I" Bahamontes gaf op, Anquetil won tweede etappe Komt etappe naar Barcelona te vervallen? eens beter voorgestaan our cle prance Wéér een Van Est - nu Piet - in de aanval DE NEDERLANDSE EQUIPE We hebben er, met de bergen voor de boeg, wel En maandag: De bergen in zonder super -klimmers Kan Wim van Est in de Alpen voor een verrassing zorgen Rotterdam honkbalt tegen Amsterdam DE UITSLAGEN En zondag: BRIANCON Aigueoeile ifCot du Galibier Col du av - Lautaret Tk/* Monetier ^^Je Mónet BRIANCON ET. 11 8-7-57 267 km CANNES ZATERDAG 6 JULI 1957 GILBERT BAUVIN Oplappen Emmers water en ellende Schoenen uit Bauvin gekreukt Gelukte ontsnapping PIET VAN EST Jammer, die val, maar hij bracht f 200 prijs voor de ongelukkigste renner op. Anquetil in de aanval Zo wilde vanavond laat het gerucht Nog twee superklimmers Ploegenklassement MILITAIRE RENNERS OM DE WEG-TITEL Groene trui Bergklassement Negende etappe THONO-LES-BAINS. De uitslag van de negende etappe luidt: Algemeen klassement i voortier ;n, ervan tel!IKS2-j Garnau H secr.-gen ,en route samen Afe de routersvastge- Dëtwtro steld wordt deze3-Sx .besehnj laajtgeheel dooide gednik Tadimgererien Exempt la Roche- t k de-Rame ^tëuillest're V Col,de ^Vars rBarce- lonnette -ol d'Allos, lol de Luens A Col de Valferrièrei -Grns Bonneville HhSnes t--'* kCol du Marais j ^Faverges Vv ACol de Tamie' 7-7-'57 247 km 51Jean St.Michel Vallojre - #SI *Co S t. Andre- les-Alpes Mons Ergste vijand in eerste Tour week: krachten-slopende hitte met een lekke band zijn plaats in de kop groep te verspelen; en het peloton rea geerde zelfs niet toen, op weg naar de Col de la Fauqille twee nog altijd ge vreesde knapen als Anquetil en Plan- ckaert achter de vluchtelingen aantrok ken, waarna men op zijn vingers kon na tellen, dat er in het algemeen klassement tóch vandaag nog enkele belangrijke din gen zouden gaan gebeuren. Anquetil veel moeilijker klimmend dan de Belg, die een uitstekende indruk maakte en Planckaert haalden de kop groep zonder moeite én gingen er vervol gens mee door, zonder veel pijn de ene kostbare minuut na de andere veroverend. Zó traag reed de kopgroep zelfs over de Frans-Zwitserse grens in de richting van het Lac Léman, waar dampend de zonnegloed terugcsloeg van de rimpelloze watervlakte, dat Jean Bohet, die vandaag dan tóch maar onopvallend oprukte naar de vierde plaats in het algemeen klasse ment. rustig de tijd kreeg om een nieuw handle te leggen, wearna hij, van achter zijn brilleglazen vrolijk van het omringen de panorama genietend, geen moeite had om zijn medevluchtelingen weer te pak ken te krijgen. Zoals gisteren ln Besaneon, lieten de vluchtelingen het aankomen op een eindsprint hier aan de finish op de Rou te de Genève, een eindsprint waarin Piet van Est, voluit In derde positie spurtend, juist pogingen deed om het „En ik heb je nog zó gezegd, dat je voor de politie altijd uit moet kijkenherhaalt grote broer Wint van Est, met vermanende wijvinger tegen kleine broer Piet, die op de massagebank ligt bij te komen van de schrikdie na de val in de eindsprint te Thonen-les-Bains ernstiger was dan de verwondingen. In de jongste Ronde van Nederland ivas de nog onervaren neo-prof Piet van Est ook al eens op de politie gestrand: (Alkmaar), maar nu zal het hem geen derde keer meer