Industriële democratie moet now worden veroverd 1 G Eerste Pakistaanse kruiser in Rotterdam Geheugen-hulp UiHele Belevenissen van een jong gezin 1 ZELFS KARACHI HEEFT HET SCHIP NOG NIET GEZIEN paginaJ msm LANGE STERKE NAGELS Avonturen van orof. Créghe! De werknemer als kapitaalverschaffer Staatssecretaris drs. W. K. N. Schmelzer geeft zijn persoonlijke visie mL* \<°i lampjes Voos* jongelui met dipt ome M. U.L.Ob - Tóch geen Amerikaanse journalisten naar China? Frans-Spaanse besprekingen Herter en Richards naar Zuidoost-Azië Nieuw Brits jacht vliegtuig f Nog 19 dagen! Oók 's avonds in vol bedrijf HetrAtoom op Schiphol ZELFST. DAGHULP NET PERSOON Wek de gal in uw lever op NIEUWS TREKT ALTIJD IEDERE DAG MAANDAG 26 AUGUSTUS 1957 O Voor- en nadelen agar Trente (Italië) Berlijn Innsbruck (Oostenrijk) Washington Enkele spaarcijfers Concrete mogelijkheid Postcheque- en Girodienst - Spaarneplein 2 - 's-Gravenhage. Goede relatie Invloeden Voor het eerst sinds 1945 ROTTERDAM CENTRALE VOLKSBANK óók advertentie- nieuws „Nieuwe Schiedamsche Courant" en het abonnementsgeld te voldoen; per weekad f 0.59 per maandad f 2.54 per kwartaal ad f 7.40 350. En wat jou betreft, maak jij soms nooit een fout? Ja, ik herinner me heel goed, dat ....maar later bleek, dat ik toch ik eens één keer gedacht heb, dat ik gelijk had! fout was..... storm op komst. Brrr, ik zal maar gauw staan." Hij sprong behendig uit zün 5 mat en kleedde zich vlug aan. uf 0r9' hoorde hij een eigenaardig geluid. ,-ngS mels", zei hij, het lijkt wel of er iets de kiel van 't schip schuurt. We lopen niet aan de grond?" wwteringen, liep in 1956 terug tot 80 pet Na enkele eeuwen van Industriële ont wikkeling en stügjng van de welvaart neemt de werknemer nog steeds niet deel aan de financiering van de industrie en hp heeft nog steeds geen medebezit van het produktie-apparaat verkregen; de in dustriële democratie moet nog wordcu veroverd. Het is één van de uitdagingen van de moderne tijd, of wij er in zullen slagen de individuele werknemer indu striële mede-eigendom te verschaffen, zo heeft zondag drs. W. K. N. Schmelzer. staatssecretaris van binnenlandse zaken, bezitsvorming en publiekrechtelijke be drijfsorganisatie, verklaard in een inlei ding ter gelegenheid van de studieconfe rentie van de K.A.B. welke te Vöorhout werd gehouden. Spreker begon zijn inleiding, die tot ti tel had „De werknemer als kapitaalver schaffer" met te constateren, dat hij geen uiteenzetting over hét regeringsbeleid zou geven, doch nu eens als persoon uiteen wilde zetten, wélke richting het maat schappelijk leven en in het bijzonder de vakbeweging zijns inziens op dit gebied moet inslaan. Tot de argumenten, weïke er voor pleiten de werknemer tot effectenbezitter te^ ken, behoren: Aandeelhouders delen in de winsten van de ondernemingen, zij he u- ben invloed op de gang van zaken, zi) krijgen medezeggenschap. Tegen dezè redenering wordt, aldus do inleider, door Sommigen wel aangevoerd, dat winstdelingsregelingen ook als aan vulling op het loon tot stand kunnen wór den gebracht, dat de feitelijke macht m de onderneming toch bij de directeuren en commissarissen blijft berusten en dat de medezeggenschap uitsluitend moet, worden gerealiseerd via de P.B.O. en de ondernemingsraden, doch de staatssecre taris was van mening, dat er geen door slaggevende redenen zijn om, bij aan vaarding van de gedachte van de economi sche medezeggenschap van de werkne mers, de mede-eigendom van de produc tiemiddelen af te wijzen. Als