de our rance Oost-Nederland boekte verdiend gelijkspel tegen W.-Duitsland Cooper ontnam good old Drobny een illusieSchmidt klopte Ayala De 120 uitverkorenen Joop van der Putten snelste in A'dam-Arnhem-A'dam Wapenschouw op cle vooravond van het vertrek te H Dehnert en Van Dalsum kregen een lesje in dubbelspel Fluitconcert voor Marcel Bidot mm Voges beheerste het middenveld Nederlandse figuranten op Wimbledons tierde dag Nieuw rooster voor de Europese honkbal-titel Nederland na zege op Denen in finale Spoorbomen bezorgden vluchtelingen pecli DONDERDAG 27 JUNI 1957 PAGINA 7 M; D; dat hep üTr mm ilill SYLVEER MAES Geen „Prix de Rome GRANVILLE Sart illy Avranches Pont- aubaull An tram 27-6 -'57 20ó km Hennes Bain-de-Brelaqne Derval T^Chêrbóür GRANVILLE CAEN Frankrijk België Italië Nederland Spanje Luxemburg Zwitserland W.-Frankrijk Z.-O.-Frankrijk N.-O.,-Centraal Z.-W.-Frankrijk lie de France CAMBRIDGE-ENNISSERS WONNEN IN LEIDEN HVC-ERS OP TRANSFERLIJST Nederlands kans: de vrijbuiterij - Bereikbare mogelijkheid: het ploegenkiassement Door MARTIN W. DUYZINGS NANTES, woensdagavond arcel Bidot zat stil te treuren. at was vanmiddag, in de eetzaal van Hotel Cen- ,ra«- Het menu aldaar bevatte met de meeste ^°°gachting van de „Club des Sans-Clubs" ele Bretonse lekkernijen. Doch Bidot zat achteloos zijn poulet röti te knagen, als ware het een j^erblijfsel van een doodgewone, niét door een ranse maitre-cuisinier verdeelde kip: men kon ,leib dat Marcel met enig heimwee aan Troyes zat 6 denken, een stil en vriendelijk plaatsje, waar hij v°ont en waar ze Marcel Bidot onmiddellijk in de ®ehieenteraad zouden kiezen, als hij daar maar P^ijs op stelde. p e kent onderhand Marcel Bidot: een lange, ma- fe blonde man, die er nogal on-Frans uitziet, _?ch die niettemin, sedert hij vijf jaar geleden het °egleiderschap van de Franse nationale equipe j^epteerde, belangrijke dingen voor het vaderland eeft gedaan, zodat het geen wonder mocht heten, ze hem twee jaar geleden het Légion d'Hon- r op de brede borst speldden. Men kan van Mar cel Bidot roddelen wat men wil, doch in een land, waar men met ploegleiders met evenveel voort varendheid pleegt te goochelen als met regerings kabinetten, was hij sedert mensenheugenis de enige, die er in slaagde vijf volle jaren achtereen op zijn post te blijven, zonder dat hij iedere ochtend zijn brievenbus verstopt vond met anonieme dreig brieven en zonder dat ze zo nu en dan trachtten rattenkruit door zijn dagelijks bord yoghurt te mengen. Dat kwam op de eerste plaats, omdat Marcel Bidot, die in zijn betere dagen een middelmatig, doch verstandig wielrenner geweest moet zijn, behoor lijk wat van zijn vak wist en dat kwam voorts (en vooral) omdat hij toevallig de beschikking had over een renner als Louis, a Bobet, die a. wanneer hij in topvorm is inderdaad een onbehoorlijk stukje hardfietsen kan; en die b. in de Franse wielersport wereld over zóveel macht en zóveel relaties be schikte, dat hij, als het er op aan kwam, rustig mocht rekenen op de assistentie van drie-kwart van de Franse regionalen, een omstandigheid waarvan hij dan ook een dankbaar gebruik heeft gemaakt. Góed! h~Och er een dag, daarop Louison fte uitrekende, dat hij tegenwoordig 2 r Jaar wel een paar ton kan verdienen .Icier dat hij zijn nek en zijn reputatie in een Tour behoeft te riskeren en op s®2elfde dag begon hij, bij wijze van v™eken, meteen al aan de aanstaande galg JJJMarcel Bidot te timmeren, f *"3 redde dat nog voorlopig, de man uit .°yes. Hij redde het verleden jaar, orn aat het Franse volk zich, bij gebrek aan beters, nog troosten kon met de sJ^waardige overwinning van een Fran- fsgionaal: Roger Walkowiak, van wie nog altijd hardnekkig beweert, dat hft_n°°it een Tour-overwinning zou heb- Jheti £ilk 'gevierd als de Franse „nationaal", tyj Bauvin, die hem best had kunnen ^Pen, toevallig niet in dezelfde fabrieks- 6ÏU: 'Pe gezeten had en.als de voorlaat- etappe van de Tour toevallig niet ge- higt} was te M0n heer Walkowiak dj uigd was te Montluqon, de stad, waar Sjj. '«.