Nieuws uit stad en omtrek Meer bevoegdheden voor B en W P oppentheaterV idusaka' bracht „Première van Maan" OUDE TIJD KERSENBOOMGAARDEN Geheugen-hulp BOER's PATAT öuer de Uit die goede Huisvrouwelijke overpeinzingen Er werd geblokt in Gebouw „Arcade Met onze lezers naar de Als een treurwilg Gem. bekendmaking Laat nu Inzake ontruiming van bedrijfspanden Katholieke Kring De komende Wereld jamboree Avondvierdaagse N. W. B. 1957 TUINAANLEG BOER's Visbedrijf HIEUWESCHIEDAMSCHE COURANT OP ZONDAG 30 JUNI A.S- De prijs voor deze trip per boot bedraagt 5.50 per persoon j Temiis- kringkampioen- schappen De processie naar Kevelaer Nieuwe knipperbollen in de B.K.-laan Vrachtenmarkt Burgerlijke Stand "1"1 NSC DONDERDAG 20 JUNI 1957 PAGINA 2 Afsluiting Appelmarktbrug Het programma voor het nieuwe seizoen Verkoop grond Buitenhaven- weg aan Ver. Glasfabrieken 5000 voor inrichting kan toortje smederij en van. magazijn tot schaftlokaal Ook onze r.-k, verkenners naar Birmingham EHBO-WEDSTRIJDEN B.B. A. WITTKAMPF itS,™ HOOG BEZOEK AAN SCHIEDAM KORSETTEN EN BEHA'S GEZ. WILLEMS BAD „GROENOORD" 106 Jongens en meisjes bogen zich energiek over de examenopgaven Tip voor een badpakken- show? per luxe schip „Erasmus" naar Tiel Uitslagen van woensdai CHUNG-HING PRIMA KëUKE!< K. F. VAN PELT OVERLEDEN INBRAIvEN II\ ROTTERDAM: BALDADIGE JONGENS BRANDJE CONCERT IN KETHEL AANRIJDING EINDEXAMENS ST.-FRANCISCUSCOLLEGE ROTTERDAM Als eeen treurwilg hing de afsluit boom over het water van de Scliie. na geramd te zijn geweest door zo'n nieuwerwetse, rijdende autogarage, men kent deze vervoermiddelen teel: een lange wagen met twaalf kleine auto's er opHoe liet precies ge komen is. kon niemand navertellen. Maar de velen, die van de overweg gebruik maken, waren het er over eens, dat de afsluitboom een waar digeinde Jiad gevonden, nu liet toch wel niet zo heel lang meer zal duren, dat een viaduct de ter plaatse geleden ellende snel zal doen ver geten. Maar voorlopig zal het opge kalefaterde apparaat nog wel dienst moeten blijven doen. In verband met daaraan te verrichten herstelwerken zal de Appelmarktbrug in de nacht van vrijdag op zaterdag a.s. na 10.00 's avonds voor alle rij verkeer zijn afgesloten. LAAT NU DIE VIJFTIGduizendste bezoeker in ons nieuwe openluchtbad Groenoord een Rotterdamse zijn ge- woest. En dat, terwijl de burgemeester bij de opening aan de vertegenwoordiger van de minister verzekerde, dat de Rotterdam mers slechts over onze lijken naar bin nen zouden gaan. Natuurlijk bedoelde hij het goed. Groen oord is er in de eerste plaats voor de Schiedammers. En in de praktijk zal het wel niet goed mogelijk blijken, een schel ding te maken tussen de bokken en de schapen. De Rotterdamse was zo blij, dat ze op weg naar de restauratie en de huldiging iedereen toeriep: Ik ben de vijftigdui zendste, ik ben de vijftigduizendste. Nu. we kunnen het ons voorstellen. Het overkomt een mens niet iedere dag. Maar het overkomt Schiedam niet iedere dag, dat de vijftigduizendste een Rotterdamse is.. Het blijkt, dat het met de bewering, als zouden de Schiedammers naar Rot terdam lopen, en bloc, niet zo somber gesteld is, als men weieens beweert. Het ig in ieder geval een symptoom van de grote toenadering tussen de volken van Europa, „Rotterdamse is de vijftig duizendste in Schiedam". Wel, als er ooit kranten voor het Verenigd Europa gaan verschijnen, zal het misschien nog ge memoreerd worden. Misschien dat we tegen die tijd de mil joenste noteren, die dan wellicht gezien de ontwikkeling van het verkeer én d« vriendelijke politiek van B. en K. uit Novosibirsk gekomen i.s DAMWACHTER. Bij de wijziging van de Gemeentewet komst kunnen worden opgelost. Voor het van 1931 werd aan art. 177 toegevoegd een nieuw vierde lid, luidende als volgt: „B. en