9 Woningwetbouw wordt beperkt In plaats daarvan bevordering van particuliere bouw EEN SOEPELER HOUDING TEGENOVER RUSLAND RECHT op het LEVEN Pijnlijke redding na levensgevaarlijke slip A- griep zwaait haar scepter NATO-oefeningen des te „realistischer" m i Bouwenbouwen en nogmaals bouwen met alle middelen V.S. lanceren raket op 30 km hoogte Twee slachtoffers Woensdag 18 september 1957 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Geeu terugkeer tot star onderstellen, dat het aantal in 1957 ge contingenteerbeleid Het voorzitterschap van de Tweede Kamer Op cultureel, wetenschappelijk en sportgebied Inscherping van verantwoordelijkheid tegenover jeugd, ouderdom en verkeer Huwelijks-processen Koning Saoed breekt kuur af llilli mm Te veel water in y> Delflandse polders Negenhonderd pelgrims naar Lourdes WEERBERICHT Woningwetbouw Herziening regionaal systeem Bouwprogram voor 1958 „7^ Be volkingsprob lemen Twee prinsessen van Oran je gemeenten Meer particuliere bouw Teleurstelling over Duits- Nederlandse besprekingen H. Rota deed uitspraak in 261 gevallen Vluchtelingen Betrekkingen met Duitsland „Afvuur-platform" onder ballon Mislukt f In Amsterdam en Volendam ke weerverwachting van het KNMI, geldig van heden- tot morgenavond, luidt: Overwegend zwaar bewolkt met op vele plaat sen tijdelijk regen of motregen en in de nacht bier en daar mist. Zwakke tot matige westelijke ■Wind. Weinig verandering in temperatuur. Oonderdag 19 september: zon op 6.23, onder 18.48 uur. Maan op 0.38, onder 16.09 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Stormachtige groei aan Waterweg juli 1957 en het is niet gewaagd te ver- Gelijk uit de Troonrede al bleek, is do Minister van Volkshuisvesting en Bouw nijverheid nogal optimistisch gestemd door de resultaten van de bouwnijverheid het lopende jaar. In de memorie van '°elichting op zijn begroting merkt hij op, dat het beeld van de strijd te- gen de woningnood van medio 1956 tot ?*edio 1957 aanmerkelijk is gewijzigd. Enerzi}cls is het een wijziging ten goede, anderzijds echter een ontwikkeling, die Srote zorgen baart. Het in maart 1956 ingevoerde beleid ten aanzien van de afgifte van subsidietoezeg gingen, waardoor de woningbouw zo goed ?°gelijk werd ingesteld op de regionale bouwcapaciteit, heeft zichtbaar gunstige resultaten afgeworpen. Het aantal in uit voering zijnde woningen steeg van plm. '5.000 in maart 1956 tot ruim 100.000 in X N reedgekomen woningen de 80.000 zal over schrijden. Op grond van de ervaring in het afge lopen jaar mag worden geconstateerd, dat de bestaande bouwapparatuur en de Ne derlandse bouwmaterialenindustrie en -handel een produktie mogelijk maken, waardoor jaarlijks substantieel op het wo ningtekort wordt, ingelopen. Thans komt evenwel de derde factor, die bepalend is voor de voortgang van de woningbouw met name de beschikbaar heid van de nodige geldmiddelen als mogelijk beperkende grootheid naar vo ren. Ten einde de voortgang van de woning- wetbouw ook in 1958 te verzekeren en de gemeenten in staat te stellen hun finan ciële positie te saneren, heeft de regering besloten de voorschotverlening voor de bouw van woningen ex artikel 56 van de woningwet met ingang van 1 januari 1S58 te hervatten. Het ligt in het voornemen in het komen de begrotingsjaar voorschotten beschik baar te stellen voor de bouw van 40000 woningwetwoningen. Dit aantal ligt lager dan het aantal woningwetwoningen, waar voor in 1956 en 1957 subsidie werd of zal worden toegezegd, te weten plm. 43.009. De toestand van 's rijks schatkist en de algemene economische situatie maken hel onmogelijk om thans verder te gaan. Het beleid !7al erop worden gericht de voor schotten bij voorrang beschikbaar te stel len voor de bouw van eenvoudige arbei derswoningen. In verband hiermede is ten behoeve van de voorschotverlening voorlopig een be drag