-er waiKowiaK zijn dagen pleegt te Sen en waar Se gedurende de eerstvol- v hdc kwarteeuw van de heer Goddet, en b diens dag-, week- en maandbladen 5]aar liever geen kwaad moet vertellen, ge er tenminste prijs op stelt met on gebonden gebeente buiten de stadspoor- a te geraken Kwestie van begrijpen Lotussen: Marcel Bidot begreep uitste- k hd en voor zover hij het niet begreep Ij acht Jacques Goddet hem dat wel aan ^t verstand dat hij zich een tweede /derlaag nauwelijks kon permitteren. En deed hij, wat een ploegleider, als hij tq. gezag een beetje wil handhaven, r beter niet kan doen: hij holde maan man hg bedelend achter Louison Bobet schreef hem ellenlange zeurbrieven, v»n van Est Piet van Est Wagt mans de Groot Voorting L. v. d. Phüjm Stolker Kersten Jongh van Wetten haalde de favoriet-dcr-favorieten tenslot te over nog éénmaal aan de Tour deel te nemen en liet het toen aan Louison Bobet over te dicteren hoe hij gaarne had, dat dc Franse nationale ploeg er zou uitzien. Ge weet wat er gebeurde: Louison speelde zijn eigen ploegleider. Hij had zijn ploeg al op papier staan (en het stond bovendien allemaal in de krant vóór Mar cel Bidot er van gehoord had). Hij had, naar men zei, bovendien al uitstekende relaties aangeknoopt met een dozijntje sterke regionalen die, pak-weg, dertig wielerbaan-contracten konden krijgen als Louison Bobet, na zijn vierde Tour-over winning opnieuw door het land zou gaan teneinde zich tegen betaling te laten be zichtigen. En net toen Marcel Bidot dat allemaal geslikt had, kwam dan (ic catastrofe. Op een ochtend las hfl in de krant, dat het Bobcl-circus zich had teruggetrokken en vervolgens stond Bidot dan voor de iet wat pqnljjke taak een Franse nationale equipe te vormen uit renners die... hij eerst had gepasseerd en die, praktisch 1.. ,yoor stu't to' dc privé-vijanden van Bidot s voormalige paradepaard Louison Bobet behoorden. Nogal vaag Met de ploeg, die tenslotte uit de bus kwam, zit heel Frankrijk eigenlijk een beetje y u-legen. Zelden heb ik de Franse journalisten, die hier nog altijd met hele di ommen tegelijk arriveren, zó vaag ho ren doen als men hun vraagt wie dit jaar de Tour zal gaan winnen. Tijdens een „muscadef'-feest, dat ter ere van de of ficials en de journalisten vanmiddag in een der Loire-kastelen werd gehouden leverde een enquête slechts enkele stem men op voor renners als Bauvin en An- quetil en kennelijk heerst er zelfs onder de Franse experts anders zo zeker van zichzelf een het-kan-vriezen het-kan- dooden-sfeer. En dat zich dat niet tot de journalisten beperkt bleek vanmiddag, toen vlak voor de lunch in Hotel Central Marcel Bidot door een joelende menigte voor het hotel op een oorverdovend fluit concert werd onthaald, hetgeen, naar ik aanneem, bij de Franse nationale ploeg leider méér bedierf dan alleen maar zijn eetlust. Kansspel Intussen: nu ik dit, woensdagavond laat, uit Nantes doorbel, terwijl heel de stad nu loeit en gilt en krijst onder de slogans van de reclame-karavaan, resten ons nog slechts enkele uren tot aan de start en het wordt, dacht ik, hoog tijd dat we het traditie-getrouw, tóch even over de kan sen hebben. Ge moet daar maar niet te veel van ver wachten. Er was verleden jaar geen mens, die aan de kansen van Roger Walkowiak, de stille ex-Pool uit Montlucon geloofde. Doch niettemin hesen we de man ten slotte in het Pare des Princes voorgoed m de gele trui. Waarmee ik maar zeggen wil, dat men vooral in zo'n Tour de France, waarin ook wel eens volkomen mysterieuze dingen gebeuren, nooit met bijzonder veel kans op succes voorspellen kan wannéér, hoé en waar de koe de haas vangt, al ware het alleen maar omdat het niet de eerste keer zou zijn, dat één on ooglijk lek bandje op een ongelukkig ogenblik de favoriet-der-favorieten pre cies die dreun geeft, welke hij nodig had om door de knieën te gaan. Hoewel: het kan geen kwaad het ren- nersveld even te analyseren alvorens het morgenochtend in