W. besluiten, zover de raad niet anders bepaalt, tot het voeren van rechts gedingen door de gemeente betreffende 't ontruimen van woningen, het invorderen van wonifighuren en de ontbinding van overeenkomsten terzake van de huur van woningen." Deze toevoeging is in de wet opgeno men ter voorziening in de moeilijkheden, waarvoor de gemeentebesturen zich ge plaatst zagen tengevolge van de steeds toenemende exploitatie van gemeentewo ningen; in de praktijd bleek het n.l. niet goed mogelijk deze exploitatie te voeren op grond van incidentele raadsbesluiten, aangezien vaak 'n snellere besluitvorming gevraagd wordt dan bij een gemeenteraad, welke minder vaak bijeen komt, gebruike lijk is. Dit artikel heeft zeer bevredigend ge werkt. Wegens de toestanden op woning- gebied is het de laatste jaren wat op de achtergrond geraakt; in hoofdzaak kwam aanvangen van een rechtsgeding is nu een besluit van de Raad vereist. B. en W. constaterenmet voldoening dat voorstel len dienaangaande steeds zijn instemming hebben mogen verwerven, doch mogen niet verhelen, dat hiermede doorgaans eni ge tijd verloren is gegaan. Daar de moei lijkheden zich uitsluitend voordoen bij de ontruiming van bedrijfsgebouwen en ter reinen, is de gedachte naar voren geko men de in de aanhef genoemde regeling van art, 177, 4e lid, der Gemeentewet uit te breiden tot deze gevallen. De hier door mogelijk geworden snellere besluit vorming zal niet alleen van gunstige in vloed zijn op het tempo der uit te voeren werkzaamheden, maar eveneens op de po sitie van de gemeente bij het voeren van de onderhandelingen. Genoemde uitbreiding zou kunnen wor den verwezenlijkt, wanneer de Raad met toepassing van art. 212 der Gemeentewet B. en W. zou machtigen te besluiten tot het voeren van rechtsgedingen door de ge meente betreffende: a. het ontruimen van Op 26 september zal de Katholieke Kring zijn programma openen met de Hoofdstad Operette, welk gezelschap Os car Strauss' meesterwerk „Ein Walzer- traum" zal opvoeren. Het toneelgezelschap Joh. Kaart zal ook wederom van de partij zijn, waarschijnlijk met „Het Konijn en ik". Als men dit stuk voor de televisie gevolgd heeft, zal men het absoluut nog eens op het toneel willen zien. Men zal daarmede een prachtkans hebben de twee grote mogelijkheden toneel en tele visie eens met elkaar te vergelijken. Het Marionettentheater Bert Brugman zet het succes van het afgelopen seizoen wederom met een bekende opera voort. In december zal men weer van Gerard Walden en zijn gezelschap kunnen genie ten, nu in een grote revue in het Passage-theater. Verder komen er diverse kleine avonden en natuurlijk een Nieuw jaarssoiree, een Vastenavondfeest en het Oranjebal. De N.V. Verenigde Glasfabrieken alhier heeft verzocht een strookje grond, deel uitmakende van de Buitenhavenweg en grenzend aan haar terrein, te kunnen ko pen. Dit strookje grond is een uitsprin gende hoek in de bocht van de weg, waarvan geen gebruik wordt gemaakt, voor het verkeer is deze grond van geen belang. Tegen de verkoop daarvan bestaan bij B. en W. geen bezwaren. Zij achten het een voordeel, dat de .grillig verlopende eigendomsgrens wordt recht getrokken, terwijl de overeengekomen prijs van 26 per m2 aanvaardbaar is. Derhalve stel len zij de raad voor het gevraagde strook je grond aan de Buitenhavenweg groot ca. 16 m2, aan de N.V. Verenigde Glas fabrieken te verkopen. Op de kapitaaldienst van de begroting van Gemeentewerken voor het lopende dienstjaar staat vermeld een bedrag van 5000.