I.M.F. niet ontevreden over stand van zaken per eind april VERTEL telefoniste 1 PTT KAMPSQEN- ADVERTENTIE m C&A Belevenissen van een ions sezin J, Voor jongelui administratieve functie (jgj Kampioenen 'n voordelige vacantie begint bij C&A! Avonturen van wof. Créghel Verdere vooruitgang naar een vrijer handels- betalingsverkeer a. enige CHAUFFEURS b. enige REINIGERS tnaardoe het goed BPUNOTT der beste KÜNf GIJ HET NIEÏ ALLEEN AF NSC MAANDAG 24 JUNI 1957 PAGINA 1? II die via de internationale telefoonverbindingen met elkaar in kontakt willen treden. Wilt u hen daarbij behulpzaam zijn? Meldt u zich dan ah AUTO'S ZONDER CHAUFFEUR der meest gevraagde Brandaris Tarakan A Goederen aangeboden GOED, GOEDKOOP EN SNEL Zon, zomer en vacantie welke vrouw kan de ver leiding weerstaan een nieuw japonnetje aan te-schaffen! En natuurlijk gaat ze naar C&A, want daar vindt zij 'n zeldzaam geva rieerde collectie voordelige vacantie-japonnen óók voor de grote maat! door Jörgen Mogensen 297. Dat is nu de twaalfde keer, dat ik vandaag ben opgebeld Kun jij je moeder niet telefoneren en met haar een praatje maken? Dan heb ik ste wat rust. de eerste uren tenmin- In zijn jaarverslag, dat betrekking heeft op de jaarperiode tot einde april j.l., constateerde het Internationale Mo netaire Fonds met tevredenheid, dat, in aanmerking genomen de betalingsmoei lijkheden van verscheidene grote landen, de vooruitgang in de richting van een vrjjer handels, en betalingsverkeer ge handhaafd is gebleven en dat zich nergens achteruitgang van zeer ernstige betekenis heeft voorgedaan. Het proces van de ver zachting der beperkingen is zich welis waar als gevolg van de in het afgelopen jaar ontstane internationele spanningen In een langzamer tempo gaan voltrekken, maar, behalve in bepaalde gevallen, is het niet tot staan gekomen. Er zijn in de verslagperiode regionale regelingen getroffen, die vooruitgang in de richting van een meer multilateraal handels- en betalingsverkeer betekenen Het verslag noemt in dit verband de handelsliberalisatie in het kader van de Organisatie voor Europese Economische Samenwerking, de vorming van de club van Parijs door elf Europese landen met Argentinië en de toetreding van nog drie Europese landen tot de club van Den Haag, het mutilaterale betalingsstelsel van een aantal Europese landen met Brazilië. In Europa zijn onderhandelingen gevoerd over de vorming van een gemeenschap pelijke markt en zijn er onderhandelin gen gaande over de instelling van een vrijhandelsgebied, terwijl er voorts wordt onderhandeld over da oprichting van een vrijhandelsgebied, terwijl er voor wordt onderhandeld over de oprichting van een Scandinavische douane-unie. Ook in Latijns-Amerika wordt er ge werkt aan regionale programma's, n.i. aan een Centraal-Amerikaanse douane unie en aan een multilaterale betalingsre geling voor een groep Zuidamerikaanse landen. Mobiliseren van valutareserves Teneinde het instellen van beperkingen te vermijden hebben enige landen maat regelen getroffen voor het mobiliseren van voldoende deviezenreserves om tij delijke druk op hun valuta te weerstaaan. Een belangrijk voorbeeld hiervan noemt het verslag het besluit van Engeland om de plotselinge vertrouwenscrisis met ba trekking tot het pond sterling niet door verscherping van de valutabeperkingen het hoofd te bieden. Het verslag herin nert er aan, dat Engeland in dit geval het besluit nam een regeling te treffen, met het I.M.F., waarbij het de beschikking kreeg over een lening van 1,3 miljard dollar. Het feit, dat Engeland vermeed de beperkingen op het handels- en be talingsverkeer te verscherpen, droeg er in belangrijke mate toe bij, dat het temt>o, waarin het betalingsverkeer door andere landen werd geliberaliseerd, niet ver minderde. Het verslag geeft vervolgens een over zicht van de al dan niet gebondenheid van het betalingsverkeer in de verschil lende delen van de wereld: in Centraal en Noord-Amerika zijn elf bij het