verdere voordelen van aandelenver- werving noemde spreker het redelijk ren dement, waartegenover een door het toe nemende weerstandsvermogen der bedrij ven steecis kleiner wordende kans op enorme koersverliezen staat. Tenslotte wilde hij alhoewel een voorstander zijnde van het vormen van spaartegoeden in geld er toch op wij- 7.en, dat deze spaartegoeden in veel ster kere mate de gevolgen ondervinden van waardedaling van het geld dan het aan delenbezit, dat bovendien nog een rede lijke kans op vermogensaanwas biedt. Daartegenover hebben de tegenstanders natuurlijk ook nadelen aangevoerd. Zo is de effectenmarkt voor de gewone burger zeer ondoorzichtig en zijn aandelen altijd aan het risico van een koersdaling onder- hevig. Spreker was echter van mening, dat er vormen gevonden kunnen worden, die I Mogen we u de Italiaanse vertaling van ons spreekwoord „met een koe een haas vangen" eens illustreren? Giulio de Paoli ging zaterdag vissen aan de oever van de Adige. Met een pracht van een boog sloeg hij zijn dobber in het water, tenminste dat was de bedoeling van Giulio. Maar in de vlucht slokte een gulzige valk, die juist kwam aan scheren, de haak naar binnen. En dat ging met een dergelijke ruk gepaard, dat Giulio zijn evenwicht verloor, in het water duikelde, bijna verdronk, maar toch nog zo bij zijn positieven was, dat hij de hengel stevig vasthield. Toen begon een verwoede strijd met de valk, die hij tenslotte overmeesterde. Zo kwam Giulio, die op een maaltje vis was uitgegaan, met een roofvogel thuis. Nat weer, najaar, ook een goede tijd voor de liefhebbers van paddestoelen. Tenminste, als de liefhebbers dan ook maar kenners zijn. Want in één ^veek tijd zijn er in West-Duitsland vijftien personen gestorven aan de gevolgen van het eten van giftige paddestoelen. En dergelijke gevaarlijke paddestoelen ble ken zelfs in, een Berlijnse winkel voor radig te zijn. De politie was genoodzaakt nadat gebleken was hoe dodelijk deze paddestoelen, waren, met een geluidswa gen een hele Berlijnse buurt af te gaan om de kopers te waarschuwen. De vlaggen gingen uit voor Hans Gas- ser uit Kematen, die zaterdag 100 jaar oud is geworden. Natuurlijk kwam de traditionele vraag, waaraan hij het toe schreef, dat hij zo oud geworden was. Deze oude baas had weer eens een nieu we kijk op de levenskunst: „Tracht uit de militaire dienst te blijven", zei hij. Hij voegde er aan toe, dat bijna al zijn jeugdvrienden waren gesneuveld in de verschillende oorlogen, die Oostenrijk had gevoerd. De geachte Amerikaanse senatoren zijn in de regel niet bepaald op hun mondje gevallen, zelfs niet als ze een opmerking willen maken over Mister President. Senator Monroney, een de mocraat, zei tijdens een speech in de senaat: „Ik beschouw de president van de Verenigde Staten als een va'n de mensen, die er altijd op uit moet zijn zo fit mogelijk te blijven, zodat hij zijn hoge functie ongestoord kan waarnemen. Daarom hoop ik, dat hij er niet op zal staan te wachten tot iedereen in de Ver enigde Staten tegen de Aziatische griep is gevaccineerd, voor hij meent zelf aan de beurt te zijn". enerzijds die risico's beperken en ander zijds de voordelen kunnen doen behou- den. Enige cijfers ter sprake brengend, merk te de staatssecretaris o.m. op, dat in 1950 in Nederland 14.2 pet. van het nationaal inkomen werd bespaard. Daarvan namen de n.v.'s en de andere bedrijfsvormen 3,8 pet. voor hun rekening. In 1953 werd van het nationaal inkomen 18,2 pet. bespaard. Het aandeel van