- voor inrichting van een kantoor tje voor de Chef van de Smederij en van het voormalige magazijn tot schaft lokaal. Beide voorzieningen zijn naar het oordeel van de directeur van Gemeente werken dringend noodzakelijk, met welke zienswijze de commissie voor de gemeen tewerken akkoord gaat. Bi.j B. en W. ontmoet het derhalve geen bezwaar, dat de daarvoor nodige gelden aan de begroting van deze dienst wor den toegevoegd. De kosten voor eerstgenoemd werk wor den geraamd op 3.900,— die voor de andere voorziening op 1.100,-. Op de dit jaar in het Sutton Park bij Birmingham te houden Wereld-jamboree zal ook het district Schiedam van de r-k. verkenners beweging vertegenwoordigd zijn. Een viertal verkenners der St.-Fran- ciscusgroep zal deel uitmaken van de St.- Bonifaciustroep welke onder leiding van hopman Mientjes, eveneens St.-Frahcis- cusgroep, naar deze jamboree wordt afge vaardigd. Het zijn de verkenners Hans van Beek, Dick Leenders, Paul Niessen en Hans Sala van de „Adri de Thaye- troep". Tijdens het Pinksterweekend werd door de St.-Bonifaciustroep in de Staalduinse bossen een trainingskamp gehouden. Ook 13 en 14 juli a.s. komt men op het terrein van de Hertenhorst bij Delft nog eenmaal bijeen. Donderdag 30 juli wordt per boot de oversteek naar Engeland gemaakt om per trein de reis naar Brmingham te voltooien, waar op 1 augustus de ja mbo- ree wordt geopend. Twee dagen van de vier zijn reeds voor bijgevlogen. Helaas zien we al weer het einde van dit heerlijke wandeifestijn na delen. Maar juist dat einde moet weer een triomfaal einde worden. Onze wande laartjcs hebben het verdiend. Daarom ouders, vrienden en vriendinnen, roepen wij U op om mee te werken dit slot tot een onvergetelijk moment te maken! Komt allen in grote getale vrijdagavond om ongeveer 8 uur naar het Stationsplein om daar met bloemen onze wandelaartjes in te halen! Trekt het laatste stukje met Uw blijde en fiere kinderen mee door de stad naar de finish! Laat het dit jaar nog massaler nog feestelijker worden dan voiig jaar! Laten we samen ouders en kinderen dit slotfeest vieren! Br. ARNOLDUS ADV, P.R.C Dinsdag en woensdagavond werden in het gebouw Christelijke Sociale Belan gen door de B.B. E.H.B.O.-wedstrijden gehouden. Hierbij werden de ploegen van wijk 5 commandant II. C. de Graaf, en wijk 7 commandant D. Groeneweg, met het hoogst aantal punten eerste prijswinnaars Beide ploegen zullen deelnemen aan de kringwedstrijd E.H.B.O., welke dinsdag -o juni a.s. te Rotterdam wordt gehou den. overige winnende ploegen waren: Wijk 5. onder commando van L H Ver- linden wijk 5a, mevr. E. Timmers-Smilk; wijk 5a, W. Collignon; wijk 6, mevr p. B. Verveen-v. d Berg; wijk 7, p'. v. d. Doe; wijk 9. mej. Prein en wijk 8 mej. Bierhof. a iUIT stond onder leiding van mevr A. Mak-v. d. Brugge. het nog naar voren wanneer de uitvoering niet-zijnde woningen en van van Mn iritw^inn, „f sronaen van een uitbreidings- of saneringsplan de ontruiming van een woning vorderde. Intussen wordt hel wel als een bezwaar en erven; b. het invorderen van huren, niet van woningen en c. de ont binding van overeenkomsten terzake van de huur van gebouwen, niet zijnde wonin-. Na verleden jaar juni voor het eerst eigen fantasie uit te leven. te zijn opgetredenheeft het Poppen theater ,,Vidusaka", weer eens van zich doen horen. Een kleine groep gymnasiasten heeft in het ouderv:etse Jan Klaassenspel een creatieve bezig heid gevonden met het doel dit pop penspel te veredelen en hierin tevens REGELMATIGE TUINVERZORGING SCHIEDAM, H. Mei 1849. Gisteren is onze stad met een bezoek van Zijne Excellentie den Gouverneur van de pro vincie Zuid-Holland vereerd geworden Ten twee uren. is'op het Raadhuis audiën tie verleend, waarvan vele cómmissiën en particulieren hebben gebruik gemaakt. m. Exc. heeft daarna onderscheidene pu blieke gestichten en inrigtingen bezocht en belangstellend gadegeslagen, zijnde: de Groote of, St. Jans Kerk, de R .C Kerk de. Synagoge der Israëlieten, het ot. Jacobs Gasthuis en de daarbij be- hoorende Kerk,, de groote Stad-Arm- en