van f 540 miljoen in de begroting op genomen. De Bank van Nederlandse Gemeenten zal (in de Troonrede wordt dit reeds ge zegd) binnenkort een lening tegen markt- voorwaarden uitschrijven. Deze is bestemd voor de financiering van het afbouwen van thans in aanbouw zijnde woningen en voor de bouw van woningen, met welker bouw dit jaar nog een begin zal worden gemaakt. Besprekingen over deze lening zijn thans gaande. Op grond van het aantal subsidietoezeg gingen die vóór 1 januari 1958 zijn of zul len worden gedaan, mag worden aangeno men, dat bij redelijke weersomstandighe den en abstraherend van onverwachte stagnatie een aantal van 80.000 woningwet en premiewoningen in 1958 gereed zal ko men. Nu de financiële omstandigheden nopen tot limitering van het aantal te financie ren woningwetwoningen, zal het tot nu toe gevolgde beleid, dat gebaseerd was op volledige benutting van de regionale bouwcapaciteit en op een zeer grote mate van vrijheid van de gemeentebesturen om de keuze te bepalen tussen woningwet- bouw en particuliere bouw, in bepaalde opzichten moeten worden herzien. Gezien het zeer gunstige effect van een op de concrete mogelijkheden afgestemd beleid, ligt het niet in de bedoeling om tot een star contingentenbeleid terug te keren. voor moeten ook op lange termijn bruik-! baar zijn. Dit zal spreiding nodig maken. Bij sommige agglomeraties komen de gren. zen van de ruimtelijk nog toelaatbare aan- eengesloten uitgroei in het gezicht. Zeer urgent zijn beslissingen voor het gebied van de Nieuwe Waterweg. Het Rot terdamse haven- en industriecomplex groeit stormachtig in de richting van de zee en zal bij voortgaan van deze ontwik keling in afzienbare tijd de kust hebben bereikt. De vraag moet dan ook onder ogen worden gezien, hoe deze expansie zich op den duur /.al dienen te voltrekken. Daarnaast moet reeds onmiddellijk wor den voorzien in faciliteiten voor de mo derne supertankers. Grote belangen van economische onlpiooiing en van water huishouding liggen hier dooreen met vraagstukken van planologische ontwik keling, volkshuisvesting, recreatie, natuur bescherming en bestuur. In de gebouwensector is voor 1958 een produktie van 3.330 miljoen geraamd. Het voor de woningbouw geraamde be drag maakt ruim 60°/o uit van het totale nieuwbouwprogramma voor gebouwen (v.j. ruim 56®/o)Voorlopig wordt in deze sector een produktie geraamd, die over eenkomt met de bouw van 80.000 wonin gen. Voorts is geraamd voor boerderijen ƒ45 miljoen, overige agrarische gebouwen 24 miljoen, nijverheid 350 miljoen, handel en verkeer 135 miljoen. Uitgetrokken is voor gezondheidszorg en hygiëne 57 miljoen, kerken 23 miljoen, scholen 190 miljoen, overige bijzondere gebouwen ƒ,53 miljoen, verbouw 90 mil joen, weg- en waterbouwkundige werken 497 miljoen. Het Koninklijk Paar in de gouden koets op weg naar de Ridderzaal, voor de opening van de nieuwe zitting van de Staten-Generaal. Wat de ruimtelijke ordening betreft wordt de aandacht met name opgeëist door de problemen, die de toenemende bevol kingsdichtheid in ons land veroorzaakt. In ons land bedraagt het geboorteoverschot 14,1 0/00, terwijl het volgens het laatste verschenen „Demographic yearbook" van de -Verenigde Naties (1955) in Frankrijk 5,8 0/00 is, in West-Duitsland. België en Groot-Brittannië 4.5 0/00 en in Luxemburg 3,5 0/00. De omstreeks 1980 in Nederland verwachte bevolking ligt op 13 a 14 mil joen; tegen het einde van de eeuw kan het aantal van 15 miljoen zijn overschre den. De minister zal daarom zoveel mogelijk bijdragen tot een spoedige afdoening van het ingediende ontwerp van wet op de ruimtelijke ordening. Intussen dient op de grondslag van de bestaande wetgeving met kracht te wor den voortgewerkt aan de oplossing van ur gentie-probleem van nationale ruimtelijke ordening. Hierbij staan op de voorgrond de maatregelen ir. het