Nieuws uit stad en omtrek Nieuwe kantine bij D.R.Z in gebruik genomen Kapelaan Wuyster tot bouw pastoor te Kethel benoemd J BAD GROENOORD THANS OORD DER VERLATENEN Éi Excelsior *20 verloor tweede Mussen bekerronde tegen De OIJDE TIJD Out-sider Henk Scholte won de slijtageslag rond de Plantage Hermes beëindigde wapenschouw met een 4-1 zege op S.V.V. Uit die goede Deken Reynen vrijdag weer thuis Wethouder Sabel opende als eerste de deur Zaterdag overal gezel lige feestdrukte glippen Zwartwitten lieten de kans IIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Te waterlating m.s. „Van Linschotefl Burgerlijke Stand De 13de Wielerronde van Schiedam I Schiedam won laatste wedstrijd NSC MAANDAG 26 AUGUSTUS 1957 PAG IN'1 7 In gebruikneming van het gerestaureerde orgel Vrijdag a.$. zo werd zondag in de Fran- keiandse kerk van de kansel medege deeld, zal kanunnik deken R. J. J- Rey nen uit de Dr. Noletstichting, waar hij zo lang verpleegd is geweest, weder thuis komen. DOOR DE STORM PUZZELTOCHT FIETSERS EN BROMMERS Grote toeloop uit Rotterdam EEN HEERSCHAP DE MOLEN „DE WITTE?' W YAN HET DRAAIEN... CABARET BIJ WIND EN KOUDE Hazenkamp met 1311 geklop1 JONGEN VERMIST KLEINE DIEVEN ENGELSE FIETSEN- DIEVEN AANGEHOUDfV De deken zal alsdan zijn werkzaamhe den hervatten. Het is een mededeling, die door onze lezers met blijdschap begroet zal worden. Wij sluiten ons reeds bij voorbaat aan bij de vele gelukwensen, die deken Reynen alsdan ongetwijfeld in ont vangst zal kunnen nemen. Zijn eerste of ficiële daad na zijn herstel zal zijn het houden van een korte toespraak tijdens het Lof. dat zondag gecelebreerd zal worden, ter gelegenheid van de inge bruikneming van het gerestaureerde or gel. De orgelbespeling zal geschieden door de heer J. Hoogervorst organist van de kerk. Het koor ..Cantemus Domino" zal onder leiding van de heer Hoogervorst uitvoeren „Jesu Rex Admirabills" van G. da Palestrina, het „Magnificat" van Jos Beltjens en het „Tantum Ergo" van Ph. Loots. Op het orgel zullen ten gehore worden gebracht ..Proeludium" in Es dur van J. S. Bach. „Cantilena" Van Joseph Rheimberger, „Spnata da Chiesa, torna con variazioni e finale" 'van Hendrik Andriessen en de finale uit da le Sym- phonie op 14 van Louis Vierne. Door do hevige stormwinden is er zon- dagmorgen om 7 uur op het Rubensplein een stuk zink van ongeveer 10 m2 var, i het dak gewaaid en togen een ruit van do winkel van de heer B. aangekomen, waarop de ruit aan stukken ging. MH Kapelaan M. J.M. Wuyster, thans te Delft, is benoemd tot kapelaan te Kethel met opdracht de oprich ting van een nieuive parochie voor bereiden. Pastoor Wuyster werd 1 december 1911 te Rotterdam geboren. Hij werd 6 juni 1936 priester gewijd. Tot 1941 was hij achtereenvolgens werkzaam te Velzen-, Driehuis en Wateringen, waarna zijn be-, Onder belangstelling van vrijwel alle Schiedamse voetbalverenigingen en tal rijke officials uit het sportleven heeft de voetbalvereniging D. R. Z. op het terrein aan de Poldervaart zaterdagmiddag de door de leden zelf gebouwde kantine feestelijk in gebruik genomen. Wat hier door leden onderling werd gepresteerd, noemde webhouder Sabel, die namens B. en W. aanwezig was, een ondubbelzinnige uiting van ware club geest. en liefde. Reeds vijf jaar geleden zijn de plannen tot bouw van een nieuwe kantine ontsproten en door samenwerking tussen jong en oud zijn deze nu eindelijk verwezenlijkt. Veel dank bracht de waar nemend voorzitter en secretaris, de heer C H G. van Rooyén aan het damescomité dat zoveel tot het welslagen