I SUNIL Mr. K. P. v. d. Mandele wil juiste evenwicht tussen bestedingspeberking en expansie Ontsluiting Botlekgebied van grootste urgentie Apeldoornse Nettenfabriek passeert wederom dividend Rovers-trio doorkruiste het land in een huurauto vertegenwoordiger KAMPIOENE^ witste handdoek die Marietje ooit mocht strijken.. I fX, f"f W Aa" Sm" km, u DANSLESSEN Dansschool WESTHUIS HEROPENING W. v. d. BURG'. damesmodes W. v. d. BU Rö ONOVERTREFBAAR Inschrijving op S 5 miljoen SV^-T'^pct obligaties Petrofina met 't minste werk! Kampioenen Gunstiger resultaten voor 1957 verwacht Den Haag krijgt Dr. Berlagestichting Militairen traden uit regeringspartij in Thailand Benzine voor toeristen in Frankrijk 1 l I I I De komende taak van de K.v.K. Winst van f 400.000 (v. j. f 40.067) wordt be stemd voor vorming van reservefonds Kaasmarkt Bodegraven 75 jaar Eis twee jaar en zes maanden voor ieder ROOMS-KATHOLIEKEN ZELDZAAM BONTKOOPJE WINKEL-WOONHUIS BELASTINGC0NSULEN1 DAMESMODES NSC WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1957 PAGINA 6 Talloze klachten over half slachtige regeling Kijk ons strijkstertje-in-de-dop haar best eens doen... Allicht, zo'n heerlijk witte handdoek strijk je met extra zorg! Alleen Sunil wast zó wit! Sunil verschilt immers hemelsbreed van alle andere wasmiddelen... kijk maar... 't is blauw! En kijk vooral naar Uw weergaloos witte was. Alstublieft, zó energiek werkt1 alleen het vette, vlijtige Sunil-sop voor-U! En wat een ongelooflijk gemak: zonder bleken, zonder blauwen Uw wasgoed stralend wit!, Maak van elke wasdag een Sunildag! veilig. Vein U f ketel: ook mgr w meou machine b-"'eX,iel,E„aorZ handc ren! 1 VERTROUWEN IN DE TOEKOMST DE HAVEN De bestedingsbeperking EXPERIMENTEN MET MECHANISCH SPITTEN De woningtoestand PATER DRS. NUYTEN O. KARM. VIERDE ZILVEREN JUBILEUM DRIEJARIG JONGETJE TE HAARLEM VERDRONKEN VRIJDAG 13 SEPTEMBER 's middags 3 uur De Rotterdamsche Bank, de Amsterdam- sche Bank, De Twentsche Bank en de Ned. Handel Mij. berichten dat zij op 17 september a.s. de inschrijving openstellen op U.S. 5 miljoen originele 5V4 pet.T/a pet. 20-jarige obligaties Petrofina, geves tigd te Brussel, in stukken van 100 en 1000. De emissiekoers zal, rekening hou dend met het agio van de effectendollar d,d. 16 september 1957 en de kosten van het stempel rubriek II, worden vastge steld op basis van de emissiekoers in Canada, welke 100 pet. bedraagt. Ter in formatie diene, dat op 6 september 1967 deze koers zou uitkomen op 101% pet. Amsterdamse usance. Op deze uitgifte kunnen geen inschrij vingen worden aanvaard afkomstig .van of gedaan namens of voor rekening van ingezetenen van de V.S., Canada, België, West-Duitsland of Zwitserland. De stor ting zal op 1 oktober moeten plaats vinden. De lening, groot U.S. 25 miljoen heeft een looptijd van 20 jaar. De vennootschap verplicht zich op 10 september of binnen een termijn van 90 dagen daaraan voorafgaande van elk der jaren 1968 tot en met 1976 een bedrag in een „sinking fund" te storten, dat voldoende zal zijn om U.S. 1.666.700 nominaal aan obligaties in te kopen en/of af te lossen. Het reste rende bedrag van 9.999.700 nominaal zal op 10 september 1977 worden afgelost. Vervroegde aflossing is gedurende de gehele looptijd van de lening niet toe gestaan. De rente zal gedurende het eerste jaar van de looptijd 514 pet. bedragen, waarna zij jaarlijks met een kwart pro cent wordt verhoogd tot een maximum van 7Va pet. Hoofdsom en rente zullen betaalbaar zijn in wettig betaalmiddel van de V.S. van Amerika Evenwel zal, indien de hou der dit wenst, betaling eveneens