Verdere expansie olie-industrie in Venezuela W Zij géven hun vakantie! R.-K. DRAGERS DDD Belevenissen van een jong gezin door Jörgen Moge 1 <if| 1! prof. Crégh Nieuwe investeringen der gemeenten alleen met vast geld Soehrawardi klaagt: India wil Pakistans watervoorziening afsnijden flinke mannelijke krachten Wek de gal in uw lever op Kampioenen U gaat' met vakantie Voor jongelui administratieve functie Kampioen-Advertentiën (U&iket Me/ueak Avonturen van I Bij nieuwe concessies verscheidene maatschappijen ingeschakeld Wéér incidenten bij Egyptische stembus Leningen van Wereld bank voor India Bruto vlottende schuld thans reeds ongeveer f 1,5 miljard Anglic, bisschoppen tegen kerk-apartheid krachten voor expeditie- en magazijn werkzaam heden twdebtte NSC MAANDAG 15 JULI 1957 Ontwikkeling der spoorivegen Zo mogelijk consolideren VERBRUIK VOEDINGS- EN GENOTMIDDELEN IN 1956 DE BOSSCHE OMGANG IN ALLE EENVOUD RUILVERKAVELING IN SPANJE ER STOND EEN DIEF OP DE WEG NAAR ZWITSERLAND PAGINA s Postdistrict Rotterdam vraagt voor expeditie en bestelling R.S. STOKVIS ZONEN N.V. ZIJ DRAGEN HAAR NAAM MET ERE, ONZE 0de iets tegen die akelige „jeugd puistjes" „Nieuwe Schiedamsche Courant" per weekad f 0.59 per maandad f 2.54 per kwartaal ad f 7.40 - 315. Wat zal ik nu voor excuus be denken? .naar een vergadering geweest, of voor de radio moeten spreken. Ik ben wel erg laat. maar nog wat rondgezworven om eeI1 cuus te vinden. Met het verlenen van nieuwe oliecon-1 geleidelijk verder uitgebreid. De voor sessies door de regering van Venezuela genomen of reeds in uitvoering zijnde uit- na een pauze van twaalf jaar voor een gebied van ruim 820.000 hectare in 1956 en in 1957 is de olie-industrie van dat land een nieuwe periode van expansie ingegaan. Het land beschikt thans over aangetoonde oliereserves welke worden geraamd op 14 miljard barrels. De olie- produktie van Venezuela bedroeg einde mei jl. 2,93 miljoen barrels per dag tegen 2,5 miljoen barrels vóór het uitbreken van de Suezkanaalcrisis. Jcze laatste cri sis heeft geleid tot een snelle uitbreiding van de produktie en bewees het Jielang van Venezuela «oor de westelijke wereld. Bij het verstrekken van nieuwe olie concessies heeft de regering van Vene zuela echter een grote spreiding toege past onder de maatschappijen, die een concessie hebben ontvangen. Voordat de nieuwe concessies werden verleend, na men 14 maatschappijen aan de olieproduk- tie deel en kwam 87 pet. van de totale olieproduktie in Venezuela voor rekening van slechts drie maatschappijen (Konink lijke Shell voor 28 pet. en de Mene Gran de (Gulf) voor 15 pet. Thans hebban niet minder dan 26 maatschappijen concessies verkregen, in haar eigen naam of in samenwerking met andere. De nieuwe concessies werden verleend voor het gebied van het meer van Mara- caibo, waar men reeds met nieuwe borin gen is begonnen, en voor het Venezolaan se deel van de Golf van Paria, waar ech ter nog omvangrijke exploraties moeten worden verricht voordat winning van olie kan geschieden. Het grootste deel van de regeringsont vangsten is afkomstig uit royalties en be lastingen, welke door de oliemaatschap pijen worden betaald Deze maatschap pijen leveren tevens vrijwel alle ontvang sten van de centrale bank van Venezuela aan deviezen In 1956 hebben de staats- ontvangsten uit alle inkomstenbronnen het record bereikt van 4.400 miljoen holi- var (overeenkomende met 1.321 miljoen tegen de officiële koers van 3 bolivar per dollar), waarvan het aandeel der olie maatschappijen 3252,7 miljoen bolivar be droeg. Van dit laatste bedrag was bijna 1 miljard bolivar afkomstig van eerste betalingen op nieuwe concessies. De olieraffinageeapaciteit van Vene zuela, welke thans ongeveer 605.000 bar rels per dag bedraagt tegen 120.000 bar rels