de n.v.'s en dergelijke blijkt dan te zijn opgelopen tot 9,6 pet. De industriële investingen in vaste ac tiva werden in 1950 door de bedrijven voor 75 pet. uit eigen middelen gefinan cierd. Dit percentage is in 1955 zelfs opge lopen tot 87 pet. of te wel f 1,2 miljard. Aangezien de pensioenfondsen, de spaar banken e.d. nauwelijks hebben medege daan aan de financiering van de indu striële investeringen, hebben de werkne mers direct noch indirect een aandeel in de kapitaalverschaffing gehad. Spreker kenschetste deze situatie als onbevredi gend Indachtig aan de enorme investeringen, welke o.a. de toepassing van de kernener gie en de automatisering zullen vergen vroeg hij zich af, wie de eigenaren van deze nieuwe industriële eigendommen zul len worden. Persoonlijk zag hij drie mogelijkheden: 1. De bedrijven verschaffen zich zelf door het maken van hoge winsten de mo gelijkheid tot het doen van de nodige in vesteringen. De aandeelhouders verkrij gen daarvan de eigendom en de consu menten betalen deze in feite. 2. De staat treedt als kapitaalverschaf fer op. In dit geval financiert in feite de belastingbetaler de investeringen. Spre ker verklaarde een tegenstander te ziln van deze methode. 3. Zijn voorkeur ging er naar uit, dat naast een redelijke mate van zelffinancie ring door de bedrijven de werknemers meer als kapitaalverschaffers zouden gaan fungeren. In dit verband wees spreker nog eens op de welvaartsloonronden, die enerzijds de zelffinanciering van de bedrijven heb ben bemoeilijkt (het percentage eigen mid delen, aangewend voor de industriële in- doch anderzijds geenszins hebben geleid tot een opvoering der particuliere bespa ringen. Daardoor bleven de totale bespa ringen achter bij de investeringen. Dit zag hij o.a. als oorzaak van het tekort op de betalingsbalans en dus van de bestedings beperking. Vervolgens keerde spreker terug tot de vraag op welke wijze in concreto da werknemer aan de kapitaalvoorziening kan deelnemen. Zonder andere mogelijkheden uit te sluiten vestigde hij in dit verband in bet bijzonder de aandacht op de beleggings maatschappijen, die gehee] of ten dele door werknemers worden beheerd, maat- schappijen dus die zelf aandelen uitgeven en met de aldus verkregen middelen een zo gespreid mogelijk aandelenpakket ver werven. De voordelen hiervan zijn dat het risico element kleiner wordt, doch de kans op een redelijk rendement en een redelijk aandeel in de vermogensaanwas bewaard blijft. Een voordeel voor onze economie is, dat middelen welke vroeger in de risico mijdende sfeer zouden zijn terechtgeko men, dan via beleggingsmaatschappij risi codragend. kunnen worden aangewend, hetgeen, gezien het structurele tekort aan risicodragend kapitaal, van uitnemend be lang is. Er is echter, aldus vervolgde de beer Schmelzer, ook een keerzijde. De mogelijk heid bestaat, dat de ondernemers, bezwa ren zullen hebben tegen de toeneming van de economische machtspositie van de ar beiders. Deze machtspositie is echter geen middel tot vernietiging v*an de onderne mers, doch moet en kan met verantwoor delijkheidsbesef worden uitgeoefend in dienst van het algemeen welzijn. Handelsdagschool, 5-jarige Middelbare Handelsavondschool of overgangsbewl/s van 3e naar 4e klas H.B.S. of Gymnasium of gelijkwaardige ontwikkeling, I is plaatsing mogelijk in een administratieve functie bij de Postcheque- en Girodienst, op aantrekkelijke voorwaarden. Leeftijd tot 30 jaar. Volledige vergoeding van reiskosten tussen woonplaats en 