overkomen. Overigens had de val in Thonen geen ernstige gevolgen en de stevige Sint-W illibr or er kon weer rustig met de grapjes van zijn makkers meelachen Door Martin W. Duyzings THONON-LES-BAINS, vrijdagavond In La Billaude, 74 kilome ter na de start, sneuvelde Fédérice Bahamontes De weg was daar een hel. Dertig kilometer naar het zuiden in Salins was de karavaan, in het hart van de Jura, voor het laatst nog langs een koele oase gegaan. Daar, in Salins. hadden de vakantiegangers een zwijgende, in de lau we schaduw moeizaam hij gende menigte van gebrons de lieden, die er stuk voor stuk uitzagen alsof ze van een reclameplaat voor een zonnebruinmiddel waren weg gelopen met ontzag en verbijstering gestaard naar de overlevenden van deze karavaan. Daar, in Salins, hadden nog éénmaal alle voorradige brandspuiten en tuinslangen voor drie onbetaalbare minuten vol ijskoude, tintelende, doch helaas kunstmatige regen gezorgd. Doch toen, voorbij Salins, was de karavaan opnieuw de heuvels ingegaan, met nérgens nog wat schaduw en nér gens nog een terrasje. Ge moet deze verslaggever maar niet vervelend vinden als lüj u in het verre vaderland, waar ge van al die zonnebrand onderhand, naar ik verneem, óók al niet te best meer pap" kunt zeggen vanavond, nu wij in Thonon-ies-Bains eindelijk aan onze eerste rustdag toe zijn, nog eenmaal komt lastig vallen met ónze hittegolf. Doch gedient, mét Don Fédérico Bahamontes, de fietsende klipgeit uit Toledo, te bedenken, dat er voor deze karavaan die steeds dieper wegzakt naar het zuiden, geen al te vrolijk perspectief in die aanhoudende hittegolf ligt. Zondag stuurt men ons omhoog tegen de rauwe flanken van do Galibier en als we daar, 2000 meter hoog, niet héél even wat vrieskou en een dubbele pleuritis oplopen, dan kan, naar het schijnt, die karavaan voor de eerstvol gende anderhalve week haar hoop op uiteindelijk wat koelte wel laten varen: met de Rivièra, de dorre steppen van de Midi. de genadeloze broeihitte van Catalonië en de Pyreneeën en de gloeiende lava van de kust van Bis- caye als enig en weinig opwekkend vooruitzicht Misschien heeft Fédérico Bahamontes uit Toledo (waar ze van nature niet bang zijn van een beetje hitte) aan dat alles zitten denken, toen hij vanmorgen met een gezicht als twee dozijn pas voor het eind examen gezakte Andalusische oorwurmen, op zijn fiets klom, nadat hij, om verras singen te voorkomen, zijn ploegleider Don Luis Puig alvast officieel gemeld had, dat dit zijn allerlaatste Touretappe zou gaan worden en dat we het zondag en maandag in de Alpen niet alleen zonder wijlen Charly Gaul, doch óók zonder de wijd en zijd befaamde klimmerstalenten van Fédé rico Bahamontes zouden moeten stellen. Don Luis Puig, die als een goed Valen- ciaan hoge bloeddruk krijgt zogauw hij door een Andalusiër wordt tegengespro ken, had Don Fédérico vlak voor de start nog op een donderspeech in hoog-Valen- ciaans vergast; nadat vervolgens alle Spaanse journalisten op Fédérico's betere sentimenten alsmede op zijn diepe vader landsliefde hadden gewerkt, was Fedenco dan op zijn fiets geklauterd met het voor nemen zo spoedig mogelijk een mgewiK- kelde doch fatale kwaal te gaan verzinnen. Don Fédérico verzon voor de afwisseling eens wat anders dan de zonnesteken, waaraan we in deze Tour