kunnen geschieden in wattig betaalmiddel van Nederland, België of Zwitserland en wel tot de hierna vermelde omrekeningskoer sen per U.S. dollar, weike voor de gehele looptijd van de lening van kracht zijn: guldens 3.83, Belg. frs. 50,35, Zw. frs. 4,2814. De vennootschap is in hoofdzaak be heers- en holdingmaatschappij van onder nemingen op 't gebied van de petroleum industrie en aanverwante bedrijven. De activa van Petrofina, haar dochtermaat schappijen en geaffilieerde ondernemingen kunnen, naar hun aanwending tn de pe troleumindustrie als volgt worden onder scheiden (in procenten van het totaal): exploratie en produktie 39, raffinage 23, transport 10, distributie 26, diversen 2. De geografische spreiding geeft per 31 dec. 1956 het volgende beeld (in van het totaal der activa): België 15, andere Euro pese landen 16, Afrika 9, Midden-Oosten 10, Amerika 42, de vloot 8. De kapitalisatie na voltooiing van de voorgenomen financiering is: aandelen kapitaal B. frs. 3.150.000.000, reserve B. frs. 1.137.189.964, langlopende leningen frs. 2.434.942.936. De verkopen van aardolie en aardolie- produkten dér Groep in 1956 overschre den een hoeveelheid overeenkomende met 43 miljoen barrels ruwe olie, terwijl voof 1957 een belangrijke toeneming wordt ver wacht. De investeringen in het boekjaar 1956 beliepen meer dan B. frs. 4,5 miljard; voor 1957 staat voor ongeveer hetzelfde bedrag aan nieuwe investeringen op het program. De winst over het boekjaar 1956 beliep frs. 585.736.675 (426.081.882), waarvan frs. 448.030.000 (291.500.000) aan dividenden werden uitgekeerd. De resultaten over het eerste halfjaar 1957 waren aanmerkelijk beter dan die in het overeenkomstige tijdvak van 1956. De vooruitzichten voor het lopende jaar doen globaal gunstiger uitkomsten ver wachten dan die in het voorafgaande boekjaar. De netto-opbrengst van de lening zal worden aangewend voor de financiering van exploraties, uitbreidingen en voor al gemene concern-doeleinden van Petrofina met. betrekking tot de petroleumindustrie (Van onze Haagse redactie) Het was lang niet met algemene stem men, dat maandagavond tijdens een extra raadsvergadering besloten werd om in Den Haag een Dr. H. P. Berlagestichting ter bevordering en activering van de bouwkunst op te richten. Wethouder van Zwijndrecht had n.l. met felle tegenstand te kompen van de fracties der VVD, AR en CHU, terwijl ook van KVP-zijde niet onverdeeld gunstig over het voorstel werd geoordeeld. Mej. Hardeman (VVD) zag evenals mr. De Lint (C.H.) niet goed in. waarom door deze stichting in een behoefte zou worden voorzien. Waarom ook geen stichting voor edelsmeden of hen die ceramiek vervaar digen, zo vroeg mr. De Lint zich af. Maar de voornaamste bezwaren, ook door dr. Dinkhuyzen (KVP) naar voren gebracht, lagen op het financieel terrein. Het werd over het algemeen door genoemde fracties psychologisch zeer ongelukkig gevonden, om op dit moment een stichting in het leven te roepen, die toch ook door middel van subsidies voor prijsvragen e.d. geld zal gaan kosten. Dit past niet in het ka der der bezuinigingen, zoals de gemeente zich die thans' moet opleggen. Nadat door de wethouder duidelijk was gemaakt dat het hier een voorstel betrof, dat reeds tn het' voorjaar was geconci pieerd en dat de kosten, behalve een stichtingskapitaal van 100, slechts en kele honderden guldens zouden bedragen, er .wordt meer aan het uitreiken van medailles dan aan het beschikbaar stellen van hoge geldprijzen gedacht werd het voorstel toch aangenomen, zij het dat de fracties der VVD. AR en CHU (op één stem na) tegenstemden. Zesenveertig