per dag tien jaar geleden, wordt nog Bij de tweede ronde van de verkiezin gen in Egypte hebben zich zondag te Ale- xandrië en te Tahta, Fraskoze en Satfa in Opper-Egypte verscheidene incidenten voorgedaan. Daardoor werden enkele per sonen gedood of gewond. In het kiesdis trict Bendaria kwam een man om het leven toen een groep betogers van vuur wapens gebruik maakte. Bij schietpartijen in twee andere kieskringen werden een vrouw en een man gedood. Minstens vijf tien personen liepen verwondingen op. Er werden talrijke arrestaties verricht. Vol gens een officiële mededeling was de poli tie de toestand overal spoedig meester. Er werd zondag gestemd in 168 kies districten, waar bij de verkiezingen op 3 juli geen van de kandidaten er in was ge slaagd een absolute meerderheid te behalen. Er kwamen toen ook talrijke in cidenten voor, waaronder een vuurgevecht te Disna dat aan zestien personen het leven kostte. De verkiezingen betreffen een nationale vergadering, die in de plaats moet ko men van het in 1952 ontbonden parle ment. Alle kandidaten van de eenheids- lijst zijn aanhangers van president Nasser. breidingen omvatten de uitbreiding door de Creole Maatschappij met 100.000 bar rels per dag tot 340.000 barrels, welke nog dit jaar gereed zal komen en van de Shell de Venezuela met 80.000 barrels per dag tot 280.000 barrels, welke in de loop van 1958 gereed zal komen. Het streven van de regering van Ve nezuela is er op gericht een steeds groter deel der olieproduktie in Venezuela zelf te laten raffineren. In het afgelopen jaar werd ongeveer een kwart van de totale produktie aan olie in Venezuela zelf ge raffineerd. Bij het verlenen van de nieu we concessies werd bepaald dat minstens 15 pet. van de geproduceerde olie in Venezuela moet worden geraffineerd. Vrijdag is te Washington bekend ge maakt, dat India vier leningen van de Wereldbank heeft ontvangen als bijdrage voor de modernisering en ontwikkeling van de spoorwegen in dat land. De desbetreffende overeenkomst, wel ke leningen omvat van 8,64 miljard Ja panse yen, 6.825.000, 7 miljard Italiaan se lires en het equivalent van 35,7 mil joen aan dollars en diverse Europese va luta, werd ondertekend door de presi dent van de Wereldbank, Eugène Black, en de ambassadeur van India in de Ver. Staten, G. L. Mahta. De gelden zullen gebruikt worden voor de betaling van ingevoerde uitrusting, o.a. ruim 500 lo comotieven, 10.000 goederenwagons, rails en ander materiaal. De leningen hebben een looptijd van 15 jaar en hebben een rentevoet van 5% procent. In een circulaire aan de gemeentebe sturen hebben de ministers van Binnen landse Zaken, Bezitsvorming en Publiek rechtelijke Bedrijfsorganisatie en van Fi nanciën er met nadruk op gewezen, dat de situatie met betrekking tot de finan ciering van de investeringen der gemeen ten verontrustend blijft. De ministers zijn van mening, dat alleen reeds de last van de financiering van onderhanden zijn de werken en aangegane verplichtingen noopt tot verderstrekkende maatregelen dan die .welke midden januari van dit jaar moesten worden genomen. Daarom wordt financiering met kort geld alleen nog toelaatbaar geacht voor investerin gen, die reeds onderhanden zijn en niet meer kunnen worden stopgezet. Nieuwe investeringen kunnen voortaan alleen dan ter hand worden genomen, als de finan ciering met vast geld verzekerd is. Financiering van woningwetbouw an ders dan met vaste leningen acht de re gering niet meer toelaatbaar nu de voor nieuwbouw bestemde gelden van de gro te woningbouwlening 1957-'58 der Bank voor Nederlandsche Gemeenten ter be schikking van de gemeenten komen. Dit geldt eveneens voor de kosten van aan koop en bouwrijpmaken van voor woning wetbouw bestemde gronden. Andere woningbouw dan ingevolge de Woningwet, met