Herderlijke brief van mgr. bij eeuivfeest van Rijsenburg Engeland zal sultan steunen f Maastrichtse dag in München- Gladbach Bestedings Beperking STALEN aank. bediende (mni.) FILIAAL-LEIDSTER Belevenissen van een jong gezin door Jorgen Mogend NIEUWS TREKT ALTIJD - IEDERE DAG BIJVERDIENSTE De opstand in Oman Oppositie bij Franse socialisten „weg gewerkt" Avonturen van prof. Créghe! Kampioen-Advertentie# Nieuwe ideeëiU geven ernstige problemen Cliurcliill en de schouwburg BB-experts naar kern proeven in La» Vegas Grote aantal herten belemmert bosbouw bezochten Botterdam T krijgt U door: te kopen bij KANTOOR MEUBELEN óók advertentie-nieuws vraagt Postdistrict flinke mannelijke krachten De Centrale Directie PTT te 's-Gravenhage Seizoen Opruiming W.y. d. Burg NSC MAANDAG 22 JULI 1957 PAGINA Op de Veluwe NEDERLANDSCH ALGEMEEN ZIEKENFONDS OPGEHEVEN Engelse dames-agenten Hoofdcommissaris H. M. C. A. Sta" tj temidden van de vrouwelijke gast" TOCHTGENOTEN VAN ST.-FRANS OP PELGRIMS TOCHT Voor ons KANTOOR vragen wij voor lichte administratie-werkzaamheden. Prettige, afwisselende werkkring. Brieven of persoonlijke aanmelding arm Nwe Schiedamsche Courant, Dam 18 AUTO'S ZONDER CHAUFFEUR Rotterdam voor expeditie en bestelling Vereisten: leeftijd 18 tot 45 jaar, gewoon Lager Onderwijs. Arbeidsvoorwaarden Loon maximaal f 78,72 per week. Toeslag voor onregelmatige diensten. Goede vooruitzichten op vaste aanstelling. Degelijke dienstkleding tegen geringe betaling. In bepaalde gevallen pensiontoelage en vergoeding van reiskosten wegens gezinsbezoek. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de directeur van het Postdistrict Rotterdam, Coolsingel 42 te Rotterdam. der biedt jonge mensen met diploma M.UX.O. een goede toekomst als TYPISTE, STENO-TYPISTE en als ADMINISTRATIEF AMBTENAAR Kosteloze opleiding tot typiste of steno-typiste Onmiddellijk volledig salaris Belangrijke tegemoetkoming in pensionkosten. Vergoeding reiskosten naar huis. Gunstige verlofregeling Vakantie-uitkering 4% Zij, die dit jaar examen doen kunnen nu reeds solliciteren Ook meisjes met 3 j. H.B.S. of Gymnasium kunnen tot steno-typiste worden opgeleid. Inlichtingen en sollicitaties Personeelsbureau CENTRALE DIRECTIE DER PTT Zeestraat 9, 's-Gravenhage. NET PERSOON P. HANSEN K. ZIJ DRAGEN HAAR NAAM MET ERE, ONZE Personeel gevraagd 321. 't Is vreselijk, hoe dikwijls Jan en ik ruzie maken over geld Is dat bij jou en Pieter ook zo? Neen, hoogst zelden, maar dan is het ook zo, dat we geen cent 11 hebben om ruzie over te maken. Ter gelegenheid van het eeuwfeest van het aartsdiocesane groot-seminarie „Rij senburg" is gisteren in alle kerken van het aartsbisdom een herderlijk schrijven voorgelezen, waarin mgr. B. J. Alfrink een overzicht gaf van de geschiedenis van deze honderdjarige instelling. „Waarom", zo vroeg de aartsbisschop zich vervolgens af, „heeft onze voor ganger, mgr Zwijscn, in 1853 terwijl hij toch reeds zorgen genoeg had, zoveel spoed betracht met de oprichting van een eigen groot-seminarie? Waarom hebben ook zijn opvolgers nooit geaarzeld uitstekende krachten aan het werk van de directe zielzorg te ont trekken om hen aan het. Seminarie Rij senburg te verbinden? De gronden daar voor zijn dezelfde als die, welke ten grondslag liggen aan de bepaling van het officiële Kerkelijk Wetboek, dat elk bisdom, indien enigszins mogelijk, zijn eigen seminarie zal bezitten. Alle ziel- zorgwerk in een bisdom staat onder toe zicht en onder leiding van de bisschop. Daarom heeft hij ook het hoogste be lang bij de opleiding van degenen, die eens als zijn medewerkers en zijn ge machtigden in de zielzorg werkzaam zul len zijn in zijn bisdom. Welnu, hoe zou een bisschop deze opleiding meer diepgaand kunnen be ïnvloeden dan