van wat nu verwezenlijkt kon worden, heeft bijgedra gen. Niet alleen brachten zij het offer hun mannen zo goed als elk vrij uurtje aan de vereniging af te staan, doch ze brachten zelf de gelden bijeen om alles toch maar zo goed mogelijk in te richten. Dat bij de inrichting de vrouwen wel de gelijk de hand in het spel gehad hebben is heel goed te zien. Echt huiselijk is zelfs de kleine bestuurskamer, waarvan de da mes zelf de stoffering schonken. Met veel praktische kijk en goede smaak ia bo vendien de gezellig ingerichte kantine. Ze biedt hier D. R. Z. eerst recht een eigen home. .T Namens 't districtsbestuur van de K-N. V. B. heeft de heer G. Been het woord ge- voerd. Ook de heer Bijloo. voorzitter van de afd. Rotterdam, gaf blijk van belang stelling. Namens S. B. L. O. en sportcom- missie waren er de heren H. J. Scheifers, A. van Schie en J. Bronneman en er wer den hartelijke woorden van waardering gewisseld. Commissaris K. Rijpsma stel de het eveneens zeer op prijs bij deze plechtigheid aanwezig te mogen zijn.. Bovendien waren afgevaardigden van bijna alle Schiedamse zusterverenigingen gekomen om D. R. Z. hun gelukwen-, sen aan te bieden. Er was trouwens nog een heuglijk feit te herdenken. De twee de voorzitter de heer A. Groenewegen herdacht de dag dat hij vijfentwintig jaar geleden de eerste bestuursfunctie m j de vereniging aanvaardde. Voorzitter van Rooye,n bracht ook hem dank voor het onnoemelijk vele voor de vereniging j gedaan en bood hem een fraaie vuipenset als aandenken aan. Het was de heer Been een groot genoegen'de jubilaris tot K. JN. V. B. BondSridder te benoemen en hij bood hem onder luide bijval^ de versierse len, bestaande uit een speldje, aan. Voor zitter vgn Rooyen kwam woorden te kort om op alle wensen en gesproken woorden te antwoorden. Hij bracht vooral de le den dank voor de mooie kantineklok en de vele andere geschenken. Na het offi ciële gedeelte werden nog enkele wed strijden gespeeld en ook gisteren werd nog een uitgebreid voetbalprogramma af gewerkt. De hoofdwedstrijd, een ontmoeting tussen elftallen van D. R. Z. en D. H. S. werd door eerstgenoemde met 3-1 gewonnen. In het komende seizoen zullen D. R. Z. en de haar bezoekende verenigingen nog veel plezier kunnen beleven van de uitsteken de accommodatie, waarover men nu de beschikking heeft gekregen Slechts een derde van het aantal dat verleden jaar aan de puzzeltocht voor fietsers en brommers heeft deelgeno men verschenen zaterdagmiddag aan de startplaats in de Korenbeurs. De gezellige weervoorspellingen van De Bilt, welke overigens althans voor de zaterdag nog stukken zijn meegevallen, zullen wel oorzaak geweest zijn, dat velen het risico op een nat pak maar liever niet genomen hebben. Bij de brommers behaalde A. H. Loch de eer ste, J. J. A. Garnaat de tweede en P. Bruinhof de derde prijs. Bij de wiel rijders waren dit A. Loosbroek, .T. Kraaienveld en C. A. van der Drift. Bij de twaalf deelnemende junioren gingen de prijzen naar Aad Verhoeff en Bep Smit uit Rotterdam, terwijl ons stadgenootje R. Fontijn de derde prijs in de wacht wist te slepen. Er heerste grote vreugde in het Passage Theater, tijdens het Kinder feest van St..Eloy. Reeds vroeg in de middag heerste er zaterdag in het stadscentrum een gezel lige feestdrukte. Langs de toevoerwe gen naar het vermaakcentrum kon men weer de nodige muzikanten aantreffen, die vaak met de vreemdsoortigste in strumenten de echte kermissfeer wis- •ten të scheppen. De kermisvermaken en vooral de goktenten mochten zich weer in een grote