name premiebouw, wordt eveneens slechts toelaatbaar geacht indien zij gefinancierd wordt met een vaste lening. Deze maatregelen zou de regering voorshands willen zien toegepast tot aan het einde van het jaar om inmiddels aan de hand van de ontwikkeling van de vlottende schuld der gemeenten en van de financiële situatie in het algemeen, na te gaan wat daarna gedaan moet wor den. De circulaire, die thans tot de gemeen tebesturen is gericht, werd aangekondigd in de bespreking, die op 4 Juli werd ge houden tussen de betrokken ministers, afgevaardigden van de colleges van Ge deputeerde Staten en een ruime kring van vertegenwoordigers van gemeenten inzake de financiering van investeringen van gemeenten en provinciën. In de nieuwe circulaire wordt er op gewezen, dat de gemeentelijke bruto vlottende schuld, die ultimo 1956 reeds was opgelopen tot 877 miljoen, per ultimo maart 1957 was gestegen tot 1217 miljoen. Naar schatting bedraagt zfl op het ogenblik reeds ongeveer 1500 miljoen. Deze stijging werd voor een zeer groot deel veroorzaakt door de nakoming van betalingsverplichtingen voor werken, die nog onderhanden zijn. Gebleken is, dat in vele gemeenten, ondanks de beperking, die men zich Premier Sochra-wardi van F&kist^n. die Honpsip Haf Hp AziaticrVin 17 rJ trzn r* o Premier Soehrawardi van Pakistan, die op het ogenblik een bezoek aan de V.S. brengt, heeft zondagavond in Washington in het C.B.S.-televisieprogram „Face the Nation" gesproken over de verhouding tussen zijn land en India. Op de vraag of Pakistan van plan is wapengeweld te gebruiken „om datgene wat het als zijn recht in Kasjmir beschouwt, met geweld af te dwingen", antwoordde de Pakistaanse premier ontkennend. „Wij zijn niet gek. India is veel en veel ster ker dan wij". Inzake de watervoorziening van Pakis tan, die gebaseerd is op het water van rivieren in Kasjmir en het dal van de Indus, merkte hij op, dat India op het ogenblik een dam bouwt en het water van de drie rivieren dreigt af te snijden om bepaalde gebieden van India van water te voorzien. „Als India dit doet zonder daarvoor iets in de plaats te stel len is het duidelijk dat wij zullen om komen. Ons volk zal van dorst sterven" Soehrawardi vervolgde: „Onder deze omstandigheden ik hoop dat zij zich nooit zullen voordoen kunt u zich wel indenken, dat het volk. liever dan van dorst om te komen vechtende zal willen sterven. Hij hoopte echter dat de landen, die op zich hebben genomen te verzekeren dat de vrede werkelijk bestaat, vóór het zover is, tussenbeide zullen komen. Op de vraag wat hij dacht van de ver klaring van president Soekarno van In donesië, dat de Aziatische volkeren vol gens hem (Soekarno) nog niet aan een democratie van brede allure toe zijn, antwoordde Soehrawardi, dat premier Soekarno op dit punt misschien wel kan spreken namens zijn eigen land, maar niet namens Pakistan. „Ik ben van me ning dat de Britten ons voldoende ach tergrond hebben verschaft om algemene verkiezingen te houden". Sprekende over de situatie in het Mid den-Oosten. verklaarde premier Soehra wardi desgevraagd, dat h(j zo nodig, be reid is als bemiddelaar op te treden in het conflict tussen Israel en de Arabische wereld. Op de vraag wat Pakistan of de V.S. in het bijzonder kunnen doen om het Pa lestijnse vraagstuk tot oplossing te bren gen. antwoordde Soehrawardi, dat zij, buiten de V.N. om, kunnen trachten bei de partijen tot elkaar te brengen. De Pakistaanse premier en president Eisenhower hebben zaterdag, na drie da gen van besprekingen, te Washington een gemeenschappelijk communiqué uitgege ven. Daarin wordt o.m. gezegd, dat zij nogmaals hun vaste wil zich tegen agree sie te verzetten hebben bevestigd. Eisenhower sprak de hoop uit, aldus het communiqué, dat geschillen als dat over Kasjmir en