het zadel klimt en geen mens in dit koortsig Tour-circus gedurende de eerstvolgende weken nog veel tijd krijgt om analyses of soortge lijk geestelijk spitwerk te verrichten. De Franse armee Daar is op de allereerste plaats het leger der Fransen. Ik weet het; als'g-e het programma gelooft, dan is er geen sprake van een „leger der Fransen", doch wél van een nationale Franse en van vijf, elkaar, op papier, naar het leven staande regionale ploegen. Doch de heer Goddet moet het mij maar niet kwalijk nemen als ik aan de hand van vroegere ervaringen eerst maar eens een paar etappes wil afwachten om te zien, hoe men achter de coulissen in die regionale ploegen de zaken precies heeft verdeeld. De Fransen dus! Met een nationale ploeg, waarvan geen mens hier in Nantes iets verstaanbaars durft te voorspellen on waarvan men alleen maar zeggen kan dat Marcel Bidot met een stelletje prik kelbare jongens op pad is: Jacques An- quetil (sedert zijn achttiende jaar rond fietsend met haast iedere dag zijn foto in de krant en met een inkomen, dat ge gerust op méér dan een ton per jaar moogt schatten) schijnt gemiddeld 'drie dagen per week over een humeur te be schikken, dat zelfs zijn naaste bloedver wanten met angst en een sidderend stil zwijgen plegen gade te slaan. En Marcel Bidot heeft verleden jaar, zowel letter lijk als figuurlijk, aan den lijve onder vonden, dat de andere vedette in zijn ploeg, André Darrigade, niet bepaald een karakter is, waarvoor ze in de rij staan om er mee uit wissen te mogen. heerste er tussen hier en, Iaat ons zeg gen, Charleroi, de Paarse Pest) wat mee zit en dat de,.tricolores" daardoor han teerbaar blijven. Maar mocht het mis gaan, dan, fluisteren de Franse experts, dan zou het best wel eens kunnen gebeu ren dat dc héle Franse nationale equipe, Marcel Bidot inbegrepen, al tegen de vloer ligt nog vóór de klimmers van het genre Gaul, Bahamontes, Lorono en Huot er straks in de Alpen werkelijk ernst van beginnen te maken. Toch een regionaal? Dan? Dan zal Frankrijk zich voornamelijk vastklemmen aan twee regionalen van wie ge tot nu toe nauwelijks hebt ver nomen: Valentin Huot, die verleden jaar in de Alpen als klimmer werd ontdekt, doch die daarbij niettemin royaal werd overvleugeld door voor het overige in de hele Tour niet veel bijzonders heeft laten zien; en Rohrbach. de man, die onlangs met de „Dauphiné Libéré" aan de haal ging. Huot heeft zondag j.l. te Chateaulin be slag gelegd op de Franse nationale titel in een race, waarin alle favorieten aan flarden werden gefietst. En in diezelfde race heeft Rohrbach laten zien, dat iojj nog altijd in topvorm zit. Er zijn al Franse journalisten, die open en bloot in de krant geschreven hebben dat hij, als hij maar genoeg hulp krijgt, kans heeft om deze Tour te winnen. In ieder geval heëft Goddet hem ge makshalve maar ondergebracht in de regionale ploeg van Sauveur Duca- zeaux, de ronde bistro-houder aan de Parijse rue Faubourg Montmartre. Daar vindt hij onder meer Antonin Rolland en Roger Hassenforder als ploegmaten en wellicht vindt hij bovendien durf en kracht in de wetenschap, dat het dezelfde Sauveur Ducazeaux was die, met dezelfde ploeg, verleden jaar Roger Walkowiak aan de overwinning hielp! Spaanse peperigheden En het buitenland? Ik meldde U gisteren al, dat de Italianen hier in Nantes rondgelopen hebben met een air, alsof Gastone Nen- cini al de Tour en Nino Deiilipis een half dozijn etappes gewonnen had. Zover is het intussen nog niet. Nencini moet nog altijd bewijzen, dat hij tegen een Tour opgewassen is, waarbij ge maar niet uit het oog moet verliezen, dat een Ronde van Italië nog altijd kinderlijk kruimelwerk is, vergeleken bij de manier waarop men elkaar de laatste jaren in een Ronde van Frankrijk dag in dag uit naar de keel vliegt. Maar vermoedelijk heeft Alfredo Binda in geen jaren meer de beschikking gehad over een zó sterk squadra en het zou al héél zwaar moeten tegenvallen als de Italianen in deze Tour niet een belangrijke rol gaan