Tusschen-scholen, eene Branderij, eenp Mouterij, de Scheepstimmerwerf „de Nij verheid" en eindelijk de belangrijke slui zen en waterkeerende werken aan de mon. ding der Buitenhaven. Ten zes ure heeft Z. Exc. het middag maal bij den Heer Burgemeester dezer stad gehouden, waarbij ook de leden van den Stedelijken Raad' en èenige andere autoriteiten genoodigd waren. ondervonden, dat de opzet van het artikel gen. en van open gronden en beperkt is tot woningen. In de tijd, dat dit artikel in de Gemeentewet werd opge nomen, had de Gemeente nog niet zoveel oemoenngen met de sanering van oude stadsgedeelten en was het vrijwel uitslui tend de normale woningexploitatie, waar mede het gemeentebestuur te maken had, De exploitatie van bedrijfsgebouwen j en industrieterreinen nam slechts een zeer bescheiden plaats in in het beheer van de Op grond van het vorenstaande stellen B. en W. de Raad voor hen te machtigen gedurende vijf jaren de bevoegdheden van de Raad, als boven omschreven, uit te oefenen. OOK NAAR MAAT DAMESLINGERIE KOUSEN Broersvest 75 Lorentzlaan 13 §fïni€ant€lijk<6 cis^ndonini€n. E^n afzon-! op T-TTTHT TTATYTAJT/""1 tuüd a o ttvt cterlijke regeling daarvoor te treffen was! J-lH/l £UlYi\lLr lEMAo 11M maakt dit onder die verhoudingen totaal overbodig. Dit is evenwel anders geworden .Art. 43 der Woningwet, in 1931 in die wet opgeno men, opende de mogelijkheid van een planmatige sanering van de binnenstad, terwijl de snelle stadsuitbreiding, welke in de laatste decennia allerwege is waar te nemen, mede tot een meer intensieve wij ziging van de bestaande bebouwing leid de. De doorvoering van de sanerings- en uitbreidingsplannen had echter tot gevolg, dat de Gemeente in het bezit kwam van een steeds groter aantal bedrijfsgebouwen en -terreinen. Deze werden aangekocht met de bedoeling om de grond, na ont ruiming en amovering van de opstallen, in een nieuwe verkaveling uit te geven, aan gepast aan de nieuwe eisen. De beëindi ging van de huurovereenkomsten en de ontruiming van de gebouwen en terrei nen geven evenwel soms moeilijkheden welke slechts door rechterlijke tussen- Als je je badpak uitgeleend hebt aan een vriendin, die er op het laatste ogen blik voor haar vakantie pech mee had, dan zit je met dit tropische klimaat enigs zins in de boot, maar ergens in Zuid-Frank rijk hoop ik, dat zij net zo geniet als ik genoot van de uitbundig stralende zon in de laatste dagen, die je van bleekge- zichten tot roodhuiden, maar dan tot echte buitenlanders maakt met die koperkleu rige tint (hetgeen overigens niet ieder een lukt). Het was gezellig op het terras in bad „Groenoord", waar wij de laatste vakan tiedag van de Mater Deï-school uitbuitten (dit wat de dochters betreft) en ik mij als een tevreden spinnende poes in het zonnetje zat te koesteren, al die genieten de menden gade slaand. Er is al heel wat over dit Kethelse lustoord geschreven en wie er nog niet geweest is, stappe toch gauw in bus 40 vanaf de H.E.M.A. en NIET TE EVENAREN Vlaardingerstraat 10 PAGBIAD VOO* SCmtOAM t* OMSTHtHt* 79ste Jaargang No. 23404 D A M 1 8 SCHIEDAM TELEFOON 6 6 13 2 POSTREKENING NR. 3 9 0 9 4 1 ADVERTENTIES 0,15 per m.m.-hoogte. Bij con tract speciale tarieven. INGEZONDEN MEDEDELINGEN 0,30 per m.m.-hoogte. Bij contract speciale tarieven- KAMPIOENEN tot 20 woorden ƒ0,50 bij vooruit betaling. Elk woord meer 3 cent. Majcimum 60 woorden. Alle advertentie-orders worden gesloten en geplaatst overeenkom stig de Regelen voor het Adver tentiewezen. —O— ABONNEMENTEN 7.40 per kwartaal, 2.54 per maand en ƒ.0,59 per week. Gisteren en eergisteren z(jn in Gebouw Arcade de toelatingsexamens gehouden voor het St.