belang van een goede ontwikkeling in het westen des lands, alsmede de vraagstukken verbonden aan een betere spreiding van de bevolking over Nederland als geheel. Met betrekking tot het Westen komen waarschijnlijk nog in de loop van 1957 de eerste samenvattende voorstellen van de werkcommissie Westen des lands ter be handeling bij de r-gering. De maatregelen zullen erop gericht moeten zijn ruimte te scheppen voor de ontwikkelingen, die op; dit specifieke mileu zijn aangewezen, als j mede voor de daarmee gepaard gaande! aanzienlijke uitbreiding van de stedelijke complexen en <}e daarbij nodige grote re-; creatieve voorzieningen; alles in nauw i Geen premiebouw door verband met de speciale agrarische belan- j gen in het Westen. De oplossingen hier-l f JU --V..vÏAJf|| grote verbazing van de omstanders, Verscheen minister Hofstra gistermid- da9 zonder het traditionele koffertje kij het gebouw van de Tweede Kamer, was nu maar een doodgewone aktentas. He Tweede Kamer heeft gistermiddag stemmingen gehouden voor het op- .aken van de nominatie voor het voor- 'terschap. - Eij de stemming voor de' eerste plaats v r<ien uitgebracht 117 stemmen, waar- ,ah 105 op de heer Kortenhorst (KVP), d °P de heer Van Sleen (P.v.d.A), 1 op heer Koersen (KVP), 8 blanco en 1 h onwaarde. ,H:j de stemming voor de tweede plaats atden uitgebracht 115 stemmen, waar- iah 110 op de heer Van Sleen (P.v.d.A.), (3 °P de heer Bommer (P.v.d.A.). 1 op heer Kodde (S.G.) Cn 3 blanco. Hij stemming voor de derde plaats wer- uitgebracht 115 stemmen waarvan Ten einde, naast het primaire doel, na melijk de voortgang van de woningbouw, tevens te bereiken, dat de gemeentelijke financiën worden gesaneerd, zal aan de bouw van premiewoningen door gemeen- ten behoudens een enkele uitzondering voorlopig geen medewerking worden verleend. Er zal naar moeten worden gestreefd de beperking van het aantal te finan cieren woningwetwoningen te compense ren door enige vermeerdering van het aantal door particulieren te bouwen wo ningen. De aanvragen om subsidie voor particuliere bouw vertoonden inmiddels in het midden van 1957 een zekere terug gang. Ten einde de aanvang van de bouw van 80.000 woningen te bereiken, zal met de bouw van 40.000 particuliere woningen in 1958 een aanvang moeten worden ge maakt. De wijziging van de premie- en bjjdra- genregeling woningbouw van 16 septem ber 1957 heeft ten doel deze ontwikkeling te bevorderen. Nu het eerste bemiddelend orgaan ter bevordering van het eigen-- woningbezit is opgericht en als zodanig is toegelaten, mag worden aangenomen, dat ook de bouw van woningen voor eige naars-bewoners sterker zal worden gesti muleerd. Daarnevens zal voor de bevordering van de particuliere bouw de actieve mede werking van gemeentebesturen en van in dustriële bedrijven onontbeerlijk zijn. Tijdens de rijtoer van het Vorstelijk gezin door Den Haag schoot een fotograaf ook bovenstaand plaatje van de prinsessen Beatrix en Margriet. De bisschoppen van Zwitserland hebben in alle kerken een herderlijk schrijven doen voorlezen, dat zij jaarlijks publice ren ter gelegenheid van de nationale Dank-, Boete- en Bededag. De brief handelt over het recht, dat God op het menselijk leven heeft en stelt daarbij de katholieke beginselen opnieuw in een duidelijk licht. Na het compromisloze beginsel: „Gij zult niet doden", te hebben aangehaald, stelt het schrijven vast, dat. ook al zou de burgerlijke wet in bepaalde gevallen zulk een misdaad straffeloos verklaren, het kerkelijk wetboek (can. 2350) op de vol tooide daad van doden van een ongeboren mensenleven de excommunicatie stelt. Ook maken de bisschoppen gewag van de onaantastbaarheid van het leven van bejaarden en zieken. Tenslotte stippen zij de schuld aan, die ontstaat door het veroorzaken van ver keersongevallen. De statistieken spreken duidelijke taal, zeggen