spelen. Doch ook de Spanjaarden, die op het laatste ogenblik nog een invaller voor Aizpuru uit Spanje moesten laten over vliegen (Aizpuru zakte voor de medische keuring en werd naar huis gezonden) zijn eindelijk zo ver, dat ze een homogene equipe op de been hebben en Don Luis Puig verwacht er denderende dingen van. Niet alleen immers is bij Fédérico Baha montes langzamerhand de verstandskies doorgebroken, zodat hij zich wellicht niet meer zal beperken tot het vertonen van enige, tamelijke, nutteloze stunts in de Alpen en in de Pyreneeën, doch boven dien hebben Bahamontes en Lorono zich (voorlopig!) verzoend, zodat er althans gedurende de eerste dagen geen Spaanse burgeroorlog dreigt; en tenslotte is Mi guel Poblet beter in vorm dan ooit te voren. En ge kunt er op aan: als Nen cini deze Tour kan winnen, dan kan die kalende Catalaan dat óók! Belgen: opdracht winnen! De vraag is alleen maar: hoe overleven de Spanjaarden, de Fransen, de Italianen en Charly Gaul de eerste etappes? Want in die eerste etappes verwacht men, op weg naar Roubaix en Charleroi, een ver schrikkelijk Belgisch offensief. Sylveer Maes ,die wel nooit de „Prix de Rome" voor getoonde bescheidenheid zal winnen en die vanmorgen nog niet helemaal nauwkeurig wist hoe zijn ploeg er precies zou uitzien (men deed nog pogingen om Bnquebec La-Haye du-P uits Carenlan Coutances^ f jBrehal 28-6.'57 226 km En dat is in deze Tour onze rol: de rol der vrijbuiters, een rol die ons uitstekend ligt. Kees Pellenaars zwijgt ook bier in beschikt! Nanl'es over zijn tactische plannen als een mummie. En vermoedelijk komt dat alleen maar, omdat bij geen vastomlijnd plan hééft. Of het moest het plan zijn, van de eerste de beste etappe af gebruik te maken van iedere kans, die zich voordoet, daar bij niet alleen jagend op etappe overwinningen doch bovendien op het ploegenkiassement, dat zeker nog altijd in het bereik ligt van een ploeg, die over een sterke en be trouwbare kern (Voorting, Wim van Est, Wagtmans en Van der Pluym) MUENSTER woensdag De voetbalwedstrijd tussen de ploe gen van West-Duitsland en Oost- Nederland, in het Preussen-stadion te Muenster gespeeld, is in een voor onze landgenoten verrassend en eervol ge lijk spel: 2—2, geëindigd. In de eerste helft had het Oost-Neder landse elftal een licht overwicht in het Charly Gaul en die de Waal Brankart op het laatste ogenblik I middenveld. Dat was voornamelijk te toch nog in het Belgische escadron te A krijgen), loopt dat offensief hier uitdagend aan te kondigen. En hij maakt er voorts geen geheim van, dat de Belgen, vol ver trouwen op de capaciteiten van Fred de Bruyne, dit jaar gekomen zijn met maar één simpele opdracht: winnen! De vraag is alleen maar of Sylveer Maes zich dit jaar géén tactische blunders permitteert en de vraag is voorts, of hij het kan na laten dit jaar opnieuw een privé-oorlog tegen onzeNederlandse ploeg te onder nemen. Niet, dat we daar bepaald bang van zijn: het is alleen maar zonde van de Belgische kansen, die ik inderdaad héél hoog aansla; en het zou bovendien wel prettig zijn als de Nederlandse ploeg de kans krijgt zich vrij uit en zonder een bepaald onprettige Belgische bewaking in het strijdgewoel te mengen. danken aan rechtsbinnen Voges, die in teruggetrok ken positie een uitsteken, de partij speelde. Hoewel aan Duitse zijde goed werd gecombineerd en van de passes van Pawlak uitstekend ge bruik werd gemaakt, bleef toch de Duitse aanval zonder stuwkracht. En na enkele minuten zelfs zag het er naar uit of de gas ten de leiding zouden nemen. Pawlak gaf de bal te kort aan keeper Broden terug, zodat Schatorjé er tussen kon springen. De Duitse keeper kon slechts door een snelle reactie een doelpunt voorkomen. Enkele minuten later kwam een kopbal van Schatorjé tegen de paal. In de 16e minuut misten de Duitsers op hun beurt een goede kans. Het lichte veldoverwicht ifr VOGES uitstekend van Nederland kwam in de 39e minuut tot uiting door een doelpunt van Scha torjé, die uit een goede