militairen, die als be noemde leden zitting hadden in het par lement van Thailand zijn uit de regerings partij getreden. Ook anderen zouden van plan zijn deze partij de rug toe te keren. Als dat gescb'edt, krijgen de oppositie partijen de meerderheid. Vorige maanden traden vijf vooraan staande militairen af als minister. De A.N.W.B. heeft zich tot de direc teur-generaal van 't toerisme in Frank rijk gewend en gewezen op de weinig bevredigende gang van zaken bij de verstrekking van benzine aan buiten landse toeristen. Gedurende de afgelo pen zomer waren de klachten legio en ook de nieuwe regeling, die tengevolge van de bankstaking lang op zich heeft laten wachten, kon nog maar weinig voldoening bieden. Er bereiken de Bond, steeds weer uit eenlopende berichten over de benzine- reductieregeling. zelfs zijn thans moto ren, scooters en bromfietsen geheel van deze reductie uitgesloten. Daarbij komt, dat vele instanties in Frankrijk niet op de hoogte blijken te zijn van de instructies met betrekking tot de wederiuneming van ongebruikte benzinechèques. Het thans gevolgde sy steem, waarbij inwisseling van onge bruikte cheques alleen kan plaats vin den bij de bank of de filialen daarvan waar men deze heeft ontvangen, vol doet in de praktijk in het geheel niet. Velen blijven thans dan ook met de on gebruikte chèques zitten. De AN W B. wijst daarom op het voorbeeld van Ita lië, waar ongebruikte benzinebonnen bij het verlaten van het land moeten wor den ingehouden door de douane, die ter plaatse de waarde terugbetaalt. Het zou zeker aanbeveling verdienen, indien Frankrijk ditzelfde systeem zou kiezen. Een alternatieve oplossing zou kunnen zijn, dat men de banken machtigt de on gebruikte chèques in te wisselen, onaf hankelijk van de vraag bij welke bank zij zijn betrokken. De bond is van mening, dat de huidige halfslachtige gang van zaken de toeris tische reputatie van Frankrijk schaadt. -r i met. alleen vont* ij-, w//i &oopmchmdoot* i' F .- Sunil voor de witste was STANDAARDPAK 42 CT. - REUZEN PAK 81 CT. SUN 85.200.280.54 i Ld O De voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rotterdam, mr. K. P. van der Mandele, heeft in de vergadering van de Kamer van maandag een overzicht gegeven van de taken, waarvoor de Kamer zich in het komende jaar gesteld ziet. Hij zag daarbij als richt snoer het vinden van een goed evenwicht tussen datgene wat essentieel is voor onze economische expansie, en dus geen uitstel gedoogt, en datgene wat wachten kan tot later, wanneer de bestedingsbeperking niet nood zakelijk meer zal zijn. Voorbereidingen daartoe moeten reeds nu worden genomen, aldus de heer Van der Mandele. Mr. Van der Mandei meende, dat het ook dit jaar ondanks de bestedings beperking niet minder noodzakelijk is de volle aandacht te wijden aan een economische expansie en een voortvarende en voortgezette exploitatie van de mogelijkheden. Gisteren is op de begraafplaats „Zorg- vlied" te Amsterdam de begrafenis ge schied van het stoffelijk overschot van de heer P. Dijkstra, oud-directeur van de Koninklijke Nederlandse Stoombootmaat schappij. De heer Dijkstra was op 6 sep tember op 66-jarige leeftijd overleden. Hij was ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. nes ontwikkeld die enerzijds zullen leiden tot arbeidsbesparing en anderzijds tot kwaliteitsverbetering. Of hiervan het vol. j ledige profijt kan worden getrokken hangt 1 of van de financiële toestand van de N.V., aangezien de aanschaffing van deze ma chines nog belangrijke investeringen zal Uit het verslag over 1956 van de Apel doornse Nettenfabriek Von Zeppeliu en c°. NV te Apeldoorn hliikt dat debruto g-"n In" 1956 werd voor f 274.000 in ge- exploitatiewinst heeft bedragen 3.d3j.887 machines geïnvesteerd. 