Massale botsing was wonder boven wonder niet fataal Zeven 350 cc-motoren vlogen op elkaar in m Mevr. Peters en Kloezen ieder twee titels in Amsterdam Twee coureurs vonden de dood tijdens de races van Reims VRA verstevigde leiderspositie door overwinning op HCC II DRUK ZEIL WEEKEND BRASEMERMEER OP Europese honkbalkampioenen terug van Mannheim-front Motorraces op circuit van Zandvoort Halve pirouette Nederlandse titels f Districtskampioenschappen tennis Oorzakenolievlek en gesprongen band VOC na zege op Haarlem op vierde plaats F inland-Nederland voor de Koning Gustaafbeker Gouden Zwaluwen Njord won achten na zege op Cambridge Woorden van lof en hulde in Amsterdam MAANDAG 15 JULI 1957 PAGINA 6 Genoeg snelheid M.Z. oppermachtig De uitslagen Mevr. Rouivenhorst op dreef Kloezen twee titels VOC en zijn reputatie Tenniscircus opende TONY TRABERT KLOPTE KEN ROSEWALL FLAMINGO'S VERSLOEGEN CRICKETENDE STUDENTEN Roeiers in buitenland Laga te Luzern 'X ZANDVOORT, zondag Het mag een mirakel worden genoemd, dat tijdens de races op het circuit van Zandvoort geen doden zijn gevallen. Tot tweemaal toe ontstonden er vandaag massale botsingen en valpartijen. Vooral die in de race van de 350 cc-klasse deed het ergste vermoeden. Kort na de start van de motoren in deze klasse steeg een kreet van ontzetting op uit de hoofdtribunes, toen de duizenden toeschouwers vlak voor zich de baan, waar zij gaat klimmen naar de Hunzerug, zagen veranderen in een slagveld. Ho» het precies in zijn werk ging kan niemand zich herinneren, zo snel gebeurde het. Maar na een recon structie kwam de politie tot de conclusie, dat de Engels man Tostevin met zijn linkervoetsteun de tegelrand langs de baan geraakt moet hebben. Hij schoot tegen Hal'meier op, die dwars over de baan vloog en omdat het veld zo kort na de start vrijwel nog compact was, bleek een massale botsing niet meer te vermijden. Over de gehele breedte van de weg botsten motoren, die zo gauw geen uitweg meer konden vinden, tegen elkaar. Tostevin lag midden op de weg en werd door een collega overreden. In totaal waren zeven renners bij deze val partij betrokken. Op zichzelf was het nog een wonder, dat elf renners wel een weg vonden door dit inferno. Dat Hallmeier, Anderson, Collot en Swart geen schram metje opliepen was eveneens een mirakel. De Zwitser Strub kon zelfs nadat hij weer op de been gekrabbeld was. doorrijdenhet was onbegrijpelijk. Onze landgenoot Rehorst brak echter een been, de Engelsman Tostevin werd met een hersenschudding op genomen. In de»eerste manche van de zljspanklasse moesten de Fransman Beauvais en Jan van Gelder, de zijspan- passagier van Harm van der Wal, voor een onderzoek naar het ziekenhuis worden overgebracht. In de eersite ronde van de strijd met zijspannen, toen het veld nog vrij dicht bij elkaar over de Hunzerug sohoot maakte de Parijzenaar Marcel Beauvais door on opgehelderde oorzaak een halve pirouette over de weg. Hij werd in volle vaart door de achter hem komende Zweed Bertil Persson en onze landgenoot Harm van der Wal geschept. De Duitser Aschauer om zeilde de ravage en kwam in de berm van de weg terecht. Beauvais kreeg ver moedelijk een ribfractuur en de zijspan- passagier van Van der Wal, Jan van Gel der, klaagde over pijn in de schouders. Even later eindigde het duel aan de kop tussen de Duitser Schneider en de Zwitser Camathias, omdat de Duitser de Tarzan- bocht veel te ruim nam en op dezelfde plaats, waar Jaap Kaspers zich vrijdag middag bij de training in het ziekenhuis reed, in het zand bleef steken. Al deze voorvallen drukten hun stem pel op deze dag en de toeschouwers hiel den hun hart vast, toen in de laatste race in de 500 cc-klasse de Fransman Jacques Collot in de bochten door de nauwste gaatjes kroop om de snellere B.MW. van Ernst Hiller voorbij te komen. Het enige rustpunt