voorzet van Meyers zijn ploeg de leiding gaf (0—1). Na de rust probeerde West-Duitsland door wijziging in de opstelling de kansen te verbeteren. Een schitterende voorzet van Islacker schiep voor Derwall in de 54e minuut een niet te missen kans voor de gelijkmaker en met een onhoudbaar schot in de rechterhoek verdween de bal achter Van der Wint (1—1). Hands in het strafschopgebied, 12 mi- nut enlater, door Feldman, werd bestraft met een penalty, welke door Islacker werd benut (21). Een fout van de Duitse verdediger Müller evenwel gaf Feldman de kans zijn „hands" goed te maken. Met een hard schot gaf hij de Duitse doelman het nakijken en bereikte het Oost-Neder landse team de verdiende gelijke stand 2—2. De beste spelers aan Nederlandse zijde waren Meyers, Voges en Weustink. Onge veer 15.000 toeschouwers woonden de wed strijd bij. (Van onze tennis-medewerker) WIMBLEDON, woensda'g Als men Wimbledon met een film zou willen vergelijken, een lange film, deels een speelfilm, deels een documentaire, dan zou er van deze woensdag gezegd kunnen worden, dat er enkele hoogtepunten waren, enkele dramatische momen ten, enkele heel spitse dialogen en veel langgerekte schènes, dit laatste vooral in de damcscnkelspelcn, maar geïmponeerd in haar geheel heeft de film niet. Boven alles uitstekende figuren waren er niet, of zij kregen weinig kans zich in hun grootheid te laten gelden. En in dit alles waren onze landgenoten be scheiden figuranten. Figuranten inderdaad waren Dehnert en Van Dalsum in hun eerste ronde dubbelspel tegen de Amerikaan Flam en de Zuidafrikaan Segal.. Toegegeven, een paar klassen sterker zijn deze, maar in deze partij toch niet zo overheersend dat onze spelers zich in hun eigen spel behoefden te laten wegdrukken. Hard waren de services van de tegenpartij, maar ook op hun tweede services waren de returns van de onzen, vooral van Van Dalsum, matigjes, zonder enige dreiging. Het werd een lesje van meesters tegen leerlingen: 6—2 6—2 63. Anders was de nederlaag van mevrouw Van der Storm tegen het Engelse meisje Cox, dat zich via het voortoernooi in het grote toernooi had moeten Het is best mogelijk, dat het die Franse j spelen. Vriendelijk Brits spel met de bekende vaste drive, welke echter zelden nationale Pjoeg in de eerste etappes (die j doorborend was. Matige service waarop mevr. Van der Stonm initiatief tot aanval in .eder kamp gevreesd worden als ha(J kunncn nemen, als zy zo goed gespeeld had als in haar eerste ronde. Doch dit goede kwam nu heel zelden. Er was afwachting, misschien door de onzekerheid op haar slagen. Er waren probeersels, doch geen durvend spel. En hieraan ging zij ten onder in drie matige sets: 5—7 63 26. versl. mevr. Forbes (Z.-A.) 6—1 6—3; mej. Fageros (Am.) versl. mej. I. Buding (D'l.) 46 63 75; mej. Mortimer (E.) versl. mevr. Vogler (D'l.) 6—1 6—0; mej. Reyes (Mex.) versl. mej. Schuurmans (Z.-A.) 7—5 6—1. Heren-dubbelspel, eerste ronde Flam en Segal versl. Dehnert en Van Dalsum 62 62 63; Patty en Milloy versl. Ste wart en Olmedo 6—4 6—4 8—10 6—4; Hoad en Fraser versl. Panajotevie en Plecevic (Zuidsl.) 62 62 62; Sirola en Pietran- geli versl. Argon en Garrido 6—4 6—4 6—8 3—6 6—1. 1. Walkowiak 2. Anquetil Jaques 3. Bauvin Gilbert 4. Bergaud Louis 5. Bouvet Albert 6. Darrigade André 7. Forrestier Jean 8. Mahé Frangois 9. Privat René 10. Stablinsky Jean Technisch leider Marcel Bidot 11. Adriaenssens Jan 12. Cerami Joseph 13. Close Alex 14. Debruyne Fred 15. Janssens Marcel 16. Kerkhove Norbert 17. Keteleer Desiré 18. Planckaert Jef 19. Schoubben Frans 20. Van Geneugden M. Technisch leider Silveer Maes 21. Astrua Giancarlo 22. Baffi Picrino 23. Baroni Mario 24. Defiiippis Nino 25. Ferlenghi Gianni 26. Nencini Gastone 27. Padovan Artigo 28. Pintarelli Giuseppe 29. Tognacini Bruno 30. Tossana Mario Technisch leider Alfredo Binda 31. De Groot Daan 32. De Jongh Piet 33. Kersten Jaap 34. Stolker Mies 35. Van der Pluym Leo 36. Van Est Wim 37. Van Est Piet 38. Voorting Gerrit 39. Van