tot nu toe geen gebrek hebben gehad. Men kon Don Fédé rico geen ongelijk geven. Toen hij zondag j 1 tussen Rouaan en Roubaix met een zonnesteek in een greppel was gaan lig gen, hadden zijn ploegmaten en Don Luis Puig zóveel water over de arme Fédérico uitgestort, dat hij ten einde raad maar weer op zijn fiets had móeten klimmen, al ware het alleen maar om aan een vre selijke verdrinkingsdood te ontkomen. Don Fédérico verzon dus iets anders; hij verzon een acuut, doch volmaakt onzicht baar abces in zijn linkerarm en direct na de start al, toen hij zich even aan een demarrage had gewaagd, alleen maar om opnieuw te ontdekken dat hij, volkomen leeggereden, zijn pedalen niet meer nor maal in het rond kon krijgen, begon hij demonstratief met die linkerarm te zwaai en. Don Luis Puig, die zijn mannetjes kent, haalde er dr. Dumas bij en dr. Du mas beon naarstig in Don Fédérico's arm te knijpen. Don Fédérico gilde, alsof hij daarnet met de oneven goal de hele Spaanse burgeroorlog verloren had. En toen de dokter, die zijn mannetjes oók kent, niettemin constateerde, dat er met de arm van Don Fédérico niets abnor maals aan de hand was, kreeg Don Fédé rico, die er nooit voor bekend gestaan hoeft, dat hij het westen onder alle om standigheden van het oosten kan onder scheiden, hetzelfde actuele euvel plotseling in zijn rechterarm! Hij hield dat nog tot La Billaude. De hitte had daar vrij spel op de scha duwloze weg en in de enige kroeg ter plaatse waren ze zó radicaal uitverkocht, dat ze 300 franks voor een kop lauw wa ter vroegen (en krégen!) en het door weekte wee-geurende asfalt op de weg had. naar statistici in deze karavaan ver bijsterd constateerden, een temperatuur van meer dan zestig graden, zodat we er desgewenst een spiegelei op hadden kun nen bakken; en daar achtte Don Fédérico Bahamontes, de enige grote klimmer die ons in deze karavaan nog restte, zijn tijd van overlijden gekomen. Don Fédérico tuimelde, als figureerde hij in een oorlogsfilm van de Firma Metro Goldwyn Mayer, van zijn fiets. On middellijk stonden in hun volgwagens zo wel Don Luis Puig als de Spaanse jour nalisten bovenop hun remmen. Langs de rand van de weg, zachtjes gaar sudderend in het hete asfalt, lag Don Fédérico op oorverdovende manier met zijn gele gebit te knarsen. Wéér, zoals zondag j.l., dom pelde men hem onder in een emmer. Wéér, zoals tussen Rouaan en Roubaix stond heel de Spaanse kolonie Don Fé dérico met handen en voeten toe te spre ken. Wéér, zoals daarginds in de „hel van het noorden" stond de chauffeur van de Spaanse ploegleiderswagen met een zwa re Engelse sleutel gereed om de befaam de schedel van Don Fédérico in mooie, egale mootjes te hakken. Doch ditmaal mocht dit allemaal niet meer baten. Naar goede, oude, Andalu sische zede trok Don Fédérico toen zwij gend zijn schoenen uit, hetgeen in Toledo sedert de tijd der Moren reeds wil zeg gen, dat men, wat Don Fédérico betreft, met héél dit circus en met héél de rest van dit ondermaanse naar de weerlicht kan lopen. Bahamontes verdween in de uitvallers- wag'en in gezelschap van zijn ploegmak- ker Suarez. Het betekende, dat hij deze Tour van een zijner laatste grote attrac ties had beroofd. Het betekende boven dien, dat de befaamde tactiek van de Franse nationale ploegleider, Marcel