was dan ook de demonstratie door de leden van de Veteraan Motoren Club, wier soms een halve eeuw oude vehikels zo genoeglijk kreunend en rokend over het circuit kropen. De liefhebbers van pure snelheid kon den na afloop tevreden zijn. Behalve in de 350 cc-klasse sneuvelden in alle klas sen de bestaande ronderecords. De olie vlek, ontstaan bij de massale botsing in de eerste ronde van de 350 cc-klasse, waardoor de rijders in de overige zeven tien ronden op deze plaats langzaam moesten rijden, zal er wel de oorzaak van zijn, dat Hallmeiers record van 1956 on aangetast bleef. In de 500 cc-klasse werd op twee fron ten geduelleerd Aan de kop tussen Ernst Hiller en Jacques Collot, door de Duitser met een halve seconde gewonnen, en in de middenmoot tussen Priem Rozenberg en Kees Koster, die preoies hetzelfde spelletje speelden. In de voorlaatste ronde kwam Kees Koster weer eens voor Rozen berg door, maar oP het laatste rechte eind gaf de Maastrichtenaar vol gas en spoot langs Koster, die met een meter verschil werd geklopt. In de 350 cc-klasse was het plezier er na de massale bots'ing aan het begin van de Hunzerug van af. Noel McCutcheon bevocht hier een goede zege op Roland Heek. In de 250 cc zorgde Gunter Beert voor de verrassing, omdat hij er in slaagde uit zijn Adler na de vierde ronde de 5 secon den voorsprong op Hallmeiers N.SU. te persen, die tenslotte de doorslag gaven. Zoals tijdens de training voorspeld, wa ren de Oostduitse M.Z.'s in de 125 cc- klasse heer en meester, evenals in Tub- be.gen. Ernst Degner „won" deze op tocht voor zijn stalgenoten Horst Fugner en Werner Musiol. In de zijspanklasse tenslotte was ook al geen sprake meer van strijd, toen Schneider in de derde ronde van de eer ste manche uitviel en de Zwitser Cama thias onbed-eigd ook in de tweede rit naar de zege reed. De uitslag van de race in de 500 cc- klasse luider (20 ronden 83 860 km): 1. Hiller (W.-Dld.) met BMW 37.19,5 (gem 134 798 km/u); 2. Collot (Fr.)) met Norton 37.20 - (gem. 134.774 km/u); 3. McCutcheon (Nw.-Zeeland) met Norton 37.43.8; 4. Hempleman (Nw.-Zeeland) met Norton 38 26 4; 5. Salt (Eng) met Norton 38.42 3: 6. Hube (W.-Dld.) met BMW 38.45.2; 7. Rozenberg (Ned.) met BMW 38 56 2 Ernst Hiller zorgde voor een nieuw ronderecord Hij draaide zijn snelste ron de in 1 min 19 3 sec. (gem. 138,104), het oude record stond op naam van Riedel- bauch (Did.) met 1 min. 51,4 sec. (gem. 135.500 km/u). De uitslag in de 350 cc-klasse werd (18 ronden. 75.474 km): 1. McCutcheon (Nw.-Zeeland) met AJS 35.30 6 (gem 127 532 km/u); 2. Roland Heek (W.-Dld.) met NSU 35.47,2 gem. 126,538 km/u): 3 Klager (W-Did.) met Norton 35.58.2' 4 Hempleman (Nw.-Zeeland) met Nortor 36.17,-; 5. Salt (G.B.) met Norton 36.39.2; 6. Insermini (Fr.) met Norton 36.48.2 Op één ronde: 7. Van Son (Ned.) met Norton. Leen Rehorst werd Nederlands kampioen in deze klasse met 10 punten De enige Nederlander, die hem nog kon bedreigen, was Anton Elbersen, doch deze startte niet. zodat Rehorst, die wegens een onge val de race niet uit kon rijden, toch kampioen werd. De uitslag van de race in de 250 cc- klasse werd (15 ronden, 62,895 km): 1. Beer (W.-Dld.) met Adler, 29.29,8 (gem. 127,943 km/u); 2. Hallmeier (W.-Dld.) met NSU 29.35,6 (gem. 127,520 km/u); 3. Thal- hammer (O.-Dld.) met NSU 29.40,6 gem. 127,167 km/u); 4. Fügner (O.-Dld.) met MZ 29.43,4 (gem. 126,955 km/u); 5. Kassner (W.-Dld.) met NSU 29.54,6; 6. Roland Heek (W.-Dld.) met NSU 29.58,4; 7. Lohmann (W.