Wetten Arie 40. Wagtmans Wout Technisch leider Kees Pellenaars 41. Aïzpuru Benigno 42. Bahamontes Fed. 43. Barrutia Antonio 44. Ferraz Antonio 45. Lerono Jesus 46. Morales Carmelo 47. Poblet Miguel 48. Ruiz Bernardo 49. Suares Antonio 50. Trobat André Technisch leider Luis Puig 51. Barbosa Antonio 52. Bolzan Aldo 53. Da Silva José 54. Ernzer Marcel 55. Friedrich Franz 56. Gaul Charlie 57. Kemp Willy 58. Morn Nicolas 59. Robinson Brian 60. Schmitz Jempy Technisch leider Nicolas Frantz 62. Christian Adolf 63. Clerici Carlo 64. Favre Walter 65. Graf Rolf 66. Hollenstein Hanz 67. Hollenweger 68. Graeser 69. Schellenberg M. 70. Vaucher Alcide Technisch leider Alex Burtin 71. Barbottin Pierre 72. Bourles Jean 73. Carfentan Marcel 74. Groussard Joseph 75. Le Ber Claude 76. Morvan Joseph 77. Picot Fernand 78. Pipelin Francis 79. Poulingue Pierre 80. Thomin Joseph Technisch leider Paul le Drogo 81. Siguenza Francis 82. Anglade Henri 83. Busto Manuel 84. Coste Charles 85. Dotto Jean 86. Elena Raymond 87. Faure René 88. Lauredi Nello 89. Meysencq Raym. 90. Chaussabel Technisch leider Mar. Guiramand 91. Annaert Jean-Cl. 92. Anzile Hugo 93. Bertolo Mario 94. Cohen Max 95. Deveze Ferdinand 96. Graczyk Jean 97. Hassenforder R. 98. Rohrbach Marcel 99. Rolland Antonin 100. Ruby Pierre Technisch leider Sauv. Ducazeau 101. Bianco Joseph 102. Colette Claude 103. Dupré André 104. Gay Georges 105. Gibanel Robert 106. Huot Valentin 107. Lampre Maurice 108. Queheille Marcel 109. Sabbadini Tino 110. Trochut André Technisch leider Paul Mare 111. Barone Nicolas 112. Bellay Jean 113. Buchaille Guy 114. Bober Stanislas 115. Bobet Jean 116. Founder René 117. Hoorclbeke Raym. 118. Le Dissez André 119. Plaza Raymond 120. Million Technisch leider Jean Mazier Een der weinige hoogtepunten was de overwinning van de atletische Zweed Schmidt op Ayala, de kranige overwin naar van Richardson op de eerste dag. Fors en fris spel van deze Zweed, over genomen van zijn tournooien in Amerika. Machtige service waarvan het voordeel was dat de eerste veelal „in" was. Soe pele diepe drive en een lange „reach" aan het net. Hoe snel Ayala dribbelde, hoe vaak hij acrobatisch redde, tegen deze druk was hij niet opgewassen en zijn woorden na zijn overwinning op Richardson: „maar nu die gevaarlijke Schmidt" werden bewaarheid. Hij kreeg klop met 6—4 11—9 6—2. En gezien de groep waarin Schmidt speelt, is er veel kans dat hij zich in de laatste acht werkt. Hoogtepunt in andere zin was ook de partij van Hoad tegen de in de laatste tijd zo gevaarlijk geworden Fancutt. Nerveus was het begin van Hoad en dat kan tegen een sterke tegenstander die dit realiseert, wel eens bedenkelijk worden. Maar toen hij voelde dat zijn slagen ritme kregen in de versnelde vaart, toen kwam het vertrouwen en daarmee het sterke spel dat aan vroeger herinnerde. Zeker tien services waren directe punten en die sui zende backhand langs de lijn was Fancutt te machtig: 6—4 6—2 6—1 voor Hoad. En zo deed ook Cooper tegen Drobny. Hier een stukje tragiek in de film, want Drobny is een fractie van een seconde langzamer geworden, een paar decimeter tclaat. Zijn bedoelingen worden nog ge leid door zijn intellect, zoals by weinig spelers, doch de „controlled speed" van Cooper vergruizeldc deze bedoelingen keer op keer. En Drobny's service miste de angel van voorheen. Zesmaal werd die service doorbroken cn zijn dropshots misten de precisie van weieer: 16 36 3—6, een van zijn raakste nederlagen on Wimbledon. Met Cooper en Hoad, de favorieten voor de indstrijd, kwamen de geplaatste spe lers Flam (na een hevige dialoog met Krishnan), Seixas, Rosie, Davindsson en Fraser onbedreigd een ronde verder. Een serie monotone scènes speelden mevr. Long, de als nummer 7 geplaatste Australische toeriste en haar landgenote (nu Zuid-Afrikaanse door huwelijk) mevr. Fancutt-Seeney, Pas aan het eind kwam er iets dramatisch in de lange, lange rallies. In de op 3—2 dinsdagavond afge broken set, kwart over negen, 32 voor