-Liduina Lyceum en voor de in oprichting zijnde Middelbare Meisjes- 59 jóngens en 47 meisjes in het geheel. Dit is een heel andere verhouding dan verleden jaar, toen van het aantal aan meldingen de meisjes slechts een derde gedeelte voor hun rekening namen. Nu gaat hef aandeel van de meisjes naar de 50 pet. toe, hetgeen voornamelijk wel aan de nieuwe M.M.S, moet worden toege schreven. Het was voor de jongens en de meisjes school. In lange rijen stonden weer de ta- natuurlijk een tweetal dagen vól emotie. fels in een zaal, waar men zich gewoon Hjk niet bepaald het hoofd breekt. Dat de jongens en de meisjes zich ge durende deze twee dagen het hoofd ge broken hebben, lijkt ons niet waarschijn lijk, althans in de letterlijke zin van het woord genomen. Maar geblokt is er zeer zeker od de exameneisen, onder toezicht van vier leraren en rector dr. J. A. M. v. d. Linden, die als voorzitter van de examencommissie fungeerde. Er heerste ondanks de warmte een opgewekte stem ming. Er kon trouwens flink gespuid wor den. Terwijl de jeugdige examinandi hun kennis spuiden, zorgden flinke spuigaten dat er voldoende frisse lucht was, om de uiteraard toch enigszins verhitte hoof den wat af te koelen. Er valt ten aanzien van dit tweede toe latingsexamen in het bestaan van het St.- Liduina Lyceum een interessante bijzon derheid mede te delen. Bij de meeste scholen zijn dit jaar minder aanmeldin gen dan gewoonlijk. Dit houdt verband me het feit, dat het geboortejaar van de i huidige „lichting" 1945 een wat men noemt mager jaar is geweest, met weinig geboorten. Maar terwijl er voor het St.- Liduina Lyceum verleden jaar 102 aan meldingen waren, zijn het er nu 106. In teressant is voorts het veel grotere aan- tal meisjes, hetgeen verband houdt met de nieuwe Middelbare Meisjesschool. Het blijkt uit de volgende cijfers: voor de on derbouw van het lyceum meldden zich uit Schiedam 34 jongens en 17 meisjes 15 meisjes voor de M.M.S.uit Vlaar- dingen waren deze cijfers respectievelijk 18, 2 en 7. uit Maassluis 1 jongen voor de onderbouw, 2 meisjes voor de M.M.S., uit Hoek van Holland 1 meisje voor het lyceum en 1 voor de M.M.S. en uit Rot- j terdam 5 jongens en 2 meisjes voor het lyceum. Voorts was er nog een aanmel ding voor het lyceum van een jongen uit Sittard, wiens ouders spoedig in Schiedam komen wonen. In totaal meldden zich derhalve 59 jongens en 22 meisjes voor de 'onderbouw van het lyceum, 25 meisjes voor 1 de M.M.S. maar er is alles gedaan, om hen zoveel mogelijk op hun gemak te stellen. We tekenen nog aan. dat de jongens en meis jes uit Rotterdam in het Westen daarvan wonen. gezellige ritje er naar toe. Zondag was het een recorddag. Och, je behoeft heus niet in het buitenland te zoeken, Kethel wordt, nee is ons vakan tieoord al! Tja, die bus 40 wordt een goud mijntje voor de R.E.T en bad „Groen oord"? Ik waag mij niet aan voorspel lingen, maar als dit weer een maand of drie aanhoudt, liefst langer natuurlijk, dan gaan we rustig uitbreiden, want nu reeds blijkt het eigenlijk te klein Vanzelfsprekend dat ik heel wat mooie badpakken gezien heb strappless, gebloemd effen met wit afgebiesd in vrolijke kleu ren, een blauw-wit gestreept pakje met geestige pofbroek, heel modern op het ogenblik. En toen ik daar zo maar zat te zitten, dacht ik bij mezelf: „Wij zijn hier in Schedam altijd zo stiefmoederlijk bedeeld met modeshows, waarom nu eens geen gezellige badpakkenshow daar op de rand van het diepe bad? Een ideaal plekje, waarover onze fotograaf ver rukt zal zijn, och heren winkeliers, over weegt u dit eens met elkaar en be spreekt u dit met de heer Peute, die heeft daar vast wel oren naar! Succes bij voor baat gegarandeerd bij dit kostelijke weer tenminste. Ja heus, daar zit muziek in. Ik zag op dat zonnige terras ook een huismoeder tussen zwemmen en zonnen door ijverig breien. Nu heb ik altijd een heilig ontzag voor vrouwen, die van het standpunt uitgaan: „Beidt uw tijd duur uw uur", maar zoveel plichtsbesef óp zo'n zalige zonnige dag? Ergens in het grijze verleden hangt mij nog wel zoiets bij, toen ik als piepjonge huisvrouw startte, maar dat zal vast wel geweest zijn om andere blunders vakkundig te dekken. MIEKE Ditmaal schreef Albert Blankert zelf de tekst van het op te voeren verhaal en werd de toneelruimte belangrijk vergroot. In „De Hof van Cyrene" v/aai zich de laatste tijd een cultureel centrum heeft gevestigd, hebben de jeugdige executanten hun nieuwe geesteskind voor het eerst voor een kleine kring genodigden gepresen teerd. „Première van Maan" is een ver gaande fantasie, waarin zowel met va der Kronos als met onze verlichte eeuw behoorlijk de draak wordt ge stoken. De geschiedenis van koning Draco die voor het eerst de maan ziet opgaan, deze als staatsvijand nummer een gaat bestrijden maar toch uitein delijk aan haar zijn leven nog te danken krijgt. De romantiek vindt ook een behoorlijke plaats in dit spel en de happy ending is als bij alle sprook jes en ze leefden nog lang en ge lukkig. Het is werkelijk verrassend wat „Vidusaka" met deze opvoering heeft weten te bereiken. Kleine tech nische vondsten met klank en licht effecten en een vaak zeer toepasselijke muzikale omlijsting deden van het spel grote suggestieve kracht uitgaan. Het uitbeelden van oorlogsgeweld en de dans der handen, waarmee de visioenen van de maanzieke prins Jarl in een orgie van kleuren en beweging werden weergegeven, waren vernuftig van vondst en knap van uitvoering. Ook van zegging was dit poppen spel heel goed. De half recitatieve ver teltrant verving door goede intonatie de gelaatsexpressies welke bij het pop penspel nu eenmaal ontbreken. Het manuaal was weloverwogen en werkte niet storend. Decors en rekwisieten waren fraai van uitvoering. Aan het geheel was grote zorg besteed. In sep tember zal „Vidusaka" de opvoering van „Première van Maan" nog wel en kele malen herhalen. Voor jong en oud een gelegenheid om eens te gaan kij ken. Dit belooft een gezellige dag te worden. Het aanwezig® muziekgezelschap en diverse andere attracties zullen de tijd welke u aan boord doorbrengt veraangenamen, terwijl ook gelegenheid zal worden gegeven voor een dansje. Verder mag iedere deelnemer een gratis portie kersen ver orberen. De „Erasmus" vertrekt om 9.30 uur precies vanaf de Oosterkade bij het j voormalige Maasstation te Rotterdam. Om ongeveer 19.00 uur hopen wij j weer terug te zijn. 'i 0 Deelnemerskaarten zijn verkrijgbaar aan de volgende adressen- Deelnemerskaarten zün verkrijgbaar aan het bureau van dc Nieuwe Schicdanische Courant te Schiedam, Dam 18. Klasse A: HE: A. v. Deventer si. L. v. Laest 63 63; HD: L. v. Zaest-F. Düm- pel si. G. v. Bergen Walraven-A. v. De venter 3—6 6—3 62. Klasse B: DE: Mevr. N. Jiskoot sl. mevr. E. Blaisse 62 46 63; mevr, C. Duys- ter sl. mej. E. Buchmann 6—1 6—1; HE: G. Bergen Walraven, sl. W. Blaisse 6—0 61; HD: J. v. d. Graaf-G, BernardA. V. Buysen-J. Wijlacker 1—6 7—5 8—6. Klasse C: DE: mej. Y, v. Essen sl. mevr. J. v. d. Veer 9—7 6—2; HE: M. Jansen sl. L. Verduyn 6—1 6—2; DD: mej. B. Klein-M. v. ZeylB. v. d. Vaart-J. Smit 63 36 63; HD: F. Willemsen- H. Parent sl. H. Sigterman-W. v. Sikke lerus 6—3 6—0; C. Nolet-J. Nolet sl. C. Valk-W. Bloemhoff 6—1 6—1; C. v. Dam- me-L. v. Damme sl. F. Termeulen-R. Bakker 6—8 6—4 6—0; GD: mej. J. Lak- kerbol-N. Spithoven—mej. G. Barmen 't Loo-L. Barmen 't Loo n. o.; mej. B. Kleiss-H. Parent—mej. G. Dijkstra-C. Valk 7—5 6—2; mevr. A. Beukers-M. Jan- sen—mej. M. Roovers-F. Timmermans 6—1 6—0. CHINEES INDISCH RESTAURANT Chinees - Indisch - Hollands Menu Diners Lunch Soupers Dagscho";!? en i la carte - OOK THUlS3EZOR°E RUBENSPLEIN 4 TELEFOON 6^ Ook dit jaar gaat er weer Schiedamse processie naar Kevelaer. En ditmaal is het aantal deelnemers weer groter dan verleden jaar, n.l. 134 (vorig jaar 99). Zaterdagochtend vertrekken er van het plein voor de Frankelandse kerk drie grote touringscars, terwijl een klein aan tal deelnemers met eigen vervoergele- genheid gaat. Men verwacht, maandags avonds tegen negen uur weer thuis te zijn. Ook ditmaal zullen de burgemees ter, mr. J.W. Peek en zijn echtgenote aan de tooht deelnemen. Flink is er gewerkt in de grote zaal van gebouw Arcade, waar dinsdag en woensdag de toelatingsexamens voor het Si.