belangstelling ver heugen. Krachtpatsers, boksers en wor stelaars etaleerden kwistig hun enorme spierenbundels, terwijl er liefhebbers te over waren om voor een paar cen ten eens echt te griezelen. De liefheb bers van een originele Indische hap konden in de, wederom door het Vete ranen-legioen Nederland ten bate van Amibon geëxploiteerde eettent hun hart ophalen. De R.E.T. had het, zoals ge woonlijk, druk met aanvoeren van de talrijke Rotterdamse kermisgangers. noeming volgde tot kapelaan te Llsse (H. Agatha). Toen hij daar 1'- jaar I werkzaam was, is hij in juli 1942 we gens „sta in de weg voor nationaal- socialistische opbouw in Nederland" ge vangen genomen en als politiek gava-n- gene overgebracht naar het Oranje-Hotel te Scheveningen. Vandaar ging hij iater i naar het Durchgangstager te Amersfoort en. kwam tenslotte in 't Konzentrazions- lager Dachau terecht, waar in juni 1945 'zijn bevrijding volgde. Ongebroken Is hij eruit teruggekeerd en allen, die hem kennen, zijn er van overtuigd dat hij daar in stilte heel veel goeds beeft we ten te verrichten. Op 28 april 1947 werd hij in Delft benoemd. In de St.-Hippolytusparochie werd hij directeur van de meisjes-con gregatie, aalmoezenier van de Gidsen, godsdienstleraar aan de r.-k. Industrie- en Huishoudschool St.-Agnes, geestelijk adviseur van verschillende verenigingen. In 1948 vierde hij onder grote belang stelling zijn n'A-jarig priesterfeest. In de latere jaren werd kapelaan Wuys ter ook de zielzorg van St.-Joris opge dragen. Hij is nu benoemd tot kapelaan te Ke thel bij pastoor Van Kampen, met de opdracht een nieuwe parochie te stich ten in het nieuwe agglomeraat dat zich daar heeft ontwikkeld. Hij zal beginnen met een houten noodkerk om zo snel mogelijk zijn toekomstige parochianen op ,e vangen. Nu de vroegtijdige herfststormen elk verlangen naar een koele duik in de kiem smoren en de mensen, vooral in de avond uren eerder naar een klein haardvuurtje doen verlangen, is mede door de evene menten van de feestweken de belangstel ling voor ons trotse bad Groenoord wat op de achtergrond geraakt. Gelegen in onze wijdse noord-westelijke polder wordt 't thans zo'n beetje aan zijn lot overgelaten, geteisterd door een uit Geheel door eigen schuld heeft Excel- idc en Heesbeen het nakijken gaf 3—2. Door de voorbijgangers er op attent gemaakt, hebben twee politie-agenten za terdagmiddag op het kermis-ter rein de heer A.B v. W., representatiechef uit Rot terdam aangehouden, die zo sterk onder de invloed van drank verkeerde, dat hij zijn auto niet behoorlijk kon besturen. Overgebracht naar de patrouillewagen '(het hoofdbureau was geblokkeerd door de wielerronde) rukte de heer v. W. zich los en vluchtte maar werd weer ontdekt. in het dichtstbijzijnde café! Hij is later naar het hoofdbureau overgebracht. Schiedam 17 november 1874- Heflen- morgen liep bij een hevigen. noordwester- wind de molen „de Witte" door de vang, zoozelfs dat een dikke rookwolk uit de kap opsteeg, doch het gelukte aan de werklieden den molen buiten den wind te zetten, zoodat er slechts eenige schade aan de hekken veroorzaakt werd. Ook de molen „De Vrijheid" heeft door den ster ken wind eenige schade geleden. OAOBIAO VOOR SCHieOAM IR OMSTRfKi 79ste Jaargang No. 23460 D A M 1 3 SCHIEDAM TELEFOON 6 6 13 9 POSTREKENING NR. 3 9 0 9 4 8 ADVERTENTIES 0,15 per m.m.-hoogte. 31J con tract speciale tarieven. INGEZONDEN MEDEDELINGEN 0,30 per m.m.