3.387.993). Na aftrek van salar.ssen e.d.öouwen^en^ het8ecrste ha,fjaar van ad f 1.365.391 (1.365.521). al^89576) Interest1957 vertonen een geringe stijging t.o.v. tiekosten ad f 1.224.171 (1.289.576), ïntere. omzetten in dezelfde periode van 1956. Er worden geen verwachtingen uitgespro- ad f 102.027 (126.689) en afschrijvingen voor 565.392 (575.903) resteert een voordelig saldo exploitatierekening van 278.906 (30.304). Na toevoeging van resultaten deelnemin gen ad I 23.905 (1.654) en diverse baten ad 97.189 (5.847) is f 400.000 (40.067) beschik baar. Voorgesteld wordt dit bedrag aan te wenden voor de vorming van een- re servefonds. Het dividend wordt dus we derom gepasseerd. De vervanging van katoenen en lin- nenetwerk door synthetisch netwerk heeft zich verder voortgezet. Het percen tage synthetisch netwerk van de totale geldomzet aan netwerk is t o.v.. 1955 met 7 pet. gestegen. Er zijn nog geen tekenen, die erop wijzen, dat deze doo'- Zeppelin en Co. gestimuleerde ontwikkeling tot stilstand is gekomen. In verschillende af zetgebieden vindt de vervanging van ka toen door nylon nog steeds voortgang. Niet alleen Amerika, maar ook ver scheidene Europese landen bliiven zulke hoge Invoerrechten heffen, zo vervolgt het verslag, dat een lonende export naar deze landen niet aanwezig is. Een Euro pees land heeft zelfs de import in han den gelegd van een regeringsinstantie Deze landen blijven echter een vrüe im port in Nederland behouden. De directie juicht het totstandkomen van een „Euro- markt" toe. Door verscherpte concurrentie is men genoodzaakt grotere voorraden aan te houden. In de belangen bij deelneming kwamen geen mutaties voor. In het boek jaar werden nom. f 150 000 eigen aande len ingekocht en vernietigd. Het verschil tussen aankonpwaarde en nominale waar de beliep f 37.100 welk bedrag ten gunste van de v.- en w. rekening Is gebracht. Uit. 1956 beliep het aandelenkapi taal f 3.100.000. De verhoging van de arbeidsprestatie hield gelijke tred met de loonsverhogin gen. In het verslagjaar zijn enige machi- ken over de te behalen resultaten, maar de directie ziet de toekomst met vertrou wen tegemoet. Wat de haven betreft komt men voor een verdere belangrijke expansie van het industriële apparaat in het Water- wegcomplex. In het Botlekgebied, dat vrijwel is volgeboekt, wensen verschil lende belangrijke ondernemingen uit binnen- en buitenland zo spoedig mo gelijk aan de slag te gaan en voltooiing der werken tot volledige ontsluiting van dit gebied is dan ook van de grootste urgentie. Uitvoering van werken voor een ver dere uitbouw van het haven- en indus triecomplex dient dan ook met alle macht te worden vervolgd. Plannen voor de vestiging van een groot hoog- ovenbedrijf op het eiland Rozenburg zijn in staat van ernstige studie en ge vorderde voorbereiding. Niet minder belangrijk noemde de voorzitter de continuïteit in de expan sie van olie-industrie en de daaraan verwante bedrijven. Op het snelle tem po. waarin een aantal zeer grote tank' schepen zijn intrede doet, zal Rotter dam het antwoord moeten geven op straffe van geleidelijke relatieve ach teruitgang van de thans zo gunstige po- sjjie. Diep ingrijpend noemde mr. v. d. Mandele de vraag in welke mate nu reeds rekening moet worden gehouden met een afbuiging van de ontplooiing van de Nieuwe Waterweg af naar bij voorbeeld het Haringvliet, dan wel of deze ontplooiing zich in het verlengde tot in de zee zou