-Liduinu Lyceum en de Middelbare Meisjesschool zijn ge houden. Vannacht is men van Gemeentewer ken met man en macht bezig geweest, om de verplichte oversteek ten oosten van het Rubensplein ongeveer ter hoog te van de boekhandel Roodbol aan te brengen. Ook hier wil men, zoals bij de Veenlantstraat en Nassaulaan, door het waarschuwende geknipper snelverkeer en voetgangers in staat stellen, in een betere harmonie de drukke B.K.-laan te passeren. Deze methode verkeert nog in het exprimentele stadium, wat Schie dam betreft. In Rotterdam o.a. heeft men ze in de Aert van Nesstraat bij de Lijnbaan ai sinds enige tijd in gebruik. Ook daar blijkt, dat er een poos mee heen gaat, voor het publiek er aan went en er tevens rekening mee houdt. De B.K.-laan staat voor het overige mo menteel in het centrum van de belang stelling, in verband met enkele ongeval len, die bij de oversteek ter hoogte van het St.-Jacobsgasthuis hebben plaats gevonden. Er is nogal enig verschil van mening over de doelmatigheid van deze oversteek. O.i. lijkt het kernpunt van de kwestie de vraag, of de B.K.-laan. in een drukbevolkte woonwijk gelegen, wel als snelverkeersweg kan worden aangemerkt, hoezeer een snelle verbin dingsweg naar Vlaardingen en het Bene den Maasgebied ook nodig is. Hier ter stede is overleden de heer K.F. van Pelt, die zich grote verdien sten heeft verworven in het Schiedamse muziekleven. Hij., was ongeveer 45 jaar lid van „Oefening Baart Kunst" en be kleedde gedurende twintig jaar 't voor zitterschap van deze vereniging. Bij de Bavo N.V. en de Kuno N.V. aan de Gustoweg is vannacht ingebro ken. In beide fabrieken volgden de in brekers dezelfde methode. Ze sloegen een ruitje in en doorzochten het gebouw. De Bavo N.V. mist een elektrische re kenmachine en vier pakjes sigaretten. Bij de Kuno N.V. wordt niets vermist. HEDEN: Passagetheater: „Spook van Cantervi'" 'e 8 uur. Monopole Theater: Staatsvijand no If (ad.) 2, 7, 9 uur; zaterdag en zondag 3. 7 en 9 uur. Stedelijk Museum: dagelijks vai. 10 t0' 5 uur, zondags van 2 tot 5 uur. Verder °P woensdagavonden 19.30—22 uur Expositie schilderijen etc. van H. Werkman. C.C.C. Lange Kerkstraat: Schilderij®" van Gianni Bertini. VRIJDAG: Stcd. Museum: Concert Delftse Stud- Muziekgezelschap Apollo 8 uur. R.-K. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOHEEK Openingsuren Hoofdgebouw Dam 8: Volwassen®" maandag: 7—8.30; dinsdag 10—12, 2—5 e" 7—8.30; woensdag: 2—5 en 7—8.30: donder dag: 10—12 en 2—5: vrijdag: 2—5 en 1—8.301 zaterdag: 10—12 en 2—5. Jeugd: woensdag: 2—4; donderdag 4—5; zaterdag 1—3. Boven 14 jaar ook: woensdag 67.30 Filiaal Rijnstraat I: dinsdag 6.30—8.00; vrijdag 7—8. Filiaal Emmastraat 3: maandagavond 7—8 uur; woensdagavond 7—8.30; vrijdag avond 7—8.30 uur. 11^0-12 30KerkWeS 46' Kethel: zond3g Filiaal Wijkgebouw Nieuwland: vol#- woensdag en vrijdag 7—8.30; kinderen woensdag 25. Toegang door zij-ingang- NACHTDIENST APOTHEKEN De nachtdienst voor de apotheken wordt deze week waargenomen door apotheek Gouka, Hoogstraat 29. VRIJDAG: Rotterdamse Schouwburg, Aert van Nes' straat 120. Het kind van de rekening- Klucht van Georges Feydeau, door het Rotterdams Toneel o.r.v. Bob de Lange' 20 uur. FILM: Arena: (ontraden); Capitol: Bleed:?6 