's-Gravenhage. Minstens 15 dagen verlof per jaar met een vakantie-uitkering van 4%. Datum van indiensttreding in onderling overleg te bepalen. Belanghebbenden kunnen alle inlichtingen over salaris enz. mondeling verkrijgen. Daartoe zal door de Postcheque- en Girodienst zitting worden gehouden van 19.30 tot 21.30 uur, te Rotterdam Groothandelsgebouw, zaal 7, (2e verdieping te bereiken via hoofdingang A) Stationsplein 45 op dinsdag 20 augustus en woensdag 21 augustus Schiedam Restaurant de Amstelbron, (benedenzaal) Broersvest 13, op dinsdag 27 augustus Maassluis Tehuis voor zeelieden, Wip 1, op woensdag 28 augustus Naaldwijk Hotel Torenburg, Wilhelminaplein 21, op donderdag 29 augustus Leiden Café-restaurant Zomerzorg, Stationsweg 35 a, op vrijdag 30 augustus. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de De Babur, het van oorsprong Engelse schip waarvoor de kiel in 1941 werd gelegd, draait onder Pakistaanse vlag de Parkhaven in. Het Pekingse „Volksdagblag" schrijft in zijn edities van gisteren, dat de recente beslissing van de Amerikaanse regering om 24 Amerikaanse journalisten naar Chi na te laten gaan „een onhandig bedrog" is. Het blad herinnert tevens aan de onre delijke weigering om Chinese journalis ten visa te geven". Het acht de .eenzijdi ge Amerikaanse beslissing volledig onaan vaardbaar voor het Chinese volk". Waarnemers in Hongkong geloven, dat dit betekent, dat de Chinese regering Amerikaanse journalisten niet zal toela ten, tenzij Amerika de Chinese verslag gevers visa geeft. Een woordvoerder van het Amerikaan se ministerie van buitenlandse zaken ver klaarde gisteravond in antwoord op het Pekingse Volksdagblad, dat Chinese jour nalisten geen toestemming zullen krijgen om de Verenigde Staten binnen te komen. Rotterdam geniet het voorrecht de eer ste Pakistaanse kruiser op rijn eerste reis in zjjn haven te ontvanger.. Zaterdagmor gen omstreeks 9.30 meerde aan de Park haven de Babur, de nieuwe aanwinst van de Pakistaanse marine, die eerst onlangs door de Engelsen aan de jonge republiek werd overgedragen. Het is tevens bet eer- ste Pakistaanse oorlogsschip, dat een be zoek aan Nederland brengt. Terwijl de gezagvoerder, kapitein S. M. Ashan D.S.C. een bezoek aflegde aan de burgemeester, ontving de eerste officier I commander Hasan de pers. Hij vertelde, dat de Babur, genoemd naar de eerste Moghul-koning, gedurende de laatste oor log voor de Engelse marine was gebouwd. Het schip nam onder de naam „Diadam" deel aan de Moermanskonvooien en heeft als zodanig een schitterende carrière achter de rug. Het eerste bezoek gold dus Nederland. Commander Hasan meende, dat dit te danken was aan de uitstekende relaties die ons land met zijn natie onderhoudt. Zelfs in Pakistan heeft men dp Babur nog nooit gezien. In het eind van september hoopt men, na nog een bezoek te hebben ge bracht aan Lissabon, de haven van Kara chi, de Pakistaanse marinebasis binnen te varen. Het is de eerste kruiser van de jonge republiek. Men heeft de beschikking over acht torpedobootjagers, en nog wat klei nere schepen, maar\een kruiser was er tot de Babur kwam, niet bij. De invloed van de Engelse marine is overal merkbaar. De 580 officieren en manschappen zijn geüniformeerd als de Engelsen en de commando's worden in de Engelse taal gegeven. De opleiding van de officieren geschiedt ook nog steeds in de scholen van het United Kingdom. De andere pijler van deze jonge oorlogs vloot is de Royal Indian Navy. Nadat Pakistan in 1947 evenais India dominion