-hoogte. Bij contract speciale tarieven- KAMPIOENEN tot 20 woorden 0,50 bij vooruit betaling, Elk woord meer 3 cent. Maximum 00 woorden. Alle advertentie-orders worden gesloten en geplaatst overeenkom stig de Regelen voor het Adver tentiewezen. ABONNEMENTEN ƒ7.40 per kwartaal, 2.54 per maand en 0,59 per week. sior gisteren de kans om in de derde ron de vóór de K. N. V. B.-beker te komen la ten schieten. Het enthousiasme en de technische vaardigheid van onze stadge noten waren ruimschoots opgewassen te gen de betere, door routine verkregen, vaardigheid der Rotterdammers en ware het niet dat in de tweede helft onderling gekanker onnodig de stemming in het elf tal vertroebelde, ongetwijfeld had er een overwinning ingezeten. Nu, maakten de Mussen maar al te graag van de onpret tige situatie gebruik en wisten zich ver diend in de volgende ronde te plaatsen. Met de hinderlijke, schuin over het veld staande wind in de rug, hadden de zwart witten even tijd nodig zich in te spelen en te wennen aan het spel van hun. stuk voor stuk boven het hoofd uitstekende, tegenstanders. Na 10 minuten ontstond uit een hoge voorzet van links, welke door de midvoor keurig werd ingekopt, voor de Mussen het eerste doelpunt 1-0. Rustig gingen onze stadgenoten door en in de dertigste minuut vond een voor zet van de naar rechts afgezwenkte Zui- derwijk, Aas Bierhuizen op e'n plaats en diens 'harde kopstoot gaf de Mussen kee per geen schijn van kans: 11. Voor de rust werd niet meer gedoelpunt en ondanks het windnadeel hadden de Schiedammers na de hervatting het beste van 't spel. Een misser van Piet Lam le verde de Rotterdammers een hoekschop op waaruit Heesbeen voor de tweede maal met een harde kopbal werd gepasseerd. Wederom had Excelsior een passend ant woord want nu weer werd een goede voorzet van v. d. Ven laag en hard in de benedenhoek geschoten en stonden de partijen weer gelijk. Enkele beslissingen van de scheids rechter en inmengingen van eigen spelers werden aanleiding tot een minder vrien delijke stemming. Gevolgen bleven niet uit en wederom was het de Rotterdamse linkervleugel die P. Lam uit positie speel- Twaalf minuten voor tijd liet Zuiderwijk zich wegens een enkelblessure vervan gen door J. Ooms. Wel probeerden onze stadgenoten alsnog gelijk te maken doch de Mussen lieten zich d;e voorsprong niet meer ontnemen. de eerste hand opgevangen orkaantje dat he.t water in de drie bassins bijna op de kanten jaagt. Al heeft het er echter de schijn van, 'dat de zonder al voor goed af scheid aan 't nemen is, toch zijn er altijd nog mensen die niet alleen bij hondse hit te in ons bad verkoeling, zoeken. Beoefe naars van de zwemsport benutten nog elke zonnige dag om ais de temperatuur van het water het maar even toelaat, de nodi ge baantjes te zwemmen. De afgelopen zonnige vrijdag leverde nog 1500 bezoe kers op. De wacht, is nu maar op een mooi nazomertje waarop' het grillig kli maat ons al zo menig maal heeft weten te verrassen. Het geplande bezoek van 2 baden per hoofd van ons aantal inwo ners is dit eerste jaar al ruimschoots over schreden. Tot op heden maakten totaal 168.000 betalende bezoekers gebruik van onze zo ideale badgelegenheid. Ook giste ren bevolkten nog liefhebbers van het rauwe weer de terrassen en ze genoten in dg luwte van het restaurant hun kopje koffie of thee. Dat tijdens de hoosbuien ijlings de vlucht genomen werd naar het hoger gelegen overdekte terras, behoeft geen nader betoog. Als het echter maar even kan komen de zwemlustigen van al le kanten om nog m-aar zo 'lang mogelijk te genieten van bad Groenoord. Met een 4—1 zege beeindigde H.D.V.S. de" wedstrijd, waarin de