede nen voor deze anti-katholieke stemming in Engeland liggen zowel in het zakelijke als in het persoonlijke vlak. Dr. Fisher heeft altijd een hekèl aan de katholieken gehad en vooral sinds kort na de oorlog een van zijn zoons met een katholieke vrouw trouwde in een katholieke kerk. Er zij aan herinnerd, dat dr. Fisher momenteel verregaande plannen betref fende de „hereniging" van de Kerk van Engeland met alle vrije protestantse kerkgenootschappen koestert. Hij ergert er zich aan, dat de katholieke Kerk het enige christengenootschap is, dat nimmer tot de door hem gewenste eenheid zal behoren. Aldus meldt bet K.N.P. De eerste formele onderhandelingen tussen Groot-Brittannië en Egypte zijn gisteren in een impasse geraakt. Delega ties van beide landen hebben elkaar vier maal in Rome ontmoet. De besprekingen, die financiële onderwerpen betroffen, zijn vastgelopen op de Britse weigering in te gaan op de Egyptische eis tot vergoeding van de bij de Anglo-Franse actie in Egypte ontstane schade. De ontmoeting ln Rome vond plaats, omdat Egypte zijn in Groot-Brittannië „bevroren" tegoeden „ontdooid" wilde zien om de handel tussen beide landen weer op gang te brengen. De Britten gaven te verstaan een dergelijke maat regel alleen in overweging te zullen ne men, als zij de garantie zouden krijgen, dat Egypte een vergoeding zou betalen voor de genationaliseerde Britse eigen dommen in Egypte. De Egyptenaren op hun beurt eisten toen vergoeding voor de schade, tijdens de Anglo-Franse actie aan gericht. Hierop wilde de Britse delegatie niet ingaan, Groot-Brittannië heeft een voorstel, van aartsbisschop Makarios, dat hij zal deel nemen aan bilaterale besprekingen met de Britse regering over de toekomst van Cyprus, verworpen. Dit is donderdag in Londen bekendgemaakt. In een aan Makarios gericht antwoord wordt gezegd, dat de Britse regering zijn voorstel, dat over de toekomst van Cyprus door besprekingen tussen hem en Enge land alleen zal worden beslist, niet kan aanvaarden. Andere belanghebbenden hebben het recht te worden geraadpleegd. Makarios, die de leider is van de bewe ging, welke vereniging van Cyprus met Griekenland voorstaat, bevindt zich thans in Athene, waarheen hij ging na de be ëindiging van zijn ballingschap op de Seychellen. Tijdens een maaltijd met de buitenlandse pers aldaar heeft de aarts bisschop het Britse antwoord „onrealis tisch" genoemd. „Het vormt geen basis voor verder onderhandelen". Makarios zei, dat hij zijn pogingen om een oplossing van het geschil om Cyprus te vinden intussen zal voortzetten. Hij zal echter niet instemmen met een hervatting van de besprekingen met Engeland zolang hem de toegang tot Cyprus wordt ontzegd. Zowel op de dames- als de herenafdeling morgen bijzonder attractieve Pinkster-aanbiedingen. Damesmantels en herencostuums van uitsluitend hoog waardige kwaliteit en afwerking, thans bijzonder voordelig. De afgebeelde elegante zomermantel van prachtige kwaliteit kamgaren, in ver schillende fraaie modetinten, speciale Pinkster aanbieding 98- De Nederlandse paters der H.H. Har ten in Brazilië hebben de zorg op zich genomen voor de nieuw te vormen pre- latuur van Formosa in de Braziliaanse staat Goias. In het provinciaal huis van de paters der H.H. Harten te Bavel (Nieuw Ginne- ken) is thans bericht ontvangen, dat de prelatuur is geïnstalleerd. Pater J. Ley en S.S.C.C, is benoemd tot vicaris-gene- raa] van de apostolisch administrator van Uruagu mgr. Fr. Prada. De nieuwe pre latuur van Formosa zal voor het groot ste gedeelte worden afgescheiden van de prelatuur van Uruasu. Mgr. J. Th. Leyen S.S.C.C. werd gebo ren te Bergen (Noord-Holland) op 25 fe bruari 1909. In 1928 trad hij te Valkenburg in de Congregatie der Heilige Harten en legde 25 september 1929 de geloften af. Hij ont ving de priesterwijding 29 juli 1934. Een jaar later vertrok hij naar Brazilië, waar hij werkzaam was in de zielzorg en het onderwijs in verschillende parochies en kloosters. Het laatste was hij overste en directeur van het college Dom Lustosa te Patrocinio. Behalve Mgr. J. Th. Leijen, zijn voor deze nieuwe missie benoemd de paters Clemens Baltus uit Vaals, Vitalis Barend- se uit Honselersdijk en Mansuetus Ver- heijen uit Well (Lb). Zij zijn allen reeds verscheidene jaren in Brazilië werkzaam. ROTTERDAM BINNENWEG PLEINWEG 196 Zuiver wollen kamgaren herencostuums in een groot aantal nieuwe dessins. Klassecostuums, modieus van snit en prima van afwerking, thans als zeer bijzondere Pinkster-aanbieding 1" pg IJ" 6% per jaar. Bij prompte be- DlÏALINv «lill B Sa taling, betalen wij Deze renteberekening geldt niet voor rijwielen, stofzuigers en haarden SCHILPEROORD ZOON

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 4