moeten voltrekken of wel, dat een combinatie van deze beide mogelijkheden moet worden overwo gen. De voorzitter overzag de positie van ons midden- en kleinbedrijf en wees op de voortdurend stijgende lasten. Vol gens het bekende „advies Inzake beste dingen" zouden de lastenverzwaringen worden gecompenseerd door een voor 1957 verwachte toeneming der consump tieve uitgaven van 5.4 procent ten op zichte van vorig jaar, maar inmiddels gepubliceerde cijfers doen evenwel ern stig betwijfelen of deze prognose be waarheid zal worden. De gevolgen van de bestedingsbeper king moeten nauwlettend worden ge volgd. De voorzitter, noemde het een uiterst glibberig pad, waarop onze nationale volkshuishouding thans gedwongen is te gaan. De remmen mogen niet zo sterk worden aangezet, dat datgene achter wege blijft, waarvan het geschieden voor ons land van vitaal belang is. Een feestelijk vlaggend en versierd Bodegraven herdacht maandag en her denkt vandaag het 75-jarig bestaan van de Bodegraafse kaasmarkt. Door deze markt is de kleine gemeente aan de Oude Rijn geworden tot een der belangrijke centra van de handel in volvette boeren kaas en het is daarom begrijpelijk dat dit jubileum met luister gevierd wordt. Tijdens een buitengewone openbare ver gadering van de gemeenteraad, heeft de burgemeester van Bodegraven, mr. J. J. Croles, het ontstaan, de groei en de hui dige betekenis van de markt geschetst. Onder de ruim 150 gasten die deze bij eenkomst bijwoonden, bevonden zich de commissaris van de Koningin in de pro vincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz en diens echtgenote, leden van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, de burgemees ters van diverse gemeenten uit net uit gestrekte weidegebied rondom Bodegraven vertegenwoordigers van ministeries, de handelsattaché's bij de ambassades van België en Frankrijk en tal van autoritei ten uit de wereld van zuivel en land bouw. „Als wij spreken over de oprichting van de Bodegraafse kaasmarkt". aldus de burgemeester, „dan mogen we gerust spreken van een pioniersdaad". De commissaris van de Koningin, mr. Klaasesz, zei tijdens zijn werkbezoeken er nog eens te meer van overtuigd te zijn geraakt dat de kaas een produkt van grote betekenis voor zijn provincie is. Namens het provinciaal bestuur bracht hJ zijn gelukwensen aan het gemeentebe' stuur over. Hem was gebleken dat Bode graven door zijn ligging wel bij uitstek een centrum voor de kaas is. Namens de Koningin reikte mr. Klaases^ vervolgens een drietal koninklijke ondei' scheidingen uit, resp. aan een zelfkazend boerin, een kaashandelaar en een lid va» het kaaspakhuispersoneel. Tijdens een receptie, die het gemeente^ bestuur na afloop hield, werd de 2e' meentelijke legpenning in brons uitge reikt door de marktmeester de lieer Blijleven. Op het ogenblik worden in ons land proe ven genomen met mechanisch spitten va» landbouwgrond. Op grond van het f®'1" dat spitten voordelen heeft boven P'°1! gen, omdat dichtsmeren vermeden word' en de kluit in kleinere onderdelen uiteen valt, heeft ir. A. Horowitz uit Amersfoor een roterende spadenploeg ontworpe» die door de fa, Mulder te Kampen i» proefconstructie is genomen. Op het ogenblik wordt met dergelijk® spadenploegen op diverse grondsoorten geëxperimenteerd. Reeds bleek, dat werktuig veel minder energie aan voort beweging vergt, dan de normale landbouw ploeg. De resultaten van de grondbewer king worden beter geacht. De proefex emplaren van de spadenploeg voldoen het beginstadium goed. Indien de proef nemingen slagen en de kinderziekten tb de machine zijn gehaald, zullen