zij en met recht roept men om verscherping van de straf bepalingen en om een wettelijke bloed proef. Het gaat hier om de gewetensvraag of de mens zich tegenover God verantwoor delijk weet voor het leven van zijn me demens en van zijn eigen leven. Het zo juist verschenen verslag van de H. Rota te Rome, de hoogste kerkelijke instantie, welke zich uitspreekt over de al of niet geldigheid van omstreden huwe lijken van katholieken, vermeldt, dat in 1956 in totaal 261 processen met een defi nitief vonnis geëindigd zijn. Hiervan wer den er 108 met kosteloze rechtsbijstand ge voerd. Meer dan de helft der vonnissen was negatief, d.w.z., dat de huwelijksband werd bevestigd. In 117 gevallen werd het huwelijk voor ongeldig verklaard. Koning Saocd van Saoedi-Arabië zal zijn kuur in Baden-Baden voortijdig af breken. Morgen vertrekt hij reeds naar Lausanne, zo is in hofkringen vernomen, De reden hiervan schijnen familie-om standigheden te zijn. Saoed zal waar schijnlijk enkele dagen in Lausanne blij ven en dan naar zijn land terugkeren. Maandag had de koning zich nog zeer lovend over Baden-Badense baden uitge laten. Hij wil in zijn land baden naar het Baden-Badense voorbeeld laten bouwen. De Duitse specialisten die de koning on derzocht hebben, verklaarden zaterdag, dat zijn gezondheidstoestand bevredigend is, doch dat hij het wat kalmer aan moet doen. Hoewel men niet mag verwachten, da de situatie, waarbij in de wereld tw'c stelsels tegenover elkaar staan, namelijk het stelsel der vrijheid tegenover dat der communistische onvrijheid, zal verande ren alleen als gevolg van hetgeen zich de laatste tijd in het sovjet-blok afspeelt, wenst de Nederlandse regering harerzijds rigiditeit te vermijden, waar deze niet of niet langer strikt nodig is. Aldus deelt de minister van Buitenlandse Zaken mede in de toelichting op de begroting van zijn departement. Om die reden heeft de Ne derlandse regering besloten, het sinds het gebeurde in Hongarije gevoerde beleid met betrekking tot het contact met de Sovjet-Unie op cultureel en wetenschap pelijk gebied zowel als op het terrein van de sport enigermate te verzachten, zoals ook reeds in een aantal andere westerse landen is geschied. Met de overige Oosteuropese landen, met uitzondering van Hongarije, bleven deze contacten hun normale verloop behouden. Hoezeer de regering ook overtuigd is van de nood onder de Hongaarse vluchtelin gen, een ruimere toelating van hen wordt niet overwogen. Daarnaast is zij zich be wust, dat de „oude" vluchtelingen niet vergeten mogen worden. Zij heeft zich daarom bereid verklaard maximaal 150 personen toestemming te geven zich blij vend in Nederland te vestigen. De minister acht de onderhandelingen, die thans gaande zijn tussen Nederland en de Bondsrepubliek Duitsland van groot belang voor de betrekkingen tussen beide landen. De erkenning van het ingewikkeld karakter der te behandelen materie, waar bij ook van Nederlandse zijde verschillen de principiële punten aan de orde zijn ge steld, kan bij de minister een zekere te leurstelling over het wat trage verloop^ der onderhandelingen niet wegnemen. Uiter aard stelt hij er prijs op, dat de onderha vige kwesties met Duitsland worden ge regeld, doch, in het licht van hetgeen hieraan vooraf is gegaan, mag van de re gering der Bondsrepubliek een grote mate van medewerking worden verlangd. Nu het comité van ministers overeen stemming heeft bereikt over de tekst van het verdrag tot instelling van de Benelux Economische Unie, waarvan in het jaar boek melding werd gemaakt, zal de raad gevende interparlementaire Beneluxraad in de gelegenheid zijn over het ontwerp aan de drie regeringen advief uit te bren gen. Het ligt in de bedoeling binnenkort met België onderhandelingen te voeren over de kwesties betreffende het kanaal Gent- Terneuzen. De Amerikaanse luchtmacht heeft me