-Dld.) met Adler 29.59,6; 8. Drikus Veer (Ned.) met NSU 30.39.0; 9. Piet Bak ker (Ned.) met NSU 30.47,1. De Duitser Günter Beer heeft het ronde record in deze klasse verbeterd. Hij draai de de snelste ronde (4193 meter) in 1 min 56,1 sec., wat neerkomt op een gemiddel de van 130.015 km/u. Het oude record stond sinds 1956 op naam van Helmut Hallmeier met 1.56,4 (gem. 129,679 km/u.) 125 cc klasse, 12 ronden, 50.316 km.: 1. Ernst Degner, Oost-Duitsland, met MZ 24 min. 56,3 sec., gem. snelheid 121.048 km/u.; 2. Horst Fügner, Oost Duitsland, met MZ, 25 min. 12.8 sec. gem. snelheid 119.742 km/u.; 3. Werner Musiol, Oost- Duitsland, met MZ, 25 min. 31.6 sec.; 4. Ge van Bockel, Nederland, met Ducati, 25.56.3; op 1 ronde: 5. Wilhelm Lecke, West Duitsland, met Ducati; 6. Willi Scheidhauer, Saarland, met MZ. Snelste ronde: Degner 2 min. 2.3 sec., gem. snelheid 123.424 km/u, waarmee het in 1956 door Lütenberger (W.-Dld) ge maakte record met 5.8 sec. werd verbe terd. Eindklassement races met zijspannen: 1. Camathias—Hilmar 2 punten; 2. Drion Ingeborg Stoll 4 p.; 3. SnajderSajnovic 7 p.; 4. NeussnerEhrlich 7 p.; 5. Strub Woollett 10 p.; 6. RausensVandervinne 13 p.; 7. RohsiepeGardyamczik 13 p.; 8. StaschelPerduss 16 p.; 9. ZiemerLeser 19 punten. Camathias verbeterde het ronderecord in deze klasse en bracht het op 124.339 km/u <2 min. 1,4 sec.) Het record stond op naam .van Drion, die in 1956 een ge middelde van 123,211 km/u bereikte (2 min. 2,6 sec.) De races op het circuit van Zandvoort waren tevens beslissend voor enkele van de Nederlandse nationale titels. Dit zfln de kampioenen 500 cc klasse Priem Rozenburg. 350 cc klasse Leen Rehorst. 250 cc klasse Drikus Veer. v: liet moment, waarop een kreet van ontzetting uit de tribunes opsteeg. De Engelsman Tostevin (op de foto in derde positie) glijdt onderuit. Zeven renners zal hij in zijn val meenemen. fa s x Dergelijke risico's worden genomen in de races met zijspan. Vlak naast elkaar, de mannen in de zijspannen ver overhellend, nemen de renners hier de Tarzan-bocht. (Van onze tennismedewerker) Geen plaats was onbezet rond het aar dig gelegen centrecourt. van het Nenqto- tennispark, dat zich voor wedstrijden als deze zo uitstekend leent. Voor de eindstrijd van het district Rotterdam van het heren-enkelspel was Dehnert met een rake 60 60 op Van der Lely in de finale gekomen, hoog tempo en vaart combinerend met goede controle. Goris had een set moeten afstaan aan de onverwoestbare en listige Kammer. In de eindstrijd, waaromtrent de ver wachtingen hoog waren gespannen, is het spel niet tot die hoge verwachtingen toe gekomen. Beide spelers misten heel wat gewone slagen, zodat de rallies te vroeg onderbroken werden. Beter afmaken van de kansen gaf Dehnert de eerste set, doch in de tweede werd zijn spel danig ontregeld door een defensief, op vertra ging afgesteld, van Goris. Het criterium lag in het begin van de derde set toen Dehnert eerst na enige malen deuce zijn service kon winnen, waardoor hij op 31 kwam. Daarna was Goris te onzeker. La- De internationale races voor automo bielen, die zondag te Reims werden ge houden, hebben twee coureurs het leven gekost. De 30-jarige in Engeland woonachtige Amerikaanse coureur Hugh Mackay Fraser en de 53-jarige Engels man Bill Whitehouse hebben deze rit niet overleefd. Mackay Fraser zat aan het stuur van een Lotus van de fabrieksploeg omdat hij bij de training moeilijkheden had gehad met zijn privé wagen van hetzelfde merk. Men vermoedt dat hij op een olievlek ge slipt is, waardoor zijn wagen over de kop sloeg. Een week geleden had hij met een BRM deelgenomen aan de Grote Prijs van de Franse Automobiel Club. Whitehouse verongelukte toen hij met zijn Cooper een vaart had van ongeveer 180 km/u. Volgens toeschouwers sprong er een band, waardoor de wagen over de kop ging en negentig meter verder in een korenveld ontplofte. Whitehouse werd per helikopter naar het ziekenhuis vervoerd, terwijl vijftig brandweerlieden de vlam mende wagen in het korenveld trachtten te blussen. Voor de races geëindigd waren, bleek de bestuurder reeds te zijn over leden. Hij verwierf bekendheid door zijn kracht toeren aan het stuur van 500 