de verdeling van het water in het stroomgebied van de Indus spoedig op rechtvaardige en blijvende wijze zullen kunnen worden geregeld. heeft opgelegd, de voorgenomen investe ringen voor 1957 aanzienlijk uitgingen boven die van vorig jaar, in welk jaar het bedrag der investeringen het aanbod van leenkapitaal reeds beduidend over trof, terwijl bovendien dit jaar het aan bod van kapitaal geringer is dan in 1956. De colleges van Gedeputeerde Staten is verzocht slechts goedkeuring te ver lenen aan nieuwe kredieten op de kapi- taaldienst en aan de overbrenging van zodanige kredieten naar e en volgend dienstjaar, indien tegelijkertijd een be sluit tot het aangaan van een vaste geld lening ter goedkeuring wordt aangebo den. De ministers dringen er bij de gemeen tebesturen ten zeerste op aan alle pogin gen in het werk te stellen een verdere uitbreiding van vlottende schuld te voor komen en indien en zodra dit mogelijk blijkt vlottende schuld te consolideren. Gisteren is in de verscheidene angli caanse kerken in Zuid-Afrika een bisschoj pelijke brief voorgelezen, waarin geeste lijkheid en gelovigen wordn aangespoord de zgn. „kerk-clausule" in de Zuidafri kaanse apartheidswetgeving te negeren. Volgens dit voorschrift mag de minis ter voor naturellen-aangelegenheden bepa len, dat naturellen en kleurlingen in ze kere omstandigheden een bepaalde kerk dienst niet mogen bijwonen of een bepaal de functie niet mogen vervullen, ingeval hij verstoring van de orde vreest of hun aanwezigheid zonder meer onwenselijk acht. De bisschop van Johannesburg noemde deze clausule in zijn brief „een directe aantasting van de vrijheid van eredienst, een vrijheid, die elk individu ongeacht ras of kleur, bezit. Het C.B.S. heeft een overzicht gege ven van de in 1956 voor binnenlands verbruik per hoofd der bevolking be schikbaar gekomen hoeveelheden van een aantal voedings- en genotmiddelen. In kilogrammen was dit (tussen haak jes staat het cijfer van 1955): boter 2.9 (3), margarine 19.9 (19.2), consumptie- melk 191 (195), kaas 7.3 (6.9), vlees 39.8 (39), vis 8.7 (8.7), tarwebloem en -meel 76 (77), aardappelen 90 (90) groente 62 (66), fruit 48 (50), gebrande koffie 2.9 (2.4), thee 0.9 (0.7), suiker 39.3 (38.1), kerftabak 0.8 (0.8): in stuks: kippe- eieren 139 (129), sigaren 101 (98), siga retten 1208 (1092); in liters: gedistilleerd a 50 volume-procent 2.58 (2.33), bier 17.9 (16.7), wijn 1.40 (1.14). Voor het eerst sinds jaren heeft Den Bosch op de zondag na het feest der Zoe te Lieve Vrouwe geen plechtige omgang gekend. Dat wil zeggen, niet de allegori sche en historische stoet, die de Bossche naren sinds jaren gewend waren. Voor de eerste maal trok de stoet in al le eenvoud uit het wonderbeeld, voor afgegaan door vertegenwoordigers van de talrijke Bossche organisaties en reli gieuzen. De beide bisschoppen van Den Bosch, mgr. W.Mutsaerts, en mgr. W.M. Bekkers, coadjutor, volgden terstond ach ter het beeld. Daarachter ook de commis saris der Koningin in Noord Brabant, prof. J. de Quay en het gemeentebestuur. Cantalapiedra („De steen zingt") zal in de geschiedenis genoemd worden als het dorp. dat ais het eerste in Spanje tot ruilverkaveling van zijn landbouw gronden is' overgegaan, om de ingewik kelde legpuzzel van de duizenden aparte stukjes grond tot een rationeler geheel te maken. In februari 1953 was zijn ge meentelijk gebied zo verdeeld, dat er 330 boeren eigenaar waren van ruim zeven duizend hectare grond in 5581 aparte stukjes. Ieder had gemiddeld zeventien verschillende lapjes grond na te lopen. Er was zelfs een boer. wiens grondbezit in meer dan 250 stukjes verdeeld was. Men riep de hulp van het ministerie van landbouw in om deze toestand te verbeteren. En nu is dezer dagen, in te genwoordigheid van de minister, de vol