degedeeld, dat zij deze maand een vierde lige raket zal afschieten van een plat form, dat op ruim dertig km hoogte aan een ballon bevestigd zal zijn. Een kleine, maar krachtige radiozen der, die in het laatste gedeelte van de ra ket is geinstalleerd, zal gegevens over kosmische stralen, het magnetische veld van de aarde en andere wetenschappelij ke gegevens, die voor de luchtmacht van belang zijn, naar de aarde zenden. Het bestreken gebied zal duizend tot vierdui zend mijl boven de aarde zijn, een hoog te, van de bovenste laag der atmosfeer, welke nog niet is bereikt. De raket zal boven de atol Eniwetok in de Stille Oceaan worden afgeschoten. De proef heeft niets te maken met het onderzoek op het gebied van de kernener gie,. Zij is dus ook geen poging om een aardsatelliet in de ruimte te brengen, al dus de officiële bekendmaking. Maandag zijn op de Amerikaanse basis Patrick bij Cap Canaveral in Florida, twee proeven met raketten genomen, doch één ervan is mislukt. Waarnemers ver telden, dat bij de eerste proef de raket normaal de lucht in ging en in de wolken verdween. De tweede, kleinere raket, bleef echter knetterend op de lanceer- plaats liggen, dikke rookwolken en grote vlammen spuwend. De oorzaak van deze mislukking is niet bekendgemaakt. 103 waarvan K" °P de heer Roosjen (A.R.), 2 op e'eule Wttewaall van Stoetwegen (C.H.) to1? hiej. Schilthuis (P.v.d.A.) en de heren '««heuvel (A.R.), Biewenga (A.R.), Ger- Jandy (A.R.) en Scholten (A.R.) ieder n- Blanco 5. te?.^ nominatie zal dus luiden: 1. Kor- nhorst, 2. Van Sleen, 3. Roosjen. De NATO-oppefbevclhebber voor het Kanaal, admiraal Sir Guy Grantham, heeft gisteren op een persconferentie ge zegd, dat de Aziatische griep de grote vlootoefeningen va-n de NATO, die deze weck zouden moeten beginnen, danig in de war heeft gestuurd. Tot op dit moment heeft men een Britse torpedojager en twee onderzeeboten moeten uitschakelen omdat de ziekte te veel leden vam de be manningen had aangetast. Volgens ad miraal Grantham was dit een omstandig heid, die de oefeningen alleen nog maar realistischer maakte. De -admiraal deelt voorts nog mede, dat 85 gevallen van Aziatische griep zijn gemeld op de kruiser „Delight", die hel0 polders in het gebied van het hoog- t01*«haadSchap Delfland kunnen het over- jj ,.§e water op het ogenblik moeilijk tjg lit. Het boezemwater heeft mede door vele regen een hoogte bereikt, die bo- h normaal ligt. iArf oorzaak van dit wateroverschot is tie eerste plaats het feit. dat de krach- jSe westenwinden van de laatste dagen onmogelijk maakten het water bij eb U"3 de suizen af të voeren. Al het werk da°^St dus door de gemalen worden ge- Can. Juist nu kan echter het gemaal bij 4 aassluis wegens reparatiewerkzaamhe- Q slechts op halve kracht werken. (Van onze- verslaggever) Passerende automobilisten hebben gis termiddag op de rijksweg tussen Beesd en Zaltbommel een onfortuinlijke collega ge red, die met zijn bestelwagen in de sloot terecht was gekomen. Waarschijnlijk ten gevolge van een breuk in de achteras verloor de auto plotseling een achterwiel; 'het voertuig maakte met een snelheid van circa zeventig kilometer een enorme slip over de linker weghelft en kwam tenslotte met zijn neus in de sloot terecht. Het mag een groot geluk worden genoemd, dat er op dat ogenblik geen tegenligger aan kwam en dat de weg op dat stuik niet wordt geflankeerd door bomen. De be stuurder, de heer C. van Duivenbode uit Rotterdam, die voor de fa Van Drie! vleeswaren vervoerde, wist zich uit de half ondergelopen cabine te bevrijden door de voorruit in te slaan. Hoewel hij kwetsuren aan zijn been had opgelopen, zag hij kans aan wal te klauteren. Hij bevond zich daardoor echter op een „eiland", want in de verre omtrek is geen brug te bekennen en de automobilisten, die te hulp waren gesneld, zagen zich dan ook van het