cc Coopers. Kort na de oorlog in 1953 werd hij zwaar gewond tijdens een wedstrijd te Brands Hatch, waarna hij zich enige jaren afzij dig hield van races. Kort geleden stemde hij er in toe een Connaught "te besturen, en daarna een Cooper formule 2, die het eigendom was geweest van wijlen Ken Wharton. Zijn deelneming aan de race te Reims betekende zijn terugkeer naar de wedstrijdsport. De wedstrijden te Reims trokken 100.000 toeschouwers, die geruime tijd onkundig bleven van de ongelukken met fatale af loop. Per luidspreker werd. bekend ge maakt dat Whitehouse kneuzingen had op gelopen, en dat Fraser uit zijn wagen was geslingerd. ter heeft hij zich op medisch advies moe ten terugtrekken uit het herendubbelspel. In het damesenkelspel heeft mevr. Hen- nink-Versteege een uitstekende eindstrijd gespeeld tegen mej. Seven, die tevoren de te verwachten eindstrijd tussen mevrouw Roolker en mevr. Hennink voorkwam door mevr. Roolker in twee sets te verslaan. In de eindstrijd was zij echter kansloos tegen mevr. Hennink. In het damesenkelspel en damesdubbel spel heeft mevr. Rouwenhorst-Tekelen- burg beslag op de titel van het district Den Haag weten te leggen. In het dames enkelspel versloeg zij door haar snel lopen en goed plaatsen in de halve eind strijd mej. J. Marinkelle met 62 86, in de finale mej. F. Marinkelle 6—0 6—1. In het damesdubbelspel won zij met mej. Rollin Couquerque als partner van de zusters Marinkelle met 75 62. Het heren-enkelspel en het herendub belspel moest qua finale tot later (zondag 28 juli) worden uitgesteld wegens een blessure van Van Meegeren. In een exhi bitie tussen Krijt en Van Dalsum won de eerste met 63 6—0. Zonder een set te verliezen heeft Kloe zen het herenenkelspel gewonnen, dank zij levendig, goed aanvalsspel. In het ge mengd dubbelspel hing de titel van mevr. Peters en hem aan een enkele slag. In de eindstrijd kwamen hun tegenstanders, mevr. Blaisse en Mutsaerts op 52, daar na'op 54 en 2 matchpoints. De smash kans werd door Mutsaerts gemist en daarna lukte het voor mevr. Blaisse en hem niets meer. Mevr. Peters en Kloezen wonnen met 63 36 75. In het dames enkelspel leek mevr. Peters door goed allround spel aanvankelijk opgewassen tegen mej. Wienese (6—1 3—1 40), niet temin verloor zij met 61 4—6 4—6. De strijd om de eerste plaats op de ranglijst van de eerste klasse A begint een boeiend verloop te krijgen. De grootste prestatie werd vandaag gele verd door het Amsterdamse V.R.A., dat er in geslaagd is, na een spannen de wedstrijd een overwinning op H.C.C. II te behalen, daarmede dit Haagse team voorlopig als concurrent van zich afschuddend. Het eerste elftal van de grote Haagse blijft aan de strijd deel nemen door een gemakkelijke zege over het uitermate zwakke A.C.C., dat voor het droevige totaal van 49 aan de kant zat. V.O.C. is door een klinkende over winning op Haarlem naar de vierde plaats gestegen. Hermes DVS kon bij Rood Wit niet tot een beslissing ko men. Men had tevoren de overtuiging, dat A.C.C. niet tot een hoog totaal zou ko men, doch dat men niet meer dan 49 runs op het bord kon brengen was wel erig teleurstellend. Henk van Weelde koos batten, doch op 3 sneuvelde steurl- pilaar De Baare. aan de lopende band gevolgd door zes mede-batsmen. Op lS wa ren reeds 7 wickets gevallen. De enige batslieden, die nog even stand konden hou den waren Van der Hurk (14) en E. D. Ohm (15). De Haagse aanval was uit stekend. Squires nam 6 voor 31, terwijl Mane (19) en Colthoff (27) hielden de illusie van een Haagse overwinning nog even op, doch toen op 131 ook deze Hage naars van de mat waren, zag men er geen heil meer in en stuurde het op een draw aan. Dit zou ongetwijfeld zijn gelukt, ihdien het bowlen van Glerum (5 voor 39) en McManis (2 voor 3) niet van een klasse was als werd gedemonstreerd. De staart zakte als