Bi- dot (een tactiek, die gebaseerd was op het voornemen de klimmers Gaul en Ba hamontes vóór de Alpen aan wat achter stand te helpen) niet nodig ware ge weest. Men kon dan ook niet zeggen, dat Marcel Bidot jubelend in zijn volgwagen zat toen Bahamontes tegen de wereld ging. In het waanzinoffensief der eerste dagen heeft Marcel Bidot kennelijk on nodig (want zowel Gaul als Bahamontes waren zwaar overschat) zijn eigen ploeg zó ongenadig afgebeuld, dat men een man als Gilbert Bauvin met een lichaam vol volmaakt ontredderde ingewanden praktisch hier naar Thononles-Eains heeft moeten drógen en dat hij stellig de finish van deze etappe alleen maar per bran card zou hebben gehaald, als men zich in het grote peloton vandaag aan een felle jacht had durven wagen. Met had er bij gebrek aan krachten en in een algemeen „sauve-qui-peiit" geen grote jacht van gemaakt, zoals men zich gisteren niet aan een grote jacht had gewaagd en eergisteren evenmin. Men had direct na de start, een aantal gevaarlijk lijkende demarrages van de Belgen Planckaert en Adriaensens, van Gerrit Voorting, Bernardo Ruiz en de Italiaan Defilippis uitgemoord en vervol gens had men de Franse nationaal Fran cois Mahé zijn gang laten gaan in gezel schap van een groepje knapen van wie men met de beste wil ter wereld niet vermoeden kan, dat ze deze Tour nog kunnen winnen. Onze landgenoot Piet van Est, die vandaag uitstekend op dreef was, de Zwitser Schellenberg, de Franse re- gionaal en Jean Bobet, Lampre, Bourics, Pipelin en Hassenforder, de volmaakt on bekende Duitser Friederichs van het Luxemburgse vreemdelingenlegioen en de Spanjaard Aizpuru, namen binnen de kortste keren drie volle minuten zonder dat ze er bepaald hard voor hadden moeten rijden. Want het peloton had ook ditmaal zijn handen meer dan vol aan zijn eigen el lende. Het maalde maar toonloos zijn kilometers in de hitte. Het trok slechts op jacht naar een koele dronk ólles van leidingwater tot wijn, van koude thee tot de keel verstikkende pernod het produceerde, in iedere bocht gevaarlijk slipjoend in het kleverige, verraderlijke asfalt, een aantal valpartijen; het zag zonder enige belangstelling toe hoe we. in de karavaan der Tour-journalisten, het eerste stevige ongeval van deze Tour produceerden, toen een wagen van Radio Europe I uit een bocht ging, in een ra vijntje tuimelde en vervolgens mét de inzittenden, voornamelijk nog rijp bleek te zijn voor de sloopinrichting; en voor het overige liet het peloton die vluchte lingen maar betijen. Het jjeloton was dood Het kón niet meer! Het wilde ook niet meer! Het hees zich, achter de kopgroep aan. traag omhoog tegen de flanken van de Col des Truffes, waar. in de kopgroep Hassenforder. zijn dagelijkse inzinking kreeg, zodat hij snel in de achterhoede verdween en waar, zowaar, de Duitser Friederichs als eerste over de top ging, alleen maar om vervolgens ln de afdaling de voorbereiding van de Ronde vraagt I0~12maanden aan net uitwerken van de route hebben 8 men- sen een vaste werkkring THONON-LES-BAINS, vrijdagavond. Er gaat een wonderlijk gerucht, vanavond laat, opgevangen uit de hoogste Tour-kringen. Zoals men weet, staat er voor vrijdag 12 juli een etappe van Perpignan over de Spaanse grens naar Barcelona genoteerd. Daar stelde men zich heel wat van