wanneer deze geschiedt op een seminarie dat geheel onder zijn ieidin" staat? Uit de feiten blijkt im mers dat de geest van een seminarie voor een groot deel de geest van de daar gevormde zielzorgers bepaalt. Een deskundige historicus zou gemak kelijk kunnen vaststellen, dat deze in vloed diepgaand en veelzijdig is geweest Maar ook zonder wetenschappelijke stu die zal men gemakkelijk kunnen inzien dat deze groot geweest moet zijn' denkt slechts aan de invloed die er van di seminarie is uitgegaan op de priester lijke arbeid van honderden pastoors, ree toren en kapelaans in honderden Paro chies en instituten gedurende honderd jaren! Wij zijn ervan overtuigd dat er bij dit eeuwfeest overvloedige reden tot dankbaarheid is, voor ons die thans de laatste verantwoordelijkheid voor de ziel zorg in dit aartsbisdom dra"en maar ook voor u, voor allen die tot het Aartsbis dom Utrecht behoren. Bii een eeuwfeest ziet men echter niet alleen naar het verleden doch ook en misschien nog meer naar de toekomst Aan die ontwikkeling mag de zielzorg niet voor'tügaan; zii zal zich mm be houd van het wezenlijke aan de ont wikkeling moeten aanpassen En juist dat stelt degenen, die verantwoordelijk zijp voor de seminarie-opleiding op dit ogen blik voor ernstige problemen. Om slechts één voorbeeld te noemen: zoals het voor elk gezin m—Wik is i deze tijd het juiste evenwicht te vinden tuscen de noodzakelijke beslotenheid en de eveneens noodzakelijke openheid voor de buitenwereld, zo staat men ook en nop meer bij de leiding van een seminari- voor de vraag, hoe men dit evenwicn zal vinden. De juiste concrete oplossin- van dergelijke problemen zal slechts ge- v«—1»n kunnen worden vanuit een echte bovennatuurlijke wijsheid, en deze kan slechts van God komen. Wij vragen u allen, dat gij juist nu, in deze tijd, God wilt bidden om deze bovennatuurlijke wijsheid voor ons en de seminarie-leiders. En niet alleen een gebed om deze bovennatuurlijke wijsheid vragen wij, doch ook een gebed om roe- Dingen voor de zielzorg in dit aartsbis dom. Aanstaande dinsdag 23 juli, zo be sloot mgr. Alfrink, zullen wij te 9.30 uur in de parochiekerk van Rijsenbur een Pontificale Hoogmis opdragen om door deze sacramentele tegenwoordig- stelling van Jesus' Kruisoffer en door onze deelneming daaraan God te dan ken voor wat Hij gaf, en Hem te vra gen dat Hij blijve geven. Wilt u in deze dagen en, zo het mogelijk is, bijzon der aanstaande dinsdag met ons in dit gebed verenigen en ook in het ver volg aan onze seminaries uw onmisbare daadwerkelijke belangstelling blijven schenken. Sir Winston Churchill heeft zich zater dag gemengd in de actie van de Engelse toneelspelers voor het behoud van het 122 jaar oude St.-James-theatre in Lon den, dat de volgende maand dreigt te worden afgebroken. De toneelspeelster Vivien Leigh, die de actie heeft ingezet las op een grote bij eenkomst van acteurs en actrices een brief van de 82-jarige staaatsman voor, waarin hij zijn sympathie betuigde met de actie en een som van 500 pond sterling (5000 gulden) toezegde voor een openbaar steunfonds. In de stromende regen liep zij naast haar echtgenoot, de beroemde Shake- speare-vertolker Sir Laurence Olivier, aan het hoofd van een optocht, waarmee acteurs en parlementsleden in het cen trum van de Britse hoofdstad voor het behoud van de schouwburg betoogden. De federale autoriteiten voor de burger lijke verdediging in de V.S. hebben zater dag meegedeeld, dat 31 experts op het ge bied van de burgerlijke verdediging en ontwerpers van schuilkelders, die tien landen zullen vertegenwoordigen, uitgeno digd zijn om een van de atoomontplorfin- gen uit de testserie mee te maken, wel ke voor volgende week is vastgesteld in het gebied van Las Vegas. Nederland behoort