Damlaan-bewo- ners de nieuwe gecontracteerde spelers den volke presenteerden. Geen slecht resultaat tegen stadgenote S.W., dat te gen de stevige blauwwitten, die een uit stekende fysieke indruk maakten, een veel te week spelletje trachtte te spe- ljjn, hetwelk tegen de fel ingrijpende Her- mes defensie totaal geen kans kreeg Vooral de- jeugidige De Groot en C. Rijke excelleerden in die verdediging evenals Ten Braak; Uit Den Helder (H R.C.) afkomstig, in de middenlinie. Een stevige en technisch behoorlijk ontwikkel de stuwer. Minder te spreken zijn wij over de voorhoede. Wel demonstreert deze nog steeds een veel voortvarender en „zake lijker" spel dan de-roodgroene dito, maar ze vertoont toch nog zwakke plekken. I Kennelijk zat echter bij de Hermes-lei- dine de bedoeling voor alle aanwinstei ding de bedoeling: voor alle aanwinsten een te proberen, want met Van der Tuyn, die zeker nog wel zijn partijtje zal mee- blazen in 't nieuwe seizoen en Mijns- b^rgen is deze linie zeker te versterken. Jacobs (veel te zwaar) en Van Her waarden konden geenszins imponeren, evenmin als linksbuiten Willems, Boot, technisch nog even zwak, toonde zich de bekende doorzetter, die met twee doel punten toch wel 'n nuttig aandeel had in de zege. Een overwinning, waaraan Hermes ech ter toch niet te veel waarde moet hechten. Want daarvoor speelde S.V.V deze mid dag veel te zwak en te ongeïnteresseerd. :Er zat maar sporadisch verband in de ploeg en te veel werd getracht in per soonlijke duels succes te 'behalen. Van de snelheid en het positiespel, dat tegen „Amsterdam" en „Elinkwijk" gedemon streerd werd, Was. ditmaal geen grein te bespeuren. Over het spelverloopkunnen we na deze uitvoerige inleiding kort- zijn. Na dat Hermes haar overwicht, dat vóór rust nog in het stormvoordeel verdiscon teerd l€ek te kunnen worden, had gede monstreerd in een keurig schot van. Ten Braak, dat Tap met één vuist over de lat ranselde, en Van den Oever zich door Schippers had laten vervangen, profiteer- Zaterdag ging op de Werf' (Xusto het m.s. „Van Linschcien" te t<x"e Op de werf Gusto is zaterdagnacht met goed gevolg te water gelaten m.s. „Van Linschoten", dat ^aajj,V- aanbouw is voor rekening van de Koninklijke Pakefvaartmij te dam. De doopplechtigheid werd richt door mevrouw B. J. L. D'"! gt Kurtz. Hierna vond een bijeenk'0^ in de directiezaal plaats, waar eeb ul- directeuren van dê werf, mr. H- ^vr^e ders de directie van de KoninkL1.^ de Boot na een kwartier van een fout van Romeyn (1—0). Fraaii moest Tap redden op een kanjer van Van der Burg. S.VjV.'s aanvallers, die almaar pingel den forceerden slechts eenmaal een drei ging toen KönemanRijke te vlug was en Van Hees gelegenheid gaf langs de reeds gepasseerde Van Die-st in te schie ten. Doch de Groot redde keurig het bij na zekere doelpunt. Na rust deed Hekman zijn reputatie van S.VV's gevaarlijkste schutter twee maal alle eer aan. Maar van Diest en de paal voorkwamen succes. Wederom na een kwartier buitte Boot fouten van Wiink en Van Kampen uit. (2—0), waar na het roodgroene aanvalsspel even leek te gaan „lopen". Geraffineerd werk ,van Köneman stelde Maltha in de gelegen heid tegen te scoren. Een wolkbreuk maakte het spel er toen niet beter op. Een combinatie Van der Burg-Boot stel de Van Herwaarden in staat een schot te lossen, waar Tap geen hand naar uit stak (31), waarna Van der Burg in de laatste minuuten het leer uit een voor zet op wonderlijke wi.fze via Tap en de paal in 't net zag verdwijnen (4—1) Nog een opmerking: waarom stelde de Hermes microfonist