voor, zowel van de zijde van de Tour-directie als van de Spaanse wielersportliefhebbers. Met een Spaanse equipe, waarin lieden als Poblet en Bahamontes, zou het goed toeven in Barcelona zijn en met Spaanse triomfen in het vooruitzicht, bereidde Barcelona zich al voor op één groots, machtig feest, zolang de Tour maar binnen de Spaanse grenzen wilde blijven. Edoch: zowel Poblet (uit Barcelona afkomstig), als Bahamontes (die na de Alpen gegarandeerd aan de top van de ranglijst zou staan) zijn roemloos zij het niet geruisloos uit de Tour verdwenen. En mede hierdoor is er de aardigheid voor de Spanjaarden daar in Barcelona en wijde omgeving wel een beetje af en de Tour-directie ziet met schrik de risico's stijgen, aan het Spaanse avontuur verbonden. Er is nog iets: wanneer U vanavond laat hier in Thonon-les-Bains gezien had, hoe de Italiaanse journalistenschaar volmaakt amok liep te maken we gens de (inderdaad) schilderachtig slechte toestand van de telefoonverbin dingen met het Italiaanse vaderland (men zegt, dat de overstromingen in de Alpen er de schuld van zijn en dat zou wel eens waar kunnen zijn), zou U zich mogelijk kunnen voorstellen, dat men zich nu reeds zorgen maakt over de telefonische mogelijkheden van Barcelona uit, die ook al voorwereldlijk ge noemd worden. Er zijn al Franse bladen, die eenvoudig een vlieg-pendeldienst organiseren tussen Barcelona en Perpignan, zodat hun bladen dan via Franse telefoonlijnen het nieuws opgedist krijgen. En daarom zou men in alle ernst zo vernamen we in overweging heb ben alsnog de etappe naar Barcelona te schrappen en op diezelfde dag van Perpignan uit, een nieuwe etappe te creëren. Maar ook dat is allemaal niet zo eenvoudig, want men zit bijvoorbeeld met het angstwekkende probleem om binnen een week 3000 Tour-„bewoners" onder dak te brengen in een plaats, die toch al geen overcompleet aan hotelruimte heeft. Men zou zo vertelde men eventueel overwegen een groot deel van de Tour-bevolking dan twee nachten in tenten onder te brengen, want in Perpignan krijgt men dan ook de rustdag, die anders in Barcelona zou worden doorgebracht. THONON-LES-BAINS, vrijdagavond. Met zes renners, waarvan er slechts één (Wim van Est), die nu als zesde staat genoteerd, een belangrijke positie inneemt in het algemeen klassement, is van daag Kees Pellenaars hier in Thonon-les-Bains gearriveerd met een rustdag, een enorme berg aanmoedigende correspondentie uit het vaderland en. de Alpen voor de boeg. We hebben er, zo op 't eerste oog, aan de voet van het gebergte, de laatste jaren stellig wel eens beter voor gestaan en ge zult dan ook, hier in Thonon-les-Bains, waar in Hotel Chataignerale onze equipe dicht bij het lokkende meer nu uitrust van de geleden ellende en waar onze soigneur Thomas Piet van Est vanavond al weer helemaal bijgespijkerd had na diens botsing met de Franse politie in het Nederlandse kamp geen mens tegen komen, die jubelend loopt te ver kondigen, dat we deze Tour gaan winnen. handen vol werk zal geven als ze nog iets van hem redden willen. Hoewel: de vraag is, of 't er nog wat toe doet of men superklimmers heeft in zijn equippe, ja dan nee. Want van de super klimmers zijn er op papier nog slechts twee over in deze karavaan: de Span jaard Lorono, die tot nu toe niet de in druk