tot de landen die de uitnodiging hebben aanvaard. De andere landen zijn Frankrijk, West-Duitsland, Griekenland, Italië, Zweden. Spanje, Tur kije, Groot-Brittannië en Canada. De Nederlandse vertegenwoordigers, die reeds vertrokken zijn, zijn mr, F. R. Mijn- lieff, directeur-generaal openbare orde en veiligheid van het ministerie van Bin nenlandse Zaken en de heer G. J. D. Franken, hoofd van het bureau Bescher ming Bevolking van hetzelfde departe ment. Onder de schuilkelders, die zullen wor den getest, zijn er verscheidene door Franse en Duitse deskundigen ontwor pen. Frankrijk en Duitsland zullen elk zes vertegenwoordigers zenden. Hoge Britse militaire autoriteiten uit Aden en Bahrein zijn gisteren naar Mus cat gevlogen om de sultan van Muscat en Oman van advies te dienen in de strijd tegen de opstandige stamme» in het ge bied van Oman. De sultan had de Britse regering om hulp gevraagd, aldus werd gisteren door een woordvoerder te Lon den bekend gemaakt. De regering had besloten hem te steunen. Volgens onofficiële berichten hadden al enkele troepenbewegingen plaatsgevon den. Zo zouden twee Britse fregatten lig plaats hebben gekozen voor de kust van Muscat om „de Britse onderdanen en be zittingen te beschermen" Volgens andere berichten, afkomstig uit het hoofdkwar tier van het Britse leger te Nicosia, zou een compagnie „Cameroons" al van Bah rein naar Sharjah, een basis aan de Tru- cial Coast, zijn overgebracht. Ook de eenheden van de RAF op Sharjah. dat on geveer 200 m?il van het centrum van de opstand verwijderd is, zouden voor actie klaar staan. De ongeveer 150" man sterke strijd macht der rebellen schijnt het gebied rond Nizwa, in het binnenla id van. Oman, in handen te hebben De opstand zou volgens sommige berichten geleid wor den door de Imam van Oman, de geeste lijke leider in dat deel van het sultanaat, sjeik Chaleb bin Ali, volgei andere be richten door zijn broer Taleb Een offi ciële woordvoerder te T,noden verklaar de gisteren, dat men kan aannemen dat de Tmam er de hand in heeft. ..omdat de opstand uitbrak in zijn eeb >ortesfreek" Het was overieens niet zeker aldus de woordvoerder of hij zich op het gevechts terrein bevond Voor de opstand verbleef de Tr. am in lede' ®eval in Saoedi-Arabië Hij werd in 1955 verbannen omdat hii nlannen had een zeUstano' 'e staat te stichten Ir het gebied van Oman rond de oude stad Nizwa Het sultanaat Muscat en Oman is een zelfstandige staat, welke echter onder zeer sterke Britse invloed staat: het leger wo-dt aonmrnprii door Britse officieren en Britse maatscbanpijen hebben de olip-rnncocoies in handen. De moeiliikbeden schijnen zich te con- entreren rond de persoor van sjeik Ibrahim ibn tssa. leid r var de Harth- stam en medestander van de Imam De opstandelingen beweren, dat sjeik Ibra him door de sultan was uitgenodigd voor besprekingen naar Muscat te komen en 'ijdens die oido-handelingen gearresteerd werd De aanhangers van de sultan zeg gen echter, dat sieik Tbrahim van plan was de sultan de gehcorznmheid op te zeggen, doch in die r'o-oen werd tegen gewerkt door loyale bedoeïenen Daarna had hij zich vrijwillig naar de sultan be geven en zich onder arrest laten stellen Volgens berichten in de Britse bladen zouden de opstandelingen een gebied van 13.000 vierkante kilometer mei de steden Nizwa. Firk en Ibri in hun macht hebben. De Daily Mail' meldt hedenochtend, dat et garnizoen van Ibri is vernietigd. Het stond onder leiding van Britse offi cieren De opstand»lingen zijn. aldus dit blad, voorzien van Amerikaanse wapens die uit Saoedi-Arabië zjjn ingevoerd. (Van onze correspondent) PARIJS, hedenmorgen. Zaterdagmiddag heeft de voorzitter van de socialistische Kamerfractie, de heer Verdier, zjjn functie neergelegd. Ook de heer