werd, kreeg het een gedeelte van de In diase vloot toegewezen. De oudere offi cieren hebben vrijwel allen bij de R.I.N. dienst gedaan. Het vorige jaar werd Pa kistan een republiek, maar het bleef lid van het Gemenebest. De zelfstandigheid wordt gedemon streerd door de vlaggen. De Pakistaanse vlag waait achter en voor de groen-witte marine-vlag met in het groen een maan cn een ster. Commander Hasan noemde kapitein Ashan een van de beste Pakistaanse ma rine-officieren. Deze lichtbruine gentle man was eerste adjudant van Lord Mount- batton en vervolgens vervulde hij dezelfde functie bij de grondvester van Pakistan. De Franse staatssecretaris voor buiten landse zaken, Maurice Faure, en de Spaan se minister van buitenlandse zaken, Fer nando de Castiella, hebben zaterdag van gedachten gewisseld over vraagstukken, welke voor beide landen van belang zijn, zoals de verhoudingen in Noord-Afrika en de Europese Gemeenschappelijke Markt. Het was de eerste maal sinds de jongste oorlog, dat staatslieden van de twee lan den een dergelijke gedachtenwisseling hadden. Faure en de Castiella ontmoetten elkaar eerst aan een lunch, die door het gemeen tebestuur van San Sebastian werd aan geboden. Des avonds waren zij de gasten van de Franse badplaats Biarritz. Behalve over economische kwesties is ook over vraagstukken van buitenland se politiek gesproken. Spanje, dat enigs zins buiten de gemeenschaD van Europese landen is geraakt, wil graag weer in deze groep worden opgenomen. Hoewel Frankrijk bezwaren heeft tegen het bewind van Franco, zou het graag de steun van Spanje hebben ten aanzien van Marokko. Madrid heeft onlangs te ken nen gegeven, dat het bereid is over deze kwestie te praten. De Spaanse regering zou graag nauwer willen samenwerken met Frankrijk, doch het is onwaarschijn lijk, dat hiervoor haar politiek van vriendschap jegens de Arabische landen zou opgeven Studebaker-Packard Corp. (welke thans door de Curtiss Corp. wordt geleid) heeft over de eerste helft van dit jaar een ver lies geleden van 6.810.202, vergeleken met een verlies van 35.465.456 in de eer ste helft van 1956. De omzetten beliepen in de eerste zes maanden van 1957 105,1 (le helft 1956 181,6) miljoen. „Laat de Passage Theater: Revue: poppetjes dansen", 8 uur. Monopolc Theater; „De grote bu' (14 j.). Weekdagen 2, 7 en 9 uur; zateraae en zondag 3, 5, 7 en 9 uur. Stedelijk museum: Zomertentoonstellio „Poppendroom". Dagelijks geopend v van 10 tot 17 uur en van 19 tot 22 uu Op zondag van 14 tot 17 uur. C.C.C. Lange Kerkstraat, tentoonstel ling Joop Sanders. f R.-K. BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL ST. LIDUINA Openingsuren Hoofdgebouw Dam 8: Volwassene" maandag: 7—8.30; dinsdag 1012, 2J e 7-8.30: woensdag: 2—5 en 7—8.30: donder dag: 10-12 en 2—5; vrijdag: 2—5 en 1—8.J"' zaterdag: 1012 en 2—5. Jeugd; woensdag: 24; donderdag saterdag 1—3. Boven 14 jaar ook; woensdag 6 Filiaal Rijnstraat 1: dinsdag 6.308.0 vrijdag 7—8. A Filiaal Emmastraat 3: maandagavond 78 uur: woensdagavond 78.30; vrijdag avond 7—8.30 uur. Filiaal Kerkweg 46, Kethel: zondag 11.3012.30. Filiaal Wijkgebouw Nieuwland: volw- woensdag en vrijdag 7—8.30: kinderen woensdag 25 Toegang door zil-ingang- NACHTDIENST APOTHEKEN Apotheek Jansen, Swammerd^msesinger 41 en Apotheek Nieuwland, Dr. Wibaut- plein 17. BIOSCOPEN Programma's van 23, t.m. 29 augustus Arena: Laurel en Hardy bij de luchtbescne ming (a.l.) Capitol: De man van Del (14 j.) Centraal: Der Bettelstudent (a-U Cineac-AD: De graaf van