tooiing van de ruilverkaveling gevierd. Thans zijn er in totaal 641 aparte stukken grond inplaats van de vroegere 5581 en het gemiddelde grondbezit beslaat onge veer twaalf hectare. Er zijn twee boer derijen met elk driehonderd hectare aan een stuk. Een wet op d| ruilverkaveling werd in december 1952 door het Spaanse parle- i ment aangenomen. Tot nog toe hebben 486 dorpen met een gezamenlijk grondge- bied van 723.766 hectare, toestemming tot riulverkaveling aangevraagd. De tenuit voerlegging daarvan zal jaren duren. Langs rijksweg 24, tussen Ede en Arn hem is zondagmorgen omstreeks vier uur aen vrijwel geheel vernielde personen auto gevonden, waarbij niemand meer werd aangetroffen. De wagen waarin diverse koffers, kledingstukken, fototoestellen enz. lagen, behoorde, zoals later bleek, toe aan de familie K. uit Den Haag, die zaterdagmid dag aan een vakantiereis naar Zwitserland j was begonnen. 's Avonds had men de auto, waarin de vakantieuitrusting was opgeslagen, in Nij megen langs de straat geparkeerd. Een dief heeft zich er toen meester van ge maakt, doch hij moet met zo'n hoge snel heid hebben gereden, dat hij bij Ede uit de bocht vloog. De auto ploegde ongeveer 150 meter door de berm, over betonnen paaltjes en boompjes en kwam tenslotte als wrak tegen een stevige boom tot stilstand. Voor de familie K. betekende het een voorlopig eind van een net begonnen va kantie. De oud-gouverneur van New-York, Thomas Dewey, die momenteel een vakantie' trip door Europa maakt, is zaterdagmiddag uit Parijs op Schiphol aangekorned voor een tweedaags bezoek aan ons land. De heer en mevrouw Dewey rechts werden op het vliegveld verwelkomd door (v.l.n.r.) de Amerikaanse ambassadef®' Philip Young, de Amerikaanse consul in Nederland Robert Chalker en mevrodd> Young. Vereisten: leeftijd 18 tot 45 jaar, gewoon Lager Onderwijs. Arbeidsvoorwaarden: Loon maximaal f 78,72 per week. Toeslag voor onregelmatige diensten. Goede vooruitzichten op vaste aanstelling. Degelijke dienstkleding tegen geringe betaling. In bepaalde gevallen pensiontoelage en vergoeding van reiskosten wegens gezinsbezoek. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de directeur van het Postdistrict Rotterdam, Coolsingel 42 te Rotterdam. zonder schadelijke laxeermiddelen en u zult 's morgens kiplekker uit bed springen Elke dag moet uw.lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet. Het bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam wordt vergiftigd, u bent humeurig, voelt u néAr en loom. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. Neem CAR TERS LEVERPILLETJES - on schadelijk, plantaardig en zacht- om de liter gal op te wekken, die uw lichaam dagelijks nodig heeft. U zult zich weer een ander mens voelen. Vraag Carters Leverpilletjes, f. 1.20 per flacon. Huizen en kamers Heer, 55 jaar, zoekt net kost huis met huiselijk verkeer. Liefst in klein gezin. Brieven onder no. S 2300 Nieuwe Schied. Cou rant, Dam 18, Schiedam. Lessen Auto- Scooterrijschool „Centrum" Erkende en gediplomeerde BFA rij instructeur. Speciale theorie. Filmavonden- en bromfietscur sussen. J. Scheper, Nieuwstraat 12 (Gebouw Sursum Corda), te lefoon 64355—66601. Handel en Bedrijf Bestel zelf Uw rijwiel. Recht streeks van de fabriek 50 tot 60 gulden goedkoper. 52 jaar erva ring. Dit zegt U genoeg. Vraagt gratis prijscourant. Benzo Rijwiel fabriek Vlaardingen. Ontwikkelen van rolfilms, klein en groot, 's Morgens gebracht, 's avonds klaar. Foto K- van Vuuren, Hoogstraat 106, Schie dam. 5000 bouwgezellen gaan deze maanden wer ken in kampen over heel Europa, ook in Nederland, ten bate van de daklozen en vluchtelingen. HELP HEN BOUWEN: GIRO 860700 t.n.v. Secretariaat Bouw-Orde-Nederland Minderbroedersklooster - Alverna. Heiman Dullaertplein 3 - Rotterdam zoekt voor spoedige indiensttreding Na proeftijd van 2 maanden kan vaste aanstelling volgen. Persoonlijke aanmelding dagelijks bij afdeling Perso neelszaken tijdens de kantooruren van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 17.30 uur, alsmede op maandag 15 en dinsdag 16 juli a.s., des avonds tussen 7 en 8.30 uur (ingang Westzeedijk 507). Ook schriftelijk solliciteren Is mogelijk. R.