een kaartenhuis ineen. Toen de laatste over inging moesten nog twee wickets vallen, dochop de laat ste bal viel hij ten prooi aan een googly en de umpire bevestigde gedecideerd het appeal voor l.b.w. Totaal 148. V.R.A. liet prima veldwerk zien. Ook het bowlen was goed. Klink 1 voor 47, Peereboom 2 voor 25. Ook vandaag heeft V.O.C. zijn reputa tie van hoge scores hoog gehouden. Nu werd het het mooie totaal van 255 voor 4, waarin Wally van Weelde met een harde 113, waarvan 3 x 6 en 9 x 4 en niet te vergeten J. W. Madsen, die not out bleef met 72, het leeuwendeel hadden. De aanval van Haarlem viel tegen. Van Alphen met 1 voor 42 en H. Boeree met 1 voor 40 hadden nog enig succes, doch de overige bowlers, waaronder de ge broeders Maas lieten het lelijk liggen. Bij Vriens 4 voor 14 bowlde. Vermelding ver- j VOC kwamen nog Arie Terwiel (21), J. dient een catch in de slips, waarmee Bakker Van Soomeren voor 6 naar de kant verwees. H.C.C. I. had weinig moeite het totaal te passeren.Uitstekend batten van De Villeneuve (43), Gallois (22), Arendsen de Wolff, genezen van een blessure (13), Heimei (22) en Spekking (14 n.o.) brach ten het totaal op 128 voor 7. waarop captain Sillevies de wedstrijd sloot. Henk van Weelde had met de bal het meeste succes (5 voor 49). De overige twee wic kets werden door Van der Hurk geno men ten koste van 25 runs. H.C.C. II won de toss en stuurde V.R.A. naar de wickets. Het openingspaar vol deed prima. Fischer (49) en Smit Sibinga (30) legden een goede basis. Ook de overige batsmen kwamen in de dubbele cijfers. Jansen Schoonhoven, die op 3 werd gemist bracht 32 punten op. Gle rum (44), die een innings volgens het boekje speelde, L. Mulder (19), Kummer (26), Peereboom (21). en McManis, die met 18 not out bleef, brachten het totaal van V.R.A. op 248 voor 8. Zowel het fielden als het bowlen was bij H.C.C. van slechte kwaliteit. De enige uitzondering hierop vormde H. van den Bosch, die zes wickets voor 96 runs voor zijn reke ning nam. Aim 1 voor 11. De taak van de Haagse batslieden was in 170 minuten het totaal te passeren. M. Schuur (32) en Peter van Arkel (43) gingen in vlot tempo de bowlerij te lijf- 66 wees de tele graaf aan toen Van Arkel door Mulder achter het wicket werd gevangen. Ook Schuur volgde hem snel na een bal recht in de handen van de goed opgestelde Glerum te hebben gespeeld. Een vang van Fischer in de slips maakte een spoe dig einde aan de innings van Aim. Van Ruim twintig afgevaardigden van clubs, die aangesloten zijn bij de „Stichting Ne derlandse voetbal Pool" hebben unaniem besloten de „slapende" toestand van de stichting voorlopig te laten voortduren. Onder voorzitterschap van dr. Tetzner werden diverse bestuurskwesties met de afgevaardigden besproken. De Italiaan Artenio Calzavara kwam te Milaan in het bezit van de Europese boks- titel in het halfzwaargewicht. Hij won op ounten van de Europese kampioen, de Duitser Gerhard Hecht, na een partij over 15 ronden. Er waren 12.000 toeschouwers. Voor slechts duizend toeschouwers is te Forest Hills het „Toernooi der Kampioe nen" van het „tenniscircus" van Jack Kramer begonnen.' Tony Trabert (V. S.) en Ken Rosewall (Austr.) verschenen het eerst op de baan. Deze partij werd we gens de regen twee uur onderbroken. Trabert won met 64 1412 64. In het dubbelspel zegevierden Gonza les en Rosewall met 62 64 over Se- gura en Pails. Het duel tussen Sedgman en de Wim- bledon-kampioen Hoad werd tot morgen uitgesteld in verband met de slechte weersomstandigheden. B. van Weelde (22) en H. Grijseels (25) boven de tien. De verraderlijke ballen van Lochmann van Bennekom, die 5 voor 22 nam waren te moeilijk voor Haarlem. De enige Haar lemse prestatie werd geleverd door Max Maas, die 50 runs bijeenbracht. Ook On- kenhout (19), W. Peeschar (18), Van Al phen (13) en Hb. Boeree (10) boden nog enige weerstand. Op 134 was het voor Haarlem bekeken. Ook het bowlen van H. Madsen (2 voor 47) en Arie Terwiel (2 voor 31) is het vermelden waard. Deze bowlers waren het, die de kopwickets voor hun rekening namen. Haarlem was de enige plaats waar regen van betekenis viel en dit was dan de oorzaak, dat Hermes DVS vier uur nodig had voor het totaal van 183 voor 9. Stolk met 109 not out droeg zijn bat door de innings en buiten Tettelaar (18), Van Noortwijk (11) en Ris (20) was hij de enige die behoorlijk raad wist met de aanval van Rood Wit, waarbij J. P. de Ruig met 5 voor 51 uitblonk, wijkhui zen (3 voor 53) en Onstein (1 voor 29) namen de andere wickets. Twee en een half uur was te kort voor Rood Wit en toch heeft het er nog naar uit gezien, dat zij de wedstrijd nog zouden verliezen. Doch toen de stumps getrokken werden, wees de score 156 voor 9 uit. De Nijs (16), J, P. de Ruig (46), de debuterende Pliester (22) gaven het Haarlemse totaal een behoor lijk aanzien. Er waren echter nog twintig minuten te spelen. toen de laatste twee batslieden op de mat waren. C. de Ruig (24 not out) en Luining (9 n.o.) deden de deur vóór Hermes dicht. Tettelaar nam met 4 voor 55 de meeste wickets. Hille (3 voor 37), Melief (1 voor 3) en Bailey (1 voor 38) deelden de resterende wic kets. In IB won P. W. van Sparta met vijf wickets. Sparta begon met batten en bracht 128 runs op het bord. waarvan Borrani 33, Wilson 30, A. Ruiterman 19 en Mekum 27. P. W. sloot de match op 5 voor 130, waarvan Nordbeck 70 not out, Marseille 11, Elkink 24. Quick (Nijmegen) behaalde een ruime overwinning op Kampong, dat het Nij meegse totaal van 203 voor 3 met slechts 67 runs beantwoordde. Het hoge totaal van Quick was voornamelijk te danken aan prima batten van Hagen met 118 not out en van Ingelse, die met 51 eveneens not out bleef. Excelsior verloor op eigen terrein met ruim verschil van Quick (Den Haag) Quick opende met 172 voor 8, waarvan Reynders (53 not out), Marseille 27, Dil 22 en Entlich (24). Excelsior antwoordde met 64. waarvan Bierhuizen 13 en Jansen 13. (Van onze tennismedewerker) Voor de winter-tenniswedstrijden om de Koning Gustaaf-beker in de geest van de Davis Cup (landenwedstrijden) heeft reeds nu te Parijs de loting plaats gehad. Elf landen hebben voor deze Koningsbeker in geschreven, waaronder ook (evenals vorig jaar) Nederland. Tevoren stond vast dat onze ploeg een uitwedstrijd toegewezen zou krijgen aan gezien ons land nog niet over een over dekte baan beschikt welke geheel aan de eisen voor deze wedstrijden (speelvlak, tribunes) beschikt. Die uitwedstrijd wordt een verre reis, want de tegenstander is Finland. Vóór midden november moet de wedstrijd te Helsinki zijn gespeeld. De banen te Hel sinki zijn uiterst snel. Het totale lotingsschema is als volgt: Eerste helft: Oostenrijk tegen Denemar ken in de eerste ronde, winnaar tegen Amerika in de tweede ronde; voorts in de tweede ronde België tegen Noorwegen. Tweede helft, eerste ronde: Duitsland te gen Italië, winnaar in de tweede ronde tegen Frankrijk; Finland tegen Nederland, winnaar tegen Zweden. De crióketwedstrijd tussen het Neder lands studentenelftal en dat van de Fla mingo's, op het H.C.C.-terrein in Den Haag gespeeld, is met 1 run en 3 wickets door de Flamingo's gewonnen. Het Neder lands studentenelftal scoorde 162 all out, waarvan Fischer 30 en Schuur 40. De bowlingcijfers van de Flamingo's waren: M. Maas 3 voor 37, H. van Weelde 1 voor 17 en P. Maas 4 voor 35. De Flamingo's scoorden in totaal 163 runs voor 7 wickets, waarvan Stolk 17, Van der Vlugt 53 en Glerum 28. Bowlingcijfers Ned. studententeam: Van Staay, 1 voor 41, Borgers 1 voor 34 en Van der Most 5 voor 36. Dat het werk in de afgelopen 50 jatf van de algemene Nederlandse voetbal' vereniging „De Zwaluwen" gewaar deerd is, bleek