Deprcux, lid van het bestuur der partjj, is afgetreden. Bovendien is door de partijleiding bekend gemaakt, dat de heer Daniël Maier bjj de herkiezing van de Kamercommissies niet als kandidaat aan vaard zaLworden. Zoals bekend is de heer Maier voorzitter van de kamercommissie voor buitenlandse zaken De heren Maier. Depreux en Verdier zijn het niet eens met de Algerije-poiitiek van de regering, die door de socialisten wordt gesteund. Tijdens het afgelopen partijcongres te Toulouse heeft de groep Maier reeds bijna alle invloedrijke posten, die ze bezat, ver loren. Men kan overigens dit drievoudige ont slag niet beschouwen als hinderpalen voor de politiek van Guy Mollet. Natuurlijk zullen de heren Maier, Depreux en Ver dier al hun krachten inspannen om de op positie tegen Mollet te vergroten. Of zij daarin zullen slagen is echter meer dan twijfelachtig. Bij de jongste stemming voor de verlen ging en uitbreiding van de speciale vol machten voor de Algerije-poiitiek, waar overigens het overgrote deel der socialis tische kamerfrachtie tegen was, hebben 74 leden van de fractie conform de voor schriften van de partijleiding vóórgestemd. Van de honderd leden van de fractie waren er 26 niet aanwezig en van dezen zullen er hoogstens 19 zijn, die het drietal zullen volgen. Evenpls in 1954 bij het ver werpen van E.D.G. gebeurd is. kan het partijbestuur sancties nemen tegen deze 19 kamerleden, die zich niet aan de voor schriften hielden. Eervol ontffag. Bij beschikking van de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen is jonkvrouw dr. C. H. de Jonge te 's-Gravenhage van 1 juli 1957 af op haar verzoek eervol ontheven uit haar functie van provinciaal inspecteur kunst bescherming in Utrecht. Uit het antwoord, dat B. en W. van Ede hebben gegeven op een aantal vra gen over de grote schade, welke het wild op de Veluwe aanricht aan bossen en akkers, blijkt, dat er maatregelen in over weging zijn om de hertenstand op de Ve luwe drastisch te verminderen. Elke vorm van bosbouw wordt door het grote aantal herten vrijwel onmogelijk ge maakt, hetgeen ook de gemeente Ede jaarlijks vele duizenden guldens kost. Het raadslid van Ede, dat de vragen stel de, adviseerde B. en W. zelfs het toezicht op de naleving van de jachtwet in het vrije revier maar te staken, ook al omdat het personeel van het gemeentelijke bos- bedrijf met ander werk is overladen. Na een bespreking met de heer Schui tenmaker. hoofd van de afdeling jacht en wildschade van het departement van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening en vertegenwoordiger van Unitas. de eige naresse van het landgoed Planken Wam buis werd een voorlopige overeenkomst opgemaakt, die leiden zal tot een dras tische vermindering van het aantal her ten. Om de landbouwakkers te beschermen zullen enkele terreinen worden afgezet, waarbij ook het departement een bijdrage in de kosten geeft Van het afzien van jachttoezicht willen B. en W. van Ede niet weten. Het zou de betrokken ambte naren in een onmogelijke positie plaat sen, doch nog afgezien daarvan dient stroperij met alle mogelijke middelen te worden bestreden. Het algemeen ziekenfonds „Nederlands Algemeen Ziekenfonds" (N.A.Z.) te Am sterdam, dat ruim 77.000 verzekerden tel de, heeft zijn werkzaamheden met ingang van 1 juli 1957 beëindigd Dit fonds had acht afdelingen, verspreid over 25 gemeen ten, gelegen in de provincies Noord- en Zuid-Holland, Gelderland, Noord-Brabant en Utrecht. Acht algemene ziekenfondsen hebben elk een afdeling van het N.A.Z. overgeno men. De verzekerden hebben uiteraard het recht behouden een ander ter plaatse werkend fonds te kiezen. uit Londen Een detachement van vijftien vrouwe- lijke agenten van de Metropolitan Police uit Londen was zaterdag de gast