I.M.F. aangesloten landen, die een vrij omwissei- bare valuta hebben en geen of nagenoeg geen valutabeperkingen toepassen. In West-Europa zijn enige landen, die hun handels- en betalingsverkeer reeds in een dergelijke omvang hebben geliberaliseerd, dat zij kennelijk zondèr enige aanpassing van ingrijpende aard zouden kunnen deelnemen aan een algemene stap tot herstel van de volledige omwisselbaar- heid. Engeland en een aantal andere lan den. van West-Europa en het sterlingge- bied naderen geleidelijk deze positie. Ver scheidene landen in andere werelddelen volgen reeds geruime tijd een iiberaie invoer- en betalingspolitiek zonder dis criminaties, die zeer dicht bij volledige convertibiliteit van hun valuta komt. Hier toe behoren o.a. Libanon, Peru en Siam. Tenslotte zijn er landen, die er een be trekkelijk ingewikkeld stelsel van valuta controle op na houden met inbegrip van veelvoudige wisselkoersen en liberale ra- gelingen. met diploma M.U.L.O. Handelsdagschool, 5-jarige Middelbare Handelsavondschool, bewijs van overgang 3de naar 4de klas H.B.S. of Gym nasium of een andere,^ijkwaardige ontwikkeling, is plaat sing mogelijk in een bij de Postcheque- en Girodienst te 's-Gravenhage, op aantrekkelijke voorwaarden. Leeftijd tot 30 jaar. Zij, die dit jaar examen doen, kunnen nu reeds solliciteren. Aan gegadigden woonachtig buiten 's-Gravenhage of naaste omgeving, worden binnen het raam van de daarvoor gel dende regeling, de reiskosten vergoed. Minstens 15 dagen verlof per jaar met een vakantie-uit kering van 4 Datum indiensttreding in overleg te bepalen. Gelegenheid tot mondeling solliciteren iederetwerkdag van 9-16 uur (behalve op zaterdag); ook 'savonds op dinsdag 25 juni, woensdag 26 juni en donderdag 27 juni a.s., tus sen 19.30 en 21.30 uur. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de Postcheque- en Girodienst, Spaarneplein 2 te 's-Gravenhage. Bij de Gem. Vervoer-, Reinigings- en Ontsmettings- dienst Schiedam kunnen geplaatst worden: c.q. chauffeur-monteurs. Loon resp. f 71,52- f 78,72 en f 77,28-f 84.- bruto per week. (Pre mie schadevrij rijden maximum f 100.- p. jr.). (straatveegdienst, vuilnisophaaldienst enz.), loon f 62,40-f 71.52 bruto per week. Aanmelden schriftelijk of mondeling bij de directeur van voornoemde Dienst, Buitenhavenweg 154. DE WAARHEID IN UW RECLAME Schriftelijke garantie. De meest praktische wekker. U kunt deze zowel op reis als thuis gebruiken, nieuwe modellen in diverse kleuren met extra versterkte wekkerv.a. WINKELCENTRUM - BINNENWEG 45 TEL E F. 116645 - ROTTERDAM VAN NIEUWENHUYZE'S STELLEN NOOIT TELEUR Zoals steeds ons materiaal recommandeert zichzelf. Grote Amerikaanse auto's en OPELS REKORD 1956. v. NIeuwenhuyze's Autobedrijf, Aelbrechtskade 154, Rotterdam Telefoon 5.6.9.9.0. (2 lijnen) Thans direct uit voorraad leverbaar Neem hel zekere voor het onzekere en koop N UI brandt fantastisch zuinig, heerlijke, gelijkmatige warmte van vloer tot pla fond Zelfvuller voor nootjes 4 of grotere brandstof. Cap. 325 m* 350.- kleinere maat 290- de oliestookhaard van topklasse Verbeterd Amerikaans brandersysteem met in gebouwde veiligheidscar burateur. Gelijkmatige temperatuur in het gehele vertrek. De haard met de beste regelbaarheid. Zeer zuinig olieverbruik. op laagstand slechts 1 liter in 5-6 uur 420- MEENT 104 - ROTTERDAM R'DAMSEDIJK 447 - SCHIEDAM bij het Telefoondistrict Rotterdam. Een hoogst belangrijke, interessante en bij uitstek vrouwelijke taak wacht u daar! De opleiding geschiedt tijdens de tewerkstelling Vereiste: MULO-dipIoma of daarmee gelijkgesteld diploma. Zij, die dit jaar examen doen, komen eveneens in aanmerking Nadere inlichtingen omtrent werk. salaris, vooruitzichten e.d. kun: u krijgen op woensdag 26 juni, donderdag 27 juni, vrijdag 28 juni en zaterdag 29 juni van 14-17 uur in het PTT-gebouw Coolsingel, ingang Stadhuisstraat, te Rotterdam. U zult dan tevens de telefoon zalen kunnen bezichtigen. Ook uw ouders zijn van harte welkom. Reiskosten worden vergoed. Mondeling solliciteren bij de heet J. de Korvet, PTT-gebouw Coolsingel, ingang Stadhuisstraat. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de Directeur van het Telefoondistrict Rotterdam, Botersloot 187 te Rotterdam. Vergoeding van reiskosten. Pensiontoelagt. Gunstige vakantieregeling. Mobylette-bromfiets te koop, tegen elk aannemelijk bod. C. de Dunnen, Vriendschap- straat 15. Huizen en kamers Wie ruilt benedenhuis voor-, tussen-, achterkamer, zolder tje, keuken en plaats voor vrij benedenhuis m. tuin in Schie dam, het Westen of Kethel Brieven onder no. S 2271 NSC Dam 18, Schiedam. Handel en Bedrijf Ontwikkelen van rolfilms; klein en groot, 's morgens gebracht, 's avonds klaar. Foto K. van Vuu- ren, Hoogstraat 106, Schiedam. Iedereen 'n scooter, 100 stuks, 15 merken. Vraag folders „weinig contanten, direct rijden"; Motor home Henk Vink, Maasland, (fi- liaal Vlaardingen bij Station oost) Bestel zelf Uw rijwiel. Recht streeks van de fabriek 50 tot 60 gld. goedkoper. 52 jaar ervaring. Dit zegt U genoeg. Vraagt gratis prijscourant. Benzo Rijwiel fa- briek Vlaardingen. gaat dan bij U zelf eens te rade of een U soms van dienst kan zijnl Gij kunt deze kleine ad- vertentiën voor allerlei doeleinden gebruiken ZIJ hebben daarenbeven de reputatie, het opge dragen werk te verrichten. Nopjes, dè grote mode, op 'n fantas tische kwaliteit ge werkte katoen. Ge distingeerd en toch écht zomers. In di verse frisse kleur combinaties. 1A7R 12 t/m 22 A 7 Exclusiviteit in model en dessin gaan samen in deze japon van prachtige coton satin. Het laatste modesnufje: grote opgestikte zakken. Div. tinten ^^50 Ook al heeft U maat 50, geniet volop van de zon en zie tóch beschaafd uit in deze zonnejapon met jasje. Modern van lijn en dessin! 40 t/m 50 24 12 t/m 22 Heel speciaal voor de jeugdige volslanke figuren in de maten 42 t/m 50 Is dit char mante en hypermodi- euze japonnetje in 'n origin, meerkleurige streep. Uit de O, 95 kleinpr.-coll.4$ 7—50. Het beeld was dus gelukkig weer terecht en de vrede was spoedig gesloten. Toen zei de chef-kok: „Ik ga weer naar m'n keuken", en hij verdween uit de schuur. „Nou eh' dan zullen wij ook maar naar het paleis terug gaan", sprak Koning Krelis, „want verder is er hier toch niets te beleven". Zo liepen dus de koning en prof. Créghel naar buiten, Sniffel holde blaffend vooruit en Bou- dewijn Brok sloot de stoet. Opeens bleef Cré ghel staan en sprak: „Ik hoop niet dat je het erg vindt Krelis. maar ik ga weer naar huis". De koning keek hem onthutst aan. „Wat 7" riep hij, „ga je nou al weg Créghel. Heb je het hier dan niet naar je zin?" De professor begon te lachen. „O, jawel antwoordde hij, ik heb alles erg leuk gevon den, maar ik ga toch echt naar huis. Ik ben hier weer lang genoeg geweest. Bedenk goed dat 'n Créghel nooit graag op een en dezelfde plek blijft". Toen de professor dat gezegd had, kwam Boudewijn Brok tussenbeide. „Waarde heer Créghel". sprak hij, „het kan me niet schelen dat je weg gaat, dat moet je zelf weten, maar voordat je vertrekt, wil ik eerst je verstandig hoofd vereeuwigen. Sta me toe dat ik een borstbeeld van je maak". Créghel voelde zich natuurlijk erg gevleid door dit verzoek en hij vroeg aan de beeldhouwer: „Hoe lang duurt het dan we*j voordat je klaar bent met dat beeld 7" dewijn maakte een geruststellende bewegi™* met de hand en antwoordde: „Ach, dat k® een half jaartje duren, maar dat zegt niet In de kunst praten we niet van tijd T'r°j lessor Créghel strekte de armen afwer®1^ voor zich uit: „Haha, nee vriend Brok". 'aC?et hij, „als het zo lang duurt, dan doe ik n liever niet. Wat zouden de jonge lezers va mijn avonturen wel van mij denken, als - een half jaar bij jou in het atelier bi® rondhangen 7" Boudewijn Brok trok een ve drietig gezicht. „Ach ja, dat is ook zo", pelde hij, „dom dat ik daar niet aan dac*- üa. dez

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 10