de vreemde gezich ten niét met naam en speelnummer aan de supporters voor? Paketvaart- dank zegde voor het W De 16-jarige meubelmaker AK uit Vlaardingen vermaakte zich zaterdagmid dag op de snel ronddraaiende vloer van de lachstudio oP de kermis. Hij kan blijk baar niet goed tegen dat gedraai want hij werd onwel. Door toeschouwers naar buiten gebracht gedroeg hij zich zo vreemd o.a. deelde hij opstoppers uit dat hij voorzichtigheidshalve maar met de ambulance naar huis is gebracht. GEBOREN: Robert N„ z. v. C. Plooij en G. M. van Dijke; Kornelis J., z. v. G. J. Hogeboom en H. de Krijger; Mar tina C. M., d. v. M. Berger en J. P. Hellemons; Marjo, d. v. C. H. Heukels en J. Holleman. Voor eens en altjjd zal deze dertiende ronde van Schiedam, welke zoals ieder jaar door de Rennersclub „Schiedam" tijdens de feestweek werd georganiseerd, geboekstaafd blijven als een der beste welke ooit in Zuid-Holland werden verreden. In een onbarmhartig tempo met een gemiddelde snelheid van ruim 41 km per uur werd hier bijna drie uur lang op een dergelijke wijze gejaagd dat slechts 20 deelnemers van de 84 renners welke door de Schiedamse zwem- kampioene, Cokkie Gastelaars, van start gezonden werden uiteindelijk de finish wisten te halen. Negentig ronden van elk ca. 1160 meter lang heeft een rennersveld, waarin renners met klinkende namen, strijd geleverd op een manier die maar op weinig koersen te beleven is. Het is dan ook geen wonder dat mannen met veel ervaring niet tegen dit ontketende geweld opgewassen bleken en, ofwel het nutteloze van de strijd inziende, of volkomen leeggereden, moesten afstappen. Zelfs de ter elfder ure ingelaste Ab Geldérmans, derde in de afgelopen wereldkampioenschappen achtervolging, en renners als Gijs Pauw, (reeds na 10 ronden) Piet Kooyman (winnaar Tour door Nederland 1956), Ha melink, Kool, Chris de Nijs, Den Teuling, Joop de Haan en C. van Leeuwen, welke toch allen onder de renners gerekend moeten worden die toch minstens een touroverwinning op hun naam wisten te brengen, werden in deze genade loze slijtageslag vierkant tegen de vlakte gefietst. Als overdag het zonnetje schijnt gaat het nog wat, maar de temperatuur waarin twee goeie handen vol mensen zaterdagavond in de Plantage naar het gezelschap van Berry Kievits en Gerard Walden hebben zitten luisteren, had toch eerder weg van een zacht winter tje dan van hoogzomer. Ondanks dat echter hebben zij, die de moed konden opbrengen een paar uur in de tocht te zitten, zich warm kunnen lachen om de kolder die door dit gezelschap ten ge hore werd gebracht. Overigens een uit stekend variété-programma, waarin naast leut en lol ook goede muziek, zang en dans te genieten viel. Ongetwijfeld is de beschikbaarstelling van de leidersprijs - deze was voor de renner d'ie de meeste keren als eerste de finishstreep passeerde - de aanleiding ge worden van het hoge tempo en felle jach ten. Ook 'de Schiedamse Italiaan, Bruno Caüegari, - wel wat voorbarig als een der beste kanspaarden uitgeroepen - heeft maar geen ogenblik kans gekregen een rol van de betekenis te spelen. Zonder aan de capaciteiten van de slanke zuiderling te twijfelen, zijn wij toch van mening, dat dergelijke wedstrijden over betrek kelijke korte afstanden hem niet al te best liggen. Overigens demonstreerde hij, door ondanks- zijn twee ronden achterstand de hele koers uit te fietsen, een sterker moreel dan menige onzer landgenoten. Wij ontkwamen ook niet aan de indruk dat een Gijs Pauw wat al te vroegtijdig van zijn fiets is gestapt, een daad