Monte Crista (14 J.J Cineac-NRC: Actualiteiten (doorl. voorsw (a.l.) Colosseum; Wenn der weisse Fliee»» wieder blüht (18 j.) Harmonie: Sissi jonge keizerin (a.l.) Lumiere: Een onvei geteiijke melodie (a.l.) Lutusca: Tan laatste stunt (a.l.) Luxor: De bruid is wf bleu (ontoelaatbaar) Metro: De zanger Mexico (a.l.) Passage (Schiedam): vrij. t.n- zo.: Je komt er wel uit (a.l.) Prinses. u weg naar het goud (14 jaar) i'ex' :- was een rebel (14 j.) Thalia: Op ",.s Hollywood (a. 1.) - 't Venster: The iadykiJa (14 j.) Victoria: Pechvogels (a. 1.). De Amerikaanse onderminister tfan buitenlandse zaken. Christian Herter, en de ambassadeur in speciale uienst James Richards, zijn uit Washington ver trokken voor een rondreis door Zuid- oost-Azië, waarbij zij Manilla. Saigon Koeala Loempoer (Malakka), Rangoon, Bangkok, Hongkong, Taipeh (Formosa) Okinawa, Seoel en Tokio zullen bezoeken Te Koeala Loempoer zullen zij als speciale vertegenwoordigers van president Eisen hower plechtigheden ter gelegenheid van het verkrijgen van de onafhankelijkheid van Malakka bijwonen. Bij de Centrale Volksbank (instelling van de K.A.B.) werd in 1956 ingelegd 28.3 (v.j, I 25.3) miljoen en terugbetaald 21.3 (18.0) miljoen. Gespaard werd dus 7 (7.3) miljoen. De bijgeschreven rente aan het einde van het jaar bedroeg 1.256.347 (1.063.776). Het spaartegoed nam als gevolg van een en ander toe tot f 65.969.863 (57.719.027). De post kapitaal en reserves vermeerder de tot 1.611.496 (1.272.491). In het verslag wordt opgemerkt, dat waar het de gangbare mening is, dat de arbeiders een groot aandeel opeisen van de brede stroom van goederen en diensten die tot luxe of semi-luxe worden gere kend, bij het bestuur van de bank toch de overtuiging veld wint, dat ondanks gedwongen besparingen (premies van soci ale verzekeringen) bij grote groepen arbeiders de behoefte tevens sterker wordt zich door vrijwillig sparen te wa penen tegen de onzekerheden van het leven. Deze gunstige factor wordt door kruist door het feit, dat gaandeweg ook bij de arbeiders de overtuiging groeit, dat zij sparen in „krimpende guldens". Dit toenemende inflatiebesef remt de spaarzin en drijft het publiek in de richting van de bestedingen, waardoor verdere inflatie en kapitaalschaarste worden bevorderd. De ontwerpers van de Saunders-Roe SR-53, het nieuwste Britse jachtvliegtuig, hebben donderdag te Leavcsdcn in het Engelse graafschap Hertfordshire meege deeld, dat het toestel, een onderschep pingsjager met pjjlvleugels, in één minuut tot 16.000 meter kan stijgen. Het vliegtuig smelt, indien het met maximumsnelheid vliegt. De SR-53 is uitgerust met een turbine^ straalmotor cn een raket. Met de raket kan de snelheid op grote hoogte korte ogenblikken belangrijk worden vergroot. Het voortstuwingsvermogen van de SR- 53 is voldoende voor een snelheid van 3.200 km. per uur, maar door de grote hitte die bij hoge snelheden door wrijving optreedt, zal het toestel niet veel sneller dan 2.400 km. per uur kunnen vliegen. De hoofdontwerper van de Saunders- Roe-fabriek, Brennan, deelde mee, dat het toestel in mei tweemaal zo snel als het geluid heeft gevlogen. Het zal volgende maand op de luchtvaartschouw te Farnbo- rough worden getoond. De toekomst van het vliegtuig is echter onzeker. Een order van de Britse regering is ingetrokken, nadat de minister van de fensie Sandys, de nieuwe plannen voor de Britse defensie had bekendgemaakt. Vol gens deze plannen zullen na de supersoni sche P-l geen bemande jachtvliegtuigen