elck wat wils! Hoedjes naar ons type HOE BESTELLEN WIJ EEN PATROON? „CAMBRONNE" Le Monnier-Bernard Devaux. In twee kleuren, wit en cyclamen, of zelfs wit en grijs. Het angorejersey werd in fijne plootjes gelegd. Wel origineel! a Alle bestellingen uitsluitend per briefkaart te adresseren aan De Maasbode, afd. Patronendienst, Postbus 723, Rotter dam. b Vermeld nauwkeurig nummer en letter van het patroon (en soort kledingstuk, bijv. japon enz.) en de maat. Ver- krijgbaar zijn patronen in de maten die in de begeleidende tekst vermeld staan, en dan nog enkel in gevallen waarin achter het nummer een letter staat. Voor kinderkleding leeftijd opgeven. c. Vermeld ook nauwkeurig uw naam en adres. d. Plak naast de postzegel van 7 cent een bedrag van 50 cent aan postzegels voor de kosten. e. Patronen zijn te bestellen gedurende twee weken na het verschijnen van de krant, waarin de tekening werd afge drukt, en worden binnen 14 dagen toegezonden. Model c. Het bloesje net zo In eenzetten als model c, maar hier zijn de schouders laag. (Mouwtjes no. 5). Het rokje ineenzetten zoals voor model a. gebeurd is maar een ceintuurtje opzetten zoals bij mo del c. Patroon 369 Y is in ware grootte beschikbaar: Maten 68 jaar810 jaar en 1012 jaar. mÊÈÊÊÊl mmmrnsrn Oef!.... Deze winter geen bloempotjes. Omgekeerde bloempotjes bedoel ik, zoals we vorig jaar goedschiks, kwaadschiks tóch gedragen hebben. We krijgen schattige kleine hoedjes, van die dotjes die we alle maal verafgoden en waar we nooit genoeg van hebben. Baretten zijn troef, in alle mogelijke en onmogelijke kleuren, allerlei materiaal ook en de vormen zijn zo rijk aan fantasie dat we soms nog met moeite die oude bekende van ons „herkennen". Maar of het nu om een baret, kiokhoedje of tulband gaat, iets hebben ze allemaal eigen: ze zijn soepel, zo soepel dat ze zonder schade op te lopen met het grootste gemak in een mantelzak of in een tas kunnen verdwijnen. Omdat ze klein zijn maar ook omdat het materiaal zo bijzonder is. Taupé of gewoon vilt, wollen jersey of nylon, zijden melusine of damhert, het werd allemaal zodanig verbeterd dat het er wel naar uitziet of het eeuwen mee moet. Wie weetmisschien dragen we die baret toch nog een tweede winter. Dan verzoent mttnlief zich wellicht toch nog met de mode. „ARLEQUIN" Rose Valois. Zijig fluweel werd ervoor gebruikt en de kwieke „queuesde vison" maken er wel een namiddag- Staat noch in de nek, noch op het voorhoofd, hoedje van. „BALAKLAVA" Jean Barthet. Hier geen sprake meer van een hoedje maar wel van een hoofdtooi. Zijig fluweel in „Renais- sance"-violet, bies in wit satijn en midden op het voorhoofd een schalks tongetje met juweel. Wie een avondje uit dineren moet hoeft niet verder te zoeken. SCHOOLFAV ORIETEN #11 t

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 10