zaterdagmiddag wel "P de receptie in het American hotel te Amsterdam ter gelegenheid van bat gouden jubileum. Behalve vele voetbalveteranen 9a' de gehele top van ons huidige voetbal- bestel acte de présence, werden woor den van dank en hulde en gulle belof ten uitgesproken en vormden soms r kostbare geschenken en fraaie bloem stukken een tastbaar bewijs van dank baarheid jegen de Zwaluwen. Toen het betaalde voetbal zijn in' trede in ons land deed, zijn er lieden geweest, die zich afvroegen of het ver der bestaan van de Zwaluwen nog voe} zin had. Het antwoord hebben zij tij' dens deze receptie overduidelijk gekre- gen: Niemand wil De Zwaluwen mis sen. En de glunderende voorzitter Marius Koolhaas, zei in antwoord op een der sprekers: „Wij hebben ons een tijdje op de achtergrond gehouden om alles te laten betijen, maar wij laten ons niet opdoeken. Integendeel, V>V- hopen nog veel te kunnen doen voor' de Nederlandse voetbaljeugd". Uit de lange rij van sprekers citeren wij het enige erelid van De Zwaluwen en oud-voorzitter van de K.N.V.B., de, heer K. J. J. Lotsy: Door de omstan digheden zijn De Zwaluwen een beetje vleugellam, maar de vereniging kan wel degelijk nog nuttig werk doen". Mr. J. A. Heemstra, voorzitter van de landelijke bond van amateurver enigingen: „Met name voor de jeugd kunt u nog veel doen". Bondsvoorzitter ir. H. Hopster: ,W moet de vereniging niet opheffen om dat u zoveel goed doet voor de jeugd"- De voorzitter van de sectie Betaald Voetbal, de heer A. Martens, zegde namens de verenigingen uit zijn sectie alle medewerking aan de arbeid van De Zwaluwen toe en de heer Leslie Taylor, secretaris van de Engelse zus tervereniging Middlesex Wanderers, zei o.m. „De Zwaluwen staan aan de top van de lijst van vrienden, die wij op onze reizen in het buitenland ge maakt hebben". Tijdens de receptie van de jubileren de Zwaluwen heeft bondsvoorzitter in- H. Hopster medegedeeld, dat de heen F. G. Triebei benoemd is tot bondsrid- der van de K.N.V.B. De heer Triebei is thans secretaris van De Zwaluwen, maar heeft in het verleden deel uitgemaakt van de keuze-commissie van de bond. De Leidse roeivereniging Njord heef' tjjdens internationale wedstrijden op de Alster bjj Hamburg de finale van de achten gewonnen, na zaterdag de Tri- nity-ploeg van de Cambridge Universi teit te hebben uitgeschakeld. De Leidse ploeg zegevierde in de finale van de oude acht na een felle strijd met het Berlijnse team van „Ask Vorwarts" met 2 seconden verschil. Njord noteerde 6 min. 31,7 sec. tegen de Berlijnse roeiers 6.33,7i Op de derde plaats eindigde de Hombergse club Germania in 6.42,7. Bij internationale wedstrijden op de Rotsee te Luzern werd de Nederlandse boot van Laga (Delft) tweede achter de Cornell University. De Delftse achten hadden 6 min 18 sec. nodig. De Nederlanders Britsel en Van Huystee (Spaarne, Haarlem) wonnen bij de twee zonder stuurman in een tijd, die slechts 0,6 sec. boven het record op de Rotsee ligt. De Nederlanders noteerden de uit stekende tijd van 7.17,9. Op de tweede dag werd de achit va» Laga derde achter de Cornell University en de Italiaanse club Moto Guzzi Man- dello del Lario. Deze keer noteerden de Nederlanders 6.14,1. „Jullie hebt een ener verende en spannende tijil achter de rug. Jullie hebt moeten leven onder pri mitieve omstandigheden: in een legerplaats, waar geen bedden en geen eten waren toen jullie er aan kwamen." Deze woorden werden niet gesproken tegen zo juist uit de vuurlinie teruggekeerde soldaten, maar tegen de leden van de Nederlandse honkbal- ploeg, die deze week in Mannheim de Europese titel prolongeerde. De man, die deze woor den uitsprak, bondsvoor zitter D. Beets, kon er van meepraten, want na de eerste alarmerende be richten van dit honkbal- front was hij ijlings met twee medebestuurderen naar Mannheim getogen