van de Rotterdamse politie. De vrouwelijke bob- geren kunnen deelnemen. Het doel by's kwamen 's morgens met de boot in (jeze zevendaagse voettocht is het Hoek van Holland aan. Op doorreis naar Nijmegen, waar zij zullen deelnemen aan de Vierdaagse, brachten zij een bezoe! aan Rotterdam. In het hoofdbureau wer- dei. de dames verwelkomd door hoofd commissaris H. M. C. A. Staal, waarna één der gasten dankte voor de harte lijke ontvangst. Met hoofdinspecteur P Kruit, de commandant van het vierdaag- se-detachement der Rotterdamse politie, als gids maakten de Londense gastefi in de politiebus een rit door de stad, waar na nog. een tochtje op de rivier volgde 'in één der boten van de rivierpolitie De Tochtgenoten van St.-Frans ma ken ook dit jaar een pelgrimstocht van een week lang, waaraan katholieke jon gen van contacten tussen de deelnent^ en het zoeken van geestelijke vera1 Ping" M Dit jaar gaan van 1725 augustus 0 jongens- en meisjesgroepen naar Briel. De jongens beginnen in Alkmaar hun tocht te voet langs de zee en du' nen via de industrie-centra voort 1 zetten. De meisjes vertrekken Amersfoort en gaan door het riviere11 gebied. Jongens en meisjes, tussen de 18 ea 25 jaar, kunnen nadere inlichtinge verkrijgen bij de heer C. Groenewegell' bu 18 Rodenrijseweg 233. Berkel (Z.H.) en mej. T. v. Meer, Bataviastraat 19, T13 burg. Voor jongere meisjes van 14—- jaar zal een (lichtere) tocht worden g" organiseerd. Verwacht wordt dat oo Franse en Duitse jongeren deze toe® mee zullen maken. Ter gelegenheid van de „Holland- Woche" te München-Gladbach ter verste viging van de banden met het buitenland speciaal met Limburg, werd zaterdag in deze Duitse stad een Maastrichtse dag ge houden. Maastricht werd hierbij verte genwoordigd door een delegatie van hei gemeentebestuur, de „Mastreechter Staar" en de Koninklijke Maastrichtse Harmonie De Maastrichtse afvaardiging werd op het raadhuis van München-Gladbach een 17e eeuwse voormalige Benedictijnen abdij ontvangen door Oberburgemeister Wilhelm Maubach. Deze herinnerde aan de hoofse ontvangst door Maastricht van een delegatie uit München-Gladbach op 18 december 1956 De Duitse gastheer bood Maastricht een koperen wandbord aan, waarin het wapen van zijn stad gedreven in. Wethouder Krom verheugde zich over de goede relatie tussen Maastricht en München-Gladbach en bood namens het stadsbestuur een koffie- en theeservies, versierd met de wapens van beide steden, produkt van Maastrichtse keramiek, aan. Omstreeks vijf uur hebben de „Mas treechter Staar" en de Koninklijke Har monie van Maastricht onder grote be langstelling een mars door de stad ge maakt. De Kon. Harmonie concerteerde onder leiding van de heer H. Cardous, in het park der Kaiser Friedrich Halle en gaf daarna voor de autoriteiten een sere nade. Vervolgens gaf de „Mastreechter Staar" in de concertzaal van de Kaiser Friedrich Halle onder directie van Martin Koekelkoren voor een talrijk gehoor een concert met medewerking van de Bul gaarse zangeres Dany Zonewa, de fluitist M. Lahey en de pianist M. Geelen. Voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, overleed heden, geheel overgegeven aan Gods H. Wil, mijn lieve Man en onze goede zorgzame Vader, Behuwd- en Grootvader, Broeder, Behuwdbroeder en Oom ALBERTUS JOHANNES JOSEPHUS STOLK op de leeftijd van 64 jaar. - Mede namens de Familie: Delft: C. C. M. STOLKvan Paassen Quirindi (Australië): J. C. M. KERKLAAN—Stolk P. KERKLAAN en kinderen Rotterdam: C. J. M. BUISMAN—Stolk J. J. I. BUISMAN Naaldwijk: M. C. H. M. STOLK Delft: L. C. A. STOLK Wychen: Frater NATALIS STOLK O.F.M. Leiden: J. P. A. STOLK Delft: B. J. M. STOLK G. H. M. STOLK N. A. C. STOLK P. J. R. STOLK Delft, 20 juli 1957 Buitenwatersloot 120 Rozenkransgebed in de kapel van de St.