mevr. Fancutt, na 6—8 9—7 ......Mevr. Fancutt liep uit tot 5—3, kreeg twee matchpoints, speelde iets te voorzichtig, 1 verloor de kans, kwam op 5—6. En mevr. Long leek, met twee matchpoints in han den, te langen leste te gaan wtinmen. Maar de durf die mevr. Fancutt ontbro ken had, toonde zij nu wel; resoluut deed zij de twee kansen te niet. En won met een tweede 97. En inmiddels hadden mevr. Knode en mej. Mercelis een soortgelijke strijd uit gevochten als te Noordwijk, drive, drive, drive. En weer won mevr. Knode ten slotte, nu met 64 57 64. Haar jeugdig landgenootje, de 18-jariee Mimi Arnold, deed het sneller: binnen drie kwartier dreef en volleerde zij een Engelse meiske weg, mej. White, 64 60. Een ander jong speelstertje, het Mexicaantje mej. Ramirez had te buigen voor de gevreesde vastheid van de meer dan twee maal zo oude Chinees-Engelse mej. Hoahing, een verrassing van het tweede plan. De speel ster uit Maori-land, mej. Morrison, deed het beter tegen een andere Britse „old warrior" mej. Curry: 63 6—2. Ook mej. Shilcock viel ten offer aan de jeugd, tegen de jonge Zuid-Afrikaanse mej. Reynolds 79 46. Het was alweer tegen schemer, en dit maal na een middag zonder regen, met vaak zonnige perioden en véél toeschou wers, dat de lange film een einde had. De voornaamste uitslagen waren Heren-enkelspel, tweede ronde Hoad (Austr.) versl. Fancutt (Z.-A.) 64 6—2 6—1; Seixas (Am.) versl. Kumar (Ind.) 6—4 6—1 6—4; Fraser (Austr.) versl. Bec ker (Eng.) 6—3 63 46 6^—4Davies (Eng.) versl. Owen (Eng.) 36 7—5 6—3 75: Briehant (B.) versl. Bedard (Can.) 6—2 8—6 6—4; Nielsen (Den.) wint zon der spelen van Washer (B.), teruggetrok ken; Cooper (Austr.) versl. Drobny (Eng.) 61 63 63; Schmidt (Zweden) versl. Ayala (Chili) 64 119 62; Flam (Am.) versl. Krishnan (Ind.) 36 62 75 57 62; Davidsson (Zw.) versl. Buttimer (Am.) 64 64 6—4; Anderson (Austr.) versl, DJolinari (Fr.) 64 6—4 6—3; Rose (Austr.) versl. Katz (Rhod.) 61 75 75; Candy (Austr.) versl. Argon (Ur.) 61 16 63 62; Franks (Am.) versl. Wood cock (Austr.) 2—6 6—4 2—6 6—0 9—7. Damesenkelspel, eerste ronde mevr. Fancutt-Seeney (Z.-A.) versl. mevrouw Long (Austr.) 6—8 9—7 9—7. Tweede ron de mevr. Knode (Am.) versl. mej. Mer celis (B.) 64 5—7 64; mej. Bloomer (Eng.) versl. R. Woodgate (Eng.) 6—2 6—1; mej. Hoahing (E.) versl. mej. Ramirez (Mex.) 97 36 86; mej. Haydon (E.) Na Frankrijk heeft ook Tunis de in schrijving voor het Europees Honkbal- kampioenscliap, dat van 7 tot en met 12 juli a.s. in Mannheim wordt gehouden, ingetrokken. De vijf overige landen, Nederland, Duitsland, Italië, Spanje en België spelen nu een halve competitie. Zoals bekend hebben Nederland en ver schillende andere landen zich niet kun nen verenigen met de wedstrijd-indeling, maar door het wegblijven van Frankrijk en Tunis heeft de Europese honkbal- federatie het gehele wedstrijdschema moeten veranderen. Voor Nederland is dit gunstig te noe men. Het team speelt op de eerste dag tegen het sterke Italië, de dag daarop tegen het zwakkere Duitsland, dan volgen er twee rustdagen en daarna ontmoet Nederland de sterkste tegenstander België en op de laatste dag Spanje. Eur. politie voelbaltitel Dooy zijn tweede overwinning in zijn poule heeft het Nederlandse politie- elftal in de strijd om het Europese politie voetbalkampioenschap te Leiden de finale bereikt. Nederland heeft nu uit twee wedstrijden vier punten, ter wijl Frankrijk en Denemarken nog geen enkel winstpunt boekten. In de wedstrijd tegen Denemarken was Nederland steeds in de aanval, maar door slecht schieten bleven doelpunten uit. Nog onverwacht kwam toch kort voor rust nog een doelpunt van linksbinnen Zeis door een harde schuiver van verre afstand (10), maar daar bleef het tot rust bij. Ondanks het wind-nadeel was Neder land na de hervatting direct weer sterker in de aanval en na tien minuten maakte rechtsbuiten Van der Knijff met een mooie kopbal uit een voorzet van links buiten Everse er 2—0 van. Nederland bleef aanvallen, maar Frederiks, die