-k. Begrafenis Vereniging „Onderlinge Zorg" vraagt enige nette voor enkele uren per week. uitsluitend voor middag. Nadere inlichtingen Broersvest 141. met diploma M.U.L.O. Handelsdagschool, 5-jarige Middelbare Handelsavondschool, bewijs van overgang van 3de naar 4de klas H.B.S. of Gym nasium of een andere gelijkwaardige ontwikkeling, is plaat sing mogelijk in een bij de Postcheque- en Girodienst te 's-Gravenhage, op aantrekkelijke voorwaarden. Leeftijd tot 30 jaar. Zij, die dit jaar examen doen, kunnen nu reeds solliciteren. Aan gegadigden woonachtig buiten 's-Gravenhage of naaste omgeving, worden binnen het raam van de daarvoor gel dende regeling, de reiskosten vergoed. Minstens 15 dagen verlof per jaar met een vakantie-uit kering van 4%. Datum indiensttreding in overleg te bepalen. Gelegenheid tot mondeling solliciteren iedere werkdag van 9-16 uur (behalve op zaterdag); ook 'savonds op woensdag 17 juli en donderdag 18 juli a.s., tussen 19.30 en 21.30 uur. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de Postcheque- en Girodienst, Spaarneplein 2 te 's-Gravenhage. Neem het helder Vloeibare D.D.D. Geneesmiddel dat in twee tellen doordringt tot diep in de huid en een eind maakt aan die folterende jeuk. Verrassend snel geneest bw huid. Uw teint wordt gaaf en fris doodt de ziektekiemen en bedwingt het gevaar van in fectie. Héérlijk om uw huid geregeld met D.D.D. intens te zuiveren en op te frissen. Kleine flacon f. 1.20. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN Verzorg uw overgevoelige huid met-* luchtige D.D.D. BALSEM en desinfecterende D.D.D. ZEEP. een nieuwe collectie moderne klokken met smaakvolle wijzerplaat en zware Bim-Bam slag, waarbij Smiths-Junghans en 1e klas andere merken. Reeds v.a. OQ75! speciale modellen aparte houtsoorten m 14 dagen lopend WINKELCENTRUM BINNENWÉ* •ROTTERDAM Ondergetekende wenst zich tot wederopzegging met ingang van heden te abonneren op de en het abonnementsgeld te voldoen: doorhalen wat niet verlangd wordt Naam en adres: Bij verzending per post te frankeren als brief- 4-7. Ja, Kits had op alles gerekend. Hij had snel een blocnote en pen uit zijn zak te voorschijn gehaald en begon ijverig al hetgeen hij hoorde en zag op te schrijven. Hij voelde zich uiterst tevreden over zich zelf en zag aankomen dat het wel iets heel belangrijks worden moest. Hij schreef alles op wat hij weten wilde: „Diepzeekogel. Barbara., vijf mijl., zuidwesten., juist., prachtig". Toen hij Piekhaar hoorde spre ken over het geheim kon hij niet nalaten stilletjes te grinniken. „Kom", zei hij, ,,'t is genoeg zo, ik zal me eens laten zakken." Knots die zoetjes aan begon te knikkebollen daar beneden, ging met een schok overeind zitten. „Waren zij thuis?" „Kerel zit toch niet te dromen", zei Kits geprikkeld, „doe liever ook eens wat, en maak je gereed om mij op te vangen, want ik kom eraan". Terwijl Kits met één hand aan de tak hing te bungelen kwam Knots moeizaam over eind en deed zijn best zo vlug mogelijk te zijn. Maar hij was toch niet vlug genoeg. Want Kits, die op een vlotte medewerking had gerekend, liet de tak los en schoot net jes tussen de handen van Knots door in een put, die daar juist onder Kits open stond. Knots jammerde verschrikt: „Wat moet ik nu beginnen?" De man was radeloos en voelde zich zeer alleen.. Jrt sn

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 8