-Hippolytus- stichting, Oude Delft 203, op zondag- en maandagavond te 7.30 uur. De H.H. Uitvaartdiensten zullen gehouden worden in de parochiekerk van de H.H. Nicolaus en Gezellen, Raam straat. op dinsdag 23 juli a.s. De gelezen K. Mis te 7.30 uur en de gezongen H. Mis van Requiem te 10 uur, waarna de begrafenis vanuit de kerk ip de r.-k. begraafplaats alhier. iKNAPl KORSET SPECIAAL-ZAAK zoekt voor een nieuwe vestiging in een der grote plaatsen van westelijk Brabant een Gevraagd wordt: een goede verkoopster met ruime ervaring in het korset- en lingerievak. leeftijd tot ca. 35 jaar, in het bezit van Middenstands diploma en Textielbrevet (groep V), die in staat is het filiaal geheel zelfstandig te leiden. Geboden wordt: een aantrekkelijke werkkring met gunstige salarisregeling en prima sociale voorwaar den. Brieven met uitvoerige inlichtingen onder no. 81378 aan het bureau van dit blad. VAN NIEUWENHUYZE'S STELLEN NOOIT TELEUR Zoals steeds ons materiaal recommandeert zichzelf. Grote Amerikaanse auto's en OPELS REKORD 1956. V. Nleuwenhuyze's Autobedrijf, Aelbrechtskade 154, «'«kun. Telefoon 5.6.9.9.0. (2 lijnen) GEVRAAGD voor het bezorgen van pakjes en tijdschriften, voor of na de middag. In het bezit van fiets. Hoogstraat 50 Schiedam Profiteer nu van de KO.OPJES en KWALITEIT, van onze korting, en af geprijsde goederen. 8-13. Met een bezorgd hart ging Piek haar prof Créghel voor, die in de donkere ruimte de vage vormen kon onderscheiden van een kogeivormig gevaarte, dat in de spannende stilte die er heerste er onheil- spel end uitzag. Piekhaar liet Créghel niet langer in het onzekere en ontstak het licht. „Kerel wat geweldig! Het is prachtig. Bui tengewoon. Fameus!" Créghe] kon geen woorden vinden om zijn bewondering te uiten Het is dan ook een allerwonderbaar- lijkste machine die hij aanschouwde. Het kon het best vergeleken worden met een vliegende vis, want het bezat al de eigen- Telefoon 66135 Lange Kerkstraat 19 SCHIEDAM 20 woorden 50 ets, elk woord meer 5 ets extra tot een maximum van 50 woorden bij vooruitbeiallng Gevraagd flinke magazijnbe diende en aank. magazijnbe diende. Junker Ruh, Gusto- weg 57, R'dam, Tel. 67008. Handel en Bedrijf OntwikeIen van rolfilms, klein en groot. Des morgens gebracht des avonds klaar. Foto K. van Vuuren, Hoogstraat 106, Schie dam. Ongeëvenaard in Neder Vraag motor- of scooterab0 y mentsfolders „met weinig tanten vlug rijden" Henk Vink", Maasland (ït), Vlaardingen bij station 0°5 Bestel zelf uw rijwiel. t<P streeks van de fabriek. 60 gulden goedkoper. 52 varing. Dit zegt u genoeg. v jliJ gratis prijscourant. Benzo wielfabriek, Vlaardingen. schappen van dit dier. Het kon duiken, vliegen en zich op elke diepte zwevende houden. Terwijl Créghel onder goedkeu rende bewoordingen de kogel van alle kan ten bekeek en bestudeerde, liep Piekhaar wanhopig rond en riep met luide stem: „Of zich iemand hier ophield en of hij zich dan maar direct wilde vertonen, anders zouden maatregelen genomen worden!" „Besef je wel, Créghel," wendde hij zich tot zijn vriend, „wat dit zeggen wil? Wat kan ik nog beginnen? Een of andere snoodaard heeft het gewaagd hier binnen te dringen. Ik zeg je, dat kan alleen maar met slechte bedoelingen gebeurd zijn. O, als ik die vent te pakken krijg, die mij dit geleverd heeft.i" Op hetzelfde ogenblik werd een raam boven zijn hoofd geopend en wie stond daar? Onze vriend Michiel! Piekhaar stond sprakeloos van schrik. „Ahoie ahoi, ahoi! Zeg ouwe landrot, wat doe jij hier? Wat heb je hier te schaften, hè? Heb jij soms dat blikken geval in elkaar geprutst? Niet onaardig. Al die moertjes, schroefjes en draadnageltjes. Kom er in man, dan zul len we 'm stoom geven!"

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 8