welke wij van een amateur met naam nu niet be paald sportief kunnen noemen. Nog veel minder prettig en sportief was het wegblijven van onze Nationale kam pioen 1957 Piet Steenvoorden. Samen met de kampioen van Zuid-Holland Ab. v. Egmond' schreef hij per briefkaart af on der vermelding, dat hun door de sport- commissie van de .K. N. W. U hiervoor toestemming was verleend in verband met de deelneming aan wedstrijden in Berlijn? Ter compensatie werd nu de ge noemde Ab. Geldermans aan het renners veld toegevoegd terwijl het reglement voorschrijft, dat de inschrijvingen tien dagen voor de wedstrijd-datum gesloten dienen te worden en inschrijvingslijsten bij de K. N. W. U. moeten worden inge zonden. Hier is in feite zonder meer spra ke van contractbreuk onder goedkeuring van de K. N. W U. Voor de rennersclub Schiedam bleef niets anders over dan de ze zaak als zodanig te zien en er naar te handelen. Een ding' is echter zeker dat door dergelijke manipulaties de amateu ristische status geweld wordt aangedaan. Van begin af aan werd tijdens de wed strijd een Jjoog tempo gedraaid en kwa men steeds, wisselende kopgroepen door. Gerrit de Jager (Hoog Blokland) begon al dadelijk punten voor de leidersprijs te verzamelen, waarbij hij in het verloop van de koers in de Sassenihëdmer A. v. 't Hof een geduchte concurrent zou vin den, die hem dan ook uiteindelijk, zij het met gering verschil, de prijs zou afsnoe pen. Na twintig ronden had zich. een kop groep van twintig renners gevorrnd waar bij zich later. - na enkel« mislukte po.gin- gen - ook Coen Niesten zou voegen. Na dertig ronden, welke in 54 min, 44 werden afgelegd, voegde zich Aren van 't Hof bij-deze groep en ontspon zich een-boeien de strijd tussen deze laatste en G: de Ja ger als met inzet de.leiidersprijs. Het pelo ton dat inmiddels-in stukken en brokken uiteen was gevallen, werd in de vijftigste ronde door de fel jagende kopgroep ge dubbeld. Inmiddels was reeds het groot ste deel der renners uitgevallen waaron der ook Ab Geldermans. Van de kopgroep waren zestien man overgebleven' en zat Callagari, moedig volhoudende, al op twee ronden. In de elfde ronde sneuvelde ook Kreukniet en stond het vast dat'een massale eindsprint 'de strijd m-oest beslis sen. Op dit moment had De Jager 21 pun ten voor de leidersprijs verzameld en was Van 't Hof hem met 19 punten al dicht ge naderd. Alles gevende wist deze laatste hem dan ook te passeren en hiermede de begeerde prijs in de wacht te slepen. Geen van beiden had echter nog voldoende kracht in de, laatste en beslissende eind sprint ook de Ronde op zijn naam te bren en zo ging de Rijswijker Henk Scholten zegevierend over de eindstreep.. Heel de groep, noteerde over de afgeleg de 105 km ex aequo, 2 uur 46.12, De finish van de Ronde van Schie dam. Links winnaar Scholte, die zich reeds opricht, terwijl de anderen nog volop spurten. Onze stadgenoot G. van Straten van de organiserende vereniging werd als vijf de de best geplaatste en mag op een uit stekende wedstrijd terug zien. Volledige uitslag: 1. H. Scholten, Rij- wijk- 2 W. Swaneveld, Dordrecht - 3 Th. Sijthof, Rotterdam - 4. J. van Vliet, Rot terdam - 5. G. van Straten, Schiedam - 6. A. van 't Hof, Sassenheim - 7 H. Ma rinas, Amsterdam - 8. W. Bravenboer, Rotterdam - 9 J. Stolk, Zwijndrecht - 10 L. Stoete, A. dan 11 J. Buis, Halfweg - 12 M. Brinkman. Rotterdam -13 C. Niesten, Beverwijk - 14 G. de Jager, Hoog Blok land - 15 J. van Wetter, Noordwijk. Op een ronde 1. Kortland, Vlaardingen. Op twee ronden P. Muilwijk, Rotterdam