wegens een gisteren opgelopen blessure niet van de partij was, werd in de voor hoede toch erg gemist. Denemarken hield verder stand. Beste man in het Nederlandse politie- elftal was de Amsterdammer Blekken- horst die als linkshalf het overwicht in het middenveld droeg. De uitslagen van de voorwedstrijden van de tweede dag luiden: Poule A: Oosten-rijk—Zwitserland 0—0 (ruststand 0—0). Poule B: NederlandDenemarken 20 (ruststand 1—0). Poule C: BelgiëNoorwegen 21 (rust stand 1—1). Een studenten-team uit Cambridge heeft te Leiden de tenniswedstrijd tegen de Nederlandse studenten met 4—2 gewon nen. Kloezen behaalde de twee winst punten voor de Nederlandse ploeg. De Boer, Karamoy en Kintbergen comple teerden het team. Drie soelers van HVC zijn op eigen verzoek op de transferlijst geplaatst. Het zijn: Hans van Eeden, Bas Paauwe jr. en Henk Vreekamp. In de laatste paar honderd meters, die gisterenavond op de Amsterdamse Nas- saukade nog afgelegd moesten worden om dc tiende klassieke wegwedstrijd Am sterdam—Arnhem—Amsterdam in het ka der van de sportweek Amsterdam, over 217 km tot een einde te brengen, trom melde de rappe 21-jarige Hagenaar Joop van der Putten heftig op de pedalen en draaide de Utrechter Ben Teunisse en de Scheveninger Ab van Egmond daarmede zo'n keiharde sprint voor de ogen, dat zij voor zoveel macht het hoofd moesten buigen. Daarmede won hjj zijn derde grofe wedstrijd in dit seizoen, na de Ron de van Noord-Holland en de Ronde van Noord-West-Nederland, plus enkelo etappe-overwinningen in Olympia's Tour door Nederland voor amateurs en onaf- hankelijken. Dat zag er echter helemaal niet naar uit, toen na amper 20 km tussen Dulven- drecht en Abcoude zes man een kopgroep konden vormen, bestaande uit de Utrech ter Teunisse, de Rotterdammer Verhoef de Scheveninger Knoester, de Haarlem mer Tony Peters met de Amsterdammers Ter Herkei en Jonker, nadat langs de Amstel de Amsterdammers Van Greunin- gen en Enthoven met Jonker en Ter Herkei de slag hadden geopend. Toen, na ruim 50 km te Baarn, sloten de spoorbomen voor het peloton, dat op dat moment al een achterstand van ruim zes minuten had, die door dit oponthoud tot ruim zeven minuten uitgroeide. In de Eemnesserpolder werd echter fel gejaagd, doch even fel sloeg de kopgroep terug, waaruit Ter Herkei wegviel, terwijl ln het peloton de Amsterdammer Kees Rabe ten val kwam, waarover de Beverwijker Geldermans duikelde. Rabe bleef gewond achter en Geldermans had toen de taak de achterstand weg te werken, welke taak hij op prachtige wijze volbracht. In Garderen was de voorsprong, na 87 km, nog 4 min. 20 sec. en enkele kilome ters verder, in Stroe, waar de spoorbo men nu voor de neuzen van de koplopers daalden nog niet veel minder. De vijf knapen bleven trappelend van ongeduld meer dan twee en halve minuut voor de bomen staan, waardoor het peloton tot op twee minuten kon naderen. Zo was de situatie nog in de Harskamp en in Gar deren, waar Knoester zijn strijdmakkers moest laten schieten. In Barneveld, na 121 km. was er weer een minuut van de voorsprong afgeknab beld. Pas voorbij Amersfoort werden de moedige vluchtelingen, waarvan de Rot terdammer Schalk Verhoef de grootste indruk heeft achtergelaten, ingelopen. In Hilversum trachtten Verhoef en Van Eg- mond te ontsnappen, doch zij slaagden daarin niet. Zo liep deze, ditmaal uitste kend georganiseerde en goed geslaagde, jaarlijkse wegwedstrijd dan toch op eeri eindsprint uit. De uitslag luidde: 1. J. van der Putten (Den Haag) 217 km. in 5.12.23; 2. B. Teu nisse (Utrecht); 3. A. van Egmond (Sehe- veningen); 4. G. van Straten (Schiedam); 5. H. Scholten (Den Haag); 6. S. Verhoef (Rotterdam); 7. H. Wiese .Amsterdam), 8. A. Geldermans (Beverwijk); 9. G. van Dienst (Oud-Beijerand); 10. J. Groot (Be verwijk); 11. J. Blauw (Arnhem); 12. W. V. Smlrren (A'dam); 13. J. Heide (IJssel- monde); 14. T. Peters (Haarlem); 15 L. Stoete (A'dam); 16. C. Niesten (Bever wijk).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 7