deze land bouwwerktuigen in serieproduktie wor den genomen. (Van onze correspondent) In het vervolg van zijn rede besprak de voorzitter de woningpositie in Rot terdam, die sedert 1945 eigenlijk niet is verbeterd. De behoefte aan hotel ruimte behandelend zeide spr. te hopen, dat in het komende jaar een belangrijke stap vooruit zal kunnen 'worden gezet om deze voor Rotterdam zo ernstige la cune op te vullen. Na de verkeerssituatie in de binnen stad te hebben besproken zeide de heer Van der Mandele, dat de Kamer zich moet inzetten voor het totstandkomen van directe luchtverbindingen met het traditionele achterland van de Maas stad. De voltooiing van de grote ver keersweg over Arnhem naar de grens blijft een zaak van grote urgentie. Een en veertig inbraken of pogingen daartoe pleegde een illuster trio Amster dammers in de maanden maart, april en mei. Van Hoorn tot Zandvoort, van Hat- tem tot Hilversum doorkruisten zij avond na avond in een huurauto het land en zij braken in, waar zij dachten buit te kun nen vinden. Niet altijd werd hun moeite be loond, zoals in Krimpen aan de Lek, waar het drietal zich zowat vertilde aan een brandkast. De zware safe werd in de kofferruimte van de auto gesleept en daar met veel moeite op een stil plekje in het bos open gebroken. Hoe groot was de teleurstelling slechts één kwartje, één dubbeltje en één cent aan te treffen tussen de staten wan den. Dan was de buit in Harderwijk in de nacht van 8 op 9 mei groter. De „heren" drongen daar binnen bij de N.V. Bolte en Gorter. De brandkast werd open gesne den met een snijbrander die in het ge bouw voor het «rijpen stond, Een bedrag van f. 4500.- viel de drie mannen hier in handen. Zij beweerden dinsdagochtend voor de "Zwolse rechtbank slechts f. 2900.- geteld te hebben na thuiskomst. In hun haast waren zij evenwel nogal slordig ge weest, want zij vonden bijvoorbeel in de auto tussen het portier geklemd nog een briefje van duizend gulden, zodat zij niet onwaarschijnlijk achtten dat de rest van het geld verloren was. Harderwijk werd overigens ook het Wa terloo voor deze actieve rovers. Zij wer den des nachts aangehouden door een po litieman, die de autopapieren controleer de. Alles was in orde, maar ergens ver trouwde de politieagent het toch niet en voor alle zekerheid noteerde hij het num mer van de auto. Zo kwam de politie de drie Amsterdammers op het spoor. Het waren de 34-jarige havenarbeider J. M„ dié reeds dertien veroordelingen achter de rug heeft, de 30-jarige haven arbeider A, P. G., die zesmaal voor de rechter, stond en de 27-jarige machine bankwerker op wiens straflijst zeven ver oordelingen prijken. De officier van justitie meende, dat in de straf geen onderscheid gemaakt moest worden en hij eiste tegen ieder twee jaar en zes maanden gevangenisstraf. Uit- spraken 24 september a.s. Pater drs. Nuijten O.Karm., die rec tor is van de R.K.H B.S. en Lyceum De Grundel te Hengelo, heeft gisteren zijn 25-jarige kloosterjubileum gevierd. Pa ter Nuijten werd geboren te Hoorn op 16 november 1913, legde zijn professie af in de Orde der Karmelieten op 8 sep tember 1932 en werd priester gewijd te Merkelbeek op 10 juli 1938. Hij stu deerde biologie aan de Universiteit van Utrecht en was later als leraar in dat vak verbonden aan het St.