zonsondergang (14 j.); Centraal: De wet "er onderwereld (18 J.i: Cineac AD: Het zondag?: kind (a. IJ: Cineac NRC: Actualiteiten (a. Colosseum: Arsenicum en oude Kant .13 I Harmonie: Chantage (volwj; Lumlère: 06 zwendelaars (voiwi; Lutnsca: Mjjn hart zi"®! voor iou (a. I).; Luxor: Mannen in .ol: (18 1 Metro: Bloed in de zon (14 Passage <Sch'e: dam): Sissi, de ionge keizerin (a. I); prins6-8: De sprong over de oceaan (a. IJ: itex: van de nacht <14 j.l; Thalia: Kitty In Ie wereld (a. I.); 't Venster: The man who redheads (volw.); Victoria: Begeerte en zon66 <18 jj. Een politieagent betrapte gisteren een twaalfjarige jongen, in de Burg v. Haa- renlaan die samen met zijn tienjarig broertje een kabel aan een bouwkeet in brand stak. De agent en een voorbij ganger sneden het brandende deel van de kabel af, daar het gevaar bestond, dat het gebouwtje in brand zou raken. Omstreeks zes uur gisteravond is de brandweer gealarmeerd voor een brand je op het voormalige terrein van de Gem. Reiniging aan de Jan van Rie- beeckweg. Met een neverstaal is het vuur bestreden. De grote rookontwikke ling was te wijten aan een hoeveelheid rubber tussen het brandende afval ma teriaal. Zaterdag 22 juni a.s. te 8 uur n.m. g®e de harmonie Wilton Fijenoord, dirig®" Joh. F Paia een concert in de muzi®E' tent te Kethel. Het programma is 3 volgt: 1. B. B. C. F. mars, Ord Hum®' 2. Ouverture Zampa, Hêrold. 3. Frèr®5 Joyeux valse, B. Vallsted 4. Concei" tino voor 2 clarinetten en orkest, E. V7®' ber; solisten Th. Martijn en A. Holmgr®"' 5. Nationaal Embleem mars Baglwj 6, Scènes Caucasiennes, Ippolitov IW?' no-Delhaye. 7. Uren Ballet, Ponchie"1' Hanniken. 8. Mars Loraine. L. Ganne. Op het kruispunt Markgraaflaan—J°u' bertstraat te Vlaardingen vond woensdag morgen een aanrijding plaats tussen ®e" bestelauto en een scooter. De scoot®1" berijder, de 26-jarige P. H. uit Schiedam- komende uit de Joubertstraat verleeft" geen voorrang. H. en zijn duorijder. 48-jarige A. D. uit Gouda, werden enig6 meters over de weg geslingerd, waai'"" H. een linkerarmfractuur en D. e hoofdwond, een schouder- en beenfra® tuur opliep. Beiden zijn naar het Algc' meen Ziekenhuis vervoerd. De voertuig® liepen schade op. ROTTERDAM, 19 JU1" Geboren: Willem, z.v. C. G. W. Bors- boom en C. M. van Dijke, Marcellus T. z. v. J. J. j. b. Collignon en E. B.E. Busker, Geert L. H„ z v A de Groot en l H M Smit. Apollonia, d. v P. Leef- lang en H.'H. C. Vale. Overleden: J. Nortier, 77 jr. echtgeno-Eindhoven-^3'!on',vee"voer'!nDelnaBo3,ch. t20 'pis B Voor het eindexamen gymnasium A. £c., houden aan het Sint-Franclscuscolleg® N Rotterdam, zijn geslaagd de heren J-,,h M. Donia, F. W. Etman, A. Kievits, B- '.V R. M. Mulderink, F. H. Munning en G- 1 A. Velterop. Afgewezen geen. Voor het eindexamen gymnasium t* slaagden de heren W.J. de Beer, H. A- van Eekelen, A. M. H. van Leeuwen. M. Looman en A H. Marcus. AfgmveZ drie kandidaten. Voor het eindexamen afdeling H B-S- slaagden de heren: A. A. Annyas, Baardman, P. C. M. Bleij, J. H. M. V ,„a dam, H. P. C. Exler, H. Jamin, J. F- Kessel, A. G. M. de Koning, F. .T. Wa'i.i H. J. Mol, J. J. Rutten, W. H. n Schenk, H. Stigter, A. A. M. Thijss®" D. G. Lammerts van Bueren. ton 18 Juin n.m.: 848 ton tabak Amsterdam, n stsal Leiderdorp, 130 en 120 ton kali 1 te van: IJzerman. P. J. S. Haesakkers, 49 jr. echtgenote van: Schriek, H. tershoek, 200 en 190 ton kali Nieuwen"0 330 en 184 ton aaade Maastricht, 2 x r0(«» aarde^Vdsen, 200 en 180 ton asbest Goor,^-g1() en 1240 ton kolen Geertruidenberg, l68tL„irn ton kolen Dordrecht, 225 en 125 ton starn u luu veevoer uen dd^". l,* zeevoer Leeuwarden. 510 ton erts Utrecht.^, ton cellulose Renkum. 100 ton suiker, watci. Totaal 79 reizen, 5 Vletreizen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 2