heeft gegeven dat hij hier met zijn topvorm rondfietst en de Franse kam pioen Valentin Huot, die ook vandaag weer tot de wrakstukken van deze kara vaan behoorde. De vraag is wat er met deze Tour in de Alpen gaat gebeuren, nu de super klimmers alleen maar schitteren door afwezigheid. De vraag is, of renners als Dotto en Lauredi er niet in zullen slagen, in de Alpen behoorlijke terrein winst te veroveren. De vraag is voorts of het óók zo is, dat een renner als Wim vaji Est, die in de jongste Ronde van Italië liet zien dat hij, als de rest van de menigte de uitputting nabij is, met de besten tegen zo'n col omhoog kan, juist dit jaar, óók in de Alpen Maar: het merkwaardige enhet geruststellende wellicht is, dat ge alle andere rennershotels hier in Thonon kunt afhollen zonder dat ge ergens ook maar een bescheiden vleugje optimisme tegenkomt. Ge behoeft, na wat er vandaag met Bahamontes is gebeurd niet te vragen hoe uitvoerig de begrafenisstemming wel in het Spaanse kamp is, dat zich, toen we in Nantes van start gingen, wel vrolijker dingen van die Tour had voor gesteld. En ge moet U er evenmin over verbazen, dat het in het gezelschap der Franse nationalen, dat niettemin het ploegenklassement nog altijd leidt en dat' vandaag maar weer eens een etappe veroverde en dat in het idividueel klassement met Forestier en Anquetil de beide eerste plaatsen bezet, lang niet allemaal koek en ei is. Want ook de Franse is nu agn de voet der Alpen ge arriveerd met renners, die drie-kwart van hun reserves tussen Nantes en Tho non hebben achtergelaten. Onder de slachtoffers bevindt zich Gilbert Bau vin, de enige klimmer der Franse natio nalen, die vandaag slechts door een wonder de finish heeft gehaald en die vanavond en morgen zijn soigneurs Zoals men weet, zal de Tour niet over de top van de Col de Vars gaan, maar een lager gelegen weg kiezen. De bergpas is door herstel werkzaamheden na recente over stromingen gestremd. (West) beiden 2; 10. Jean Bobet (lie de Fr.) 1 punt. Het ploegenklassement van de negende etappe luidt: 1. Frankrijk 15 uur 23 min 43 sec; 2. West 15.24.43; 3. Zwitserland 15.35.02; 4. ex aequo: België, Spanje, lie de France, Zuid-West 15.35.32; 8. Nederland (Piet van Est, Voorting, Wim van Est) 15.30.13; 9. ex aequo: Noord-Oost Centraal, Italië, Zuid-Oost en de gemengde Luxem burgse ploeg 15.46.21. Na de negende etappe luidt het alge meen ploegenklassement: 1. Frankrijk 148 uur 33 min 24 sec; 2. West 149.07.41; 3. Italië 149.30.58; 4. Nederland 149.43.08; 5. lie de France 149.43.40; 6. Noord-Oost- centraal 149.53.35; 7. België 150.00.46; 8. Zuid-West 150.03.44; 9. Zwitserlann 150.17.48; 10. Spanje 150.28.52; 11. Zuid- Oost 150.39.30; 12 Gemengde Luxemburgse ploeg 151.47.43. In deze etappe hebben de Spanjaarden Bahamontes, Suarez en de Franse regio naal Morvan de strijd gestaakt. Voor zaterdag en zondag a.s. staan er geen competitiewedstrijden voor de eer ste klasse op het -programma, in verband met de reis van de nationale ploeg naar het Europees honkbal-kampioenschap te Mannheim. Rotterdam en Amsterdam maken van deze gelegenheid gebruik een tweetal wedstrijden te spelen en wel zondag in Rotterdam en een week later de return- wedstrijd in de hoofdstad. Rotterdam heeft zijn team als volgt samengesteld: De Koning (Sparta), Van Tol (Sparta), Van I der Most (RFC), Ras (Sparta), Marken- steyn (Neptunus), de Bruin (Sparta), Fa- brie (Sparta), Heshof (SVV) en Lenderink (Neptunus). Men zou dit dus een ver sterkt Sparta kunnen noemen, temeer daar Sparta ook Bazuin en Hendriks levert, die reserves zijn met Van de Ham van RFC. Amsterdam mist uiteraard zijn promi nente spelers, terwijl verscheidene spelers afschreven, daar hun vereniging aan het jaarlijkse toernooi van TIW meedoet. Het ziet er naar uit dat het hoofdstedelijk team als volgt zal aantreden: Hoitzing (ABC), Rosenkrantz (De Volewljckers), Kok (VVGA), Walker (Ajax), Scheer- meyer (De Volewljckers), Koene (VVGA), Bouwens (ABC), Boers (VVGA), Kretzsch- man (TIW). Reserves: Linke en Smit (Blauw Wit) en Meyers (De Volewijckers). Ofschoon men dus moeilijk kan spreken van een stedenwedstrijd RotterdamAm sterdam, belooft het een aantrekkelijke wedstrijd te worden tussen zo op het oog gelijkwaardige tegenstanders. Misschien dat de o.i. iets sterkere slagformatie van Amsterdam de doorslag gaat geven. KEES PELLENAARS: Dat was dat en nu verder woekerend met zijn enorm arsenaal aan energie en oerkracht, voor ver rassingen zou kunnen zorgen. Nooit is men aan de voet der Alpen zo weinig zeker van zijn zaak geweest als ditmaal. Als het, vooral maandag a.s. op weg naar Cannes, werkelijk hard te gen hard gaat in de bergetappes, dan zou het best kunnen zijn, dat we geen vijftig renners meer over hebben om er mee in de richting van de Pyreneeën te trekken. Tegen die tijd zullen er equi pes in deze Tour rondfietsten, die ster ker gehavend zijn dan ons Oranjeteam, dat nu van deze rustdag geniet en dat zondagochtend niet ontmoedigd aan het tweede deel van dit Tour-drama begin nen zal. Op zaterdag 13 juli wordt voor de twee de maal de wegwedstrijd gehouden voor het officiële militaire kampioenschap. Na een officieuze proef in 1955, waarbij Piet de Jongh winnaar werd, verleende de K.N.W.U. het vorig jaar voor het eerst toestemming yoor het rijden van een weg wedstrijd om het officiële kampioenschap- Deze eerste titel werd veroverd door Cor van Engeland. Daar de militaire overheid verscheiden^ faciliteiten biedt voor de sportbeoefening, is de inschrijving dit jaar groter dan te voren. Tot de deelnemers behoren o.m- Braat (Helmond), Captein (Amsterdam^ Van der Putten (Den Haag), Schalk Ver hoef (Rotterdam) en Wuurman (Amster dam). In totaal zullen ruim 100 renners orh 13.30 uur te Woerden van start gaan voor de wedstrijd over 153 km, welke eveneens te Woerden eindigt. In Woerden zelf worden intussen wed strijden gehouden voor amateurs en profs- De profwedstrijden, waaraan Arie van Vliet, Gerrit Schulte, Potzernheim, D0 Bakker, Post, 'Koch, Vreeswijk en Mahn zullen deelnemen, bestaan uit een omiuth met een klassementswedstrijd, een afval- wedstrijd en sprintwedstrijden. Tevens zal Arie van Vliet gehuldiS" worden ter gelegenheid van zijn aan staand afscheid uit de actieve wielr.en* nerij. I stuk van Jos Hinsen, hier een paar jaar geleden opgevoerd door tot verbazing van vriend en vjjand een etappe te win nen, te herhalen, toen hij helaas boven op een politie-agent en vervolgens in de tribune knalde. Zoals dat bij de familie Van Est gebruikelijk is hield onze Tour debutant er alleen maar wat schrik en een