meer voor de Britse luchtmacht worden aangeschaft. Mogelijk wordt geacht, dat de Britse marineluchtvaartdienst en de West- Duitse luchtmacht de SR-53 zullen bestel len. Heden heeft het God be haagd tot Zich te nemen, na een langdurig smartelijk lijden, meermalen voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, geheel overgegeven aan Zijn H. Wil, onze inriiggeliefde zorgvolle moeder, be huwd-, groot- en overgroot moeder, mevrouw GIJSBERTHA HENRICA GOEMAN wed. van Adrianus Verdol in de ouderdom van oijna 94 jaren. Schiedam, 26 aug. 1967. Dr. Kuyperlaan 77. Uit aller naam: J. L. VERDEL Rozenkransgebed dinsdag- én woensdagavond om 7.S0 uur ten sterfhuize. De gezongen H. Mis van Requiem, waarbij u aeleafd wordt uitgenodigd, zal op gedragen worden donder dag 29 aug. a.s. om 10.30 uur in de kerk van de H. Jacobus te Kethel, waar na de begrafenis vanuit de kerk op het f.-k. kerkhof aldaar. Corr. adres A. J. Verdel, Dr. Kuyperlaan 77. Sluiting onherroepelijk 15 sept. 10-22 uur (zondag 12-22) f. 0.50 ind. Luchthaven gevr. in prettig gezin. Werk ster aanwezig. Volledige kest. Zondags en 1 middag p. week vrij, f 30.- p. w. Mevr. UI tee, Oude Raadhuislaan 63, H'berg, Telefoon 48378. Langs deze weg betuigen wij i onze hartelijke dank aan dok- toren en verplegend personeel van de dr. Noletstichting vcor de goede verpleging van onze moeder CATHARINA VAN DIJK VAN BAALEN Uit aller naam; H. VAN DIJK Schiedam, 26 aug. 1957. Biedt zich aan 59 jaar, met telefoon, als por tier, controleur, magazijnmees ter o.d. Br. onder no. 1142 NSC Dam 18, Schiedam of tel. 64453. Bestel zelf uw rijwiel. Recht streeks van de fabriek. 50 tot 60 gulden goedkoper. 52 jaar erva ring. Dit zegt u genoeg. Vraagt gratis prijscourant. Benzo rij- wielfabriek, Vlaardingen. zonder schadelijkelaxeermiddelen - en o zult 's morgens kiplekker uit bed springen El ka dag moet uw. lever een liter gal ln uw ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet. Het bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt, Uw lichaam wordt vergiftigd, u bent humeurig.,voelt u ntór en loom. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. Neem CAR TERS LEVERPILLETJES - on schadelijk. plantaardig en zacht- om de liter gal op te wekken, die üw lichaam dagelijks nodig heeft. U zult zich weèr een ander mens voelen.. Vraag Carters Leverpilletjes.X 1.20 per flacon. Schoonheids specialiste Ann Seymour schrijft In «Woman and Beauty"; „Nagels die breken en splijten hebben behoefte aan een speciale olie. genaamd NuNale. die onder de nagelriem doordringt, snelle groei bevordert en broosheid voorkomt." Nu ook ln Neder land - 1.80 per fl. a 5 wad* maihi broze njgefi sterk Ondergetekende wenst zich tot wederopzegging met ingang van heden te abonneren op de doorhalen wat niet verlangd wordt Naam en adres: Bij verzending per post te frankeren als brief- 8-4. Rustig vervolgde de sleepboot van Michiel zijn vaart over de kalme zee. Als je het schip had zien varen, zou je niet ge dacht hebben, dat er niemand achter het stuur stond. Langzaam brak de dag aan. De sterren verbleekten en de maan verdween helemaal. Met luid geraas liep de wekker van Michiel af. „Ja, ja, stil maar, ik ben al wakker. Je maakt een herrie als een bui tenboordmotor", .riep Michiel tegen de ra telende wekker. Het uurwerk trok zich niets van de matroos aan en klingelde lus tig verder. „Aw", geeuwde Michiel en rekte zich uit. „Een fris weertje vandaag, zeker

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 8