B. Callegiari, Schiedam en A. Ket, Rot terdam. Op drie ronden W. v. d. Berg Vlaardingen. De klasseméntrit voor nieuwelingen over twaalf ronden met 3 klassementen werd gewonnen door J. Koevermans en was bij het ingaan van het laatste klassement reeds, beslist. Speelman werd hier tweede, 8 L, van J. Verspeel werd zevende. onderneming gestelde vertrouwen- - menteel is nog een zusterschip van(je- „Van Linschoten" in aanbouw op zelfde werf, de „Van Spilbergen '- j Namens de K.P.M. voerde het wo de directeur, de heer W. A. J- Dd p die meedeelde, dat dit de derde Linschoten" is. De eerste liep *n,/anS van stapel, terwijl de tweede tn als de „Kongoküst" in charter op w Afrika vaart. Mevrouw Lucas als aandenken een prachtige g°u armband in ontvangst nemen. Op de werf is men thans reeds bil f gereed met het verlengen van een twee hellingen, die groter worden 8 maakt in verband met de vereiste r" gelijkheid om grotere schepen te b wen tot 32.000 ton toe, Aan het ver gen van de tweede helling zal bind kort begonnen worden. Voor zover het bar slechte weer 6ze honkbal mogelijk maakte, hebben stadgenoten de laatste wedstrijd van competitie in een 13-11 overwinning vV p- om te zetten. De zowel door de "a n' kamp als dbor Schiedam gescoorde ten waren meer oorzaak van doorg«= et- ten en geworpen wijd-ballen dan van kelijk goed slagwerk. De gesteldheid r het speelveld en het door de haaldelijk onderbreken van, de wed£ gaven aan het geheel een rommel'» ee' rakter. J. v. d. Kooy, met den goede t ^e\ honkslag en ook G. de Kok waren de beste mannen van de Schied» slagploeg. n„o-3 Scoreverloop, Schiedam 0-7-3-0-U' 0-13. de Hazenkamp, 4x 0,8 - 3x 0 - 3 .-rui11' Wer.persresultaten, Reynierse, Oos1 9x3-slag; 8x4-wijd; 8 honkslagen 1 - van Hal, 10x3-slag; -13x4-wijd; 8 hoi"4 gen tegen. Sinds zaterdag wordt uit de oude'^ woning aan de Van Hogendiorps rfjt te Schiedam vermist de 11-jarige y 0o Lam, die zich naar zijn stiefvadet wel Gerrit de Jong noemt. Gerrit eC terdagmiddag naar de kermis gega® niet meer thuis gekomen. Hij was samen met z'n 7-jarige D ie tje Cornelis op. stap gegaan, maar °£ol" kermis zijn ze elkaar kwijtgeraakt- te( nelis. die alleen, thuiskwam wist jjsj te vertellen, dat Gerrit in de NieuW ven „naar de visjes was gaan )(1 Gevreesd wordt nu dat de j°n® ^0$' het water is gevallen en verdronken. g0r der dat iemand het heeft gemerk„ ge" de politie is zaterdag en zondag dregd, zonder resultaat echter; va"ejjjK' is het dreggen voortgezet. De e' heid bestaat echter, dat Gerrit 5'. jsP» ders ophoudt. Zijn signalement if- 1.10 meter, tenger postuur, lichblond( cefl vovoruitstekende boventanden en m pc- groot lidteken aan de linker kant hoofd. Hij was gekleed in een sj zwarte spijkerbroek, met een gr'ls en gymnastiekschoenen. De kinderpolitie in Schiedam heef' v,aó moeten ontfermen over twee jong^D -js» 10 en 12 jaar uit Vlaardingen, die z8jjv«C betrapt werden op het stelen van se artikelen uit de Hema. Het._, overigens niet de eerste keer te z"-^êe' zij daar in de Hema aan de gang zu weest. Drie jongé zeelui R. S, P. V. afkomstig van een schip, dat bi:ljiep fe Fijenoord in dok ligt werden er 0r d de nacht van zaterdag op zondag politie op betrapt, dat zij zwaaien <j de B.K.-laan fietsten. Zij waren o invloed en vertelden dat zii de t.geW hadden „gecharterd". Daar er n p" met de zeelui op het hoofdbureau fi« litie een klacht over een gesto binnenkwam, die bij de zeelui ter den werd, zijn de drie jongelui aa den wegens diefstal.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 2