-Bernardinus- coliege der Paters Franciscanen te Heerlen, het Titus Bransmacollege te Oss, het Twents Karmellyceum te Ol denzaal, de katholieke H.B.S. de Grundel te Hengelo en vanaf 1954 ook nog op richter en directeur van de katholieke H.B.S. Pius X te Almelo. Wij zoeken voor SCHIEDAM een met durf en doorzettingsvermogen, die met hard werken zich een goed bestaan wil veroveren bij een grote verzekering-maatschappij Nu reeds kan een behoorlijke porte feuille, waarop kan worden voort gebouwd, in beheer worden gegeven. Op goede instructie en praktische sa menwerking mag worden gerekend. Voor hem, die een zelfstandige werkkring zoekt en zich gemakkelijk onder het publiek kan bewegen, biedt deze functie een goede gelegenheid. Borgstelling vereist. Leeft, tot 35 j. Brieven met uitvoerige inlichtingen onder no. 43960 hureau van dit blad. voor Inschrijving dagelijks van 1010 uur. Lid S.F.N. WARANDE 207 TELEFOON 6.8.2.1.1- Wegens OPENING van onze nieuwe zaak, verkopen wij onze beperkte voorraad Amerikaanse bontmantels voor zeer lage prijzen; Chique modellen, maten 4046. PERSIANER PATTES mod. t 225.— PERSIANER PATTES m4d. lang f 295.— PERSIANER mod. 325-— NERTZ (murmel) mod. 195.— Verkoop uitsluitend donderdag 12 september a.s. Mevrouw DE KOSTER, Kuiperstr. 110, Vlaardlngen-C., Tel. 6227 Gistermiddag is de driejarige Marti van Hoesel te Haarlem bij het spelen in de Garenskokerkade gevallen en verdron ken. Het jongetje was een half uur tevo ren met een driejarig vriendinnetje uit de buurt gaan wandelen. Het meisje kwam later op de autoped van Marti bij diens moeder en vertelde, wat er was gebeurd. Ter plaatse gekomen, zag de moeder haar zoontje voorover- drijvend in het water liggen. Omstanders haalden hei knaapje op het droge. Hij werd naar het ziekenhuis gebracht, maar bleek reeds te zijn overleden, Nog een FRAAI te koop aangeboden, in aan bouw bi3 de N.V. Bouw- en Aann. Mij. Bakhuizen te Hil versum. Grote winkelruimte en royale bovenwoning. Gun stig gelegen tn dichtbevolkte woonwijk. DOOR BRANCHE BEPERKING GEEN CONCUR RENTIE. EIGEN GROND. LAGE LASTEN. VESTIGING VRIJ. RUIME HYPOTHEEK Inl. Mak. J. H. C. Penners, Bredlusweg 80, Naarden, Tel. K 2.959—7019. Tevens nieuwb. in: Baarn, Bennekom, De Bilt. Haarlem, 's Hertogenbosch, Landsmeer (bij A'dam). Leld- schendam, Naarden, Nieuw koop. Oss. Soest. Son (bii Eind hoven), Zaandijk en Zoeter- meer. Inlichtingen omtrent erkende opleiding, examens en lidmaat schap bij het Secr fó^derï Col lege voot Belastingconsulenten Belgischeplein 6 te 's-Gravcr>- hage (post Schev, £el, 551769. Personeel gevraagd Gevr. op klein expeditiekantoor juffrouw voor administratie en typewerk. Br. onder no. 15121 bur. v. d. blad. Gevraagd voor dag en nacht flink meisje. Zelfst. kunnende werken in eezin met grote kin deren f 150.- per maa-nd. Br. 211 De Maasbode, Den Haag. Handel en Bedr*if Inlijsten van platen, foto's en aquarellen. Mooie sortering staaf, lijsten. Schilderijlijsten. Scherpe prijzen en toch 2 jaar garantie G. van Loenen, Dam 41*3. tel. 66192. Showroom Vlaardinger straat 6. Ontwikkelen van rolfilms, klein en groot. Des morgens gebracht 's avonds klaar. Foto K. van Vuuren, Hoogstraat 106, Schie dam. NODIGEN WIJ U UIT, geheel vrijblij vend onze nieuwe collectie in: Japonnen Deux Pieces - Blouses - Wollen Vesten Truien - Rokken - Peignoirs - Confectie naar maat o.a. Mantelkostuums te komen zien. Door interne verbouwing en modernisering van onze zaak zijn wij thans in staat, u de gehele collectie overzichtelijk te tonen. LANGE KERKSTRAAT 19 - TEL. 66l35 Elk record valt, vroeg ol laat, oog wel te verbeteren. De feiten tonen het aan: hoewel ergens moet die grens toch liggen. AI9 men de verspreiding, de lage prijs en de DOELMATIGHEID van onze overweegt zou men stellen dat op het ADVJ2OTBÖOES de echter durven vast- gebied der KLEINE topecMtett*

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 6