en heeft dus een deel met eigen ogen kunnen aan schouwen. Daarom ook zijn „hulde mannen", toen de 'Euro pese kampioenen zater dagavond laat met de trein op het'Centraal Sta tion in Amsterdam waren aangekomen en daqr door honderden familieleden, clubgenoten en supporters spontaan werden verwel komd. Voorzitter Beets was trots op zijn mannen en liet dit duidelijk blijken: „Jullie hebt alles zonder morren genomen op een manier, waarvoor wij de grootste lof hebben. Alles en iedereen was tegen jullie, maar je hebt de tanden er in gezet. Op een sportieve wijze, jullie hebt daarmee onze sport, onze bond en ons land op waardige wijze vertegen woordigd. Er resten ons nog twee maanden voor de wereldkampioenschap pen in Detroit, train se rieus, ernstig en met overgave, maar speel het spel om het spel". De coach van de Neder landse ploeg, Henk Keu- lemans, die in triomf de Europabeker met zich voerde, dankte voor de ontvangst, gaf zijn spelers een compliment voor de wijze waaroR zij zich ge houden hebben en zei over het afgelopen toer nooi: „Deze wedstrijden zijn gewonnen door de ploeg, die zich ervan be wust was het beste honk bal te spelen". 1™ Tydens de eerste wedstrijd op het Brase- mermeer van zaterdag was het bepaald geen ideaal zeilweer. In het begin was het een dryfparty en toen de wind kwam op steken werd het een natte boel door de ge weldige stortbuien. Zondag was het weer veel beter; er dreigde wel een enkele bui, maar dat viel byzonder mee en bovendien zorgde de wind nu dat er volop gezeild kan worden. De totale uitslag was als volgt. Flying Dutchman klasse: 1. Mustang Jac. Kraan 44 p.; 2. Flying Dutchy A Wulff 32 p.; 3. „Brave Hendrik", M. Blok 27 p.; 12 m2 Sharpieklasse: 1. „Meteor" B. Kraan Jr. 46 p.; 2. „Piasjager" B. Verhagen 34 p.; 3. „Mariandel" J. van Staveren 26 p.; 4. „Rakker" B. van Wyk 24 p. Valkenklasse: 1. Bounty 2 Rolf van den Baumen 63 p.; 2. ..Whippet" Ir. Zuiderbaan 54 p.; 3. „Tarentelle" E. J. Hoppe 51 p.; 4. ,,Ali" F. Jansma 49 p. Drakenklasse: 1. „Puzzle" G. van wyk 43 p.; 2. „Blizzard" F. J. Buys 31 p.; 3. „Tyl Uilenspiegel" dr. Bliokman 27 p.; Regenboogklasse: 1. „Hollandia" C. van Staveren 43 p.; 2. „Toreadoor" C. Kist 43 p.; 3. ..Beneventum" J. Hofland 41 p.; 4. „Ca dans" G. A. Bakker 37 p. Vryheidsktasse A: 1. „Rietepiet" P. Helle- ma 67 p.; 2. „Vrijheid" H. Gaillard 53 p.; 3. „Tjiktjak" gebr. Tepe 49 p.; 4. „Kusm' us" P. de Reuver 48 p.; 5. „Jeroen" J. L. Jas pers 48 p. PampuSklasse: 1 „Wervelwind" G. Biesot Jr. 45 p.: 2, „Westètnder" H. J. de Euyter 39 p.; 3. Hinde" J. B. Reeder 27 p. Een beeld van de nationale zeil' ivedstrijden op het Braassemermee1'- De regenbogen tijdens het ronde11 van een boei. 16 m2 streepklasse: 1. „Tilieum" J. Bol p.; 2. „Fenris" D. P. Bol 47 p.; 3. „logó0 J. N. Bodegraven 47 p.; 4. „Watergeus" r'. Verhoeven 47 p.; 5. „Akidl" w. van der H°r SS punten. Vryheidsklasse B.: 1. „Boata" F. Kestin# p.; 2. „Delila" P. J. Samson 66 p.; 3. ,.st„-' lenheyn" G. Dikstaal 64 p.; 4. „Ruffi8",. mej. Hartmans 62 p.; 5. ,,'t Jordane" J. tV° huis 57 p. Finn klasse: 1. „Tiktak" K. H. Warb^, 53 p.; 2. „Finnig" M. Maarse 40 p.: 3. „z merweelde" J. H. H. J. de Jong 37 p- OlympiajoHenklasse: 1. „Flossie" H- V sage 45 p.; 2. ..Daisy" lr. W. V Noordt 37 P" 3. „Witte Raaf" H. Willems 27 p. 12 voetsjollenklasse A: 1. „Waterbaby' w. Reyers 41 p.; 2. „Positron" J. J. va» Hoogerhuys 40 p.; 3. „Wildzang 2" mej- n geman 37 p. Sternklasse: 1. „Crazy" p. van de Wi»ö„ 40 p.; 2. „Shamrock" mej. B Smeek Si v- 3. „Norremeer" E. Hofkes 24 p. Jeugdklasse: 1. ..Little Foot" R. Bakker P-; 2. „Allegro" Guus Nater 52 p,; 3. Star" B. Sauer 48 p. n 12 voetsjollenklasse B: 1 .Quarles" 'H. v';1 der Rest 40 p.: 2. „Kohinoor" H. Kap'e) 35 p.; 3. „Guepin" G. J. Oostwald 33 P-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 6