paar schrammen van over, doch zo wel de agent als de tribune bleken zwaar beschadigd te zijn en bet kostte ons in ieder geval een stellig verdiende ereplaats. Nu werd Piet van Est slechts tiende en won Jacques Anquetil (nu al weer op rukkend naar de tweede plaats in het al gemeen klassement) zijn tweede etappe vóór Schellerberg, Lampre, Planckaert, Bourles, Pipelin, Jean Bobet, Aizpuru en Mahé. Eif minuten later pas won Thomln de sprint van het grote peloton, waarin men niet alleen Wim van Est, doch ook de rest van onze ploeg kon vinden; en vervolgens moest men wéér negen minuten wachten alvorens het wrak van Darrigadc met de rest van de menigte kwam binnemvanke- len. 50.13.08; 19. Dotto (Zuid-Oost) 50.14.22; 20. Defilippis (Italië) 50.14.57; 29. Voorting (Ned.) 50.21.18; 36. De Jongh (Ned.) 50.28.24; 45. Piet van Est (Ned.) 50.14.10; 46. Kersten (Ned.) 50.45.30; 74. Stolker (Ned.) 51.25.52. Na de negende etappe luidt het punten klassement: 1. Thomin (West) 124 pnt: 2. Forestier (Fr.) 147; 3. ffchellenberg(Zw.) 151; 4. Picot (West) 159; 5. Wim van Est (Ned.) 163; 6. Anquetil (Fr.) 131; 7. Chris tian (Zw.) 187; 8. Planckaert (België) 214; 9. Bober (lie de France) 216; 10. Keteleer (België) 223; 12. Voorting (Ned.) 253; 17. De Jongh (Ned.) 231. De Fransman Anquetil kreeg de prijs voor de strijdlustigste renner toegewezen, terwijl Piet van Est de prijs van de grootste pechvogel toegewezen kreeg. Na de negende etappe ziet het klasse ment voor de grote bergprijs er als volgt uit: 1. Bergaud (Fr.) 9 pnt; 2. Lorono (Sp.) 6; 3. Mahé (Fr.) 5; 4. Barone (lie de Fr.) 4; 5. ex aequo: De Groot, Voorting (beiden Ned.) en Friedrich (Gem. Lux. ploeg) allen 3; 8. ex aequo Anquetil (Fr.) en Bourles 1. Anquetil (Frankrijk) 5.04.38 (met boni ficatie 5.03.38); 2. Schellenberg (Zw.) z.t. (met bonificatie 5.04.08); 3. Lampré (Zuid- West) z.t.; 4. PJanckaert (België) z.t.; 5. Bourless (West) zit.; 6. Pipelin (West) z.t.; 7. Jean Bobet (Ile-dc-France) z.t.; 8. Aiz puru (Spanje) z.t.; 9. Mahé (Fr.) z.t.; 10. Piet van Est (Ned.) 5.05.19; 11 Thomin (West) 5.15.27; 12. Picot (West) z.t.; 13. Christian (Zw.) z.t.; 14. De Bruyne (België) z.t.; 15. Anglade (Zuid-Oost) z.t.; 16. Ke teleer (België) z.t.; 17. Voorting (Ned. z.t. 18. ex aequo een groot peloton waarin o.a. de Nederlanders Kersten, Wim van Est en De Jongh, Forestier (Fr.), Ruiz (Sp.), Hassenforder (NOC), Bober (Ile-de-Fran- ce), Defilippis (It.), Barone (Ile-de-France) en Lorono (Snapje) allen in dezelfde tijd als Thomin, 5.15.27. Het algemeen klassement luidt na de negende etappe: 1. Forestier (Fr.) 49.49.54; 2. Anquetil (Fr.) 49.52.33; 3. Picot (West) 49.54.58; 4. Jean Bobet (He de France) 49.54.59; 5. Mahé (Fr.) 50.00.17; 6. Wim van Est (Ncd.) 50.01.48; 7. Planckaert (België) 50.02.29; 8. Rohrbach (Noord-Oost-Cen traal) 50.05.04; 9. Janssens (België) 50.05.23; 10. Lorono (Spanje) 50.08.15; 11. Schellen berg (Zw.) 50.08.48; 12. Thomin (West) 50.10.08; 13. Waikowiak (Fr.) 50.11.25; 14. Christian (Zw.) 50.12.51; 15. Bauvin (Fr.) 50.12.57; 16 Barbosa (Gemengde Luxem burgse ploeg) 50.13.31; 17. Astrua (Italië) 50.14.01; 18. Hoorelbeke (lie de France) BERNARDO RUIZ Oude Spaanse glorie moet het nu overnemen. zwo- 2000- 1500- 1000

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 12