slachtoffer gescheiden door een vier meter brede sloot. De enige op lossing die overbleef, was de gewonde over het dak van de gestrande auto te slepen, voor de heer Duivenbode een bij zonder pijnlijke maar noodzakelijke ma- nouvre. Toen men daarin was geslaagd, kon men hem de eerste hulp bieden. Spoe dig daarna verscheen de ziekenwagen, die hem naar veiliger oorden bracht. Gister avond om half negen heeft men de wagen met een takel weer uit de sloot getrok ken. Ongeveer 900 pelgrims, waaronder 250 zieken, zullen deelnemen aan de 35e Lim burgse bedevdart naar Lourdes. die vrij dag a.s. uit Maastricht zal vertrekken. De zieken reizen allen in de witte trein, welke vertrekt om 3.15 uur 's middags', de gezonden maken gebruik van de blau we trein, welke zal vertrekken om 4.30 uur. De treinen arriveren 's zaterdags te Lourdes ongeveer 2 uur in de middag. De algemene medische leiding van deze bedevaart berust bij dr. M. Limpens uit Chevremont. moet deelnemen aan de NATO-vlootoefe- ningen. De epidemie heeft op gelijke wijze huis gehouden oP de torpedojager „Chief- rain" en op drie andere schepen van een dergelijk type n.l. de „Coruna", de „Ala- mein", en de „Barossa". Te land wer den de marinescholen door de griepepide mie bezocht. De ziekte heeft thans ook buiten le- gerkringen vaste voet gekregen in West Europa. In West-Duitsland heeft zich een tweede geval van griep met dode lijke afloop voorgedaan. Veel scholen in de Bondsrepubliek zijn gesloten van wege het besmettingsgevaar. In België bevinden zich verscheidene geïsoleerde centra van Aziatische griep. Hier en daar heeft men de scholen ge sloten en in sommige grote steden zijn de militairen in de kazernes geconsigneerd om verspreiding van de ziekte, die overi gens een goedaardig karakter heeft, te voorkomen. Ook in Zwitserland is een aantal ge vallen van Aziatische griep geconstateerd evenals in Frankrijk. In Engeland heeft de griep sterk ter rein gewonnen. In Manchester bleven gisteren 700o schoolkinderen ziek thuis, terwijl 300 chauffeurs en conducteurs van de busdiensten niet op hun werk verschenen, In Bury, Lancashire, zijn 1400 van de 7.000 schoolkinderen ziek. Dat de griep haar aandacht niet alleen op Europa gericht heeft, moge blijken uit het feit, dat in het gebied van de Ivoor kust in West-Afrika 150.000 gevallen van Aziatische griep zijn geconstateerd. Ook daar echter heeft de epidemie geen ern stige vormen aangenomen. (Van onze Amsterdamse redactie) Ook in Amsterdam valt het grote aan tal griepgevallen of het nu Aziatische griep of een op een lichte influenza lijken de verkoudheid is op. Vooral school kinderen lijden eraan, maar zij zijn over het algemeen ook het eerste weer beter. Op de bedrijven laten vele werknemers verstek gaan. Hoe groot het aantal ziektegevallen Is, kan niet bij benadering worden geschat, maar het is in ieder geval groter, dan in andere jaren bij de aanvang van het herfstseizoen. Onder de studenten en mili tairen zijn ook nogal veel zieken. Bij een soldaat van het Amsterdamse garnizoen heeft zich een complicatie voor gedaan, tengevolge waarvan de militair is over leden. Een tweede geval met dodelijke afloop wordt gemeld uit Volendam; hier is een tienjarig meisje aan de A-griep bezwe ken. De ziekte neemt in dit vissersplaatsje op het ogenblik al weer af. Bij een textielbedrijf te Almelo waren gisteren 220 van de 400 meisjes thuisge bleven. In Zuid-Limburg is i'n tegenstelling met het overige deel van het land de epidemie thans over haar hoogtepunt heen. In de week van 9 tot en met 14 september be droeg bij de 12 Limburgse mijnen het aantal ziektemeldingen bijna 10.000. Se dert maandag j.l. hebben ongeveer 2000 mijnwerkers hun werkzaamheden echter hei-vat. Men verwacht dat daar die situatie binnen drie weken weer normaal zal zijn.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 1